Zarobki Wizażanek i Wizażanów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Pokaż wyniki sondy: Ile zarabiasz na rękę w przeliczeniu na pełen etat?
Poniżej 1500 zł. 6 4,58%
Co najmniej 1500 zł, mniej niż 2000 zł. 20 15,27%
Co najmniej 2000 zł, mniej niż 2500 zł. 25 19,08%
Co najmniej 2500 zł, mniej niż 3000 zł. 24 18,32%
Co najmniej 3000 zł, mniej niż 4000 zł. 21 16,03%
Co najmniej 4000 zł, mniej niż 5000 zł. 15 11,45%
Co najmniej 5000 zł, mniej niż 6000 zł. 9 6,87%
Co najmniej 6000 zł, mniej niż 7000 zł. 3 2,29%
Co najmniej 7000 zł, mniej niż 8000 zł. 3 2,29%
Co najmniej 8000 zł, mniej niż 9000 zł. 1 0,76%
Co najmniej 9000 zł, mniej niż 10000 zł. 0 0%
Co najmniej 10000 zł. 4 3,05%
Głosujący: 131. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-05, 11:00   #1
extramocna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 107

Zarobki w HR


cześć dziewczyny!!
mam ogromnie ważne dla mnie pytanie: ile zarabiają osoby w dziale HR (początkujące, na stanowiskach asystenckich)? Pytam, bo jestem na etapie szukania pracy w HR i na każdej niemalże rozmowie, często telefonicznie lub nawet e-mailowo(!) jestem pytana o oczekiwania finansowe... Z tego, co zdążyłam zauważyć, to jeśli na to pytanie odpowiem inaczej niż by chciał pracodawca, to jestem zdyskwalifikowana... Powiem, że zależy mi bardziej na pracy niż zarobkach, więc tak naprawdę nie mam wygórowanych oczekiwań. Często staram się odpowiedzieć, że wynagrodzenie mogę negocjować, w zależności od powierzonych mi obowiązków (czasem w momencie usłyszenia tego pytania nawet ich nie znam, bo bywa, że pojawia się jako jedno z pierwszych lub pierwsze!), jednak na ogół pytający dąży do tego, by podać mu konkretną kwotę... Wiem, że podanie zbyt niskiej kwoty też dobrze o potencjalnym pracowniku nie świadczy...
Poradźcie, co w takich sytuacjach robić?
Jutro mam rozmowę i zastanawiam się, co odpowiedzieć na pytanie o oczekiwania finansowe, bo domyślam się, że nie uda mi się go uniknąć...
Pozdrawiam,
e.
extramocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 14:51   #2
parapet
Zadomowienie
 
Avatar parapet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 719
Dot.: Zarobki w HR

podawaj przedział. i dużo zależy od firmy i miasta, w którym starasz się o pracę. Dużo- w sensie rożnica kilku stów.
I naprawdę nie spodziewaj się kokosów.
Tylko się mówi, że w hr zarabia się dobrze. No może naprawdę sprawni head hunterzy mogą pomarzyć o dobrych dochodach.
parapet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 15:39   #3
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zarobki w HR

Cytat:
Napisane przez extramocna Pokaż wiadomość
czasem w momencie usłyszenia tego pytania nawet ich nie znam, bo bywa, że pojawia się jako jedno z pierwszych lub pierwsze!
No to nieladnie tak pytac na samym poczatku, tym bardziej mnie to zaskakuje, ze rekrutuja przyszlego kadrowca, a sami juz w czasie rozmowy wychodza z tak zasadniczym bledem.

Jasne, ze masz prawo wiedziec cos wiecej o pracy nim podasz stawke. To chyba normalne. Poza tym kazdemu - nawet takiemu co zna rynek i wie ile firma placi - ciezko podaje sie takie kwoty. Takze Twoj stres nie jest zaskakujacy i powinni Ci go nie zwiekszac.

No tak jest, ze to kandydat podaje swoja cene. A decyzje ile placi podejmuje potencjalny pracodawca. Taki zwyczaj. Ale sa pracodawcy, ktorzy udzielaja feedback, albo jak uslysza za duzo, to mowia, ze chca zatrudnic, ale za mniej i proponuja prace. Wtedy kandydat ma mozliwosc zdecydowac czy zgadza sie na prace za mniejsza stawke.

Ile powinnas mowic zalezy i od miasta, od firmy, stanowiska - te roznice moga byc wieksze niz kilkaset zlotych. Na stronce gazeta.pl w rubryce praca byl artykul z przykladowymi wynagrodzeniami.

Na podstawie tego co piszesz nie umiem okreslic ile powinnas podawac.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 19:02   #4
extramocna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 107
moja wypowiedź poniżej, z niewyjaśnionych przyczyn wysłało mi się jedno slowo, a nie wiem, jak mogę to skasować...

cześć dziewczyny,
dziękuję za odpowiedź na mój post.
Nie spodziewam się kokosów, bo - tak jak juz pisałam wcześniej - bardziej zależy mi na pracy niż na pieniądzach.
Pamiętam jednak jedną sytuację, kiedy jakiś czas temu szukałam pracy w stanach (w zupełnie innej branży, na innym stanowisku, ale nie o tym) i osoba, z którą rozmawiałam, zadała pytanie o moje oczekiwania finansowe. Próbowałam odpowiedzieć tak, by nie podać konkretnej kwoty, wtedy potencjalna pracodawczyni zapytała mnie za jaką najmniejszą kwotę jestem w stanie się utrzymać. Odpowiedziałam, że $350 tygodniowo, na co ona zareagowała wielkim zdziwieniem: chyba żartujesz?! ja nie płacę żadnemu z moich pracowników mniej niż $500!! Pracy wtedy nie dostałam...
Wiem, że Polska to nie USA, ale ta sytuacja jakoś utkwiła mi w pamięci i od tamtej pory staram się nie podawać stawki, za którą prawie nie byłabym w stanie się utrzymać (ale nigdy też nie podaję stawek wysokich).
Szukam pracy w Warszawie, w różnych firmach (małych i dużych), jak pisałam, zazwyczaj na stanowisku asystentki w dziele HR, asystentki konsultanta. Mam wykształcenie wyższe, angielski znam biegle, trochę francuski (uczyłam się 4 lata, ale żeby się porozumiewać, musiałabym sobie parę rzeczy przypomnieć).

Rena, dziękuję za namiary na gazeta.pl, czytałam to już wcześniej, ale jakoś przeoczyłam HR dzięki Tobie zajrzałam jeszcze raz

Może ktoś jeszcze ma jakieś sugestie na ten temat?
Zapraszam do wypowiedzi...

Edytowane przez Aggie125
Czas edycji: 2008-03-05 o 19:50 Powód: Post pod postem
extramocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 20:30   #5
parapet
Zadomowienie
 
Avatar parapet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 719
Dot.: Zarobki w HR

może to ci pomoże: jako asystent konsultanta miałam umowę zlecenie i 6 zł netto na godzinę. Godzin niewiele, bo w trakcie studiów, czyli ok. 600 zł na miesiąc. Duża firma doradcza, międzynarodowa.
Konsultant w tej firmie, bez doświadczenia- 1500zł netto, z ok. 2 letnim doświadczeniem 1800-2000 netto. Brak prowizji.

Jako junior consultant w małej polskiej firemce, ale z nadmiernie wysokimi aspiracjami, z wymaganym wykształceniem kierunkowym, angielskim i rocznym doświadczeniem dostałam 1300 zł netto, plus 5% prowizji, której nigdy nie widziałam. Firma działała kiepsko, jeden projekt na dwa miesiące.

Oba miejsca pracy: Wrocław.

Może zarejestruj się goldenline. Tam kilka takich tematów już było. Ludzie rzadko podają konkretne kwoty, ale czasem jednak podają.

Nie podają, bo rzeczywiście dużo jest czynników, które wpływają na pensję. Czasem wymagana jest znajomość dwóch- trzech języków i 5 lat doświadczenia. Czasem nie wymagane są jezyki i minimalne doświadczenie.

Mam nadzieję, że jakoś pomogłam.

Gdy oddzwaniają z odmową, pytaj o jak najwięcej rzeczy, wtedy rozmowa będzie jakąs informacją dla ciebie. Choć licz się z tym, że nie zawsze usłyszysz prawdę
parapet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 21:16   #6
daisy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 204
Dot.: Zarobki w HR

Podejrzewam, że 1500zł netto na początek powinni zaproponować.
daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 18:32   #7
extramocna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 107
Dot.: Zarobki w HR

Dziewczyny, dzięki za wszystkie odpowiedzi!
Parapet, słyszałam o goldenline, jeśli radzisz się tam zarejestrować, to tak zrobię
Byłam dziś na tej rozmowie, zapytano mnie prawie o wszystko, o wynagrodzenie oczywiście też... Teraz czekam na telefon z informacją co dalej, a raczej czy w ogóle coś; )

I dzięki za radę, do tej pory nie pytałam, dlaczego mnie nie wybrano, właśnie z uwagi na to, że przypuszczałam, że nikt mi nie poda prawdziwego powodu... Teraz jednak zacznę

Pozdrawiam.
extramocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-06, 18:42   #8
tola3804
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 429
Dot.: Zarobki w HR

Cytat:
Napisane przez extramocna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dzięki za wszystkie odpowiedzi!
Parapet, słyszałam o goldenline, jeśli radzisz się tam zarejestrować, to tak zrobię
Byłam dziś na tej rozmowie, zapytano mnie prawie o wszystko, o wynagrodzenie oczywiście też... Teraz czekam na telefon z informacją co dalej, a raczej czy w ogóle coś; )

I dzięki za radę, do tej pory nie pytałam, dlaczego mnie nie wybrano, właśnie z uwagi na to, że przypuszczałam, że nikt mi nie poda prawdziwego powodu... Teraz jednak zacznę

Pozdrawiam.
Trzymam za Ciebie kciuki! Na pewno uda Ci się szybko znaleźć wymarzoną pracę! Pozdrowienia z Lublina!
__________________
tola3804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 20:26   #9
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Zarobki w HR

Kolega pracujacy dla duzej amerykanskiej korporacji we Wrocku dostawal jakies 1300zl na reke, ogolnie taki piach zarobki, ze szkoda pisac nawet Brutto wychodzilo to chyba z 2000... Sporo zalezy od miasta i firmy.

Nie powinni sie pytac o takie rzeczy od razu, choc coraz wiecej firm tak robi. Jest z tego kilka wyjsc:
- podawaj przedzial a nie sume
- tekst: "nie czuje, ze moge podac wymagania finansowe bez dokladnego poznania obowiazkow", oraz "nie moge podac na telefon/maila, niezwykle chetnie podam jesli spotkamy sie na rozmowie kwalifikacyjnej"
- mowienie, ze zalezy Ci na rozwoju zawodowym i ciekawej pracy a nie tylko na zarobkach.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 21:47   #10
extramocna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 107
Dot.: Zarobki w HR

cześć,

dzięki za wypowiedź i cenne rady. jak dotychczas zawsze mówiłam w takich sytuacjach, że bardziej zależy mi na pracy, zdobyciu doświadczenia i rozwoju zawodowym niż na pieniądzach, ale jednak w odpowiedzi słyszę coś w rodzaju: no tak, ale proszę podać konkretną sumę...
także widzę, że od tego pytania nie da się uciec...
jeśli chodzi o pytania telefoniczne/e-mailowe, to obawiam się, że po stwierdzeniu, że chętnie podam konkretniejszą sumę na spotkaniu nikt by mnie na nie nie zaprosił chociaż... w zasadzie wszystko jedno, bo z tego, co zauważyłam, i tak raczej nie zapraszają; ) częściej zapraszają ci, którzy zamierzają zadać magiczne pytanie dopiero na rozmowie...
ech... powiem, że szukanie pracy nie jest łatwym zajęciem...

a co do Twojego kolegi, to rzeczywiście nieciekawie - tym bardziej, że istnieje stereotyp, że w dużych firmach płacą więcej niż w małych... jak widać to tylko stereotyp...

pozdrawiam

PS. ja też nie lubię zwrotu TŻ ; )
extramocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 22:36   #11
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zarobki w HR

Cytat:
Napisane przez extramocna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dzięki za wszystkie odpowiedzi!
Parapet, słyszałam o goldenline, jeśli radzisz się tam zarejestrować, to tak zrobię
Byłam dziś na tej rozmowie, zapytano mnie prawie o wszystko, o wynagrodzenie oczywiście też... Teraz czekam na telefon z informacją co dalej, a raczej czy w ogóle coś; )

I dzięki za radę, do tej pory nie pytałam, dlaczego mnie nie wybrano, właśnie z uwagi na to, że przypuszczałam, że nikt mi nie poda prawdziwego powodu... Teraz jednak zacznę

Pozdrawiam.
No nie unikniesz, nie da sie ukryc. Tak samo jak oni nie unikna przelewow na Twoj ROR.
A w czym dokladnie sie specjalizujesz?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-08, 10:45   #12
extramocna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 107
Dot.: Zarobki w HR

Rena,
"specjalizuję" to za duże słowo... Nie będę się napuszać i udawać jakiejś specjalistki, bo nią nie jestem.
Tak jak pisałam, szukam pracy na stanowisku asystentki. Najbardziej interesuje mnie assessment i development centre.
Tak, chciałabym się rozwijać i zdobywać doświadczenie zawodowe...
jak dotąd trudno jednak znaleźć kogoś, kto dałby mi taką szansę...
Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie wątkiem; )
extramocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-08, 12:04   #13
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zarobki w HR

Czyli ocena i rozwoj innych pracownikow. Rzadko spotykane w malych firmach.

Ciezko znac sie na wszystkim - stad podzialy na specjalizacje.

Stanowisko asystenckie, swiadczy, o miejscu w hierarchii w grupie. Ale tez o mniejszej odpowiedzialnosci, za podejmowane decyzje. Nijak sie moze miec do faktycznie posiadanej wiedzy. Co wiecej na takiej pozycji ta wiedze sie zdobywa trudniej, a jak rozumiem, wlasnie jej zdobywanie jest teraz dla Ciebie najwazniejsze.

Spojrz na to inaczej - skoro dzwonia do Ciebie, to znaczy, ze jestes interesujacym kandydatem. Takze trzymam kciuki.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 17:19   #14
beta-ina
Rozeznanie
 
Avatar beta-ina
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 723
Dot.: Zarobki w HR

W mojej firmie Sp.ds HR zarabia od 4 do 5.000 zł.Ale to zagraniczna firma.Nie mam pojęcia jak w firmach krajowych sie sprawa kształtuje.
beta-ina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 18:57   #15
*brydzia*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 564
GG do *brydzia*
Dot.: Zarobki w HR

szkoda, ze watek przygasl...
mysle nad studiami w kierunku zarzadzanie zasobami ludzkimi/psychologia zarzadzania... hmmm
__________________
...wyimaginowany świat!!


*brydzia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 10:57   #16
Amira_2007
Rozeznanie
 
Avatar Amira_2007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 914
Dot.: Zarobki w HR

Cytat:
Napisane przez *brydzia* Pokaż wiadomość
szkoda, ze watek przygasl...
mysle nad studiami w kierunku zarzadzanie zasobami ludzkimi/psychologia zarzadzania... hmmm
To ja odświeżę - dziewczyny po ZZL co w praktyce robi się w pracy i jak wyglądają zarobki, ścieżka kariery w większym mieście (W-wa lub inne)????????

Edytowane przez Amira_2007
Czas edycji: 2009-05-15 o 08:36 Powód: pytajnik
Amira_2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 14:51   #17
Dog-Rose
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kisiajowo :)
Wiadomości: 999
Dot.: Zarobki w HR

Cytat:
Napisane przez Amira_2007 Pokaż wiadomość
To ja odświeżę - dziewczyny po ZZL co w praktyce robi się w pracy i jak wyglądają zarobki, ścieżka kariery w większym mieście (W-wa lub inne).
To jest pytanie czy ty znasz odpowiedzi?
Dog-Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 08:37   #18
Amira_2007
Rozeznanie
 
Avatar Amira_2007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 914
Dot.: Zarobki w HR

Cytat:
Napisane przez Dog-Rose Pokaż wiadomość
To jest pytanie czy ty znasz odpowiedzi?
Pytanie.
Amira_2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 14:42   #19
Ateneum
Raczkowanie
 
Avatar Ateneum
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 42
Dot.: Zarobki w HR

odświeżam wątek jest ktoś kto pracuje/pracował w tej dziedzinie?
__________________

Kobieta jest najsłabsza gdy kocha,
a najsilniejsza, gdy jest kochana...


[ Erich Osterfield ]




Bartek
Ateneum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-08, 22:54   #20
porzeczki
Zadomowienie
 
Avatar porzeczki
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 093
Dot.: Zarobki w HR

ja. ale nie w recruitingu tylko w działach HR w instytucjach finansowych (praktyki, mł. specjalista). No cóż, nie jest to obecnie branża, która się rozwija i daje dobre perspektywy zawodowe. Jest baaardzo duża konkurencja.
__________________

porzeczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 06:58   #21
asiasinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 6
Dot.: Zarobki w HR

Parę informacji o zarobkach czytałam w tym artykule http://www.hrtrendy.pl/2013/05/13/wy...nych-hr-owcow/

wśród znajomych dowiedziałam się, że realna średnia zarobków w HR w warszawie to 5 tys. złotych

Asiasinka
asiasinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 13:46   #22
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Zarobki w HR

Cytat:
Napisane przez Ateneum Pokaż wiadomość
odświeżam wątek jest ktoś kto pracuje/pracował w tej dziedzinie?
właśnie, właśnie ?
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 16:15   #23
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Zarobki w HR

Ja jestem w trakcie rozmów, ostatni etap rekrutacji przede mną.
Ciekawa jestem opinii osób które robią w outsourcingu IT.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-10, 11:06   #24
anlaya
Zakorzenienie
 
Avatar anlaya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 146
Dot.: Zarobki w HR

Hej, odkopuję wątek

Jestem absolwentką prawa, mam 4 lata doświadczenia związanego z pracą biurową, pracą z klientem, ale stricte w rekrutacji doświadczenia brak. Angielski znam na poziomie dobrym (nie jest to na pewno znajomość biegła), ale chcę zapisać się na kurs językowy i poprawić tę znajomość. Jestem bardzo komunikatywną osobą o dobrze rozwiniętych umiejętnościach interpersonalnych. O HR wiem niewiele, ale chciałabym spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Czy bez wykształcenia kierunkowego i biegłego angielskiego oraz doświadczenia jest jakakolwiek szansa na znalezienie pracy w HR? Mówię oczywiście o stanowiskach asystentkich/stażach na początek. Jakie oczekiwania finansowe przedstawiać (praca na pełny etat)? Na początku zależy mi na zdobyciu doświadczenia, wynagrodzenie jest drugoplanowe w mojej sytuacji. Pracy chcę szukać w Warszawie. Może polecicie jakąś literaturę branżowa dla początkujących, forum? Będę wdzięczna za każdą sugestię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anlaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-10, 11:44   #25
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Zarobki w HR

Jesteś po prawie, a to rodzi domniemanie, że wiesz coś o prawie pracy, a to już dużo po prostu celuj w te stanowiska, które mają kontakt bezpośrednio ze sprawami dot. prawa pracy, bo dzialy HR w korpo sa juz mega rozwiniete, są stanowiska, które sie zajmują n tylko kontaktami z dostarczycielami prywatnego ubezpieczenia, karty sportowej itd., albo takie co to maja za zadanie ogarniać w urzędach sprawy pracowników zagranicznych, albo zajmują sie szkoleniami itd. Ale co kto lubi oczywiście, nie wiem w czym się konkretnie widzisz



Ja się załapałam jako asystent, na ostatnim roku studiów, wtedy miałam na rękę dokładnie 2300 złotych, ale to było pare lat temu. Tylko mówię teraz o Krakowie.

Wypracuj sobie tak z rok doświadczenia i od razu szukaj wtedy już stanowiska specjalisty.

Ja teraz obsługuje dzialkę dot. konstruowania umów, wszelkich zmian w umowach, urlopów macierzyńskich, rodzicielskich, doradzam kadrze managerskiej w sprawach czasu pracy, robię wewnętrzne szkolenia z prawa pracy itd. Lubię tę robotę

Ja po moich doświadczeniach w pracy w korpo nauczyłam się, zeby (w tej działce, nie wiem jak jest w innych) nie czekać na awanse tylko zmieniać pracę, od razu jak poczujesz się pewniej. Wtedy szybciej rośnie Twoje wynagrodzenie i to nie o 200 złotych.




Co do lektur, ja mam na półeczce i często zaglądam:

https://www.ksiegarnia.beck.pl/beck-...na-danych.html

https://www.ksiegarnia.beck.pl/beck-...yplacania.html

https://www.ksiegarnia.beck.pl/prawo...grodzenia.html

https://www.ksiegarnia.beck.pl/pakie...20-TANIEJ.html


jak masz pytania, to pisz, tu albo na pw
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2016-09-10 o 12:49
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-10, 13:12   #26
anlaya
Zakorzenienie
 
Avatar anlaya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 146
Dot.: Zarobki w HR

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Jesteś po prawie, a to rodzi domniemanie, że wiesz coś o prawie pracy, a to już dużo (...)
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź! jeśli pozwolisz, odezwę się na PW jeszcze w ten weekend Twoja odpowiedź bardzo mnie zmotywowała i mam kilka pytań Pozdrawiam serdecznie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anlaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-10, 13:24   #27
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Zarobki w HR

pewnie, nie ma sprawy
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 13:00   #28
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Zarobki Wizażanek i Wizażanów

Ponieważ poprzedni wątek na ten temat ( https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=243801 ) się nieco zdezaktualizował, proponuję nową sondę w tym zakresie. Dzięki temu sprawdzimy, o ile wzrosły zarobki forumowiczów przez ostatnie lata (jednak ani to reprezentatywne dla całej Polski, ani dokładne, bo nie wiadomo, kiedy kto głosował w poprzednim wątku).

Podajemy kwotę netto (czyli "na rękę") w przeliczeniu na pełny etat. Osoby zarabiające na umowy cywilnoprawne są proszone o jakieś rozsądne przeliczenie kwoty (np. jak ktoś ma stawkę godzinową, to niech ją pomnoży przez średnią liczbę godzin roboczych w miesiącu). Osoby pracujące poza Rzeczpospolitą Polską, proszone są o powstrzymanie się od głosowania w sondzie, niemniej jednak zapraszam do napisania posta w wątku.

Edit: Sonda zamknie się z końcem roku, tak by wątek był pewnego rodzaju zamkniętą całościa po upływie 2017 r.

Edit2: Nie ma w tej sondzie znaczenia, gdzie się pracuje - sektor prywatny, budżetowy, NGO, itp.; moją intencją jest, by liczyć wszystko.

Edytowane przez samotny_t
Czas edycji: 2017-10-04 o 13:39
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 13:16   #29
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Zarobki Wizażanek i Wizażanów w 2017 r.

Nie wiem czy budżetowka się liczy, ale napisze. 2400 netto. Szkoła. 18 lat pracy, magister, dyplomowany nauczyciel.

Wysłane z mojego SM-T320 przy użyciu Tapatalka
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 13:37   #30
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Zarobki Wizażanek i Wizażanów w 2017 r.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Nie wiem czy budżetowka się liczy, ale napisze.
Jak najbardziej, zakładając sondę nie chciałem pomijać żadnych grup zawodowych

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
2400 netto. Szkoła. 18 lat pracy, magister, dyplomowany nauczyciel.
Makabra. Nauczyciele to tragicznie niedoinwestowana grupa pracowników.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-18 13:20:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:25.