Wypowiedzenie umowy najmu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-29, 16:27   #1
kingsiaaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 4

Wypowiedzenie umowy najmu


Wiem, że to nie forum prawne, ale może ktoś spotkał się z podobną sytuacją.

Od września wynajmuję pokój dwuosobowy który zamieszkuję razem z koleżanką. Chciałabym wypowiedzieć umowę najmu, ponieważ mniej więcej w połowie grudnia w pokoju pojawił się grzyb (po dokładnym obejrzeniu widać zarodki grzyba również w łazience) w pokoju utrzymuje się nieprzyjemny zapach mniej więcej od listopada, a pod koniec miesiąca zauważyłam pojawiającą się kałuże przy drzwiach balkonowych, przecieka również okno, które zalało mi laptopa (naprawa wyceniona na 400zl). Dodam, że od tygodni, mój stan zdrowia nie jest najlepszy i nie poprawia się (np ciągłe przeziębienie)Umowarta jest do końca sierpnia, z możliwością wyprowadzenia się wcześniej tylko i wyłącznie, gdy znajdzie się kogoś na swoje miejsce (ze względu na obecny stan mieszkania będzie to trudne). Czy jest możliwość wypowiedzenia umowy w trybie natychmiastowym? Właściciel zobaczy pokój 2 stycznia. Czy mam szanse na zwrot kaucji?
kingsiaaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 12:07   #2
sklabi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 2
Dot.: Wypowiedzenie umowy najmu

Co to za umowa która każe ci znaleźć kogoś na swoje miejsce to jakaś bzdura, normalnie wypowiedz umowę i już. Patrząc na na to jaką umowę sporządził właściciel można przypuszczać że kaucji nie odda, ciekawe czy wynajmuje legalnie i czy odprowadza podatek jeżeli nie to ta umowa jest nie ważna.
sklabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 13:46   #3
Jogurcikowa
Raczkowanie
 
Avatar Jogurcikowa
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 32
Dot.: Wypowiedzenie umowy najmu

Najlepiej wypowiedz umowę- tylko podejdź pewna siebie do sprawy. Nie ma prawa Ci odmówić, skoro mieszkanie jest w tak słabym stanie.

Edytowane przez Jogurcikowa
Czas edycji: 2019-01-28 o 13:49
Jogurcikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 19:35   #4
anuska9111
Raczkowanie
 
Avatar anuska9111
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Lubuskie, Mazowieckie
Wiadomości: 346
Dot.: Wypowiedzenie umowy najmu

Art. 682. [Wady lokalu zagrażające zdrowiu]
Jeżeli wady najętego lokalu są tego rodzaju, że zagrażają zdrowiu najemcy lub jego domowników albo osób u niego zatrudnionych, najemca może wypowiedzieć najem bez zachowania terminów wypowiedzenia, chociażby w chwili zawarcia umowy wiedział o wadach.

Przepis obowiązujący. Jest sporo wyroków Sądu Najwyższego zgodnie z którym pleśń na ścianie jest podstawą natychmiastowego wypowiedzenia umowy. Kaucje też powinni zwrócić.
anuska9111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-28 19:35:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:42.