Dermatolog - proszę o pytania - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stres w wielkim mieście

Notka

Stres w wielkim mieście
Zapraszamy Was do dyskusji i zadawania pytań na tematycznym forum "Stres w wielkim mieście". Od 22 lutego (poniedziałek) do 21 marca na forum co tydzień będzie odpowiadał na Wasze pytania specjalista z zakresu dietetyki, fitnesu, psychologii, stylizacji i dermatologii.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-03-19, 21:39   #61
Cala
404 Not Found
 
Avatar Cala
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Niezlokalizowana
Wiadomości: 13 514
GG do Cala
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Ja również bardzo proszę o poradę.
Generalnie nie mam problemów z cerą, a nawet od kilku miesięcy jest w świetnej kondycji, m.in. za sprawą Vichy Skinset <rewelacja!>.
Jednak na mojej twarzy pojawiają się malutkie <do 1 mm> krostki, wypełnione mlecznym płynem.
Występują tuż pod naskórkiem głównie na czole, rzadziej na policzkach przy brodzie.
Wystarczy przejechać po nich paznokciem aby pękły. Znikają i pojawiają się następne i tak w kółko, przez co moja skóra nie jest gładka tak jakbym tego chciała.
Kika lat temu byłam z tym u dermatologa, który stwierdził że są one wynikiem działania promieni słonecznych. Jednak nie przekonało mnie to wytłumaczenie, ponieważ krostki pojawiają się nawet zimą, kiedy moja twarz nie jest wystawiana na ekspozycję promieni słonecznych.

Bardzo proszę o odpowiedź czym są one spowodowane i jak je zwalczyć?
__________________
Cala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 21:56   #62
emilka306
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam
Od kilku lat borykam się z trądzikiem, mam 24 lata i powoli kończy mi się do niego cierpliwość. Chciałabym zasięgnąć porady specjalisty...
Przez długi czas (7 lat) przyjmowałam pigułki Diane 35, Yasmin i inne podobne których nazw już nie pamiętam. Po ich odstawieniu bardzo nasilił mi się trądzik- w takim stopniu że konieczna była kuracja Izotekiem. Jestem już 7 miesięcy po zakończeniu leczenia a pryszcze nadal goszczą na mojej twarzy (co prawda nie w tak silnym stopniu jak przed leczeniem antybiotykiem ). Miejsca ich wyskakiwania to skronie, policzki, żuchwa, okolice uszu, plecy, szyja, dekolt. Mam duże zachwiania w odstępach między miesiączkami, cykl waha się od 24-35/38 dni. Moje pytanie- czy możliwe jest że przyczyny mojego trądziku maja podłoże hormonalne? Pozdrawiam serdecznie
emilka306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 22:15   #63
wercia240a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Lublin i okolice
Wiadomości: 70
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam.

Mam 24 lata. Moje pytanie dotyczy przebarwień na ramieniu. Kilka lat temu dermatolog stwierdził, że jest to skutek zbyt dużej ilości pigmentu w skórze, który został "wyrzucony" na jej powierzchnie. Moje pytanie brzmi: czy mogę w takim wypadku korzystać z solarium? Czy jest to niewskazane? Z góry dziękuję za odpowiedź.
wercia240a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 23:01   #64
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Cytat:
Napisane przez emilka306 Pokaż wiadomość
Moje pytanie- czy możliwe jest że przyczyny mojego trądziku maja podłoże hormonalne? Pozdrawiam serdecznie
Tak, to najbardziej prawdopodobne. A czy tabletki Ci służyły, tzn, dobrze się po nich czułaś i nie miałaś tradziku ? Jeśli tak, to dlaczego przestałaś je brać?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-20, 01:39   #65
emilka306
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź
Na początku przyjmowania tabletek czułam się dobrze, z biegiem czasu zaczęłam tyć a w ostatnich miesiącach ich brania nie pomagały mi na cerę- nie widziałam więc sensu dalszej kuracji, dlatego przerwałam...potem cera wglądała koszmarnie ostatnią deską ratunku wydawał się więc dermatolog i antybiotyki...jak widać nie do końca. Dodam jeszcze że nie jadam słodyczy, czekolady i innych produktów sprzyjających powstawianiu wykwitów- szukam więc pomocy gdzie się da...hormony to ostatnia szansa by ustalić przyczynę mojego problemu.
emilka306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-20, 07:12   #66
szarak
Rozeznanie
 
Avatar szarak
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: mazowieckie WG..
Wiadomości: 640
GG do szarak
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

witam
mój problem dotyczy dużego palca u stopy a dokładnie to paznokcia i tego co się zaczyna pod nim dziać a mianowicie na początku było to na powierzchni 1/4 paznokcia na chwilę obecną jest to już 1/2 paznokcia, z góry wygląda to że pół paznokcia jest biało żółte i w ogóle ta połówka nie trzyma się reszty palca. sądzę że to jakiś "grzybek" złapany pewnie gdzieś na basenie. prosił bym o poradę , pozdrawiam
__________________
;(
gsf 1250 bandit S (GT)
szarak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-20, 08:54   #67
ankai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam Pania bardzo serdecznie. Bardzo licze na rade dotyczaca mojej cery. Od pewnego czasu (od roku) zauwazylam jej znaczne pogorszenie. Dodam, ze mam 26 lat i nigdy nie przechodzilam tradziku ani innych powaznych schorzen skornych. Problemem moim sa grudki na twarzy, biale w okolicach zuchwy i na policzkach. Wystepuja one w gromadzie, po 5 obok siebie, sa roznej wielkosci, ale najwiecej jest tych malych. MUsze Pani powiedziec, ze jestem osoba, ktora bardzo dba o siebie i swoj wyglad, chodze do kosmetyczki na oczyszczanie, przyjmowalam kwasy, stosuje kosmetyki tonizujace i mleczko do oczyszczania. W styczniu bylam u dermatologa, powiedzial, ze to jest zapalenie mieszkow i przepisal mi ZINERYT. Uzywam wlasnie 4 butelke tego, zmiany sa minimalne, ale zawsze pocieszam sie, ze dobrze, ze sa Jestem nauczycielem i moja praca wymaga bycia pewnym siebie w pewnych sytuacjach. Niestety moja cera czesto powoduje u mnie zalamanie. Wracaja do moich zmian skornych dodam, ze niektore grudki nie sa wypelnione ta biala substancja tylko same w sobie istnieja tak jakby mnie cos ugryzlo (kosmetyczka nie ejst w stanie ich oczyscic, bo nic nie wychodzi) Pani doktor prosze o rade bo juz czasami trace nadzieje, tyle kasy idzie na ta buzie ze szok. dziekuje za odpowiedz pozdrawiam
ankai jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-20, 09:44   #68
dora1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 42
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam proszę o kilka przykładow kremów do stosowania na skorę mieszaną ,kompletnie nie wiem jakich uzywać .dziekuję .To pytanie jest do pani dermatolog więc SZUGARBEJB przestan się tu podszywać pod dermatologa ,zwariowałaś dziewczyno
dora1974 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-20, 10:18   #69
pitahaya
Zakorzenienie
 
Avatar pitahaya
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 564
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Cytat:
Napisane przez pitahaya Pokaż wiadomość
Witam,
w zeszlym roku pojawily mi sie na ramionach male krostki (pryszcze?), sa malutkie, ale jest ich duzo, wczesniej nie mialam takiego problemu. czym moze to byc spowodowane i co najwazniejsze: jak sie tego pozbyc? jakies maseczki, masci, cokolwiek? na jakis czas przeszlo latem po opalaniu, moze to jest sposob? dodam jednak ze po jakims czasie wrocilo. bardzo prosze o porade.
proszę o jakieś sugestie
__________________
pitahaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-20, 12:27   #70
gabr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam,

moim największym problemem jest ciągle łuszcząca się skóra na nosie. Używam kosmetyków do skóry wrażliwe i pilingów enzymatycznych. Częste stosowanie pilingu (np. co drugi dzień) poprawia sytuację, ale nie eliminuje problemu całkowicie. Co może być przyczyną? Co mogę jeszcze zrobić?

Pozdrawiam.
gabr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-20, 12:59   #71
kaja-sz
Rozeznanie
 
Avatar kaja-sz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 532
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam!
Moim problemem jest bardzo sucha skóra. Zawsze taka miałam, ale ostatnio bardzo się to nasiliło. Jeżeli jeden dzień nie posmaruję się balsamem moja skóra zaczyna mnie wręcz szczypać i swędzieć z suchości, a na ramionach pojawiaja się takie małe skupiska suchej, łuszczącej sie skóry. Martwię sie ponieważ w mojej rodzinie panuje łuszczyca, aczkolwiek te plamki na rękach smarowane balsamem nie wystapują, aczkolwiek na rękach własnie od opalania mam takie małe białe plamki. Pojawiły sie na wakacjach kiedy opalałam się ale może to problem związany także z tą suchą skóra... Czy mogłaby Pani powiedzieć mi, czy możliwe, że to początki łuszczycy? Jeżeli nie to jak dbać o tak sucha skóre?

Drugim moim problemem, jest pasnokieć u ręki. Zaczął mi odchodzić od skóry, tak jakbym sie zakłuła a ja założyłam później tipsy co bardzo pogorszyło ten stan i odstający panokieć zajmował ponad połowę plytki. Teraz nie mam tipsów od pół roku, ten panokieć rośnie szybciej niż inne i juz mam na dole tylko tą odstająca częśc. Nie ma tam zakażenia grzybicy ani nic w tym stylu, aczkolwiek tej małej końcówki nie mogę sie pozbyć, tak jakby od pewnego momentu nie chciał odrosnąć. Co z tym zrobić?
Z góry dziekuję za rady
kaja-sz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-20, 14:01   #72
renia1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam mam 26 lat i chciałabym zapytać o o paznokcie dokładnie o paluchy u stóp Więc u lewej nogi duży paluch ma ciemno brązową smuge przy wewnętrznym wale paznokciowym u prawej stopy jest to samo tylko że słabszy kolor Oprucz tego paznokcie są jakieś grubsze Prosze powiedziec co to moze byc ?? Paznokcie rosną a smugi zostają po za tym wały paznokciowe są dość bolesne Trwa to jakis czas około 5 miesięcy ..Z góry dziękuje za odpowiedz Pozdrawiam
renia1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-20, 15:47   #73
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Cytat:
Napisane przez emilka306 Pokaż wiadomość
szukam więc pomocy gdzie się da...hormony to ostatnia szansa by ustalić przyczynę mojego problemu.
Badanie poziomu hormonów to pierwsza rzecz jaka powinnaś teraz zrobić, jeśli nawet izotek Ci nie pomógł.
Cytat:
Napisane przez ankai Pokaż wiadomość
MUsze Pani powiedziec, ze jestem osoba, ktora bardzo dba o siebie i swoj wyglad, chodze do kosmetyczki na oczyszczanie, przyjmowalam kwasy, stosuje kosmetyki tonizujace i mleczko do oczyszczania.
Jeśli chodzisz do kosmetyczki na oczyszczanie manualne to najgorsze co możesz zrobić, Wyciskanie to najszybszy sposób do powstawania blizn, zakażeń bakteryjnych, zniekształconych porów itp. Jeśli przyjmowałaś kwasy doustnie to nie dziwię się, ze Ci nie pomogły. Kosmetyki tonizujące nie poprawią stanu Twojej cery, a mleczko ją pewnie zapycha.
Cytat:
tyle kasy idzie na ta buzie ze szok. dziekuje za odpowiedz pozdrawiam
Znajdź lepszego dermatologa, przestań chodzić do kosmetyczki, stosuj odpowiednie kosmetyki (zamiast mleczek i toników woda micelarna, na noc kremy z kwasami, na dzień nawilżający filtr).
Cytat:
Napisane przez dora1974 Pokaż wiadomość
Witam proszę o kilka przykładow kremów do stosowania na skorę mieszaną ,kompletnie nie wiem jakich uzywać .dziekuję .To pytanie jest do pani dermatolog więc SZUGARBEJB przestan się tu podszywać pod dermatologa ,zwariowałaś dziewczyno
Jeśli masz jakis problem emocjonalny z podszywaniem się do zwróć się do psychologa. A jeśli chodzi o kremy to jeśli nie masz skłonności do tradziku to w dzień używaj kremu z filtrem (SPF 15 lub 20 np. firmy Iwostin), a na noc delikatne kwasy (Effaclar K) lub kremy podsuszające z cynkiem (Babydream Calendulacreme).

Cytat:
Napisane przez pitahaya Pokaż wiadomość
proszę o jakieś sugestie
Kemy z kwasami (Effaclar, Lysalpha) lub toniki z kwasami (Clean&Clear na przykład).
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-20, 18:25   #74
mlle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam. Mój problem dotyczy skóry pod oczami. W miejscu "zetknięcia" się skóry z policzków i skóry pod oczami mam takie jakby ziarenka skóry, nie wystają one poza resztę (no może minimalnie, ale to niewyczuwalne) i o ile na policzkach skóra jest dość gruba o tyle im bliżej w stronę oka to coraz ciensza i coraz mniej ziarenek, aż w końcu żyłki prześwitują. Czy jest na to jakaś rada, lek, krem? Tzn. na te ziarenka, na (nie wiem jak to nazwać) niedokończone ziarninowanie skóry. Strasznie to wygląda.
mlle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-20, 18:37   #75
jareckigdansk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

witam,
moja kobieta zauważyła na moim uszach takie pęcherzyki, okazało się że na drugim uchu też taki mam z tym że mniejszy.. nie mam pojęcia co to może być-w każdym razie bardzo się zmartwiłem.. nie swędzi mnie to ani nie boli... moja dziewczyna mówi że po po prostu zrobił mi się wrzód od zimna...?jak myślicie co to może być.. z góry dziękuje za wszelkie porady... [IMG]file:///C:/Users/JAREK/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.png[/IMG]
jareckigdansk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-21, 01:12   #76
vandros
Raczkowanie
 
Avatar vandros
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 294
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam!!
Ja troche sie chyab wybije z pytaniem. Otoz w wieku okolo 12-14 lat wyrosly mi jakies grudki, jedna pod prawym kolanem i dwie na plecach. Te na plecach sa na dziwnej wysokosci tzn na wysokosci spodni, paska na poczatku zadarzalo sie ze przy ubieraniu spodni je zadrapalam. dermatolodzy stwierdzili ze to wlokniaki, ze mozna je usunac ale nie trzeba i jesli nic sie z nimi nie dzieje to tego nei ruszac. rzeczywiscie nic sie z nimi nei dzieje nawet z tymi drapanymi, ale sa denerwujace. zwlaszcza ten na nodze...
Poza tym mam pieprzyki duuuze jeden na skroni drugi na karku. Lekarz jw. wydaje mi sie ze ostatno jakby urosly. chociaz koloru nie zmienily, powierzchnia ich tez sie nie zmienila, nie maja zadnej obwodki kolorowej.
Lekarze je tylko ogladali dotykali przyciskali i tyle z badania. Prosze o porade co z nimi zrobic. czy czekac az one zaczna dzialac czy ja mam zaczac dzialac.
Pozdrawiam
vandros jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-21, 08:09   #77
Ewka:D:D
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 875
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

ja tez mam problem, pozniewaz mama bardzo ciemne i mocne owlosienie i golac nogi depilatorem zawsze po odrastajace wloski wrastaja mi w skore i powstaja pozniej plamki czy jest jakis sposob by sie pozyb tego wrastania, stosuje juz peelingi , mocno gabka je szoruje ale bez jakis efektow juz nawet mysle o depilacji laserowej ale nie wiem czy by to sie sprawdzilo a trosszke kosztuje:/
__________________
`Starość we wszystko wierzy.
Wiek średni we wszystko wątpi.
Młodość wszystko wie.`




Ewka:D:D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-21, 12:41   #78
Pampelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 65
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam,
proszę o poradę panią dermatolog: mam 33 lata, cerę naczynkową, wrazliwą, alergiczną.Na czole, brodzie i w okolicach nosa/na nosie pojawiaja mi się takie małe bądx trochę wieksze krosteczki ( zaczerwienione, lekko swędzące). Jak smaruję te miejsca żelem z aloesem to po kilku dniach te miejsca robia się mniej zaczerwienione i krostki sie zmniejszaja (ale nie znikają do konca wszytskie i zostaja niektore takie malutkie wypełnione płynem). Jakieś 3 miesiące temu miałam tylko z tym problem na brodzie i wtedy dermatolog stwierdził niedoleczony trądzik ( ja go w zyciu nie miałam!). Na czole pomiędzy brwiami miałam jedynie taka czerwoną skórę (teraz i tam pojawiaja sie krostki).
Jestem obecnie 15 mies. po porodzie , zażywam Diane -35 ( na początku 3-go opakowania). Zauwazyłam pogorszenie stanu cery pod koniec karmienia piersią( prawie 10 mies.). W trakcie 2-go opak. Diane -35 zauważyłam zwiększony wysyp krostek i nie wiem co teraz. Czy to trądzik czy raczej uczulenie? ( kosmetyczka podpowiada że to jakiś kosmetyk może te krosteczki wywoływac) Czy taka reakcja na Diane-35 to dobry znak ( zaczyna działac i odczekac jeszcze z 2, 3 cykle) czy raczej nietolerancja leku i zmienic na inne tabletki?
P.S. Do mycia buzi używam płynu micelarnego z SVR Provegol ( od jakiś 6 tygodni) i smaruje buzię Physiogelem ( od chyba 4 lat), do tego uzywam pudru mineralnego od jakis 6 tygodni ( ale wcześniej jak uzywalam Vichy Aera Teint tez pojawialay sie krostki). Jedynie wcześniej myłam buzie szarym mydłem i wodą, ale to bardzo ściągalo mi skórę i wysuszało. Jestem alergikiem i atopikiem, bardzo uważam na to co jem.
Dziękuje z góry za wszelkie porady od pani doktor

Edytowane przez Pampelina
Czas edycji: 2010-03-21 o 13:55
Pampelina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-21, 14:51   #79
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Jako rodzaj peelingu będzie najlepszy dla cery trądzikowej?
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-21, 15:48   #80
As_Bella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Idzikowice
Wiadomości: 9
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Czy mogą zostać slady po brodawkach ??
Jaka jest najlepsza maść na trądzik ??
Czy w wieku 15 lat mogę usunąć laserowo popękane naczynka ??
As_Bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-21, 16:45   #81
dora1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 42
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

do psychologa to raczej ty się wybierz bo ja sie nie podszywam pod dermatologa tylko ty ,ale to juz widze twój problem . pozdrawiam
dora1974 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-21, 21:48   #82
edytkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 8
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam, moim problemem są ślady po depilacji, po wrośniętych włoskach mam przebarwienia pomimo tego, że nie używam depilatora już ponad pół roku one nie znikają. Co mogę zrobić żeby te ślady zniknęły?
edytkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-22, 04:17   #83
agens
Raczkowanie
 
Avatar agens
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 54
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam, moim problemem jest moja skóra, niestety. Sytuacja wygląda tak, że jedni dermatolodzy móią, że jest wrażliwa a inni, że tłusta/mieszana. Prawda pewnie lerzy pośrodku, jednak bardzo ciężko jest dobrać idealny zesatw do pielęgnacji, ponieważ po tych do skóry mieszanej mam podrażnioną skórę na policzkach, a po tych łagodnych - wypryski.... Czy ktoś może ma podobny problem? Dodam, że badanie poziomu hormonów wyszło w porządku.
agens jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-22, 07:36   #84
nietypowynick
Zakorzenienie
 
Avatar nietypowynick
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11 079
GG do nietypowynick
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam. Ja się chciałabym poradzić w 3 sprawach.
1) moje nogi. Odkąd pamiętam na jednej nodze robią mi się czerwone plamy. Pod wpływem ciepła(w lecie kazdy sie dziwi ze chyba mam alergie na jednej nodze), pod wpływem wody. Na codzien ich nie widać, pojawiają się wyraźne tylko w tych sytuacjach. Co robić?
2) od niedawna na dekolcie nagle, niespodziewanie pojawiają mi się także czerwone plamy ale innego typu. Cały dekolt bez powodu zaczyna się robić czerwony i zaczyna lekko swędzieć a jak drapię leciutko to mi się te plamy powiększają. Czy jest szansa, że to przejdzie czy czeka mnie wizyta u lekarza?
3) łupież mojego taty. Odporny na wszystko, tata stosował mase specyfików- szamponów oraz leków od dermatologów. Pomagały na krótko po czym uderzenie ejst ze zdwojoną siła. Czasem mam wrażenie, że schodzi mu skóra z całej głowy. Nie zawsze są to wyraźne odchodzące "białe płaty". Robią mu się także takie zgrubienia na głowie które jak zdrapie grzebieniem to zmieniają się w ranki. Czym ratować?
__________________
04.07.2011
7 lat 6 miesięcy 28 dni


Chyba zjedzą mnie koty...
nietypowynick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-22, 10:08   #85
bez_sensowna
Rozeznanie
 
Avatar bez_sensowna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 522
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam
Jakiś miesiąc temu pojawiło mi się na łydce z tyłu suche chropowate plamki które jak niedawno zauważyłam są też na udzie ale drobniejsze. Po kąpieli są czerwone potem stają się różowe. Plamki te są ułożone w falującą ścieżkę która idzie od łydki po pośladek. Nie swędzi mnie to. Czasem lekko w zgięciu kolana. Możliwe że jak mi się to pojawiało to delikatnie swędziało. Dziś byłam u dermatologa i na początku myślała że to coś z bandażem (nie wiem o co dokładnie chodziło) potem dała mi skierowanie do laboratorium na podejrzenie linijnej iga dermatozy. Że mają mi kawałek do badań wyciąc. W internecie zobaczyłam że to są pęcherzyki a ja mam po prostu taki chropowate. Choc jak pobalsamuje to jest mniej suche. Dała też skierowanie na badania moczu. Dodam że jestem chora na niedoczynnośc tarczycy (mam pokazac ostatnie badanie krwi) Coś mówiła tez że to idzie wzdłuż nerwu

Proszę o pomoc czy te podejrzenie może byc bez pęcherzyków? Może się pomyliła.
Może podejrzewa pani co to może byc tak bez obejrzenia tego?
bez_sensowna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-22, 11:34   #86
goosia:)
Wtajemniczenie
 
Avatar goosia:)
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 262
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Jakis czas temu pojawiła mi sie czerowna plamka na szyjji,nie swędzi,nie jest sucha,wyglada jak malinka,czasem jest mocno czerowna,czasem blednie,co to moze byc???
__________________
goosia:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-22, 13:16   #87
_dr Agnieszka Bliżanowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Cytat:
Napisane przez karakon Pokaż wiadomość
Witam,
Bardzo proszę o konsultację.Mam 29 lat i od ok.3 lat borykam się z trądzikiem. Zaczęło się od problemów na twarzy:robiły mi się takie bolące, swędzące, podskórne grudki (gulki), z których nie dawało się nic wycisnąć...Taka gulka "siedzi" na twarzy ok 2 tygodnie, aż się zmniejszy i wchłonie, aczkolwiek zostają po niej lekkie przebarwienia. Takie gulki robią się przede wszystkim w okolicach kości żuchwowej, skroniach, czasem na policzku. W momencie kiedy się to zaczęło, lekarz dermatolog zalecił kurację tetralysalem + plus differinem i jeszcze czymś do smarowania, ale w tej chwili nie pamiętam co to było. Tetralysal przyjmowałam ok 2 miesięcy, potem nie kontynuowałam, ale że problem raczej się nie zmniejszył, lekarz stwierdził ,że kuracja trwała za krótko, znowu zaczęłam brać tetralysal, ale znowu ze znikomym skutkiem. Wiec zaprzestałam stosowania tego leku, jakoś że nie lubię "szprycować' się antybiotykami...Poza tym bolał mnie brzuch i było mi niedobrze...Zatem problem z grudkami na twarzy mam do tej pory. Do tego doszedł problem z plecami i dekoltem. Na dekolcie mam mnóstwo malutkich , czerwonych krosteczek; na plecach podobnie+ od czasu do czasu jakieś bolące, duże wykwity. Latem mam jeszcze gorzej:cała twarz, plecy i dekolt zasypane krostkami. Przez ten czas (od kuracji tetralysalem)właściwie nic nie stosowałam, poza tormentiolem, który ciągle mam przy sobie i kiedy tylko mogę, smaruję nim grudki na twarzy, a czasem cieniutką warstwę na całą twarz na noc (tak mi poradziła kosmetyczka). Próbowałam diety oczyszczającej (również za sugestią kosmetyczki0 ale nie dała żadnego efektu; chociaż na co dzień zdrowo się odżywiam, pije dużo wody i uprawiam sport) mikrodermabrazję na twarz, i dwa zabiegi-peelingi na bazie kwasu glikolowego (tylko dwa, bo jeden dermatolog mi je zalecił, twierdząc, że mam bardzo zapchane pory i to jest przyczyna tych grudek; z kolei inny stwierdził, że to nic nie da i przyczyna tkwi wewnątrz i może trzeba się zdecydować na kuracją jakimś izotekiem albo roaccutanem...) Zatem udałam się do trzeciego lekarza, który również nie wykluczył leczenia tym specyfikiem. Dostałam skierowanie na badania: profil hormonalny + próby wątrobowe, ale mimo wszystko myślę, ze bez względu na wyniki, nie zdecyduję się na leczenie takim lekiem. Skutki uboczne są masakryczne i mnie przerażają. W tej chwili mam przepisane: Unidox, Clindcna, Brevoxyl. Kurację dopiero zaczęłam, więc o efektach nie mogę jeszcze nic powiedzieć. Stosuje jeszcze antybakteryjny żel pod prysznic Pharmaceris i wydaje mi się że pomaga....Zmiany nie sa takie "zaognione" (bo mam tendencje do rozdrapywania krostek na plecach).
Moje pytanie w związku z tą historią brzmi: czy rzeczywiście, jeżeli stosowane w tej chwili leki nie pomogą, jedynym ratunkiem okaże sie roacoutan lub inny podobny lek?
Czy nie można zrobić jakichś innych badań, jaka bakteria powoduje te zmiany (lekarz stwierdził , ze mój organizm ma zdolność do wytwarzania tej bakterii i stad ten długotrwały problem).?
Poza tym, czy mogę skorzystać z jakichś zabiegów na dekolt i plecy (peeling, mikrodermabrazja), czy to nic nie da i tylko niepotrzebnie wydam pieniądze?

Dodam jeszcze, że ok 2 lata temu odstawiłam pigułki antykoncepcyjne (logest), ale nie wiąże problemów ze skórą z odstawieniem pigułek, bo po ponownym ich braniu problem nie zniknął. Cykle do tej pory miałam bardzo regularne (z wyjątkiem ostatniego- wydłużył się o kilka dni).
Będę bardzo, bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie
Karolina
P.s. czy np nie pomogłyby mi jakies suplementy diety, typu Inneov Niedoskonałosci Skóry itp.
Witam ,
Zacznę od końca : w tym przypadku suplementy to za mało, mikrodermabrazja także niewiele pomoże, peelingi mogły by wspomóc ,ale na krótko.
Wykonanie posiewu nic nam nie wniesie nowego, bo wiemy jaka to bakteria i ona jest tylko częścią problemu , a nie główną przyczyną.
Jedynym dobrym i skuteczny rozwiązaniem jest doustna isotretinoina , czyli lek o nazwie Izotek , czy Roaccutane.
To nie jest lek , którego należy się bać. Dermatolodzy nie wypisują go po to by zniszczyć komuś zdrowie.
Odpowiednio dobrana dawka i kontrolne badania pozwalają przejść „bezboleśnie „przez terapię.
Jest to lek niezwykle skuteczny, który otworzył nową ere w leczeniu trądziku , pozwalając na trwałe wyleczenie u osób , u których dotychczas nie było to możliwe.
Podobnie długą listę działań ubocznych ma aspiryna, ale jej się nie boimy J
Większość działań niepożądanych jest zależna od dawki leku, dlatego też dla każdego pacjent musi ona zostać dobrana indywidualnie.
Leczę tym lekiem od wielu lat ( ponad 10ciu) z bardzo dobrym skutkiem. Miałam wielu pacjentów , którzy obawiali się tej terapii, a teraz po wyleczeniu zachęcają innych.
Pozdrawiam,


Cytat:
I jeszcze pytanie dot. blizny po usunięciu pieprzyka. Czym mogę smarować bliznę, która jest czerwona i lekko zgrubiała...chyba to jest bliznowiec. Smarowałam cepanem, a teraz stosuję serum na blizne kupione w sklepie internetowym, opis tego serum znajduje sie tutaj : http://www.biochemiaurody.com/sklep/...-antiscar.html
To raczej nie bliznowiec a przerosła blizna. Blizna organizuje się, „dojrzewa” przez rok, to czym smarować ,zależy od czasu , kiedy był wykonany zabieg.

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Cytat:
Napisane przez evela28 Pokaż wiadomość
witam u mojej 5 letniej córki stwierdzono zmiany grzybiczne na głowie,są to takie strupy które córka niestety drapie i skóra jest zaczerwieniona a zmiany robią się krwawe, lekarz zapisał szampon ZOXIN oraz roztwór do smarowania DERMOVATE
moje pytanie skąd ta grzybica się bierze czy starsza córka lub ja możemy się tym zarazić np przez wspólny grzebień

Grzybica skóry głowy jest zaraźliwa, jednakże zastosowane leczenie wskazuje, że raczej występuje na głowie drożdżak ( prawdopodobnie Malassesia globosa) i największym problemem jest stan zapalny. Tego typu zmiany nie są zaraźliwe, ten drożdżak zamieszkuje na naszych głowach i przy odpowiednich warunkach powoduje zmiany chorobowe.
Wspólny grzebień to nie najlepszy pomysł.

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
Dzień dobry!
Choruję od dziecka na rybią łuskę. Wiem, że nie da się z tego wyleczyć, a jedynie zapobiegać. Czy mogłaby mi Pani polecić jakiś najlepszy balsam, który mogłabym kupić by choć odrobinę nawilżyć skórę? Może jakieś sprawdzone suplementy? Moja pani dermatolog przestała zwracać uwagę na moje prośby już jakiś czas temu, a wszystkie balsamy które stosowałam do tej pory dawały marne nawilżenie. Dziękuję za odpowiedź.

Witam ,
nie wiem jak bardzo nasilona jest choroba, rodzajów rybiej łuski tez mamy bardzo wiele, dlatego trudno mi dopasować odpowiedni dermo kosmetyk. W tej chwili na rynku jest coraz więcej preparatów natłuszczających o bogatym składzie. Polecam całą serie Emolium, Iso- Urea La-Roche Posay, Xerial 30 SVR i Cetaphil MD.
Pewnie przydałyby się maści recepturowe ( z dużym stężeniem mocznika, z witaminą A )ale do tego potrzebna jest wizyta u dermatologa .

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Cytat:
Napisane przez aniko 23 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie...

Otoz mam pewien problem...
Na czubku nosa peklo mi naczynko, i w efekcie pojawila sie niewielka "pajeczynka" ze wzgledu na miejsce wyglada to malo estetycznie - i nieco smiesznie...
Jak przyczynic sie do znikniecia "problemu" i czy konieczna jest wizyta u dermatologa

Witam ,
Niestety żadne maści nie pomogą , jedynym sposobem pozbycia się naczynka jest zamknięcie go laserem lub metodą elektrokoagulacji. Mona to zrobić w gabinetach dermatologii estetycznej i laserowej.

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Cytat:
Napisane przez pitahaya Pokaż wiadomość
Witam,
w zeszlym roku pojawily mi sie na ramionach male krostki (pryszcze?), sa malutkie, ale jest ich duzo, wczesniej nie mialam takiego problemu. czym moze to byc spowodowane i co najwazniejsze: jak sie tego pozbyc? jakies maseczki, masci, cokolwiek? na jakis czas przeszlo latem po opalaniu, moze to jest sposob? dodam jednak ze po jakims czasie wrocilo. bardzo prosze o porade.

Przykro mi ale mam zbyt mało danych aby zdiagnozować problem, i proponować leczenie.
Aby pomóc lekarz musi zmiany ZOBACZYC J

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Cytat:
Napisane przez kamilsia144 Pokaż wiadomość
Witam.Mam 16 lat i mam problem z nadmiernym poceniem sie rąk , pach, stóp itp.Stosowałam bardzo dużo środków i nic nie pomaga .Proszę o pomoc.
Witaj , nadmierna potliwość w tym wieku jest najczęściej związana ze zmianami hormonalnymi i nadmierną podatnością na bodźce. Ale oczywiście są metody by to ograniczyć. Piszesz ,ze stosowałaś już dużo środków. Jaki to były środki i jak stosowane? Na rynku są obecnie dostępne preparatu bardzo skuteczne jak Spirial SVR, czy Etiaxil ( produkty te występują w rożnych formach , odpowiednich do poszczególnych części ciała: roll-on , krem , spray). Jeśli stosowanie tych preparatów nie pomoże , a potliwość będzie bardzo duża można by rozważyć leczenie iniekcjami z toksyny botulinowej( Botoks) .

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Napisane przez psychotropina Pokaż wiadomość
Witam,
moim problemem jest skora na wysokosci konca policzow, pod oczami.
Mam tam dziwne czerwone plamki i krostki. Nie wiem od czego powstaly, smaruje to kremem dla dzieci bez konserwantow, perfum, wody ani gliceryny. Mam obawe, ze te plamy moga pozostac w tym miejscu jako przebarwienia, a juz mam jedno przebarwienie -brazowa plamke-wlasnie pod okiem i nie wiem jak powstalo.
Dodam, ze na skore cala stosuje na noc Zineryt i masc z erytromycyna, na bazie lanoliny.
Prosze o rade odnosnie tego tematu.
dziekuje
Przykro mi bez obejrzenia zmian, nie jestem w stanie pomóc.

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Cytat:
Napisane przez marilyn monroe Pokaż wiadomość
witam,
borykam sie z pewnym problemem juz blisko rok.mam cere naczynkowa ale chodzi mi o jeszcze inny problem.na czole i w okolicach ust po prawej stronie wiecznie mam takie wysuszone placki skory a jak sie denerwuje to to swedzi i pojawiaja sie w tych miejscach czerwone plamy,na tych wysuszonych miejscach (czolo pomiedzy oczami oraz kolo ust).bylam w czerwcu zeszlego roku u dermatologa,przepisal mi masc ktora niestety nie pomogla i caly czas borykam sie ze swedzacym,czerwonym problemem
Przyczyn może być kilka , jak pisałam wcześniej lekarz musi zobaczyć zmiany aby zdiagnozować problem, nawet przy prawidłowej diagnozie nie zawsze pierwszy preparat będzie skuteczny. Proponuje ponowna wizytę u dermatologa, proszę opisać problem i podać jaki preparat był stosowany

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Noc(nik) Pokaż wiadomość
Witam!
Moim problemem jest łatwe zanieczyszczanie skóry! Jak sprawy wyglądają...

Rodzinnie wszyscy mamy rozszerzone pory. Z tego co zauważyłam, ja najbardziej. Stale się zapychają. Nie umiem sobie z tym poradzić. Problem zaczął był widoczny już wieku 9 lat. Obecnie mam niespełna 17. Wągry są na nosie, brodzie. Kiedyś nie miałam większych problemów z czołem. Teraz to się zmieniło. Na zdjęciu jest ukazany jego najgorszy stan, czyli podskórne grudki. Już jest duuużo lepiej, ale nie idealnie. O dziwo, raczej nie miewam pryszczy. Przetłuszczanie nie jest jakieś wielkie, pod koniec dnia ciupkę się świecę, ale jak standardowy obywatel i to tylko w strefie T. W sumie to mam przesuszone czoło. Suche skórki to norma.

Próbowałam już Benzacne, Skinoren. Żadnych rezultatów. Bardzo dbam o skóre, a w ogóle tego nie widać. Wcześniej używałam żelu Avene Cleanance, obecnie La Roche - Posay Effaclar. Oba przesuszają mi trochę skórę. Stosuję peelingi. Minimalnie pomaga mi ta maseczka https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...z-cynkiem.html
ale następnego dnia wągry powracają. Nie wiem czemu tak się dzieje. Jedyne wyjście to wyciskanie, ponieważ są bardzo, bardzo głęboko. Odstawiłam nawet wszelakie kremy, aby wykluczyć je jako czynnik zapychający. Jeśli chodzi o podkłady to stosuję je baaaardzo rzadko i na dodatek leciutkie, rozświetlające a nie matujące.

Jeśli chodzi o diete to odżywiam się zdrowo. Mieszkam na wsi więc o to nie trudno

Dodaje zdjęcia jak wyglądał najgorszy stan mojej skóry, ku przestrodze(i ku pomocy)
[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Admin/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot-2.png[/IMG]

Witam ,
Piszesz ,ze stosujesz peelingi. Domyślam się że drogeryjne. Peelingi to dobry krok , ale przydałaby się seria peelingów w gabinecie dermatologicznym, ( TCA, Jessner, Glikolowy, Pirogronowy – odpowiednio dobrany oczywiście po ocenie przez dermatologa). Potem jako kontynuacja preparaty do stosowania miejscowego z kw. glikolowym o niskim stężeniu i kremy z i pochodnymi retinolu.
__________________
Agnieszka Bliżanowska, doktor dermatologii ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu w 1996, tutaj także uzyskała I i II stopień specjalizacji z dermatologii i wenerologii.

Od ponad dziesięciu lat aktywnie zajmuje się problemami dermatologii estetycznej. Specjalizuje się w zaawansowanych technikach odmładzania skóry, nowoczesnej terapii trądziku i leczeniu łysienia.

Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, współautorka wielu publikacji naukowych z zakresu dermatologii. Przez sześć lat prowadziła badania kliniczne we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Utrechcie.

Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje – uczestniczy w krajowych i zagranicznych konferencjach, zjazdach i warsztatach, co potwierdzają dziesiątki certyfikatów. Prowadzi szkolenia dla lekarzy zastosowania toksyny botulinowej i wypełniaczy w medycynie estetycznej

Pomysłodawczyni i założycielka Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm we Wrocławiu.
_dr Agnieszka Bliżanowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-22, 13:24   #88
_dr Agnieszka Bliżanowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Witam;mam 41 lat i zdiagnozowano u mnie łysienie telogenowe;na razie wypadła mi lewa brew w 95%,i po ok. 30% z dolnych rzęs po obu stronach
Żródłem jest stres - podobno. Ja owszem,miałam bardzo nieprzyjemną syt. życiową ok. rok temu,której skutki trwają do dziś.
Mam pytanie: czy mam się spodziewać całkowitej utraty włosów?
Co radzi Pani pod względem pielęgnacji: czy jest sens walczyć o te włosy,czy one i tak już wypadną? Wiele osób doradza mi psychoterapię (lub wręcz leczenie psychiatryczne co szczerze mówiąc,nie bardzo mi odpowiada... Może jednak powinnam coś z tym zrobić?
Z góry dziękuję
Zdecydowanie walczyć o siebie i o włosy J

Utrzymujący się stres powoduje zaburzenia w ukrwieniu brodawki włosa i hamuje jej prawidłowy rozwój.
Przyłączam się do grona zwolenników psychoterapii! Do tego jednoczesne leczenie łysienia i będzie poprawa. Proces jest długotrwały ,ale nie należy się zniechęcać.
Zawsze proponuje swoim pacjentów z tym problemem wsparcie psychologa i widzę dobre efekty tych działań.
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

Cytat:
Napisane przez comberta Pokaż wiadomość
Mój problem polega na tym ,że od jakiegoś czasu skóra na policzkach przy nosie( z obu stron)robi mi się czerwona i swędząca na drugi dzień swędzenie ustaje ale skóra robi się sucha i łuszczy się
Najczęstsze przyczyny to łojotokowe zapalenie skóry lub reakcja alergiczna, ale mogą być też i inne, nie chciałabym nic sugerować, Powinien to zobaczyć dermatolog

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Laura_88 Pokaż wiadomość
witam
mam zapalenie skory I stosowałam oxykort przez 5 dni a teraz metronizodal i jest tragicznie.... pani dermatolog mowiła że będzie źle ale czy to az tak ma być?? mam czerwone wkolo nosa takie krostki Teraz mi sie porobiły na tym takie białe ja nie wiem co się dzieje Strasznie wyglądam... jak długo się czeka na reakcje tego metronizadolu?? czy może coś jest tak jak nie powinno bardzo prosze o pomoc

Przykro mi ,ale musze zobaczyć zmiany ,aby pomóc. Na reakcję po metronidazolu potrzeba czasem poczekać ok. 14 dni, czasem tez takie leczenie może się okazać nie wystarczające.
__________________
Agnieszka Bliżanowska, doktor dermatologii ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu w 1996, tutaj także uzyskała I i II stopień specjalizacji z dermatologii i wenerologii.

Od ponad dziesięciu lat aktywnie zajmuje się problemami dermatologii estetycznej. Specjalizuje się w zaawansowanych technikach odmładzania skóry, nowoczesnej terapii trądziku i leczeniu łysienia.

Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, współautorka wielu publikacji naukowych z zakresu dermatologii. Przez sześć lat prowadziła badania kliniczne we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Utrechcie.

Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje – uczestniczy w krajowych i zagranicznych konferencjach, zjazdach i warsztatach, co potwierdzają dziesiątki certyfikatów. Prowadzi szkolenia dla lekarzy zastosowania toksyny botulinowej i wypełniaczy w medycynie estetycznej

Pomysłodawczyni i założycielka Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm we Wrocławiu.
_dr Agnieszka Bliżanowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-22, 14:56   #89
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Pani doktor, w jaki sposób najskuteczniej i nie za drogo można pozbyć się 'dziurek' w naskórku twarzy po ospie? Powierzchnia skóry jest tutaj pozaznaczana małymi kraterkami i nie jestem zadowolona z jej wyglądu,wszystkie są oczywśicie dawno wygojone. Proszę o jakąś radę.
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 08:52   #90
karakon
Przyczajenie
 
Avatar karakon
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 24
GG do karakon Send a message via Skype™ to karakon
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Bardzo dziękuję za odpowiedź
karakon jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stres w wielkim mieście


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.