Niepopularne, naturalne polskie kosmetyki, które zachwycają!!! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-04, 19:51   #91
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Niepopularne, niekrzywdzące polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Z tym naturalnym to chyba się trochę machnęłam, miałam na myśli kosmetyki z naturalnymi składnikami, w miarę możliwości z ograniczoną chemią.
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 08:14   #92
moni27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 197
Dot.: Niepopularne, niekrzywdzące polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Te polskie kosmetyki na pewno są bardziej naturalne niż te wszystkie loreale, panteny itp. Tak przynajmniej o nich myślę, tzn, na pewno maja w składzie naturalne składniki, wyciągi roślinne itp, co niestety jest rzadkością wśród wiodących, reklamowanych marek.
ja testuje teraz tonik i krem z serii Best herba Studio i na razie mam same pozytywne wrażenia.
Dziewczyny, a gdzie najlepiej kupić serię Ziaja Med?
Edit:Miałam na myśli Ziaja Pro, bo czytałam o nich dużo dobrych rzeczy.

Edytowane przez moni27
Czas edycji: 2010-11-05 o 08:29
moni27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 09:15   #93
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: Niepopularne, niekrzywdzące polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Cytat:
Napisane przez moni27 Pokaż wiadomość
Te polskie kosmetyki na pewno są bardziej naturalne niż te wszystkie loreale, panteny itp. Tak przynajmniej o nich myślę, tzn, na pewno maja w składzie naturalne składniki, wyciągi roślinne itp, co niestety jest rzadkością wśród wiodących, reklamowanych marek.
ja testuje teraz tonik i krem z serii Best herba Studio i na razie mam same pozytywne wrażenia.
Dziewczyny, a gdzie najlepiej kupić serię Ziaja Med?
Edit:Miałam na myśli Ziaja Pro, bo czytałam o nich dużo dobrych rzeczy.
Ziaja pro jest przeznaczona do stosowania w gabinetach kosmetycznych, więc kupno na własny użytek może nie być proste (przynajmniej nie w zwykłych sklepach). Na pewno są kosmetyki z tej serii na allegro, są też w sklepie internetowym ziaji, ale nie jestem pewna, czy każdy może je stamtąd zamówić.
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 09:29   #94
Daszka
Zadomowienie
 
Avatar Daszka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 036
GG do Daszka
Dot.: Niepopularne, niekrzywdzące polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Cytat:
Napisane przez moni27 Pokaż wiadomość
Te polskie kosmetyki na pewno są bardziej naturalne niż te wszystkie loreale, panteny itp. Tak przynajmniej o nich myślę, tzn, na pewno maja w składzie naturalne składniki, wyciągi roślinne itp, co niestety jest rzadkością wśród wiodących, reklamowanych marek.
ja testuje teraz tonik i krem z serii Best herba Studio i na razie mam same pozytywne wrażenia.
Dziewczyny, a gdzie najlepiej kupić serię Ziaja Med?
Edit:Miałam na myśli Ziaja Pro, bo czytałam o nich dużo dobrych rzeczy.
Są też w sklepie internetowym Inemis, co prawda w zakładce kosmetyki gabinetowe, ale gdzieś na wizażu czytałam, że można je tam kupić mimo, że nie prowadzi się gabinetu kosmetycznego.
Daszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 12:06   #95
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Niepopularne, naturalne polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

dopisuję produkty do włosów Artiste, do kupienia w Naturze. różowa odżywka (regenerująca) zachwyciła mnie, kupiłam dziś jeszcze zieloną (wzmacniającą) i żel do włosów z tejże firmy ceny: 3-6zł
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 12:23   #96
Wisniowy sadek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: różnie bywa :)
Wiadomości: 449
Dot.: Niepopularne, naturalne polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Ja dorzucę moje trzy taniutkie odkrycia kosmetyczne:

Eveline, Beauty Derm, Pure & Fresh, Odświeżający żel do mycia twarzy,

Celia, Tonik do oczyszczania i odświeżania skóry 'Kolagen + nagietek',

Delia, Dermo System, Micelarny płyn do demakijażu twarzy i oczu,

Ziaja, Rebuild Termo Wyszczuplanie, Żel rozgrzewający,

Najnowszy nabytek to mydło powszechne "Biały Wielbłąd"(nie mylić z jeleniem ) firmy Barwa.
Wisniowy sadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 12:35   #97
adriannamucha
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 46
Dot.: Niepopularne, naturalne polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Dziewczny, większość firm jakie wymieniłyście to nie są producenci kosmetyków naturalnych.
Po pierwsze w Polsce jest chore prawo i każdy kto chce może sobie napisać kosmetyk naturalny i z tego powodu nie ciąża na nim sankcje prawne. Kosmetyk aby być naturalnym musi posiadać odpowiedni certyfikat, który potwierdzi jego naturalność.
Po drugie kosmetyk naturalny nie może być tani, gdyż surowce wykorzystane do jego produkcji są znacznie droższe. To tak jak żywność ekologiczna, też nie jest tania.

Czytajcie składy kosmetyków pierwsze pięć pozycji to główne składniki kosmetyku.
adriannamucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-05, 13:26   #98
martynabcm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 250
Dot.: Niepopularne, naturalne polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

adriannamucha- tylko trzeba uważać ,by nie wpaść w paranoję . Niektórzy producenci dóbr ekologicznych też potrafią ''wydoić'' ostatni grosz...
Krem-żel z wyciągiem z oliwek i jakimś ekstraktem , 5 składników a cena kilkadziesiąt złtych... to samo z żywności...

Też uważam , że trzeba czytać składy !
Ja już wyrobiłam sobie nawyk czytania ulotek i etykiet, bardzo to pomaga w niekupowaniu świństw za cięzkie pieniądze.
martynabcm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 13:30   #99
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Niepopularne, naturalne polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Cytat:
Napisane przez adriannamucha Pokaż wiadomość
(...)
Czytajcie składy kosmetyków pierwsze pięć pozycji to główne składniki kosmetyku.
Może pierwszych pięć to główne składniki, ale kilka ostatnich to najgorsze konserwanty ja zawsze czytam od końca składy, to się dopiero można nadziwić co za paskudztwa są dodawane
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 16:43   #100
Wisniowy sadek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: różnie bywa :)
Wiadomości: 449
Dot.: Niepopularne, naturalne polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Cytat:
Napisane przez adriannamucha Pokaż wiadomość
Dziewczny, większość firm jakie wymieniłyście to nie są producenci kosmetyków naturalnych.
Po pierwsze w Polsce jest chore prawo i każdy kto chce może sobie napisać kosmetyk naturalny i z tego powodu nie ciąża na nim sankcje prawne. Kosmetyk aby być naturalnym musi posiadać odpowiedni certyfikat, który potwierdzi jego naturalność.
Po drugie kosmetyk naturalny nie może być tani, gdyż surowce wykorzystane do jego produkcji są znacznie droższe.
Zgadzam się z tym co napisałaś.Trudno nie przyznać racji jest jednak druga strona medalu.Na KWC znalazłam hydrolat z kwiatu kocanki,wydawał się ideałem pielęgnacyjnym więc zamówiłyśmy go wspólnie z koleżanką.
I niestety po kilku dniach skóra była podrażniona ,hydrolat szczypał A nie używałam w tym czasie nic innego więc tylko on mógł być winowajcą.U koleżanki był ten sam problem.A przecież był to produkt naturalny
Wisniowy sadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 08:40   #101
moni27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 197
Dot.: Niepopularne, niekrzywdzące polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Daszka i Bruja dziękuję za info

A co do kosmetyków naturalnych, nie zgadzam się, że muszą być drogie.
To jest tak jak z ekologią, wszystko co modne musi mieć swoja cenę. Jest wiele, tanich kosmetyków, które nie posiadają żadnego certyfikatu, no i może dlatego właśnie są tanie. Uzyskanie takiego certyfikatu kosztuje kupę kasy i nie każdą firmę na to stać, żeby umieścić sobie znaczek eko na opakowaniu.
I myślę, że po to jest ten wątek, aby ułatwić wyszukiwanie takich perełek na polskim rynku, które nie straszą składem i są zarazem skuteczne.
A czepianie się nazewnictwa, czy certyfikatów IMO nie ma sensu.
moni27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-06, 20:32   #102
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Niepopularne, naturalne polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Cytat:
Napisane przez Wisniowy sadek Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tym co napisałaś.Trudno nie przyznać racji jest jednak druga strona medalu.Na KWC znalazłam hydrolat z kwiatu kocanki,wydawał się ideałem pielęgnacyjnym więc zamówiłyśmy go wspólnie z koleżanką.
I niestety po kilku dniach skóra była podrażniona ,hydrolat szczypał A nie używałam w tym czasie nic innego więc tylko on mógł być winowajcą.U koleżanki był ten sam problem.A przecież był to produkt naturalny

Dziwię się,że cię to dziwi.Działanie ziół i produktów nat.jest często porównywalne z działaniem leków. Dlatego ostrożnie należy je podawać dzieciom i osobom starszym.Nie od dziś wiadomo, że wiele z nich ma bardzo silne działanie i nawet potrafi uczulac. Chociażby miód lub rumianek. To nie oznacza,że kosmetyk jest zły tylko to ,że u was nastąpiła prawdopodobnie reakcja alergiczna.
Niektórzy myślą,że jak zioła to już można szaleć do woli.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 21:30   #103
thekonstancja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to thekonstancja
Red face Dot.: Niepopularne, niekrzywdzące polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Cytat:
Napisane przez moni27 Pokaż wiadomość
Te polskie kosmetyki na pewno są bardziej naturalne niż te wszystkie loreale, panteny itp. Tak przynajmniej o nich myślę, tzn, na pewno maja w składzie naturalne składniki, wyciągi roślinne itp, co niestety jest rzadkością wśród wiodących, reklamowanych marek.
ja testuje teraz tonik i krem z serii Best herba Studio i na razie mam same pozytywne wrażenia.
Dziewczyny, a gdzie najlepiej kupić serię Ziaja Med?
Edit:Miałam na myśli Ziaja Pro, bo czytałam o nich dużo dobrych rzeczy.
Serie Ziaja Med lub Pro da się spokojnie kupić w stacjonarnych sklepach kosmetyczno/fryzjerskich, przynajmniej we Wrocku ,a podejrzewam że w większych miastach też (vide Google)
Nie wspominając o Allegro....
thekonstancja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 21:51   #104
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Niepopularne, niekrzywdzące polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Cytat:
Napisane przez thekonstancja Pokaż wiadomość
Serie Ziaja Med lub Pro da się spokojnie kupić w stacjonarnych sklepach kosmetyczno/fryzjerskich, przynajmniej we Wrocku ,a podejrzewam że w większych miastach też (vide Google)
Nie wspominając o Allegro....
Gdzie we Wrocławiu mozna dostać Ziaję Med?
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 22:06   #105
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Niepopularne, niekrzywdzące polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Gdzie we Wrocławiu mozna dostać Ziaję Med?
Med to w większości aptek, gorzej z Pro
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 13:42   #106
kolumnea
Raczkowanie
 
Avatar kolumnea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 42
Smile Dot.: Niepopularne, naturalne polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Moje typy:
- Bingo maska do włosów z masłem Shea i algami (lepsza wg mnie niż Gloria), miałam jeszcze z kaszmirem, ale była o wiele słabsza.
- Pollena Eva - rollon z bursztynem - HIT
- Pollena Eva - maseczka oczyszczanie+odżywianie
- Flos Lek - samoopalacz w żelu
- maseczki Herbapol - kwiat bzu - super

- AVA seria naturalna - krem pod oczy w pompce i krem na dzień - dla mnie za słabe, może zbyt krótko stosowałam i za szybko odpuściłam.

Niestety bardzo ubolewam, że producenci wycofują się z oferowania maseczek do twarzy w tubkach...

Może ktoś ma doświadczenia z kremem na noc Eveline Ogród Natury kakao+koenzym Q10, skład wydaje się być nie najgorszy, ale jestem laikiem.
kolumnea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 15:29   #107
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomości: 243
Dot.: Niepopularne, naturalne polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
A wiecie może czy to mydełko w płynie i w kostce to jest to samo? Bo przyznam, że mydeł w kostce nie lubię, jednak to w płynie mnie zaintrygowało .
dla mnie lepsze jest w kostce, mam oba, to w płynie ma troche inny zapach, wyczuwam w nim cosik sztucznego, natomiast w kotsce wydaje mi sie bardziej naturalne, nie wiem czy tak faktycznie jest czy to tylko moje odczucie
Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Jak znajdziesz chwilkę czasu to może rozwiń, czego tam jeszcze używasz i jak . Bo brzmi zachęcająco .
oczywiscie bede dopisywac jak mi sie cos przypomni o czym nie pisałam
-hydrolat oczarowy z BU, jako tonik, do maseczek, jako spray do twarzy
-żel HA z BU, mieszam z olejkiem migdałowym i smaruje twarz, dodaje HA do kremów, balsamów
-mocznik tez dodaje do kremów, balsamów, maseczek do włosów
-olejek migdałowy nakładam pod oczy wieczorem i robie delikatny masaż okolicy oczu
-glinki firmy Marion w saszetkach, naturalne, sypkie, dodaje wodu deminarelizowanej i krople olejku migdałowego żeby szybko nie zasychała na twarzy, jedna starczy na 2 uzycia
- do demakijażu, maseczek itp uzywam wody deminarelizowanej (ok 2zł na stacji benzynowej kupuje), nigdy w zyciu kranówki, piecze mnie twarz i wyskakują pryszcze
-pomadka Melisa firmy Uroda
-krem melisa tej samej firmy, bardzo dobry, mega opakowanie, smaruje nim także ciało, aktualnie mam cała serie z melisa (mleczko, tonik,krem, pomadka, chyba zejszcze cos jest, musze wybadac)
-maść z wit A, smaruje dłonie i stopy, nakładam rekawiczki/skarpetki i ide spać, rano skóra mięciutka, na stopach ani sladu suchej skóry, dodatkowo wzmocnione pazurki dzis ostatni raz uzyje tej masci bo juz mi sie konczy, a kupiłam wit A w kropelkach, jak sie bedzie spisywac poinformuje jak zaczne uzywac
-wit C w płynie, smarowałam pod oczami jak miałam sińce, po 2-3 miesiącach ani sladu po siniakach
-szampony Barwa, pieknie oczyszczają włosy z resztek kosmetyków, dobrze zmywają oleje
-tak jak juz wczesniej wspominałam olejek rycynowy, normalnie przestaje go uzywac do paznokci bo mam tak twarde po dłuższym jego uzywaniu, ze ciezko je obciąć
__________________
oczko1205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 15:34   #108
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Niepopularne, naturalne polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Oczko1205, Twój post mi dopiero otworzył oczy! Wit C na sińce, maść z witaminą A na stopy i ta woda demineralizowana... nigdy bym nie pomyślała. Tanie sposoby, proste, a jakie skuteczne... serdeczne dzięki za posta!
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 17:36   #109
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Niepopularne, naturalne polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Ja od siebie polecę krem Pollena Ewa, krem intensywnie nawilżający na dzień i na noc z ekstraktem z melisy - moją skórę nawilża wystarczająco, cera wygląda świeżo, skład bardzo przyjazny, pięknie pachnie, nie podrażnia i kosztuje jakieś 6zł.

Dobra składowo jest też inna seria Polleny, Komfort młodej skóry. Bardzo dużo ekstraktów w składach. Jak tylko zużyję słoiczek kremu z melisą to kupuję ponownie tamte kremy.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-08, 09:35   #110
adriannamucha
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 46
Dot.: Niepopularne, naturalne polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Cytat:
Napisane przez Wisniowy sadek Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tym co napisałaś.Trudno nie przyznać racji jest jednak druga strona medalu.Na KWC znalazłam hydrolat z kwiatu kocanki,wydawał się ideałem pielęgnacyjnym więc zamówiłyśmy go wspólnie z koleżanką.
I niestety po kilku dniach skóra była podrażniona ,hydrolat szczypał A nie używałam w tym czasie nic innego więc tylko on mógł być winowajcą.U koleżanki był ten sam problem.A przecież był to produkt naturalny
Bardzo często na początku użytkowania kosmetyków naturlnych wystepuje pieczenie, z tego względu, że skóra nie jest przyzwyczajona na taką dwakę naturalnych substancji. Po 2-3 użyciach powinno to minąć.

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Z tanich kosmetyków a racze leków dodaję od siebie witamine A i E, którą kupuje w kapsułkach i raz w tygodniu wsmarowuję w płytke paznokci. Paznokcie są bardzo mocne i nie tzreba kupiwać drogich odżywek do paznokci.
adriannamucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 16:33   #111
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomości: 243
Dot.: Niepopularne, naturalne polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Oczko1205, Twój post mi dopiero otworzył oczy! Wit C na sińce, maść z witaminą A na stopy i ta woda demineralizowana... nigdy bym nie pomyślała. Tanie sposoby, proste, a jakie skuteczne... serdeczne dzięki za posta!
nie ma za co, ciesze sie że przydały się moje informacjewit E ( np. takiej w kapsułkach) niestety nie moge uzywac bo mi skóre zapycha
__________________
oczko1205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 16:42   #112
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Niepopularne, naturalne polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Oczko
Naprawdę olejek rycynowy tak bardzo wzmacnia paznokocie?
Ile czasu go stosowałaś?Smarowałaś tylko na noc?
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 16:50   #113
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomości: 243
Dot.: Niepopularne, naturalne polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Oczko
Naprawdę olejek rycynowy tak bardzo wzmacnia paznokocie?
Ile czasu go stosowałaś?Smarowałaś tylko na noc?
mi wzmocnił paznokcie swietnie, niespodziewałam sie az takich rewelacji, smarowałam prawie codziennie, w zasadzie uzywałam go na skórki żeby zmiekly a przy okazji i paznokcie wzmocniltak ze 3 mc stosowałam, teraz rzadziej
__________________
oczko1205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 18:26   #114
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Niepopularne, naturalne polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Cytat:
Napisane przez oczko1205 Pokaż wiadomość
nie ma za co, ciesze sie że przydały się moje informacjewit E ( np. takiej w kapsułkach) niestety nie moge uzywac bo mi skóre zapycha
Oczko, Ty to jesteś KOPALNIA WIEDZY I ten olej rycynowy na paznokcie... Człowiek używa, słyszy, niby powinien wiedzieć, a sam by nigdy nie wpadł na pomysł. Dzięki piekne jeszcze raz. Jak coś jeszcze Ci się przypomni to zapraszamy znów do wątku
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 20:00   #115
Wisniowy sadek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: różnie bywa :)
Wiadomości: 449
Dot.: Niepopularne, naturalne polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Żeby było śmieszniej ja używałam kiedyś oleju rycynowego do "zagęszczenia rzęs"
Wisniowy sadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 20:43   #116
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Niepopularne, naturalne polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Cytat:
Napisane przez Wisniowy sadek Pokaż wiadomość
Żeby było śmieszniej ja używałam kiedyś oleju rycynowego do "zagęszczenia rzęs"
To jest akurat na wizażu znany patent . A ja ciągle o tym zapominam albo mi się nie chce. Daje to coś rzeczywiście?
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 21:37   #117
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Niepopularne, naturalne polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Ja używałam oleju rycynowego na rzęski 2 razy po jakies 10mcy w środku przerwa. Nie było efektów specjalnych, ale zawsze to jakaś pomoc rzęskom po wiecznym tuszu.
Polecicie coś na mocno wypadające, lecące włosy, bo już nie wiem...
jeszcze mam takie głupie pytanie.. mam olej tamanu, swego czasu wyleczyłam nim na pewien czas krostki, teraz chce go dodawac do kremu best. Jak mam to zrobic wlac olej do pudełeczka z kremem czy miesazc w palcach? Żel HA 2% z BU też mam, może też włoże do kremiku?
Ostatnio zachwyca mnie kaszmirowy balsam flos leku do ciala z marakują. Cudo jak dla mojej skórki
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.

Edytowane przez cristilla
Czas edycji: 2010-11-08 o 21:40
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 00:11   #118
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Niepopularne, naturalne polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Cytat:
Napisane przez cristilla Pokaż wiadomość
Ja używałam oleju rycynowego na rzęski 2 razy po jakies 10mcy w środku przerwa. Nie było efektów specjalnych, ale zawsze to jakaś pomoc rzęskom po wiecznym tuszu.
Polecicie coś na mocno wypadające, lecące włosy, bo już nie wiem...
jeszcze mam takie głupie pytanie.. (...)

Jak z kosmetyków nic nie działa na te włosy, to może do apteki po skrzyp w tabletkach? Mojej przyjaciółce bardzo pomógł.
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 09:19   #119
moni27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 197
Dot.: Niepopularne, naturalne polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Cytat:
Napisane przez cristilla Pokaż wiadomość
Ja używałam oleju rycynowego na rzęski 2 razy po jakies 10mcy w środku przerwa. Nie było efektów specjalnych, ale zawsze to jakaś pomoc rzęskom po wiecznym tuszu.
Polecicie coś na mocno wypadające, lecące włosy, bo już nie wiem...
jeszcze mam takie głupie pytanie.. mam olej tamanu, swego czasu wyleczyłam nim na pewien czas krostki, teraz chce go dodawac do kremu best. Jak mam to zrobic wlac olej do pudełeczka z kremem czy miesazc w palcach? Żel HA 2% z BU też mam, może też włoże do kremiku?
Ostatnio zachwyca mnie kaszmirowy balsam flos leku do ciala z marakują. Cudo jak dla mojej skórki
Jeśli chodzi o wypadanie włosów, używałam szamponu Malwa z czarną rzepą (2,79zł w rossmanie) i emulsji Gloria (2.5zł w Auchan) Myłam tak głowę przez parę miesięcy, włosy miałam odświeżone na maksa, lekkie, przestały wypadać, ale niestety były wysuszone. mogłam pomyśleć i chociaż raz na tydzień jakąś maskę nałożyć. Ale pierwszy raz udało mi się powstrzymać wypadanie włosów zwykłymi kosmetykami, sama byłam w szoku
moni27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 09:45   #120
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Niepopularne, naturalne polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

OEPAROL -seria kosmetyków z wiesiołkiem polskiej firmy dawny Agropharm obecnie "Produkty Naturalne..."
znam tą serię od lat, jeszcze moja babcia ich używała uwielbiała śmietankę do demakijażu, krem kondycjonujący, krem do rąk i balsam do ciała.

Ja ze swej strony dorzucę to co obecnie używam:
-tonik bezalkoholowy UMT
-pomadka do ust z filtrem
-krem pod oczy przeciwzmarszczkowy (hit wizażu)- strasznie ciężko go kupić!
Wypatrzyłam te kosmetyki w sklepie zielarskim w centrum Łodzi i gdy tylko jestem u rodziców robię zapasy


Pollena eva- polecam serię Len : krem do stóp i balsam do ciała w szczególności i Komfort młodej skóry- mleczko do demakijażu. No i nieśmiertelny szampon brzozowy w szklanej buteleczce 300ml

Herbapol Pruszków- maseczki kwiat bzu(moja ulubiona!) oraz kwiat lipy.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-26 09:46:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:00.