Farby Khadi - opinie - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-01, 00:38   #1291
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Farby Khadi - opinie

U mnie niektóre maski i oleje przyśpieszają spłukiwanie koloru. Ale - u mnie henna nigdy nie była trwałą farbą.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 13:14   #1292
Lady_Anomalia
mimi
 
Avatar Lady_Anomalia
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wlkp/kuj-pom
Wiadomości: 636
Dot.: Farby Khadi - opinie

U mnie też nie, zresztą jak wszystkie farby. Dlatego chciałabym zapobiec wypłukiwaniu się koloru na tyle na ile to możliwe.

Po maskach i olejach szczególnie kolor się wypłukuje, ale nie zrezygnuję z tego bo chcę utrzymać włosy w zdrowej kondycji.
__________________
This summer's gonna hurt like a motherfucker.
Lady_Anomalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 17:11   #1293
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Lady_Anomalia Pokaż wiadomość
Czy ktoś ma jakieś sposoby na wypłukiwanie się koloru?
Zrobić sobie na włosach wysoki por? Z moich wysokoporowatych nie da się wyciągnąć koloru, koleżanka z niskoporowatymi spłukuje się prawie do zera. Może i u ciebie ten schemat ma miejsce?
Jeśli tak, to chyba nie ma o co kruszyć kopii - lepiej mieć zadbane włosy niż trwały kolor.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 21:56   #1294
Lady_Anomalia
mimi
 
Avatar Lady_Anomalia
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wlkp/kuj-pom
Wiadomości: 636
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Hanako Pokaż wiadomość
Zrobić sobie na włosach wysoki por? Z moich wysokoporowatych nie da się wyciągnąć koloru, koleżanka z niskoporowatymi spłukuje się prawie do zera. Może i u ciebie ten schemat ma miejsce?
Jeśli tak, to chyba nie ma o co kruszyć kopii - lepiej mieć zadbane włosy niż trwały kolor.
Kiedyś miałam zniszczone włosy (od chemicznych farb zresztą) i kolor też szybko się wypłukiwał. Teraz mam niskopory i co prawda jest lepiej ale nadal zbyt szybko się kolor wypłukuje myślałam, że może da się to jakoś zahamować - inny szampon, coś...
__________________
This summer's gonna hurt like a motherfucker.
Lady_Anomalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 22:38   #1295
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Lady_Anomalia Pokaż wiadomość
Kiedyś miałam zniszczone włosy (od chemicznych farb zresztą) i kolor też szybko się wypłukiwał. Teraz mam niskopory i co prawda jest lepiej ale nadal zbyt szybko się kolor wypłukuje myślałam, że może da się to jakoś zahamować - inny szampon, coś...
U mnie - mycie 2x w tygodniu i mycie prawie wyłącznie odżywką pewnie dokładają się do niespłukiwalnego efektu. Ale na niskim porze to nie przejdzie, więc zostaje się męczyć albo zostać przy naturalkach
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 21:50   #1296
Lady_Anomalia
mimi
 
Avatar Lady_Anomalia
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wlkp/kuj-pom
Wiadomości: 636
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Hanako Pokaż wiadomość
U mnie - mycie 2x w tygodniu i mycie prawie wyłącznie odżywką pewnie dokładają się do niespłukiwalnego efektu. Ale na niskim porze to nie przejdzie, więc zostaje się męczyć albo zostać przy naturalkach
Naturalki odpadają bo to mysi ciemny blond bez wyrazu... Trochę to przykre, że mój kolor po 2óch myciach traci swój urok. A potem jest juz tylko gorzej.
__________________
This summer's gonna hurt like a motherfucker.
Lady_Anomalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-02, 08:03   #1297
Natatka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 32
Dot.: Farby Khadi - opinie

Po 2 latach farbowania "mysiego blondu" farbą Khadi jasny brąz+ pure red henna(pół na pół) miałam już dosyć tego czerwonego koloru, który w świetle dnia miał jakiś dziwny fioletowy poblask. Długo szukałam w Trójmieście fryzjera, który podjąłby się ściągania henny i zejścia na ciemny złocisty blond/jasny złocisty brąz. Wczoraj siedziałam 5,5 godziny u fryzjera i ostatecznie jestem zadowolona z efektu, który traktuję jako przejściowy. Najpierw siedziałam ok. 2 godzin z rozjaśniaczem - nałożonym od odrostu w dół bez kontaktu ze skórą głowy. Wyszła mi tęcza kolorów. Przy nasadzie włosów platynowy blond, dalej dzika pomarańcza przechodząca w marchewkę niżej sraczkowato zielony ( epizod sprzed 8 miesięcy odrosty czystą khadi jasny brąz), marchewka. Na szczęście fryzjerka miała już do czynienia z henną i powiedziała, że zrobi mi ciemniejszy odrost, a resztę włosów taki kolor, jak chciałam i wtedy ten ciemniejszy pasek nie będzie tak raził, a za miesiąc lub 2 zrobi się pasemka po kilka włosków i to się wyrówna, rozjaśni.
Przy okazji pora na dygresję, nie słyszałam o tym wcześniej, ale do wszystkiego (farba, odrost, rozjaśniacz) miałam dodawany Olaplex i muszę powiedzieć, że to chyba będzie już u mnie stała praktyka. Po 2h z rozjaśniaczem i późniejszym farbowaniu na jednym posiedzeniu mam wrażenie, że moje włosy wcale na tym nie ucierpiały. Są normalne w dotyku, błyszczące. Nie wiem, czy efekt będzie długotrwały, bo możliwe, że ten Olaplex ma silikony, a przez henne moje włosy były całkowicie od niego odzwyczajone, ale na razie jak najbardziej pozytywne odczucia.

Edytowane przez Natatka
Czas edycji: 2015-08-02 o 19:46
Natatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-16, 14:00   #1298
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Farby Khadi - opinie

Mam pytanie. Od dawna farbuję khadi orzechowy brąz. Wychodzi mi przepiękny kolor, ale niestety bardzo nietrwały. Kolor utrzymuje mi się maksymalnie miesiąc. Jest jakaś metoda na przedłużenie żywotności koloru? Albo znacie ewentualnie farbę drogeryjną, która daje podobny efekt?
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 16:18   #1299
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Farby Khadi - opinie

Co mogę zrobić, aby henna Khadi Jasny Brąz wyszła bardziej brązowa niż ruda?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 15:09   #1300
201804271242
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 536
GG do 201804271242
Dot.: Farby Khadi - opinie

Emilia 25 - jeżeli chodzi o rudości na pewno działa cytryna, nie wiem jak z innymi kolorami. Ale miesiąc jak na henne to raczej dobry wynik - to henna, a nie farba niestety.


U mnie co prawda trzyma się dłużej bo prawie dwa miesiące i zastanawiam się, co robię inaczej z tą henną, podczas gdy część kobiet narzeka, że zmywa się po tygodniu lub dwóch... A muszę podkreślić, że mam włosy trudne do farbowania - farby chemiczne zawsze rozjaśniały mi włosy i fryzjerki miały ze mną niezłe przejścia. Musiały używać najsilniejszych farb, żeby kolor wyszedł taki jak chciałam, a ten i tak często się rozjaśniał z czasem. Punktem zwrotnym było całkowite zdjęcie koloru na końcówkach, wtedy nie dość, że moje włosy wyglądały jak siano, to nawet najsilniejsze farby zmywały się po dwóch myciach. Musiałam obciąć.


Od dwóch lat używam Henny naturalna czerwień i moje włosy bardzo odżyły Co prawda po pierwszym farbowaniu nie było spektakularnego efektu, a henna na farbie nie utrzymała się za długo, ale z każdym kolejnym farbowaniem było coraz lepiej. Teraz używam henny raz na dwa miesiące, a włosy nabierają koloru ciepłego mahoniu, w słońcu błyszcząc się na czerwono.


Może to po prostu zależy od rodzaju włosów? Moja mama dała się namówić na hennę, ale używa jej tylko jako odżywki, ponieważ kompletnie nie łapie jej kolor. Farbuje nadal chemicznie (tutaj kolor łapie bez zmian), za to dzięki hennie nie wypadają jej włosy i lepiej się układają.
201804271242 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 11:32   #1301
Zuzanna_K.
Raczkowanie
 
Avatar Zuzanna_K.
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 151
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
...farbuję khadi orzechowy brąz. Wychodzi mi przepiękny kolor, ale niestety bardzo nietrwały. Kolor utrzymuje mi się maksymalnie miesiąc...
Utrzymuje się miesiąc, bo brązy robi się z mieszkanki henny z indygo - indygo się wypłukuje, henna nie. Ciesz się! - miesiąc to i tak długo.
Niczym tego nie przedłużysz. Farba drogeryjna niszczy włosy i nie trzyma się wiele dłużej. Twój wy
bór - albo wolisz mieć ładne zdrowe włosy, albo niszczyć je zwykłą farbą.

Cytat:
Napisane przez Indescriptible Pokaż wiadomość
Emilia 25 - jeżeli chodzi o rudości na pewno działa cytryna, nie wiem jak z innymi kolorami.
Cytryny nie dodaje się do brązów i czerni - kwas niszczy indygo. Jeśli ktoś doda cytrynę, to zamiast brązów lub czerni może uzyskać odcienie rudego.

Cytat:
Napisane przez Indescriptible Pokaż wiadomość
U mnie co prawda trzyma się dłużej bo prawie dwa miesiące i zastanawiam się, co robię inaczej z tą henną, podczas gdy część kobiet narzeka, że zmywa się po tygodniu lub dwóch...
Albo robią coś źle albo nie używają prawdziwej henny. Prawdziwa czysta henna aplikowana na czyste włosy (nie pokryte silikonem lub olejami) się nie wypłukuje.
Zuzanna_K. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-23, 08:38   #1302
201804271242
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 536
GG do 201804271242
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Zuzanna_K. Pokaż wiadomość
Albo robią coś źle albo nie używają prawdziwej henny. Prawdziwa czysta henna aplikowana na czyste włosy (nie pokryte silikonem lub olejami) się nie wypłukuje.


U mnie się niestety wypłukuje, ale bardzo wolno i równomiernie. Tzn. końcówki cały czas ładnie lśnią w słońcu ciemną czerwienią, ale przy głowie mam po dwóch miesiącach swój naturalny kolor, który bardzo delikatnie wraz z długością przechodzi w bardziej bordowy.


Może rzeczywiście chodzi o ten silikon - ja też nie oczyściłam zbyt dobrze włosów z silikonu za pierwszym razem i kolor trzymał się bardzo krótko.
201804271242 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 16:28   #1303
kickicajka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 27
Dot.: Farby Khadi - opinie

Hej kobietki,
widziałam ostatnio w necie cudowny efekt farbowania Khadi amla + ciemny brąz. Myślicie, że zmieszanie po 1/2 z każdego opakowania i zalanie ich wodą o temp.ok 80 stopni nie zepsuje żadnej z nich? Chciałabym odstawić mieszankę na noc i zmieszać z sokiem z cytryny. Generalnie obawiam sie tej temperatury, ponieważ brązy powinny być zalewane wodą o temp. ok 50 stopni. Obecnie mam na głowie Khadi jasny brąz, wcześniej khadi amla z jatrophą, ale chciałabym uzyskać taki wiśniowo czekoladowy kolor, poza tym po samej ampli z jatropha nie podobałam się mojemu TŻ-owi, chociaż sama byłam zachwycona. Co myślicie?
kickicajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 15:27   #1304
Magiczny_Andrzej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6
Dot.: Farby Khadi - opinie

Jak dla mnie henny firmy khadi są jedynymi z najlepszych na rynku. Stosuję już 2 lata i jestem bardzo zadowolona z efektu.
Magiczny_Andrzej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 10:23   #1305
Echium
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 14
Dot.: Farby Khadi - opinie

Proszę o usunięcie posta - pomoc otrzymałam w innym wątku.

Edytowane przez Echium
Czas edycji: 2016-11-05 o 08:15 Powód: dołączam zdjęcie
Echium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 17:08   #1306
Alexandre
Zadomowienie
 
Avatar Alexandre
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 052
Dot.: Farby Khadi - opinie

Źle wspominam Khadi. Tak śmierdziała że dostałam pierwszy raz w życiu migreny.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Alexandre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 18:11   #1307
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Farby Khadi - opinie

Ja farbuje henna jamila z mazidel juz 6 lat. Rozrabiam z cytryna- ale bywa ze i sama woda. zakladam na noc i rano płuczę. Nigdy mi nic sie nie zmywa. Zadnych recznikow nie mam pofarbowanych, A co do pokrycia siwych wlosow to kryje idealnie- bylam ciemna brunetka, niestety genetycznie mam po ojcu wczesne siwienie. Obecnie mam calkiem biale wlosy. Farbuje co 3 tygodnie lub nawet czesciej. Wlosy po hennie mam naprawde zdrowe i blyszczace.
na zdjeciu kolor jaki uzyskuje na calkiem siwych wlosach i uzywajac czystej henny
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1481047792
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg do wyciecia.JPG (39,6 KB, 72 załadowań)
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 14:05   #1308
201804271242
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 536
GG do 201804271242
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Alexandre Pokaż wiadomość
Źle wspominam Khadi. Tak śmierdziała że dostałam pierwszy raz w życiu migreny.
Zapach to kwestia gustu. Mi on w ogóle nie przeszkadza.

mar_jolka ->
Piękny efekt, od ciemnego brązu po jasny rudy wchodzący już w pomarańcz Właśnie to mi się najbardziej podoba w hennie - nie dość, że odżywia włosy, to po farbowaniu nie daje jednolitego koloru na całych włosach. Moim zdaniem wygląda to bardziej naturalnie i po prostu ładnie. U mnie ta rozbieżność koloru jest mniejsza, ale i tak dużo osób jest przekonanych, że ten mahoń to mój naturalny kolor
201804271242 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 16:13   #1309
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Farby Khadi - opinie

U mnie tez mysleli ci co mnie nie znali wczesniej ze to moj naturalny kolor. Kilka kobiet nawet mnie o to pytalo- okreslajac moj kolor jako bardzo piekny. No i najwazniejsze jest ze sie nie zmywa i ze wlosy sa zdrowe.

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Indescriptible Pokaż wiadomość

mar_jolka ->
Piękny efekt,
Dzieki
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-02, 21:38   #1310
Kasiorda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 50
Dot.: Farby Khadi - opinie

Mam farbowane włosy bardzo jasny zimny blond, około 6-7cm odrost mojego koloru mysiego, jasnego brązu. Chcę wrócić do swojego koloru, ewentualnie podobnego brązu henną Khadi. Czy jest to możliwe? Czy musiałabym zrobić rekoloryzację pomarańczem? Ale co wtedy z odrostem? Czy to w ogóle możliwe?
Kasiorda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-03, 01:21   #1311
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Kasiorda Pokaż wiadomość
Mam farbowane włosy bardzo jasny zimny blond, około 6-7cm odrost mojego koloru mysiego, jasnego brązu. Chcę wrócić do swojego koloru, ewentualnie podobnego brązu henną Khadi. Czy jest to możliwe? Czy musiałabym zrobić rekoloryzację pomarańczem? Ale co wtedy z odrostem? Czy to w ogóle możliwe?
Położyłabym najpierw hennę na długość (henndigo na blondzie jest nieprzewidywalne, albo właśnie bardzo przewidywalne, czyli zielone), a potem na tak zaprawione włosy brąz khadi.
Problem widzę w kolorze - twój jest jasny i mysi, a brązy z mieszanki henny i indygo mają prostą zależność: im więcej henny, tym jaśniejszy i cieplejszy kolor, im więcej indygo tym ciemniejszy i chłodniejszy. Jasny popielaty brąz jest właściwie nie do osiągnięcia. Można ochłodzić farbę amlą, ale wtedy znowu przyciemnienie.
No i nie czarujmy się, z jasnych brązów ciepłe refleksy będą wyłazić zawsze.

Mogłabyś mieszać kolor sama, ale tak czy inaczej nad odcieniem henndigo jest bardzo trudno zapanować, potrzeba by było wielu prób na pasemkach (wełny?) żeby ustalić odcień jak najlepiej dobrany do odrostu.

A niestety, jeśli henndigo wyjdzie za ciemno, to umarł w butach. Rozjaśniania nie ma, chyba że się lubi zielone włosy.

Przejrzyj stronę khadi i zdjęcia włosów po danej farbie. Sprawdź, czy któryś odcień jest zbliżony do twojego i przemyśl, czy nie będą ci przeszkadzały ciepłe refleksy i ewentualnie za ciemny kolor.

Ze względu na stan włosów jak najbardziej polecam hennę. Ale jeśli miałabyś być niezadowolona z koloru... Poszłabym w zwykłą koloryzację na długości, ten ostatni raz, bo jest po prostu bardziej przewidywalna i łatwiej dobierać tak odcień.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 15:30   #1312
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Farby Khadi - opinie

Witajcie!

Farbowałam włosy henną Khadi kilka lat temu. Przeważnie ciemnym brązem.
Dziś, zupełnie przypadkiem, natknęłam się na nowy odcień ASH BROWN. Wygląda bosko!

Czy któraś z Was miała z nim już styczność i może wyrazić swoją opinię?
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 18:12   #1313
Sandieke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 124
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Witajcie!

Farbowałam włosy henną Khadi kilka lat temu. Przeważnie ciemnym brązem.
Dziś, zupełnie przypadkiem, natknęłam się na nowy odcień ASH BROWN. Wygląda bosko!

Czy któraś z Was miała z nim już styczność i może wyrazić swoją opinię?
Kupilam Khadi Ash Brown niedawno i niebawem będę farbowac. Nie powiem jestem bardzo ciekawa. Po ciemnym brązie (z innej firmy) szybko robił się rudy odcień. Mam nadzieję że ten , jak opisuje producent będzie bez czerwonych tonów...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sandieke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 15:09   #1314
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Sandieke Pokaż wiadomość
Kupilam Khadi Ash Brown niedawno i niebawem będę farbowac. Nie powiem jestem bardzo ciekawa. Po ciemnym brązie (z innej firmy) szybko robił się rudy odcień. Mam nadzieję że ten , jak opisuje producent będzie bez czerwonych tonów...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I jak? Jesteś już po farbowaniu?
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-26, 11:45   #1315
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Farby Khadi - opinie

Hejka

Czy ktoś próbował może henny khadi ciemny blond? Szukam w internecie ale nie znalazłam żadnych zdjęć z efektami... Kupiłam już opakowanie ale wstrzymuje się Mam naturalne włosy ciemny blond, trochę siwych i właściwie zależy mi tylko na ich pokryciu i podbiciu koloru naturalnego. Jak się odwazę to wstawię foty
__________________
"Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu..."



Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 13:47   #1316
VivianneAdrianne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1
Dot.: Farby Khadi - opinie

Pokładałam z tą farbą tak wielkie nadzieje na naturalną koloryzację bez chemii. Niestety pomimo dwuetapowej koloryzacji, henna nie kryje siwych włosów. W ogóle. Użyłam złotego blondu, który ładnie przyciemnił włosy już pomalowane, ale totalnie nie pokrył włosów siwych. Następnie użyłam henny popielaty brąz. Innym razem dwuetapowo użyłam złotego blondu i ciemnego blondu. Bez efektu na siwych włosach, bez pokrycia. Henna może być skuteczna i efektowna dla osób bez siwych włosów chcących odświeżyć lub zmienić kolor.
VivianneAdrianne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 22:12   #1317
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez VivianneAdrianne Pokaż wiadomość
Pokładałam z tą farbą tak wielkie nadzieje na naturalną koloryzację bez chemii. Niestety pomimo dwuetapowej koloryzacji, henna nie kryje siwych włosów. W ogóle. Użyłam złotego blondu, który ładnie przyciemnił włosy już pomalowane, ale totalnie nie pokrył włosów siwych. Następnie użyłam henny popielaty brąz. Innym razem dwuetapowo użyłam złotego blondu i ciemnego blondu. Bez efektu na siwych włosach, bez pokrycia. Henna może być skuteczna i efektowna dla osób bez siwych włosów chcących odświeżyć lub zmienić kolor.
Bzdura.
Khadi złoty blond, ciemny blond to nie henna
Henna ma kolor czerwony tylko i wyłącznie i kryje idealnie siwe włosy !
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 08:46   #1318
Morticia_Addams
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_Addams
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 163
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez VivianneAdrianne Pokaż wiadomość
Pokładałam z tą farbą tak wielkie nadzieje na naturalną koloryzację bez chemii. Niestety pomimo dwuetapowej koloryzacji, henna nie kryje siwych włosów. W ogóle. Użyłam złotego blondu, który ładnie przyciemnił włosy już pomalowane, ale totalnie nie pokrył włosów siwych. Następnie użyłam henny popielaty brąz. Innym razem dwuetapowo użyłam złotego blondu i ciemnego blondu. Bez efektu na siwych włosach, bez pokrycia. Henna może być skuteczna i efektowna dla osób bez siwych włosów chcących odświeżyć lub zmienić kolor.

Zanim zacznie się ferować wyroki - warto zapoznać się z tematem.
W tym przypadku od razu widać ignorancję.
Farbowanie dwuetapowe polega na: położeniu czystej henny (Lawsonia Inermis), a potem nakładanie indygo lub mieszanki z indygo celem uzyskania odcieni od brązów po czerń. Robi się tak, bo indygo przyłącza się do barwnika henny i nie wypłukuje się (przynajmniej nie następuje to szybko).
Użyłaś mieszanki z Cassią, która NIE JEST henną!
Henna nie daje odcieni blondu, lecz kolory od jasnego pomarańczowego po czerwony.
Na koniec - od 10 lat farbuję henną (Lawsonia inermis) mamę i teściową. Mamie henną rozrobioną z wodą, teściowej henną rozrobioną z naparem z hibiskusa. Mama ma białe włosy, teściowa szare - obie mają zapewnioną trwałą całkowitą koloryzację - henna pokrywa siwe/szare włosy. Od tych dziesięciu lat farbuję im tylko odrosty.

Edytowane przez Morticia_Addams
Czas edycji: 2020-05-28 o 08:52 Powód: tekst się dziwnie zedytował
Morticia_Addams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 09:46:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:41.