Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część IV - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-07-13, 15:43   #1321
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
To dla mnie całkowicie odpada

No czysty len nie jest łatwy, ale na upały cudeńko.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 15:46   #1322
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Przyznam, że miałam momenty zwątpienia ale ogladalam tu jak dziewczyny znajdują swój typ i jaki to daje efekt no i to mnie bardzo motywowało.

Przy czym nie chce jeszcze obwieszczać triumfu bo takich ubrań typowo dla DC to tez aż tak wiele nie mierzyłam i muszę się w tym utrwalić.

A makijaże chętnie kiedyś w chwili wolnej potestuje. Co prawda link nie działa ale chyba znalazłam to na Twoim koncie w albumach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak, u mnie to jest na tablicy "Dramatic Classic Kibbe".
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 18:07   #1323
SoftClassic
Raczkowanie
 
Avatar SoftClassic
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 234
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

@Silver - dla mnie równiż zostaje przy SD, albo DC. Gdybyś miała być FG, to może wstrzeliłabyś się w teorię jednak... jak do tej pory ani razu nie obroniła się tu praktyka.

@farfalla - im dłużej patrzę, tym trudniej mi zdecydować. Podobnie do poprzedniczek uważam, że jest w tej sukience jakiś dobry trop i jej wyważone linie dobrze Ci służą. Ale całość, włączając kolorystykę, jawi mi się jako letnia i nijaka. Dekolt mógłby być nieco bardziej wycięty, tkanina mniej lejąca, wzór jest dość chaotyczny, pasek mógłby być konkretniejszy. W ogóle mi się wydaje, jakby ta sukienka łączyła kilka typów, bo jest w niej i softowa miękkość, w połączeniu z dramatycznymi figurami geometrycznymi, które aż tak bardzo symetryczne nie są, żeby pasowały typom klasycznym (bo są większe i mniejsze rąby, tnące figurę na różne obszary), pasek znowu jakby naturalowy... . No nie.
SoftClassic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 18:20   #1324
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Kupiłam sobie ciemnobrązowy eyeliner i zaczęłam się trochę bawić w kreski. Próby są na razie dość nieudolne, bo od wielu lat nie robie kresek i się oduczylam a kiedyś machałam kreski z 5 minut.

Wrzuciłam zdjęcie, a właściwie kolaż, z kilkoma ujęciami.

Na dodatek wrzuciłam zdjęcie mojego ourfitu na pocztę. Zrobiłam zdjęcia, bo wydałam się sobie jakąś wyższa w tym zestawieniu. Nie wiem czego to kwestia. A może to tylko złudzenie.

No i upiete włosy, bo ostatnio mam ciągły bad hair Day. Nie wiem, co zrobić z włosami (zapuszczać czy podciąć), a w środę idę do fryzjera.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 18:51   #1325
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
@Silver - dla mnie równiż zostaje przy SD, albo DC. Gdybyś miała być FG, to może wstrzeliłabyś się w teorię jednak... jak do tej pory ani razu nie obroniła się tu praktyka.

@farfalla - im dłużej patrzę, tym trudniej mi zdecydować. Podobnie do poprzedniczek uważam, że jest w tej sukience jakiś dobry trop i jej wyważone linie dobrze Ci służą. Ale całość, włączając kolorystykę, jawi mi się jako letnia i nijaka. Dekolt mógłby być nieco bardziej wycięty, tkanina mniej lejąca, wzór jest dość chaotyczny, pasek mógłby być konkretniejszy. W ogóle mi się wydaje, jakby ta sukienka łączyła kilka typów, bo jest w niej i softowa miękkość, w połączeniu z dramatycznymi figurami geometrycznymi, które aż tak bardzo symetryczne nie są, żeby pasowały typom klasycznym (bo są większe i mniejsze rąby, tnące figurę na różne obszary), pasek znowu jakby naturalowy... . No nie.
Silver co najwyżej ma kierunek na SD, moim zdaniem.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 19:08   #1326
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie ciemnobrązowy eyeliner i zaczęłam się trochę bawić w kreski. Próby są na razie dość nieudolne, bo od wielu lat nie robie kresek i się oduczylam a kiedyś machałam kreski z 5 minut.

Wrzuciłam zdjęcie, a właściwie kolaż, z kilkoma ujęciami.

Wydaje mi się, że kreska jest za krótka i trochę za wysoko poprowadzona. Ale ja się na kreskach nie znam

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Na dodatek wrzuciłam zdjęcie mojego ourfitu na pocztę. Zrobiłam zdjęcia, bo wydałam się sobie jakąś wyższa w tym zestawieniu. Nie wiem czego to kwestia. A może to tylko złudzenie.

No i upiete włosy, bo ostatnio mam ciągły bad hair Day. Nie wiem, co zrobić z włosami (zapuszczać czy podciąć), a w środę idę do fryzjera.
Może z tego, że jest kontrast? Sweterek bardzo ładny.


Pani Robot, pytałaś o rzeczy z Zary i Reserved, to popatrzyłam, co tam teraz mają. Pod kątem FG to raczej lipa, bo wszystko jest zbyt miękko lejące, w większości zbyt oversajzowe. Z Zary może to by się nadawało
KLIK zestawiona w stylu lat 90 jak tutaj KLIK.
Ewentualnie to KLIK.
Dla SG to KLIK.
W Reserved to raczej sukienki pod kątem DC/D KLIK KLIK KLIKKLIK; takie spodnie jak ma Silver_lining z dłuższym tyłem też raczej będą ok dla FG KLIK.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-07-13 o 19:10
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 19:18   #1327
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że kreska jest za krótka i trochę za wysoko poprowadzona. Ale ja się na kreskach nie znam



Może z tego, że jest kontrast? Sweterek bardzo ładny.
Tak też mi się wydaje, że za wysoko. Nie chciałam, żeby szła smutno ku dołowi i przedobrzyłam.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-13, 21:10   #1328
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Tak też mi się wydaje, że za wysoko. Nie chciałam, żeby szła smutno ku dołowi i przedobrzyłam.

Nom chyba musisz zejść niżej przy kąciku i ostro wywinąć w górę tuż za. Przynajmniej sobie tak to wyobrażam, bo teraz Ci ucieka od linii rzęs.

Włosy myśle ze podciąć, bo Twoja wcześniejsza fryzura bardzo Ci pasowała a to upięcie jest zbyt mało geometryczne dla Ciebie. Sprawia na mnie wrażenie softo naturalowe.

A w outficie faktycznie wyglądasz na wyższa. Myśle ze to kwestia tego, że spodnie zlewają się optycznie z butami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 21:30   #1329
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Ja w ogóle nie wiem, czy kreska się u mnie nadaje, bo mam dość głęboko osadzone oczy i dość nisko załamuje mi się powieka. I to mocno. Więc kreska mi się bardzo odkształca.

Ale będę jeszcze próbować.
Tylko zastanawiam się teraz, jak należy malować kreski, żeby sobie nie brudzić rzęs. Da się?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 21:33   #1330
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie wiem, czy kreska się u mnie nadaje, bo mam dość głęboko osadzone oczy i dość nisko załamuje mi się powieka. I to mocno. Więc kreska mi się bardzo odkształca.

Ale będę jeszcze próbować.
Tylko zastanawiam się teraz, jak należy malować kreski, żeby sobie nie brudzić rzęs. Da się?

Da się, ale wymaga praktyki. Ja w ogóle najpierw robię ta wystająca cześć trzymając pisak niemalejącym końcem do skrzydełka nosa. A potem maluje nad rzęsami i robię tak żeby połączyć płynnie. Mistrzem nie jestem, ale tragedii nie ma.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 21:35   #1331
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Wrzuciłam zdjęcia z dzisiejszego mierzenia. Bluzka SD robi ze mnie ciotkę klotkę. Mam jeszcze kilka rzeczy na jutro, bo odstałam się w Mohito 30 min do przymierzalni, a tam zgaszone światła i czarna kotara. Musiałam kupić i pomierzę w domu na spokojnie. W Re dużo, ale zupełnie nie moich krojów. W sumie nie wiem w jakich sklepach szukać Mogę tylko tam, gdzie mają XS.

Zgadzam się z dziewczynami co makijażu Marty Bardzo dużo mi daje w wyciągnięciu dobrej kreski rodzaj eyelinera - sztywny pędzelek i tusz w słoiczku. Dzisiaj próbowałam zrobić kocie oko cieniem, ale mam tylko zdjęcie makijażu po zmasakrowaniu go maseczką. I mnie też się zaginają powieki w kącikach, ale przy linerze w słoiczku daję radę. Jest gęsty, nie brudzi rzęs, nie odbija się.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2020-07-13 o 21:38
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-13, 21:44   #1332
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Wrzuciłam zdjęcia z dzisiejszego mierzenia. Bluzka SD robi ze mnie ciotkę klotkę. Mam jeszcze kilka rzeczy na jutro, bo odstałam się w Mohito 30 min do przymierzalni, a tam zgaszone światła i czarna kotara. Musiałam kupić i pomierzę w domu na spokojnie. W Re dużo, ale zupełnie nie moich krojów. W sumie nie wiem w jakich sklepach szukać Mogę tylko tam, gdzie mają XS.

Zgadzam się z dziewczynami co makijażu Marty Bardzo dużo mi daje w wyciągnięciu dobrej kreski rodzaj eyelinera - sztywny pędzelek i tusz w słoiczku. Dzisiaj próbowałam zrobić kocie oko cieniem, ale mam tylko zdjęcie makijażu po zmasakrowaniu go maseczką.

Lekko luźne góry mi się ogólnie podobają. Ładnie się miękko układają i podkreślają Twoja super figure.

Nadal nie podobają mi się obcisłe góry w super basicowych krojach. Obydwie czarne Ci odbierają coś.

Również wydaje mi się ze jak masz czarne spodnie i bluzkę to ta długa niczym nie przełamana linia Ci nie służy. Dlatego nie wiem czy top z jednym innym ramieniem nie podoba mi się przez asymetrię czy ta długa plamę jednego koloru. Podejrzewam ze przede wszystkim to drugie.

Dekolt łódkowy jest fajny.

I te spodnie do butów maja w moim odczuciu bardzo gaminowy efekt.

Ale do kolczyków nie jestem przekonana. Bardzo ciągną Twoja twarz w dół. Masz może jakieś nausznice które idą do góry? Jestem mega ciekawa czy dawałyby lepszy efekt.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 21:57   #1333
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Dzięki Mam ogólnie problem z kolczykami z powodu okularów. Kiedyś nosiłam nausznice, więc coś w tym może być. Nie jestem przekonana do obcisłych gór, bo dół mam rozmiar większy i zawsze zostaje takie "ale".
A co z szarą koszulką? Ona ma poduszki i ten krój dobrze robi figurze, tylko nie wiem akurat czy szary. Mam ją w czerni i bieli, jutro cyknę.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 22:03   #1334
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część IV

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Dzięki Mam ogólnie problem z kolczykami z powodu okularów. Kiedyś nosiłam nausznice, więc coś w tym może być. Nie jestem przekonana do obcisłych gór, bo dół mam rozmiar większy i zawsze zostaje takie "ale".
A co z szarą koszulką? Ona ma poduszki i ten krój dobrze robi figurze, tylko nie wiem akurat czy szary. Mam ją w czerni i bieli, jutro cyknę.

Szczerze mówiąc nie wiem. Te sweterki co masz zdjęcia szary i beżowy się super układają i dają takie przyjemne wrażenie. A ta koszulka to dla mnie jest taka totalnie neutralna. Nie robi nic dodatkowego i nie szpeci.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 22:22   #1335
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Wrzuciłam zdjęcia z dzisiejszego mierzenia. Bluzka SD robi ze mnie ciotkę klotkę. Mam jeszcze kilka rzeczy na jutro, bo odstałam się w Mohito 30 min do przymierzalni, a tam zgaszone światła i czarna kotara. Musiałam kupić i pomierzę w domu na spokojnie. W Re dużo, ale zupełnie nie moich krojów. W sumie nie wiem w jakich sklepach szukać Mogę tylko tam, gdzie mają XS.
Podobają mi się czarny sweter odsłaniający ramiona, oba sweterki (zdjęcia 2 i 3 idąc od przodu). Topy i koszulka po prostu są, nie robią krzywdy, ale trudno na ich podstawie coś wyrokować. Jak patrzę na czarną bluzkę z roślinnym wzorem na boku, to jestem ciekawa, jakby się na Tobie zachowywały inne ciuchy z asymetrią, geometrią i skośnymi liniami, bo jeśli rozważać u Ciebie FG, to to jest (obok miksowania linii, faktur i długości oraz cięć) podstawa stylu tego typu.

Co do innych sklepów, to Peek&Cloppenburg mógłby się sprawdzić, bo im więcej różnych marek, tym więcej styli. Na przykład dla SD KLIK KLIK, dla DC KLIK KLIK, dla FG KLIK KLIK i może to KLIK, dla G KLIK. Pomijam inne typy, bo są z reguły mocno reprezentowane na rynku.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-07-13 o 22:26
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 22:37   #1336
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Podobają mi się czarny sweter odsłaniający ramiona, oba sweterki (zdjęcia 2 i 3 idąc od przodu). Topy i koszulka po prostu są, nie robią krzywdy, ale trudno na ich podstawie coś wyrokować. Jak patrzę na czarną bluzkę z roślinnym wzorem na boku, to jestem ciekawa, jakby się na Tobie zachowywały inne ciuchy z asymetrią, geometrią i skośnymi liniami, bo jeśli rozważać u Ciebie FG, to to jest (obok miksowania linii, faktur i długości oraz cięć) podstawa stylu tego typu.

Co do innych sklepów, to Peek&Cloppenburg mógłby się sprawdzić, bo im więcej różnych marek, tym więcej styli. Na przykład dla SD KLIK KLIK, dla DC KLIK KLIK, dla FG KLIK KLIK i może to KLIK, dla G KLIK. Pomijam inne typy, bo są z reguły mocno reprezentowane na rynku.

Ale np. druga sukienka dla DC jest na zalando za połowę Rej ceny co w Peek więc warto sprawdzać w różnych miejscach jak coś sobie upatrzycie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-13, 22:49   #1337
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Mam ten sklep niedaleko, zajrzę. Szara sukienka cudna.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-14, 00:25   #1338
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Nie było mnie chwilę (taką dłuższą) i tyle się tu dzieje :P


Co do czerwieni (dla mnie), to lubię jak chodzi o ubrania (ale nie bardzo ciepłą, pomidorową).

Z makijażem gorzej. Przeważnie wybieram trochę zgaszone odcienie. Na zdjęciu w koszulce z Jokerem (i w kitkach) mam MAC Retro.

Popróbuję intensywniejszych i cieplejszych odcieni (np. MAC Marakesh ładnie podbija kolo oczu).

Najwięcej komplementów za "czerwonawe" pomadki zgarnęłam za NARS Walkyrie. Nawet mojej mamie się bardzo podoba, choć nie lubi czerwonych szminek (tak po prostu nie lubi :P )



Silver lining - świetnie ci w białej sukience "z lewej".

Z płaszczy też najbardziej podoba mi się ten z lewej.

Poza tym - kombinezon i sukienka z lewej na tym samym kolażu wyglądają dobrze.

Z zestawów w krótkich spodenkach - lepiej w różowej koszulce. W tych drugich szortach pas chyba jest za nisko.

Co do typu, to SD zaczyna być sensowne. Masz raczej mocną budowę jak chodzi o szkielet (widać to np. w ramiach).

Z drugiej strony widać miękkość w "mięsie" (wiem - trochę dziwnie to brzmi ). Również na twarzy to się uwidacznia - dość "mięsiste" policzki + miękka, trochę szersza linia nosa. Jednocześnie widać, że kości twarzy są dość mocno zarysowane (szersza broda, kości policzkowe).



Chimay - fajne te spodnie dla TR. Tylko gdzie ja to ubiorę :P

Z płaszczy - dużo lepiej ten z prawej.



Marta - krótka kreska wygląda fajnie. Nie wyobrażam sobie jakoś u Ciebie długiej :P (może spróbuj i wrzuć fotę :P).



Farfalla - ta najnowsza sukienka mi się niezbyt podoba. Niby są ostre wzory, ale materiał jest jakiś taki natural'owy. Sprawia wrażenie za miękkiego, zbyt zmiętego. Poza tym chyba lepiej Ci w "ostrzejszych" dekoltach". Generalnie - jestem na "nie".


Pani Robot - wstrzymywałam z oceną m. in. dlatego, że chyba pisałaś, że masz "solidniejszy dół" niż ramiona. Nie widać tego na zdjęciach.

Wydaje mi się, że masz silną, "gaminową" aurę. Masz w sobie coś zadziornego.

Nie czytałam wszystkich wiadomości (brak czasu ;( ), ale widziałam, że początkowo były sugestie dot. R (do testowania). Moim zdaniem jest w Tobie dużo silnego, "energicznego" yang + piękne duże oczy, którym bardzo służy podkreślenie. I bardzo dobrze Ci w krótkich włosach.

Dlatego obstawiam grupę gamine. SG bym przy tym wykluczyła - nie widzę tej miękkości i "okrągłości". A falbanki i zwiewne tkaniny by nie pasowały.

Ja obstawiam "czyste" Gamine (pomijając, że Kibbe się wycofuje z czystych typów :P ). Przede wszystkim czyste gamine jest (z moich obserwacji) drobniejsze niż FG (kości) i SG (mięso :P ). I właśnie to widzę na zdjęciach.



Mam nadzieję, że napisałam wystarczająco jasno i nie nawaliłam dużo błędów. Ciężki dzień, późna pora :P
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-14, 07:15   #1339
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Farfalla, sukienka jest niezła, wydaje mi się, że taka długość i wzór pasują. Materiał już tak mocno średni.

Martakow, kreska pasuje, ale najbardziej mi się podobały te podwójne kreski, które wrzucałaś wcześniej. Czerwona bluzka i czarne spodnie rzeczywiscie cię wydłużają.

Pani Robot, bardzo ładnie w makijażu. Podobają mi się zarówno luźniejsze topy, jak i te bardziej obcisle. Bardzo pasuje ci wysoki stan i dzielenie sylwetki w ten sposób, ale lepiej, kiedy materiał nie jest bardzo luźny, sportowy. Bluzka z asymetrycznym dekoltem podoba mi się jakoś mniej. Sweter odsłaniający ramię bardzo fajny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-14, 07:56   #1340
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Wrzuciłam do albumu zdjęciu w makijażu inspirowanym tablicą Maggie.

BTW ma któraś z Was pomysł co to za szminka na tym zdjęciu?
IMG_8702.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-14, 08:01   #1341
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Wrzuciłam zdjęcia z dzisiejszego mierzenia. Bluzka SD robi ze mnie ciotkę klotkę. Mam jeszcze kilka rzeczy na jutro, bo odstałam się w Mohito 30 min do przymierzalni, a tam zgaszone światła i czarna kotara. Musiałam kupić i pomierzę w domu na spokojnie. W Re dużo, ale zupełnie nie moich krojów. W sumie nie wiem w jakich sklepach szukać Mogę tylko tam, gdzie mają XS.

Zgadzam się z dziewczynami co makijażu Marty Bardzo dużo mi daje w wyciągnięciu dobrej kreski rodzaj eyelinera - sztywny pędzelek i tusz w słoiczku. Dzisiaj próbowałam zrobić kocie oko cieniem, ale mam tylko zdjęcie makijażu po zmasakrowaniu go maseczką. I mnie też się zaginają powieki w kącikach, ale przy linerze w słoiczku daję radę. Jest gęsty, nie brudzi rzęs, nie odbija się.
.

Najbardziej podobasz mi się w tym sweterku, co masz w 2 kolorach, szarym i beżowym. Kolorystycznie chyba beżowy lepiej, ale na tym zdjęciu nie widać twarzy, więc nie mam pewności.

Basicowe topy są po prostu w porządku. Ani nie robią krzywdy, ani nie zdobią za specjalnie.

Makijaż oka bardzo ładny. Widać, że umiesz to robić. Ciężko ocenić dokładnie, bo masz na tym zdjęciu twarz w cieniu (ale rozumiem, bo sama też się nagimnastykowalam, próbując zrobić zdjęcia kresek), ale juz po poprzednich zdjęciach widać, że bardzo Ci służy podkreślanie oczu.

Odnośnie kreski możesz mieć rację. Jak regularnie malowałam kreski, robiłam to przy pomocy eyelinera w żelu i osobnego sztywnego pędzelka. Tylko że wtedy robiłam czarne kreski, a myślę, że ciemny brąz będzie dla mnie lepszy.
Teraz kupiłam po taniości eyeliner w pisaku i chyba nie zapałam do niego miłością.

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Marta - krótka kreska wygląda fajnie. Nie wyobrażam sobie jakoś u Ciebie długiej :P (może spróbuj i wrzuć fotę :P).
Będę próbować. Jak coś mi się uda z malować, to na pewno wrzucę.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87997720]
Martakow, kreska pasuje, ale najbardziej mi się podobały te podwójne kreski, które wrzucałaś wcześniej. Czerwona bluzka i czarne spodnie rzeczywiscie cię wydłużają.
[/QUOTE]

Być może to efekt tego, że miałam wtedy dużo bardziej podkreślone oko. Tu jest tylko kreska i trochę tuszu.
Będę się na pewno jeszcze bawić tymi kreskami, kombinować z podwójną kreska, z dodaniem czegoś na dolnej powiece, z kreską plus cieniami.
Tylko muszę mieć trochę czasu na to, nie mogę tego zrobić za jednym zamachem, bo zaraz mi się od malowania i zmywania zaczerwieni skóra i niewiele będzie widać.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-14, 08:36   #1342
SoftClassic
Raczkowanie
 
Avatar SoftClassic
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 234
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

A u mnie znowu spodnie.
Na jakieś 20 przymierzonych par trafia mi się najwyżej jedna, którą ewentualnie mogłabym zatrzymać. Spodniowy efekt "wow" zdarza mi się rzadko, jeśli już, są to strojne spodnie typu "palazzo" na wielkie wyjścia.


Od przodu patrząc wrzuciłam:


1) Jasnoróżowe jeansy bootcut,
2) Jeansy o długści do kostki,
3) Obcisłe jeansy
4) Białe lejące w czarne pionowe pasy,
5) Czarne lejące w białe pionowe pasy,
6) Szare na lato - nie uwierzycie, ale one mają poszerzany dół. Jednak układają się tak, że wyglądają raczej na zwężane,
7) Szare z grubego materiału, chyba to wełna, więc to model raczej na zimę.


Czy któreś z nich nadają się do zostawienia?
SoftClassic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-14, 09:04   #1343
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
A u mnie znowu spodnie.
Na jakieś 20 przymierzonych par trafia mi się najwyżej jedna, którą ewentualnie mogłabym zatrzymać. Spodniowy efekt "wow" zdarza mi się rzadko, jeśli już, są to strojne spodnie typu "palazzo" na wielkie wyjścia.


Od przodu patrząc wrzuciłam:


1) Jasnoróżowe jeansy bootcut,
2) Jeansy o długści do kostki,
3) Obcisłe jeansy
4) Białe lejące w czarne pionowe pasy,
5) Czarne lejące w białe pionowe pasy,
6) Szare na lato - nie uwierzycie, ale one mają poszerzany dół. Jednak układają się tak, że wyglądają raczej na zwężane,
7) Szare z grubego materiału, chyba to wełna, więc to model raczej na zimę.


Czy któreś z nich nadają się do zostawienia?

2 i 7 wyglada dobrze i rozważyłabym ich zostawienie

Te w pionowe pasy wydają się bardzo D/DC i nie jestem przekonana żeby Ci dodawały uroku.

Mierzyłaś coś z wysokim stanem? W Zarze są teraz jasne szerokie (średnio szerokie) spodnie z wysokim stanem i takim dużym paskiem. Może warto żebyś spróbowała?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-14, 09:41   #1344
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Co do typu, to SD zaczyna być sensowne. Masz raczej mocną budowę jak chodzi o szkielet (widać to np. w ramiach).

Z drugiej strony widać miękkość w "mięsie" (wiem - trochę dziwnie to brzmi ). Również na twarzy to się uwidacznia - dość "mięsiste" policzki + miękka, trochę szersza linia nosa. Jednocześnie widać, że kości twarzy są dość mocno zarysowane (szersza broda, kości policzkowe).
(...)
Pani Robot - wstrzymywałam z oceną m. in. dlatego, że chyba pisałaś, że masz "solidniejszy dół" niż ramiona. Nie widać tego na zdjęciach.

Wydaje mi się, że masz silną, "gaminową" aurę. Masz w sobie coś zadziornego.

Nie czytałam wszystkich wiadomości (brak czasu ;( ), ale widziałam, że początkowo były sugestie dot. R (do testowania). Moim zdaniem jest w Tobie dużo silnego, "energicznego" yang + piękne duże oczy, którym bardzo służy podkreślenie. I bardzo dobrze Ci w krótkich włosach.

Dlatego obstawiam grupę gamine. SG bym przy tym wykluczyła - nie widzę tej miękkości i "okrągłości". A falbanki i zwiewne tkaniny by nie pasowały.

Ja obstawiam "czyste" Gamine (pomijając, że Kibbe się wycofuje z czystych typów :P ). Przede wszystkim czyste gamine jest (z moich obserwacji) drobniejsze niż FG (kości) i SG (mięso :P ). I właśnie to widzę na zdjęciach.



Mam nadzieję, że napisałam wystarczająco jasno i nie nawaliłam dużo błędów. Ciężki dzień, późna pora :P
Dobrze to wyjaśniłaś

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Wrzuciłam do albumu zdjęciu w makijażu inspirowanym tablicą Maggie.

BTW ma któraś z Was pomysł co to za szminka na tym zdjęciu?
Załącznik 7721887


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Na razie mi się nic nowego nie pokazuje.

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
A u mnie znowu spodnie.
Na jakieś 20 przymierzonych par trafia mi się najwyżej jedna, którą ewentualnie mogłabym zatrzymać. Spodniowy efekt "wow" zdarza mi się rzadko, jeśli już, są to strojne spodnie typu "palazzo" na wielkie wyjścia.


Od przodu patrząc wrzuciłam:


1) Jasnoróżowe jeansy bootcut,
2) Jeansy o długści do kostki,
3) Obcisłe jeansy
4) Białe lejące w czarne pionowe pasy,
5) Czarne lejące w białe pionowe pasy,
6) Szare na lato - nie uwierzycie, ale one mają poszerzany dół. Jednak układają się tak, że wyglądają raczej na zwężane,
7) Szare z grubego materiału, chyba to wełna, więc to model raczej na zimę.


Czy któreś z nich nadają się do zostawienia?
Pogrubione mi się na Tobie podobają. Z tych w paski lepsze te z przewagą czarnego. Różowe bootcuty na nie, wyglądają najbardziej masywnie ze wszystkich, bardziej niż granatowe dżinsy, chyba też przez jasny kolor.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-07-14 o 09:54
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-14, 10:57   #1345
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
A u mnie znowu spodnie.
Na jakieś 20 przymierzonych par trafia mi się najwyżej jedna, którą ewentualnie mogłabym zatrzymać. Spodniowy efekt "wow" zdarza mi się rzadko, jeśli już, są to strojne spodnie typu "palazzo" na wielkie wyjścia.


Od przodu patrząc wrzuciłam:


1) Jasnoróżowe jeansy bootcut,
2) Jeansy o długści do kostki,
3) Obcisłe jeansy
4) Białe lejące w czarne pionowe pasy,
5) Czarne lejące w białe pionowe pasy,
6) Szare na lato - nie uwierzycie, ale one mają poszerzany dół. Jednak układają się tak, że wyglądają raczej na zwężane,
7) Szare z grubego materiału, chyba to wełna, więc to model raczej na zimę.


Czy któreś z nich nadają się do zostawienia?
Wg mnie żadne nie robią szału.
Modele 4-6 wygladają, jakby Ci się osunęły z bioder/talii zdecydowanie za nisko.
Jeansy wygladają poprawnie.
Krótka nogawka moim zdaniem na nie. Skraca Cię mocno.
Jasne bootcut nie są najgorsze, ale kiepsko się układają po długości.

Też się zastanawiam, czy nie byłaby lepsza talia ciut wyzej.

Edit, 7 wygląda w porządku, pomylilo mi się. Tylko dół jest ucięty, więc ciężko dokładnie ocenić

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2020-07-14 o 10:59
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-14, 13:16   #1346
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Hisoka, dziękuję, bardzo klarownie to wyjaśniłaś Pomadka na zdjęciu z jokerem bardzo Ci pasuje.

Soft Classic - jak dla mnie tylko ostatnie wełniane. Za dziewczynami - również poszukałabym spodni z wyższą talią. Podoba mi się krój i sposób układania białych w pasy, ale wzór już niekoniecznie. Gdyby były podobne gładkie, myślę, że wyglądałyby fajnie.

Silver, nie ma nowego zdjęcia.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2020-07-14 o 13:18
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-14, 13:51   #1347
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość

Silver, nie ma nowego zdjęcia.
Fatalnie może teraz się załadowało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-14, 13:53   #1348
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Fatalnie może teraz się załadowało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bardzo mi się podoba.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-14, 13:54   #1349
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Bardzo mi się podoba.

Dzięki Chimay


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-14, 15:12   #1350
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Fatalnie może teraz się załadowało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Super. Wydaje mi się, że lepiej niż z kreskami, ale skasowałaś makijaże z kreskami, więc nie mam jak porównać.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-12 16:55:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:25.