Zakupy na Vinted - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-05-19, 19:08   #3601
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A masz możliwość kupowania na starym vinted? Ja wczoraj coś kupiłam ale tylko dlatego, że w konwersacji miałam opcję kup teraz. Jak wchodzę w jakikolwiek przedmiot, to w tym miejscu, gdzie kiedyś było kup teraz, jest "przejdź na nową platformę".
Nie mogłam kupić więc zalogowałam się na nowo. Wszystko mam po polsku. Tylko sugerowane oferty są skądś.
Jak szukać w innym kraju?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 19:33   #3602
1e480a74c83b298335abeb19bb62a32399143eb5_629d357241768
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 129
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Piątak za euro.
Niezle. Ciekawe jak długo taki będzie
1e480a74c83b298335abeb19bb62a32399143eb5_629d357241768 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 23:00   #3603
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Ja bym wolała kupować jednak tylko z Polski...
Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
tak samo ja
Dziewczyny, ale przecież nikt Was nie zmusza do zakupów nie z Polski.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-20, 05:01   #3604
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Zakupy na Vinted

Przedmioty wystawione zza granicy łatwo rozpoznać po cenie. Maja dziwne, groszowe końcowki

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-20, 05:29   #3605
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale przecież nikt Was nie zmusza do zakupów nie z Polski.
Ale znając życie napalę się na coś z Litwy albo nie zauważę skad kupuje i potem z tym będzie więcej zabawy niż to wszystko warte. Filtr z krajem byłby super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-20, 06:50   #3606
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Ale znając życie napalę się na coś z Litwy albo nie zauważę skad kupuje i potem z tym będzie więcej zabawy niż to wszystko warte. Filtr z krajem byłby super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że dla programisty/informatyka to nie jest jakaś bajka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-20, 07:42   #3607
1e480a74c83b298335abeb19bb62a32399143eb5_629d357241768
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 129
Dot.: Zakupy na Vinted

a jak wyszukujecie na nowym vinted po materiale? Jeśli mnie interesuje jedwab, wpiszę jedwab i mi przetłumaczy czy muszę przetłumaczyć na litewski albo czeski?
1e480a74c83b298335abeb19bb62a32399143eb5_629d357241768 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-05-20, 08:12   #3608
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale przecież nikt Was nie zmusza do zakupów nie z Polski.
chodzi tylko o to, żeby pojawiały się przy wyszukiwaniu oferty z Polski (odpowiedni filtr), bo po co tracić czas na przeszukiwaniu ofert z kilku krajów?

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Myślę, że dla programisty/informatyka to nie jest jakaś bajka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dokładnie
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-20, 08:46   #3609
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Myślę, że dla programisty/informatyka to nie jest jakaś bajka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oby to dorzucili
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-20, 09:25   #3610
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Ale znając życie napalę się na coś z Litwy albo nie zauważę skad kupuje i potem z tym będzie więcej zabawy niż to wszystko warte. Filtr z krajem byłby super
Nad napaleniem się musisz się uczyć panować, a raczej nie ma opcji abyś nie zauważyła, że ogłoszenie jest z innego kraju, z uwagi na dziwne końcówki ceny .

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
chodzi tylko o to, żeby pojawiały się przy wyszukiwaniu oferty z Polski (odpowiedni filtr), bo po co tracić czas na przeszukiwaniu ofert z kilku krajów?
Rozumiem, ale przecież w te oferty nie musisz nawet wchodzić, fakt, wyjdzie więcej stron, ale dzięki tym dziwnym końcówkom cen wiesz w jakie ogłoszenia wchodzić nie można.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-20, 10:25   #3611
Morticia_Addams
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_Addams
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 163
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Nad napaleniem się musisz się uczyć panować, a raczej nie ma opcji abyś nie zauważyła, że ogłoszenie jest z innego kraju, z uwagi na dziwne końcówki ceny .


Rozumiem, ale przecież w te oferty nie musisz nawet wchodzić, fakt, wyjdzie więcej stron, ale dzięki tym dziwnym końcówkom cen wiesz w jakie ogłoszenia wchodzić nie można.
Wypowiem się jako jedna z wkurzonych na brak filtra.
Dla mnie to duża strata czasu, skoro muszę oglądać dwa razy więcej stron. Szukając - nie patrzę na ceny - w pierwszej kolejności patrzę na zdjęcie, bo tak najszybciej znajduję to, czego szukam.
Doprawdy - dla dobrego programisty - dodanie takiego filtra do wyszukiwania, to nie jest dużo pracy. Powinno być jak np. na Allegro - okienko do zaznaczenia "dostawa z Polski" i byłoby porządniej.
Morticia_Addams jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-20, 10:33   #3612
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Nad napaleniem się musisz się uczyć panować, a raczej nie ma opcji abyś nie zauważyła, że ogłoszenie jest z innego kraju, z uwagi na dziwne końcówki ceny .


Rozumiem, ale przecież w te oferty nie musisz nawet wchodzić, fakt, wyjdzie więcej stron, ale dzięki tym dziwnym końcówkom cen wiesz w jakie ogłoszenia wchodzić nie można.
Może mi zrobią filtr i nie będę musiała

Dla niewtajemniczonych- z kompa 5x przenosiłam się na nowe Vinted i się nie przeniosłam Trzeba się przenosić z poziomu appki (albo u mnie dopiero to zadziałało).
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-20, 10:43   #3613
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Dla niewtajemniczonych- z kompa 5x przenosiłam się na nowe Vinted i się nie przeniosłam Trzeba się przenosić z poziomu appki (albo u mnie dopiero to zadziałało).
U mnie przenosiny przeszły przez kompa (appki nie używam). Za to w przeglądarce IE nie ładuje mi się skrzynka odbiorcza. Muszę korespondować albo z komórki, albo na innej przeglądarce.
Plus w korespondencji z jedną sprzedającą wyskoczył mi błąd i w ogóle nie mogę wejść do okienka. Pisałam z nią później pod innym jej ogłoszeniem.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-20, 11:19   #3614
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Nad napaleniem się musisz się uczyć panować, a raczej nie ma opcji abyś nie zauważyła, że ogłoszenie jest z innego kraju, z uwagi na dziwne końcówki ceny .


Rozumiem, ale przecież w te oferty nie musisz nawet wchodzić, fakt, wyjdzie więcej stron, ale dzięki tym dziwnym końcówkom cen wiesz w jakie ogłoszenia wchodzić nie można.
Tylko to jest zwyczajna strata czasu, kiedy musisz skrolować dużo więcej. Po to są filtry, żeby móc je zastosować. Tak samo można powiedzieć, że po co komu filtrowanie ubrań po kolorach, przecież widzisz na zdjęciu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-20, 23:09   #3615
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Chcę coś kupić z Litwy, ale chcę zaproponować niższą cenę czy mam zaproponować w złotówkach i to się samo przeliczy czy jak?

Jak Wasze zagraniczne paczki? Dajcie znać
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-20, 23:19   #3616
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tylko to jest zwyczajna strata czasu, kiedy musisz skrolować dużo więcej. Po to są filtry, żeby móc je zastosować. Tak samo można powiedzieć, że po co komu filtrowanie ubrań po kolorach, przecież widzisz na zdjęciu.
No tak, rozumiem.

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Chcę coś kupić z Litwy, ale chcę zaproponować niższą cenę czy mam zaproponować w złotówkach i to się samo przeliczy czy jak?
Ja zaproponowałam klasycznie przez opcję "Zaproponuj cenę", dziewczyna (też Litwinka) pisała o swojej cenie w wiadomościach, i podawała ją w euro. Zastanawiałam się co ona widzi, gdy ja składam propozycję - założyłam, że cenę w swojej walucie (skoro ja widzę w PLN). W każdym razie ostatecznie w euro się dogadałyśmy. I z kolejną osobą (tym razem Czeszką) sama już proponowałam cenę w euro.
Wszystko of kors po angielsku, bo tłumacz naprawdę słabo wypada.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-20, 23:36   #3617
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Ja zaproponowałam klasycznie przez opcję "Zaproponuj cenę", dziewczyna (też Litwinka) pisała o swojej cenie w wiadomościach, i podawała ją w euro. Zastanawiałam się co ona widzi, gdy ja składam propozycję - założyłam, że cenę w swojej walucie (skoro ja widzę w PLN). W każdym razie ostatecznie w euro się dogadałyśmy. I z kolejną osobą (tym razem Czeszką) sama już proponowałam cenę w euro.
Wszystko of kors po angielsku, bo tłumacz naprawdę słabo wypada.
Znaczy się Ty pisałaś swoją w euro i ona widziała w swojej walucie? Czy pisałaś w złotówkach i jej przeliczało?
Oj widzę, że międzynarodowo się rozkręciłaś
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-21, 07:18   #3618
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Znaczy się Ty pisałaś swoją w euro i ona widziała w swojej walucie? Czy pisałaś w złotówkach i jej przeliczało?
Oj widzę, że międzynarodowo się rozkręciłaś
No właśnie tego nie wiem jak to wygląda u kogoś z inną walutą. Ja widziałam cenę w PLN, zrobiłam „Zaproponuj cenę”, też w PLN (innej opcji zresztą nie ma), a dziewczyna w wiadomości pisała w euro (nie wiem co jej się wyświetliło). Ostatecznie sprzedające zmieniały ceny (dogadane w euro, ale ja widziałam niższą cenę w PLN).
Co zauważyłam, to po takim dogadaniu i zmianie ceny sprzedające same robią rezerwację. U nas to chyba rzadkość, zresztą nie dziwota, bo większość rezerwacji zrobionych przeze mnie dla kupujących nie zakończyła się sprzedażą, może za granicą podchodzą poważniej.
No i na dwie zagadanie sprzedające obydwie odpisały, i to szybko. Może przypadek, ale dobrze wróży. Jak na naszym vinted było, to wiemy.

Iwono, racja, teraz to od razu po angielsku piszę i w euro proponuję��.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2022-05-21 o 07:21
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-21, 12:18   #3619
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
No właśnie tego nie wiem jak to wygląda u kogoś z inną walutą. Ja widziałam cenę w PLN, zrobiłam „Zaproponuj cenę”, też w PLN (innej opcji zresztą nie ma), a dziewczyna w wiadomości pisała w euro (nie wiem co jej się wyświetliło). Ostatecznie sprzedające zmieniały ceny (dogadane w euro, ale ja widziałam niższą cenę w PLN).
Co zauważyłam, to po takim dogadaniu i zmianie ceny sprzedające same robią rezerwację. U nas to chyba rzadkość, zresztą nie dziwota, bo większość rezerwacji zrobionych przeze mnie dla kupujących nie zakończyła się sprzedażą, może za granicą podchodzą poważniej.
No i na dwie zagadanie sprzedające obydwie odpisały, i to szybko. Może przypadek, ale dobrze wróży. Jak na naszym vinted było, to wiemy.

Iwono, racja, teraz to od razu po angielsku piszę i w euro proponuję��.
Dziękuję! najpierw spytałam dziewczynę o wymiary, wysłała mi dokładne zdjęcia z widocznym centymetrem, zmierzone w każdym miejscu, nawet w nadgarstku moim zdaniem samo odpisywanie ze zdjęciami, w porównaniu z polskim vinted to ekspres i super dokładność na tę chwilę rzecz jasna.
Wysłałam jej propozycję w złotówkach niższej ceny.

Dam znać czy zakupię u niej to, co chcę
A Wy dajcie znać czy jesteście zadowolone z międzynarodowych transakcji
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-21, 21:03   #3620
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Wysłałam jej propozycję w złotówkach niższej ceny.
I jak, dopięłyście transakcję?

A ja przed chwilą dostałam automatyczny komentarz pozytywny, na starym vinted, z informacją zwyczajową, że niedługo zostaną przelane na moje konto środki z tytułu sprzedaży. Przeszłam do portfela i niestety jest 0,00 zł w środkach oczekujących - podczas gdy powinna widnieć tam chyba ta kwota za sprzedaż?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-21, 21:43   #3621
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
I jak, dopięłyście transakcję?
Tak
Dam znać, jak dojdzie, bo sama jestem ciekawa ile czasu to zajmie, bo nie przepadam za dpd
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-22, 17:27   #3622
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
I jak, dopięłyście transakcję?

A ja przed chwilą dostałam automatyczny komentarz pozytywny, na starym vinted, z informacją zwyczajową, że niedługo zostaną przelane na moje konto środki z tytułu sprzedaży. Przeszłam do portfela i niestety jest 0,00 zł w środkach oczekujących - podczas gdy powinna widnieć tam chyba ta kwota za sprzedaż?
zdarzyło mi sie kilka razy, że kwota w portfelu pojawiała się dopiero "po jakimś czasie" a nie od razu
__________________
happy mum
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-23, 08:56   #3623
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
zdarzyło mi sie kilka razy, że kwota w portfelu pojawiała się dopiero "po jakimś czasie" a nie od razu
Dziękuję za wypowiedź. A jaki to był mniej więcej czas? Bo w sumie w środkach oczekujących powinnam mieć tę kwotę od tygodnia, wtedy była sprzedaż. Nadal niczego nie ma, napisałam wczoraj do vinted, ale szybko to oni potrafią usuwać moje ogłoszenia, nie zaś merytorycznie odpowiadać.

Z innej beczki i z innego portalu - obecnie jestem na wyjeździe, ustawiłam 4 dni robocze jako czas wysyłki. Babka kupiła coś u mnie i po minucie od zakupu przychodzi od niej mail, że prosi o szybką wysyłkę (potrzebowała na konkretny dzień). Kurczaki, jak komuś zależy na czasie, to wypadałoby sprawdzić przed zakupem gdzie i jaki jest czas wysyłki, a takiej sytuacji jak u mnie najwyżej zapytać PRZED ZAKUPEM czy jest możliwa, mimo wszystko szybsza wysyłka. Odkręcić oczywiście szło szybko, bo zwróciłam wpłatę (uprzednio napisawszy maila do kupującej), ale teoretycznie, skoro mam taki czas wysyłki odległy, to mogłam obecnie nie wchodzić nawet na portal i nie przeczytałabym wcześniej wiadomości od kupującej . A oczywiście miałaby pretensje do mnie, po wszystkim.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2022-05-23 o 09:06
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-23, 13:00   #3624
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Dziękuję za wypowiedź. A jaki to był mniej więcej czas? Bo w sumie w środkach oczekujących powinnam mieć tę kwotę od tygodnia, wtedy była sprzedaż. Nadal niczego nie ma, napisałam wczoraj do vinted, ale szybko to oni potrafią usuwać moje ogłoszenia, nie zaś merytorycznie odpowiadać.

Z innej beczki i z innego portalu - obecnie jestem na wyjeździe, ustawiłam 4 dni robocze jako czas wysyłki. Babka kupiła coś u mnie i po minucie od zakupu przychodzi od niej mail, że prosi o szybką wysyłkę (potrzebowała na konkretny dzień). Kurczaki, jak komuś zależy na czasie, to wypadałoby sprawdzić przed zakupem gdzie i jaki jest czas wysyłki, a takiej sytuacji jak u mnie najwyżej zapytać PRZED ZAKUPEM czy jest możliwa, mimo wszystko szybsza wysyłka. Odkręcić oczywiście szło szybko, bo zwróciłam wpłatę (uprzednio napisawszy maila do kupującej), ale teoretycznie, skoro mam taki czas wysyłki odległy, to mogłam obecnie nie wchodzić nawet na portal i nie przeczytałabym wcześniej wiadomości od kupującej . A oczywiście miałaby pretensje do mnie, po wszystkim.

ojjj tydzień o długo faktycznie.....max do 2 dni miałam


To mi się przydarzyłą jeszcze taka historia
Wczoraj wieczorem sprzedałam rzecz na starym VINTED
Rano patrze, a na nowym Vinted sprzedala mi sie dokladnie ta sama rzecz (oczywiscie innej osobie)


Abstrahując juz od tego, że ciuch wisiał z rok, a tu nagle w ciągu kilku godzin dwie kupujące-płacące za ten ciuch


Myślałam, że skoro coś się sprzało na starej apce to na nowej już autamtycznie też
__________________
happy mum
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-23, 15:53   #3625
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
ojjj tydzień o długo faktycznie.....max do 2 dni miałam
Wiadomość z wczoraj wisi bez odpowiedzi, napisałam rano, też brak odpowiedzi, teraz zamieściłam kolejną wiadomość. Najwyraźniej te pieniądze wyparowały.


Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
Wczoraj wieczorem sprzedałam rzecz na starym VINTED
Rano patrze, a na nowym Vinted sprzedala mi sie dokladnie ta sama rzecz (oczywiscie innej osobie)

Abstrahując juz od tego, że ciuch wisiał z rok, a tu nagle w ciągu kilku godzin dwie kupujące-płacące za ten ciuch

Myślałam, że skoro coś się sprzało na starej apce to na nowej już autamtycznie też
Abstrahując od zbiegu okoliczności (acz u mnie jedna rzecz wisiała miesiąc i w ciągu ostatnich dwóch dni 3 osoby się o nią pytały, to rzecz z odbiorem osobistym), to słabo z tym, że dana rzecz nie znika.
I co, anulowałaś tę drugą transakcję, tak?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-23, 19:44   #3626
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Wiadomość z wczoraj wisi bez odpowiedzi, napisałam rano, też brak odpowiedzi, teraz zamieściłam kolejną wiadomość. Najwyraźniej te pieniądze wyparowały.



Abstrahując od zbiegu okoliczności (acz u mnie jedna rzecz wisiała miesiąc i w ciągu ostatnich dwóch dni 3 osoby się o nią pytały, to rzecz z odbiorem osobistym), to słabo z tym, że dana rzecz nie znika.
I co, anulowałaś tę drugą transakcję, tak?
No głupia sytuacja, musiałam anulować
__________________
happy mum
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-24, 21:03   #3627
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

A ja znowu wtopiłam. Co z tego, że zapytałam o szerokość w biuście i długość (te wymiary są ok), skoro sukienka jest z takiego grubszego materiału i w miejscu, w którym ma kieszenie (czyli mniej więcej w biodrach), jest tak gruba i szeroka, że wyglądam koszmarnie.
I właśnie dlatego nie kupuję drogich rzeczy, jeśli nie mam możliwości zwrotu. Bo w tej sukience nigdzie nie wyjdę i pójdzie do śmieci. No chyba, że w domu będę ciorać, bo nawet z psami na spacer wstyd wyjść w czymś takim.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-24, 21:18   #3628
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A ja znowu wtopiłam. Co z tego, że zapytałam o szerokość w biuście i długość (te wymiary są ok), skoro sukienka jest z takiego grubszego materiału i w miejscu, w którym ma kieszenie (czyli mniej więcej w biodrach), jest tak gruba i szeroka, że wyglądam koszmarnie.
I właśnie dlatego nie kupuję drogich rzeczy, jeśli nie mam możliwości zwrotu. Bo w tej sukience nigdzie nie wyjdę i pójdzie do śmieci. No chyba, że w domu będę ciorać, bo nawet z psami na spacer wstyd wyjść w czymś takim.
Ja takie nieudane zakupy wliczam w koszta, jak coś mi nie pasuje, to sprzedaję dalej (bo dlaczego wyrzucać?). A jak coś się drogo kupi, to można też w tej samej cenie sprzedać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-24, 21:22   #3629
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja takie nieudane zakupy wliczam w koszta, jak coś mi nie pasuje, to sprzedaję dalej (bo dlaczego wyrzucać?). A jak coś się drogo kupi, to można też w tej samej cenie sprzedać.
Bo nie chce mi się bawić ze sprzedawaniem.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-24, 22:09   #3630
viseria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 4
Dot.: Zakupy na Vinted

Zgrzyty są o tyle, że Polacy nauczyli się już rabować bratnie narody sąsiedzkie
viseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-27 16:02:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:20.