POMOCY! Studium Kosmetyczne- Warszawa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła - Edukacja

Notka

Szkoła - Edukacja Wszystko o szkołach, szkoleniach, uczelniach i sprawach uczennic i studentek.
Na tym forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-08-29, 20:46   #1
Anulka552255
Raczkowanie

POMOCY! Studium Kosmetyczne- Warszawa

Witajcie.
Piszę i zwracam się jednocześnie do Was z ogromną prośbą. Mianowicie chodzi o szkołę policealną (studium) kosmetyczną w Warszawie.
Podczas poszukiwań tej odpowiedniej przezukałam sporo stron internetowych i for ale niestety aby znaleźć opinię o jakiejś placówce? Baaardzo ciężko....

Zdecydowałam się aby złożyć papiery do Policealnej Szkoły Kosmetyki Pielęgnacji Zdrowia i Urody na Podwalu. W sumie uznałam to za jedyną słuszną opcję, aby się czegoś nauczyć i wyjść po jej ukończeniu z dobrym przygotowaniem do zawodu. Wiadomo kursy i szkolenia zrobi się również. Ale od czegoś trzeba zacząć. Dzwoniłam do pani z sekretariatu i zachęcała mnie do odwiedzenia któregoś dnia. Specjalnie jechałam do Warszawy z papierami, niestety dowiedziałam się, iż minister wydał rozporządzenie i Studium zmienia się w uwaga... KURS (jedynie zaocznie)! Wszystko odbywa się dalej na tych samych zasadach, tok 2 lata, egzamin zawodowy itd. Dla mnie problem jest tego typu, iż kierunek nie ma już uprawnień szkolnych: brak legitymacji i tym samym zniżek, oraz dla mnie bardzo ważne- przez to brak możliwości dostania zasiłku rodzinnego z racji nauki do 26 roku życia ((( Jestem załamana i nie wiem co robić. Na nosie już wrzesień. Jedyne co słyszałam o szkołach to do których nie iść, nie wiem, która jest oprócz tej na Podwalu godna uwagi i inwestycji swoich pieniążków jak i czasu.

Ratujcie, do jakiej szkoły kosmetycznej policealnej mogę się udać, co polecacie? Co robić? Może jednak iść na Podwale? Bardzo potrzebuję Waszych opinii, bo nie wiem kompletnie, co mam robić.
Może :
Policealne Studium Kosmetyczne Barbary Jaroszewskiej
GoWork (darmowa)
Cosinus (darmowa)
Nova

???????????

Słyszałam, że jest możliwość pójścia do szkoły darmowej aby mieć to zaświadczenie o nauce ale tak naprawdę nie uczęszczać na zajęcia. Wtedy poszłabym na studium to planowane. Totalnie jednak nie wiem, do jakiej szkoły na takiej zasadzie mogę się zgłosić.

Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc i radę, czas mnie goni, mam zamiar podjąć jakąś decyzję przez weekend i zaczynam się bać strasznie
Anulka552255 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 21:05   #2
Karasu7
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to Karasu7
Dot.: POMOCY! Studium Kosmetyczne- Warszawa

U nas wyraźnie na zaświadczeniach pisało, że jeśli nie masz 50% obecności w miesiącu pobieranie zasiłków wszelakich jest oszustwem i możesz mieć problemy. Myślę, że dużo osób tak robiło i teraz zwracają na to uwagę.

Z tego co ja słyszałam Nova jest beznadziejna, z cosinusem zależy jak trafisz w każdym mieście to inaczej wygląda, u nas było tragicznie.

Edytowane przez Karasu7
Czas edycji: 2013-08-29 o 21:07
Karasu7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 21:11   #3
Anulka552255
Raczkowanie

No to klops.... bardzo potrzebuję opinii, jakichś zachęcających o danej szkole... Niby Warszawa, a już nie powiem czym wieje jeśli chodzi o kosmetyczne szkoły ;(
Stary 2013-08-29, 21:11   #4
ama
Wtajemniczenie

Jak cos wybierzesz to napisz co i gdzie, bo ja co prawda skończylam studia, ale stwierdziłam, że chcę sie nauczyć zawodu kosmetyczki i szukam wlasnie jakiejś SENSOWNEJ szkoły w Warszawie.
Stary 2013-08-29, 21:17   #5
Anulka552255
Raczkowanie

To jest straszny problem teraz dla mnie, bo nie wiem gdzie iść, potrzebuję mieć ten zasiłek, a na Podwalu mogę się z nim pożegnać.... ;( Chyba, że zrobić jak pisałam wyżej, ale to ryzykowne chociaż słyszałam, że osoby tak robią.
Stary 2013-08-29, 21:18   #6
Karasu7
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to Karasu7

GoWork wygląda w miare sensownie. Zawsze po 1 semestrze można przenieść się do innej jakby poziom był tragiczny.

Orientowałaś się ile ta szkoła Jaroszewskiej kosztuje?
edit: dla studium zaocznego 410 zł za miesiąc? powariowali...

Edytowane przez Karasu7
Czas edycji: 2013-08-29 o 21:22
Karasu7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 16:03   #7
Anulka552255
Raczkowanie

chodzi właśnie o to, żeby nie marnować czasu... Ja skończyłam zdrowie publiczne z lic. i uważam to za zmarnowane 3 lata, gdyż nie odnajduję się w tym za bardzo, a szkoda było rzucić. Jeśli miałabym zabezpieczenie od jakiejś szkoły z zaświadczeniem poszłabym tam, gdzie pierwotnie chciałam. Niestety jeśli nie ma takiej możliwości chciałabym wylądować w dobrej innej szkole z uprawnieniami. Rzeczywiście cena u Jaroszewskiej miażdży lekko ale co poradzić? Do Mydłowskiej nie pójdę, bo już się nasłuchałam... ;( A nie znam więcej opcji, powtarzam DOBRYCH opcji. Nie chce iść aby dostać papier, a mało co umieć i potem klientkom zrobić krzywdę....
Stary 2013-08-30, 16:11   #8
ama
Wtajemniczenie

A co w Mydłowskiej jest źle? Ma całkiem normalną cenę za miesiąc. Wiesz może czy są gdzieś szkoły, w których kurs zaoczny (chciałabym w weekendy chodzic) trwa rok, a nie 2 lata?
Stary 2013-09-06, 13:09   #9
Anulka552255
Raczkowanie

co do szkół jednorocznych to totalnie się nie orientuję niestety. O Mydłowskiej słyszałam, że właśnie nie obchodzi ich tam nic oprócz w terminie zapłaconego czesnego... Że podejście mają tragiczne, że nie stać ich na kosmetyki, że płacisz ale i tak kupujesz swoje, raz dziewczyny nie miały na czym pracować podczas robienia paznokci, żebrały o lakiery Ja już sama nie wiem, studia u niej nawet chwalą ale studium już nie ;(

Pomoże ktoś jeszcze? Dalej jestem w kropce! Kusi mnie CK Zacisze, ale nic nie wiem o tej szkole i nie mogę znaleźć info żadnego... Do technika usług kosmetycznych gwarantują praktyki w renomowanym salonie kosmetycznym. Ale jak szkoła jest mało znana to czy w ogóle otworzą kierunek? To też jest problem... ;((
Stary 2013-09-09, 11:44   #10
oluska202
Przyczajenie

Witajcie,
ja zdecydowałam się na zaoczne studium u Mydłowskiej. Moje dwie koleżanki skończyły tę szkołę i mówiły o niej bardzo pochlebnie. Jedna z nich jest rewelacyjną kosmetyczką. Czy któraś z Was też się tam wybiera?
oluska202 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 12:13   #11
Olcia8888
Przyczajenie

Hej
Z tego, co się orientuję jedynie tryb zaoczny został w Policealnej Szkole Pielęgnacji Zdrowia i Urody na Podwalu przekształcony w kurs i faktycznie wtedy nie dostajesz legitymacji, nie masz zniżek, itd. Natomiast sprawa wygląda inaczej w trybie dziennym, wtedy normalnie dostajesz legitymację i masz wszystkie związane z tym uprawnienia.
Olcia8888 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 22:22   #12
Anulka552255
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez oluska202 Pokaż wiadomość
Witajcie,
ja zdecydowałam się na zaoczne studium u Mydłowskiej. Moje dwie koleżanki skończyły tę szkołę i mówiły o niej bardzo pochlebnie. Jedna z nich jest rewelacyjną kosmetyczką. Czy któraś z Was też się tam wybiera?
Hmmmm... dlaczego nie wydaje mi się wiarygodna odpowiedź osoby z jedną wiadomością i kontem założonym we wrześniu? ;/

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Olcia8888 Pokaż wiadomość
Hej
Z tego, co się orientuję jedynie tryb zaoczny został w Policealnej Szkole Pielęgnacji Zdrowia i Urody na Podwalu przekształcony w kurs i faktycznie wtedy nie dostajesz legitymacji, nie masz zniżek, itd. Natomiast sprawa wygląda inaczej w trybie dziennym, wtedy normalnie dostajesz legitymację i masz wszystkie związane z tym uprawnienia.
Ja słyszałam, że został jedynie tryb zaoczny i własnie na takich warunkach ;/ Na stronie wcale nie pojawia się od połowy miesiąca żaden plan, terminy zjazdów, kompletnie nic! A pani w sekretariacie zarzekała się, że na dniach (29.08.2013 byłam tam i odbywała się rada) zostaną informacje zamieszczone -.-
Stary 2013-09-11, 12:05   #13
oluska202
Przyczajenie

Napisałyście o tej policealnej szkole na podwalu i zaczęłam się zastanawiać. Skoro inni narzekają na mydłowską...

Jak wchodziłam na stronkę tej policealnej to jakoś mało informacji było, a teraz wcale ta strona mi się nie otwiera :/

Nie wiem już co robić, gdzie szukać.. U Mydłowskiej termin jest do 15 września, a do tej szkoły na podwalu? Wiecie do kiedy są zapisy?

Bo chyba wolę iść do tej na Starówce

P.s. założyłam konto teraz bo wcześniej nie miałam takiej potrzeby, nie jestem tajniakiem z mydlowskiej
Stary 2013-09-12, 15:30   #14
Anulka552255
Raczkowanie

Wiesz co? Ja się chyba zapisuję dzisiaj albo jutro do CK Zacisze... Nie będę przepłacać u Jaroszewskiej, do Mydłowskiej się boję iść, a na Podwale nie zachęca mnie to, bo szkoła nie ma uprawnień szkoły publicznej (zero legitki i zaświadczenia do ZUS) ;/ W CK Zacisze gwarantują praktyki w renomowanym salonie Futuro na Wiatracznej.
Stary 2013-09-12, 17:40   #15
oluska202
Przyczajenie

Zapisujesz się na zaoczne czy wieczorowe? Kurcze sama nie wiem. Muszę pomyśleć

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

Nie wiem czy się nie skuszę na tą mydłowską. Naprawdę chodziłam do kosmetyczki, która wyprowadziła moją cerę na dobre, jak żadna inna. Powiedziała,że szkoła jest ok. Nie mówiła o niej nic złego. Mam czas do jutra, to pomyślę jeszcze.

Zacisze wydaje mi się być słabo zaopatrzone..

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

Ale jednak pomyślę do jutra. W sumie zacisze ma dobre opinie...
Stary 2013-09-12, 22:09   #16
Anulka552255
Raczkowanie

Ma dobre opinie i dzwoniłam, pytałam o wyposażenie- zajęcia praktyczne i praktyki są w salonie urody futuro. Tam na Trockiej jedynie teoria. Dużo osób pytałaś o Mydłowską? Bo ja w sumie boję się przez opinie właśnie. Mam znajomą, która jest na studiach to chwali, ale mówi, że to nie je się ze studium, bo ponoć inna kadra itd. Więc nie wiem już sama również... ale muszę gdzieś iść przecież. I przekonam się na miejscu. Cosinusa nie chcę też, bo jest ryzyko rozwiązania kierunku potem jak ludzie porezygnują.
Stary 2013-09-12, 23:52   #17
oluska202
Przyczajenie

Pytałam dwie koleżanki z kosmetycznego i dwie z fryzjerskiego. Każda wypowiadała się dobrze. Aż się zdziwiłam jak czytałam komentarze, ze jest niezbyt ciekawie. Jedyne co słyszałam to,że w sekretariacie są niezbyt miłe osoby..ale myslę,że to dałoby radę przełknąć.

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------

A zastanawiałaś się nad gowork ?
Czytałam masę pochlebnych opinii, jednak nie znam nikogo kto tam chodził. Jednak sale i program nauczania jest ok. Nie wiem czy tam nie uderzę

---------- Dopisano o 23:52 ---------- Poprzedni post napisano o 23:43 ----------

Właśnie pisałam z koleżanką która chodziła do Mydłowskiej i tak mi napisała : "Duży plus to że mieliśmy dużo szkoleń i certyfikatów

I pracownia super wyposażona

Ale to było 3 lata temu, teraz może być inaczej, jeszcze lepiej lub nie jeszcze pół roku chodziłam do awangardy ale tam była tragedia i przeniosłam się do mydlowskiej"
Stary 2013-09-13, 01:39   #18
Anulka552255
Raczkowanie

Mi znajoma polecała awangardę, ale już jej nie ma, kończyła ją 5 lat temu. Co do Mydłowskiej słyszałam, że kiedyś owszem, było lepiej ale z roku na rok gorzej... I weź tu bądź mądry, koleżanka z fryzjerskiego też mi odradzała, żebym tam nie szła ;/

Właśnie chodzę jeszcze po forach i czytam i kusi mnie te GoWork lub Futura, koleżanka kończyła Futurę na innym jakimś kierunku, nie wie jak jest z kosmetyką ale ona była zadowolona. Ja już wpadłam na taki pomysł, żeby zapisać się w dwa miejsca... jak mi się gdzieś nie spodoba, to mam drugą opcję bez marnowania roku. Tylko potrzebny jest odpis świadectwa.... no i jutro chciałam gdzieś uderzyć. A odpisu nie posiadam...

---------- Dopisano o 01:04 ---------- Poprzedni post napisano o 00:40 ----------

czytam i czytam, i napalam się na GoWork, serio serio

---------- Dopisano o 01:39 ---------- Poprzedni post napisano o 01:04 ----------

ew. korci mnie jeszcze www.cek.pl
Stary 2013-09-13, 13:51   #19
oluska202
Przyczajenie

Podjęłam "męską" decyzję. Idę do GoWork

Jutro albo ostatecznie w poniedziałek zawiozę dokumenty, rozmawiałam już z panią przez telefon

Edytowane przez oluska202
Czas edycji: 2013-09-13 o 13:52
Stary 2013-09-13, 14:41   #20
Anulka552255
Raczkowanie

Tak? Ja właśnie również skończyłam rozmowę przed chwilą.... Idziesz na ten płatny z kosmetykami czy bezpłatny z kosmetykami we własnym zakresie? Ja nie posiadam odpisu świadectwa potwierdzonego notarialnie.... Nie wiem jak to zrobić, nie znam żadnego notariusza w Wawie. Idzie się ze świadectwem do niego i on to robi? ;/ Wiem, idiotyczne, ale nigdy nie potrzebowałam i nie robiłam tego....

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

zadzwonię jeszcze do CEKa i porównam sobie to, czego się dowiem.... tam też podoba mi się pracownia. Szkoda, że w takich szkołach nie organizują raczej dodatkowych tanich kursów w ramach kierunku... Pani w GoWork nie była w stanie mi powiedzieć, tylko chciała przekierować na kursy...

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

teraz się zastanawiam jak to rozegrać, Pani w cek-u powiedziała, że czesne to 99zł, jeśli będę chciała zrezygnować to do końca semestru płacę tak czy siak, bo jest to zawarte w umowie. Kosmetyki zagwarantowane już są w kwocie. Podobają mi się dwie szkoły i nie wiem, w go Work rezygnacja z miesięcznym wyprzedzeniem, to lepsze moim zdaniem, ale płacę 149 zł. Hmmmm... Zacisze to trzecia opcja. Plan zajęć w cek.pl mi się nie pokrywa z Zaciszem ,wiec mogłabym wypróbować te dwie szkoły jednocześnie, a w GoWork nie wiadomo jeszcze, bo planu zajęć nie ma ;/ A mi nie może się przecież pokrywać.
Stary 2013-09-13, 15:53   #21
oluska202
Przyczajenie

W gowork zjazd jest juz w nastepny weekend. Nie zastanawialam sie nad cena, ale jak dla mnie te 150 zl to nie jest kwota, ktorej nie da sie przelknac w gowork najbardziej pasuje mi lokaluzacja. Zacisze jest jak dla mnie za daleko. Jakos mam czutke zebys isc tam. Jutro jade z dokumentami. Nie mam tylko zaswiadczenia lekarskiego ale to dowioze pozniej
Stary 2013-09-16, 23:23   #22
Anulka552255
Raczkowanie

Mi babka nie była w stanie określić, kiedy jest pierwszy zjazd, bo nie mają planu jeszcze i kazała dzwonić za tydzień... dziwne ;/

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

to już pewne na 100%, że szkoła rusza 21.09?
Stary 2013-09-17, 11:02   #23
oluska202
Przyczajenie

Jednak rezygnuje z GoWork Po wizycie tam stwierdziłam,że to kompletnie szkoła nie dla mnie. te "panie" w sekretariacie nie miały o niczym pojęcia, a za mną akurat czekały w kolejce dziewczyny, które są na III semestrze właśnie kosmetyki i tyle się nasłuchałam złego o tym kierunku,że szok. Co do zjazdu to panie powiedziały,że już jest w ten weekend i prześlą mi wszystkie info na maila. Maila jak nie było tak nie ma.

Dlatego pod koniec tygodnia rezygnuje z tej szkoły, odbieram dokumenty i jadę do Mydłowskiej złożyć.
Dzwoniłam już tam, jeszcze jest kilka wolnych miejsc. Plan zajeć też już jest, pani bardzo miła i przynajmniej poinformowana tak jak trzeba.
Stary 2013-09-19, 02:23   #24
Anulka552255
Raczkowanie

Kurcze, a radziły może jakąś szkołę te dziewczyny? Kurka wodna, ale sajgon i mętlik. To ja może w takim razie złożę do cek.pl i na Zacisze... dalej boję się Mydłowskiej, byłaś już w tej szkole odwiedzić? I wiesz, jak jest z rezygnacją z tej szkoły w razie czego?
Stary 2013-09-19, 16:51   #25
oluska202
Przyczajenie

Hej. U Mydłowskiej jeszcze nie byłam...i nie wiem jak jest z odejściem.
Postanowiłam się aż tak nie zrażać i pójść na pierwszy zjazd do GoWork . A jak nie będzie mi pasowało to wtedy zmieniam. Z GoWork chyba można spokojnie odejść..czytając regulamin nic strasznego nie zauważyłam.

Koleżanki mi polecały mydłowską.. Mówiły tylko,że fryzjerstwo fatalne tam jest ale widziałam,że już zamknli ten kierunek.

Idę zatem w ten weekend do GoWork .Dzisiaj wpłacę kasę i zobaczę czy warto tam chodzić. Jak byłam tam to ogólnie jest bardzo ładnie. Tylko te babki mnie załamały ale to już przeboleje.
Moja grupa ma zjazd od niedzieli, widziałam,że jest kilka wolnych miejsc. A ogólnie grup płatnych jest cztery i jedna bezpłatna, więc chyba tak tragicznie tam nie jest skoro mają aż tyle ludzi ??
Idziesz ze mną ??

Edytowane przez oluska202
Czas edycji: 2013-09-19 o 16:53
Stary 2014-02-02, 17:21   #26
ama
Wtajemniczenie

Dziewczyny, skończyłyście jakąś szkołę? Możecie powiedzieć coś o Waszych doświadczeniach?
Stary 2014-03-16, 17:55   #27
aandzela
Przyczajenie

Hej
Też zastanawiam się nad wyborem szkoły policealnej, dokładnie zastanawiam się nad rocznym wizażem. Możecie coś polecić? Zastanawiam się nad Zaciszem , ale sama nie wiem. Wiecie jak tam jest z rezygnacją?
aandzela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 23:11   #28
oluska202
Przyczajenie

Moje drogie, pod żadnym pozorem nie idźcie do Gowork !!! Poszłam tam,zostałam i do tej pory chodzę, ale ta szkoła to jakaś pomyłka! Z racji,że już ją zaczęłam to postanowiłam, że skończę ten rok..ale odradzę ją każdemu kto spyta.. A dlaczego? Otóż w sekretariacie panuje mętlik jak nie wiem, za dużo ludzi przyjmują a za mało jest do ogarnięcia. O egzaminie poprawkowym informują Cię na dzień przed, za niską frekwencję płacisz kasę. Jesteś w grupie płatnej, a na sali zabiegowej masz tak zasyfiałe kosmetyki i pędzle do makijażu,że aż się cofa..a co dopiero umaluj sobie tym twarz. Waciki..ok jest ich dużo..ale za to dwa toniki na 18 dziewczyn, robisz zabieg i za każdym razem musisz się po wszystko przepychac bo nie stać ich na kilka toników po marne pieniądze, bo u nas pracujemy na zaji.Dobre są ale tanie.. Płacimy po 150 zł miesięcznie, razy kilkanaście dziewczyn..mogliby zainwestować w kosmetyki..
Tak samo na sali sprzet niesprawny, lampy lupy na 5 działa 1..suuuper. Szkoła masakra..jak chcesz coś dobrze umieć to tam nie idź. Proste
Stary 2014-05-21, 19:20   #29
Patrysia007
Raczkowanie

Dziewczyny odkopuję temat, mam nadzieję, że ktoś pomoże
Potrzebuje opinii na temat Centrum Edukacji Kadr w Warszawie, bo bardzo mało i bardzo rozbieżne informacje. Za każdą informację będę bardzo wdzięczna

Na stronie jest, że zajęcia odbywają się w trybie dziennym, wieczorowym i zaocznym. Jak to wygląda w praktyce?

Na stronie jest:"Na większości kierunków możliwe jest również przyjęcie ucznia bezpośrednio po zasadniczej szkole zawodowej, ale pod warunkiem ze do czasu egzaminu OKE uzupełni on wykształcenie średnie." Tzn, że mimo nie otrzymania jeszcze świadectwa można rozpocząć szkołę?
Mam do zaliczenia jeden przedmiot i nie chcę już więcej tracić czasu, a spokojnie połączyłabym szkołę policealna z jednym przedmiotem... chodzę do Liceum dla dorosłych.

Waga:
71>65>52
Patrysia007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 19:07   #30
frivolous
Przyczajenie

Zna ktoś dobre studium kosmetyczne/kosmetologiczne w Warszawie? Z dobrymi perspektywami, kadrą i wieloma praktykami oraz certyfikatami?
frivolous jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła - Edukacja

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości