Czy to był okres? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-21, 07:42   #1
weyda12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 121

Czy to był okres?


Hej
Mam takie pytanko. Chciałbym mieć dziecko i z racji tego odstawiłam tabletki w listopadzie 2019 roku. Ogólnie zawsze miałam nieregularny okres więc cały grudzień nie miałam okresu.

W styczniu tego roku poszłam do ginekologa. Lekarka skierowała mnie na badania prolaktyny i testosteronu oraz przepisała tabletki na wywołanie okresu - duphaston. Badania wyszły ok tylko okresu chyba do tej pory brak. Ostatnią tabletkę duphaston wzięłam 12 stycznia i niestety chyba nic.☠

Celowo napisałam chyba bo ogólnie coś mnie delikatnie pobolewało ale praktycznie nieodczuwalnie 17-18 stycznia. Nie było żadnego plamienia niczego, bielizna czysta, ale jak wsunęłam sobie palca (proszę mnie nie oceniać.) to palec był pokryty śluzem wymieszany z małą ilością krwi i może skrzepów. Następnego dnia praktycznie nic już nie było a kolejnego to palec był już czysty i delikatnie mory.☠

Dlatego nie wiem czy mam to traktować jak okres i wziąć kolejne tabletki w 16 dniu cyklu. Czy nie....;/☠

Bo lekarka powiedziała, że jak okresu nie będzie to mam do niej przyjść.☠

Nie wiem co mam teraz robić....;/
weyda12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-21, 09:10   #2
mionstka
Raczkowanie
 
Avatar mionstka
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 71
Dot.: Czy to był okres?

Ja bym poszła do ginekologa. Sama mówiła Ci, ze masz przyjść jak go nie dostaniesz. To, że miałaś wymieszany śluz z krwią nie oznacza chyba miesiączki w takiej sytuacji, a nawet jeżeli by oznaczało to lepiej się dopytać i wtedy już zacząć rozmawiać co dalej. Lepiej się upewnić i pogadać z lekarzem, niż tak siedzieć w niepewności.
__________________
dolce vita
mionstka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-21, 10:53   #3
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy to był okres?

Cytat:
Napisane przez weyda12 Pokaż wiadomość
Hej
Mam takie pytanko. Chciałbym mieć dziecko i z racji tego odstawiłam tabletki w listopadzie 2019 roku. Ogólnie zawsze miałam nieregularny okres więc cały grudzień nie miałam okresu.

W styczniu tego roku poszłam do ginekologa. Lekarka skierowała mnie na badania prolaktyny i testosteronu oraz przepisała tabletki na wywołanie okresu - duphaston. Badania wyszły ok tylko okresu chyba do tej pory brak. Ostatnią tabletkę duphaston wzięłam 12 stycznia i niestety chyba nic.

Celowo napisałam chyba bo ogólnie coś mnie delikatnie pobolewało ale praktycznie nieodczuwalnie 17-18 stycznia. Nie było żadnego plamienia niczego, bielizna czysta, ale jak wsunęłam sobie palca (proszę mnie nie oceniać.) to palec był pokryty śluzem wymieszany z małą ilością krwi i może skrzepów. Następnego dnia praktycznie nic już nie było a kolejnego to palec był już czysty i delikatnie mory.

Dlatego nie wiem czy mam to traktować jak okres i wziąć kolejne tabletki w 16 dniu cyklu. Czy nie....;/

Bo lekarka powiedziała, że jak okresu nie będzie to mam do niej przyjść.

Nie wiem co mam teraz robić....;/
Idź do ginekologa.

Skoro zawsze miałaś nieregularne cykle, a teraz planujesz ciążę, to ja bym poszukała jakiegoś spoko ginekologa albo cisnęła swojego o szukanie przyczyny. Teraz wiadomo, tabletki mają swoje skutki uboczne, ale warto drążyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-21 11:53:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.