Posze bardzo was dziewczyny o określenie typu kolorystycznego :D - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-07, 21:48   #1
manqt
Raczkowanie
 
Avatar manqt
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 82
Talking

Posze bardzo was dziewczyny o określenie typu kolorystycznego :D


Nie będe bardzo oryginalna prosząc o określenie typu. Ale mam z tym problem, dlatego proszę was o pomoc! ) zamieszczam ankietę i zdjęcie.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam sie raczej szybko najpierw na brązowo czerwona a później opalenizna steje sie brzoskwiniowa, w niektórych miejscach brązowa np przy linii majtek.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy brązowe ni ciemne ni jasne czysty brąz bez odcieni zielenii. Ciemniejsza brązowa, prawie czarna obwódka (moge zdjęcie samego oka wkleić) bez plamek.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Sama nie wiem chyba i takie i takie mam

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cera?? hm.... nie mam pojęcia na zdjeciu bedzie widać

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Szatynka, przebłyski blond w niektórych miejscach

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Raczej koral ale nie znam sie

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

W śliwkowym, w brązach, w szarym czerwonym i takie. żadne różowe ani białe ani niebieskie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Malwinabiernacik copy.jpg (80,4 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg maniaa.jpg (95,8 KB, 78 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg malwinaa.jpg (111,7 KB, 103 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg malw.jpg (87,4 KB, 96 załadowań)
manqt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 08:59   #2
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Posze bardzo was dziewczyny o określenie typu kolorystycznego :D

wyglądasz dość ciepło-może Wiosna? A jak z oprawą oczu czyli brwiami i rzęsami? Czy Twoje włosy były bardziej blond w dzieciństwie?
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 09:30   #3
izanna
Raczkowanie
 
Avatar izanna
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 263
Dot.: Posze bardzo was dziewczyny o określenie typu kolorystycznego :D

Uważam, że jesteś typem letnim. Poza tym Twoje znamiona na twarzy są w odcieniu orzecha laskowego, oczy też są czysto brązowe.
izanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 09:31   #4
manqt
Raczkowanie
 
Avatar manqt
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 82
Dot.: Posze bardzo was dziewczyny o określenie typu kolorystycznego :D

W dzieciństwie miałam całkowicie blond włosy. Taki ciepły ocień, moze jakieś zdjecie znajdę. I całkowicie proste hehe. a oprawa oczu? to co na zdjeciu widoczne, nie mam tam henny ani tuszu ani nic takiego...
manqt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 09:40   #5
anew
Raczkowanie
 
Avatar anew
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 162
Lightbulb Dot.: Posze bardzo was dziewczyny o określenie typu kolorystycznego :D

Ze zdjęć wynika, że jesteś odcieniem ciepłym, 3-go stopnia. Czyli jesień. Wiosna nigdy nie ma ciemnych oczu ani brwi, ani ciemnych włosów! Można iść w stronę zima-jesień. Osoby o ciemnych włosach, to zazwyczaj i zima latynowska albo jesień. Co kiedyś było, to raczej bez znaczenia. Ocenia się obecny wygląd, nno chyba, że masz farbowane lub z pasemkami włosy...
Stawiam jedank na jesień. Włosy mają ciepły poblask i są lekko kręcone-typowe dla JESIENI. Szkoda,że nie opisałas cery, ze zdjęć można mało powiedzieć.
Mozesz siebie sprawdzić. Przyłóż do twarzy-zasłaniając włosy! coś w pomarańczu, ecru, żywy złoty, żóły słoneczny 2: intensywny niebieski,snieżno biały, srebrny, cytryna-> według mnie w 1 zestawie będzie Ci lepiej. Popróbuj z ciuchami w sklepie
A jeżeli chodzi o fiolety to jest to kolor i zimy i jesieni. Jesień: sliwka czerwona, fiolet, lawenda; zima: gencjanowy, lila-róż, zimna sliwka, bordo(ten kolor jest dobry dla obu typów-z tym, ze dla zimy jest to fiolet z dodatkiem błękitu, fuksji; a dla jesieni: dodatek czerwieni, ecru)
anew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 12:50   #6
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Posze bardzo was dziewczyny o określenie typu kolorystycznego :D

oczywiście że zdarzają się ciemowłose i ciemnookie Wiosny rzadko, ale bywają włosy w dzieciństwie są ważne gdyż Wiosna często charakteryzuje się jasnymi włosami które ciemnieją z wiekiem
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 18:45   #7
izanna
Raczkowanie
 
Avatar izanna
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 263
Dot.: Posze bardzo was dziewczyny o określenie typu kolorystycznego :D

Cytat:
Napisane przez anew Pokaż wiadomość
Ze zdjęć wynika, że jesteś odcieniem ciepłym, 3-go stopnia. Czyli jesień. Wiosna nigdy nie ma ciemnych oczu ani brwi, ani ciemnych włosów! Można iść w stronę zima-jesień. Osoby o ciemnych włosach, to zazwyczaj i zima latynowska albo jesień. Co kiedyś było, to raczej bez znaczenia. Ocenia się obecny wygląd, nno chyba, że masz farbowane lub z pasemkami włosy...
Stawiam jedank na jesień. Włosy mają ciepły poblask i są lekko kręcone-typowe dla JESIENI. Szkoda,że nie opisałas cery, ze zdjęć można mało powiedzieć.
Mozesz siebie sprawdzić. Przyłóż do twarzy-zasłaniając włosy! coś w pomarańczu, ecru, żywy złoty, żóły słoneczny 2: intensywny niebieski,snieżno biały, srebrny, cytryna-> według mnie w 1 zestawie będzie Ci lepiej. Popróbuj z ciuchami w sklepie
A jeżeli chodzi o fiolety to jest to kolor i zimy i jesieni. Jesień: sliwka czerwona, fiolet, lawenda; zima: gencjanowy, lila-róż, zimna sliwka, bordo(ten kolor jest dobry dla obu typów-z tym, ze dla zimy jest to fiolet z dodatkiem błękitu, fuksji; a dla jesieni: dodatek czerwieni, ecru)
Ciekawa teoria. Ale ile wizażystek tyle teorii. Jedna szkoła uczy, że nie ma jesieni z niebieskimi oczami, a inna, że są, albo że wiosna musi mieć koniecznie jasne brwi i rzęsy, albo że zima może mieć platynowe włosy. Wydaje mi się, że trzeba to wypośrodkować, zobaczyć jakie jest ogólne wrażenie i koniecznie zrobić test, w jakich kolorach jest nam dobrze. Ja powinnam być jesienią, bo mam ciemne rzęsy i brwi, a ogólna kolorystyka karnacji jest zdecydowanie ciepła, a mimo to wyglądam w jesiennych kolorach paskudnie i smutno i każdy mi to mówi, podobnie jest z makijażem. Dlatego jestem zdania, że trzeba próbować "podszyć się" pod jakiś typ na próbę, ubrać się w kolory właściwe dla danego typu i zrobić sobie makijaż i wtedy można zobaczyć, czy jesteśmy ciepłe czy chłodne.
izanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-10, 22:56   #8
manqt
Raczkowanie
 
Avatar manqt
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 82
Dot.: Posze bardzo was dziewczyny o określenie typu kolorystycznego :D

Ja zawsze myslałam, ze jestem jesień, ale nigdy nie mialam stuprocentowej pewności. Nie czuję się wiosną, szybko się opalam i to raczej na brzoskwiniowo brązowo a nie różano. Moja przyjaciółka jest typową wiosną (ta na drugim zdjęciu) tak mi sie przynajmniej wydaje. Dzięki wszystkim za odpowiedzi, poprubuję z kolorami.
manqt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 16:04   #9
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Dot.: Posze bardzo was dziewczyny o określenie typu kolorystycznego :D

heh odwieczny problem... i mój ulubiony temat dawno nie pisałam, ale co niektóre (Agabil) mnie tu jeszcze chyba pamiętają
Co do tematu, mnie wyglądasz na ciepły typek, wydaje mi się nawet, że masz podobny kolor oczu i włosów do moich i buźke to na pewno ciepłą a usta koralowe. Ja stawiam na Jesień

łatwiej jednak określać mi typy innych niż swój, ja dalej miotam się pomiędzy ciepłymi (jesień, wiosna, moze i wiosna-jesień) hehehe
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 20:01   #10
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Posze bardzo was dziewczyny o określenie typu kolorystycznego :D

Zaczynam byc coraz wiekszym wrogiem okreslania typu kolorystycznego przez zdjecia....
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 23:07   #11
manqt
Raczkowanie
 
Avatar manqt
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 82
Dot.: Posze bardzo was dziewczyny o określenie typu kolorystycznego :D

Heh.. czyli coś pomiędzy wiosną a jesienią z przewagą jesieni. Ajj ale mam zgryza... może ktoś ma na kompie paletę barw dla wiosy i jesieni? Bardzo by mi się przydała
manqt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-11, 23:49   #12
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Posze bardzo was dziewczyny o określenie typu kolorystycznego :D

Jak dla mnie kazdy kolor kazdemu pasuje praktycznie bo duzo zalezy od farby na wlosach i od ubrania i samopoczucia i pory dnia i stylu itp itd. A ja jestem typem wiosna-lato-jesien-zima ;D
sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 00:35   #13
olalena
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: wrzosowiska :)
Wiadomości: 504
GG do olalena
Talking Dot.: Posze bardzo was dziewczyny o określenie typu kolorystycznego :D

No nie wiem, dla mnie "cieplo" nie wygladasz mozna by sie doszukac jakis cieplych poblaskow ale chyba nie jest ich wystarczajaco na wiosne i jesien ...
olalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 09:48   #14
izanna
Raczkowanie
 
Avatar izanna
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 263
Dot.: Posze bardzo was dziewczyny o określenie typu kolorystycznego :D

Cytat:
Napisane przez olalena Pokaż wiadomość
No nie wiem, dla mnie "cieplo" nie wygladasz mozna by sie doszukac jakis cieplych poblaskow ale chyba nie jest ich wystarczajaco na wiosne i jesien ...
Oczywiście, że nie wygląda. Wystarczy spojrzec na znamiona wokół oczu, są wyraźnie brązowe. Wiosna i jesień takich nie mają!
izanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 17:46   #15
manqt
Raczkowanie
 
Avatar manqt
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 82
Dot.: Posze bardzo was dziewczyny o określenie typu kolorystycznego :D

To juz nie mm pojęcia... zbiłyście mnie treaz z tropu totalnie.....
manqt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 18:33   #16
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Posze bardzo was dziewczyny o określenie typu kolorystycznego :D

Dla mnie wyglądasz zdecydowanie chłodno . Włosy maja lekko popielatawy odcien, nie widze tam nic ze złotych przeblyskow (szczegolnie foto, gdzie siebisz z kolezanką). Znamiona - szaro - brązowe. Oczko ma oprawe, hmm, jakby ciemnopopielatą - letnią. I ta mocna obwodka wokol teczowki... dokladnie nie pamietam, ale chyba czytalam, ze tylko lato i zima taka ma (a moze mi sie przysnilo ) To, ze masz brazowe oczy nie kwalifikuje cie chyba od razu do jesieni (byloby za latwo, gdyby wystrczylo kolor oka wziac pod uwage...)
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:13.