Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9 - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-08-06, 21:25   #3241
Asiontko1206
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 188
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Pytanie do dziewczyn,które miały laparoskopie u Gawlika. W którym dniu cyklu miałyscie zabieg?Przeważnie ustawia tak,żeby być w niedziele na oddziale i w poniedziałek zabieg?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Asiontko1206 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-06, 21:31   #3242
Ninooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 91
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Dziewczyny chodzące do Tarnowa ile czekałyście przy decyzji o in vitro na rozpoczęcie wszystkiego? Bo wiem, że to w Krakowie wtedy, ale trzeba się znowu zapisywać i czekać czy doktorek to załatwia i od razu można zaczynac całą procedurę ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Można zacząć normalnie w Tarnowie. Jak powiesz doktorowi o decyzji to zleci Ci potrzebne badania i zadecyduje czy krótki czy długi protokół. Potem powie Ci jakie leki i kiedy do Krakowa. On punkcje i transfery ustala sam z Macierzyństwem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ninooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-06, 21:44   #3243
anabella55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 119
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Cytat:
Napisane przez Asiontko1206 Pokaż wiadomość
Pytanie do dziewczyn,które miały laparoskopie u Gawlika. W którym dniu cyklu miałyscie zabieg?Przeważnie ustawia tak,żeby być w niedziele na oddziale i w poniedziałek zabieg?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam w 15 dc. Przyjmowałam się na oddział w poniedziałek, a we wtorek był zabieg.
__________________
08.09.2018 r.
anabella55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 06:24   #3244
Martakal20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 168
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Ja będę miała w poniedz i to będzie mój 9 d c

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martakal20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 08:13   #3245
monika_k13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 184
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Dziewczyny dajcie znać jaka sytuacja na monitoringu
monika_k13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 08:24   #3246
domisia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 260
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

W Krakowie poślizg, już ponad godzinę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
domisia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 10:59   #3247
monika_k13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 184
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Mogę prosić o zaproszenie do grupy na fb?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
monika_k13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 13:34   #3248
Paulina 87
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulina 87
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 814
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Hej wam. Przyszły mi wyniki badan zlecone przez Paśnika. IMK które zlecił i CBA które zrobiłam z własnej woli i chyba miałam nosa.. Czy któraś z Was jest w stanie zinterpretować? Czy jest źle czy tragicznie? IMK widzę że w normie ale cytokiny rozjechane strasznie..
Czy któraś z Was jest była na encortonie lub innych immunosupresantach z powodu cytokin??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg c0d789e0ff7ee20606d88ef8ff4508b9.0.jpg (75,1 KB, 72 załadowań)
__________________
córcia
synuś 26tc ♡

Edytowane przez Paulina 87
Czas edycji: 2020-08-07 o 13:40
Paulina 87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 13:39   #3249
Dzasta11
Wtajemniczenie
 
Avatar Dzasta11
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 2 190
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Paulinka komórki NK zarąbiste, stosunek Cd4/Cd8 za wysoki, powinien oscylować w granicach 1. Limfocyty T ok bo to są te dobre, a masz je w górnej granicy, B powinny być nisko. Interleukina 2 zabija zarodek i u Ciebie jest za wysoko, IL10 go chroni i mogłoby być wyżej. Myślę, że wyniki ogólnie masz dobre. Na cytokiny ewentualnie Ci pewnie immunosupresję da. Umawiałaś się już na telekonsultację?
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty bo masz do przejścia całe życie".
Dzasta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 13:44   #3250
Paulina 87
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulina 87
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 814
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Cytat:
Napisane przez Dzasta11 Pokaż wiadomość
Paulinka komórki NK zarąbiste, stosunek Cd4/Cd8 za wysoki, powinien oscylować w granicach 1. Limfocyty T ok bo to są te dobre, a masz je w górnej granicy, B powinny być nisko. Interleukina 2 zabija zarodek i u Ciebie jest za wysoko, IL10 go chroni i mogłoby być wyżej. Myślę, że wyniki ogólnie masz dobre. Na cytokiny ewentualnie Ci pewnie immunosupresję da. Umawiałaś się już na telekonsultację?
Dzięki. próbuję się dodzwonic od kilku dni włącza się ta sekretarka i nic.. A właśnie ta telekonsultacje by mi bardzo odpowiadała
Próbowałam 2 podejścia z Plaquenilem właśnie działa immunosupresyjnie.. I za każdym razem po 3-4 dniach brania leku od razu ból gardła i infekcja.. A czytałam, ze jak się dłużej bierze encorton to później dziewczyny walczą z gezybicami itp.. masakra
__________________
córcia
synuś 26tc ♡
Paulina 87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 13:50   #3251
Dzasta11
Wtajemniczenie
 
Avatar Dzasta11
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 2 190
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Kto Ci zlecił ten lek? Paśnik też go zapisuje. Ja jestem po miesięcznej immunosupresji Equoralem i Encortonem, ale zlecił mi ją Sydor. Nic mi kompletnie nie było i nie jest bo leki się utrzymują w organizmie do pół roku. Jedynie co to miałam dwie opryszczki. Zalecenia od docenta będę miała we wtorek
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty bo masz do przejścia całe życie".

Edytowane przez Dzasta11
Czas edycji: 2020-08-07 o 13:56
Dzasta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 13:57   #3252
Australia28
Raczkowanie
 
Avatar Australia28
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 248
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Pytanko. W Macierzyństwie po transferze (nie mialam pakietu, tylko podstawową umowę z time laps w cenie ) dostałyście na pendrive filmik z time laps ? Bo slyszlam, ze jedna dziewczyzna dostala (miala w tym samym dniu transfer co ja) a ja nie. Jak u Was ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Starania od czerwca 2015 r.; po laparo- oba jajowody drożne; brak endometriozy prolaktyna 1/2 Bromek; przed histero; Pierwszy cykl z CLO+ Symletrol+Ovia; testowanie 3.01.2017

2017 musi być nasz!
Australia28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 14:03   #3253
Paulina 87
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulina 87
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 814
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Plaqeunil dala mi reumatolożka z mojego miasta ze wzgledu na moje bóle ramion i dodatnie ANA 1:160. Ale to brałam jakoś w lutym i marcu. Paśnik nie podjął tematu z moimi bólami.. chyba stwierdził , że skoro nigdy nie poroniłam i zachodze w ciąże naturalnie to "nie jest z nami tak źle" i jedynie zaproponował accofil.
Też miałam opryszczkę jakieś 3 tyg temu 1 raz w życiu.. I 2 tyg później robiłam te badania immuno I tak się zastanawiam czy to miało wpływ na wyniki. W dodatku w 1 dc..
__________________
córcia
synuś 26tc ♡

Edytowane przez Paulina 87
Czas edycji: 2020-08-07 o 14:07
Paulina 87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 14:14   #3254
Dzasta11
Wtajemniczenie
 
Avatar Dzasta11
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 2 190
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Też mam dodatnie Ana w taki samym mianie, ale przez Hashimoto. A Accofil zaraz po owulacji czy od pozytywnej bety zaleca?

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Australia28 Pokaż wiadomość
Pytanko. W Macierzyństwie po transferze (nie mialam pakietu, tylko podstawową umowę z time laps w cenie ) dostałyście na pendrive filmik z time laps ? Bo slyszlam, ze jedna dziewczyzna dostala (miala w tym samym dniu transfer co ja) a ja nie. Jak u Was ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Australia ja sobie odebrałam pendrive przy okazji. Tam panie czasem o tym zapominają
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty bo masz do przejścia całe życie".
Dzasta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 14:17   #3255
Australia28
Raczkowanie
 
Avatar Australia28
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 248
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Cytat:
Napisane przez Dzasta11 Pokaż wiadomość
Też mam dodatnie Ana w taki samym mianie, ale przez Hashimoto. A Accofil zaraz po owulacji czy od pozytywnej bety zaleca?

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------



Australia ja sobie odebrałam pendrive przy okazji. Tam panie czasem o tym zapominają
Ooo to zapytam dzieki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Starania od czerwca 2015 r.; po laparo- oba jajowody drożne; brak endometriozy prolaktyna 1/2 Bromek; przed histero; Pierwszy cykl z CLO+ Symletrol+Ovia; testowanie 3.01.2017

2017 musi być nasz!
Australia28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 16:29   #3256
Paulina 87
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulina 87
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 814
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Cytat:
Napisane przez Dzasta11 Pokaż wiadomość
Też mam dodatnie Ana w taki samym mianie, ale przez Hashimoto. A Accofil zaraz po owulacji czy od pozytywnej bety zaleca?[COLOR="Silver"])
Od bety. Powiedział że to silny ale bezpieczny lek ale tylko od bety, przy naturalnych staraniach .. że go nie można brać często
__________________
córcia
synuś 26tc ♡
Paulina 87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 17:47   #3257
foluna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 278
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Hej ostatnio mi dr zlecil mase badan. Jestem w 9 tyg ciazy i dzis dzwonili z dosgnostyki ze mam podwyzszone d dimery 590 a norma do 500. Czy ktoras sie orientuje czy to bardzo zle? Mam wizyte nastepna za dwa tygodnie a nasz dr zastanawia sie czy dawac mi heparyne. Bralam na paczatku ciazy ale mialam plamienia i krwiaczka i odstawil neoparin. Inne jeszcze wyniki z dzisiaj odn zakrzepowych to jesli sie nie myle: INR mam 0,92 norma od 9; wskaznik protrombiny 109% norma do 120%; aptt 26sec norma od 22-37; fibrynogen po srodku zupelnie normy, CPR 2 norma jest od 0-5. Wiec niby wszystko jest w normach tylko te d dimery przekroczylam. Nie wiem czy jedt sie czym bardzo martwic i czy na gwałt zalatwiac wizyte


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
foluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 18:01   #3258
Nikaa1987
Raczkowanie
 
Avatar Nikaa1987
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 448
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Cytat:
Napisane przez foluna Pokaż wiadomość
Hej ostatnio mi dr zlecil mase badan. Jestem w 9 tyg ciazy i dzis dzwonili z dosgnostyki ze mam podwyzszone d dimery 590 a norma do 500. Czy ktoras sie orientuje czy to bardzo zle? Mam wizyte nastepna za dwa tygodnie a nasz dr zastanawia sie czy dawac mi heparyne. Bralam na paczatku ciazy ale mialam plamienia i krwiaczka i odstawil neoparin. Inne jeszcze wyniki z dzisiaj odn zakrzepowych to jesli sie nie myle: INR mam 0,92 norma od 9; wskaznik protrombiny 109% norma do 120%; aptt 26sec norma od 22-37; fibrynogen po srodku zupelnie normy, CPR 2 norma jest od 0-5. Wiec niby wszystko jest w normach tylko te d dimery przekroczylam. Nie wiem czy jedt sie czym bardzo martwic i czy na gwałt zalatwiac wizyte


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym skonsultowala to z jakimś lekarzem albo napisała do Jerzyka co robić. Co prawda nigdy nie miałam D dimerow podwyższonych ale INR i APTT. Może jestem przewrazliwiona ale ja nie dostałam heparyny i nasze dziecko zmarło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nikaa1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 18:10   #3259
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Cytat:
Napisane przez Nikaa1987 Pokaż wiadomość
Ja bym skonsultowala to z jakimś lekarzem albo napisała do Jerzyka co robić. Co prawda nigdy nie miałam D dimerow podwyższonych ale INR i APTT. Może jestem przewrazliwiona ale ja nie dostałam heparyny i nasze dziecko zmarło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nika a to była głowna przyczyna? Bo ja też na początku miałam INR i APTT podwyższone ale na granicy i Jerzyk nic nie mówił o heparynie. Dopiero ostatnio mam wysokie płytki krwi i przez obciążenie genetyczne zakrzepicą mój lekarz prowadzący wspominał coś o heparynie (kończe 8 miesiąc) ale mówił, że gdybym była otyła to z takimi wynikami by już dał, a tak to się wstrzyma.
Też mam już fioła na punkcie tych ddimerów, bo moja mama zmarła 1.5 miesiąca temu przez zator i kilka dni wcześniej miała wynik 5 krotnie przekraczający norme, więc ja bym na pewno skonsultowala ten wynik z lekarzem jak najszybciej...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 18:45   #3260
Nikaa1987
Raczkowanie
 
Avatar Nikaa1987
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 448
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Nika a to była głowna przyczyna? Bo ja też na początku miałam INR i APTT podwyższone ale na granicy i Jerzyk nic nie mówił o heparynie. Dopiero ostatnio mam wysokie płytki krwi i przez obciążenie genetyczne zakrzepicą mój lekarz prowadzący wspominał coś o heparynie (kończe 8 miesiąc) ale mówił, że gdybym była otyła to z takimi wynikami by już dał, a tak to się wstrzyma.
Też mam już fioła na punkcie tych ddimerów, bo moja mama zmarła 1.5 miesiąca temu przez zator i kilka dni wcześniej miała wynik 5 krotnie przekraczający norme, więc ja bym na pewno skonsultowala ten wynik z lekarzem jak najszybciej...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Jeszcze nie wiem do końca co było główną przyczyną, na razie wiemy o złym krzepnieciu. Jerzyk zalecił dużo badań bo w badaniu histopat wyszło w łożysku dużo ognisk odkladania wloknika i mówił że to dodatkowo może świadczyć o problemie z immunologia. Mówił że nastepna ciąża koniecznie będzie na heparynie i acardzie.
A przepływy masz dobre? Bo u nas od 12 tygodnia już byly nienajlepsze.
Bardzo Ci współczuję straty Mamy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nikaa1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 20:41   #3261
Madziulka579
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 66
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Dziewczyny czy któraś z Was chodziła albo chodzi do Pani dr Baryly? Bardzo proszę o kontakt na priv jeśli to możliwe.

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Cytat:
Napisane przez foluna Pokaż wiadomość
Hej ostatnio mi dr zlecil mase badan. Jestem w 9 tyg ciazy i dzis dzwonili z dosgnostyki ze mam podwyzszone d dimery 590 a norma do 500. Czy ktoras sie orientuje czy to bardzo zle? Mam wizyte nastepna za dwa tygodnie a nasz dr zastanawia sie czy dawac mi heparyne. Bralam na paczatku ciazy ale mialam plamienia i krwiaczka i odstawil neoparin. Inne jeszcze wyniki z dzisiaj odn zakrzepowych to jesli sie nie myle: INR mam 0,92 norma od 9; wskaznik protrombiny 109% norma do 120%; aptt 26sec norma od 22-37; fibrynogen po srodku zupelnie normy, CPR 2 norma jest od 0-5. Wiec niby wszystko jest w normach tylko te d dimery przekroczylam. Nie wiem czy jedt sie czym bardzo martwic i czy na gwałt zalatwiac wizyte


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez jestem w 9tyg i też podobnie jak Ty miałam odstawić heparyne przez plamienie. Dr zlecił mi w między czasie d dimery i wyszły mi 450. To w normie ale neoparin muszę brać co 2 dzień. Dzisiaj byłam na wizycie więc świeża sprawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Madziulka579
Czas edycji: 2020-08-07 o 20:37
Madziulka579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 20:56   #3262
foluna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 278
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Madziulka a masz potwierdzone problemy z krzepliwoscia? Bo ja zupelnie profilaktycznie bralam na poczatku neoparin przez wczesniejsze poronienia. Ale jak dokladnie to dr tlumaczyl ze ten wynik 450 to za duzo jak na 9 tydzien? Wyslalam mu smsa z wynikiem, moze cos odpisze. Kurcze wizyte mam dopiero za dwa tygodnie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
foluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 21:38   #3263
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Cytat:
Napisane przez Ninooo Pokaż wiadomość
Można zacząć normalnie w Tarnowie. Jak powiesz doktorowi o decyzji to zleci Ci potrzebne badania i zadecyduje czy krótki czy długi protokół. Potem powie Ci jakie leki i kiedy do Krakowa. On punkcje i transfery ustala sam z Macierzyństwem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję to jest bardzo dobra informacja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 21:42   #3264
Madziulka579
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 66
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Cytat:
Napisane przez foluna Pokaż wiadomość
Madziulka a masz potwierdzone problemy z krzepliwoscia? Bo ja zupelnie profilaktycznie bralam na poczatku neoparin przez wczesniejsze poronienia. Ale jak dokladnie to dr tlumaczyl ze ten wynik 450 to za duzo jak na 9 tydzien? Wyslalam mu smsa z wynikiem, moze cos odpisze. Kurcze wizyte mam dopiero za dwa tygodnie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie nie miałam potwierdzonych problemów z krzepliwoscia tylko też miałam wcześniej poronienie. Co do wyników to powiedział że niby w normie ale na wszelki wypadek żebym brała neoparin co 2 dni w związku z przeszłością.

Mam powtórzyć d dimery przed kolejna wizyta i powiedział że zobaczymy czy spadną po takiej dawce.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Madziulka579
Czas edycji: 2020-08-07 o 21:43
Madziulka579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 22:01   #3265
Paulina 87
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulina 87
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 814
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Cytat:
Napisane przez Nikaa1987 Pokaż wiadomość
Jeszcze nie wiem do końca co było główną przyczyną, na razie wiemy o złym krzepnieciu. Jerzyk zalecił dużo badań bo w badaniu histopat wyszło w łożysku dużo ognisk odkladania wloknika i mówił że to dodatkowo może świadczyć o problemie z immunologia. Mówił że nastepna ciąża koniecznie będzie na heparynie i acardzie.
A przepływy masz dobre? Bo u nas od 12 tygodnia już byly nienajlepsze.
Bardzo Ci współczuję straty Mamy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przykro mi z powodu straty. Ktory to byl tc?
Zaciekawiło mnie to co napisałaś że lekarz wasz twierdzi że po łożysku można stwierdzić problemy z immuno.. u nas był zawał blady w łożysku
__________________
córcia
synuś 26tc ♡
Paulina 87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 22:03   #3266
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Cytat:
Napisane przez Nikaa1987 Pokaż wiadomość
Jeszcze nie wiem do końca co było główną przyczyną, na razie wiemy o złym krzepnieciu. Jerzyk zalecił dużo badań bo w badaniu histopat wyszło w łożysku dużo ognisk odkladania wloknika i mówił że to dodatkowo może świadczyć o problemie z immunologia. Mówił że nastepna ciąża koniecznie będzie na heparynie i acardzie.
A przepływy masz dobre? Bo u nas od 12 tygodnia już byly nienajlepsze.
Bardzo Ci współczuję straty Mamy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przepływy są okej. Ogólnie ciąża od początku "książkowa" pomijając tą strate bliźniaka, ale tutaj dr Przybycień stwierdził, że maluszek miał małogłowie, nawet nie dopytywałam z czego to się bierze, chyba wadliwy gen i tyle :/

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-07, 22:16   #3267
Paulina 87
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulina 87
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 814
Dot.: Dr. Przybycień - starania o5 dziecko z jego pomocą cz. 9

Zapomniałam że już rozmawiałyśmy.. ok już wiem jaka była historia.. ehh
__________________
córcia
synuś 26tc ♡
Paulina 87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-08, 06:59   #3268
Nikaa1987
Raczkowanie
 
Avatar Nikaa1987
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 448
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Przykro mi z powodu straty. Ktory to byl tc?
Zaciekawiło mnie to co napisałaś że lekarz wasz twierdzi że po łożysku można stwierdzić problemy z immuno.. u nas był zawał blady w łożysku
Tak, rozmawiałyśmy już. To był 29 tydzień
U nas też były "liczne ogniska zawalow bladych", czyli niedokrwienie.
Doktor mówił (o ile wszystko dobrze zrozumiałam bo czasem bardzo niewyraźnie mówi) że ten wloknik czyli fibryna czasem odklada sie w wyniku autoagresji i szukamy teraz czy nie ma oprócz problemu z krzepnięciem innych chorób autoimmunologocznych. Na pewno jest jeszcze problem z wątroba, bo wyniki w ciąży bardzo mi się pogarszaly, teraz mam stluszczona a jestem raczej szczupla

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nikaa1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-08, 14:49   #3269
Sysia1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 75
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

A czy wiadomo jakie są normy d-dimerów w ciąży? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji, natomiast wszędzie pisze, że ogólnie normalnym jest podniesienie się ich m.in. w ciąży. Po przejściu do innego lekarza miałam powtórzyć ddimery i wyszły 890, ale lekarz stwierdził, że jest to parametr, który niewiele mówi ze względu na to, że nie ma norm i a ich wzrost jest normalny. Heparyny nie biorę już od przeszło dwóch miesięcy po odstawieniu u dr P i teraz zaczęłam się trochę martwić jak tak was czytam.. Badań ma trombofilie nie robiłam, p/antyfosfolipidowe ujemne
Sysia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-08, 17:14   #3270
Madziulka579
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 66
Dot.: Dr. Przybycień - starania o dziecko z jego pomocą cz. 9

Cytat:
Napisane przez Sysia1990 Pokaż wiadomość
A czy wiadomo jakie są normy d-dimerów w ciąży? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji, natomiast wszędzie pisze, że ogólnie normalnym jest podniesienie się ich m.in. w ciąży. Po przejściu do innego lekarza miałam powtórzyć ddimery i wyszły 890, ale lekarz stwierdził, że jest to parametr, który niewiele mówi ze względu na to, że nie ma norm i a ich wzrost jest normalny. Heparyny nie biorę już od przeszło dwóch miesięcy po odstawieniu u dr P i teraz zaczęłam się trochę martwić jak tak was czytam.. Badań ma trombofilie nie robiłam, p/antyfosfolipidowe ujemne
Chyba nie ma górnej granicy. Wyczytałam że prze porodzie poziom d dimerow może wzrosnąć nawet 3,4 krotnie w porównaniu do wartości sprzed ciąży. Znalazłam też wypowiedź lekarza, który przy wartości 1400 kazał kobiecie w ciazy zgłosić się do kardiologa. Ale to są wiadomości z Internetu niczym nie udokumentowane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Madziulka579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-03 11:16:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:20.