Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+ - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-24, 19:07   #931
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Zabuzabu, czesc kochana, fajnie ze jestes. Ciesze sie, ze sie lepiej czujecie! Dzieki za to co piszesz, kazde takie slowo pomaga.

Wy na razie nic nie bedziecie probowac?
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 12:57   #932
Inez03
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 528
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Hej dziewczyny u mnie 9 tydzień i wszystko ok, termin na 29 listopada i powoli zaczynam wierzyć że się uda.
Hellcat to sporo w tej aptece wydajesz,u mnie zastrzyki do stymulacji to w szpitalu dali z refundacji a teraz na tydzień na zastrzyki wydaję ponad 60 e.
Po 12 tygodniu jeden mniej będzie to tylko clexane zostanie a to 10 e.
Najważniejsze w sumie że coś działają i prubują nowego leczenia,oby lepiej zadziałało.
Zabuzabu wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy,mam nadzieję że fajnie świętowaliscie.
Inez03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 09:28   #933
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Czesc mamusie, co u Was?

Inez, to na Swieta juz bedziesz tulic malenstwo. Jak tam sie czujesz?

Ja nadal jestem taka... no nie wiem? Rozbita? Troche czuje mile podekscytowanie, troche strach, a troche nawet obojetnosc. To jest chyba system ochronny, ze lepiej sie nie nastawiac na nic. Z jednej strony bardzo staram sie sobie wyobrazic zycie bez dziecka, wmawiam sobie ze mozna byc szczesliwym we dwojke itd. Robie to zeby sie chronic, zeby nie popasc w paranoje. A jak juz zaczynam w to wierzyc, to natychmiast przychodza wyrzuty sumienia, ze nie powinnam, ze jakby zdradzam wlasne pragnienie. No zwariowac idzie.
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 09:43   #934
zabuzabu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 469
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Hellcat nie możesz mieć wyrzutów sumienia, robicie przecież wszystko co się da, żeby doczekać maluszka. wiem, że to trudne ale staraj się nie analizować, nie rozmyślać i nie nakręcać. Czasem trzeba po prostu pozwolić życiu się toczyć a pewne sprawy ułożą się same. Kiedy transfer? Bo mam przeczucie, że tym razem Wam się uda

Inez cudownie, że maleństwo zdrowo rośnie Masz jakieś przeczucie co do płci?
zabuzabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 10:10   #935
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Zabuzabu Dziekuje za to co piszesz.

Jeszcze nie mam daty, okres ma przyjsc w przyszlym tygodniu (znow biore tabletki, ktore maja wplynac na jego poczatek). I wierz mi, ze nie pamietam kiedy wtedy mialam punkcje i transfer. Tzn. ile dni bralam zastrzyki. Cos mi sie okolo 1,5 tygodnia kojarzy i pozniej punkcja, transfer ze 3 dni pozniej, wychodzi cos kolo 24 maja. Ale jak sie znam to pomieszalam.

A jak tam u Ciebie? Jak sie czujesz?
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-03, 07:50   #936
Inez03
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 528
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Hej,ja specjalnie się nie zastanawiam co będzie, niedługo się okaże a najważniejsze aby zdrowe, chociaż fajnie mieć dziewczynkę.
Mąż stawia bardziej na chłopaka.Narazie czekanie i staranie się nie doprowadzić do wymiotów. Zmęczenie już trochę mniejsze,gorzej wejść do kuchni z zapachami jak się gotuje.
Hellcat to niedługo chodowanie jajeczek,oby jak najlepsze były. Jak już zaczniesz to szybko zleci, potem tylko dłuży się po transferze.
Narazie macie szansę na dziecko, więc prubujcie. Dzieci zmieniają dużo, czasami ciężko ale bez omija nas coś fajnego,jak się taki mały człowiek rozwija, zmienia i uczy. Trzeba wierzyć że się uda.
Zabuzabu planujecie jakieś badania czy narazie odpoczynek?
Inez03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-03, 08:40   #937
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Inez, ciekawe kto z Was ma racje. Choc oczywiscie najwazniejsze zeby dzidzia zdrowa byla. Jakos ostatnio pisalas, ze niedlugo bedziecie znac plec, kiedy wypada ta wizyta?


Cytat:
Napisane przez Inez03 Pokaż wiadomość
Hellcat to niedługo chodowanie jajeczek,oby jak najlepsze były. Jak już zaczniesz to szybko zleci, potem tylko dłuży się po transferze.
Tak, tez mysle ze najgorsze jest po transferze. No i jeszcze po punkcji i zaplodnieniu jak czekam na info czy w ogole sie udalo. Mysle, ze w przypadku zdrowych par najczesciej cos tam sie zaplodni, a u nas to nie wiadomo. Dzisiaj wzielam ostatnia tabletke regulujaca okres i teraz czekam do czwartku. Od piatku/soboty zaczynam zastrzyki.

Cytat:
Napisane przez Inez03 Pokaż wiadomość
Dzieci zmieniają dużo, czasami ciężko ale bez omija nas coś fajnego,jak się taki mały człowiek rozwija, zmienia i uczy. Trzeba wierzyć że się uda.
Zawsze myslalam, ze kiedys bede mama. I teraz ta mysl, ze moge nia jednak nie zostac doprowadza mnie czesto do lez. Poki co wierze, ze jeszcze jest szansa.


Zabuzabu, jak tam u Was?
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-03, 11:28   #938
zabuzabu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 469
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Inez oczywiście, że najważniejsze żeby było zdrowe, ale każda z nas chyba po cichutku ma jakieś preferencje co do płci. U nas tak jak u Was, ja wolałabym drugą dziewczynkę a mąż chłopca. Chociaż my już jesteśmy na takim etapie, że cokolwiek będzie, będzie ogromną radością i niespodzianką. My narazie odpoczywamy, za jakiś miesiąc mąż idzie na badanie nasienia, żeby zobaczyć czy po tym covidzie się coś złego nie podziało, ja za dwa tyg badania z krwi i z wynikami do lekarza. Zobaczymy co gin powie.
zabuzabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-03, 17:23   #939
Inez03
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 528
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

To teraz będzie się niedługo u was działo dziewczyny, liczę że niedługo wy będziecie narzekać na uroki ciąży ��.
To badanie to NIPT i tam mogę zaznaczyć że chcę znać płeć, więc chętnie poznam, mam je 20 maja,niby jeszcze trochę ale zleci.Wtedy też będzie dokładnie obejrzany dzidziuś u innego ginekologa.
Mąż już wypatruję u mnie brzucha ale za bardzo nie widać bo chudnę,przez te mdłości nie podjadam,ale cókierki zawsze w torebce dla zmiany smaku noszę, takie z kwaśnym w środku najlepiej pomagają.
Czekam na przyszły weekend,ma być wreszcie ciepło to może wyskoczymy nad morze.
Inez03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-03, 17:41   #940
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Cytat:
Napisane przez zabuzabu Pokaż wiadomość
Inez oczywiście, że najważniejsze żeby było zdrowe, ale każda z nas chyba po cichutku ma jakieś preferencje co do płci. U nas tak jak u Was, ja wolałabym drugą dziewczynkę a mąż chłopca. Chociaż my już jesteśmy na takim etapie, że cokolwiek będzie, będzie ogromną radością i niespodzianką.
My oboje z mezem chcielismy dziewczynke, ale teraz to juz wszystko jedno, wlasnie zeby bylo zdrowe. Ja juz przy pierwszej probie pytalam meza co by powiedzial gdyby sie czworaczki urodzily. Nawet mu oko nie drgnelo, ale mysle, ze wewnetrznie to padl.
Cytat:
Napisane przez zabuzabu Pokaż wiadomość
My narazie odpoczywamy, za jakiś miesiąc mąż idzie na badanie nasienia, żeby zobaczyć czy po tym covidzie się coś złego nie podziało, ja za dwa tyg badania z krwi i z wynikami do lekarza. Zobaczymy co gin powie.
Ciesze sie, ze sie nie poddajecie. Ostatnio jak pisalas to myslalam, ze moze zrezygnujecie. Pisz nam co i jak i kciuki za badania zeby wszystko dobrze wyszlo.
Cytat:
Napisane przez Inez03 Pokaż wiadomość
To teraz będzie się niedługo u was działo dziewczyny, liczę że niedługo wy będziecie narzekać na uroki ciąży ��.
Dziekujemy. Tak sobie mysle, ze ja to nie bede narzekac, bo takie to dziecko wyczekane, wywalczone, ale szczerze to znam sie i wiem, ze troche bym i tak ponarzekac musiala.
Cytat:
Napisane przez Inez03 Pokaż wiadomość
To badanie to NIPT i tam mogę zaznaczyć że chcę znać płeć, więc chętnie poznam, mam je 20 maja,niby jeszcze trochę ale zleci.Wtedy też będzie dokładnie obejrzany dzidziuś u innego ginekologa.
To juz niecale 3 tygodnie! Na pewno zleci szybko i bedziecie wiedzieli co tam w brzuszku rezyduje.
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-06, 12:21   #941
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Dziewczyny, wlasnie dostalam wiadomosc, ze mam jakies zmiany w genach... Tak ciezko mi uwierzyc, ze jest chocby malenka szansa. Juz wczesniej ta szansa byla mala, a teraz niewykluczone, ze juz w ogole zadnych nie ma. Ale czy ktos mi to powie? Klinika ciezka kase na nas robi, pewnie dla nich zawsze jakas tam szansa jest, a jak nie to po co nam to mowic? Juz w nic nie wierze. Poki co ten cykl zrobimy, bo juz i tak leki kupione i jutro ruszam z zastrzykami. Ale co dalej? Dopiero bedziemy rozmawiac.
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-06, 15:13   #942
zabuzabu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 469
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wlasnie dostalam wiadomosc, ze mam jakies zmiany w genach... Tak ciezko mi uwierzyc, ze jest chocby malenka szansa. Juz wczesniej ta szansa byla mala, a teraz niewykluczone, ze juz w ogole zadnych nie ma. Ale czy ktos mi to powie? Klinika ciezka kase na nas robi, pewnie dla nich zawsze jakas tam szansa jest, a jak nie to po co nam to mowic? Juz w nic nie wierze. Poki co ten cykl zrobimy, bo juz i tak leki kupione i jutro ruszam z zastrzykami. Ale co dalej? Dopiero bedziemy rozmawiac.

A mogę zapytać jakie to zmiany? Czy mogą mieć one jakiś wpływ na ciążę? Często dziewczyny na wątkach staraczkowych przy okazji badań dowiadują się o jakiś mutacjach a potem okazuje się, że nie przeszkadzają one w zajściu w ciążę. Nie załamuj się
zabuzabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-06, 18:25   #943
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Niestety nic nie wiem bo moja lekarka ma to do siebie, że przez telefon nigdy nie ma czasu. Więc tylko wiem, że coś jest nie ok. We wtorek mam wizytę i będę dopytywać. Na żywo zawsze mogę się wszystkiego dowiedzieć. Wiem tylko, że to nie mutacja, a coś innego.

Jakoś tak wszystko co może się komplikować to się komplikuje. Teraz pracuje nad tym żeby te myśli wyrzucić z głowy, bo jak ze mną zostaną to nie mam żadnych szans. Głowa to jednak pół sukcesu. Zazdroszczę dziewczynom, które mogą ten czas przygotowań normalnie przeżywać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-08, 07:36   #944
Inez03
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 528
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Hej, jeszcze nie wiadomo co tam dokładnie znaleźli za problem, może nie jest źle, albo będą musieli zbadać komórki przed zapłodnieniem. Wiem że napewno nie jest ci łatwo bo to jednak nie jest dobra wiadomość ale czasami lekarze coś postraszą a potem jest dobrze.
U mnie w ciąży z córką jak mało rosła to zaczęli badania i wyszło że przeszłam ponownie w ciąży chorobę cytomegalie i że ona mogła uszkodzić ciążę i dlatego pobierali mi wody płodowe do badania. Później jeszcze bardzo ciekawa lekarka badała mi ciśnienie i pyta co zrobię jak dziecko nie rozwija się prawidłowo a ja w szoku bo nawet tej myśli nie dopuszczałam do siebie, chciałam najpierw poczekać na wyniki. Skończyło się na strachu, łożysko nie dopuściło tej choroby do dziecka. Narazie walcz o jajeczka, może mimo przeciwności wszystko się skończy dobrze.
Inez03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-08, 14:59   #945
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Dzieki Inez. Troche drastyczne to pytanie Twojej lekarki... A jak sie czujesz? Wszystko ok? Bierzesz nadal zastrzyki czy jakies inne lekarstwa?

Ja wczoraj dostalam niespodziewana przesylke z apteki - moj zagraniczny lek dotarl. I wyobrazcie sobie jest z Wloch i jest tylko instrukcja po wlosku. Spodziewalabym sie, ze apteka dolaczy jakies tlumaczenie czy cos, ale nic nie bylo, bede nusiala sie u lekarza dopytac jak sie robi te zastrzyki. To jest jakas mieszanka, tzn. jest plyn i proszek, ktore nalezy ze soba zmieszac, pozniej nabrac polowe tego do strzykawki i sobie podac. Juz gdzies w necie widzialam opinie, ze ludzie mieli z tynm problemy. A igly maja 5 cm!!!
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-09, 10:40   #946
Inez03
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 528
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Hej to faktycznie jakieś nowe leki chyba ci stosuję,ja tak musiałam zmieszać menopur i potem z tego pobierać odpowiednią ilość,to było na parę dni.
U nas przeziębienie u wszystkich, najpierw mąż, potem ja i jeszcze córka na koniec.
Ja nadal dwa zastrzyki wieczorem, jeszcze do 20 myślę. Na wizycie też pewnie dostanę skierowanie do szczepienia,mam nadzieję że uda się dwie dawki wziąść przed wyjazdem do Polski. Narazie nadal nie mam za dużo energii, dziś jak ładna pogoda to oby u córki temperatura nie wróciła to ruszymy trochę na miasto,ma być 24 stopnie.
Nasza kotka Zuzia trochę nas zmartwiła bo zaczęła sikać z krwią, byliśmy u weterynarza i narazie leczymy na zapalenie pęcherza,oby pomogło,bo jednak ma już 14 lat i różne choroby mogą się przyplątać.
Inez03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-09, 18:27   #947
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Inez, zdrowka dla Waszej trojki! Oby Wam szybko odpuscilo, trzymajcie sie. Ty sobie te wszystkie zastrzyki sama robisz? W brzuch? Co to w ogole za spacefik i czemu dwa? I bedziesz sie szczepic w ciazy? Nie ma przeciwwskazan? Wybacz ta burze pytan.

Co do kotki - biedaczka. Oby to bylo tylko zapalenie i nic powaznego, to powinno sie wyleczyc. 14 lat to sluszny wiek, ale koty chyba troche dluzej zyja? Nasz piesek ma 11 lat, to w przeliczeniu ponad 80 lat ludzkich. Tez nigdy nie wiadomo czy jutro bedzie dobrze czy zle...
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-10, 08:26   #948
zabuzabu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 469
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Inez zdróweczka dla Was wszystkich! Mam nadzieję, że z kicią to nic poważnego. Też zdziwiłam się szczepieniem w czasie ciąży. Ale ja generalnie jestem bardzo nieufna i ostrożna jeśli chodzi o szczepienia. Z drugiej strony napewno bezpieczniejsze jest szczepienie niż ewentualna choroba.
Hellcat ogarnęłaś te zastrzyki?
zabuzabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-10, 09:52   #949
Inez03
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 528
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Hej, dziękuję kicia chyba lepiej, trochę więcej wychodzi a wcześniej prawie tylko spała.
Moje siostry już się szczepią normalnie a kobiety w ciąży mają mieć priorytetowa szczepionkę, napewno nie dostanę Astry, myślę że więcej przemawia za tym by się szczepić i nie będzie problemu z wyjazdem do Polski.
Sama robię te zastrzyki, jeden gotowy tylko zrobić, drugi trzeba pobrać z
ampułki, ogólnie to już rutyna tylko ten clexane to robi często siniaki i już w uda robie żeby trochę brzuch odpoczął.
Jeden zastrzyk jest z progesteronu, drugi przeciw zakrzepom i ten raczej zostanie do końca ciąży.
Niedługo muszę wywieźć te wszystkie strzykawki do specjalnego kontenera bo już się sporo uzbierało.
Wiadomo nie jest to fajne to ciągłe kłocie ale najważniejsze żeby pomogło i było dobrze. Strasznie mi się już dłuży do tej wizyty kontrolnej, czy napewno wszystko dobrze.
Hellcat a jak tam tobie idą zastrzyki,bez siniaków? To zaraz też będą podglądy?
Idę zaraz do lekarza z tym przeziębieniem,nie dość że ciąża to jeszcze to osłabia.
Inez03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-10, 14:46   #950
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Cytat:
Napisane przez zabuzabu Pokaż wiadomość
Ale ja generalnie jestem bardzo nieufna i ostrożna jeśli chodzi o szczepienia. Z drugiej strony napewno bezpieczniejsze jest szczepienie niż ewentualna choroba.
Ja tez jeszcze jestem nieufna. Nie ze przeciwna, ale jednak nie do konca przekonana. Jutro bede pytac czy moge i powinnam sie szczepic. Moj maz wlasnie zadwonil do centrum szczepien i dostal informacje, ze moze zapomniec, wszystkie terminy zarezerwowane. Nie jest latwo sie dostac.
Cytat:
Napisane przez zabuzabu Pokaż wiadomość
Hellcat ogarnęłaś te zastrzyki?
Jeszcze nie, one beda najwczesniej za poltora tygodnia do brania. Jutro bede u lekarza to bede pytac co i jak. Ja nawet dawki nie znam, wszystko w ciemno poki co. Ale mam nadzieje, ze sie rozjasni jutro.
Cytat:
Napisane przez Inez03 Pokaż wiadomość
Sama robię te zastrzyki, jeden gotowy tylko zrobić, drugi trzeba pobrać z
ampułki, ogólnie to już rutyna tylko ten clexane to robi często siniaki i już w uda robie żeby trochę brzuch odpoczął.
Jeden zastrzyk jest z progesteronu, drugi przeciw zakrzepom i ten raczej zostanie do końca ciąży.
Niedługo muszę wywieźć te wszystkie strzykawki do specjalnego kontenera bo już się sporo uzbierało.
Wiadomo nie jest to fajne to ciągłe kłocie ale najważniejsze żeby pomogło i było dobrze. Strasznie mi się już dłuży do tej wizyty kontrolnej, czy napewno wszystko dobrze.
Hellcat a jak tam tobie idą zastrzyki,bez siniaków? To zaraz też będą podglądy?
Tez mam juz 2 siniaki z czterech zastrzykow, mam skutecznosc 50/50 Samo klucie mi az tak nie przeszkadza o ile wiem co i jak, inaczej sie denerwuje. Ostatnio wolalam nawet kluc sie po nogach, ale pozniej mi lekarka kazala jednak w brzuch. No ale jakos poszlo. Jak zawsze kciuki za Twoja wizyte!


A tak w ogole to mowcie do mnie Kate, tak mowia do mnie tutaj dziewczyny - oczywiscie od imienia. Bedzie przytulniej.
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-11, 13:31   #951
Inez03
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 528
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Hej, wczoraj byłam u lekarza i już mnie wpisał na listę priorytetowa na szczepienie. Dał mi zwolnienie do piątku a dziś kontrolę miałam i dupa, jutro mam wracać do pracy, wkurzyłam się. Nie jestem może bardzo chora bo to u mnie zawsze nos zatkany, ból głowy i ogólnie pocę się i osłabiona jestem. To powiedział że mogę wziąść tabletkę i iść do pracy. Oczywiście mówiłam że w ciąży bo pytał gdzie leki ale ja tylko paracetamol mogę brać. Także mogę sobie odpoczywać w ciąży, pracując. Dziś poczułam się lepiej bo wyspałam się i nie trzeba było szybko do szkoły bo córka też w domu została ma kaszel, jednak śpiąca ciągle po południu jestem, wczoraj spałam. Dziś przy córce już się nie da.
Kate jak tam po wizycie u lekarza, jakie wieści?
Inez03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-11, 17:47   #952
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Uwazam, ze w Twoim stanie nie zaszkodziloby gdybys mogla dluzej odpoczac i sie wyleczyc, a nie tylko podleczyc. A masz prace meczaca? Moze jak w biurze to dlatego sobie pomyslal, ze sie nie zmeczysz.

Dzisiaj pytalam lekarki o szczepienie i powiedziala, ze jak zajde w ciaze to mam sie poki co nie szczepic. Czyli co kraj to inne decyzje. Ogolnie wizyta w porzadku, cos tam powstaje po jednej i drugiej stronie. Co do tego zaburzenia to jest polimorfizm. Wytlumaczyla mi to tak, ze moje komorki potrzebuja znacznie wiecej bodzca zeby zareagowac. I to by wyjasnialo dlaczego u mnie np. znieczulenie zawsze pozniej dziala i czasem wydaje sie odporna na tabletki.

Na koniec sie zdenerwowalam, bo gadu gadu i koniec, a na ulicy sie zorientowalam, ze mi zadnej recepty nie dala. No to biegiem z powrotem, bo nie chcialam sie spoznic na pociag (jezdzi raz na godzine). Dostalam recepte, ide do apteki, ale cos mnie tknelo i pytam czy to na jedno opakowanie, a babka mowi, ze na 3. A ja mam brac leki tylko do wtorku, a trzy opakowania to by bylo 9 dodatkowych dni (mam leki jeszcze do soboty wlacznie). No kurcze! To jest wydatek rzedu 280 eur za opakowanie, to jednak ktos powinien uwazac, zeby ilosci byly odpowienie, a nie pacjent.
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-11, 22:02   #953
Inez03
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 528
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Hej, niestety tak to już jest że tylko sami najlepiej swoich spraw dopilnować możemy. Ja w czasie transferu mówiłam do lekarza że potrzebuje recepty na oba zastrzyki bo tak moja prowadząca lekarz mi już wcześniej mówiła aby kontynuować. Wyszłam na korytarz, patrzę recepty tylko na jedne zastrzyki, dobrze że od razu zerknelam to się wróciłam bo raczej zaraz kończyli bo byłam ostatnia a to sobota była.U mnie jeszcze zawsze mogę zadzwonić na recepcję i oni patrzą w plan leczenia i wysyłają recepty na meil.
Pracuje na sprzątaniu nie jest może za ciężko ale jednak trzeba być w formie.
Jutro tylko 4 godziny a w czwartek święto więc nie najgorzej ale ktoś musiał wysłać kontrolę. W porównaniu z Polską to tu nie ma żadnych ulg,a z moją historią poronień to bym miała bez problemu zwolnienie.
To teraz oby wszystko u ciebie ładnie rosło i było co pobierać.
Inez03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-12, 08:11   #954
zabuzabu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 469
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Inez rzeczywiście w Polsce napewno lekarz namawiałby Cię na zwolnienie. Staraj się nie przemęczać i uważaj na siebie.

Kate współczuję, ciągle masz z czymś pod górkę. Wykupiłaś te 3 opakowania?
zabuzabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-12, 08:36   #955
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Inez, no to przepraszam, ale to nie jest lekka praca. Denerwuje mnie cos takiego - lekarz ma to gdzies, a Ty sie martw o siebie i fasolke. Tym bardziej, ze to jest dziecko z wielu staran, dodatkowo ciaza po 35 roku zycia, a mimo to lekarz sie nie przejmuje. No cisnienie mi sie podnioslo. Wypoczywaj ile sie da, a w pracy staraj sie moze powoli robic swoje, zeby faktycznie sie nie przeciazac.

Zabuzabu, na wlasne zyczenie wzielam jedno opakowanie. Najwyzej jak we wtorek sie okaze, ze potrzebuje nowe to poprosze o nowa recepte. Gdybym wykupila i okazaloby sie, ze niepotrzebnie to pewnie wine zwaliliby na mnie - ze powinnam byla uwazac. A apteki nie przyjmuja zwrotow. Wiec z dwojga zlego lepiej nie kupic i pozniej w razie co dokupic.

A jak tam u Ciebie? Jak w ogole po covidzie? Juz sie w 100% dobrze czujesz? Opowiadaj tak ogolnie, bo Cie tu brakuje.
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-12, 09:18   #956
zabuzabu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 469
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

U mnie ok, dużo pracy więc rzadko wchodzę na forum, cieszę się z nadchodzących wyjazdów. W czerwcu jedziemy w góry na kilka dni do hotelu spa, a w lipcu na dłuższy urlop, prawdopodobnie nad jeziora. W końcu odpocznę, nie tylko od pracy ale też od sprzątania, gotowania itp.
zabuzabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-13, 07:42   #957
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Cytat:
Napisane przez zabuzabu Pokaż wiadomość
U mnie ok, dużo pracy więc rzadko wchodzę na forum, cieszę się z nadchodzących wyjazdów. W czerwcu jedziemy w góry na kilka dni do hotelu spa, a w lipcu na dłuższy urlop, prawdopodobnie nad jeziora. W końcu odpocznę, nie tylko od pracy ale też od sprzątania, gotowania itp.
Fajne macie plany! Zazdroszczę takich konkretnych planów, szczególnie gór. Urlop poza domem to dopiero prawdziwy odpoczynek bo, jak piszesz, nie będziesz musiała sprzątać ani gotować.

Wiecie co siebie wczoraj uświadomiłam? Że od kiedy zaczęliśmy starania to ja ciągle płaczę, że nie będę mieć dzieci. Tak jakbym z góry założyła, że się nie uda. Właśnie usiłuje się przekonać, że właśnie że się uda! I nieważne czy to graniczy z cudem, cuda się w końcu zdarzają. Potrzebuję takiego kopa pozytywnego żeby móc się cieszyć. A jak się faktycznie nie uda to przynajmniej będę wiedziała że zrobiłam wszystko co mogłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-16, 12:20   #958
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Pytanie do mam po cc: jakim czasie od porodu przez cc zaczęłyście się starać o następne dziecko? Lekarze żartują, że do zobaczenia za rok, w sensie że dosłownie za parę miesięcy możemy zacząć z TŻ starania. Położna stwierdziła, że jasne, nawet wcześniej. Nie spodziewałam się takich opinii. Myślałam, że trzeba odczekać co najmniej rok.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-16, 16:46   #959
Inez03
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 528
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Hej Kate to nie wiem jak ale przydałoby się zmienić nastawienie chociaż ja podeszłam z podobnym tylko może bez płaczu,poprostu chciałam być pewna że za jakiś czas nie będę żałować że nie zawalczyłam. Mam nadzieję że i u ciebie będzie niespodzianka. Ja ostatnio planuję ale wakacje córki,bo jednak dwa miesiące wakacji trzeba jakoś zorganizować.W lipcu do naszego wyjazdu do Polski przyjadą córki brata, już nastolatki to jej przypilnują a w sierpniu wykupiliśmy zajęcia sportowe przy jednej ze szkół organizowane i tu popularne i dużo rodziców dzieci zapisuje.
U nas weekend nad morzem odłożony, niestety pogoda marna, jak będzie wreszcie ładna pogoda to się poprostu pojedzie.
Mam już zaproszenie na szczepienie, jeszcze nie wchodziłam w kalendarz bo chcę po wizycie czwartkowej,aby się upewnić że wszystko ok.
Zabuzabu fajne plany,a nad jeziorem nie musi być upał żeby było przyjemnie.
Znajomi w Polsce jadą nad morze ale ja właśnie jeśli bym miała zamiar to wolę nad jeziorem. Nad morzem musi być koło 30 aby była trochę ciepła woda.
My będziemy w Polsce u siebie to w moim stanie mi pasuje, zawsze można się gdzieś przejechać ale wrócić na noc do domu. Nadal często po południu czuję się zmęczona,w domu to idę na drzemkę.
Inez03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-16, 21:04   #960
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Pytanie do mam po cc: jakim czasie od porodu przez cc zaczęłyście się starać o następne dziecko? Lekarze żartują, że do zobaczenia za rok, w sensie że dosłownie za parę miesięcy możemy zacząć z TŻ starania. Położna stwierdziła, że jasne, nawet wcześniej. Nie spodziewałam się takich opinii. Myślałam, że trzeba odczekać co najmniej rok.
Ja niestety nie pomoge.

Inez, staram sie zmienic to nastawienie i teraz sobie duzo w glowie wizualizuje. Nie wiem czy to cos zmieni, ale i te zastrzyki sa latwiejsze jakby. A Ty w lipcu do PL jedziesz? Ja tak samo. Macie juz konrektna date na weekend nad morzem? My z mezem tez chcemy weekend w naszym ulubionym hotelu zarezerwowac, ale nadal nie wiadomo co i kiedy bedzie wolno. Za to szanowny malzonek zabukowal nam urlop w pazdzierniku, mam nadzieje, ze tym razem wypali.

Wczoraj bylismy u rodziny meza i matka zony jego brata (jak w Dynastii ) nagle zapytala mnie dlaczego nie mamy dzieci, a jak nie odpowiedzialam to jeszcze dodala "Nie mozecie czy nie chcecie?". Wiecie, ze mi rece opadly... Obca baba, a za kazdym razem jak ja widze (wyliczylismy, ze raz na okolo 5 lat) to zawsze z czyms wyjedzie, jak nie ona to jej maz. Nie toleruja mnie bo jestem z Polski i teraz jeszcze usiluja wywlekac moje zycie intymne przy stole, gdzie siedzi 13 osob, w tym dzieci. Wkurzylam sie, ze nie odpowiedzialam tak jak chcialam (niemilo), tylko pozwolilam mezowi zeby cos zartobliwie powiedzial. Powinnam byla odpyskowac i niech ma nauczke.
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-03 09:40:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:14.