cukrzyca ciążowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-24, 16:25   #1
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5

cukrzyca ciążowa


Nikomu nie życzę cukrzycy, ale jeśli są na forum jeszcze jakieś "cukiereczki, to proszę - napiszcie, jak sobie radzicie. Może warto wymieniać się doświadczeniami i i wspierać w dietce.
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 17:07   #2
maniche
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 137
Dot.: cukrzyca ciążowa

Ja miałam cukrzyce w ciąży, wystarczyła dieta i codzienne mierzenie cukru 5 razy dziennie i było ok. Synus urodził się zdrowiutki a mnie sie cukrzyca cofnęła. Najgorsze było dla mnie to że nie mogłam jeść potraw mącznych (tj pierogów, naleśnikow no i kopytek bo one utrzymują duże stęzenie cukru w organizmie) no ale czego nie robi sie dla dzidziolka ))
__________________
25.11.2008 MICHAŁEK

http://s2.pierwszezabki.pl/022/0220789a0.png?5438
maniche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 19:55   #3
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: cukrzyca ciążowa

cześć
ja też miałam cukrzycę w ciąży (mam nadzieję, że się cofnęła, za kilka tygodni robię obciążenie i się dowiem)
wystarczyła dieta, też mierzyłam cukier, ale 4 razy dziennie, miałam to szczęście, że cukrzyca była łagodna i mogłam sobie czasem pozwolić na coś "zakazanego" i nie było tragedii z wynikami
cukrzyca nie jest straszna, przynajmniej człowiek się zdrowo odżywia, gorzej bałam się żeby zatrucia nie dostać (ciśnienie pod koniec ciąży miałam podwyższone i trochę puchłam)
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"


Edytowane przez zanka205
Czas edycji: 2009-02-28 o 19:14
zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 16:00   #4
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Dot.: cukrzyca ciążowa

Hej, ja jestem, ale moja cukrzyca jest chyba bardzo lekka. Bo wyniki po obciążeniu wychodziły mi raz dobrze, a raz źle. A miała robione badanie... 4 razy! 4 razy musiałam pić to świństwo
Do tego pomiary w domu bez diety wychodziły mi raz dobrze, a raz za wysokie (do 160) więc diabelotog wprowadziła mi dietę. I od kiedy liczę sobie WW wyniki mam dobre, mierzę się 4 razy dziennie. Ale jem normalnie i produkty mączne i słodycze, tylko przestrzegam liczby WW które mi zalecono. Jak np. na podwieczorek mam zjeść 2-3WW, to nawet mogę zjeść KitKata, który w batonie ma 2,5WW
Albo obiad - 6WW, to jak mi nie wyjdzie z samego obiadu, to i na deserek ciasto mi nie szkodzi Także moja cukrzyca nie jest męcząca praktycznie w ogóle. Tyle tylko że paluchy pokłute
Pozdrowionka.
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 09:01   #5
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: cukrzyca ciążowa

subskrybuje, bo i u mnie cos w tym kierunku zaczyna sie dziac. Postaram sie sugerowac waszymi radami.
katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 21:05   #6
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: cukrzyca ciążowa

kochane bardzo prosze was o pomoc w tym temacie ponieważ moja koleżanka ma cukrzyce ciążową i bardzo martwi się o swoje maleństwo... w dodatku jej ukochana babcia leży w szpitalu i umiera chciałąbym jej jakoś pomóc, uspokoic ale wszytskie informacje jakie znjaduję są bardzo mało optymistyczne... więc czegoś takiego oczywiście jej nie pokażę. a może jakieś jadłospisy z dietą macie?
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 20:36   #7
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5
Dot.: cukrzyca ciążowa

caroline_1988 dietka ogólnie nie jest jakas tragiczna, można z nią żyć, nie czytaj za dużo o wpływie cukrzycy w necie bo to zazwyczaj dotyczy albo kobiet chorych na cukrzyce przed zajściem w ciąży albo z niewyrównaną cukrzycą ciążową z dużymi wahaniami cukru do 200 czy 300, najczęściej występuje nietolerancja glukozy, która można kontrolować dietą, czasem włącza się insulinę.
W diecie należy unikać węglowodanów prostych a przerzucić się na złożone typu ryż, makaron, chleb oczywiście brązowe, kasze do tego dużo warzyw w każdej postaci, ryby pieczone w folii, chude mięso gotowane, lub pieczone na parze, ewentualnie na łyżce oliwy unikamy panierek nabiał naturalny, odtłuszczony - serek wiejski light, kefir, maślanka, jogurt naturalny, owoce w ograniczonej ilości najlepiej jabłka, kiwi, grejpfeut, pomarańcza ewentualnie wiśnie, truskawki, sliwki - rezygnujemy z bananów i winogron.
Jemy co 2-3 godziny, mniej a częściej.Rano na I śniadanie nie jemy owoców i nabiału, nie łączymy nabiału z nabiałem( np. jak jemy kanapkę z żółtym serem nie jemy do tego jogurtu) i nabiału z owocami, owoc zawsze z posiłkiem spożywać, nie słodzić
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-30, 13:31   #8
euphoria87
Raczkowanie
 
Avatar euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 329
Dot.: cukrzyca ciążowa

w którym tyg ciazy wyszla wam cukrzyca???
euphoria87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 19:07   #9
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5
Dot.: cukrzyca ciążowa

mi w 8 tygodniu
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 18:42   #10
jpatala
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 67
Dot.: cukrzyca ciążowa

Drogie Panie! Mam na imię Asia, jestem studentką III roku dietetyki. Prowadzę badania na temat stosunku do pracy dietetyka kobiet z obecną lub przebytą cukrzycą w czasie ciąży. Badanie jest anonimowe. Poniżej zamieściłam link do strony internetowej, na której znajduje się ankieta. Będę bardzo wdzięczna za wypełnienie, pomoże mi to napisać pracę licencjacką. Obiecuję podzielić się wynikami badania z osobami chętnymi. Dziękuję

http://www.ankietka.pl/ankieta/36604...a-w-ciazy.html
jpatala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 17:17   #11
niuskaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 30
Dot.: cukrzyca ciążowa

Wiatm. Na czczo norma dla ciężarnych to 90, godzinę po posiłku- 120-140 w zależności od lekarza. Lepsze te niższe pomiary. Na I śniadanie ŻADNEGO nabiału, stałe porcje i pory jedzenia- co 2,5-3 godziny. I sniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Mnóstwo warzyw, dużo mięsa chudego(pieczone, gotowane, duszone, z grilla), mało tłuszczu i węglowodanów typu ziemnaiki, kasze, makarony, chleby, bułki czy ryże- do obiadu np. 2 ziemniaki lub 3/4 szkl ugotowanego makaronu lub 4 łyżki ryżu(ugotowanego oczywiście ). Żadnych rosołków do gotowania, maksymalne ograniczenie soli. No i owoce- mało- dziennie-zamiennie- 1 jabłko, 2 kiwi, pół grejfruta, szklanka malin, jagód, parę truskawek. NIE WOLNO bananów, pomarańcze też nie bardzo. ZERO cukru- do herbaty czy czegokolwiek. Szukaj produktów bez cukru. są. To tak w wielkim skrócie. Jak jakieś pytania, to wal. Z cukrzyca da się przeżyć ciążę- NAJWAŻNIEJSZE, żeby dziecko sie zdrowe urodziło.
niuskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-09, 11:08   #12
patiwwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 43
Dot.: cukrzyca ciążowa

czy są jeszcze jakieś mamy z cukrzycą ciążową? ja jestem zdiagnozowana od niedawna, na szczęscie wcześnie, niestety moja dieta musi byc bardzo restryckyjna:/ jak tylko zjem odrobinę węglowodanów więcej, cukier rośnie jak szalony
najgorsze jest to, że wizyty co miesiąc, a wątpliwości wiele:/
patiwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 11:15   #13
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: cukrzyca ciążowa

Cytat:
Napisane przez patiwwa Pokaż wiadomość
czy są jeszcze jakieś mamy z cukrzycą ciążową?


Cytat:
Napisane przez patiwwa Pokaż wiadomość
cukier rośnie jak szalony
to znaczy? jakie wartości osiąga?
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 16:33   #14
patiwwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 43
Dot.: cukrzyca ciążowa

ostatnio po 1 nadprogramowej kromce - 180:/
patiwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 19:55   #15
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: cukrzyca ciążowa

to faktycznie bardzo wysoko...
a zmiana pieczywa? dzielenie posilkow?
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 21:26   #16
patiwwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 43
Dot.: cukrzyca ciążowa

po prostu ograniczyłam pieczywo (oczywiście jem tylko ciemne, bez "ukrytych słodkości" jak karmel itd) no i właściwie węglowodany ograniczyłam do minimum

ale dziś odkryłam słodkie danie, które mogę zjesc MALINY z otrębami i jogurtem naturalnym zawsze coś

martwie się tylko tym, że moja dieta przypomina mi zbytnio dietę odchudzającą.. nie wiem co zrobic, żeby jeśc tak jak teraz i utyc... myślisz, że kilogramy same nadejdą?
zaczęłam się bardzo martwic, że dziecko nie urośnie na tym (
na wizycie na patologii ciąży związanej z cukrzycą, lekarz zwrócił uwagę, że dziecko jest trochę małe (ale w dolnej gr. normy), wcześniej 2 lekarzy nic nie zauważyło złego więc byłam spokojna, ale w poniedziałek mam usg i jestem wystraszona...
patiwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 21:39   #17
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: cukrzyca ciążowa

Cytat:
Napisane przez patiwwa Pokaż wiadomość
ale w poniedziałek mam usg i jestem wystraszona...
powiesz mu o wszytskim i może szybciej pójdziesz ponownie do diabetologa...

heh... nie możesz nie jeść węgli... przy takich wartościach, pewnie dostaniesz insulinę (ja mam okołoposiłkową mimo, że moje przekroczenia to max. 127 jednostek i to sporadycznie)....

USG powie jak dziecko przybiera.
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 12:34   #18
ObserwujeCie
Wtajemniczenie
 
Avatar ObserwujeCie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: To tu, to tam
Wiadomości: 2 021
Dot.: cukrzyca ciążowa

Cytat:
Napisane przez patiwwa Pokaż wiadomość
ostatnio po 1 nadprogramowej kromce - 180:/
Cytat:
Napisane przez patiwwa Pokaż wiadomość
po prostu ograniczyłam pieczywo (oczywiście jem tylko ciemne, bez "ukrytych słodkości" jak karmel itd) no i właściwie węglowodany ograniczyłam do minimum
Hej patiwwa, ja też mam cukrzycę ciążową, nie możesz ograniczać węglowodanów bo te "dobre" stabilizują ci poziom cukru . Wejdź sobie na stronę słodkiemamy i poczytaj o wymiennikach ww i jak powinno wyglądać Twoje menu. Co najmniej 18 ww dziennie. No i umówiłabym się jak najszybciej do diabetologa, skok cukru do 180 po większej ilości jednak dobrego węglowodanu świadczy o tym że masz to wszystko nieźle rozchwiane, a takie wysokie cukry mogą być pewnym ryzykiem dla maluszka więc nie ma na co czekać wd mnie.
__________________
Dziedzic
ObserwujeCie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 15:45   #19
patiwwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 43
Dot.: cukrzyca ciążowa

hej dzięki za odzew jutro właśnie wybieram się do tego szpitala, w którym miałam jednodniowy pobyt a propos cukrzycy i zobaczę co powiedzą... usg niestety mi przesunęli z poniedziałku na piątek no ale to już pojutrze i zobaczę jak tam moje maleństwo

boże całe życue miałam wszytskie badania ok a tu to...:/ no cóż

a można spytac na jakim etapie ciąży jesteście?
bo ja 21 tydzięń i jest ok a zastanwiam się jakie będzie moje samopoczucie w 8,9 mies razem z tą cukrzycą .. (bo w poprzedniej było fatalne mimo braku cukrzycy)

AAHA i jeszcze jedno - może któraś z Was przed jutrm mi powie - czy jeśli dziecko nie urośnie ponad normę to nie ma w cukrzycy przeciwskazań do porodu SN? Przyznam, że obawiam się bardzo CC i nie wyobrażam sobie tego

i bardzo chciałabym pozostac aktywna i ciekawa jestem czy lekarze wysyłają na zwolnienie, czy można raczej normalnie funkcjonowac? wiecie coś? pozdrowienia!!

Edytowane przez patiwwa
Czas edycji: 2013-02-13 o 15:48 Powód: dopisek:)
patiwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-13, 21:14   #20
ObserwujeCie
Wtajemniczenie
 
Avatar ObserwujeCie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: To tu, to tam
Wiadomości: 2 021
Dot.: cukrzyca ciążowa

Hej,

Ja jestem w 33 tyg i 5 dniu. Na razie szczęśliwie udaje się bez insuliny. Ja w zasadzie czuję się dobrze. Nie tyję. Mniejsze problemy z zaparciami i ogólnie raczej wpływ tej zdrowej diety oceniam na plus. Z minusów to wiadomo sporo stresu jednak czy na pewno z dzieckiem wszystko ok, wiadomo już bez cukrzycy się człowiek martwi a tak to w ogóle.. No i czasami mam dość jedzenia, zwłaszcza teraz jak żołądek skurczony przez syna a tu trzeba wpychać te 7 posiłków w siebie.. mam wrażenie że non stop jestem nawet nie najedzona, ale przeżarta...

Z tego co czytałam na forach to raczej dziewczyny dobrze znoszą ciążę czasem w tych wyższych tygodniach lubią skakać cukry, no ale to sama zobaczysz. Wtedy insulina i jakoś idzie do przodu.

O ile dziecko nie ma makrosomii nie jest to wskazanie do CC, więc bez obaw !

Jak coś to pytaj chętnie poradzimy !

aa odnośnie zwolnienia, to o ile nie będziesz miała problemu żeby sobie robić posiłki i je jeść regularnie, to nie jest to wskazanie do zwolnienia.
__________________
Dziedzic
ObserwujeCie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 16:17   #21
Elusiek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 871
Dot.: cukrzyca ciążowa

Hey dziewczyny
Macie może jakieś sprawdzone przepisy dla słodkiej mamy
Elusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 17:13   #22
alexandra2
Przyczajenie
 
Avatar alexandra2
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 21
Dot.: cukrzyca ciążowa

hej, ja też jestem słodką mamą. Cukrzyca wyszla mi w 21 tygodniu, obecnie jestem w 34 i jest coraz ciężej utrzymać dobre wyniki cukru. Narazie nie mam wprowadzonej insuliny i mam nadzieje ze uda mi się jej uniknąć do końca. Od zdiagnozowania cukrzycy-przez 12 tygodni nie przytyłam ani grama ( w sumie to schudłam 1,5 kg) w tym tygodniu w końcu jest 1 kg na plus (w sumie od początku przytyłam 6 kg) ale lekarz mowi że lepiej przytyć mniej niż za dużo więc się nie stresuję. Moja malutka jest trochę za malutka ale ja też do wielkoludów nie należę więc staram się tym nie martwić. jak macie pytania to pytajcie.
ps. mam fajny przepis na chleb (niestety ja żadnego kupnego nie mogę a domowy 1 kromka jest ok
alexandra2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 18:29   #23
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: cukrzyca ciążowa

Cytat:
Napisane przez patiwwa Pokaż wiadomość
a można spytac na jakim etapie ciąży jesteście?
bo ja 21 tydzięń i jest ok a zastanwiam się jakie będzie moje samopoczucie w 8,9 mies razem z tą cukrzycą ..
dziś 36t2d... mam 2 jednostki insuliny przed obiadem. cukry czasem skaczą , choć dietę trzymam bardzo skrupulatnie.
jestem leżąca, także trudno mi mówić o jakiejś aktywności (ale to od początku ciązy)
a samopoczucie ekstra

Cytat:
Napisane przez Elusiek Pokaż wiadomość
Macie może jakieś sprawdzone przepisy dla słodkiej mamy
chetnie poczytam, bo ja jem bardzo monotonnie (ze strachu pewnie)

Cytat:
Napisane przez alexandra2 Pokaż wiadomość
Od zdiagnozowania cukrzycy-przez 12 tygodni nie przytyłam ani grama ( w sumie to schudłam 1,5 kg) w tym tygodniu w końcu jest 1 kg na plus (w sumie od początku przytyłam 6 kg) ale lekarz mowi że lepiej przytyć mniej niż za dużo więc się nie stresuję.
Nie jestem kruszynką i na poczatku ciązy schudłam 5,5 kg. Potem stopniowo nadrobiłam. na dzien dzisiejszy mam 0,2 kg przyrostu od wagi sprzed ciązy.
Dziecko rosnie - choć też nie jest gigantem. raczej śreniaczkiem. tydzien temu wazył w przedziale 2500-2700.
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 21:10   #24
patiwwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 43
Dot.: cukrzyca ciążowa

uff moja dzidzia się dobrze rozwija.. kamień z serca po usg!

ja mam 22 tydzień, 1 kilo na plusie

od kilku dni na kolację głównie sałata ze szpinakiem, mozarellą, pomidorkami koktajlowymi i oliwą...
i dobrze to na mnie działa

staram się dużo ryb, niestety nie przepadam za mięsem, a wędlina drobiowa, którą zalecają mi "nie wchodzi"

najgorsze jest to, że od kilku dni BARDZO chce mi się słodkiego (a nigdy nie ubóstwiałam słodyczy)
teraz najchętniej zjadłabym 3 pączki i miskę lodów bakaliowych mmm i zagryzłabym chrupiącym białym chlebkiem z masełkiem
patiwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 10:33   #25
ObserwujeCie
Wtajemniczenie
 
Avatar ObserwujeCie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: To tu, to tam
Wiadomości: 2 021
Dot.: cukrzyca ciążowa

Cytat:
Napisane przez patiwwa Pokaż wiadomość
staram się dużo ryb, niestety nie przepadam za mięsem, a wędlina drobiowa, którą zalecają mi "nie wchodzi"
Ja za wędlinami też nie przepadam kupnymi, ale może spróbuj upiec w domu szynkę/schab albo innego indyka - można zawsze doprawić wd indywidualnych upodobań i na pewno zdrowszy skład. Bo z rybami wiadomo, że w ciąży są pewne ograniczenia i nie można ich jeść non stop.
__________________
Dziedzic
ObserwujeCie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 17:50   #26
patiwwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 43
Dot.: cukrzyca ciążowa

dobry pomysł, weekend nadchodzi, to dobra pora na zrobienie czegoś samemu
ja szczerze mówiąc nie tylko nie lubię ale też boję się tych wędlin i mięs sklepowych, jak tylko ja robię zakupy po prostu wolę kupic mniej, ale najdroższej, chociaż i tak nie ma gwarnacji co to jest... te hormony, polepszacze bleee

czytałam, że w cukrzycy bardzo pomaga sport. Mi niestety b trudno się zmusic do cwiczen w domu, ale dzisiaj byłam na basenie i czuję się ekstra cały dzień dziś!
Muszę koniecznie chodzic jak najczęściej!
ale niestety później miałam bardzo stresujący dzień i brak czasu no i wypiłam ze 2 soki słodkie i do tego kawe z cukrem((( i nie mierzyłam cukru... jestem zła na siebie że szkodzę dziecku, w poniedziałek wybieram się do lekarza.
A Wy chodzicie ze swoją cukrzycą po prostu do swojego ginekologa?
ja prowadzę ciążę w przych przyszpitalnej, ale i tak na wizyty zw. z cukrzycą muszę do innego szpitala jeździc.
patiwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 13:39   #27
ObserwujeCie
Wtajemniczenie
 
Avatar ObserwujeCie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: To tu, to tam
Wiadomości: 2 021
Dot.: cukrzyca ciążowa

No właśnie, nawet ta najdroższa ma bardzo często w składzie dziwne rzeczy...

Już pomijając że cukier to przecież nie tylko cukier ale dekstroza, syrop fruktozowy, maltodekstroza itp więc trzeba uważnie czytać składy - a dekstrozę dodają do 99 % polskich wędlin - nawet tych po 40- 50 zł za kg..

Z kupnych rzeczy - bardzo często szynka szwarcwaldzka ma dobry skład, no ale ona wędzona na zimno, więc nie można jeść.

Więc ja polecam pieczenie, piekę schab, karkówkę, szynkę kulkę / ale nie taką już wędzoną, tylko samo mięso, bo to podwędzone, też ma zły skład/ można indyka - ja akurat nie lubię, więc nie robię. Piekę, lub gotuję do tego domowy chrzan i jest pycha

Co do sportu - to nie jakoś intensywnie, ale codziennie chodzę na długi ponad godzinny spacer, nie wiem czy to coś pomaga czy nie, bo w sumie robię to codziennie więc trudno stwierdzić Ale na logikę musi - w końcu podczas wysiłku fizycznego spala się glukozę więc na pewno pomoże !

A na stres ani słodkie soczki, ani kawa z cukrem nie pomogą, więc nie ma usprawiedliwienia i
__________________
Dziedzic
ObserwujeCie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 09:57   #28
Gusiasiusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 119
Dot.: cukrzyca ciążowa

Halo!
Czy ktoś tu jeszcze bywa? Jak radzicie sobie z waszą cukrzycą? Ja dowiedziałam się w tamtym tygodniu o mojej cukrzycy. Myślałam, ze nie będzie tak źle, bo nawet mój lekarz jakby zbagatelizował ten problem - nie jeść słodyczy, lodów, białego pieczywa i będzie dobrze. A co się okazuje nie mogę jeść prawie nic... na czczo cukier tylko raz miałam poniżej 90, a tak 95-99, po posiłkach też kilka razy udało mi się zejść poniżej 120 - a tak 137-138 nawet 147 i raz 166. Naprawdę trzymam dietę - nie jem już żadnych cukrów, słodyczy, owoców, pieczywa. Jedyne to jem to chleb chrupki z półki dla diabetyków, same warzywa, chudy twaróg, piersi z kurczaka, zupy warzywne i kasze. Po kaszach miałam cukier najniższy, ale dziś po kaszy skoczył do 137. Jestem załamana, co dzień mam gorsze samopoczucie, cały dzień myślę tylko o tym cukrze w nocy mi się to wszystko śni, brakuje mi sił, popadam w depresje... Kłuję się 6-7 razy dziennie po każdym posiłku, żeby wyeliminować szkodzące mi produkty, ale co mam wszystko wyeliminować? Mam jeszcze jedno przypuszczenie - że mój glukometr zawyża wyniki (czytałam o tym w necie - mam optimum xido), nawet na teście obciążenia glukozą gdzie dzień wcześniej jadłam słodycze i węgle cukier na czczo badany w laboratorium miałam84 - a teraz mój najniższy wynik na czcza przy diecie do 89. Chcę dziś iść zdobyć nowy glukometr, a jutro idę badać krew i zrobię sobie jeszcze poziom cukru i porównam go z odczytami z glukometru. Myślicie, że to ma sens, czy po prostu się łudzę... Czy faktycznie u niektórych tego cukru nie idzie wyregulować? Czy mam złą dietę... Z badania na badania łapię większego doła...
Gusiasiusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 23:04   #29
Lora1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: cukrzyca ciążowa

Witam jestem w 27 tc bliźniaczej
dzisiaj dowiedziałam się ze mam cukrzyce, chyba niewielka bo przy krzywej po 2 godz wyszło 7,93. Dostałam skierowanie do Poradni chorób metabolicznych i tam przez tel mnie jakoś tak... nastraszono. Kazali mi wejść nim przyjdę 13-08 na slodkiemamy.edu.pl
ja niestety nigdy nie lubiłam diet z liczeniem kalorii i ważeniem, wiec to mnie przeraziło aż wreszcie wymyśliłam sobie, ze jak bede sprawdzac cukier, to bede wiedziec, czy nie robie strasznych gaf jakichs i bede je eliminować. Przyjmę podstawowe zasady - pieczywo ciemne, więcej błonnika, bez smażenia, mnie tlusto, itd i ogranicze cukry proste, no i wlasnie te posilki 6-7 mniejszych (tylko czy mi starczy czasu na spanie ??? he he jak bede miala tylko sie "posilowac") no i może będzie dobrze???
a czy moge pic jakies soki z kartonow? jesli tak to kiedy w jakich godz i jakie??
Lora1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 21:30   #30
kaskakhel
Przyczajenie
 
Avatar kaskakhel
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 16
Dot.: cukrzyca ciążowa

Dziewczęta. O cukrzycy w ciąży (cukrzycy ciążowej) dowiecie się wiele pod podstawionym przeze mnie odnośnikiem.
kaskakhel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-26 12:41:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:07.