Fizyka czy matematyka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-07, 21:50   #1
Karboksylowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 1

Fizyka czy matematyka


Witam wszystkich

Od września idę do 1 klasy LO na kierunek biol-chem. Moim marzeniem od zawsze było zostanie lekarzem. Wiem, że wymaga to dużo poświęcenia i zaangażowania, ale wiem, że dam radę. Problem w tym, że na moją wymarzoną uczelnie potrzebna jest jeszcze rozszerzona matematyka lub fizyka. Wstępne papiery w liceum wypełniłam na kierunek biol-chem-fiz (nie było dostępnego biol-chem-mat). W szkole podstawowej szła mi dobrze i matematyka i fizyka. Nie wiem, który przedmiot wybrać bo podobno w moim liceum są super nauczyciele, którzy świetnie tłumaczą. Średnia matur z fizyki jest tam trochę wyższa niż z matematyki rozszerzonej. Fizyka od zawsze mnie pasjonowała, tylko czy zdanie jej bez rozszerzonej matematyki na poziomie wyższym niż 80% jest realne? Proszę pomóżcie mi w wyborze co lepiej będzie zdawać :/

Za porady z góry dziękuje
Karboksylowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 09:53   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Fizyka czy matematyka

To chyba tylko Ty jesteś w stanie ocenić, z którego przedmiotu masz większe szanse osiągnąć dobry wynik.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 15:54   #3
LunaSkamander
Przyczajenie
 
Avatar LunaSkamander
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 15
Dot.: Fizyka czy matematyka

Jeśli będziesz miała rozszerzoną fizykę i będziesz się jej pilnie uczyć to myślę, że nie będzie problemu z otrzymaniem wysokiego wyniku na maturze z tego przedmiotu + jeśli chcesz być na bieżąco z matematyką to zawsze można iść na korepetycje
LunaSkamander jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 11:35   #4
zyrafabezogona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 36
Dot.: Fizyka czy matematyka

Tak jak wyżej, Ty sama wiesz w czym się lepiej czujesz.

Z fizyki jest wyższa ponieważ matematykę rozszerzoną wybiera na maturze średnio 90% kończących matfiz, a 30 % z nich się do tego nadaje. Także dużo z nich budzi się jak otrzyma 20 % dopiero w maju. Do fizyki ludzie czują respekt i jak nie czują to raczej nie podchodzą.


Moim zdaniem łatwiej przygotować się do matmy. Zorientuj się na też na innych uczelniach,: a. co biora pod uwagę b. jakie mają przeliczniki, bo pewnie oprócz wymarzonej bedziesz chciąła złożyć na inne.
zyrafabezogona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-23 12:35:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:08.