zmarszczki pod oczami 30-latki - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-15, 12:35   #61
Anyzkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Anyzkowa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 039
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Olejowanie twarzy (jak i włosów) skutecznie uprawiam. Jestem fanką kokosowego masła/oleju na twarz a rzęsy od lat smaruję olejem rycynowym w wiadomym celu ( zresztą polecam, rzęsy staja się marzeniem
I czy to skutecznie usuwa zmarszczki? no w moim przypadku nie. Doskonale nawilża, zresztą różne oleje mają różne właściwości. Ale niestety moich zmarszczek nie usuwa.
W chwili obecnej stosuję pod oczy wit A +E, krem i AA pod oczy i Clinique All About Eyes Rich- ten ostatni nie typowo przeciwzmarszczkowy no ale chcę przetestować.
A i tak po głowie chodzi mi ostrzykiwanie... W przyszłym tygodniu idę do kosmetyczki, więc i jej zapytam o opinię.
Anyzkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 20:00   #62
Natalia_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 191
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

A ja powiem Wam, że dawno temu jak miałam niewiele więcej niż lat dwadzieścia, wyrył mi się (skutecznie) w pamięci artykuł, że kremy pod oczy powinny stosować już 20-latki, 23-latki - oczywiście stosowne do swojego wieku. Z tamtych czasów kojarzę tylko Sorayę z kremem nawilżającym pod oczy (bez określenia wieku). I tak zrobiłam... To chyba jedyna rzecz, jeśli chodzi o pielęgnację ciała, którą zrobiłam solidnie i powiem, że pod oczami mam "porządek" ..... Gorzej z resztą.....A trzeba było stosować się do porad, oj trzeba było........... Teraz prawdę mówiąc stosuję kremy tańsze AA Oceanic, Soraya, Lirene oczywiście stosowne do wieku i nie mam problemu... Zobaczymy jak będzie później...ech..
Natalia_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 15:29   #63
ijabluszko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 321
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Dziewczyny jakich używacie kremów pod oczy macie faworyta?
ijabluszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 16:15   #64
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

ja teraz używam balsam nawilżający Oriflame Aqua Rhythm, jak dla mnie boooski, natłuszcza, nawilża, odżywczy, gęsty!!!!!!!!!!!
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 14:04   #65
FemmeFatale2
Raczkowanie
 
Avatar FemmeFatale2
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 422
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Dziewczyny a mozecie znacie jakies domowe sposoby na te zmarszczki? Na necie jest ich monostwo, ale najczesciej sa to artykuly i nie ma w nich opinii :/ Macie moze jakies doswiadczenia?
FemmeFatale2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-24, 15:16   #66
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Z domowych przetestowałam jedynie okłady z pietruszki, konkretnie z wody pietruszkowej. Ogórki czy octy jabłkowe stosowane przez moje koleżanki jakoś mnie nie przekonują, ale też pono skuteczne.

Po okładach miałam jaśniejszą i gładszą skórę, także zero obrzęków, w ogole mi to ustrojstwo dobrze robiło na twarz
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 14:14   #67
FemmeFatale2
Raczkowanie
 
Avatar FemmeFatale2
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 422
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Z domowych przetestowałam jedynie okłady z pietruszki, konkretnie z wody pietruszkowej. Ogórki czy octy jabłkowe stosowane przez moje koleżanki jakoś mnie nie przekonują, ale też pono skuteczne.

Po okładach miałam jaśniejszą i gładszą skórę, także zero obrzęków, w ogole mi to ustrojstwo dobrze robiło na twarz
ooo ciekawe a moge prosic o wiecej szczegolow?
FemmeFatale2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-25, 14:54   #68
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Prosze bardzo: kroję drobno natke pietruszki, zalewam zimna wodą (1 szklanka) z 2 kostkami lodu i wstawiam na noc do lodówki. Się przegryźć musi Następnego dnia używam - można nią natrzeć całą buzię, można zanurzyć waciki i połozyć tylko na oczach. Trzymam w lodówce oczywiście.

Wersja hard: zamiast wody dajesz dwie łyżki jogurtu naturalnego, robisz papkę i zaraz po zrobieniu kładziesz pod oczy czy gdzie tam masz fantazję
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 17:28   #69
FemmeFatale2
Raczkowanie
 
Avatar FemmeFatale2
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 422
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Prosze bardzo: kroję drobno natke pietruszki, zalewam zimna wodą (1 szklanka) z 2 kostkami lodu i wstawiam na noc do lodówki. Się przegryźć musi Następnego dnia używam - można nią natrzeć całą buzię, można zanurzyć waciki i połozyć tylko na oczach. Trzymam w lodówce oczywiście.

Wersja hard: zamiast wody dajesz dwie łyżki jogurtu naturalnego, robisz papkę i zaraz po zrobieniu kładziesz pod oczy czy gdzie tam masz fantazję
Dziekuje, na pewno wybrobuje
FemmeFatale2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 23:40   #70
Milanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 208
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Cytat:
Napisane przez zuzenak Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Postanowiłam podzielić się moim odkryciem! jestem zachwycona
Mam bardzo suchą cerę i dużo zmarszczek pod oczami (mam też bardzo duże przepukliny tłuszczowe pod oczami, ale to inny temat), a najgorsze, że od paru miesięcy pojawiły się zmarszczki mimiczne w zewnętrznych kącikach oczu (kurze łapki). Stosowałam różne kremy antyzmarszczkowe: Avene Contour Des Yeux pod oczy i kremy Garniera. to absolutnie nie pomagało. W dodatku jestem alergiczką i mam bardzo wrażliwą skórę, np. kremy drogeryjne powodowały u mnie wysypki.
Ostatnio przerzuciłam się naturalną pielęgnację i pod oczy zaczęłam używać olejku rycynowego (zwykłego, z apteki) zmieszanego albo z olejem lnianym, albo z serum witaminowym własnej roboty - na zmianę. Wklepuję to przez kilka minut w problematyczne miejsca rano i wieczorem.
Słuchajcie, już po tygodniu takiej pielęgnacji po zmarszczkach nie było ani śladu. Nie ma ani jednej zmarszczki. Te mimiczne też zniknęły.
Dodatkowo zaczęłam smarować całą twarz tą miksturą i pięknie zamknęła mi rozszerzone pory na policzkach, kolor cery jest wyrównany, nie mam wysypek, podrażnień itd.
Z moich osobistych doświadczeń wynika, że głupi olejek za 5 złotych działa lepiej niż apteczne kremy za 70. Naprawdę polecam. U mnie efekty są rewelacyjne.
Mozesz podac przepis na ta miktsure i serum?
Milanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 18:38   #71
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Cytat:
Napisane przez zuzenak Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Postanowiłam podzielić się moim odkryciem! jestem zachwycona
Mam bardzo suchą cerę i dużo zmarszczek pod oczami (mam też bardzo duże przepukliny tłuszczowe pod oczami, ale to inny temat), a najgorsze, że od paru miesięcy pojawiły się zmarszczki mimiczne w zewnętrznych kącikach oczu (kurze łapki). Stosowałam różne kremy antyzmarszczkowe: Avene Contour Des Yeux pod oczy i kremy Garniera. to absolutnie nie pomagało. W dodatku jestem alergiczką i mam bardzo wrażliwą skórę, np. kremy drogeryjne powodowały u mnie wysypki.
Ostatnio przerzuciłam się naturalną pielęgnację i pod oczy zaczęłam używać olejku rycynowego (zwykłego, z apteki) zmieszanego albo z olejem lnianym, albo z serum witaminowym własnej roboty - na zmianę. Wklepuję to przez kilka minut w problematyczne miejsca rano i wieczorem.
Słuchajcie, już po tygodniu takiej pielęgnacji po zmarszczkach nie było ani śladu. Nie ma ani jednej zmarszczki. Te mimiczne też zniknęły.
Dodatkowo zaczęłam smarować całą twarz tą miksturą i pięknie zamknęła mi rozszerzone pory na policzkach, kolor cery jest wyrównany, nie mam wysypek, podrażnień itd.
Z moich osobistych doświadczeń wynika, że głupi olejek za 5 złotych działa lepiej niż apteczne kremy za 70. Naprawdę polecam. U mnie efekty są rewelacyjne.

Proponuję zgłosic miksturę do urzędu patentowego

blagam, zmarszczki zniknęły -bedziesz bardzo bogata sprzedając to cudo
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-30, 08:03   #72
bohochic
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 45
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

A ja tam nie wierzę w żadne „domowe sposoby”. Prawda jest taka, że jak zmarszczki się już pojawią, to z czasem tylko się pogłębiają, a nie znikają. Próbowałam już tylu kremów, że zwątpiłam w ich działanie. Szukam teraz odpowiedniego zabiegu. Próbowała któraś z Was może zabiegu Redensity w klinicexxxxxxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-10-29 o 09:34 Powód: nazwa
bohochic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 20:58   #73
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Najskuteczniejszy kremik jaki ostatnio uzywalam to LaserFocus od Clinique - pisalam na swoim blogu....
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 10:48   #74
calawskowronkach
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 57
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Może trochę niepoprawnie działam, ale smaruję się po prostu kremem nawilżającym pod oczy, nie mam jakichś wielkich zmarszczek jak narazie, ale mam ochotę spróbować czegoś stricte na zmarszczki w okolicach oczów
calawskowronkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 10:19   #75
soleil5
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 20
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Jeśli juz mowa o zmarszczkach i botoksie, to ja znalazłam bardzo dobre serum ze strasznie brzmiącym ale bardzo skutecznym składnikiem - jadem węża. <link>, stosuje dwa miesiące ale efekty widziałam juz po paru tygodniach, a zależało mi na czasie i rownież myslałam nad botoksem. To serum świetnie zastępuje mi botoks także polecam każdej kobiecie bojącej się igieł tak jak ja

Edytowane przez bernikula
Czas edycji: 2015-03-25 o 14:16
soleil5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 20:34   #76
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Ja pod wrażeniem filmiku callmeblondiee kupiłam krem pod oczy Tołpy, taki zielony 30+, kosztował ok. 35 zł za 10ml i naprawdę spłyca pierwsze zmarszczki
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 08:27   #77
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Ja pod wrażeniem filmiku callmeblondiee kupiłam krem pod oczy Tołpy, taki zielony 30+, kosztował ok. 35 zł za 10ml i naprawdę spłyca pierwsze zmarszczki
Właśnie zastanawiałam się kiedyś nad Tołpą, bo miałam od nich tylko szampon. Będę musiała w końcu spróbować jakiś krem, a pod oczy też by mi się przydał.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 11:51   #78
SensualSpa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Cytat:
Napisane przez Kingaaaa Pokaż wiadomość
RATUNKU! CZY MACIE TO SAMO?? Koszmar, zmarszczki są widoczne z kilometra. Używam kremu pod oczy La Roche od 3 miesięcy i nic. A czego wy używacie i z jakim rezultem?
Może warto pomyśleć też o zmianie trybu życia - brak snu, nikotyna, niewłaściwe oczyszczanie skóry też wpływają na ilość i głębokość zmarszczek.
SensualSpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 08:34   #79
Margatea
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 21
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Ja słyszałam. Zobacz tu <link>- masz objaśnione. Natomiast chyba, jeśłi już, to polecałabym Ci eMax zmaiast fal.

Edytowane przez bernikula
Czas edycji: 2015-06-10 o 08:52
Margatea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-07, 17:28   #80
migielska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Nie polecam 'cudownego" serum działającego jak botoks z FM. Kosztuje dużo, a efektów brak.
migielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-22, 09:53   #81
Agsbabka
Przyczajenie
 
Avatar Agsbabka
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Kiedyś używałam Vichy, nie był taki zły ale skład ie był za ciekawy. Później LRP to to w ogóle było beznadziejne inne kosmetyki mają spoko ale nie to. Teraz z kolei od 2 miesięcy smaruje twarz Richevonem i cieszę sie, że na niego trafiłam, bo ma naturalny skład, nie uczula mnie i zmarszczki są lekko wygładzone. No na pewno działa lepiej niż Vichy i LRP
Agsbabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-23, 11:30   #82
Wasuff
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 2
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

A co myślicie o <link> Ktoś ma jakieś opinie o tym?

Edytowane przez bernikula
Czas edycji: 2018-02-26 o 08:47
Wasuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-27, 19:12   #83
Rokoszka
Raczkowanie
 
Avatar Rokoszka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 114
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Też mam, kremuje i nic- nie chcą zniknąć
Rokoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-08, 10:50   #84
misiakicia96
Przyczajenie
 
Avatar misiakicia96
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 10
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Dziewczyny teraz popularny i bardzo skuteczny jest zabieg dermapenem. Moja siostra miała na zmarszczki w clinica cosmetologica w Gdańsku i super efekty są. Na początku trzeba trochę pocierpieć bo po zabiegu zapuchnietę oczy miała przez 2/3 dni ale później już tylko lepiej było. Tak z 3 zabiegi trzeba zrobić żeby efekt był
misiakicia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 07:09   #85
ula_1234
Przyczajenie
 
Avatar ula_1234
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 10
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Jeszcze 30-tki nie mam ale już zmarszczki pod oczami, myślałam już nawet o zabiegu ale teraz po lecie trochę się spłukałam z kasą więc szukam bardziej jakiegoś serum może co zadziała, koleżanka coś wspominała o Buatic, że ma dobre połączenie składników na zmarszczki, no ale w necie to ja go nigdzie nie widziałam. Może też jakieś inne znacie..
ula_1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-06, 07:43   #86
Mlecznabulka
Raczkowanie
 
Avatar Mlecznabulka
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 170
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Cytat:
Napisane przez ula_1234 Pokaż wiadomość
Jeszcze 30-tki nie mam ale już zmarszczki pod oczami, myślałam już nawet o zabiegu ale teraz po lecie trochę się spłukałam z kasą więc szukam bardziej jakiegoś serum może co zadziała, koleżanka coś wspominała o Buatic, że ma dobre połączenie składników na zmarszczki, no ale w necie to ja go nigdzie nie widziałam. Może też jakieś inne znacie..
Podbiję pytanie bo też rozgladam się za czymś w tym stylu dla osoby po trzydziestce.
Mlecznabulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 07:39   #87
Qeera
Raczkowanie
 
Avatar Qeera
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 38
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Cytat:
Napisane przez Mlecznabulka Pokaż wiadomość
Podbiję pytanie bo też rozgladam się za czymś w tym stylu dla osoby po trzydziestce.
No to jak szukasz to akurat ten krem co wspomina o nim Ula powinien być ok bo leci na calkiem fajnym skladzie z koenzymem Q10 i ruszczykiem czy guaraną i kofeiną.
Qeera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 08:57   #88
shewolf91
Przyczajenie
 
Avatar shewolf91
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 13
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

domowe sposoby działają - ale! normalne, że na świeże zmarszczki, młodą cerę - a nie, na cerę dojrzałą, z głębokimi zmarszczkami.... wtedy to już raczej zabiegi tylko. A na młodą cerę masaże, duuużo wody, kremy.... Joga twarzy też jest bardzo fajna. Warto próbować i łączyć różne sposoby, wtedy na pewno efekty będą lepsze
shewolf91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-04, 14:55   #89
monika_bombka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 51
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

u mnie problemem była opadająca górna powieka przez co wyglądałam na starsza i zmęczona. jak na ironię losu wybrałam się z okazji urodzin na stylizację rzęs do xxx i to był strzał w 10. od razu sypią się komplementy nie wierzyłam w takie akcje, ale dostałam namiary od swojej fryzjerki, która miała podoby problem i widząc u niej efekt stwierdziłam, że zaryzykuje. tylko od razu uprzedzam, że musicie poszukać dobrego eksperta, bo nie każda stylistka umie sobie poradzić z taką budową oka

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-07-04 o 15:55 Powód: reklama
monika_bombka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 13:49   #90
natinkaaa
Przyczajenie
 
Avatar natinkaaa
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 17
Dot.: zmarszczki pod oczami 30-latki

Cytat:
Napisane przez shewolf91 Pokaż wiadomość
domowe sposoby działają - ale! normalne, że na świeże zmarszczki, młodą cerę - a nie, na cerę dojrzałą, z głębokimi zmarszczkami.... wtedy to już raczej zabiegi tylko. A na młodą cerę masaże, duuużo wody, kremy.... Joga twarzy też jest bardzo fajna. Warto próbować i łączyć różne sposoby, wtedy na pewno efekty będą lepsze



szczerze? u mnie jest i dużo wody, i masaże, i kremy, i ja nie czuję jakoś różnicy....
natinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-31 21:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:07.