Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek. - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-14, 18:54   #901
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Twiggy22, dzięki juz wszystko wiem. To to samo co sposob "punch down "


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 18:56   #902
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Twiggy22, dzięki juz wszystko wiem. To to samo co sposob "punch down "


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
O to świetnie, a miałaś już okazje przetestować?
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 19:16   #903
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Tak, wlasnie to najczęściej stosowany przeze mnie sposob skladania kubeczka. Czasami stosuje tez sposob "C" ale przy soft melunach tylko pączek kwiatka sie sprawdza.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 09:06   #904
marchesa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

A ja mam do was pytanie z innej beczki
czy kubeczki bardzo zmieniają kolor podczas użytkowania?
marchesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 10:43   #905
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez marchesa Pokaż wiadomość
A ja mam do was pytanie z innej beczki
czy kubeczki bardzo zmieniają kolor podczas użytkowania?
No niestety mój się przebarwił... Z jasnego białego, przezroczystego zrobił się podżółcony. Ale nadal moim zdaniem warto kupić bezbarwny, ponieważ nie ma w sobie żadnych potencjalnie niekorzystnych pigmentów, które wprowadza się do wnętrza ciała. A poza tym, to widzisz go tylko w czasie wymiany (gdzie i tak nie wygląda jak nowy) i raczej nikomu nie pokazujesz między miesiączkami, więc nie ma co się zadręczać przebarwieniami
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 11:17   #906
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Moj biały kubeczek też się lekko przebarwił, ale nie dużo zwazywszy na czas uzywania. Teraz mam 2 kolorowe kubeczki meluny i wygladaja estetyczniej. Nie obawialabym sie barwnikow. Kubeczki takich firm jak meluna czy lunette na pewno sa bezpieczne. Na rynku widze coraz wiecej tanich chinskich podrobek i takich bym nie tknęła ale co jak co, ale niemieckiemu producentowi kolorowych kubeczków bym ufała.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 11:32   #907
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Moj biały kubeczek też się lekko przebarwił, ale nie dużo zwazywszy na czas uzywania. Teraz mam 2 kolorowe kubeczki meluny i wygladaja estetyczniej. Nie obawialabym sie barwnikow. Kubeczki takich firm jak meluna czy lunette na pewno sa bezpieczne. Na rynku widze coraz wiecej tanich chinskich podrobek i takich bym nie tknęła ale co jak co, ale niemieckiemu producentowi kolorowych kubeczków bym ufała.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja mam odmienne zdanie, ale Papayo, nie dlatego aby podważyć Twoje tylko mieszkam w DE i widziałam w kilka reportaży jak niemieckie czy Europejskie firmy w ogóle zdobywają certyfikaty CE i inne niezbędne dokumenty w szemranych firmach np. w Bułgarii. Poza tym produkcja pigmentów jest bardzo szkodliwa dla środowiska. Ale to jest sprawa indywidualnego podejścia, ja wybrałam MoonCup ponieważ oprócz jakości materiału spełnia moje oczekiwanie "ekologiczne", jednak jeśli ktoś nie bardzo im hołduje to jasne, ze może sobie kupić ładniutki kubeczek Manie np kuszą te woreczki w groszki nie wiem jaka firma je ma, chyba nawet Melunki są w tych prześlicznych woreczkach Ale słowo się rzekło, zostaje przy swoim "lnianym"!

Edytowane przez Twiggy22
Czas edycji: 2014-03-20 o 11:33
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-20, 11:46   #908
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Twiggy, nie pomyslałabym, że Niemcy mogliby robić takie przekręty, ale widać że tak. Pewnie na małą skalę ale jednak.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 11:57   #909
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Twiggy, nie pomyslałabym, że Niemcy mogliby robić takie przekręty, ale widać że tak. Pewnie na małą skalę ale jednak.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No własnie była mowa o "dużych producentach" zmroziło mnie to, bo jak tu żyć w świcie, gdzie ustala się jakieś normy mające chronić konsumentów, a potem okazuje się, że są one o kant pupy? Bardzo smutne to wszystko...
Ale kolorowy czy nie i tak mniej szkodliwy dla nas i dla środowiska niż podpaski i tampony

Edytowane przez Twiggy22
Czas edycji: 2014-03-20 o 11:59
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 12:15   #910
Silesian Girl
Rozeznanie
 
Avatar Silesian Girl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 712
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Mam niebieska Melunke i wyglada jak nowa "siedzi" w pieknym ciemnofioletowym woreczku.
Jesli chodzi o produkty higieniczne cenie sobie estetyczny wyglad, przebarwienia kojarzylyby mi sie z brudem i pewnie spowodowalyby u mnie chec kupienia nowego kubeczka

Sent from my LG-P700 using Wizaz Forum mobile app
__________________


http://8-pietro.blogspot.com/



Kupujemy, remontujemy i urządzamy mieszkanko
Cieszymy się, wkurzamy, rozmyślamy i lamentujemy

Zapraszam na pierwszego bloga
Silesian Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 12:42   #911
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez Silesian Girl Pokaż wiadomość
Mam niebieska Melunke i wyglada jak nowa "siedzi" w pieknym ciemnofioletowym woreczku.
Jesli chodzi o produkty higieniczne cenie sobie estetyczny wyglad, przebarwienia kojarzylyby mi sie z brudem i pewnie spowodowalyby u mnie chec kupienia nowego kubeczka

Sent from my LG-P700 using Wizaz Forum mobile app
O własnie, sprawa bardzo indywidualna
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-31, 09:48   #912
stszala
Raczkowanie
 
Avatar stszala
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 224
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Osobiście nie używam w ogóle podpasek, tylko tamponów. Od czasu indydentu, gdy prawie spaliłam się przez nie ze wstydu. Nigdy więcej w życiu podpaski nie założę. ALE - zaciekawiona nowinkami - kupiłam kubeczek marki MeLuna. Oczywiście wybrałam model brokatowy z pętelką na końcu. Przyszedł ekspresowo i całe szczęscie, bo następnego dnia dostałam okres.
Z dostępnych modeli (chyba 6) wybrałam miękki kubek, wielkości M. W pierwszym momencie, gdy go zobaczyłam stwierdziłam - ale ogromny! Następnie poczytałam instrukcję i obejrzałam obrazki. Wyglądało to strasznie, no ale jeśli wydałam już taką kasę - trzeba wypróbować

Tak też się stało. Ułożyłam, jak kazali w instrukcji i siup Myślałam, że jakoś źle się ułożył, że coś będzie przeciekało...
Zdwiwiło mnie także to, że w ogóle go nie czuć. Zdarzało mi się czasem, że tampon jakoś źle się ułożył i mnie uwierał. No i nie ma sznurka, z którego zawsze śmieje się mój mąż

Pierwszego dnia przechodziłam z nim 8h, później umyłam go, następnie znów kilka godzin. Przed nocą umyłam go i ponownie założyłam (kładłam się około 21:00). Wstałam o 7:00. Niestety rano - biedaczek nie dał rady przelało mu się troszkę, ale to nie jego wina. Po prostu ilość krwi go przerosła
OGÓLNIE po użytkowaniu stwierdzam, że jest to bardzo ciekawy drobiazg. Szczególnie, że można go nosić także w dni płodne (stosuję go także w ten sposób).

Jedyny problem, jaki napotkałam, to moje dość długie paznokcie. Całe szczęście, że są naturalne, bo żelowe raczej uniemożliwiłyby mi zakładanie kubeczka...
Z opróżnianiem nie mam problemu. Nie obrzydza mnie widok krwi, ani nic takiego. W pracy mam zlew w kabinie, więc także nie widzę problemu. A w toaletach publicznych można wytrzeć kubeczek chusteczkami (suchymi lub nawilżonymi) - taką informację zawiera nawet moja ulotka.
Jeśli chodzi o mnie to polecam ten wynalazek
__________________

Zapraszam miłośniczki ręcznie robionej biżu:

http://mojenastroje.blogspot.com/



Edytowane przez stszala
Czas edycji: 2014-04-01 o 09:43
stszala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 20:32   #913
alicia_k
Przyczajenie
 
Avatar alicia_k
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Witajcie dziewczyny przeczytałam jakiś czas temu w gazecie, że istnieje coś takiego jak kubeczek menstruacyjny (nie mam pojęcia czemu nie słyszałam o tym wcześniej, choć czytam wszystkie babskie pisma i wiele babskich stron internetowych). Tak mnie to zaciekawiło, że natychmiast zaczęłam przeczesywać Internet w poszukiwaniu informacji na ten temat. Trafiłam na bardzo fajną stronę, która wprost zalała mnie informacjami dowiedziałam się wszystkiego, później trafiłam na to forum, poczytałam wasze doświadczenia i rady, które ostatecznie rozwiały moje wątpliwości i od razu zamówiłam MeLunkę M Classic, dotarła do mnie parę dni temu, akurat w drugim dniu @, więc miałam okazję wypróbować. Wynalazek rzeczywiście rewelacyjny, chociaż przyjdzie mi się z nim długo oswajać, bo co prawda zakłada się ok, zasysa się pięknie za każdym razem, nic nie przecieka choć mam bardzo obfite @, jednak z wyciąganiem jest tragedia mam z tym ogromny problem, czuję się po tych paru dniach wymęczona, obolała i jak by „posiniaczona” TAM od tych prób wyciągnięcia, ale zdaję sobie sprawę, że po prostu brak mi wprawy i pewnie jestem zbyt spięta choć oczywiście staram się nie być ale wiadomo – im bardziej człowiek się stara tym bardziej nie wychodzi
No i przekonałam się, że faktycznie tampony i podpaski mają bardzo małą chłonność, bo zawsze musiałam używać największych tamponów i największych podpasek jednocześnie, a i tak co 3-4 godziny latałam wszystko wymieniać, bo już przeciekało, a kubeczek wytrzymał 8 godzin bez problemu i nie był nawet w całości zapełniony
Mam nadzieję, że uda mi się nauczyć z nim obchodzić, bo nie chciałabym z niego zrezygnować, a chwilowo jestem troszkę zniechęcona przez te problemy z wyciąganiem.
alicia_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 21:51   #914
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Hej!!! To wspaniale Nie poddawaj się, miałam tak samo na początku - jeśli czujesz, że delikatne miejsca są zbyt mocno naruszone - daj sobie spokój w tym cyklu i spróbuj w następnym. Zobaczysz z dnia na dzień będzie tylko lepiej Jeśli masz obfite krwawienia to proponuje dodatkową chłonniejszą wkładkę na pierwszych kilka cykli, wiadomo miesiączka miesiączce nie równa Na pewno się oswoisz i niebawem dojdziesz do wprawy, ważne aby się nie zniechęcać, wymiana się stanie rutynową czynnością i tyle!
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 09:06   #915
alicia_k
Przyczajenie
 
Avatar alicia_k
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość
Zobaczysz z dnia na dzień będzie tylko lepiej Na pewno się oswoisz i niebawem dojdziesz do wprawy, ważne aby się nie zniechęcać, wymiana się stanie rutynową czynnością i tyle!
taką mam właśnie nadzieję próbowałam sobie przypomnieć jak to było wiele lat temu jak zaczynałam z tamponami, byłam co prawda młodziutką dziewczyną, więc miałam ogromny problem, żeby sobie to w ogóle zaaplikować, ale jeśli dobrze pamiętam to upociłam się wtedy tak samo jak teraz przy kubeczku z tym, że wtedy na jakiś czas dałam sobie spokój, a teraz już jestem mądrzejsza i wiem, że trzeba cierpliwości i treningu Tym bardziej, że poza tymi drobnymi niedogodnościami dostrzegam same plusy kubeczka.

Edytowane przez alicia_k
Czas edycji: 2014-04-05 o 09:08
alicia_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 12:42   #916
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez alicia_k Pokaż wiadomość
taką mam właśnie nadzieję próbowałam sobie przypomnieć jak to było wiele lat temu jak zaczynałam z tamponami, byłam co prawda młodziutką dziewczyną, więc miałam ogromny problem, żeby sobie to w ogóle zaaplikować, ale jeśli dobrze pamiętam to upociłam się wtedy tak samo jak teraz przy kubeczku z tym, że wtedy na jakiś czas dałam sobie spokój, a teraz już jestem mądrzejsza i wiem, że trzeba cierpliwości i treningu Tym bardziej, że poza tymi drobnymi niedogodnościami dostrzegam same plusy kubeczka.
Hahaha to tak jak ja, od początku pieje z zachwytu! A z tamponami na początku to u mnie była totalna masakra! Ale jakoś poszło! Z tym tez sie uda, tym bardziej, że masz problemy jedynie z wyjmowaniem, a to opanujesz rach ciach ciach!
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 00:26   #917
marchesa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Jestem po pierwszej miesiączce z kubeczkiem i mam niestety bardzo duże problemy z aplikacją. Przecieka, nie chce się zassać. Jestem bardzo obolała i w miarę noszenia kubeczka ból staje się nie do wytrzymania.
Obawiam się, że wybrałam za duży kubeczek.
Ale niestety nigdzie nie jest dokładnie wyjaśnione jaki kubeczek powinny wybrać kobiety po cesarce! Niby ciąża zmienia trochę budowę, a z drugiej strony to nie jest poród naturalny
muszę przyznać, że przeczytałam cały wątek od początku i jestem zadziwiona tym, że niektóre z was mówią, że nic nie czują podczas noszenia kubeczka
czy któraś z dziewczyn miała podobne problemy?
marchesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 15:13   #918
alicia_k
Przyczajenie
 
Avatar alicia_k
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Polecam stronę, na którą ja trafiłam kiedy szukałam informacji www.magicznykubeczek.pl - jest tam dosłownie wszystko na temat kubeczków, jeśli dobrze pamiętam, to również jak wybierać po cesarskim cięciu.
alicia_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 21:33   #919
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Witam,

Zastanawiam się właśnie nad przejściem z tamponów na kubeczek menstruacyjny. Do tej pory używałam tylko i wyłącznie tamponów gdyż podpasek nie toleruje,nie czuję się w nich dobrze. Stosuje tampony od 13 lat, od kiedy mam miesiączkę. Może raz w tym czasie użyłam podpaski. Podczas jednej miesiączki zużywam ok.20tu tamponów co w przeliczeniu nie jest tanie,a kubeczek starcza na 10lat (podobno). Czy jest on bezpieczny? Nie powoduje infekcji? Czy miał ktoś do czynienia z tym? Jest polecany?
Prosze o porady

Na groupon jest oferta - kubeczek firmy OrganiCup- zamiast 179 zł kubeczek kosztuje 79 zł
http://www.groupon.pl/oferty/cala-po...s-2-2/39033766

Zastanawiam się właśnie czy kupić
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-18, 23:21   #920
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez basikagniezno Pokaż wiadomość
Witam,

Zastanawiam się właśnie nad przejściem z tamponów na kubeczek menstruacyjny. Do tej pory używałam tylko i wyłącznie tamponów gdyż podpasek nie toleruje,nie czuję się w nich dobrze. Stosuje tampony od 13 lat, od kiedy mam miesiączkę. Może raz w tym czasie użyłam podpaski. Podczas jednej miesiączki zużywam ok.20tu tamponów co w przeliczeniu nie jest tanie,a kubeczek starcza na 10lat (podobno). Czy jest on bezpieczny? Nie powoduje infekcji? Czy miał ktoś do czynienia z tym? Jest polecany?
Prosze o porady

Na groupon jest oferta - kubeczek firmy OrganiCup- zamiast 179 zł kubeczek kosztuje 79 zł
http://www.groupon.pl/oferty/cala-po...s-2-2/39033766

Zastanawiam się właśnie czy kupić
To wlaśnie kubeczek jest bezpieczny i nie powoduje infekcji, poniewaz nie pozostawia na sciankach pochwy wlôkien- jest wzkonany z medycznego silikonu ( i jesli masz tendencje di infekcji to proponuje bezbarwny kubeczek, ja kupilam na ekokobieta.com.pl i zostal mi fachowo doradzony roymiar itd. mam mooncup'a) tampony dodatkowo sa wykonane z bawlny poddawanej chemicznemu wzbielaniu, aby miec ladny i czyst bialy look, oraz sama bawelna jest traktowana pestycydami i rozna chemia, a blony sluzowe takie rzeczy bardzo chlonà.... takze jesli to jedzna twoja obawa to kupuj i badz wolna od tamponow
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 09:46   #921
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość
To wlaśnie kubeczek jest bezpieczny i nie powoduje infekcji, poniewaz nie pozostawia na sciankach pochwy wlôkien- jest wzkonany z medycznego silikonu ( i jesli masz tendencje di infekcji to proponuje bezbarwny kubeczek, ja kupilam na ekokobieta.com.pl i zostal mi fachowo doradzony roymiar itd. mam mooncup'a) tampony dodatkowo sa wykonane z bawlny poddawanej chemicznemu wzbielaniu, aby miec ladny i czyst bialy look, oraz sama bawelna jest traktowana pestycydami i rozna chemia, a blony sluzowe takie rzeczy bardzo chlonà.... takze jesli to jedzna twoja obawa to kupuj i badz wolna od tamponow

dodam jeszcze tylko, że tampony wysuszają pochwę i pozbawiają ja natyralnej ochrony przed infekcjami.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 09:51   #922
Kikimorka
Raczkowanie
 
Avatar Kikimorka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdziekolwiek
Wiadomości: 122
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Ja tez na kubeczek zdecydowalam sie, bo znalazlam przypadkiem oferte na citeam i jestem bardzo zadowolona.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kikimorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 19:30   #923
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

ja się zawsze zapierałam,że nie chciałabym kubeczka, no ale ...
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 22:02   #924
Zatruty bluszcz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Hej dziewczyny c:
Mam zamiar kupić kubeczek menstruacyjny, ale nie wiem na jaką firmę się zdecydować. Gdy buszowałam po ebay-u znalazłam to : http://www.ebay.pl/itm/Reusable-Mens...cab5319&_uhb=1

Cena jest naprawdę korzystna, ale jak z jakością? Myślicie, że warto ryzykować, czy lepiej dołożyć trochę więcej, ale mieć pewniaka?
Zatruty bluszcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 22:31   #925
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Ja mogę polecić MeLune
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 19:15   #926
Karolajna1_9_8_9
Rozeznanie
 
Avatar Karolajna1_9_8_9
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 555
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cóż, ja w dalszym ciągu nie nauczyłam się zakładać kubeczka tak, aby nie przeciekał Składałam go na wszystkie możliwe sposoby, a i tak bez podpaski się nie objedzie. Czasami już po 15 minutach sobie nie radzi. Chyba jestem jakaś nieforemna lub wybrałam nieodpowiedni rozmiar. Liczyłam, że latem nie będę musiała się bawić z szeleszczącymi podpaskami i wystarczy tylko kubeczek i wkładka w razie w
__________________

Wystarczy Karolina
Karolajna1_9_8_9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 21:41   #927
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Może po prostu źle go instalujesz?

Sorrki za błędy- słownik w mojej cegle mnie nie lubi
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-07, 12:37   #928
Karolajna1_9_8_9
Rozeznanie
 
Avatar Karolajna1_9_8_9
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 555
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Może po prostu źle go instalujesz?
Walczę z nim od dobrych kilku miesięcy i próbowałam naprawdę wszystkiego. Płytko, głęboko, na siedząco, na stojąco-jak tylko się da, a i tak przecieka, mimo tego, że jest zapełniony w naprawdę niewielkim stopniu
Tak jak pisałam wcześniej, oczekiwałam wybawienia od podpasek, ale niestety, nie udaje się. No, ale przynajmniej nie czuję tej suchości, którą miałam podczas stosowania tamponów. Zawsze to jakiś plus.
__________________

Wystarczy Karolina
Karolajna1_9_8_9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 11:33   #929
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez Karolajna1_9_8_9 Pokaż wiadomość
Cóż, ja w dalszym ciągu nie nauczyłam się zakładać kubeczka tak, aby nie przeciekał Składałam go na wszystkie możliwe sposoby, a i tak bez podpaski się nie objedzie. Czasami już po 15 minutach sobie nie radzi. Chyba jestem jakaś nieforemna lub wybrałam nieodpowiedni rozmiar. Liczyłam, że latem nie będę musiała się bawić z szeleszczącymi podpaskami i wystarczy tylko kubeczek i wkładka w razie w
Chyba raczej nie ten rozmiar albo nie taka twardość
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 08:47   #930
Karolajna1_9_8_9
Rozeznanie
 
Avatar Karolajna1_9_8_9
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 555
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez lele Pokaż wiadomość
Chyba raczej nie ten rozmiar albo nie taka twardość
Sądzę właśnie, że nie trafiłam z rozmiarówką. Wzięłam S-kę, a powinnam wziąć M i pewnie wtedy wszystko byłoby w porządku.
Może kiedyś zdecyduję się na większy.
__________________

Wystarczy Karolina
Karolajna1_9_8_9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-31 07:09:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:55.