Mamy czerwcowe 2020 część 2 [emoji173] - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-24, 16:33   #61
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Napisać w prywatnych wiadomościach? Czy pod jakimś postem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

Dokładnie koleżanka 4050 kg i od razu cesarka nie wiem jak u ten kolejnej mogli się tak pomylić.
Efekt taki,że ona więcej dzieci mieć nie chce ale co się dziwić poród okropny krwawienie mega narażali ją na niebezpieczeństwo a ta koleżanka bardzo szczupła i wąska w biodrach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Odblokuje na godzinkę. Właz z tego linku.

https://www.facebook.com/groups/2531...247/?ref=share


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-24, 16:44   #62
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Odblokuje na godzinkę. Właz z tego linku.

https://www.facebook.com/groups/2531...247/?ref=share


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-24, 16:59   #63
Pat1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 487
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Dzień dobry

Dane na 1 stronę.

Patrycja, pierwsza ciąża, 32 lata (rocznikowo ), TP 02.06.2020 r. (przy CC na pewno będzie wcześniej - maj), chłopak

Dziś w miejscu publicznym pierwszy raz ktoś zwrócił mi uwagę, że skoro stoję przy kasie pierwszeństwa to tego pierwszeństwa mam wymagać Co prawda miałam dziś obcisłą sukienkę i rozpięty płaszcz (bo w zapiętej kurtce/płaszczu faktycznie brzuch może być mało zauważalny). Pani kasjerka "ochrzaniła" mnie, że stoję w kolejce. Powiedziała, że następnym razem mam podejść bez kolejki, a jak ktoś się odezwie to będzie miał z nią do czynienia I jeszcze pan z tyłu przyznał jej rację. Normalnie szok


Cytat:
Napisane przez Krychulec89 Pokaż wiadomość
Ja już nie pamiętam o połówkowych :P to powiem ci że kawał kobitki już 700g. Mój synek miał wtedy 450g już się nie mogę doczekać tych ostatnich 3 trymestru. Od którego tygodnia się je robi?
Mój na połówkowych (20 t 3 d) ważył 355 g.

Dzisiaj byłam odebrać wyniki z testu potrójnego robionego w styczniu (wiedziałam, że wyniki są dobre, bo wcześniej tam dzwoniłam). Przy okazji zapisywałam się na badania trzeciego trymestru i rejestratorka powiedziała, że najlepiej w 31 - 32 tygodniu. Ogólnie czytałam, że te badania wykonuje się od 28-32 tygodnia. Ja jestem zapisana równo na 31 tydzień.

Cytat:
Napisane przez mala_iskierka Pokaż wiadomość
Agata, CV 3 aniołki, Córka 6 lat, córeczka TP 25.06

U nas w 21 TC miała 385 gram także też jestem ciekawa jak teraz, a następna wizyta dopiero za 2 tyg.
U nas w mieście jest bardzo fajna szkoła rodzenia ale zajęcia w pon. I środy o 16.30, więc dopóki pracuje nie ma szans, a musiałabym skończyć do 32 TC
Także albo tylko się umowie z położna (i tak potrzebuje pieczątkę) albo sproboje przy s zpitalu gdzie będę rodziła, już na spokojnie wtedy w kwietniu jak będę na L4.
Czy Wasze dzieci mają już jakiś rytm kiedy je czujecie ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój dzieć początkowo był aktywny późnym wieczorem (po godz. 22). Następnie doszły do tego poranki. Obecnie największe ruchy odczuwam rano i wieczorem, ale coraz częściej fika też w ciągu dnia.

Cytat:
Napisane przez mala_iskierka Pokaż wiadomość
A niby waga powyżej 4 kg może być już wskazaniem do CC... Porażka jakaś żeby w dzisiejszych czasach się mylić o 1 kg. I naprawdę nie wyobrazam sobie rodzić tak dużego dziecka 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też myślałam, że szacowana waga ok. 4 kg jest już wskazaniem do CC. Moja znajoma urodziła pierwsze dziecko z wagą ok. 2900 g. Drugie dziecko było szacowane na troszkę ponad 4000 g i nikt z nią nawet nie podjął rozmowy o możliwości CC (a to bardzo drobna dziewczyna). Gdzieś czytałam, że niby cięcie rozważają, kiedy szacowana waga przekracza 4200 g.

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę napiszcie coś o sobie w grupie na FB, bo mamy jeszcze 5 pan, które się nie odezwały. Jutro będę wyrzucać jak nie wiemy kim są.

Grupa jest ukryta i zamknięta. Jeśli jeszcze jakaś chciałaby dołączyć to proszę na priv


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja jak się zdecyduję to dołączę (dam Ci wtedy znać na priv Póki co odpuszczam FB. Przez tyle lat nie korzystałam, więc na razie ciężko mi się przełamać.

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:56 ----------

Cytat:
Napisane przez blondynkapoznan Pokaż wiadomość
U mnie najbarzdziej czuje rano w lozku, wieczorem. Czasami w ciągu dnia jak usiądę.


Lekarz mowil ze mam teraz cukier mierzyć co 2 dnii. Bo mam palec pokutę. Aby odpoczęły.
Znowu muszę zrobic toxo.Załącznik 7708976


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mi też zapowiedział, że na następnej wizycie dostanę wykaz do zrobienia większej ilości badań m. in. ponownie HIV, toxo itp.
Pat1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-24, 17:02   #64
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Dzisiaj gin mi mowil ze można niby mieć położna. Ze można sobie opłacić. On może mi dać namiary. Ale zast sie. Poprzednio jak tam rodziłam nie miałam położnej i było ok. M nie opuścił mnie na krok. Chyba ze dziecko będzie duże to wtedy CC.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-24, 17:16   #65
Pat1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 487
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez blondynkapoznan Pokaż wiadomość
Dzisiaj gin mi mowil ze można niby mieć położna. Ze można sobie opłacić. On może mi dać namiary. Ale zast sie. Poprzednio jak tam rodziłam nie miałam położnej i było ok. M nie opuścił mnie na krok. Chyba ze dziecko będzie duże to wtedy CC.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja sobie tak myślę, że gdybym była pewna porodu SN to chyba skorzystałabym z takiej opcji. Czułabym się bardziej pewnie i "bardziej zaopiekowana".


Dziewczyny ---- jedna kwietniówka już urodziła (15.02.2020 r) dziewczynkę 1590 g.

Edytowane przez Pat1988
Czas edycji: 2020-02-24 o 21:14
Pat1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-24, 17:17   #66
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez mala_iskierka Pokaż wiadomość
A niby waga powyżej 4 kg może być już wskazaniem do CC... Porażka jakaś żeby w dzisiejszych czasach się mylić o 1 kg. I naprawdę nie wyobrazam sobie rodzić tak dużego dziecka 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Generalnie zależy od tego jak wąska jest miednica. Ja z kolei słyszałam że przy 4,5 kg dziecka cc 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-24, 17:42   #67
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Generalnie zależy od tego jak wąska jest miednica. Ja z kolei słyszałam że przy 4,5 kg dziecka cc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Kuzynka ma wąska i miała 3 cc. Ona bardzo niska i szczupła.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-24, 18:22   #68
nulkaa3
Rozeznanie
 
Avatar nulkaa3
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez Pat1988 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ---- jedna kwietniówka już urodziła (15.02.2020 r) dziewczynkę 1590 g.
Ja się mega boję, że tym razem mogę nie dotrwać do donoszonej ciąży. Miała jakieś objawy wcześniej?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Pat1988 Pokaż wiadomość
Ja sobie tak myślę, że gdybym była pewna porodu SN to chyba skorzystałabym z takiej opcji. Czułabym się bardziej pewniej i "bardziej zaopiekowana".


Dziewczyny ---- jedna kwietniówka już urodziła (15.02.2020 r) dziewczynkę 1590 g.
Ja się mega boję, że tym razem mogę nie dotrwać do donoszonej ciąży. Miała jakieś objawy wcześniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nulkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-24, 18:37   #69
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Hej!
Ja jak zwykle spóźniona

Cytat:
Napisane przez cirro7 Pokaż wiadomość
Ehh współczuję. Ja byłam w sobotę, potem cały dzień było mi niedobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja idę w tym tygodniu, gdzieś pod koniec...trochę się boję swojej reakcji Poza tym martwię się czy mi choroba nie namiesza w wynikach? Antybiotyk zdążę wyjeść kilka dni wcześniej, jeszcze mam leki do inhalacji...nie wiem czy też moga coś zmieniać.

Cytat:
Napisane przez myszenka87 Pokaż wiadomość
Hej Ja od wczoraj marnie się czuję. Co prawda gorączki nie mam ale kaszel i drapanie w gardle i katar okropny. Jak mąż wróci z pracy muszę podjechać do apteki, chociaż sama nie wiem co na te gardło, żeby przy okazji cukier nie skakał. Można Tantum Verde? Na razie ratuję się herbatą z cytryną.



Anna, 33l, pierwsza ciąża, TP 01.06.2020 dziewczynka Zosia
Ja przy zapaleniu gardła w pierwszym trymestrze brałam tantum verde w sprayu. Poza tym polecam płukanie gardła - ja używałam naparu z szałwii + sól + ze 2 krople olejku z drzewa herbacianego

Cytat:
Napisane przez prusaczek Pokaż wiadomość
I ja witam się w nowym wątku. Śledzę Was od jakiegoś czasu, ale ze względu na wcześniejsze straty bałam się zapisać do wątku. Teraz, po USG połówkowym i znacznej poprawie wyników w końcu ośmielam się dołączyć.

Anna, 29 lat. 3 ciąża, 2 aniołki. TP 25.06. Chłopczyk. Nad imieniem wciąż debatujemy

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka
Witaj i gratuluję synka

Cytat:
Napisane przez mala_iskierka Pokaż wiadomość
Agata, CV 3 aniołki, Córka 6 lat, córeczka TP 25.06

U nas w 21 TC miała 385 gram także też jestem ciekawa jak teraz, a następna wizyta dopiero za 2 tyg.
U nas w mieście jest bardzo fajna szkoła rodzenia ale zajęcia w pon. I środy o 16.30, więc dopóki pracuje nie ma szans, a musiałabym skończyć do 32 TC
Także albo tylko się umowie z położna (i tak potrzebuje pieczątkę) albo sproboje przy szpitalu gdzie będę rodziła, już na spokojnie wtedy w kwietniu jak będę na L4.
Czy Wasze dzieci mają już jakiś rytm kiedy je czujecie ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak ja się zapisywalam na szkołę rodzenia, to położna mi sama wybrała termin na kwiecień dopiero...w sumie nawet nie dyskutowałam

Co do ruchów mam wrażenie, ze jakiś random...a przy tym ma dni, że cały dzień się telepie po brzuchu, a mam takie, że głównie wieczorem kopie, często tak bardzo w dół celuje (dziwne uczucie )

Cytat:
Napisane przez mala_iskierka Pokaż wiadomość
A niby waga powyżej 4 kg może być już wskazaniem do CC... Porażka jakaś żeby w dzisiejszych czasach się mylić o 1 kg. I naprawdę nie wyobrazam sobie rodzić tak dużego dziecka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja mama rodziła duże dzieci (wtedy nie robiło się usg i takich pomiarów dokładnych, więc pewnie nie wiedziała nawet z czym się mierzy ). Na porody nie narzekała i nie wspomina ich źle... Teraz wydaje mi się, że bardziej niż samą wagę powinni wziąć pod uwagę miednicę rodzącej i to porównywać ze swoimi szacunkami wagowymi. Bo jedna to ponad 4kg dziecko urodzi bez wiekszych problemów, a u innej nie będzie w ogóle takiej opcji, bo miednica wąska.

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę napiszcie coś o sobie w grupie na FB, bo mamy jeszcze 5 pan, które się nie odezwały. Jutro będę wyrzucać jak nie wiemy kim są.

Grupa jest ukryta i zamknięta. Jeśli jeszcze jakaś chciałaby dołączyć to proszę na priv


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie załapałam się Zaraz będe pisac na priv.


Cytat:
Napisane przez Pat1988 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Dane na 1 stronę.

Patrycja, pierwsza ciąża, 32 lata (rocznikowo ), TP 02.06.2020 r. (przy CC na pewno będzie wcześniej - maj), chłopak

Dziś w miejscu publicznym pierwszy raz ktoś zwrócił mi uwagę, że skoro stoję przy kasie pierwszeństwa to tego pierwszeństwa mam wymagać Co prawda miałam dziś obcisłą sukienkę i rozpięty płaszcz (bo w zapiętej kurtce/płaszczu faktycznie brzuch może być mało zauważalny). Pani kasjerka "ochrzaniła" mnie, że stoję w kolejce. Powiedziała, że następnym razem mam podejść bez kolejki, a jak ktoś się odezwie to będzie miał z nią do czynienia I jeszcze pan z tyłu przyznał jej rację. Normalnie szok




Mój na połówkowych (20 t 3 d) ważył 355 g.

Dzisiaj byłam odebrać wyniki z testu potrójnego robionego w styczniu (wiedziałam, że wyniki są dobre, bo wcześniej tam dzwoniłam). Przy okazji zapisywałam się na badania trzeciego trymestru i rejestratorka powiedziała, że najlepiej w 31 - 32 tygodniu. Ogólnie czytałam, że te badania wykonuje się od 28-32 tygodnia. Ja jestem zapisana równo na 31 tydzień.



Mój dzieć początkowo był aktywny późnym wieczorem (po godz. 22). Następnie doszły do tego poranki. Obecnie największe ruchy odczuwam rano i wieczorem, ale coraz częściej fika też w ciągu dnia.



Ja też myślałam, że szacowana waga ok. 4 kg jest już wskazaniem do CC. Moja znajoma urodziła pierwsze dziecko z wagą ok. 2900 g. Drugie dziecko było szacowane na troszkę ponad 4000 g i nikt z nią nawet nie podjął rozmowy o możliwości CC (a to bardzo drobna dziewczyna). Gdzieś czytałam, że niby cięcie rozważają, kiedy szacowana waga przekracza 4200 g.



Ja jak się zdecyduję to dołączę (dam Ci wtedy znać na priv Póki co odpuszczam FB. Przez tyle lat nie korzystałam, więc na razie ciężko mi się przełamać.

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:56 ----------



Mi też zapowiedział, że na następnej wizycie dostanę wykaz do zrobienia większej ilości badań m. in. ponownie HIV, toxo itp.
Ja mam problem z wciskaniem sie w kolejkę - niby wiem, że powinnam skorzystać z pierwszeństwa, ale właśnie - sama musiałabym sie o to prosić i chyba brzuch odsłaniać, bo w kurtce absolutnie po mnie ciąży nie widać, w niektórych bluzkach też nie A zasadniczo nie czuję się źle stojąc, póki co przynajmniej w ogóle mnie to nie męczy - pewnie z większym brzuchem będzie gorzej, ale wtedy będzie widać to może przyjdzie łatwiej skorzystanie z pierwszeństwa

Cytat:
Napisane przez Pat1988 Pokaż wiadomość
Ja sobie tak myślę, że gdybym była pewna porodu SN to chyba skorzystałabym z takiej opcji. Czułabym się bardziej pewniej i "bardziej zaopiekowana".


Dziewczyny ---- jedna kwietniówka już urodziła (15.02.2020 r) dziewczynkę 1590 g.
O matko, jaki wcześniaczek

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

Cytat:
Napisane przez lubieCie Pokaż wiadomość
Haha no tak wyszło

Piszcie mi dane - imię, wiek i TP. A i płeć! I która ciąża i imię malucha jeśli już 100% wybrane

A jeśli chodzi o głosowanie na fb jestem za

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na pierwszą stronę:

Sam nick wystarczy Lat 32 (rocznikowo ), pierwsza ciąża, TP 25 czerwca, dziewczynka, na razie pozostaje bezimienna

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-24, 18:47   #70
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez nulkaa3 Pokaż wiadomość
Ja się mega boję, że tym razem mogę nie dotrwać do donoszonej ciąży. Miała jakieś objawy wcześniej?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Ja się mega boję, że tym razem mogę nie dotrwać do donoszonej ciąży. Miała jakieś objawy wcześniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pisała że miała kilka dni wcześniej wizytę i wszystko było ok, nic tego nie zapowiadało. Odkleiło się łożysko. Zaczęła krwawić, 10 minut później była na sor, po kolejnych 10 już cięli. Szczęście że dziecko żyje, ja bym w 10 minut nie dojechała do najbliższego szpitala ️ Trochę się tą historią przestraszyłam, ale tłumaczę sobie że to skrajne przypadki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-24, 19:08   #71
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Generalnie zależy od tego jak wąska jest miednica. Ja z kolei słyszałam że przy 4,5 kg dziecka cc 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Różne opinie widocznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Generalnie zależy od tego jak wąska jest miednica. Ja z kolei słyszałam że przy 4,5 kg dziecka cc 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A kiedy oni ta miednicę badają?
Dopiero przy porodzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-24, 19:40   #72
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Pisała że miała kilka dni wcześniej wizytę i wszystko było ok, nic tego nie zapowiadało. Odkleiło się łożysko. Zaczęła krwawić, 10 minut później była na sor, po kolejnych 10 już cięli. Szczęście że dziecko żyje, ja bym w 10 minut nie dojechała do najbliższego szpitala ️ Trochę się tą historią przestraszyłam, ale tłumaczę sobie że to skrajne przypadki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurcze, tak zupełnie nie miała żadnych problemów? To trochę straszne...bo jednak jak jakieś tam problemy są to człowiek bardziej na siebie uważa i w ogóle, a tak to słabo :/ Ja bym z domu dojechała w kwadrans, mam blisko szpital, ale taki w którym nikt nie chce rodzić, chyba że ma bardzo pokomplikowaną ciążę albo chore dziecko (z wadą serca na przyklad). Myślę, że akurat w takim przypadku gnałabym do niego co sił, i tak byłby najlepiej wyposażony do ratowania takiego dziecka...

Ale nie wyobrażam sobie tego wszystkiego...miała dziewczyna dużo szczęścia w nieszczęściu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-24, 20:25   #73
cirro7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 206
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Różne opinie widocznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

A kiedy oni ta miednicę badają?
Dopiero przy porodzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W mojej rozpisce badań, którą dostałam od lekarki ocena wielkości miednicy jest w przedziale 33-37 tydzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Idę jutro do przychodni na spotkanie z położoną. Kompletnie nie wiem czego mam się po takim spotkaniu spodziewać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cirro7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-24, 20:35   #74
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez cirro7 Pokaż wiadomość
W mojej rozpisce badań, którą dostałam od lekarki ocena wielkości miednicy jest w przedziale 33-37 tydzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Idę jutro do przychodni na spotkanie z położoną. Kompletnie nie wiem czego mam się po takim spotkaniu spodziewać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Położna zbada ciśnienie, wagę, spr tętno dziecka. I pogada. Do wypisania gora papierów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez blondynkapoznan
Czas edycji: 2020-02-25 o 06:27
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 02:45   #75
adela50
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 154
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Adela , 34 lata, TP: 03/06/2020, pierwsza ciążą - Wiktoria
adela50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 08:49   #76
_Nat_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Nat_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 475
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez adela50 Pokaż wiadomość
Adela , 34 lata, TP: 03/06/2020, pierwsza ciążą - Wiktoria
Rany, jak potwierdzi się u nas córka to marzę by była Twoją imienniczką.... Ale jak przekonać męża?!
_Nat_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 08:55   #77
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez cirro7 Pokaż wiadomość
W mojej rozpisce badań, którą dostałam od lekarki ocena wielkości miednicy jest w przedziale 33-37 tydzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Idę jutro do przychodni na spotkanie z położoną. Kompletnie nie wiem czego mam się po takim spotkaniu spodziewać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie moje trzy znajome tego nie miały chodziły do ginekolog na NFZ może to tylko prywatnie o to dbają a a tak mają w nosie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 09:26   #78
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Właśnie moje trzy znajome tego nie miały chodziły do ginekolog na NFZ może to tylko prywatnie o to dbają a a tak mają w nosie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


U mnie info o położnej wisi przy gabinecie na NFZ. Bo one przyjmują w gabinecie gina na Nfz. Fajne jest to ze można darmowo posłuchać tętna. I sie uspokoić ze wszystko ok. One później odpłatnie Ktg robia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 09:27   #79
Devileek
Zakorzenienie
 
Avatar Devileek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 6 653
GG do Devileek
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez Krychulec89 Pokaż wiadomość
Aaaa no to podobnie Zrozumiałam że na połówkowych tyle ważyła :P ciekawe ile mój maluszek już waży... chciałabym żeby już miał 1kg

Ja myśle ze mój będzie miał już koło kilograma ostatnio na wizycie na początku lutego miał 730 teraz będę na wizycie. W 26 + 4


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej kupić jedną drogą rzecz, która ci się podoba,
niż kilka tanich, które podobają ci się tylko trochę 
Devileek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-25, 11:54   #80
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez _Nat_ Pokaż wiadomość
Rany, jak potwierdzi się u nas córka to marzę by była Twoją imienniczką.... Ale jak przekonać męża?!
Nat, ja wybrałam właśnie to imię dla córki, ale mąż jest nieprzejednany...to imię mojej ś.p. babci i podoba mi się. Mam jeszcze kilka miesięcy, żeby go przekonać

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 12:10   #81
_Nat_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Nat_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 475
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez bura kocurka Pokaż wiadomość
Nat, ja wybrałam właśnie to imię dla córki, ale mąż jest nieprzejednany...to imię mojej ś.p. babci i podoba mi się. Mam jeszcze kilka miesięcy, żeby go przekonać

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Mojej z kolei prababci
No to trzymam kciuki chociaż za Ciebie bo z moim to nie przejdzie... Chyba że zapomni, że o tym rozmawialiśmy i że mu się nie podobało bo pamięć ma fatalną
_Nat_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 12:14   #82
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez _Nat_ Pokaż wiadomość
Mojej z kolei prababci

No to trzymam kciuki chociaż za Ciebie bo z moim to nie przejdzie... Chyba że zapomni, że o tym rozmawialiśmy i że mu się nie podobało bo pamięć ma fatalną
Właśnie zastanawiam się czy może kogoś jeszcze zatrudnić do przekonywania go No ale chyba nie podoba mu się za bardzo samo imię...mnie się wydaje fajne, nie oklepane jeszcze, no i po kimś z rodziny (babcia była fajną, ciepłą osobą). Inaczej wyprodukujemy kolejną Hanię (on twierdzi, że tylko ja uważam, że to teraz bardzo popularne imię...statystyki go nie przekonują, fakt że ja znam mnóstwo dzieci z tym imieniem też nie, bo on nie zna żadnego, więc ma rację )

A Twój czemu taki nieprzejednany?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 12:29   #83
lubieCie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 926
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

My córkę po mojej prababci nazwaliśmy Aniela. Ale nie dlatego że po prababci tylko nam się spodobało, mi szczególnie i jeszcze dość rzadko spotykane. Za to teraz zero pomysłów. Ja chciałabym Helena po drugiej prababci ale u kuzynki męża się urodziła rok temu no i mężowi się nie podoba. I będzie mega popularna Julka

A Adela też była pomysłem z tym że jest zbyt podobne do Anieli i odpadło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tylko M.
lubieCie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 12:46   #84
_Nat_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Nat_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 475
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez bura kocurka Pokaż wiadomość
A Twój czemu taki nieprzejednany?
Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
bo NIE
Mam nadzieję, że zrozumiałaś

Więc chyba podobnie jak u Ciebie, samo imię mu się nie podoba. Nie znamy nikogo o tym imieniu więc z nikim mu się nie kojarzy.
Hania ładnie, jak wam obojgu się podoba to czemu nie, walić, że oklepane. U mnie Hania by nie przeszła, we Fr nie wymawia się "h" więc byłaby Ania, a nie chcę żeby w Polsce była Hanią a we Francji Anią, bez sensu

Rozważaliśmy jeszcze NEL, wyjątkowo podoba mi się i mnie i jemu, ale brzydko się komponuje z naszym nazwiskiem. To zaproponowałam Nelię, a będziemy ją nazywać Nel, ale Nelia już mu nie leży.

Miała być Mila i jemu się odwidziało nagle, zrobił mi ten sam numer co z Ofelią, która była zaklepana od dawien dawna i nagle "źle mu się zaczęło kojarzyć". ZWA-RIU-JĘ

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Cytat:
Napisane przez lubieCie Pokaż wiadomość
My córkę po mojej prababci nazwaliśmy Aniela. Ale nie dlatego że po prababci tylko nam się spodobało, mi szczególnie i jeszcze dość rzadko spotykane. Za to teraz zero pomysłów. Ja chciałabym Helena po drugiej prababci ale u kuzynki męża się urodziła rok temu no i mężowi się nie podoba. I będzie mega popularna Julka

A Adela też była pomysłem z tym że jest zbyt podobne do Anieli i odpadło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ślicznie Aniela Zresztą Julka też bardzo ładnie!
Ja też mam Helenkę w rodzinie, totalnie nie spodziewałam się powrotu tego imienia, ale do tej mojej kuzyneczki pasuje bardzo
_Nat_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 13:14   #85
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Nat, twój przynajmniej chce rozmawiać. Mój sam tematu nie podejmuje, jak na coś wspominam to tylko wzdycha i nie komentuje i zmienia temat 🤪 Ale on trudny w tym temacie, przerabiałam to poprzednim razem. Prędzej porozmawia o ubrankach które trzeba dokupić albo o przewijaku niż pogada luźno o imionach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 14:09   #86
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

Cytat:
Napisane przez _Nat_ Pokaż wiadomość
bo NIE

Mam nadzieję, że zrozumiałaś



Więc chyba podobnie jak u Ciebie, samo imię mu się nie podoba. Nie znamy nikogo o tym imieniu więc z nikim mu się nie kojarzy.

Hania ładnie, jak wam obojgu się podoba to czemu nie, walić, że oklepane. U mnie Hania by nie przeszła, we Fr nie wymawia się "h" więc byłaby Ania, a nie chcę żeby w Polsce była Hanią a we Francji Anią, bez sensu



Rozważaliśmy jeszcze NEL, wyjątkowo podoba mi się i mnie i jemu, ale brzydko się komponuje z naszym nazwiskiem. To zaproponowałam Nelię, a będziemy ją nazywać Nel, ale Nelia już mu nie leży.



Miała być Mila i jemu się odwidziało nagle, zrobił mi ten sam numer co z Ofelią, która była zaklepana od dawien dawna i nagle "źle mu się zaczęło kojarzyć". ZWA-RIU-JĘ

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------





Ślicznie Aniela Zresztą Julka też bardzo ładnie!

Ja też mam Helenkę w rodzinie, totalnie nie spodziewałam się powrotu tego imienia, ale do tej mojej kuzyneczki pasuje bardzo
Ta, to chyba ta samo Ten sam typ

Ale że mu się imiona odwidziały to trochę rozumiem, bo ja wcześniej tez byłam cała za tą Hanią i stwierdzilismy, że no chociaż z żeńskim imieniem jak coś to nie będziemy mieć problemu...po czym zaczęła mi się wydawać taka oklepana Z każdą kolejną Hanią w okolicy coraz mniej mi się imie podoba

Ta Adela też niby nie do końca brzmi nam z nazwiskiem, to jedyne co mnie trochę przyhamowuje

Ostatecznie pewnie dziecko się urodzi, a my nadamy jakieś kompletnie inne imię, o którym nawet nie myśleliśmy

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 14:16   #87
nulkaa3
Rozeznanie
 
Avatar nulkaa3
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

To u mnie przy córce tż się uparł na... HALINA na szczęście udało mi się go odwieść od tego pomysłu. Ostatecznie mamy połączenie:
Adrian + Anna = ADRIANNA

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nulkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 14:24   #88
lasicaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 246
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

To chyba tylko u mnie jest na odwrót . To mój się uparł na Aleksandra ja bym wybrała inne pewnie, ale to też jest fajne skoro jemu tak zależy, to czemu nie, to tylko imię. Źle społecznie się nie kojarzy więc niech mu tam będzie .

Za to jak by była córa to ja mam prawo głosu xd była by Łucja, bo od dzieciństwa mi się marzy .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lasicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 14:50   #89
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

U nas w sprawie imion ciężka sprawa. Ja chciałam Wiktorię, Marcelinę bo Martę. Mąż chce Kasie albo Basię, córka Anastazję 🤣także narazie mówimy na nią Cila (mąż straszy że nazwie ja Cecylia albo Celina )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 15:22   #90
prusaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2
Dot.: Mamy czerwcowe 2020 część 2

To widzę, że nie tylko my mamy problem z wyborem imienia. Na początku uzgodniliśmy, że jak będzie chłopak to ja wybieram, a jak dziewczynka to Tż. Ale summa summarum, razem podejmujemy decyzję.

Dla chłopca mamy - Tymoteusz, Stanisław, Józef, ewentualnie Gabriel. Józef chyba obecnie najmniej popularny jest, byłoby to jakieś upamiętnienie mojego dziadzia z którym byłam blisko. Choć ostatnio jak Tż próbował obudzić małego, aby poczuć ruchy to chyba dopiero na Tymka reagował Na Józia i Stasia - nic a nic.

Wiktoria i Adrianna - pięknie imiona U nas niestety by nie przeszło przy dziewczynce - nie wymawiam "r" . Stąd też Gabriel jest u nas ostatni na liście.

Dziewczyny, może któraś się orientuje - mam kartę krwi z potwierdzoną grupą, ale na nazwisko panieńskie. Myślicie, że przejdzie to w szpitalu? W sumie zawiera numer PESEL, imiona rodziców, tylko to nieszczęsne nazwisko... Zawsze mogłabym wziąć ze sobą akt ślubu. Pytam, bo nie chcę wydawać kasy, jeśli jest to niepotrzebne. A z drugiej strony, aby zmienić nazwisko na karcie musiałabym się udać w rodzinne strony - jakieś 600 kilometrów od obecnego miejsca zamieszkania To już lepiej wtedy zrobić ponowne badania.

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka
prusaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-25 20:55:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:14.