Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+ - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-07, 18:59   #181
zabuzabu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 469
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Chilled współczuję Ci bardzo i wiem jak się czujesz. Ja endimetriozy nie miałam za to przed ciąża miałam problem ze zbyt grubym endometrium co powodowało bardzo obfite miesiączki, dorobiłam się anemii i ogólnie @ to było 5 dni wyjętych z życia, bo krwawienie bardzo utrudniało jakiekolwiek aktywnosci. Zaczęłam brać pigułki antykoncepcyjne ale fatalnie się po nich czułam, odstawiłam po kilku miesiącach i od razu zaszłam w ciążę. Po urodzeniu problem magicznie zniknął i od sześciu lat miesiączki zupełnie lajtowe. Mam nadzieje że Twój lekarz poradzi sobie z tą chorobą i będziesz cieszyć się ciążą ☺
zabuzabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 05:39   #182
Beellina
Zakorzenienie
 
Avatar Beellina
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 6 189
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Dziewczyny duuuuuzo zdrówka i szybkiego zajścia w upragnioną ciążę. 🦋

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beellina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 05:40   #183
Beellina
Zakorzenienie
 
Avatar Beellina
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 6 189
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

20190308_053514.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beellina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 05:48   #184
Beellina
Zakorzenienie
 
Avatar Beellina
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 6 189
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Screenshot_20190308-054812_Gallery.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beellina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 05:49   #185
Beellina
Zakorzenienie
 
Avatar Beellina
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 6 189
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Dziś sie udało dołączyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beellina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 08:51   #186
lucky woman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 71
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Dziewczyny dużo, zdrowia, szybkiej i bezproblemowej ciąży, samych pogodnych dni i kochajmy siebie same tak egoistyczne czasami!

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------

Beellina zając super, masz cierpliwość i talent.
lucky woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 16:36   #187
zabuzabu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 469
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Bellina zając rewelacyjny, nigdy nie widziałam takiego




Dziewczyny podczytuję sobie wątki staraczkowe i strasznie dużo tam strat, martwych, nierozwijających się ciąż.... bardzo to smutne... tak sobie myślę, że jak jakimś cudem zajdę już w tą ciąże to zamiast się cieszyć będę umierać ze strachu od samego początku. Z jednej strony forum jest genialne - skarbnica wiedzy, można wiele się dowiedzieć na podstawie doświadczeń innych kobiet ale z drugiej strony fatalnie działa na poczucie bezpieczeństwa i generuje stres.



Wszystkiego dobrego z okazji naszego święta : roza:

Zdrowych dzieciaczków (tych obecnych i tych przyszłych)
zabuzabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-08, 18:15   #188
Beellina
Zakorzenienie
 
Avatar Beellina
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 6 189
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Cytat:
Napisane przez zabuzabu Pokaż wiadomość
Bellina zając rewelacyjny, nigdy nie widziałam takiego




Dziewczyny podczytuję sobie wątki staraczkowe i strasznie dużo tam strat, martwych, nierozwijających się ciąż.... bardzo to smutne... tak sobie myślę, że jak jakimś cudem zajdę już w tą ciąże to zamiast się cieszyć będę umierać ze strachu od samego początku. Z jednej strony forum jest genialne - skarbnica wiedzy, można wiele się dowiedzieć na podstawie doświadczeń innych kobiet ale z drugiej strony fatalnie działa na poczucie bezpieczeństwa i generuje stres.



Wszystkiego dobrego z okazji naszego święta : roza:

Zdrowych dzieciaczków (tych obecnych i tych przyszłych)
Dlatego ja nie czytam. Na początku przeglądałam ale właśnie sie wystraszylam jakie dziewczyny mają problemy..smutki. włączyłam i założyłam TEN wątek z myślą ze bedzie tu sympatycznie i TAK JEST i znajdę duszyczki w podobnej sytuacji wiekowej i ZNALAZŁAM.
Jak tam mija dzień kobiet? Mnie chłopaki moje zasypali kwatkami i podarowali slodkosci...i jak tu odmówić dzis słodyczy. Także siedze jak królowa
Marianka jak twoja forma?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beellina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 21:48   #189
zabuzabu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 469
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Nie spodziewałam się że dzień kobiet będzie w tym roku taki sympatyczny , w pracy panowie zasypali nas kwiatami, w domu mąż z kwiatami dla mnie i córki wiec komunistyczne święto ma się całkiem dobrze 😉 teraz padam z nóg po całym tygodniu wstawania o 5 rano. Dobranoc ☺
zabuzabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 22:27   #190
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Hej dziewczynki wszystkiego najlepszego z okazji Naszego święta
U mnie też dziś kwiatowo wczoraj kupiłam żonkile, dziś mąż przyniósł dla mnie i dla córki po bukiecie goździków ( tylko o rajstopach zapomniał ) a na wieczór najsłodszy, najcudowniejszy fioletowy tulipan od córki. Poszła do taty i mówi wszystkie panie w przedszkolu dziś dostały tulipany, ja też bym chciała mamusi kupić . Wzięła pieniazek sama podeszła do Pani, wybrała, poprosiła i przybiegla i mówi to dla Ciebie kocham cię moje złotko .

Beellina ależ Ty masz talent dziewczyno , brawo piękny zając

Zabuzabu tak to prawda dużo jest strat i nieszczęść z ciążą związanych. Ja sobie nie zdawałam sprawy dopóki nie trafiłam na to forum, ale to miejsce bardzo mi pomogło, znalazłam tutaj duże wsparcie.

Beellina dziękuję dziś u nas piękne słońce, cieplutko, długi spacer z córką i mężem popołudniu i od razu się lepiej czuje

Pytałaś o książki, uwielbiam czytać książki, szczególnie kryminały

Mam nadzieję i Wam życzę żebyście szybciutko do mnie dołączyły i ten wątek przyniósł nam same dobre wiadomości i szczęśliwe zakończenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-09, 17:51   #191
Beellina
Zakorzenienie
 
Avatar Beellina
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 6 189
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Miłego weekendu dziewczynki? . 🦋
U mnie dziś aktywny dzień od rana, kupiliśmy nowe autko i było mase spraw do załatwiania. Odebralismy biurko dla synka i jaki ważny, mówię wam, siedzi i sobie mości swoimi rzeczami. Mówi ze to jegk biuro więc nie wolno mu przeszkadzać.
Wczoraj dzień kobiet milusi, w pracy rozpieszczali kwiatkami, w domu tak samo, a wieczór mąż zrobił romatik wieczór. Kolacja przy świecach i finał wieczorka też milusi..
Marianka mam nadzieje że szybko wszystkie dołączymy do twojego grona brzuszkowego marzenie.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beellina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-09, 22:00   #192
zabuzabu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 469
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Beellina nowe autko super ☺ to pewnie wieczorem świętujecie☺ nam przywieźli dzisiaj nową pralkę ale coś mi się nie podoba jak pracuje, cały program przejdzie ładnie i bezszelestnie a tuż przed wirowaniem zaczyna się zacinac, wydłuża się praca (jedna minuta na wyświetlaczu trwa 3 rzeczywiste minuty ) i wydaje dziwne odgłosy. Chyba trzeba będzie reklamować grrr a tak się cieszyłam....
zabuzabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-10, 08:32   #193
Beellina
Zakorzenienie
 
Avatar Beellina
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 6 189
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Zabuzabu jak juz na początku pralka wariuje to lipiej od razu reklamować bo jednak to sprzęt częstego użytku. Powodzenia. Moze uda się wymienić na nową skoro od razu wadliwa.
Dziś jest dzień mężczyzn? Wlasnie coś mówią w tv a ja naeet nie wiedziałam że istnieje takie święto, dzień chłopaka owszem ale mężczyzny?! Hmm
Nie ma jak lenistwo niedzielne w łóżku
Wczoraj wieczorem i w nocy też u was tak wiało? Dostałam jakies smsy informujące o silnych wiatrach i faktycznie okropnie świszczało i wiało.
To miłego poranka i miłego spędzenia czasu niedzielnego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beellina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 17:35   #194
Beellina
Zakorzenienie
 
Avatar Beellina
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 6 189
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Coś cichutko u nas tu...
Jak tam nastroje przy tak fatalnej pogodzie?
Zmęczyłem sie dziś w pracy, i nawał papierów i ludzi i ta zmienna pogoda. Ze dzis wypadałoby coś pomeczyć męża tylko ciekawe o której wróci z pracy, żebym nie odleciała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beellina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 19:04   #195
lucky woman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 71
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Oj chyba te wiatry wszystkich męczą. Dziewczyny mam pytanie i z góry uprzedzam nie chcę wywoływać dyskusji na temat szczepień bo wiem że to może być drażliwy temat, pytam by zrozumieć bo w książeczce zdrowia dziecka mam informację iż kolejne szczepienie córka ma mieć w wieku 6 lat a dziś dostałyśmy wezwanie na szczepienie a ona będzie miała w sugerowany dzień szczepienia dopiero 5 lat i czuję się pogubiona bo wolałabym nie przyspieszać szczepień. Jak było w przypadku Waszych pociech też miałyście to szczepienie między 5a6 urodzinami czy po 6 urodzinach?
lucky woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 23:18   #196
zabuzabu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 469
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Szczepienie obowiązkowe w szóstym roku życia. Czyli dziecko musi mieć 5 lat skończone i 6 nieskończone. Moja w lipcu skończy 6, w przyszłym tyg jest zapisana na szczepienie. Usłyszała jak ja umawiam i już panikuje i zapiera się że absolutnie nie pójdzie. Boję się co to będzie. ..
zabuzabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-12, 09:42   #197
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Cześć dziewczyny

Cytat:
Napisane przez Beellina Pokaż wiadomość
Miłego weekendu dziewczynki? . 🦋
U mnie dziś aktywny dzień od rana, kupiliśmy nowe autko i było mase spraw do załatwiania. Odebralismy biurko dla synka i jaki ważny, mówię wam, siedzi i sobie mości swoimi rzeczami. Mówi ze to jegk biuro więc nie wolno mu przeszkadzać.
Wczoraj dzień kobiet milusi, w pracy rozpieszczali kwiatkami, w domu tak samo, a wieczór mąż zrobił romatik wieczór. Kolacja przy świecach i finał wieczorka też milusi..
Marianka mam nadzieje że szybko wszystkie dołączymy do twojego grona brzuszkowego marzenie.
Jakie autko kupiliście ?
Nas też czeka zmiana auta na wiosnę, ustaliliśmy z mężem że moje auto zostaje , a wymienimy jego, ja wolę małe samochody, ale w moim naszej trojce jest ciasno jak mamy gdzieś pojechać , więc z babetlami synka się nie pomieścimy, ale za to jest w bardzo dobrym stanie, więc zostaje, a auto męża to trochę taki start grat ( pewnie by się obraził ) ale taka prawda, więc jego wymienimy na jakieś większe i będzie git

Biurko ważna rzecz, ja pamiętam jak mojej kupiliśmy stolik do rysowania, to się czuła taka ważna .

Cytat:
Napisane przez zabuzabu Pokaż wiadomość
Beellina nowe autko super ☺ to pewnie wieczorem świętujecie☺ nam przywieźli dzisiaj nową pralkę ale coś mi się nie podoba jak pracuje, cały program przejdzie ładnie i bezszelestnie a tuż przed wirowaniem zaczyna się zacinac, wydłuża się praca (jedna minuta na wyświetlaczu trwa 3 rzeczywiste minuty ) i wydaje dziwne odgłosy. Chyba trzeba będzie reklamować grrr a tak się cieszyłam....
My też niedawno wymienialiśmy pralkę i jest super strzał w dziesiątkę, ale jak ją kupowaliśmy to była promocja w sklepie i mogliśmy kupić inny sprzęt dużo taniej , więc kupiłam sobie żelazko ze stają pary bo moje miało już prawie 10 lat . W domu okazało się że żelazko jest uszkodzone, tzn nie samo żelazko tylko stacja pary, mąż następnego dnia po pracy pojechał tam i mu wymienili od ręki na nowe żelazko. Także myślę że warto od razu reklamować i żądać wymiany na nowy model, bo to bez sensu żeby kupić ze sklepu nowy sprzęt i od razu miał trafić do serwisu.

Cytat:
Napisane przez lucky woman Pokaż wiadomość
Oj chyba te wiatry wszystkich męczą. Dziewczyny mam pytanie i z góry uprzedzam nie chcę wywoływać dyskusji na temat szczepień bo wiem że to może być drażliwy temat, pytam by zrozumieć bo w książeczce zdrowia dziecka mam informację iż kolejne szczepienie córka ma mieć w wieku 6 lat a dziś dostałyśmy wezwanie na szczepienie a ona będzie miała w sugerowany dzień szczepienia dopiero 5 lat i czuję się pogubiona bo wolałabym nie przyspieszać szczepień. Jak było w przypadku Waszych pociech też miałyście to szczepienie między 5a6 urodzinami czy po 6 urodzinach?
Moja 5 lat skończy dopiero w lipcu, także jeszcze nas nie umawiali na to szczepienie, ale rozmawiałam ze znajomymi którzy mają dzieci ze stycznia że już ich umawiają na to szczepienie. Napewno jej wszystko ok , bo w przychodniach bardzo pilnują terminów.

Ja jestem za szczepieniami, moją szczepiliśmy szczepionkami obowiązkowymi , wybraliśmy wariant płatny 5w1 , dodatkowo szczepiliśmy ospę wietrzną ( bezpłatny program dla dzieci uczeszczających do żłobka) oraz pneumokoki. Nie zdecydowaliśmy się na rotawirusa, a teraz jak byliśmy w szpitalu to anastezjolog namawiał nas na szczepienie na meningokoki bo mówiła pani doktor że to stanowi teraz duży problem, ale od operacji musimy odczekać minimum pół roku, więc jeszcze nie podjeliśmy decyzji czy będziemy to robić.

U nas paskudna pogoda , wieje wiatr, wczoraj padał śnieg , już nie mogę doczekać się wiosny

Chciałam się Wam jeszcze pochwalić że wczoraj pierwszy raz poczułam ruchy synka sceneria mało romantyczna bo na fotelu dentystycznym , ale wieczorem jak czytałam córce bajkę to też poczułam
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-12, 11:40   #198
_Chilled_
Raczkowanie
 
Avatar _Chilled_
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 37
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Dzieñ dobry! U mnie akcja się rozkręca, byłam wczoraj u lekarza, w czwartek zgłaszam się w szpitalu na laparo .. mam torbiel czekoladową, niestety na tym lepszym jajniku dr mnie wcisnął na szybko, chyba mu się mnie szkoda zrobiło, widział jak mi zależy. No a potem powinno być łatwiej. Mówił, że z tą torbielą marne szanse ...
_Chilled_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-12, 12:30   #199
lucky woman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 71
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Dziękuję za odpowiedzi, jestem spokojniejsza że wszystko ok. Chilled wiem że wizja szpitala nie jest wesoła ale świetnie że udało się tak szybko dostać, że coś robisz w sprawie swojego zdrowia bo to zbliża Was do ciąży ale i spowoduje że może będziesz się tez lepiej czuła. Marianna oj to magiczne momenty nieporównywalne z niczym, cieszę się bardzo kiedy czytam Twoje takie optymistyczne pogodne wypowiedzi, bije z nich radość z ciąży, z tego stanu no po prostu szczęście.
lucky woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-13, 07:02   #200
zabuzabu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 469
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Chilled dzisiaj masz laparo? Trzymam kciuki, daj znać jak będziesz po .

Marianna zazdroszczę ☺ teraz najpiękniejszy czas ciąży. Wszystkie zmartwienia za Tobą a do porodu jeszcze daleko. Wybieracie się gdzieś na wakacje?

Lucky ja też ostrożnie podchodzę do szczepień. Juz od dawna wydzwaniają do mnie z przychodni żeby zaszczepić Młodą ale wolałam poczekać . Nie ma z czym się spieszyć, ona była ciągle przeziebiona, więc wolałam nie ryzykować i przeczekać ten okres infekcji.

Miłego dnia dziewczyny 😆
zabuzabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 10:31   #201
lucky woman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 71
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Zabuzabu ja właśnie też tak podchodze na zasadzie trzeba to trzeba ale bez pośpiechu, ostrożnie a jeszcze właśnie po ostatnim a jednocześnie pierwszym w życiu pobraniu krwi które nie poszło szybko i bezboleśnie to jak tylko córeczka usłyszała że czeka ją szczepienie to zaczęła płakać bo się boi a nie chcę jej okłamywać że nie będzie bolało bo zawiodę jej zaufanie, więc rozmawiamy, odwleczemy i jakoś będzie. A pamiętacie prosiłam Was o poradę w sprawie prezentu dla niej i wiecie zdecydowaliśmy się na wrotki, sobie i mężowi też kupiłam więc będziemy mogli wspólnie spędzać czas ale powiem Wam że nie jest łatwo na tych wrotkach wczoraj wieczorem ubrałam i myślałam że skoro jako tako na łyżwach śmigam to to będzie łatwizna ale nie jest. No nic będę się uczyć razem z córką.
lucky woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 10:38   #202
_Chilled_
Raczkowanie
 
Avatar _Chilled_
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 37
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Dzień dobry!

Cytat:
Napisane przez zabuzabu Pokaż wiadomość
Chilled dzisiaj masz laparo? Trzymam kciuki, daj znać jak będziesz po .
Nie, w piątek. Jutro się zgłaszam rano do szpitala, pewnie badania i przygotowanie a w piątek rano laparo.
Przepraszam, że nie piszę za dużo, chcę w pracy ogarnąć jak najwięcej przed nieobecnością (pewnie 2 tyg dostanę L4).
_Chilled_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 11:30   #203
Beellina
Zakorzenienie
 
Avatar Beellina
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 6 189
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Cytat:
Napisane przez lucky woman Pokaż wiadomość
Oj chyba te wiatry wszystkich męczą. Dziewczyny mam pytanie i z góry uprzedzam nie chcę wywoływać dyskusji na temat szczepień bo wiem że to może być drażliwy temat, pytam by zrozumieć bo w książeczce zdrowia dziecka mam informację iż kolejne szczepienie córka ma mieć w wieku 6 lat a dziś dostałyśmy wezwanie na szczepienie a ona będzie miała w sugerowany dzień szczepienia dopiero 5 lat i czuję się pogubiona bo wolałabym nie przyspieszać szczepień. Jak było w przypadku Waszych pociech też miałyście to szczepienie między 5a6 urodzinami czy po 6 urodzinach?
U nas było tak że syn skonczyl w lipcu 5 lipca 6 lat a 8 lipca juz było wezwanie że szczepienie ma. Ale oby sie bez płaczu, czuł sie twardzielem jak wyszedł z gabinetu może też dlatego że pracuje tam moja ciocia i zawsze jakoś pozytywnie wchodzimy na badania czy szczepienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny



Jakie autko kupiliście ?
Nas też czeka zmiana auta na wiosnę, ustaliliśmy z mężem że moje auto zostaje , a wymienimy jego, ja wolę małe samochody, ale w moim naszej trojce jest ciasno jak mamy gdzieś pojechać , więc z babetlami synka się nie pomieścimy, ale za to jest w bardzo dobrym stanie, więc zostaje, a auto męża to trochę taki start grat ( pewnie by się obraził ) ale taka prawda, więc jego wymienimy na jakieś większe i będzie git

Biurko ważna rzecz, ja pamiętam jak mojej kupiliśmy stolik do rysowania, to się czuła taka ważna .



My też niedawno wymienialiśmy pralkę i jest super strzał w dziesiątkę, ale jak ją kupowaliśmy to była promocja w sklepie i mogliśmy kupić inny sprzęt dużo taniej , więc kupiłam sobie żelazko ze stają pary bo moje miało już prawie 10 lat . W domu okazało się że żelazko jest uszkodzone, tzn nie samo żelazko tylko stacja pary, mąż następnego dnia po pracy pojechał tam i mu wymienili od ręki na nowe żelazko. Także myślę że warto od razu reklamować i żądać wymiany na nowy model, bo to bez sensu żeby kupić ze sklepu nowy sprzęt i od razu miał trafić do serwisu.



Moja 5 lat skończy dopiero w lipcu, także jeszcze nas nie umawiali na to szczepienie, ale rozmawiałam ze znajomymi którzy mają dzieci ze stycznia że już ich umawiają na to szczepienie. Napewno jej wszystko ok , bo w przychodniach bardzo pilnują terminów.

Ja jestem za szczepieniami, moją szczepiliśmy szczepionkami obowiązkowymi , wybraliśmy wariant płatny 5w1 , dodatkowo szczepiliśmy ospę wietrzną ( bezpłatny program dla dzieci uczeszczających do żłobka) oraz pneumokoki. Nie zdecydowaliśmy się na rotawirusa, a teraz jak byliśmy w szpitalu to anastezjolog namawiał nas na szczepienie na meningokoki bo mówiła pani doktor że to stanowi teraz duży problem, ale od operacji musimy odczekać minimum pół roku, więc jeszcze nie podjeliśmy decyzji czy będziemy to robić.

U nas paskudna pogoda , wieje wiatr, wczoraj padał śnieg , już nie mogę doczekać się wiosny

Chciałam się Wam jeszcze pochwalić że wczoraj pierwszy raz poczułam ruchy synka sceneria mało romantyczna bo na fotelu dentystycznym , ale wieczorem jak czytałam córce bajkę to też poczułam
Kupilismy VW passata, u mnie w rodzinie to mają bzika na pukncie aut, i tato mój, brat, teraz mąż, i czuje ze syn też przejmie pałeczke bo interesuje sie i zna marki nawet, a dla mnie byleby jeździło
Ojj marzy mi sie płeć dziewczęca mówię wam.. jak ja bym chciala stroic i wogole. A tak jestem mile skazana na rozmowy o strazakach, autach, policjantach, karate itd itp. Haha.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Cytat:
Napisane przez _Chilled_ Pokaż wiadomość
Dzieñ dobry! U mnie akcja się rozkręca, byłam wczoraj u lekarza, w czwartek zgłaszam się w szpitalu na laparo .. mam torbiel czekoladową, niestety na tym lepszym jajniku dr mnie wcisnął na szybko, chyba mu się mnie szkoda zrobiło, widział jak mi zależy. No a potem powinno być łatwiej. Mówił, że z tą torbielą marne szanse ...
Trzymam kciuki. Porobią ci badania i bedziesz wiedzieć na czym stoisz, ekspresowo znalazłaś sie w szpitalu. Im szybciej tym lepiej. Powodzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

Cytat:
Napisane przez lucky woman Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi, jestem spokojniejsza że wszystko ok. Chilled wiem że wizja szpitala nie jest wesoła ale świetnie że udało się tak szybko dostać, że coś robisz w sprawie swojego zdrowia bo to zbliża Was do ciąży ale i spowoduje że może będziesz się tez lepiej czuła. Marianna oj to magiczne momenty nieporównywalne z niczym, cieszę się bardzo kiedy czytam Twoje takie optymistyczne pogodne wypowiedzi, bije z nich radość z ciąży, z tego stanu no po prostu szczęście.
Też to zauważyłam! Jak czytam Marianki wiadomości to bije samo szczęście, radość. Lubie to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

Cytat:
Napisane przez lucky woman Pokaż wiadomość
Zabuzabu ja właśnie też tak podchodze na zasadzie trzeba to trzeba ale bez pośpiechu, ostrożnie a jeszcze właśnie po ostatnim a jednocześnie pierwszym w życiu pobraniu krwi które nie poszło szybko i bezboleśnie to jak tylko córeczka usłyszała że czeka ją szczepienie to zaczęła płakać bo się boi a nie chcę jej okłamywać że nie będzie bolało bo zawiodę jej zaufanie, więc rozmawiamy, odwleczemy i jakoś będzie. A pamiętacie prosiłam Was o poradę w sprawie prezentu dla niej i wiecie zdecydowaliśmy się na wrotki, sobie i mężowi też kupiłam więc będziemy mogli wspólnie spędzać czas ale powiem Wam że nie jest łatwo na tych wrotkach wczoraj wieczorem ubrałam i myślałam że skoro jako tako na łyżwach śmigam to to będzie łatwizna ale nie jest. No nic będę się uczyć razem z córką.
Oooo..wrotki fajna sprawa, ale to inne są niż łyżworolki? Bo tez bylam cwana i kupilam sobie w tamtym roku (myslalam ze tp tak samo jak łyżwy ktore uwielbiam) w założyłam i czułam sie jak paralityk. I tak pare razy założyłam i leżą w piwnicy, coś się zniechęciłam może zrobie podejście na wiosne. Ja kocham rower

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

Milego dnia dziewczyny. Mnie coś ten marzec przybił. Jakos brak energii na cokolwiek. Chyba chce juz wiosny i podładowania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beellina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 14:18   #204
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Cytat:
Napisane przez lucky woman Pokaż wiadomość
Marianna oj to magiczne momenty nieporównywalne z niczym, cieszę się bardzo kiedy czytam Twoje takie optymistyczne pogodne wypowiedzi, bije z nich radość z ciąży, z tego stanu no po prostu szczęście.
Cytat:
Napisane przez Beellina Pokaż wiadomość
[/COLOR]Też to zauważyłam! Jak czytam Marianki wiadomości to bije samo szczęście, radość. Lubie to
Dziękuję dziewczyny że tak mówicie powiem Wam szczerze że trochę miałam obawy jak będziecie to odbierać i tak się wczoraj zastanawiałam czy ja wogóle powinnam Wam to pisać, bo nie chce Wam sprawiać przykrości. Ale bardzo nie chce Was opuszczać bo mi z Wami dobrze

Cytat:
Napisane przez zabuzabu Pokaż wiadomość
Marianna zazdroszczę ☺ teraz najpiękniejszy czas ciąży. Wszystkie zmartwienia za Tobą a do porodu jeszcze daleko. Wybieracie się gdzieś na wakacje?
Miłego dnia dziewczyny 😆
Tak chcemy się gdzieś wybrać na kilka dni koniec maja /początek czerwca ale w Polsce gdzieś niedaleko. Dwa rozpisaliśmy sobie atrakcje dla córki i od kwietnia ruszamy na podboje, w większości są to wycieczki jednodniowe w odległości do 150 km od naszego domu w planach mamy :
Zoo w Zamościu - byliśmy w zeszłym roku , ale bardzo jej się podoba i prosi jeszcze raz
Magiczne ogrody - już tam byliśmy ale córka miała wtedy 2 latka to nie pamięta
Bałtów - tam córka jeszcze nie była
SPA Nałęczów - tam jest kompleks basenów dla dzieci i dorosłych
Weekend w Warszawie
I dalej myślę co jeszcze

Cytat:
Napisane przez lucky woman Pokaż wiadomość
A pamiętacie prosiłam Was o poradę w sprawie prezentu dla niej i wiecie zdecydowaliśmy się na wrotki, sobie i mężowi też kupiłam więc będziemy mogli wspólnie spędzać czas ale powiem Wam że nie jest łatwo na tych wrotkach wczoraj wieczorem ubrałam i myślałam że skoro jako tako na łyżwach śmigam to to będzie łatwizna ale nie jest. No nic będę się uczyć razem z córką.
Super pomysł moja też dostanie rolki a w zasadzie rolkowrotki na urodziny od dziadków
Poćwiczycie razem i napewno się nauczysz a to takie wspólne spędzanie czasu mocno zbliża

Cytat:
Napisane przez _Chilled_ Pokaż wiadomość
Dzień dobry!
Nie, w piątek. Jutro się zgłaszam rano do szpitala, pewnie badania i przygotowanie a w piątek rano laparo.
Przepraszam, że nie piszę za dużo, chcę w pracy ogarnąć jak najwięcej przed nieobecnością (pewnie 2 tyg dostanę L4).
Trzymam kciuki żeby szybko poszło daj znać jak już dojdziesz do siebie

Cytat:
Napisane przez Beellina Pokaż wiadomość
[/COLOR]Kupilismy VW passata, u mnie w rodzinie to mają bzika na pukncie aut, i tato mój, brat, teraz mąż, i czuje ze syn też przejmie pałeczke bo interesuje sie i zna marki nawet, a dla mnie byleby jeździło
Ojj marzy mi sie płeć dziewczęca mówię wam.. jak ja bym chciala stroic i wogole. A tak jestem mile skazana na rozmowy o strazakach, autach, policjantach, karate itd itp. Haha.

[/COLOR]Milego dnia dziewczyny. Mnie coś ten marzec przybił. Jakos brak energii na cokolwiek. Chyba chce juz wiosny i podładowania
Dla mnie też samochód to ma jeździć ale mąż też zapalony samochodziarz więc on się u nas zajmuję w domu motoryzacją i zaszczepia tą miłość w córce, bo moje dziecko już rozpoznaje marki samochodów , ja rozpoznaje tylko po kolorach


Beellina bo marzec to taki ciężki miesiąc, jeden dzień ładny , drugi brzydki, ale już coraz bliżej wiosny , będzie więcej słońca to i nastroje będą lepsze

Miłego dnia dziewczyny
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 18:40   #205
zabuzabu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 469
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Marianna nie krępuj się i dziel się z nami swoją radością☺ miło jest czytać pozytywne rzeczy.



Widzę że nie tylko ja coś kiepsko znoszę ten marzec, nie mam siły na nic, ciągle chce mi się spać. Czas wyruszyć w plener, złapać trochę słoneczka ☺
zabuzabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 07:41   #206
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Witam mój przedział wiekowy .
Mam 35 lat staram.sie od ok 8 mięsuecy. Są to próby spłodzenia pierwszego dziecka ... Czy któraś z was również stara się w tym wieku o pierwsze dziecko ???
Nawet nie wiedziałam , że będzie rąk ciężko. Długo nie chciałam mieć dzieci , moja sytuacja życiowa była taka , że nie mogłam się zdecydować. Podświadomie dobie myślałam : kurcze ! Teraz mówisz , że nie chcesz a jak będziesz chciała to nie będziesz mogła no mam ! Nie mogę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 08:06   #207
zabuzabu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 469
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Witaj AnnaLenna, znamy się z wątku staraczkowego, miło, że do nas dołączyłaś
Dobrze kojarzę, że miałaś problemy z prolaktyną?
zabuzabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 08:40   #208
lucky woman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 71
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

Cześć dziewczyny, Bellina wrotki mają 4 kółka po dwa na każdym boku jak auto, a nie w jednej linii jak łyżworolki. Oj to ja tak samo mam z tymi samochodami jak Wy dziewczyny, za bardzo marek nie odróżniam, dla mnie to przedmiot użytkowy a nie obiekt wystawowy ma jeździć i tyle i nie mogę zrozumieć zachwytów męża nad jakimś nowym modelem, silnikiem itp. ale on nie rozumie moich zachwytów ubrankami, zabawkami czy pięknymi wydaniami książek dla córki więc każdy ma swojego bzika ale to dobrze. Witam nową koleżankę 🤗. Marianna no coś ty, bądź tu opowiadaj, przecierasz szlaki i jesteś dowodem że w naszym wieku można wszystko. Dziewczyny a może by się tak oderwać, przygotować no bo przecież nam się uda być ponownie w ciąży i skoro mamy dzieci w różnym wieku podzielmy się hitami które pomogły i pomagają w ich wychowaniu, nie chodzi mi o robienie reklamy tylko o wymianę doświadczeń bo reklamy zachwalają wszystko jako cuda a w praktyce to różnie bywa. Mnie na przykład interesuja te szumiące misie czy któraś z Was miała z nimi do czynienia? Czy faktycznie działają na dzieciątko kojąco?
lucky woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 08:49   #209
zabuzabu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 469
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

lucky u nas świetnie sprawdził się baby swimmer, taki dmuchany kołnież do pływania dla niemowląt. Córka go uwielbiała, pływała jak szalona, kręciła się. Takie harce w wodzie bardzo pomagają w rozwoju motorycznym dziecka, a do tego dziecko wyszaleję się w kąpieli więc potem spokojnie śpi.
Szumisia nie miałam ale bardzo mnie ciekawi i napewno będzie pozycją obowiazkową w wyprawce. Tylko najpierw muszę zajść w ciążę
zabuzabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 11:00   #210
Beellina
Zakorzenienie
 
Avatar Beellina
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 6 189
Dot.: Planowanie ciąży i o życiu pogadamy - mamuśki 35+

[QUOTE=Marianna48;86595623]Dziękuję dziewczyny że tak mówicie powiem Wam szczerze że trochę miałam obawy jak będziecie to odbierać i tak się wczoraj zastanawiałam czy ja wogóle powinnam Wam to pisać, bo nie chce Wam sprawiać przykrości. Ale bardzo nie chce Was opuszczać bo mi z Wami dobrze



Tak chcemy się gdzieś wybrać na kilka dni koniec maja /początek czerwca ale w Polsce gdzieś niedaleko. Dwa rozpisaliśmy sobie atrakcje dla córki i od kwietnia ruszamy na podboje, w większości są to wycieczki jednodniowe w odległości do 150 km od naszego domu w planach mamy :
Zoo w Zamościu - byliśmy w zeszłym roku , ale bardzo jej się podoba i prosi jeszcze raz
Magiczne ogrody - już tam byliśmy ale córka miała wtedy 2 latka to nie pamięta
Bałtów - tam córka jeszcze nie była
SPA Nałęczów - tam jest kompleks basenów dla dzieci i dorosłych
Weekend w Warszawie
I dalej myślę co jeszcze



Super pomysł moja też dostanie rolki a w zasadzie rolkowrotki na urodziny od dziadków
Poćwiczycie razem i napewno się nauczysz a to takie wspólne spędzanie czasu mocno zbliża



Trzymam kciuki żeby szybko poszło daj znać jak już dojdziesz do siebie



Dla mnie też samochód to ma jeździć ale mąż też zapalony samochodziarz więc on się u nas zajmuję w domu motoryzacją i zaszczepia tą miłość w córce, bo moje dziecko już rozpoznaje marki samochodów , ja rozpoznaje tylko po kolorach


Beellina bo marzec to taki ciężki miesiąc, jeden dzień ładny , drugi brzydki, ale już coraz bliżej wiosny , będzie więcej słońca to i nastroje będą lepsze

Miłego dnia dziewczyny [/QUOTE

Też już sobie wypisałam miejsca na majówkę, gdzie chcemy pojechać.
Majaland - Kownaty, reklamowali to w tv i jakoś nas zachęciło.
Spacer w Chmurach - Sky Walk, piękne widoki i niezła trasa do przejścia.
Kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich, polecam w maju.
i strasznie mam ochote gdzieś ruszyć do Parku Linowego.


Marianka, ty nawet nie myśl żeby nas opuścić, ja uwielbiam jak ty piszesz, bije z ciebie taka radość, zarażaj nas!!! przesyłaj fluidki i my niebawem dołączymy do twojego grona.

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

o matko, ale koklusz wyszedł. pierwszy raz pisze z kompa. zazwyczaj z telefonu i wybaczcie, ucze się tu poruszać.

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Witam mój przedział wiekowy .
Mam 35 lat staram.sie od ok 8 mięsuecy. Są to próby spłodzenia pierwszego dziecka ... Czy któraś z was również stara się w tym wieku o pierwsze dziecko ???
Nawet nie wiedziałam , że będzie rąk ciężko. Długo nie chciałam mieć dzieci , moja sytuacja życiowa była taka , że nie mogłam się zdecydować. Podświadomie dobie myślałam : kurcze ! Teraz mówisz , że nie chcesz a jak będziesz chciała to nie będziesz mogła no mam ! Nie mogę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cześć. Powodzenia i zapraszamy. Razem raźniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Lucky u nas sprawdziła sie mata edukacyjna, taka spirala sensoryczna z różnymi wiszącymi zabawkami, migocząca hula kula. Biedronka. Wiele sie tego przewaliło. Aż nie pamiętam gdzie to dałam jak sobie teraz przypomniałam o tych rzeczach. Teraz priorytet ZAJŚĆ w ciąże, później bede myśleć dalej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beellina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-03 09:40:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:47.