Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3 - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-02, 20:40   #121
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez EwelinciaLipiec Pokaż wiadomość
Ojej oby to tylko panika lekarza i żeby wsyztsko było dobrze.. Rozmawiałyśmy juz że dzieci rosną skokowo, może Twoje za te 2 tyg przykoksi trochę?
Ostatnio znalazłam taka tabelkę z wagami w internetach
Hmm to z tego wynika, że mój w 27+1 miał wagę z 90 centyla z 28tc . Ale na USG piszę, że różnica +- 20 dni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 20:44   #122
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
O kurcze... Nie wyobrażam sobie tego. Generalnie nie jestem wstydliwą osobą, nagość mnie w ogóle nie rusza, przed ciążą normalnie chodziłam na saunę i zawsze nago, ale to jakoś wykracza poza moje możliwości. Mnie nikt nie mył w tym czasie. Za to pamiętam, jak mocno przeżyłam, kiedy podczas obchodu na drugi/trzeci dzień lekarz spytał o krwawienie, powiedziałam że jest i obfite, na co on "pokazać" i musiałam się na tej sali odkryć i rozkraczyć z tą zużytą podpaską przed lekarzem i pielęgniarkami, obok była inna laska na łóżku, drzwi na korytarz otwarte... No nie wiem, mega niekomfortowo się czułam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Straszne to jest, ja też nie mam problemu się rozbierać przed lekarzami itd ale bez przesady. Jeszcze drzwi otwarte
Cytat:
Napisane przez slasherka Pokaż wiadomość
Ja też dosyć dużo krwawilam tak że 2 tyg na pewno a potem jeszcze długo się takie słabe plamienie utrzymywalo.

To za to u mnie była super hiper nowoczesna porodowka z wanna do hydromasazu tylko nikt tego nie umiał obsługiwać. Położne ledwo ogarnialy łóżko do porodu na pilot

Po porodzie najgorzej wspominam zrobienie pierwszej "dwójeczki" jeny myślałam że mi tam wszystkie szwy popekają

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
Ja bym i tak nie weszła do wanny z hydromasażem, widziałyście kiedyś co się dzieje w tych dyszach jak nie są regularnie odgrzybiane?
Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Mi koleżanka zaraz przed porodem to mówiła. Żeby się mnie przestraszyć, bo to po prostu mną strasznie specyficzny zapach. Działki Bogu że mi to uświadomiła, bo bym niepotrzebnie się przed położna czy lekarzem obnażała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie wiedziałam, że zapach jest taki nieprzyjemny. Dobrze, że mówicie, to też będę miała jedno zmartwienie mniej
Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
W Holandii też jest taka praktyka z podmywaniem. Ja się na to nie zgodziłam, praktycznie od razu jak zabrali mi małego poszłam pod prysznic, a ta pani za mną, w razie, gdybym upadła, czy zasłabła. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś mnie tam myl, chyba, że naprawdę byłabym niedolezna, czy na starość. A i tak czulabym się lepiej, gdyby umyl mnie mąż, niż jakaś obca Pani. Tak czy siak, byłam w stanie to zrobić, więc zwyczajnie odmówiłam. Zrobienia dwójki też się bałam, że zaraz szwy popekaja
Właśnie, pamiętajcie, że macie prawo się same umyć, jesli jesteście spionizowane. Tzn pierwszy prysznic w towarzystwie położnej, ale normalnie w łazience.

A ja bym wolała, żeby mnie umyła obca pani, niż mąż czy ktokolwiek, kogo znam.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 20:45   #123
maciejka1987
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 277
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
W Holandii też jest taka praktyka z podmywaniem. Ja się na to nie zgodziłam, praktycznie od razu jak zabrali mi małego poszłam pod prysznic, a ta pani za mną, w razie, gdybym upadła, czy zasłabła. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś mnie tam myl, chyba, że naprawdę byłabym niedolezna, czy na starość. A i tak czulabym się lepiej, gdyby umyl mnie mąż, niż jakaś obca Pani. Tak czy siak, byłam w stanie to zrobić, więc zwyczajnie odmówiłam. Zrobienia dwójki też się bałam, że zaraz szwy popekaja
Ale ja byłam po cc i nie mogłam sobie od tak wstać

Nie umiem wielocytowac na apce.
Jestem prawie 5 lat po cc... Cc zaczęła się u mnie o 10. O 22 wstawalam pierwszy raz. Na chwilę, potem rano z mężem prysznic. Do 22 podmywaly mnie ze 3 razy...


A hemoglobiny mam 11. Hematokryt też poniżej normy. A ostatnio miałam taką ochotę na buraczki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.12.13

6.2.15



maciejka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 20:47   #124
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

To 11 ja miałam już 2 miesiące temu, miesiąc temu też, teraz nie wiem. Mimo, że suplementuje Nie jest to tragedia.
Zjedz buraczki
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 20:51   #125
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Po gg wiadomo, że już nie taka prosta sprawa. I też nie mówię o tym, że wolałabym, żeby mnie mąż myl po porodzie, gdyby była potrzebą, to też wolałabym obca panią. Myślę o sytuacji, gdybym była stara, albo miałabym trudności i faktycznie potrzebowalabym pomocy, to mniej krepowalby mnie mąż. Po porodzie, to wiadomo, nie chciałabym, żeby mnie oglądał w takim stanie.
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 20:55   #126
maciejka1987
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 277
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
Po gg wiadomo, że już nie taka prosta sprawa. I też nie mówię o tym, że wolałabym, żeby mnie mąż myl po porodzie, gdyby była potrzebą, to też wolałabym obca panią. Myślę o sytuacji, gdybym była stara, albo miałabym trudności i faktycznie potrzebowalabym pomocy, to mniej krepowalby mnie mąż. Po porodzie, to wiadomo, nie chciałabym, żeby mnie oglądał w takim stanie.
Mój mąż pomagał mi pod prysznicem po porodzie, w domu też, bo nie mogłam patrzeć na ranę. Po poronieniu zresztą też...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.12.13

6.2.15



maciejka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 20:58   #127
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
To 11 ja miałam już 2 miesiące temu, miesiąc temu też, teraz nie wiem. Mimo, że suplementuje Nie jest to tragedia.

Zjedz buraczki
Ja miałam 10 po suplementacji wzrosło do 10.5 wiec szaleństwo

Moja Mamusia w ciąży ze mną miała 4 i dostawała zastrzyki... będzie mi to wspominać teraz do końca zycia

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

Calineczka spokoju ;*
Moja Mała tez w 30+2 miała 1276

Masz jakieś leki na to ciśnienie??

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-02, 21:01   #128
maciejka1987
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 277
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
To 11 ja miałam już 2 miesiące temu, miesiąc temu też, teraz nie wiem. Mimo, że suplementuje Nie jest to tragedia.
Zjedz buraczki
Ja biorę ciągle witaminy. U mnie ostatnio było wysoko, także jestem ciekawa jak się to potoczy dalej... Z córką miesiąc przed porodem brałam jakieś specjalne żelazo w szpitalu. U mnie trochę bardziej skomplikowana sytuacja, ale zobaczymy co powie gin w poniedziałek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.12.13

6.2.15



maciejka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 21:02   #129
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Po to właśnie jest mąż, żeby wspierał w takich sytuacjach, jeśli jest potrzebą. Ja miałam poród sn, mogłam wstać i miałam panią do asystowania, która wolałam w tamtej chwili bardziej, niż męża. Ale to indywidualna sprawa, każda z nas potrzebuje innych czynników, żeby czuć się komfortowo. Ważne, żeby mieć świadomość, że mamy możliwość wyboru, o ile warunki zdrowotne pozwalają.
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 21:05   #130
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

maciejka, ja biore zelazo na recepte, nie witaminy I tak nie chce skoczyc. Hematolog powiedziala, ze jak zaczne karmic, to mi jeszcze spadnie
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 21:16   #131
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

A nawiazujac do tematu majtek...

Jaka to wygoda spać bez stanika

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-02, 21:22   #132
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Ja po pierwszym porodzie sporo krwawilam, po drugim prawie wcale ale porodówka wyglądała jak rzeźnia (dwie salowe ogarniały żeby lekarz se nie poślizgnął jak mnie szył )
No pięknie
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Dramat, zglosilabym to do nfz i do izby lekarskiej.

Laura - czesto na stronie porodowek jest spis co trzeba zabrac do szpitala. Nie jest to nakaz ale glownie takie info czego po prostu nie zapewniaja. Mi polozna powiedziala, ze dodatkowo zaleca tez zabrac recznik papierowy, to sie nie zakrwawi zwyklego recznika tak szybko

No troche sie krwawi, szczegolnie na poczatku zobacz jakie te podklady poporodowe sa wielkie
Juz w domu te krwawienia moga byc rozne, ale wciaz to moze byc taki dosc obfity okres, moga byc przerwy a potem zalanie itd itp. Ja nie ogarniam mocnejszego okresu podpaskami, musze miec tampon i czasami awaryjnie wkladke wiec na polog szykuje sobie w ogole do lozka do domu ten taki ochraniacz na materac z apteki. Bo jestem prawie pewna ze cos usyfie.

W ogole z punktu widzenia fizjologii to jedyne dwa plusy ciazy to dla mnie lepsze wlosy (ciekawe ile mi potem wypadnie) i brak okresu.
Spoko, dam się położnej wykazać Może by coś wspomniała, ale miałam się dowiedzieć od mojej lekarki, co sądzi o porodzie domowym, ale niestety przyszło mi gadać z jakimś patałachem

Chyba wolę nie patrzeć na te podkłady U mnie na szczęście nawet po cc wychodzi się kolejnego dnia, więc nawet rodząc w szpitalu czy tym tam domu rodzenia nie zamierzam spędzić tam wiele czasu

A z pozytywów ciążowych to jedynie samopoczucie fizyczne u mnie, ale niestety teraz już jest jakby trudniej
Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
Ja w sumie krwawilam jak przy okresie, raczej bez szału, ale co jakiś czas trzeba wkład wymienić. Najgorsze pierwsze dwa dni, później już używałam podpasek, ale tych dużych, na noc z motylkami. Jakoś po tygodniu było po wszystkim, później wkładki na wszelki w jeszcze tylko.
Krwawienie jak przy okresie biorę w ciemno
Cytat:
Napisane przez Calineczka81 Pokaż wiadomość
Laura, ostatni pomiar 9.07 - 950 g, teraz prawie miesiąc roznicy 1250 g.
Tż zabrał mnie na ciacho. I tak to nie pomogło, ciśnienie 160/90.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To rapterm 3.5 tygodnia różnicy, wszystko się zmienia dość dynamicznie, myśl pozytywnie Pomoże na ciśnienie, a maluch na pewno nadrobi Przynajmniej nie będziesz miała pulpeta. W jakiej pozycji był dzieciak podczas badania? To też wpływa na pomiary., tzn. ich dokładność.
Cytat:
Napisane przez EwelinciaLipiec Pokaż wiadomość
Ooo to podobnie jak moje 🙂 zobaczymy czy dalej będą rosnąć jak na drożdżach 🙂
No to piąteczka Sama nie wiem, czy wolałabym, żeby koksił dalej i wyskoczył w połowie września, czy lepiej niech przystopuje, bo do tp będzie kloc
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Straszne to jest, ja też nie mam problemu się rozbierać przed lekarzami itd ale bez przesady. Jeszcze drzwi otwarte

Ja bym i tak nie weszła do wanny z hydromasażem, widziałyście kiedyś co się dzieje w tych dyszach jak nie są regularnie odgrzybiane?

Ja nie wiedziałam, że zapach jest taki nieprzyjemny. Dobrze, że mówicie, to też będę miała jedno zmartwienie mniej


Właśnie, pamiętajcie, że macie prawo się same umyć, jesli jesteście spionizowane. Tzn pierwszy prysznic w towarzystwie położnej, ale normalnie w łazience.

A ja bym wolała, żeby mnie umyła obca pani, niż mąż czy ktokolwiek, kogo znam.
Też nie wiedziałam o zapachu i też bym wolała, żeby mąż mnie nie mył
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 21:24   #133
Calineczka81
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 299
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Ja miałam 10 po suplementacji wzrosło do 10.5 wiec szaleństwo

Moja Mamusia w ciąży ze mną miała 4 i dostawała zastrzyki... będzie mi to wspominać teraz do końca zycia

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

Calineczka spokoju ;*
Moja Mała tez w 30+2 miała 1276

Masz jakieś leki na to ciśnienie??

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Tak, mam leki. Zwiększył mi dawkę. Choc dziś cały dzień jest dosyć wysokie. Pewnie to emocje.


Laura, u mnie standardowo od 7 tygodni Mały leży poprzecznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Calineczka81
Czas edycji: 2019-08-02 o 21:25
Calineczka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 22:15   #134
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Mi sie chyba dziecko obrocilo do pionu ale nie jestem pewna w ktora strone. Kopy sa mniej bolesne za to oprocz zgagi mam tak silne skurcze przelyku, ze juz sama nie wiem czy to przelyk czy stan przedzawalowy. Masakra nawet nie wiedzialam, ze takie cos istnieje i sie boje zasnac, ze nie wstane . 10 tygodni jeszcze, matko...
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 22:43   #135
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Hello

Jestem, chyba nie jest najgorzej. Ciśnienie się uspokoiło.
Ale coś jeszcze znaleźli i jutro będę miała znów to badanie na obciążenie glukozą i coś jeszcze.
Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
Tak, tak. Tylko koniecznie te fioletowe, bo można je prać i są bardzo wytrzymałe. Najlepiej kupić 2 paczki, tam są jedne zwykłe majtki, które mi bardziej odpowiadały i jedne takie bokserki. Chodziłam też w bokserskich, ale pralam nagminnie i jak tylko wyschly to znów zwykłe. To jeden z najlepszych zakupów dla siebie, jaki zrobiłam. Polecam też tamtym rosą sobie kupić i spryskiwaczy do kwiatów. Rozpuścić w wodzie i przebywać ta ranę, po każdym skorzystaniu z toalety. Pani położna nie mogła wyjść z podziwu, jak to się u mnie pięknie roiło. Ale skóra oddychala, do tego ten spray i doszłam do siebie w mgnieniu oka.
Tych fioletowych też sobie kupiłam już kilka paczek.
Są lekkie, przewiewne, łatwo je przeprać. W szpitalu gdzie rodziłam też nie chcą by zakładać jakieś majty, ale nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez tych majtek.
Jak był obchód, to się szybko zdejmowało i nikt nic nie widział niektóre położne same uprzedzały że idą lekarze.
Cytat:
Napisane przez Calineczka81 Pokaż wiadomość
Nie mam dobrych wieści. Chyba będę pierwsza na tym wątku.
Mały słabo przyrasta. Dziś 30t6d i waży tylko 1250 g.
Mam już spakować siebie i dziecko. Wizyta za 2 tygodnie, jeśli nic się nie zmieni, zostaję już w szpitalu. Wszystko przez to głupie ciśnienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Slabo? Moja 29t4d ma 1100g więc chyba u ciebie nie jest aż tak źle.
I spokojnie, fakt lekarze bardzo boją się tego wszystkiego ciśnienia, ale czasem lepiej położyć się w szpitalu i być pod opieką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:41 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
A Meryy82 tez miala cisnienie, dzis sie miala o 7 stawic w szpitalu...daj znac jak tam u Ciebie!
Tak, jestem od 7 w szpitalu.
Kłują, badają.
Robią usg, sprawdzają przepływy, serduszko.
Widziałam buzię maludy na usg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Calineczka81 Pokaż wiadomość
Mery, daj znać co u Ciebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jestem. Tylko w dzień ciagle coś się działo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 22:44   #136
siacha_ck
Zakorzenienie
 
Avatar siacha_ck
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 388
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Hej

Te majtki siatkowe to must have?

Mój maluch przykoksił 700g w 3 tyg. i ma już 1800g
Ładnie przybrał

Cytat:
Napisane przez Calineczka81 Pokaż wiadomość
Nie mam dobrych wieści. Chyba będę pierwsza na tym wątku.
Mały słabo przyrasta. Dziś 30t6d i waży tylko 1250 g.
Mam już spakować siebie i dziecko. Wizyta za 2 tygodnie, jeśli nic się nie zmieni, zostaję już w szpitalu. Wszystko przez to głupie ciśnienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej, kurde wiem, że sama wizja pobytu w szpitalu stresuje człowieka ale spróbuj być spokojna. Z jednej strony będą Cię mieli na oku. A z wagą to może jeszcze podskoczyć.

Cytat:
Napisane przez maciejka1987 Pokaż wiadomość
Ale ja byłam po cc i nie mogłam sobie od tak wstać

Nie umiem wielocytowac na apce.
Jestem prawie 5 lat po cc... Cc zaczęła się u mnie o 10. O 22 wstawalam pierwszy raz. Na chwilę, potem rano z mężem prysznic. Do 22 podmywaly mnie ze 3 razy...


A hemoglobiny mam 11. Hematokryt też poniżej normy. A ostatnio miałam taką ochotę na buraczki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też byłam na badaniach. Hemoglobina też 11, hematokryt 33,2. A limfocyty 13,6 i pod nimi napisane, że badanie kontrolowano?
Tak to mocz w porządku i a toxo wynik ujemny.

Tż dzisiaj zabrał dzieci do swojej mamy a do mnie przyszły znajome, z którymi rok się nie widziałam. Kurcze ale było fajnie, tak na spokojnie sobie posiedzieć, pogadać.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
ŚLUB

WIKTORIA

SZYMON
siacha_ck jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 22:55   #137
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Wlasnie dziewczyny z tym "pozwalaniem" to tez nie dajmy sobie wejsc na glowe. Warto sluchac personelu, wiadomo, ale jakby mi kazali z golym krwawiacym tylkiem non stop chodzic to bym na drzewo wyslala.
No dokładnie. Jak choćby przewinać dziecko? Czy zrobić sobie coś do picia gdy często czajnik itp. Są poza salą?
W domu, też przez jakiś czas nosiłam te majtki z siateczki
Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
Ja w sumie krwawilam jak przy okresie, raczej bez szału, ale co jakiś czas trzeba wkład wymienić. Najgorsze pierwsze dwa dni, później już używałam podpasek, ale tych dużych, na noc z motylkami. Jakoś po tygodniu było po wszystkim, później wkładki na wszelki w jeszcze tylko.
Ja też nie krwawiłam jakoś dużo, ale wolałam najpierw te duże podkłady, a potem te grubsze podpaski z belli, co by krocze miało mięciutko
Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Meryy weź nie trzymaj w niepewności. Odezwij sięA Ty dawno miałaś CC? Chyba z tego co kojarzę, to przecież nie. Teraz pionizacja jak najszybciej. Po 6-8h. Mnie 3 lata temu cieli o 11.30 o 20 już byłam pod prysznicem. Nikt mnie też nie podmywał. Może po prostu taka praktyka wtedy była w tym szpitalu? Calineczka pamiętaj, że to wszystko waga szacunkowa. I te pomiary tak naprawdę mogą się mylić ileś gram w jedną lub drugą stronę. Więc ten przyrost może być większy niż wynika z USG.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Meryy jest.
Obiecuję, że jutro postaram się być bardziej na bieżąco

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 23:06   #138
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Morfologia do 30tc leci w dół i to jest normalne, czasem za bardzo spada za wtedy konieczna jest suplementacja. Po 30tc wyniki mogą być (i często są) poniżej normy ale już nie powinny spadać. Więc właśnie przekraczamy ta granicę. Mi na ostatniej wizycie kazał dokończyć żelazo i już nie brać.

Co do zapachu odchodów to ja jakoś nie czułam żeby był strasznie niepokojący, może taki trochę lekko "jak po deszczu" nie wiem jak to określić. Wody płodowe też taki miały zapach to było dla mnie zaskoczeniem i dziecko też jak świeża rybka pachniało. Jakoś takie wspomnienia zapachowe mam
Mnie pionizowali po 5h i od razu dali pod prysznic, tam Pani mnie umyła - to była moja trauma nr 1. A trauma nr 2 to wtedy jak na drugi dzień robił to mój mąż. Ale tak jak kiedyś już pisałam takie rzeczy zbliżają.
Wątróbka. Jak to z nią jest, można jeść czy nie można?? Taką miałam ochotę i zrobiłam taką pyyyyszną więc zjadłam porcję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
No dokładnie. Jak choćby przewinać dziecko? Czy zrobić sobie coś do picia gdy często czajnik itp. Są poza salą?
W domu, też przez jakiś czas nosiłam te majtki z siateczki Ja też nie krwawiłam jakoś dużo, ale wolałam najpierw te duże podkłady, a potem te grubsze podpaski z belli, co by krocze miało mięciutko Meryy jest.
Obiecuję, że jutro postaram się być bardziej na bieżąco

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to Merry informuj nas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-02, 23:32   #139
maciejka1987
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 277
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Szczerze? Nie dałabym rady po 5h wstać po cc koleżanka teraz jest po cc i u nas po 12 pionizacja dalej... Nie wiem od czego to zależy. Ja źle znioslam cc, trzeslo mnie strasznie po, i nie dałabym rady funkcjonować szybciej. Po tych 12h usiadłam i wstałam i tak mi było słabo... A najlepsze jest to, że dziecko ciągle miałam przy sobie i byłam z nim sama...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.12.13

6.2.15



maciejka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-02, 23:43   #140
siacha_ck
Zakorzenienie
 
Avatar siacha_ck
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 388
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Morfologia do 30tc leci w dół i to jest normalne, czasem za bardzo spada za wtedy konieczna jest suplementacja. Po 30tc wyniki mogą być (i często są) poniżej normy ale już nie powinny spadać. Więc właśnie przekraczamy ta granicę. Mi na ostatniej wizycie kazał dokończyć żelazo i już nie brać.

Co do zapachu odchodów to ja jakoś nie czułam żeby był strasznie niepokojący, może taki trochę lekko "jak po deszczu" nie wiem jak to określić. Wody płodowe też taki miały zapach to było dla mnie zaskoczeniem i dziecko też jak świeża rybka pachniało. Jakoś takie wspomnienia zapachowe mam
Mnie pionizowali po 5h i od razu dali pod prysznic, tam Pani mnie umyła - to była moja trauma nr 1. A trauma nr 2 to wtedy jak na drugi dzień robił to mój mąż. Ale tak jak kiedyś już pisałam takie rzeczy zbliżają.
Wątróbka. Jak to z nią jest, można jeść czy nie można?? Taką miałam ochotę i zrobiłam taką pyyyyszną więc zjadłam porcję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

No to Merry informuj nas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niby teraz zlecają żeby nie jeść wątróbki. Po pierwsze, bo kumuluje toksyny i metale ciężkie a po drugie duża zawartość Wit A.
Podejrzewam, że po takiej porcji nic się nie stanie.

W pierwszej ciąży próbowałam przemóc się do niej żeby podbić hemoglobine ale nawet zatykanie nosa nie pomagało bo miałam odruch wymiotny.
A już po porodzie jakoś znalazłam przepis na Kotleciki z wątróbki i w takiej postaci to mogę ją jeść

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
ŚLUB

WIKTORIA

SZYMON
siacha_ck jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-03, 07:01   #141
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez maciejka1987 Pokaż wiadomość
Szczerze? Nie dałabym rady po 5h wstać po cc koleżanka teraz jest po cc i u nas po 12 pionizacja dalej... Nie wiem od czego to zależy. Ja źle znioslam cc, trzeslo mnie strasznie po, i nie dałabym rady funkcjonować szybciej. Po tych 12h usiadłam i wstałam i tak mi było słabo... A najlepsze jest to, że dziecko ciągle miałam przy sobie i byłam z nim sama...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też sobie tego nie wyobrażam. Dla mnie ta pionizacja po 12h była straszna, bolało przeokrutnie, aż płakałam. Myłam się sama następnego dnia, ale było to bardzo trudne, bo nie dosięgałam wszędzie. W sumie nawet to głowy mi nie przyszło, żeby poprosić kogoś o pomoc...
Później w domu, przez pierwsze trzy dni była ze mną moja mama i ona pomagała mi w takich rzeczach, ale to pielęgniarka z wykształcenia, więc doskonale wiedziała co i jak a ja czułam się spokojnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-03, 07:22   #142
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
A z pozytywów ciążowych to jedynie samopoczucie fizyczne u mnie, ale niestety teraz już jest jakby trudniej
Dla mnie największy pozytyw ciążowy to L4

Samopoczucie było dobre jakoś od 17 do 30 tygodnia, teraz brzuch mi już trochę ciąży No i nie mogę na siebie patrzeć w lustrze - na piersiach rozstępy, na udach cellulit... Odrosty na głowie do tego, chociaż to akurat się szybko ogarnie, ale te rozstępy i cellulit muszą zaczekać aż skończę karmić. A jeszcze zrobiłabym sobie hennę brwi i rzęs, ale nigdy nie robiłam i trochę się boję, żeby mi jakaś alergia nie wyskoczyła Najwyżej będę się malowała jak teraz, może te kilkanaście minut uda się na to znaleźć nawet z malutkim dzieckiem

---------- Dopisano o 07:19 ---------- Poprzedni post napisano o 07:17 ----------

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
Hello

Jestem, chyba nie jest najgorzej. Ciśnienie się uspokoiło.
Ale coś jeszcze znaleźli i jutro będę miała znów to badanie na obciążenie glukozą i coś jeszcze.
Tych fioletowych też sobie kupiłam już kilka paczek.
Są lekkie, przewiewne, łatwo je przeprać. W szpitalu gdzie rodziłam też nie chcą by zakładać jakieś majty, ale nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez tych majtek.
Jak był obchód, to się szybko zdejmowało i nikt nic nie widział niektóre położne same uprzedzały że idą lekarze.
Slabo? Moja 29t4d ma 1100g więc chyba u ciebie nie jest aż tak źle.
I spokojnie, fakt lekarze bardzo boją się tego wszystkiego ciśnienia, ale czasem lepiej położyć się w szpitalu i być pod opieką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:41 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------

Tak, jestem od 7 w szpitalu.
Kłują, badają.
Robią usg, sprawdzają przepływy, serduszko.
Widziałam buzię maludy na usg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------

Jestem. Tylko w dzień ciagle coś się działo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze, że ciśnienie się uspokoiło Trzymaj się

---------- Dopisano o 07:22 ---------- Poprzedni post napisano o 07:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
A ja bym wolała, żeby mnie umyła obca pani, niż mąż czy ktokolwiek, kogo znam.
Ja też
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-03, 07:27   #143
seesunrise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Morfologia do 30tc leci w dół i to jest normalne, czasem za bardzo spada za wtedy konieczna jest suplementacja. Po 30tc wyniki mogą być (i często są) poniżej normy ale już nie powinny spadać. Więc właśnie przekraczamy ta granicę. Mi na ostatniej wizycie kazał dokończyć żelazo i już nie brać.

Co do zapachu odchodów to ja jakoś nie czułam żeby był strasznie niepokojący, może taki trochę lekko "jak po deszczu" nie wiem jak to określić. Wody płodowe też taki miały zapach to było dla mnie zaskoczeniem i dziecko też jak świeża rybka pachniało. Jakoś takie wspomnienia zapachowe mam
Mnie pionizowali po 5h i od razu dali pod prysznic, tam Pani mnie umyła - to była moja trauma nr 1. A trauma nr 2 to wtedy jak na drugi dzień robił to mój mąż. Ale tak jak kiedyś już pisałam takie rzeczy zbliżają.
Wątróbka. Jak to z nią jest, można jeść czy nie można?? Taką miałam ochotę i zrobiłam taką pyyyyszną więc zjadłam porcję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

No to Merry informuj nas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O, to dobra wiadomość, z żelazem jak ja bym chciała już przestać to suplementować

Porcja wątróbki nie zaszkodzi nie jest zalecane żeby częściej jeść - ponoć kiedyś kobiety w ciąży dużo jadły żeby podbić żelazo, ale w wątrobie gromadzą się jakieś toksyny.
seesunrise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-03, 08:01   #144
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Jezu dziewczyn nie jest w stanie Was nadrobić
Kończymy remont dziś malowanie i panele więc proszę wybaczcie że nie jestem na bieżąco .

Właśnie wjstem po prenatalnych
Malutka cudowna. Wargi sromowe widziałam ma.1200 gram ale doktorka mówi że idealnie jak n ten tydzień nie za dużo nie za mało. Leży glowkowo a myślałam że inaczej bo czuję ja na dole jak nic. Buzinka cudasna no i mówi że włoski jej już rosną IMG_20190803_085544.jpg

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-03, 08:09   #145
Calineczka81
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 299
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Dziewczyny, czy do szpitala to pakować mnie i Małego w 1 torbę? Czy rozbić to na 2? 1 na porodowke, 1 na salę? Tylko, że skoro będzie cc, to chyba nie jest mi nic potrzebne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Calineczka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-03, 08:44   #146
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Dziś mam gości Przyjeżdża kuzynka z podobnym tp i córcią w wieku Alicji. Zupełnie niechcący idziemy łeb w łeb
Cytat:
Napisane przez maciejka1987 Pokaż wiadomość
Szczerze? Nie dałabym rady po 5h wstać po cc koleżanka teraz jest po cc i u nas po 12 pionizacja dalej... Nie wiem od czego to zależy. Ja źle znioslam cc, trzeslo mnie strasznie po, i nie dałabym rady funkcjonować szybciej. Po tych 12h usiadłam i wstałam i tak mi było słabo... A najlepsze jest to, że dziecko ciągle miałam przy sobie i byłam z nim sama...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też nie mogłam wstać, mdleć mi się chciało, długo mi z tym zeszło ale wstałam jakoś, samego bólu jakoś w tamtym momencie bardzo nie odczuwałam bo chwilę wcześniej dostałam morfinę.
O matko jak sobie pomyślę... Ja już nie chce cesarki.
Cytat:
Napisane przez siacha_ck Pokaż wiadomość
Niby teraz zlecają żeby nie jeść wątróbki. Po pierwsze, bo kumuluje toksyny i metale ciężkie a po drugie duża zawartość Wit A.
Podejrzewam, że po takiej porcji nic się nie stanie.

W pierwszej ciąży próbowałam przemóc się do niej żeby podbić hemoglobine ale nawet zatykanie nosa nie pomagało bo miałam odruch wymiotny.
A już po porodzie jakoś znalazłam przepis na Kotleciki z wątróbki i w takiej postaci to mogę ją jeść

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Je też właśnie nie lubie wątróbki, ale jak ja przyrządzam w mleku i mące, do tego mnóstwo pieprzu, cebulka i czosnek. W takim wydaniu nawet wątróbka jest smaczna
Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Jezu dziewczyn nie jest w stanie Was nadrobić
Kończymy remont dziś malowanie i panele więc proszę wybaczcie że nie jestem na bieżąco .

Właśnie wjstem po prenatalnych
Malutka cudowna. Wargi sromowe widziałam ma.1200 gram ale doktorka mówi że idealnie jak n ten tydzień nie za dużo nie za mało. Leży glowkowo a myślałam że inaczej bo czuję ja na dole jak nic. Buzinka cudasna no i mówi że włoski jej już rosną Załącznik 7686145

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Super. Śliczna dzidzia. I też nie za wielka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-03, 08:44   #147
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Morfologia do 30tc leci w dół i to jest normalne, czasem za bardzo spada za wtedy konieczna jest suplementacja. Po 30tc wyniki mogą być (i często są) poniżej normy ale już nie powinny spadać. Więc właśnie przekraczamy ta granicę. Mi na ostatniej wizycie kazał dokończyć żelazo i już nie brać.

Co do zapachu odchodów to ja jakoś nie czułam żeby był strasznie niepokojący, może taki trochę lekko "jak po deszczu" nie wiem jak to określić. Wody płodowe też taki miały zapach to było dla mnie zaskoczeniem i dziecko też jak świeża rybka pachniało. Jakoś takie wspomnienia zapachowe mam
Mnie pionizowali po 5h i od razu dali pod prysznic, tam Pani mnie umyła - to była moja trauma nr 1. A trauma nr 2 to wtedy jak na drugi dzień robił to mój mąż. Ale tak jak kiedyś już pisałam takie rzeczy zbliżają.
Wątróbka. Jak to z nią jest, można jeść czy nie można?? Taką miałam ochotę i zrobiłam taką pyyyyszną więc zjadłam porcję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

No to Merry informuj nas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wolno watrobki nie dlatego, ze gromadzi toksyny, chociaz to tez, tylko dlatego, ze odzwierzeca witamina a jest toksyczna i niebezpieczna dla plodu. Mysle, ze po jednej watrobce sie nic nie stanie ale wiecej raczej nie jedz

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Dla mnie największy pozytyw ciążowy to L4

Samopoczucie było dobre jakoś od 17 do 30 tygodnia, teraz brzuch mi już trochę ciąży No i nie mogę na siebie patrzeć w lustrze - na piersiach rozstępy, na udach cellulit... Odrosty na głowie do tego, chociaż to akurat się szybko ogarnie, ale te rozstępy i cellulit muszą zaczekać aż skończę karmić. A jeszcze zrobiłabym sobie hennę brwi i rzęs, ale nigdy nie robiłam i trochę się boję, żeby mi jakaś alergia nie wyskoczyła Najwyżej będę się malowała jak teraz, może te kilkanaście minut uda się na to znaleźć nawet z malutkim dzieckiem

---------- Dopisano o 07:19 ---------- Poprzedni post napisano o 07:17 ----------


Dobrze, że ciśnienie się uspokoiło Trzymaj się

---------- Dopisano o 07:22 ---------- Poprzedni post napisano o 07:19 ----------


Ja też
Mozesz zrobic probe uczuleniowa

Ja farbuje wlosy henna, ale naturalna i nic sie nie dzieje, natomiast brwi pseudo henna z drogerii i tez wszystko ok. Z odrostami czuje sie jak nieszczescie bo mam juz siwe wlosy.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-03, 08:46   #148
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Calineczka81 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy do szpitala to pakować mnie i Małego w 1 torbę? Czy rozbić to na 2? 1 na porodowke, 1 na salę? Tylko, że skoro będzie cc, to chyba nie jest mi nic potrzebne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak masz to zrób dwie mniejsze. Jedna dla siebie drugą dla dziecka. Łatwiej ci będzie szukać rzeczy jak będziesz mieć oddzielnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-03, 08:46   #149
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Jezu dziewczyn nie jest w stanie Was nadrobić
Kończymy remont dziś malowanie i panele więc proszę wybaczcie że nie jestem na bieżąco .

Właśnie wjstem po prenatalnych
Malutka cudowna. Wargi sromowe widziałam ma.1200 gram ale doktorka mówi że idealnie jak n ten tydzień nie za dużo nie za mało. Leży glowkowo a myślałam że inaczej bo czuję ja na dole jak nic. Buzinka cudasna no i mówi że włoski jej już rosną Załącznik 7686145

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Sliczna buzia
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-03, 08:48   #150
Calineczka81
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 299
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Jak masz to zrób dwie mniejsze. Jedna dla siebie drugą dla dziecka. Łatwiej ci będzie szukać rzeczy jak będziesz mieć oddzielnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wymyśliłam inny plan. 1 na pobyt przed cc, a 2 na pobyt po cc dla mnie i Małego. Tak będzie najlepiej, po co mam grzebać przed cc w pokładach i majtkach poporodowych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Calineczka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-10 18:22:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:02.