Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4 - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-16, 14:55   #541
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Mnie to pytanie wszystkich właśnie działa na nerwy. Dziś chyba 10 razy usłyszałam a to jeszcze chodzisz ? Jeszcze nie urodziłaś ? Bla bla bla mam ochotę chodzić z tabliczka z napisem NIE URODZILAM !!!

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
To ja szybko sprawę ucielam, kto tylko zapytal dostal odzew ze jak urodzę to dam znać,.chyba ze jeszcze raz się zapyta to bedzie zablokowany

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 15:00   #542
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Ewelincia jak tam po wizycie ? Nie urodziłaś na Koźle ?:p
Mało nas aktywnych tu zostało zaniedlugo będę monologi pisała

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 15:13   #543
siacha_ck
Zakorzenienie
 
Avatar siacha_ck
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 388
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Ewelincia jak tam po wizycie ? Nie urodziłaś na Koźle ?:p
Mało nas aktywnych tu zostało zaniedlugo będę monologi pisała

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Ja nie mam zbytnio czasu, bo teraz Tz ma drugie zmiany a ja sama z dziećmi i w dodatku wymyślam sobie jakieś sprzątania jeszcze.
Poza tym o czym tu pisać jak nic się nie dzieje a już tyle dziewczyn rozpakowanych.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
__________________
ŚLUB

WIKTORIA

SZYMON
siacha_ck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 15:13   #544
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Ewelincia jak tam po wizycie ? Nie urodziłaś na Koźle ?:p
Mało nas aktywnych tu zostało zaniedlugo będę monologi pisała

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Nie no jeszcze ja i Ewelina, no i Margosia która się nudzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 16:16   #545
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez siacha_ck Pokaż wiadomość
Gratuluję, jaka duża dziewczynka współczuję tak długiego pobytu. Zdrówka dla Was wszystkich, oby malutką ominęło.

Margosia jak ładnie przybiera

Ja jakoś nie mam parcia żeby już rodzić, pomimo że już wszyscy się dopytują czy już albo dziwią że jeszcze chodzę. A co mam leżeć, jakby to była pierwsza ciąża to rozumiem a tak to kto się resztą zajmie. Zacznie się to dobrze, mam jeszcze 13 dni do TP.

Nawet nie mam jak wykorzystać Tz żeby wyganiac młodego, bo mi gin przepisała globulki, które co drugi dzień mam stosować.

Z tego wszystkiego to upiekłam sernik brownie

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
Ooo dasz przepis? Ja zaraz będę piec zwykły sernik i wieczorem szarlotka z budyniowa pianka, bo jutro goście przychodzą

Ale już dawno nic nie upieklam

Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Nie no jeszcze ja i Ewelina, no i Margosia która się nudzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czekam z utęsknieniem aż urodzicie

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 16:23   #546
siacha_ck
Zakorzenienie
 
Avatar siacha_ck
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 388
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Ooo dasz przepis? Ja zaraz będę piec zwykły sernik i wieczorem szarlotka z budyniowa pianka, bo jutro goście przychodzą

Ale już dawno nic nie upieklam



Czekam z utęsknieniem aż urodzicie

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
A proszę bardzo Screenshot_20191016_084411_com.facebook.katana.jpg

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
__________________
ŚLUB

WIKTORIA

SZYMON
siacha_ck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 16:32   #547
EwelinciaLipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez slasherka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Witam się z wami w nowym wątku. Mam nadzieję że jeszcze mnie pamiętacie. Troszkę mi się nazbierało zaległości z czytaniem forum i teraz ciężko was nadrobić. Gratuluję wszystkim rozpakowanym mamusia i z niecierpliwością czekam na następne. Mnie pobyt w szpitalu bardzo przygnebil dlatego nie chciałam wam smecic na forum. Strasznie tesknilam za starsza corka a ona za mną. Na szczescie moja Lenka jest juz na swiecie. Urodziła się 8 października niestety przez cc. Dzień przed porodem mialam robione usg i oszacowano wagę płodu na 4500g a to zdyskwalifikowalo mnie z porodu sn. Na szczęście corcia była trochę mniejsza bo warzyla 4240g i 61cm długa ale nie sadze ze dałabym radę urodzić naturalnie ( wąskie biodra i 1,5 metra w kapeluszu). Kocham to dziecko od pierwszego wejrzenia. Łącznie z okresem poporodowym byłam w szpitalu 2,5 tyg więc na prawdę jestem mega szczęśliwa że wyszliśmy już do domu. A w domu kolejne problemy bo akurat wszyscy przechodzą jelitowke. Mnie już sponiewieralo a teraz drze o malutka żeby nie zachorowała. Całuski dla was i wracam do nadrabiania.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
Kawał dzieciątka urodziłas 😍super że miłość od pierwszego wejrzenia to nie mit.
Dużo siły dla Was i obyś jak najszybciej wróciła do Nas 😘😘
EwelinciaLipiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-16, 16:54   #548
Domi_001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 362
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
Sama tutaj mowilam o tym, zeby odviagac do uczucia ulgi, bo tak mialam zakodowane. Teraz juz mam mętlik w głowie. Robią się zastoje, bolesne, więc słucham tej kobiety, ma niby 40letnie doswiadczenie. Ale rozum się jednak trochę broni...
Właśnie. 40 letnie doświadczenie.. Tak jest jak starsze panie nie edukuja się na bieżąco tylko polegają na wiedzy z czasów naszych mam.
Moja położna mi koniecznie czerwone kokardki każe przyczepić..
I dużo różnych nieaktualnych wiadomości mi podaję, ja jej przytakuje ale nie słucham takich dziwnych rad.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Moje od urodzenia nie ssalo nigdy 10 minut wyrabia się w 5
Każde dziecko inne



Hahahaha jakby mi ktoś dał gwarancję, że będzie siostra to bym robiła bez zastanowienia

Ja tez potwierdzam, rodziłam w poniedziałek i na porodowce był tłok


Nie zwolni tylko rozkręci. Skoro masz dużo mleka to nie martwilabym się, że dla Małej braknie. Jak będzie potrzebować więcej to będzie po prostu dłużej ssać. Wiesz ta położna ma 40 lat doświadczenia i pewnie podejście sprzed 40 lat ja bym słuchała swojej intuicji tylko!
A kryzys nie musi być związany z jedzeniem. Ona po całym dniu wrażeń może chcieć się przytulic/odreagować a ze pierś jest najlepszym pocieszyć elementy a mama pachnie mlekiem to zje nawet jak nie potrzebuje. Ssanie uspokaja i wycisza




Jak pięknie napisałaś
Przytulajcie się dużo

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Moja też szybka z jedzeniem jest. Ale się najada bo średnio co 3 godz się budzi..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Domi_001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 16:57   #549
EwelinciaLipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Mnie to pytanie wszystkich właśnie działa na nerwy. Dziś chyba 10 razy usłyszałam a to jeszcze chodzisz ? Jeszcze nie urodziłaś ? Bla bla bla mam ochotę chodzić z tabliczka z napisem NIE URODZILAM !!!

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Im mniej nas na placu boju tym bardziej widzę że mam tak samo jak Ty 🎶
Poszłam do banku i pytanie to Pani jeszcze w ciąży? W hurtowni to samo. Nie kurrrrr. Urodziłam i zostałam taka gruba. Albo już zaszłam w kolejną ciąże i znowu zaraz rodzę. A dzisiaj dopiero 40+1, 🤣

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Ewelincia jak tam po wizycie ? Nie urodziłaś na Koźle ?:p
Mało nas aktywnych tu zostało zaniedlugo będę monologi pisała

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Heheh mój A. Chciał żebym właśnie w gabinecie urodziła to nawet do szpitala nie musiał by mnie zawozic. 😡
Nadal jestem w dwupaku. Dostałam dziś receptę na czopki, jutro je kupię. 😩 Łucja na dziś ma przekroczone 4kg. Szyjka zamknięta. A wymacal ją doktorek tak że dajcie spokój. Jakby chciał złapać mała za głowę i wyciągnąć 🤣 i pyta czy to nieprzyjemne. Mówię że tak.. A on dalej grzebie. 😩🤣
No to oficjalnie mam czas do końca tygodnia.
W poniedziałek tylko po skierowanie..
EwelinciaLipiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 16:58   #550
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez siacha_ck Pokaż wiadomość
A proszę bardzo Załącznik 7694662

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
Dziekowac będzie jedzone

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 17:02   #551
EwelinciaLipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Slasherka urodziła więc wg listy jestem kolejna. Chyba że któraś mnie, pierworódke wyprzedzi 😜
Chyba z nudów zacznę rodzic... 😩
EwelinciaLipiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-16, 17:10   #552
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez EwelinciaLipiec Pokaż wiadomość
Slasherka urodziła więc wg listy jestem kolejna. Chyba że któraś mnie, pierworódke wyprzedzi

Chyba z nudów zacznę rodzic...
No to dawaj bo mi się spieszy chce się wyrobić przed 1.11

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 17:22   #553
seesunrise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Wczoraj była u nas położna, to była nasza 8. doba, mały przebił już wagę urodzeniową nic dziwnego jak jego cieszy tylko przystawianie do piersi

Cytat:
Napisane przez EwelinciaLipiec Pokaż wiadomość
Ja tam mogę już od tygodnia mniej więcej czekam. Jak się zacznie to pewnie zmienię zdanie

Mamusie, które są już z maluszkami. Jak u Was wyglądała szacowana waga do wagi urodzeniowej?
U nas mały był szacowany na 3700-3800 w tp, urodził się tydzień przed terminem z wagą 3240, a tydzień przed porodem na usg oszacowane miał 3300

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Urodzilam sorry nie ogarniam maluch nie da sie odlozyc
Ogolnie poszlo szybko, najgorsza czesc trwala wlasnie dosc krotko ale darlam sie na pol polski ze nie dam rady i rozne inne kryzys mialam na 9 centymetrze, parte byly tez ciezkie ale w porownaniu do tego kryzysu to luz.
Bardzo mi pomogly te materialy z hipnoporodow. Gdyby nie to to pewnie kryzys bym miala na 2 palcach rozwarcia.
Niestety swoj wplyw mial pobyt na patologii gdzie laski bardzo sie meczyly rodzac w nocy zanim je zabrali w zaaadzie wtedy pierwszy raz widzialam jak ktos autentycznie rodzi... Ale tez od jednej ktora swietnie sobie radzila "pobralam" jak najwiecej nastawienia i pamietania o oddechu.
Gratulacje!

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
U nas kupa ok przeszlismy w dniu 3 na zolta, tro he biegunka, ale male grudki juz sa, czyli wszystko w normie srednio 2 na dzien, ale sporo zjada, więc nie wiem, czy to norma. Czasem są nawet 3.
To ja się przyłącze do tematu o kupach mojego przewijam przed każdym karmieniem, zawsze jest brudna pieluszka, a ostatnio zdarza się w trakcie karmienia pojdą gazy i zazwyczaj z gratisem, także zdarza się że po karmieniu też przewijam, no generalnie jest więcej niż 3 dzień

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
Tak, laktatorem, codziennie rano, po pierwszym karmieniu. Mała najada się jedną piersią, więc druga odciągnąć. Nie wiem, czy to mądre. Dziś jest 6 dzień na świecie, a ja już mam zapas na tydzień zrobiony...to chyba to ni ew zwolni przez to? No, ale ona też zacznie więcej jeść, więc może będzie wyrabiać...ciężko powiedzieć. W dodatku kryzys jest z karmieniem o 20, bo zje jedną pierś, za godzinę się budzi na druga. O 23 znów się budzi na obie. Nie ogarniam dlaczego o tej 20 je tak na raty. I jeszcze mam jej odmawiać w nocy, żeby to zbierać później rano...paranoja.
Dziwnie.. ja miałam takie zalecenia, żeby w ciągu pierwszych dni karmić co 3h, w nocy też, jak trzeba to budzić bo maluch nie umie jeszcze zgłaszać głodu. Przestrzegali tego w szpitalu, rodziłam w takim wspierającym kp. Jak nie mogłam raz dobudzić to położna przyszła pomóc Jak zacznie zgłaszać głód to karmić na żądanie. Sugerowali żeby w nocy między mniej więcej 23 a 6 były co najmniej 2 karmienia, bo mleko jest ponoć jakieś lepsze.
Maluch sobie sam powinien wystymulować ile potrzeba pokarmu, laktatorem tylko niepotrzebnie podkręcasz laktację.. i tak jak dziewczyny pisały, na codzień tylko do odczucia ulgi, opróżnianie jak chcesz mieć porcję dla malucha bo np gdzieś wychodzisz.

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Chudziszku, Fubizka - gratuluję serdecznie!
Maciejka - powodzenia!
Alexandra - jak tam? Spokój u Ciebie?
Ja dziewczyny odpłynęłam Wiecie jak to jest na początku jak się człowiek zakocha. Reszta świata mogłaby nie istnieć Ale wrócę do was! Dopingować reszcie i rozmawiać o kupach Tylko sobie w do domu poukładam nową rzeczywistość po swojemu
Sam poród był super. No i co najważniejsze sam się zaczął i sam zakończył. Oczywiście żeby nie było tak miło to trafiłam na zmianę najwiekszego anty vbac'owego lekarza na jakiego mogłam trafic, szczęście moje zostałam dwukrotnie o tym ostrzeżona więc tym większa satysfakcję miałam odmawiając cc Podczas porodu caly czas czekałam na największy ból, taki który sprawi że stwierdzę, że mam dość, że nie dam rady, ale taki nigdy nie przyszedł Więc fajnie jest się nastawić na najgorsze. Dzięki temu okazało się że nie było tak źle jak się spodziewałam. W wolnej chwili zrobię dłuższy opis bo mam na to ochotę to się z wami podzielę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super że dałaś radę! Z całego serca gratuluję! To jest naprawdę wspaniały październik czekam na opis

Cytat:
Napisane przez slasherka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Witam się z wami w nowym wątku. Mam nadzieję że jeszcze mnie pamiętacie. Troszkę mi się nazbierało zaległości z czytaniem forum i teraz ciężko was nadrobić. Gratuluję wszystkim rozpakowanym mamusia i z niecierpliwością czekam na następne. Mnie pobyt w szpitalu bardzo przygnebil dlatego nie chciałam wam smecic na forum. Strasznie tesknilam za starsza corka a ona za mną. Na szczescie moja Lenka jest juz na swiecie. Urodziła się 8 października niestety przez cc. Dzień przed porodem mialam robione usg i oszacowano wagę płodu na 4500g a to zdyskwalifikowalo mnie z porodu sn. Na szczęście corcia była trochę mniejsza bo warzyla 4240g i 61cm długa ale nie sadze ze dałabym radę urodzić naturalnie ( wąskie biodra i 1,5 metra w kapeluszu). Kocham to dziecko od pierwszego wejrzenia. Łącznie z okresem poporodowym byłam w szpitalu 2,5 tyg więc na prawdę jestem mega szczęśliwa że wyszliśmy już do domu. A w domu kolejne problemy bo akurat wszyscy przechodzą jelitowke. Mnie już sponiewieralo a teraz drze o malutka żeby nie zachorowała. Całuski dla was i wracam do nadrabiania.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
Gratulacje!
seesunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 17:27   #554
EwelinciaLipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
No to dawaj bo mi się spieszy chce się wyrobić przed 1.11

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Przed listopadem zdążę napewno 🤣🤣
We wtorek ewentualne wywoływanie. Oby się Franca w poniedziałek wieczorem max. Chciała wydostać 🤪
Chociaż dzisiaj po macaniu przez doktorka coś mnie ciągnie brzuch i była krewka na papierku jak byłam siku. 🤔
EwelinciaLipiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 17:34   #555
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

U mnie niestety z karmieniem jest problem. Mala chce caly czas a mi nic juz nie leci. Ssala dzis z przerwami po kilka minut na zmiane cycki przez pol dnia. Ciagle placz. Mimo ze bierze do buzi cala brodawke to gryzie mnie i tak w koncowke...
Wczoraj bylo mleko bo nawet sie zalala a dzisiaj juz pusto.
A ona dodatkowo po pierwszym karmieniu nastepne to juz zamula - pociagnie pare razy i zamula z cyckiem w buzi. Rozbudzam ja to znowu pociagnie i znowu zmula. To zabiore jej przez "sen" i wrzask
Poprosilam o pomoc wczoraj pielegnkarke laktacyjna to ja wziela za kark i wepchala na piers sciskajac na maxa, dramat potem dziecko plakalo pol godziny
Dalam jej dzisiaj 30ml mm bo sie balam ze to noe brak mleka tylko cos jej dolega innego pomoglo, spi...
Za 3h sprobuje przystawic...

Jak macie jakies rady to dawajcie.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 17:35   #556
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez EwelinciaLipiec Pokaż wiadomość
Przed listopadem zdążę napewno

We wtorek ewentualne wywoływanie. Oby się Franca w poniedziałek wieczorem max. Chciała wydostać

Chociaż dzisiaj po macaniu przez doktorka coś mnie ciągnie brzuch i była krewka na papierku jak byłam siku.
No to może ruszysz dzisiaj

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 17:48   #557
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
U mnie niestety z karmieniem jest problem. Mala chce caly czas a mi nic juz nie leci. Ssala dzis z przerwami po kilka minut na zmiane cycki przez pol dnia. Ciagle placz. Mimo ze bierze do buzi cala brodawke to gryzie mnie i tak w koncowke...

Wczoraj bylo mleko bo nawet sie zalala a dzisiaj juz pusto.

A ona dodatkowo po pierwszym karmieniu nastepne to juz zamula - pociagnie pare razy i zamula z cyckiem w buzi. Rozbudzam ja to znowu pociagnie i znowu zmula. To zabiore jej przez "sen" i wrzask

Poprosilam o pomoc wczoraj pielegnkarke laktacyjna to ja wziela za kark i wepchala na piers sciskajac na maxa, dramat potem dziecko plakalo pol godziny

Dalam jej dzisiaj 30ml mm bo sie balam ze to noe brak mleka tylko cos jej dolega innego pomoglo, spi...

Za 3h sprobuje przystawic...



Jak macie jakies rady to dawajcie.
Jeżeli tylko jesteś w stanie to Karm jak najczęściej nawet co 1.5/2h jak Mała będzie ssać to będzie pobudzać produkcję.
I może niech mąż przyniesie ci femaltiker czy coś podobnego. A jak wyjdzie cie do domu to nie żałuj sobie piwa 0.0%.

Koło 3 -4doby powinien być nawał to tez będzie lżej

No i cierpliwości i spokoju bo karmienie nie jest łatwe

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Cytat:
Napisane przez seesunrise Pokaż wiadomość
Wczoraj była u nas położna, to była nasza 8. doba, mały przebił już wagę urodzeniową nic dziwnego jak jego cieszy tylko przystawianie do piersi



U nas mały był szacowany na 3700-3800 w tp, urodził się tydzień przed terminem z wagą 3240, a tydzień przed porodem na usg oszacowane miał 3300



Gratulacje!



To ja się przyłącze do tematu o kupach mojego przewijam przed każdym karmieniem, zawsze jest brudna pieluszka, a ostatnio zdarza się w trakcie karmienia pojdą gazy i zazwyczaj z gratisem, także zdarza się że po karmieniu też przewijam, no generalnie jest więcej niż 3 dzień



Dziwnie.. ja miałam takie zalecenia, żeby w ciągu pierwszych dni karmić co 3h, w nocy też, jak trzeba to budzić bo maluch nie umie jeszcze zgłaszać głodu. Przestrzegali tego w szpitalu, rodziłam w takim wspierającym kp. Jak nie mogłam raz dobudzić to położna przyszła pomóc Jak zacznie zgłaszać głód to karmić na żądanie. Sugerowali żeby w nocy między mniej więcej 23 a 6 były co najmniej 2 karmienia, bo mleko jest ponoć jakieś lepsze.
Maluch sobie sam powinien wystymulować ile potrzeba pokarmu, laktatorem tylko niepotrzebnie podkręcasz laktację.. i tak jak dziewczyny pisały, na codzień tylko do odczucia ulgi, opróżnianie jak chcesz mieć porcję dla malucha bo np gdzieś wychodzisz.



Super że dałaś radę! Z całego serca gratuluję! To jest naprawdę wspaniały październik czekam na opis



Gratulacje!
Gratki
W cycach jest moc

Moja przebiła wagę urodzeniowa w 4dobie jak wychodzilismy ze szpitala

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 17:54   #558
EwelinciaLipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
No to może ruszysz dzisiaj

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Jeśli by tak było to dam znać ale nie wydaje mi się że dziś się coś rozkręci 😜
Mój A. Jest przestraszony waga młodej, wstępnie jak przez telefon gadaliśmy to chce jechać w sobotę do NS i podjechać na szpital..

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Jeżeli tylko jesteś w stanie to Karm jak najczęściej nawet co 1.5/2h jak Mała będzie ssać to będzie pobudzać produkcję.
I może niech mąż przyniesie ci femaltiker czy coś podobnego. A jak wyjdzie cie do domu to nie żałuj sobie piwa 0.0%.

Koło 3 -4doby powinien być nawał to tez będzie lżej

No i cierpliwości i spokoju bo karmienie nie jest łatwe

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Gratki
W cycach jest moc

Moja przebiła wagę urodzeniowa w 4dobie jak wychodzilismy ze szpitala

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Plus jest taki że nim my z Alexandra się rozpakujemy to Wy już będziecie tak doświadczone że będziecie mam rady z rękawa sypać. I będzie więcej Mamusiek na wizażu bo teraz tylko Margosia ma czas 🥰😘
EwelinciaLipiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 17:57   #559
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Margosia dzieki, sprobuje ja przystawic za godzine to bedzie 2h od mm.
Karmieniem sie nawet tak nie orzejmuje ale wystraszylam sie ze ja cos boli albo cos w zwiazku z tym crp i jeszcze dl tego ma sapke. Wiec pewnie nie pomoglo w nakrecaniu laktacji
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-16, 17:57   #560
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

My dziś wyszliśmy do domu
Cytat:
Napisane przez siacha_ck Pokaż wiadomość
A proszę bardzo Załącznik 7694662
Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
Wzięłam i ja
Cytat:
Napisane przez Domi_001 Pokaż wiadomość
Właśnie. 40 letnie doświadczenie.. Tak jest jak starsze panie nie edukuja się na bieżąco tylko polegają na wiedzy z czasów naszych mam.
Moja położna mi koniecznie czerwone kokardki każe przyczepić..
I dużo różnych nieaktualnych wiadomości mi podaję, ja jej przytakuje ale nie słucham takich dziwnych rad.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

Moja też szybka z jedzeniem jest. Ale się najada bo średnio co 3 godz się budzi..
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to fajnie. Mój zje, zasypia i za 15-20 min, powtórka.
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
U mnie niestety z karmieniem jest problem. Mala chce caly czas a mi nic juz nie leci. Ssala dzis z przerwami po kilka minut na zmiane cycki przez pol dnia. Ciagle placz. Mimo ze bierze do buzi cala brodawke to gryzie mnie i tak w koncowke...
Wczoraj bylo mleko bo nawet sie zalala a dzisiaj juz pusto.
A ona dodatkowo po pierwszym karmieniu nastepne to juz zamula - pociagnie pare razy i zamula z cyckiem w buzi. Rozbudzam ja to znowu pociagnie i znowu zmula. To zabiore jej przez "sen" i wrzask
Poprosilam o pomoc wczoraj pielegnkarke laktacyjna to ja wziela za kark i wepchala na piers sciskajac na maxa, dramat potem dziecko plakalo pol godziny
Dalam jej dzisiaj 30ml mm bo sie balam ze to noe brak mleka tylko cos jej dolega innego pomoglo, spi...
Za 3h sprobuje przystawic...

Jak macie jakies rady to dawajcie.
Kochana, ja w szpitalu zawsze mam kilka kropel pokarmu i muszę dokarmiać bo dzieci lecą z wagi. Dopiero w domu się rozkręcam. Nic się nie martw, ale przystawiaj do piersi mimo wszystko.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 18:28   #561
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez EwelinciaLipiec Pokaż wiadomość
Jeśli by tak było to dam znać ale nie wydaje mi się że dziś się coś rozkręci

Mój A. Jest przestraszony waga młodej, wstępnie jak przez telefon gadaliśmy to chce jechać w sobotę do NS i podjechać na szpital..

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------





Plus jest taki że nim my z Alexandra się rozpakujemy to Wy już będziecie tak doświadczone że będziecie mam rady z rękawa sypać. I będzie więcej Mamusiek na wizażu bo teraz tylko Margosia ma czas

Czuję się pomijana

To nie on ważył 5kg za noworodka?


Aleeeee jakie mleko tak szybko? Mnie powiedzieli, że produkcja ruszy w 4-5 dobie, wcześniej sama siara i dokładnie tak było
A jeszcze w ciąży położna mi tłumaczyła, że w pierwszej dobie maluch potrzebuje raptem kilku mililitrów szamy, bo ma maciupeńki żołądek, który rozkręca się wraz z produkcją w cyckach. Też mi się sprawdziło.
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.

Edytowane przez Laura Rose
Czas edycji: 2019-10-16 o 18:47
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 18:45   #562
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Ależ mi macica dziś pompuje masakra brzuch się powiększa i zmniejsza. Takie przepowiadacze to ja rozumie byle nie takie jak ostatnio

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez alexxandra84
Czas edycji: 2019-10-16 o 18:49
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 18:53   #563
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

U nas crp niestety wzroslo i mamy antybiotyk i zostajemy w szpitalu
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 18:56   #564
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
U nas crp niestety wzroslo i mamy antybiotyk i zostajemy w szpitalu
Trzymam kciuki aby jak najszybciej wszystko się unormowało. Będzie dobrze

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 19:10   #565
EwelinciaLipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
U nas crp niestety wzroslo i mamy antybiotyk i zostajemy w szpitalu
Eeeh oby jak najszybciej zeszlo i żebyście poszli do domku 😘😍 to już wkrótce
EwelinciaLipiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 19:11   #566
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
U mnie niestety z karmieniem jest problem. Mala chce caly czas a mi nic juz nie leci. Ssala dzis z przerwami po kilka minut na zmiane cycki przez pol dnia. Ciagle placz. Mimo ze bierze do buzi cala brodawke to gryzie mnie i tak w koncowke...
Wczoraj bylo mleko bo nawet sie zalala a dzisiaj juz pusto.
A ona dodatkowo po pierwszym karmieniu nastepne to juz zamula - pociagnie pare razy i zamula z cyckiem w buzi. Rozbudzam ja to znowu pociagnie i znowu zmula. To zabiore jej przez "sen" i wrzask
Poprosilam o pomoc wczoraj pielegnkarke laktacyjna to ja wziela za kark i wepchala na piers sciskajac na maxa, dramat potem dziecko plakalo pol godziny
Dalam jej dzisiaj 30ml mm bo sie balam ze to noe brak mleka tylko cos jej dolega innego pomoglo, spi...
Za 3h sprobuje przystawic...

Jak macie jakies rady to dawajcie.
Fubizka u mnie było podobnie. Dwa razy po opróżnieniu piersi już z bezsilności podałam mm ale wypiła tylko po 20 ml a ja mogłam się zdrzemnąć, bo padałam na twarz. Laktacja dopiero się rozkręca. Mi położna mówiła że można podać mm i to nie wpłynie mocno na laktację pod warunkiem że wcześniej poda się piers. No i mu mamy czwarta dobę i czekam na ten nawał jak ja zbawienie, bo mała dziś na cycku od 13:30 do 18.... Już miałam się poddać i podać mm ale tz wziął starszaki więc mogłam poswiecic czas na wywalenie cycków i karmienie.
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 20:08   #567
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki aby jak najszybciej wszystko się unormowało. Będzie dobrze

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez EwelinciaLipiec Pokaż wiadomość
Eeeh oby jak najszybciej zeszlo i żebyście poszli do domku 😘😍 to już wkrótce
Dzieki, lekarz mi powiedzial zeby sie nie zamartwiac ze sytuacja jest do opanowania ale chyba za duzo przezyc na moja jedna glowe. No i jak sie nie martwic takim maluszkiem. Szczegolnie jak slysze jak sie drze rozpaczliwie w zabiegowym
Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Fubizka u mnie było podobnie. Dwa razy po opróżnieniu piersi już z bezsilności podałam mm ale wypiła tylko po 20 ml a ja mogłam się zdrzemnąć, bo padałam na twarz. Laktacja dopiero się rozkręca. Mi położna mówiła że można podać mm i to nie wpłynie mocno na laktację pod warunkiem że wcześniej poda się piers. No i mu mamy czwarta dobę i czekam na ten nawał jak ja zbawienie, bo mała dziś na cycku od 13:30 do 18.... Już miałam się poddać i podać mm ale tz wziął starszaki więc mogłam poswiecic czas na wywalenie cycków i karmienie.
U mnie tak samo tylko nie wiem jal Ciebie ale mnie to karmienie niestety boli. Wiec po ktorejs zmianie cycka juz mnie skreca. Nie zaluje ze dalam jej to mm, tez mi powiedzieli ze nic sie nie stanie. Bede probowac do oporu.
Ja myslalam ze bede tu 2 dni nawet nie umialam przewinac dziecka ani przebrac, tyle co widzialam na szkole rodzenia i na yt... Mowili ze pokazuja jak to sie robi pierwsyz raz a tu wszystko na zywca samemu po porodzie gdzie jeszcze sie gwiazdy widzi przed oczami. Siedzimy i same rozkminiamy jak podniesc jak ubrac jak uspokoic jak dupke wytrzec.

Przywiezli mi dziecko cale czerwone i poklote jak sie da, zakrwawione spioszki, z wenflonem na 6 dni, bo to "bardzo ciezkie dziecko do wklucia".

Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 20:18   #568
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Fubizka u mnie było podobnie. Dwa razy po opróżnieniu piersi już z bezsilności podałam mm ale wypiła tylko po 20 ml a ja mogłam się zdrzemnąć, bo padałam na twarz. Laktacja dopiero się rozkręca. Mi położna mówiła że można podać mm i to nie wpłynie mocno na laktację pod warunkiem że wcześniej poda się piers. No i mu mamy czwarta dobę i czekam na ten nawał jak ja zbawienie, bo mała dziś na cycku od 13:30 do 18.... Już miałam się poddać i podać mm ale tz wziął starszaki więc mogłam poswiecic czas na wywalenie cycków i karmienie.
Jak cudownie
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
U nas crp niestety wzroslo i mamy antybiotyk i zostajemy w szpitalu
Po antybiotyku spadnie i będziecie się przytulać w domu
Mówili na ile ten antybiotyk?
Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Czuję się pomijana

To nie on ważył 5kg za noworodka?


Aleeeee jakie mleko tak szybko? Mnie powiedzieli, że produkcja ruszy w 4-5 dobie, wcześniej sama siara i dokładnie tak było
A jeszcze w ciąży położna mi tłumaczyła, że w pierwszej dobie maluch potrzebuje raptem kilku mililitrów szamy, bo ma maciupeńki żołądek, który rozkręca się wraz z produkcją w cyckach. Też mi się sprawdziło.
Zaraz Cię jakoś dowartosciujemy


Ej mojemu Cudownemu Idealnemu dziecku zaczynają się chyba kolki

Chyba bo Starszaki tego nie miały
Ale Mała już drugi dzień z rzędu ma Nie dający się ukoić ból egzystencjalny między 17 a 19 raczej nic jej innego nie dolega bo po kąpieli pada jak kawka i spi te swoje pare godzin

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Dzieki, lekarz mi powiedzial zeby sie nie zamartwiac ze sytuacja jest do opanowania ale chyba za duzo przezyc na moja jedna glowe. No i jak sie nie martwic takim maluszkiem. Szczegolnie jak slysze jak sie drze rozpaczliwie w zabiegowym



U mnie tak samo tylko nie wiem jal Ciebie ale mnie to karmienie niestety boli. Wiec po ktorejs zmianie cycka juz mnie skreca. Nie zaluje ze dalam jej to mm, tez mi powiedzieli ze nic sie nie stanie. Bede probowac do oporu.

Ja myslalam ze bede tu 2 dni nawet nie umialam przewinac dziecka ani przebrac, tyle co widzialam na szkole rodzenia i na yt... Mowili ze pokazuja jak to sie robi pierwsyz raz a tu wszystko na zywca samemu po porodzie gdzie jeszcze sie gwiazdy widzi przed oczami. Siedzimy i same rozkminiamy jak podniesc jak ubrac jak uspokoic jak dupke wytrzec.



Przywiezli mi dziecko cale czerwone i poklote jak sie da, zakrwawione spioszki, z wenflonem na 6 dni, bo to "bardzo ciezkie dziecko do wklucia".



Nie stresuj się. Mała już tego nie pamięta moja miała pokłutą całą główkę, do dziś ma ślady a to już prawie dwa tygodnie.
Czasami trzeba... to dla Jej zdrowia i Twojego spokoju

Zawsze możecie poprosić żeby Wam pokazały... tylko musicie trafić na "miłą zmianę"

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Ciekawe co tam u Chudziaszka?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 21:20   #569
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Fubizka, przepraszam że się wtrącam ale pamiętaj że możesz być przy dziecku przy każdym zabiegu. I dobrze jest z tego korzystać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 22:56   #570
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Bylam tym razem no ale niestety, ma bardzo cienkie zyly podobno. Wenflon musialy zdjac i zakladaja nowy. Ja mam tez ciebiutkie zyly i mam nadzieje ze to taka uroda a nie ze zaraz sie zacznie znowu jakis problem.
Nie wiem jak przez tydzien beda jej zastrzyki robic.
Z plusow - udalo mi sie nakarmic, namawialy mnie na jeszcze jedna porcje mm ale jak ulala to sie okazalo ze ma naprawde sporo pokarmu w zoladku
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-02 13:59:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:18.