Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3 - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-10-19, 11:21   #4231
Innyktos
Przyczajenie

Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Hej mam pytanie od paru miesięcy borykam się z grzybicą pochwy. Miesiąc temu przeszłam antybiotykoterapie i w sumie następnego dnia po zakończeniu swędzenie zaczęło się od nowa teraz dostałam globulki clotrimazolum GSK i tabletki do ustne na 28 dni. Z tego powodu mam pytanie czy po wybraniu wszystkich globulek mogę kochać się z moim chłopakiem czy czekać do zakończenia tych 28 dni?
Innyktos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-19, 12:41   #4232
Leany
⚆ _ ⚆

Cytat:
Napisane przez Innyktos Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie od paru miesięcy borykam się z grzybicą pochwy. Miesiąc temu przeszłam antybiotykoterapie i w sumie następnego dnia po zakończeniu swędzenie zaczęło się od nowa teraz dostałam globulki clotrimazolum GSK i tabletki do ustne na 28 dni. Z tego powodu mam pytanie czy po wybraniu wszystkich globulek mogę kochać się z moim chłopakiem czy czekać do zakończenia tych 28 dni?
Jeżeli skończysz globulki i będziesz dobrze się czuć to możesz. Spojrzyj tylko w ulotce czy nie powinnaś odczekać jakieś 48h po ostatniej, jeśli używasz prezerwatyw. Niektóre globulki mogą uszkadzać. Poza tym na twoim miejscu zainwestowałabym w jakieś dobre probiotyki doustne w trakcie i/lub dopochwowe po kuracji. To że wytłuczesz grzyba nie znaczy, że zaraz nie wróci, jeśli nie odbudujesz flory bakteryjnej pochwy i jelit.
Leany jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 09:20   #4233
Adrianna_8
Moderator

Cytat:
Napisane przez Innyktos Pokaż wiadomość
Twój partner się leczył razem z Tobą? On może Cię zarazac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 8 758 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Adrianna_8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-15, 12:38   #4234
y_llie
Przyczajenie

Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cześć dziewczęta!
Od mniej więcej pół roku borykam się z uporczywymi infekcjami. W miesiącu mam może tydzień spokoju. Działo się już wszystko, od swędzenia, poprzez rany, aż do takiego wysuszenia, że włos jeżył się na głowie. Stale tuptam do ginekologa. Infekcje bakteryjne, wirusowe, łączone, opryszczka i inne dziwactwa na przestrzeni jedynie paru miesięcy. Mam stałego partnera i stosuję antykoncepcję hormonalną (Naraya+).
Z leków stosowałam już Gynoxin Optima, Clotrimazolum GSK (TRAGEDIA, ODRADZAM! U mnie tak wysuszyło, że porobiły się rany), Gynalgin, Heviran, Izovag.
Aktualnie lekarz przepisał mi, po wykryciu drożdżaków, Macmirror 500 i Orungal (w tym również partnerowi). Powiedzcie mi, co mogę zrobić by nawrotów nie było? Jakieś zioła, probiotyki, może jakiś płyn do higieny intymnej? Polećcie wszystko byle raz na zawsze to pożegnać.
y_llie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-15, 13:58   #4235
Leany
⚆ _ ⚆

Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez y_llie Pokaż wiadomość
Cześć dziewczęta!
Od mniej więcej pół roku borykam się z uporczywymi infekcjami. W miesiącu mam może tydzień spokoju. Działo się już wszystko, od swędzenia, poprzez rany, aż do takiego wysuszenia, że włos jeżył się na głowie. Stale tuptam do ginekologa. Infekcje bakteryjne, wirusowe, łączone, opryszczka i inne dziwactwa na przestrzeni jedynie paru miesięcy. Mam stałego partnera i stosuję antykoncepcję hormonalną (Naraya+).
Z leków stosowałam już Gynoxin Optima, Clotrimazolum GSK (TRAGEDIA, ODRADZAM! U mnie tak wysuszyło, że porobiły się rany), Gynalgin, Heviran, Izovag.
Aktualnie lekarz przepisał mi, po wykryciu drożdżaków, Macmirror 500 i Orungal (w tym również partnerowi). Powiedzcie mi, co mogę zrobić by nawrotów nie było? Jakieś zioła, probiotyki, może jakiś płyn do higieny intymnej? Polećcie wszystko byle raz na zawsze to pożegnać.
Jak czujesz, że ci zaczyna wychodzić opryszczka to bierz od razu coś z acyklowirem. Najefektywniej działa zanim wirus zdąży zreplikować. Ja bym się zastanowiła nad odstawieniem antykoncepcji hormonalnej. Jak się okaże, że nie będzie poprawy to najwyżej do niej wrócisz.

Nie ma takiego sposobu, żeby raz na zawsze pozbyć się grzybic. Candida jest patogenem oportunistycznym. Żyć będzie w twojej pochwie zawsze. Szkopuł w tym, żeby mieć na tyle dobrych bakterii, żeby nie pozwalały się grzybowi namnożyć w nadmiarze i wytworzyć strzępek. Rad jak to zrobić padało tu już multum. Nie chce mi się powtarzać, ale poczytaj wątek. W każdym bądź razie na podstawie wiedzy medycznej i własnego doświadczenia uważam, że niezwykle ważna jest dieta i utrzymanie prawidłowego mikrobiomu jelit. Każda waginoza zaczyna się od grzybicy i stanów zapalnych w jelitach. Dlatego warto zwracać uwagę na leki, które się przyjmuje, wyeliminować cukry proste (słodycze, słodkie napoje), wprowadzić żywność pre i probiotyczną, zastanowić się czy nie ma się jakiś nietolerancji pokarmowych.

Edytowane przez Leany
Czas edycji: 2019-11-15 o 13:59
Stary Wczoraj, 20:46   #4236
Maniolla
Przyczajenie

Napisz maks36@wp.pl pozbyłam nawracajacych miesiac w miesiac grzybic zupelnie przez przypadek.
Maniolla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 21:39   #4237
Leany
⚆ _ ⚆

Cytat:
Napisane przez Maniolla Pokaż wiadomość
Napisz maks36@wp.pl pozbyłam nawracajacych miesiac w miesiac grzybic zupelnie przez przypadek.
To czemu się nie podzielisz ta cenna wiedzą tutaj?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odpowiedz

Tagi
aspiryna, badania ginekologiczne, badania krwi, candida, cewka, drogi rodne, dyskomfort, dziwne uczucie, ginekolog, ginekologia, globulki, grzybica, grzybica pochwy, infekcja, infekcja intymna, infekcja pochwy, kandydoza, kobiece, leczenie ginekologiczne, metronidazol dopochowo, nawroty choroby, nystatyna, partner, pieczenie pochwy, pimafucin, pomocy, sprawy, swedzenie, tabletki antykocepcyjne, vixpo

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości