Izotek. Mój dziennik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-10-20, 12:38   #1
panna_atropos
Raczkowanie

Izotek. Mój dziennik

Witam. Zauważyłam, ze były takie wątki, wiec postanowiłam założyć swoj. Wiem, ze wiele dziewczyn szuka tego typu tematów. Jestem jedna z nich.

Najpierw garść info o mnie:

Wzrost: 175 cm

Waga: 64 kg

Trądzik od 14 roku życia, cera tłusta, zmiany głównie na policzkach, wokół ust, przy brwiach, wągry na nosie, bolące gule na plecach (niewiele).

Ogolem mój trądzik nie jest tragiczny, taki 5/10 bym powiedziała, ale w połączeniu z tłusta cera wyglada ohydnie. Przechodziłam leczenie dermatologiczne maściami (m.in. Epiduo, chloramfenikol, davercin, acnederm, skinoren, aknemycin), antybiotykami doustnymi, a także terapie hormonalna (Diane i cyprodiol). Pomagało, lub nie- zawsze wracało.

Cel: nigdy więcej tapety!

Dzisiaj zaczynam DZIEŃ CZWARTY.

Na razie nic szczególnego się nie dzieje. Zaczynam od kilkunastu syfkow w/w miejscach. Ahoj przygodo
panna_atropos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 01:09   #2
panna_atropos
Raczkowanie

Dot.: Izotek. Mój dziennik

DZIEŃ 5

Nic się na razie nie dzieje. I dobrze. Nic mi nowego nie wyskoczyło, ale to pewnie dlatego, ze jestem na początku cyklu.

Wieczorem zaczęła mnie bolec głowa po lewej stronie za okiem, jakby migrena. Oczywiście musiałam się przy okazji naczytac w internecie o działaniach niepożądanych, m.in. Wzroście ciśnienia wewnatrzczaszkowego i następczym uszkodzeniu tarczy nerwu wzorowego. Moja hipochondria zaczela dzialac i trochę się cykam.

Nie mniej jednak wzięłam tabsa na ból głowy i idę spać. Adios!
Stary 2019-10-23, 20:33   #3
panna_atropos
Raczkowanie

DZIEŃ 6

Dzisiaj zaczęłam nowe opakowanie tabletek anty (Belera). Jest to mój siódmy miesiąc z tabletkami. Przedtem brałam cyprodiol który pogorszył mi stan cery, co jest ogółem odwrotnym skutkiem brania tego leku. Jest to wszakże lek podawany w leczeniu trądziku (Tak samo jak diane35).

Z twarzą nic się nie dzieje jest ok. Nie jest ok natomiast z głowa. Do bólu doszedł stan depresyjny. Ogółem ja sama w sobie jestem smutna a teraz to ciagle zbiera mi się na płacz. Mam zerowe poczucie własnej wartości, aczkolwiek nie jest ono za wysokie zazwyczaj. Ale nie od takich żali jest ten wątek.

Mam nadzieje, ze to jesienna chandra i od za niedługo wrócę do standardowego smutku.

Pozdrawiam cieplutko
Stary 2019-10-28, 17:58   #4
panna_atropos
Raczkowanie

DZIEŃ 10

To będzie kontrowersyjny wątek. Otóż czwartek, piątek i sobota spożywałam alkohol. W czwartek kilka słabiutkiutkich szotów, piątek i sobota waliłam wóde. Tak, wiem, baaardzo powaznie. I co? I nic. Kac jak zawsze, właściwie nie jakiś dotkliwy. Z moja skóra wszystko ok, nic nowego nie wyskoczyło (spałam w tapecie raz :/ ale używam lily lolo, tego mineralnego podkładu). Wiem, ze to niepoważne, ostatni taz mi się tak zdarza. Nie mniej jednak wiem, ze to ważne info dla ludzi, którzy czasem cykają się pic. Aczkolwiek nie rekomenduje
Stary 2019-10-31, 14:36   #5
panna_atropos
Raczkowanie

DZIEŃ 14

Dzisiaj ostatni dzień 20mg. Od jutra 40.

Skóra: żadnych syfow, trochę się błyszczy :/. Dzisiaj zaczęłam używać cetaphil da ultra. Dotąd używałam GorVita aloevera plus alatan dermoline na zmianę z olejem z pestek malin. Jest spoko.

Usta lekko spierzchnięte ale nie ma tragedii.

O, wczoraj się nazarlam trochę słodyczy i cera nadal super, mimo ze zazwyczaj coś wyskakiwało bo tego typu rewelacjach dietetycznych.
Stary 2019-11-05, 11:12   #6
panna_atropos
Raczkowanie

DZiEN 22

Od zeszłego czwartku powinnam brać dawkę 40 mg. Powinnam i brałam przez kilka dni, ale miałam okropne objawy wyłudzające mnie ze snu: wrażenie skoków ciśnienia, dyskomfort w gałkach ocznych, lekkie uczycie duszności, 2 ataki paniki. W sobotę wzięłam jedna tabletkę. Dzisiaj jest wtorek. Wczoraj wzięłam dwie tabletki. Ba razie jest okej z samopoczuciem. Może to włączenie magnezu z wit b6? Nie wiem.

Skóra: sucha, zauważyłam dziś placki suchości na czole i we brwiach ale yo może od basenu na którym dzisiaj rano byłam. I pływałam.

Wczoraj zaczął mi się robić rano okropny syf na ustach który dzisiaj dojrzał i pękł przy pocieraniu hydrolatem. Wiem fujka. Poza tym z cera ok.

Usta suche ale nie bolą. Smaruje je cały czas pomadka himalaya z rossmana.
Stary 2019-11-07, 22:55   #7
panna_atropos
Raczkowanie

DZIEN 24

Hej. Dzisiaj kolejny dzień nierównej batalii ja konta syfy.
Co z moim organizmem dnia 24?
Skóra: syf w kąciku ust zaczyna się tworzyć, boli . A tak poza tym moja twarz jest totalnie flawless, poza oczywiście przebarwieniami po starych krostach i wągrami na nosie :/. Ale z nimi rozprawię się za jakiś czas. Jeszcze tylko nie mam pomysłu jak.
Usta: trochę suche, ale nie ma tragedii serio. Wręcz niezauważalnie nawet przeze mnie.
Oczy: no najgorzej. Nie są jakieś wybitnie suche, ale mam wrażenie, że coś się z imi dzieje. Ja mam jakąś paranoję. Wydaje mi się (albo rzeczywiście tak jest), że patrząc w dól widzę jakies błyski, mroczki, nie wiem co. Ale to może od gapienia się w ekran telefonu 8h dziennie . Jestem totalnie uzależniona. Pomocy.
Samopoczucie: jestem trochę zmęczona.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości