Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci! - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-21, 18:37   #1411
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87266848]No ale taki mamy stan wiedzy i nie za bardzo mnie interesuje, co pomyśleliby o tym Grecy czy Rzymianie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Zdefiniuj stan wiedzy i to, kto go ustala.

Caudofemoralis ma całkowitą rację, że większość argumentów, które tu pada, opiera się wyłącznie na "bo wszyscy tak mówią". A tak naprawdę to nie wszyscy ani nawet nie większość, bo większość w tym kraju wybrała zupełnie co innego.

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Dodaj też od razu listę religijnych guru, którzy namówili swoich wyznawców na zbiorowe samobójstwa w związku z przewidywanym końcem świata. Równie adekwatna.Dość prymitywna manipulacja. Liczba osób uprawnionych do głosowania wyniosła 30 253 556. Na PiS zagłosowało 8 051 935 osób, czyli jedynie 26,6% uprawnionych. Nawet jeżeli chodzi o odsetek głosów ważnych jest to 43,6 % czyli MNIEJSZOŚĆ.
żadna manipulacja, bo nie masz żadnych dowodów ani nawet podstaw, żeby przypuszczać, że wszyscy ci, którzy nie zagłosowali, zgodziliby się z Twoimi poglądami. W demokracji wystarczy, żeby za czymś była największa grupa, która wcale nie musi stanowić 50%.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 18:38   #1412
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Caudofemoralis ma całkowitą rację, że większość argumentów, które tu pada, opiera się wyłącznie na "bo wszyscy tak mówią". A tak naprawdę to nie wszyscy ani nawet nie większość, bo większość w tym kraju wybrała zupełnie co innego.
No właśnie nie wybrała większość, tylko mniejszość.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 18:40   #1413
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

A tu taka ciekawostka z CBOS-u:

megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 18:45   #1414
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
żadna manipulacja, bo nie masz żadnych dowodów ani nawet podstaw, żeby przypuszczać, że wszyscy ci, którzy nie zagłosowali, zgodziliby się z Twoimi poglądami. W demokracji wystarczy, żeby za czymś była największa grupa, która wcale nie musi stanowić 50%.
Demokracja to nie dyktatura większości, tylko rządy większości z poszanowaniem praw mniejszości. Inną sprawą jest to, że Polska jest członkiem międzynarodowych organizacji, w tym Unii Europejskiej i jakiekolwiek łamanie europejskich praw może być powodem pozwu do Trybunału Sprawiedliwości UE lub Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Spodziewam się teraz wzrostu liczby pozwów i z całego serca życzę obecnej władzy w Polsce jak największej liczby przegranych spraw.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 18:46   #1415
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Zdefiniuj stan wiedzy i to, kto go ustala.

Caudofemoralis ma całkowitą rację, że większość argumentów, które tu pada, opiera się wyłącznie na "bo wszyscy tak mówią". A tak naprawdę to nie wszyscy ani nawet nie większość, bo większość w tym kraju wybrała zupełnie co innego.
Stan wiedzy to aktualna wiedza (wynikająca z konsensusu naukowego, wieloletnich badań itd) , jaką mamy na dany temat. Ustalają go naukowcy specjalizujący się w danych dziedzinach i kodyfikują w określonych dokumentach (w temacie pedofilii jest to klasyfikacja zaburzeń psychicznych).

Idąc tym tokiem myślenia, to dlaczego uczymy na geografii, że Ziemia jest kulą, skoro są ludzie, którzy wierzą, że jest płaska? Tak można podważyć każda dziedzinę uznając coś za pogląd, a nie fakt naukowy.
To, że homoseksualizm jest orientacją ustalili naukowcy, a nie lewaki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 18:51   #1416
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
No właśnie nie wybrała większość, tylko mniejszość.
Nawet jeśli dodamy tylko dwa ugrupowania będące przeciw zmianom w edukacji seksualnej, czyli PiS i Konfederację, wychodzi 50,4% głosujących. A PSL też chyba jest przeciw. Żadna to dyktatura, że system edukacji działa tak, jak chce społeczeństwo.

Persephone_ kiepskie porównanie, bo to, jaki kształt ma ziemia, da się fizycznie zaobserwować. Tego, czy coś jest zaburzeniem, a nie orientacją seksualną już nie. Ustaliliśmy to na podstawie wartości, bo tylko w jednym z tych dwóch przypadków jednej ze stron dzieje się krzywda. Ale fizycznie różnicy między tym nie ma. Porównywanie nauk fizycznych z psychologicznymi jest w ogóle dość kiepskie, bo te pierwsze jednak badają, jak sama nazwa wskazuje, zjawiska fizyczne. Te drugie badają rzeczy niematerialne i bardzo zależne od warunków, ludzkie emocje nie istnieją w oderwaniu od wartości i tak też psychologia nie może być całkowicie wolna od tychże wartości, a więc ideologii.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-10-21 o 18:54
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 18:55   #1417
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Nawet jeśli dodamy tylko dwa ugrupowania będące przeciw zmianom w edukacji seksualnej, czyli PiS i Konfederację, wychodzi 50,4% głosujących. A PSL też chyba jest przeciw. Żadna to dyktatura, że system edukacji działa tak, jak chce społeczeństwo.
Gdyby PiS naprawdę działał tylko tak jak chciałoby społeczeństwo, to przywróciliby karę śmierci a nic o takim projekcie nie słyszałam:
https://www.newsweek.pl/polska/spole...ieraja/xl9g7d0
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-21, 19:21   #1418
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Ok. Ja pisze jak wedlug mnie moglaby wygladac edukacja i jest to kompromis ,pozostawiajacy rodzicom pewien margines na decyzje,oparty na nauce i dostepnej wiedzy , zgodny z prawem, naszym, na anno domini 2019/ 20. Prosze powiedzcie wobec tego jak nauka o seksualnosci i rozmnazaniu czlowieka powinna wygladac aby a) nie naruszac swiatopogladu chrzescijanskiego i prawicowego b ) nie byla reliktem czasow przeszlych ,byla zgodna z najnowsza wiedza c) byla przyjazna srodowiskom lewicowym , lgbt itp.
To sie nie da pogodzic .

Edytowane przez robcia
Czas edycji: 2019-10-21 o 19:23
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 19:35   #1419
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
To na jakich lekcjach powinno omawiać się orientacje seksualne czy tożsamość płciową? Może też na biologii?
Nie powinno się, bo to głupie.

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że jest hetero. I bycie homo, demi, bi również nie musi być w szkole poruszane. Nie tłumaczymy dzieciom, że są blondynki i są bruneci, Azjaci i murzyni.

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
A dlaczego zakładamy, że w ogóle powinno się omawiać?


EDIT

Zresztą tego tematu nie da się omówić neutralnie, gdybyś spróbowała, zajęłoby to może 10 minut, podczas których musiałabyś wymienić wszystkie istniejące z krótką definicją, w tym pedofilię i zoofilię, bo już ich ocenianie ma element ideologiczny. Mówienie na edukacji seksualnej, które orientacje są złe, a które dobre, nie jest mniej ideologiczne niż lekcja religii.
Oceniać sobie możesz czyny wynikające z zaburzeń orientacji seksualnej (pedofilii czy zoofilii), a nie sam fakt, że ktoś śmiał się urodzić pedofilem czy zoofilem.

Nie każdy psychopata jest mordercą, nie każdy pedofil gwałci dzieci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 19:37   #1420
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

No ja tam nie wiem, ja się o demografii poszczególnych kontynentów uczyłam, ras z tymi wszystkimi podtypami itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 19:45   #1421
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Ok. Ja pisze jak wedlug mnie moglaby wygladac edukacja i jest to kompromis ,pozostawiajacy rodzicom pewien margines na decyzje,oparty na nauce i dostepnej wiedzy , zgodny z prawem, naszym, na anno domini 2019/ 20. Prosze powiedzcie wobec tego jak nauka o seksualnosci i rozmnazaniu czlowieka powinna wygladac aby a) nie naruszac swiatopogladu chrzescijanskiego i prawicowego b ) nie byla reliktem czasow przeszlych ,byla zgodna z najnowsza wiedza c) byla przyjazna srodowiskom lewicowym , lgbt itp.
To sie nie da pogodzic .
No jak nie?

"Dzień dobry. Są różne środki antykoncepcji. Prezerwatywy (plusy, minusy), tabletki (p, m), spirala (p,m), działają tak, stosuje się je w taki sposób, pokazujemy jak prawidłowo założyć prezerwatywę, razem czytamy ulotkę tabletek antykoncepcyjnych i omawiamy, co znaczą poszczególne punkty (potem dorosłe kobiety na forum tutaj piszą, jak powinna wyglądać przerwa, czy aspiryna wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych itd., nie wyśmiewam, dobrze że piszą jeśli mają wątpliwości, ale na to potrzeba ile, 45 minut w szkole?)

Najważniejsze w inicjacji seksualnej jest nie robienie nic wbrew sobie. Trzeba się kierować swoim światopoglądem i wartościami, a nie presją rówieśników. Niektórzy czekają do ślubu i mają jednego partnera całe życie, bo takie mają wartości religijne i światopoglądowe, inni zmieniają partnerów z różną częstotliwością. Żaden sposób nie jest lepszy od innego i najważniejsze, żeby człowiek czuł się ze swoim wyborem dobrze.

Należy mieć świadomość, że częste zmiany partnerów mogą prowadzić do zwiększonego prawdopodobieństwa zarażeniem się chorobami wenerycznymi. Jednak monogamii nie gwarantuje nam, że jesteśmy całkowicie bezpieczni.

Choroby, którymi można się zarazić to..., unikać tak i tak, dobrze się badać raz na jakiś czas, pierwsze objawy, z którymi najlepiej zwrócić się do lekarza to..."

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-21, 19:46   #1422
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87267034]No ja tam nie wiem, ja się o demografii poszczególnych kontynentów uczyłam, ras z tymi wszystkimi podtypami itd.[/QUOTE]Ja też.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 19:47   #1423
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87267034]No ja tam nie wiem, ja się o demografii poszczególnych kontynentów uczyłam, ras z tymi wszystkimi podtypami itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]No to ja nie. Nie uważam, żeby to było potrzebne, ale można.

Nie zarażą się przecież murzynizmem dzieci na takiej lekcji i to wiedzą wszyscu. A niektórzy chyba sądzą, że gejozą już można.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 20:04   #1424
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87267034]No ja tam nie wiem, ja się o demografii poszczególnych kontynentów uczyłam, ras z tymi wszystkimi podtypami itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Samo zakładanie istnienia ras ludzkich już jest ideologiczne.

Cytat:
Pojęcie rasy ludzkiej jest współcześnie kontrowersyjne. W roku 1985 przeprowadzono badanie, mające na celu sprawdzenie, ilu amerykańskich antropologów uznaje istnienie ras ludzkich[17]. Na pytanie: „Czy istnieją biologicznie rasy gatunku Homo sapiens” przecząco (a więc odrzucając pojęcie rasy) odpowiedziało:

41% antropologów fizycznych,
53% antropologów kulturowych.
Podobne badanie w 1999 roku dało następujący wynik:[18]

69% antropologów fizycznych,
80% antropologów kulturowych.
W Polsce w roku 2001 pojęcie rasy odrzucone zostało przez 25% antropologów
za Wikipedią

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

A ja bym jeszcze chciała pociągnąć temat rozróżnienia pomiędzy orientacją a zaburzeniem. W zasadzie na jakiej podstawie, poza wartościująco-emocjonalną, to rozróżniamy.

Czemu zoofilia jest zaburzeniem? Większość ludzi powie pewnie: bo zwierze nie wyraziło zgody albo że dzieje się mu krzywda.

Ale generalnie zwierzęta nie wyrażają zgody też na wiele innych rzeczy, jak na inseminację, trzymanie ich w klatkach, zabijanie ich na kotlety albo buty i nie niewątpliwie wtedy też dzieje im się krzywda. Dlaczego z tych wszystkich form wyrządzania krzywdy akurat ta jest penalizowana? Czy więc podstawą uznania zoofilii za zaburzenie nie jest aby czasem tylko fakt, że jako społeczeństwo wyjątkowo nas to obrzydza? A obrzydza nas zapewne dlatego, że tak się przyjęło w naszej kulturze.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-10-21 o 19:59
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 20:08   #1425
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Czyli teraz będzie dla odmiany grubsza rozkmina antropologiczna?


W zasadzie wszystko w programie szkolnym jest ideologiczne, z teorią kulistej Ziemi też. Dochodzimy do tego, że program nauczania powinien być zgodny z wizjami większości społeczeństwa, a nie z naukowymi teoriami. I żadne płacze i żadne krzyki nie przekonają nas, że białe jest białe a czarne jest czarne.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 20:23   #1426
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Tak, wiemy, że każda głębsza refleksja Cię nudzi. Ale niestety teorie naukowe nie są spójne i dane raz na zawsze. Wiele z nich jest sprzecznych, wiele obalanych, sporej części nie da się na 100% udowodnić. I co najważniejsze nie są wolne od ideologii nawet w obszarze nauk fizycznych, a co dopiero w obszarze nauk psychologicznych czy humanistycznych. Przeciwstawnie świata nauki światowi powszechnych przekonań jest uproszczone, a nawet fałszywe. Jedno wynika z drugiego i wpływa na siebie nawzajem. Wyskakiwanie za każdym razem z populistycznym hasłem o płaskoziemcach naprawdę nie rozwiązuje wszystkich problemów.

Poza tym proces decydowania o tym, co w nauce uznaje się za prawdziwe, odbywa się tak... że jak się większość naukowców zgodzi, to się uznaje za prawdziwe.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-10-21 o 20:29
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 20:29   #1427
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Czemu zoofilia jest zaburzeniem? Większość ludzi powie pewnie: bo zwierze nie wyraziło zgody albo że dzieje się mu krzywda.
.
Zoofilia to nie jest uprawianie seksu ze zwierzętami. Zoofilia to tylko pociąg do zwierząt. Tak samo jak na stosunek homoseksualny nie powiesz, że to homoseksualizm tylko stosunek/czyn homoseksualny. Błagam, trzymajmy się naukowej terminologii, bo się poplączemy.

Rozróżniamy to tylko i wyłącznie dlatego, że pociągu do zwierząt czy do dzieci nie da się w zdrowy sposób zaspokoić. Ale tak, w gruncie rzeczy to jedyna różnica między zoofilią a heteroseksualnością.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 20:34   #1428
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Żadnych teorii naukowych nie da się na 100% udowodnić, natomiast wszystkie można próbować obalić. Dlatego to są tylko teorie i na tym właśnie polega nauka: na wiecznym powątpiewaniu. Jedynie religia daje gotowe odpowiedzi na wszystkie pytania i są to odpowiedzi na pewno prawdziwe, bo są na pewno prawdziwe.

To, że hołdujesz zasadzie TKM przy arbitralnym ustalaniu prawa nie oznacza, że mniejszość musi się za każdym razem potulnie na takie zmiany zgadzać. Emigracja będzie coraz częstszym wyborem ludzi, którzy nie będą chcieli żyć i zakładać rodzin w Polsce. Właściwie mnie to już nie dziwi.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 20:48   #1429
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Żadnych teorii naukowych nie da się na 100% udowodnić, natomiast wszystkie można próbować obalić. Dlatego to są tylko teorie i na tym właśnie polega nauka: na wiecznym powątpiewaniu. Jedynie religia daje gotowe odpowiedzi na wszystkie pytania i są to odpowiedzi na pewno prawdziwe, bo są na pewno prawdziwe.
Owszem, i dlatego jesteś największym fanatykiem religijnym na tym forum.

Nie wiem, co to TKM, ale na tym świecie tak społecznym, jak i naukowym obiektywne zasady zawsze były ustalane w ten sposób, że coś uznawano za obowiązujące albo normalne, kiedy większość tak uważała. I to jeszcze na długo przed rozpowszechnieniem się demokracji. Inaczej się nie da i zawsze też ktoś będzie niezadowolony. To, że choćby te gwałty czy zoofilię uznajemy za niemoralne, też jest decyzją większości, choć na pewno są jakieś mniejszości, które czują się przez to pokrzywdzone.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-21, 20:53   #1430
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Rozróżniamy to tylko i wyłącznie dlatego, że pociągu do zwierząt czy do dzieci nie da się w zdrowy sposób zaspokoić. Ale tak, w gruncie rzeczy to jedyna różnica między zoofilią a heteroseksualnością.
Podsumowując, jako większość uznaliśmy, że pewne sposoby zaspokajania popędu są zdrowe, a pewne nie, i terroryzujemy tym grupy mniejszościowe.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 21:03   #1431
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No jak nie?

"Dzień dobry. Są różne środki antykoncepcji. Prezerwatywy (plusy, minusy), tabletki (p, m), spirala (p,m), działają tak, stosuje się je w taki sposób, pokazujemy jak prawidłowo założyć prezerwatywę, razem czytamy ulotkę tabletek antykoncepcyjnych i omawiamy, co znaczą poszczególne punkty (potem dorosłe kobiety na forum tutaj piszą, jak powinna wyglądać przerwa, czy aspiryna wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych itd., nie wyśmiewam, dobrze że piszą jeśli mają wątpliwości, ale na to potrzeba ile, 45 minut w szkole?)

Najważniejsze w inicjacji seksualnej jest nie robienie nic wbrew sobie. Trzeba się kierować swoim światopoglądem i wartościami, a nie presją rówieśników. Niektórzy czekają do ślubu i mają jednego partnera całe życie, bo takie mają wartości religijne i światopoglądowe, inni zmieniają partnerów z różną częstotliwością. Żaden sposób nie jest lepszy od innego i najważniejsze, żeby człowiek czuł się ze swoim wyborem dobrze.

Należy mieć świadomość, że częste zmiany partnerów mogą prowadzić do zwiększonego prawdopodobieństwa zarażeniem się chorobami wenerycznymi. Jednak monogamii nie gwarantuje nam, że jesteśmy całkowicie bezpieczni.

Choroby, którymi można się zarazić to..., unikać tak i tak, dobrze się badać raz na jakiś czas, pierwsze objawy, z którymi najlepiej zwrócić się do lekarza to..."

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przeciez o tym wlasnie caly czas pisze ,o bezstronnosci i faktach naukowych ,to uslyszalam ,ze tak nie mozna.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 21:09   #1432
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Nie wiem, co to TKM, ale na tym świecie tak społecznym, jak i naukowym obiektywne zasady zawsze były ustalane w ten sposób, że coś uznawano za obowiązujące albo normalne, kiedy większość tak uważała. I to jeszcze na długo przed rozpowszechnieniem się demokracji. Inaczej się nie da i zawsze też ktoś będzie niezadowolony. To, że choćby te gwałty czy zoofilię uznajemy za niemoralne, też jest decyzją większości, choć na pewno są jakieś mniejszości, które czują się przez to pokrzywdzone.
Myślałam, że TKM to znany skrót:
https://pl.wikipedia.org/wiki/TKM

Gwałt czy zoofilia jest karalna w większości krajów świata. Małżeństwa osób tej samej płci są udzielane w wielu krajów Unii Europejskiej. Oraz jest edukacja seksualna w szkołach. Nawet tam, gdzie rządy sprawuje prawica.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 21:24   #1433
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Gwałt czy zoofilia jest karalna w większości krajów świata. Małżeństwa osób tej samej płci są udzielane w wielu krajów Unii Europejskiej. Oraz jest edukacja seksualna w szkołach. Nawet tam, gdzie rządy sprawuje prawica.
Podsumowując, kiedy wola większości jest zgodna z Twoim poglądami, to wtedy jest dobra, a kiedy wola większości nie jest zgodna z Twoimi poglądami, to wtedy jest zła?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 21:33   #1434
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Mnie zastanawia po co ta nauka obsługi gumek na lekcjach. Czy ktoś uczy dzieci obsługi blendera? Przecież do tego jest ulotka. Jeśli ktoś nie ogarnia tak prostej instrukcji z obrazkami to serio mu nie pomoże zadba lekcja edukacji seksualnej. To apropos komentarza limonki z propozycją tego co można nauczać o antykoncepcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez ridja devojka
Czas edycji: 2019-10-21 o 21:36
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 21:55   #1435
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Podsumowując, kiedy wola większości jest zgodna z Twoim poglądami, to wtedy jest dobra, a kiedy wola większości nie jest zgodna z Twoimi poglądami, to wtedy jest zła?
Pokaż, gdzie to powiedziałam używając ocen moralnych. Widzę, że u niektórych Majakowski ciągle w modzie
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 23:54   #1436
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Podsumowując, jako większość uznaliśmy, że pewne sposoby zaspokajania popędu są zdrowe, a pewne nie, i terroryzujemy tym grupy mniejszościowe.
No nie. Chodzi o zgodę drugiej strony. Zgodę, której dziecko ani zwierzę wyrazić nie może.

Tak samo traktujemy seks homo- i heteroseksualny, jeśli zgoda nie zostanie wyrażona.

Rozmawiamy o zaspokajaniu popędu czy o preferencjach seksualnych? Bo mieszasz terminologię potwornie. Jeśli chodzi o preferencje to nie ma rzeczywiście lepszych czy gorszych obiektywnie. Ale nie wszystkie jesteśmy w stanie zaspokoić nie krzywdząc nikogo i to jedyna różnica, dla której stworzono taki rozdział. Czy się z nim zgadzam? Nie jestem psychologiem, nie wiem. Ale nie jest on jakiś nieludzki i niezrozumiały, więc go akceptuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:47 ---------- Poprzedni post napisano o 00:45 ----------

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Przeciez o tym wlasnie caly czas pisze ,o bezstronnosci i faktach naukowych ,to uslyszalam ,ze tak nie mozna.
Widzisz, obawiam się, że prawica w tym kraju uzna opinię, że "Nie ma lepszego sposobu, każdy powinien robić tak, jak sam czuję się komfortowo i jaki ma światopogląd" za atak na ich wartości.

Bo przecież ich jest jedyna i właściwa, co to za herezja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:54 ---------- Poprzedni post napisano o 00:47 ----------

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Mnie zastanawia po co ta nauka obsługi gumek na lekcjach. Czy ktoś uczy dzieci obsługi blendera? Przecież do tego jest ulotka. Jeśli ktoś nie ogarnia tak prostej instrukcji z obrazkami to serio mu nie pomoże zadba lekcja edukacji seksualnej. To apropos komentarza limonki z propozycją tego co można nauczać o antykoncepcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo jak nie umiesz obsłużyć blendera, to najwyżej ci soczek nie wyjdzie.

Jak źle obsłużysz prezerwatywę to masz większy problem i trzy rozwiązania, z których żadne nie jest idealne, jedno w tym kraju jest mocno utrudnione (zwłaszcza dla niepełnoletnich), drugie nielegalne, a trzecie zmienia twoje życie na zawsze.

Oczywiście nie jestem specjalistą i nie jestem ostatecznie przywiązana idealnie do tego, co napisałam i ostateczną decyzję podjęljby psycholodzy i seksuolodzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 05:48   #1437
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Limonka jest wiele rzeczy które są nielegalne a przecież można by się na nie zgodzić jako dwie dorosłe osoby, np kazirodztwo albo wielozenstwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 06:17   #1438
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Limonka jest wiele rzeczy które są nielegalne a przecież można by się na nie zgodzić jako dwie dorosłe osoby, np kazirodztwo albo wielozenstwo.

Tak. Cieszę się, że to zauważyłaś, bo obie te rzeczy powinny być legalne.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 07:52   #1439
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tak. Cieszę się, że to zauważyłaś, bo obie te rzeczy powinny być legalne.
Co do poligamii mam pewne wahania, bo to może być pole do pewnych nadużyć, szczególnie w ramach religijnych sekt. Natomiast też jestem zwolenniczką depenalizacji kazirodztwa.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 07:56   #1440
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Mnie zastanawia po co ta nauka obsługi gumek na lekcjach. Czy ktoś uczy dzieci obsługi blendera? Przecież do tego jest ulotka. Jeśli ktoś nie ogarnia tak prostej instrukcji z obrazkami to serio mu nie pomoże zadba lekcja edukacji seksualnej. To apropos komentarza limonki z propozycją tego co można nauczać o antykoncepcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zważywszy, że na wizażu codziennie pojawia się 100000 pytań o używanie tabletek i o to, czy jestem w ciąży gdy popatrzyłam na chłopaka z odległości 100m to moim zdaniem wcale nie jest bez sensu taka nauka.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-12 14:53:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:57.