Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-10, 13:51   #91
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Kafka , ten "kwiatek" z umowy to wynagrodzenie. 1200 zł brutto plus do 100% premii. Czyli przy "złych wiatrach" można tyrać za 1200 zł. Wiedziałam, że tak jest ale dopiero jak tam byłam to do mnie dotarło. Dodam że to duża firma , a nie żaden Janusz. Dziś byłam na badaniach wstępnych. Od poniedziałku zaczynam nową pracę. Jutro jeszcze muszę jechać do obecnej. W piątek muszę niestety rzucić jeśli nie z innej możliwości odejścia. Strasznie głupio się z tym czuję z jednej strony. A z drugiej się cieszę. Tak widocznie miało być.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 14:24   #92
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość
Kafka , ten "kwiatek" z umowy to wynagrodzenie. 1200 zł brutto plus do 100% premii. Czyli przy "złych wiatrach" można tyrać za 1200 zł. Wiedziałam, że tak jest ale dopiero jak tam byłam to do mnie dotarło. Dodam że to duża firma , a nie żaden Janusz. Dziś byłam na badaniach wstępnych. Od poniedziałku zaczynam nową pracę. Jutro jeszcze muszę jechać do obecnej. W piątek muszę niestety rzucić jeśli nie z innej możliwości odejścia. Strasznie głupio się z tym czuję z jednej strony. A z drugiej się cieszę. Tak widocznie miało być.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masakra,że są jeszcze takie umowy. Super dla Ciebie, że udało Ci się z tego wyjść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 15:55   #93
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość
Kafka , ten "kwiatek" z umowy to wynagrodzenie. 1200 zł brutto plus do 100% premii.
przecież to poniżej minimalnej krajowej?
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 16:06   #94
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 20:09   #95
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
To przysługuje i bez tego, nie sądzę że świadectwo pracy na miesiąc zrobi jej taką kolosalną różnice. Zwłaszcza z dyscyplinarką, z którą musi się liczyć za porzucenie pracy. Mogłaby też normalnie złożyć wypowiedzenie, które może następnie przesiedziec na L4 skoro nie chce tam chodzic i to byłoby najprostsze rozwiązanie. Jednak z jakiegoś powodu nie uwzględnila okresu wypowiedzenia z nowym pracodawca więc teraz musi kombinować.
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 20:31   #96
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 20:46   #97
younglove
Przyczajenie
 
Avatar younglove
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 12
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Hej dziewczyny, chciAlam was zapytac jakie macie podejscie do kariery. Ja po studiach mialam prace w korpo dobrze platna. Niestety psychocznie nie dawalam rady. Zmienialam prace jeszcze kilka razy. Zaraz bede miec nowa prace jak pisalam wczesniej ponizej kwalifikacji ale mam nadzieje ze troche spokojniejsza. Perturbacje zyciowe zmusily mnie aby wyciszyc uklad nerwowy bo od roku zylam w ciaglym stresie. Widze jak moi znajomi pna sie do gory po szczeblach kariery, maja xiekawe prace, a ja w zasadzie do tej pory nie wiem w jakim kierunku isc. Jestem dwa lata po studiach. Czuje sie gorsza przez to. Jak to wyglada u was, od razu wiedzialyscid co chcecie robic?
younglove jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-10, 21:35   #98
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Koralina, napisz koniecznie jak tam w pracy z tym wypowiedzeniem? Rzeczywiście zanosi się na to, że w piątek odchodzisz i godzisz się na konsekwencje porzucenia?

Younglove, kariera na pewno nie jest dla każdego Trzeba chociażby nie mieć problemu z poświęcaniem czasu prywatnego dla firmy.
Nie każdy musi to lubić i nie każdy musi mieć parcie na szkło, no i nie każdemu musi pasować korpo tak jak i mała firma, normalna rzecz nie ma się co tym przejmować.

Ja przed studiami wiedziałam co chcę robić, ale nie polubiłyśmy się z matematyką i fizyką poszłam więc na polonistykę i tak mniej więcej wiedziałam, co chcę robić, ale nie miałam doświadczenia ani znajomości. Dostałam jakąś tam robotę, prawie zupełnie nie związaną z moimi studiami i w ogóle nigdy nie myślałam, że trafię do takiej branży i na takie stanowisko, ale potem w ramach firmy skakałam po innych stanowiskach, aż niespodziewanie okazało się, że jedno z nich jest ciekawe i do tego zakres obowiązków częściowo pokrywa się z tym, co chciałam robić
Teraz szukałam pracy o podobnym zakresie zadań. To, czym się teraz zajmuję, jest częściowo odpowiedzią na to, co chciałam robić, a częściowo na to, o czym wcześniej myślałam. Więc koniec końców jestem całkiem zadowolona, ale to tylko kwestia przypadku.

Na pewno są rzeczy, które lubisz robić, a z pewnością są takie, których nie lubisz i drogą eliminacji szukaj swojego miejsca
Piszesz, że znajomi mają ciekawe prace, czy ciekawe dla Ciebie? Jak tak, to rozglądaj się za ofertami na podobne stanowiska, ale np. na poziomie juniorskim.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-07-10 o 21:41
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 21:44   #99
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Koralina, napisz koniecznie jak tam w pracy z tym wypowiedzeniem? Rzeczywiście zanosi się na to, że w piątek odchodzisz i godzisz się na konsekwencje porzucenia?

Younglove, kariera na pewno nie jest dla każdego Trzeba chociażby nie mieć problemu z poświęcaniem czasu prywatnego dla firmy.
Nie każdy musi to lubić i nie każdy musi mieć parcie na szkło, no i nie każdemu musi pasować korpo tak jak i mała firma, normalna rzecz nie ma się co tym przejmować.

Ja przed studiami wiedziałam co chcę robić, ale nie polubiłyśmy się z matematyką i fizyką poszłam więc na polonistykę i tak mniej więcej wiedziałam, co chcę robić, ale nie miałam doświadczenia ani znajomości. Dostałam jakąś tam robotę, prawie zupełnie nie związaną z moimi studiami i w ogóle nigdy nie myślałam, że trafię do takiej branży i na takie stanowisko, ale potem w ramach firmy skakałam po innych stanowiskach, aż niespodziewanie okazało się, że jedno z nich jest ciekawe i do tego zakres obowiązków częściowo pokrywa się z tym, co chciałam robić
Teraz szukałam pracy o podobnym zakresie zadań. To czym się teraz zajmuję jest częściowo odpowiedzią na to co chciałam robić, a częściowo na to, o czym wcześniej myślałam. Więc koniec końców jestem całkiem zadowolona, ale to tylko kwestia przypadku.

Na pewno są rzeczy, które lubisz robić, a z pewnością są takie, których nie lubisz i drogą eliminacji szukaj swojego miejsca
Piszesz, że znajomi mają ciekawe prace, czy ciekawe dla Ciebie? Jak tak, to rozglądaj się za ofertami na podobne stanowiska, ale np. na poziomie juniorskim.
No właśnie, miałam ostatnio parę rozmów, chcę trochę zmienić branżę, ale przejście na poziom juniorski gdzieś indziej to jest lądowanie głową w dół jeżeli chodzi o zarobki. Stawki tak niskie, że szok. Chyba, że nadrabiasz prowizjami. W tym momencie zmieniałabym branżę na inną nawet chwilowo za niższą stawkę, ale nie aż tak. Sama nie wiem co ze sobą zrobić. Czy iść na jakąś podyplomówkę (ale jaką?), czy zrobić certyfikat językowy, np. biznesowy, no totalnie nie wiem. Chciałabym gdzieś biec, ale nie wiem w którą stronę. Tu gdzie jestem nie ma już szans na rozwój.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-10, 21:47   #100
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
W pierwszym miesiącu pracy urlop i jakieś chorobowe w jej sytuacji? Zgodnie z tym co pisała dotychczas nic takiego nie miało miejsca więc te dywagacje są zupelnie niepotrzebne albo nie czytasz dokladnie. Nie pisałam o niepokazywanou świadectwa pracy w tej firmie skoro wiedzą, że pracuje tylko w kolejnych.
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 06:04   #101
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
No właśnie, miałam ostatnio parę rozmów, chcę trochę zmienić branżę, ale przejście na poziom juniorski gdzieś indziej to jest lądowanie głową w dół jeżeli chodzi o zarobki. Stawki tak niskie, że szok. Chyba, że nadrabiasz prowizjami. W tym momencie zmieniałabym branżę na inną nawet chwilowo za niższą stawkę, ale nie aż tak. Sama nie wiem co ze sobą zrobić. Czy iść na jakąś podyplomówkę (ale jaką?), czy zrobić certyfikat językowy, np. biznesowy, no totalnie nie wiem. Chciałabym gdzieś biec, ale nie wiem w którą stronę. Tu gdzie jestem nie ma już szans na rozwój.
Ech, doskonale Cię rozumiem, miałam podobne myśli jak szukałam teraz pracy. Ja się pogodziłam w pewnym momencie, że jak zmienię branżę i zacznę od juniora to zarobki będą niższe niż bym chciała i niż zarabiałam w ostatnim miejscu. Ale mimo, wydaje mi się, dobrego CV nikt mnie na juniora nie chciał, bo nawet tam woleli trochę doświadczenia w danej branży...

Język na pewno warto szkolić, nawet i bez certyfikatów, teraz papier nie jest ważny tylko umiejętności, które sprawdzają na rozmowach.

Podyplomówka... też nad tym myślałam, ale stwierdziłam, że to i tak będzie zaczynanie od nowa, a bez znajomości może być ciężko. Oczywiście pewnie zależy jaka branża. No i sama nie byłam pewna, czy to co by wchodziło w grę, to na pewno jest to, co chcę. I czy jest po tym jakaś ścieżka rozwoju.

Doskonale więc Cię rozumiem, że sama już nic nie wiesz i nie masz pojęcia co ze sobą zrobić. Ja zaczęłam w pewnym momencie jakieś kursy online na marketing internetowy robić, żeby w tym kierunku może się rozwijać. Może poszukaj jakichś szkoleń/kursów dla siebie (darmowych w necie)?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-11, 07:32   #102
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Ech, doskonale Cię rozumiem, miałam podobne myśli jak szukałam teraz pracy. Ja się pogodziłam w pewnym momencie, że jak zmienię branżę i zacznę od juniora to zarobki będą niższe niż bym chciała i niż zarabiałam w ostatnim miejscu. Ale mimo, wydaje mi się, dobrego CV nikt mnie na juniora nie chciał, bo nawet tam woleli trochę doświadczenia w danej branży...

Język na pewno warto szkolić, nawet i bez certyfikatów, teraz papier nie jest ważny tylko umiejętności, które sprawdzają na rozmowach.

Podyplomówka... też nad tym myślałam, ale stwierdziłam, że to i tak będzie zaczynanie od nowa, a bez znajomości może być ciężko. Oczywiście pewnie zależy jaka branża. No i sama nie byłam pewna, czy to co by wchodziło w grę, to na pewno jest to, co chcę. I czy jest po tym jakaś ścieżka rozwoju.

Doskonale więc Cię rozumiem, że sama już nic nie wiesz i nie masz pojęcia co ze sobą zrobić. Ja zaczęłam w pewnym momencie jakieś kursy online na marketing internetowy robić, żeby w tym kierunku może się rozwijać. Może poszukaj jakichś szkoleń/kursów dla siebie (darmowych w necie)?
Dzięki za wsparcie. I jak to się u Ciebie skończyło jeśli można wiedzieć. Kupiłam sobie książki z biznesowym angielskim i niemieckim, żeby sobie przypomnieć i się douczyć. Mogłabym zacząć na stanowisku juniorskim, ale ta różnica w zarobkach nie jest nieduża, tylko to jakiś kosmos. Jutro ma dzwonić gościu w tej sprawie na jeszcze jedną rozmowę, ale nie wien czy w to pójdę. Strasznie jestem rozbita.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:28 ----------

I żebym jeszcze wiedziała jak szybko uda mi się tam awansować, że dajmy na to pomęczę się rok i otworzy się przede mną szansa na więcej.

W ogóle żałuję ,że byłam tak lojalna w obecnej firmie, 11 lat, niby fajnie, ale teraz brakuje mi doświadczeń z różnych miejsc. Z tym, że jak pojawiła się myśl dziecko to zawodowo byłam już na rozdrożu, a nie chciałam zmieniać i zachodzić w ciążę od razu w innej pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 09:52   #103
stokrotkapaprotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 12
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Hej! Podczytuję wątek już od dłuższego czasu, ale się nie udzielałam Pracy szukam już ponad miesiąc... Tydzień temu byłam na rozmowie w fajnej firmie i wydawało mi się, że poszło mi dobrze. Odpowiedź mieli mi dać w tym tygodniu. Póki co cisza, ale właśnie zauważyłam, że ponownie dodali ogłoszenie Tak sobie myślę, że jutro napiszę do nich maila z zapytaniem o wynik rekrutacji. Myślicie, że to dobry pomysł? Mam już dość tej niepewności.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
stokrotkapaprotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 10:22   #104
Szafagrajaca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Myślę, że jak najbardziej powinnaś napisać do nich
Szafagrajaca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 10:37   #105
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stokrotkapaprotka Pokaż wiadomość
Hej! Podczytuję wątek już od dłuższego czasu, ale się nie udzielałam Pracy szukam już ponad miesiąc... Tydzień temu byłam na rozmowie w fajnej firmie i wydawało mi się, że poszło mi dobrze. Odpowiedź mieli mi dać w tym tygodniu. Póki co cisza, ale właśnie zauważyłam, że ponownie dodali ogłoszenie Tak sobie myślę, że jutro napiszę do nich maila z zapytaniem o wynik rekrutacji. Myślicie, że to dobry pomysł? Mam już dość tej niepewności.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też myślę, że warto zaryzykować, nic przecież nie stracisz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 17:30   #106
ninabuzi2017
Raczkowanie
 
Avatar ninabuzi2017
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 227
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Też myślę, że warto zapytać, będziesz wiedziała na czym stoisz
ninabuzi2017 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 18:06   #107
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Dzięki za wsparcie. I jak to się u Ciebie skończyło jeśli można wiedzieć. Kupiłam sobie książki z biznesowym angielskim i niemieckim, żeby sobie przypomnieć i się douczyć. Mogłabym zacząć na stanowisku juniorskim, ale ta różnica w zarobkach nie jest nieduża, tylko to jakiś kosmos. Jutro ma dzwonić gościu w tej sprawie na jeszcze jedną rozmowę, ale nie wien czy w to pójdę. Strasznie jestem rozbita.
Długo już szukasz pracy?
U mnie skończyło się tak, że znalazłam pracę w branży, w której miałam doświadczenie. Część obowiązków mi się pokrywa z poprzednim stanowiskiem, część jest inna. Tak się szczęśliwie złożyło, że niektóre z nich są zbieżne z tym, w czym chciałam się rozwijać. Więc ostatecznie skończyło się dobrze, chociaż ciągle mam jakiś taki niedosyt.
Jeśli chodzi o kasę to skończyłam na poziomie z którym wyszłam odchodząc z firmy. Nie jest więc źle, ale wolałabym, żeby było to trochę więcej.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
W ogóle żałuję ,że byłam tak lojalna w obecnej firmie, 11 lat, niby fajnie, ale teraz brakuje mi doświadczeń z różnych miejsc. Z tym, że jak pojawiła się myśl dziecko to zawodowo byłam już na rozdrożu, a nie chciałam zmieniać i zachodzić w ciążę od razu w innej pracy.
Właśnie ja nie wiem, czy doświadczenie z różnych miejsc, to faktycznie taki wielki atut?

Cytat:
Napisane przez stokrotkapaprotka Pokaż wiadomość
Hej! Podczytuję wątek już od dłuższego czasu, ale się nie udzielałam Pracy szukam już ponad miesiąc... Tydzień temu byłam na rozmowie w fajnej firmie i wydawało mi się, że poszło mi dobrze. Odpowiedź mieli mi dać w tym tygodniu. Póki co cisza, ale właśnie zauważyłam, że ponownie dodali ogłoszenie Tak sobie myślę, że jutro napiszę do nich maila z zapytaniem o wynik rekrutacji. Myślicie, że to dobry pomysł? Mam już dość tej niepewności.
Jasne Zadzwoń lub napisz
Ale nie przejmuj się, że wyszło znowu ogłoszenie, mogło się samo odświeżyc
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 18:16   #108
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Długo już szukasz pracy?
U mnie skończyło się tak, że znalazłam pracę w branży, w której miałam doświadczenie. Część obowiązków mi się pokrywa z poprzednim stanowiskiem, część jest inna. Tak się szczęśliwie złożyło, że niektóre z nich są zbieżne z tym, w czym chciałam się rozwijać. Więc ostatecznie skończyło się dobrze, chociaż ciągle mam jakiś taki niedosyt.
Jeśli chodzi o kasę to skończyłam na poziomie z którym wyszłam odchodząc z firmy. Nie jest więc źle, ale wolałabym, żeby było to trochę więcej.


Właśnie ja nie wiem, czy doświadczenie z różnych miejsc, to faktycznie taki wielki atut?



Jasne Zadzwoń lub napisz
Ale nie przejmuj się, że wyszło znowu ogłoszenie, mogło się samo odświeżyc
Od roku szukam, a tak bardzo intensywnie to od marca. Czułam, że będą zmiany w firmie, w której pracuje i stało się, chcieli mnie zdegradować, więc odeszłam, bo propozycja po degradacji była dla mnie z wielu powodów nie do przyjęcia. Warunki odejścia dostałam dobre i zadziało się to niedawno, od lipca nie świadczę pracy, ale mimo wszystko fakt, że tak długo szukam trochę mnie dobija. Wydaje mi się, że mam dobre CV, znam 3 języki na różnych poziomach, doświadczenie mam sensowne, a w najlepszym razie kończy się na tym, że pracodawca odhacza "rozpatrywana" i nic dalej się nie dzieje. Ewentualnie odzywają się ze stanowisk bardzo juniorskich, gdzie jak się okazało stawki są bardzo niskie.


Wiesz, jak czytam ogłoszenia i masz się znać na wszystkim to wychodzi na to, że może lepiej było skakać z kwiatka na kwiatek zamiast lojalnie w jednym miejscu, gdzie jak widać nic mi to nie dało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 18:37   #109
cf8a477bc2d76321deee20101eae6dd289f7deea_608b3a95c2197
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 967
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Ech, doskonale Cię rozumiem, miałam podobne myśli jak szukałam teraz pracy. Ja się pogodziłam w pewnym momencie, że jak zmienię branżę i zacznę od juniora to zarobki będą niższe niż bym chciała i niż zarabiałam w ostatnim miejscu. Ale mimo, wydaje mi się, dobrego CV nikt mnie na juniora nie chciał, bo nawet tam woleli trochę doświadczenia w danej branży...

Język na pewno warto szkolić, nawet i bez certyfikatów, teraz papier nie jest ważny tylko umiejętności, które sprawdzają na rozmowach.

Podyplomówka... też nad tym myślałam, ale stwierdziłam, że to i tak będzie zaczynanie od nowa, a bez znajomości może być ciężko. Oczywiście pewnie zależy jaka branża. No i sama nie byłam pewna, czy to co by wchodziło w grę, to na pewno jest to, co chcę. I czy jest po tym jakaś ścieżka rozwoju.

Doskonale więc Cię rozumiem, że sama już nic nie wiesz i nie masz pojęcia co ze sobą zrobić. Ja zaczęłam w pewnym momencie jakieś kursy online na marketing internetowy robić, żeby w tym kierunku może się rozwijać. Może poszukaj jakichś szkoleń/kursów dla siebie (darmowych w necie)?
Hej. Podczytuję Was trochę i że tak się wtrącę, mogłabyś napisać, jakie to były kursy? Byłabym bardzo wdzięczna.
cf8a477bc2d76321deee20101eae6dd289f7deea_608b3a95c2197 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-11, 19:10   #110
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Od roku szukam, a tak bardzo intensywnie to od marca. Czułam, że będą zmiany w firmie, w której pracuje i stało się, chcieli mnie zdegradować, więc odeszłam, bo propozycja po degradacji była dla mnie z wielu powodów nie do przyjęcia. Warunki odejścia dostałam dobre i zadziało się to niedawno, od lipca nie świadczę pracy, ale mimo wszystko fakt, że tak długo szukam trochę mnie dobija. Wydaje mi się, że mam dobre CV, znam 3 języki na różnych poziomach, doświadczenie mam sensowne, a w najlepszym razie kończy się na tym, że pracodawca odhacza "rozpatrywana" i nic dalej się nie dzieje. Ewentualnie odzywają się ze stanowisk bardzo juniorskich, gdzie jak się okazało stawki są bardzo niskie.


Wiesz, jak czytam ogłoszenia i masz się znać na wszystkim to wychodzi na to, że może lepiej było skakać z kwiatka na kwiatek zamiast lojalnie w jednym miejscu, gdzie jak widać nic mi to nie dało.
U mnie było to samo, co prawda nie mam aż 11 lat doświadczenia i nie znam 3 języków, ale wydaje mi się, że mam dobre CV i aplikowałam na stanowiska, gdzie się bardzo pokrywało moje doświadczenie z ofertą, tylko branża się nie zgadzała. Bardzo dużo było rozpatrywań, gdzie wydawało mi się, że pasuję na stanowisko i cisza.
W najlepszym razie mnie zapraszali na rozmowę ale dziękowali, nawet nie wiem czemu. Czy to nieznajomość branży jest największą przeszkodą, czy oczekiwania finansowe, czy co...
Trzymam za Ciebie mocno kciuki, w końcu coś się ruszy Tylko teraz są wakacje, więc być może dopiero po lecie..

[1=cf8a477bc2d76321deee201 01eae6dd289f7deea_608b3a9 5c2197;86985406]Hej. Podczytuję Was trochę i że tak się wtrącę, mogłabyś napisać, jakie to były kursy? Byłabym bardzo wdzięczna.[/QUOTE]

Jasne, robiłam sobie z Googla taki kurs (któraś z Dziewczyn go kiedyś podrzuciła )
https://learndigital.withgoogle.com/...olucje/courses
ja wybrałam podstawy marketingu internetowego.
I szlifowałam niemiecki z tą stroną: https://deutsch.info
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 19:23   #111
cf8a477bc2d76321deee20101eae6dd289f7deea_608b3a95c2197
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 967
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
U mnie było to samo, co prawda nie mam aż 11 lat doświadczenia i nie znam 3 języków, ale wydaje mi się, że mam dobre CV i aplikowałam na stanowiska, gdzie się bardzo pokrywało moje doświadczenie z ofertą, tylko branża się nie zgadzała. Bardzo dużo było rozpatrywań, gdzie wydawało mi się, że pasuję na stanowisko i cisza.
W najlepszym razie mnie zapraszali na rozmowę ale dziękowali, nawet nie wiem czemu. Czy to nieznajomość branży jest największą przeszkodą, czy oczekiwania finansowe, czy co...
Trzymam za Ciebie mocno kciuki, w końcu coś się ruszy Tylko teraz są wakacje, więc być może dopiero po lecie..



Jasne, robiłam sobie z Googla taki kurs (któraś z Dziewczyn go kiedyś podrzuciła )
https://learndigital.withgoogle.com/...olucje/courses
ja wybrałam podstawy marketingu internetowego.
I szlifowałam niemiecki z tą stroną: https://deutsch.info
Aha, znam ten kurs. Myślałam, że może jeszcze polecisz coś innego. Dziękuję bardzo Mogę zapytać, czy oprócz tego robiłaś coś jeszcze? Może jakieś kursy grafiki? Wpisujesz je sobie normalnie do CV? Nie mam doświadczenia w marketingu, a jedynie w branży stricte językowej (ang i niem) i nie wiem, czy mam jeszcze szansę, żeby się gdzieś zaczepić.
Dziękuję jeszcze raz.
cf8a477bc2d76321deee20101eae6dd289f7deea_608b3a95c2197 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 19:59   #112
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ech, wstyd się przyznać, ale nie starczyło mi samozaparcia, żeby robić inne darmowe kursy. Szlifowałam też angielski, ale to raczej słuchając angielskich podcastów, czytając angielskie strony.

Tego kursu marketingowego ostatecznie nie ukończyłam, dostałam pracę ale zamierzałam go wpisać. Chociaż nie wiem, czy on jest coś warty, ale chciałam iść w kierunku marketingu, więc sądziłam, że cokolwiek, co pokaże, że rozwijam się w tym kierunku będzie dobre.

Widzę bardzo dużo ogłoszeń dla osób znających dobrze niemiecki, na pewno znajdziesz odpowiednie oferty, ale takie kierunkowe jak specjalista ds. marketingu powiedzmy, to raczej wątpię. Tam musisz mieć konkretną wiedzę przeważnie, nawet jeśli robiłaś rzeczy pokrewne to pracodawcę to mało zadowala. Nawet na juniorze - przynajmniej ja mam takie doświadczenia. Bardzo mnie to bolało, że nawet na młodszego mnie nie chcieli
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 20:06   #113
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Odeszłam. Tak jak postanowiłam. Ładnie się pożegnałam zostawiając parę słów na kartce (wychodziłam ostatnia). Mój mąż mówi że tylko ja mogę dziękować za wszystko i przepraszać mając w perspektywie dyscyplinarkę... Cóż, taka jestem . Zbyt grzeczna. Ale uważam, że bez względu na wszystko trzeba odejść z jakąś klasą.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 20:23   #114
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Heh, mąż pewnie ma rację
Ale złożyłaś wypowiedzenie, czy nic? Przełożona wiedziała jakie masz plany i nie zgodziła się Cię puścić "po ludzku"? To jest dla mnie niepojęte.. Dobrze, że odeszłaś z tego miejsca, obyś tylko nie miała teraz nieprzyjemności.
Ale pewnie i tak kamień z serca, co?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 20:48   #115
younglove
Przyczajenie
 
Avatar younglove
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 12
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Bardzo dobrze zrobilas. Ja juz sie meczylam w kilku takich miejscach i bardzo zle to na mnie wplynelo. Mam nadzieje ze teraz nie bedzie tragicznie. Trzeba robic tak aby nam bylo dobrze
younglove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 21:41   #116
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
U mnie było to samo, co prawda nie mam aż 11 lat doświadczenia i nie znam 3 języków, ale wydaje mi się, że mam dobre CV i aplikowałam na stanowiska, gdzie się bardzo pokrywało moje doświadczenie z ofertą, tylko branża się nie zgadzała. Bardzo dużo było rozpatrywań, gdzie wydawało mi się, że pasuję na stanowisko i cisza.
W najlepszym razie mnie zapraszali na rozmowę ale dziękowali, nawet nie wiem czemu. Czy to nieznajomość branży jest największą przeszkodą, czy oczekiwania finansowe, czy co...
Trzymam za Ciebie mocno kciuki, w końcu coś się ruszy Tylko teraz są wakacje, więc być może dopiero po lecie..



Jasne, robiłam sobie z Googla taki kurs (któraś z Dziewczyn go kiedyś podrzuciła )
https://learndigital.withgoogle.com/...olucje/courses
ja wybrałam podstawy marketingu internetowego.
I szlifowałam niemiecki z tą stroną: https://deutsch.info
Dzięki wielkie jeszcze raz. Teraz czuję się jak aktor czekający na telefon. Póki co przypominam sobie angielski, później wezmę się za niemiecki, ale tego bardziej się boję, bo jednak styczność z niemieckim mniejsza, choćby w filmach czy w piosenkach. Staram się chillować i nie myśleć o tym, ale czasem jest ciężko. Póki mam benefita chodzę na fitness, dzieki temu nie rozmyślam, dziś nie byłam, bo okres i złapał mnie dół.
Dodam, że reorganizację na moim dziale robili w całej firmie w Polsce. Niby to wiem, ale i tak bolało. W moim oddziale oprócz mnie dotknęło to jeszcze 2 osób. Pocieszam się, że takiego Adama Nawałkę też zwolnili z Lecha i żyje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 21:55   #117
cf8a477bc2d76321deee20101eae6dd289f7deea_608b3a95c2197
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 967
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie jeszcze raz. Teraz czuję się jak aktor czekający na telefon. Póki co przypominam sobie angielski, później wezmę się za niemiecki, ale tego bardziej się boję, bo jednak styczność z niemieckim mniejsza, choćby w filmach czy w piosenkach. Staram się chillować i nie myśleć o tym, ale czasem jest ciężko. Póki mam benefita chodzę na fitness, dzieki temu nie rozmyślam, dziś nie byłam, bo okres i złapał mnie dół.
Dodam, że reorganizację na moim dziale robili w całej firmie w Polsce. Niby to wiem, ale i tak bolało. W moim oddziale oprócz mnie dotknęło to jeszcze 2 osób. Pocieszam się, że takiego Adama Nawałkę też zwolnili z Lecha i żyje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Polecam repetytorium Bęzy i stronę Deutsche Welle.
cf8a477bc2d76321deee20101eae6dd289f7deea_608b3a95c2197 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 21:57   #118
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=cf8a477bc2d76321deee201 01eae6dd289f7deea_608b3a9 5c2197;86986037]Polecam repetytorium Bęzy i stronę Deutsche Welle.[/QUOTE]Dzięki, muszę zobaczyć co mam w domu rodzinnym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-12, 06:02   #119
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie jeszcze raz. Teraz czuję się jak aktor czekający na telefon. Póki co przypominam sobie angielski, później wezmę się za niemiecki, ale tego bardziej się boję, bo jednak styczność z niemieckim mniejsza, choćby w filmach czy w piosenkach. Staram się chillować i nie myśleć o tym, ale czasem jest ciężko. Póki mam benefita chodzę na fitness, dzieki temu nie rozmyślam, dziś nie byłam, bo okres i złapał mnie dół.
Dodam, że reorganizację na moim dziale robili w całej firmie w Polsce. Niby to wiem, ale i tak bolało. W moim oddziale oprócz mnie dotknęło to jeszcze 2 osób. Pocieszam się, że takiego Adama Nawałkę też zwolnili z Lecha i żyje.
Odpal sobie serial Dark w oryginale Jest po niemiecku, a do tego trochę zabije czas

Musisz po prostu zrobić sobie teraz wakacje. Jest lato, ludzie siedzą w pracy a Ty możesz korzystać możesz się wysypiać, robić zakupy przed kolejkami Są pewne korzyści a w końcu jakaś praca się znajdzie. Oby wkrótce
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-12, 20:28   #120
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość
Odeszłam. Tak jak postanowiłam. Ładnie się pożegnałam zostawiając parę słów na kartce (wychodziłam ostatnia). Mój mąż mówi że tylko ja mogę dziękować za wszystko i przepraszać mając w perspektywie dyscyplinarkę... Cóż, taka jestem . Zbyt grzeczna. Ale uważam, że bez względu na wszystko trzeba odejść z jakąś klasą.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
super, rozsądna decyzja!

Cytat:
Napisane przez younglove Pokaż wiadomość
Bardzo dobrze zrobilas. Ja juz sie meczylam w kilku takich miejscach i bardzo zle to na mnie wplynelo. Mam nadzieje ze teraz nie bedzie tragicznie. Trzeba robic tak aby nam bylo dobrze
ja to samo... naprawdę szkoda zdrowia, ja byłam chodzącym kłębkiem nerwów. Wiecznie zestresowana, głowa wiecznie w pracy.

W końcu trafiłam do miejsca w którym chcę zostać na dłużej i się rozwijać. W normalnej atmosferze, w odpowiednich warunkach

i Ty w końcu znajdziesz swoje miejsce, naprawdę!
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:27.