Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-15, 18:29   #31
Lovemee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovemee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin.
Wiadomości: 2 055
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Dostałam dzisiaj karte (byłam w 23) i to chyba będzie szkoła 1 wyboru, tylko jeszcze nie wiem jak to wypełniać bo na karcie jest miejsce aż na 17 szkół ;p. Od poniedziałku rusza rejestracja internetowa, może jakoś dam rade ; D.

W V byłam na dniach otwartych i szczerze mówiąc, szkoła mnie nie zachwyciła. Chociaż wiem, że poziom jest dobry i szkołę polecało mi sporo osób ; ).

Weszłam na stronę VI mają ciekawe profile, tylko z dojazdem nie bardzo mi odpowiada, musiałabym się przesiadać w mpk. :p
__________________
Lovemee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 19:05   #32
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

17 szkół? O rany. Za moich czasów wybierało się trzy...
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 22:03   #33
Lovemee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovemee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin.
Wiadomości: 2 055
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Też tak myslałam i z tego co czytałam to pod uwagę będą brane 3 pierwsze, tylko nie rozumiem po co zrobili miejsce aż na 17 ....
__________________
Lovemee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 19:47   #34
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez Lovemee Pokaż wiadomość
Też tak myslałam i z tego co czytałam to pod uwagę będą brane 3 pierwsze, tylko nie rozumiem po co zrobili miejsce aż na 17 ....
To prawie 3/4 lubelskich ogólniaków można wpisać
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 11:04   #35
Kloe
Zadomowienie
 
Avatar Kloe
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 195
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Owszem, ale to nie zmienia faktu, że elitarna szkoła na ogół przyciąga ludzi na pewnym poziomie i można z takiej placówki wynieść pewien szlif, który w n-tym LO na przedmieściu nie leży - nieprzyjemne, ale taka jest prawda. Minusem takich szkół są zafiksowani nauczyciele rodem niemal ze stalinizmu
Niekoniecznie. Porównując moich nauczycieli, a tych z elitarnego LO i opowieści znajomych to z tymi drugimi zawsze było coś nie tak.

Ja do VI poszłam ogólnie dlatego, że były dwie szkoły, które miały interesujący mnie profil (z rozszerzonym wokiem), a tu jeszcze się trafiła grafika komputerowa i miałam dużo lepszy dojazd niż do IX. Nauczyciele są naprawdę fajni i pomocni, dużo bardziej niż Ci z "elitarnego" gimnazjum do którego chodziłam!!! Porównując chociażby matematyczkę-wychowawczynię, która patrzyła jedynie na to kogo może wysłać na olimpiadę, a do reszty podchodziła już z bardziej negatywnym nastawieniem, a tą z liceum, która pomagała, tłumaczyła każdemu kto chciał. Nauczyciele, którzy mnie uczyli raczej byli młodzi co też pewnie wpływało na atmosferę. Mogę ponarzekać na ludzi trochę, bo klasę miałam kiepską, ale to zależy na jakich ludzi się trafi, niektóre klasy był bardzo zgrane, a niektóre(tak jak moja) nie bardzo. Dużo osób było przyjezdnych z okolic Lublina, ale nie większość.


Za moich czasów też wybierało się 3 szkoły, co to się dzieje teraz .
Kloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 12:35   #36
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez Kloe Pokaż wiadomość
Niekoniecznie. Porównując moich nauczycieli, a tych z elitarnego LO i opowieści znajomych to z tymi drugimi zawsze było coś nie tak.

Ja do VI poszłam ogólnie dlatego, że były dwie szkoły, które miały interesujący mnie profil (z rozszerzonym wokiem), a tu jeszcze się trafiła grafika komputerowa i miałam dużo lepszy dojazd niż do IX. Nauczyciele są naprawdę fajni i pomocni, dużo bardziej niż Ci z "elitarnego" gimnazjum do którego chodziłam!!! Porównując chociażby matematyczkę-wychowawczynię, która patrzyła jedynie na to kogo może wysłać na olimpiadę, a do reszty podchodziła już z bardziej negatywnym nastawieniem, a tą z liceum, która pomagała, tłumaczyła każdemu kto chciał. Nauczyciele, którzy mnie uczyli raczej byli młodzi co też pewnie wpływało na atmosferę. Mogę ponarzekać na ludzi trochę, bo klasę miałam kiepską, ale to zależy na jakich ludzi się trafi, niektóre klasy był bardzo zgrane, a niektóre(tak jak moja) nie bardzo. Dużo osób było przyjezdnych z okolic Lublina, ale nie większość.
Chyba się nie zrozumiałyśmy

W swoim poście dałam do zrozumienia, że właśnie w "elitarnej" szkole jest spore prawdopodobieństwo trafienia na psychopatę z manią wielkości, który np zakłada się z dyrektorem o to, który postawi więcej pał na półrocze (autentyk). W pewnym lubelskim liceum uchodzącym właśnie za takowe, jeszcze kilka lat temu właśnie tacy robili istne Auschwitz. Podejść po zajęciach i zapytać o coś, czego nie rozumiesz? Zapomnij!

Chociaż oczywiście wszystko może się zdarzyć wszędzie; znajoma z Vetterów miała rusycystkę, która stawiała na koniec niedostateczne, bo ktoś jej się nie spodobał.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 22:43   #37
vshila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 47
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

I jak, gdzie się dostałyście? Wiecie może jakie progi były do unii do biol-chemu? Mnie ten wybór czeka dopiero za rok, nie wiem czy zostać u siebie (PGiLO im. Królowej Jadwigi) czy pójść gdzieś indziej, zależy właśnie od progów.
vshila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-06, 12:57   #38
Truskawkowa_Jagodzianka
Raczkowanie
 
Avatar Truskawkowa_Jagodzianka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 91
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Ja chodziłam i do VI lo i do XII (czyli tzw chemika) i o wiele lepiej wspominam chemika. Kiedyś wszyscy mi mówili, ze to kiepska szkoła, ale ja uważam, że jest dobra. W VI atmosfera była beznadziejna, na poczatku porobily sie kliki, spiski i takie szczeniackie zachowanie, a już w XII bylo spokojnie, cała klasa zżyta i nauczyciele byli wymagający, ale potrafili zainteresować przedmiotem. Z mojej klasy większość poszła na studia (kilka osób wolało iść do studium). Ja to liceum skończylam już kilka lat temu, maturę zdałam i bardzo sobie chwalę.
Truskawkowa_Jagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 14:52   #39
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez vshila Pokaż wiadomość
I jak, gdzie się dostałyście? Wiecie może jakie progi były do unii do biol-chemu? Mnie ten wybór czeka dopiero za rok, nie wiem czy zostać u siebie (PGiLO im. Królowej Jadwigi) czy pójść gdzieś indziej, zależy właśnie od progów.
skończyłam w tym roku unię, co prawda nie biol-chem, ale miałam na tym profilu znajomą i świetnie zdała maturę za równo z przedmiotów kierunkowych jak i podstawowych. do biol-chemu w unii zwykle progi są wysokie, ale uczą tam naprawdę nieźle, więc jeśli już uda się dostać, można się cieszyć. na tym profilu wymogi są raczej powiedziałbym 'wszechstronne', tzn. nauczyciele rozumieją, że te kierunkowe przedmioty są ważne, ale z innych też sporo wymagają.
inaczej sprawa ma się np. na humanie (którego ja kończyłam, czego teraz trochę żałuję). tam nauczyciele przedmiotów ścisłych raczej uczniom odpuszczają, realizując konieczne minimum, więc jeśli się na to decyduje, to marne szanse jeśli zamarzy się zdawanie rozszerzeń ze ścisłych przedmiotów (jak ja to uczyniłam ). ale oczywiście dla chcącego nic trudnego za to historia stoi na świetnym poziomie, dużo osób ode mnie poszło na prawo, jednak koleżanka nawet na UJ.
najlepiej z Unii będę wspominać angielski, bo nauczyciela miałam najlepszego na świecie nie wspomnę już jak wyglądały lekcje, dość powiedzieć, że wszyscy podążali na nie radośnie. zero stresu, a potem ogromna większość klasy pisała rozszerzenie na maturze i większość poniżej 70% nie zeszła.
podsumowując, jeśli ma się już jakiś obrany kierunek, to warto sie na unię zdecydować. atmosfera przyjemna, zdecydowanie to nieprawda, że same kujny są takie jednostki, ale wszędzie się zdarzają, więc nie można uogólniać. szkoła co prawda dość mała, ale krążą wieści, że ma się rozbudowywać, więc radzę próbować swoich sił
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 18:21   #40
Lovemee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovemee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin.
Wiadomości: 2 055
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

A ja do Unii niestety się nie dostałam, do klasy której chciałam iść zabrakło mi jakieś 4 pkt : (. Za to idę do 23, jest ktoś jeszcze kto się tam wybiera ? : D
__________________
Lovemee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 01:12   #41
KasiaLBN_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Jeśli chcecie jakieś rady to ja z mojej strony mogę wam powiedzieć, że odradzam XIV LO im Zbigniewa Herberta przy Radzyńskiej.

Chodziłam do 14-stki i skończyłam ją już kilka lat temu, nie wiem jak jest teraz, ale za moich czasów to kompletna patologia tam była ....
Więc tak:
Blisko połowa albo więcej uczniów to uczniowie którzy mają co najmniej rok albo dłużej w plecy, jak ja chodziłam do tej szkoły to byli tacy co siedzieli w niej po 5 lat. Poziom bardzo słaby, z mojego rocznika tylko kilka osób dostało się na studia, odsetek niezdawalności matury największy spośród ogólniaków i 3/4 techników.

Na WF-ach prawie nie ćwiczyliśmy bo WF-iści i WF-istki woleli sobie popijać kawke w pokoju nauczycielskim czy co tam jeszcze.
Ogólnie nauczyciele niezbyt sympatyczni, niektórzy wredni bez podejścia do ucznia, w ich pracy nie zauważyłam jakiegoś zapału, przyjemności z tego co robią, tylko typu: "ucze bo mi za to płacą" i nonstop myślenie jak tu udupić ucznia... ja nie wiem... w szkole panowała niesympatyczna atmosfera, syf, na przerwie nie dało się wejśc do ubikacji bo taki smród papierochów, dziewuchy pustke, wymalowane to to wszystko, pusto we łbach... u dziewczyn widoczny brak szacunku do swojego ciała (smutne to)

No i to tyle, tak na krótko, znam kilku ludzi z tej szkoły, i też nie są zadowoleni. Musiałam zrezygnować, po I roku ze studiów, bo miałam takie braki w nauce, że się ludzie pytali gdzie do szkoły chodziłam, wstyd....

Także, przestrzegam was przed tą placówką, bo ja popełniłam jeden z większych błędów w swoim życiu idąc tam i marnując sobie 3 lata nauki, bo nie wątpie że z jakiejś innej szkoły wyniosłabym dużo więcej...
KasiaLBN_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-20, 20:45   #42
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez Truskawkowa_Jagodzianka Pokaż wiadomość
Ja chodziłam i do VI lo i do XII (czyli tzw chemika) i o wiele lepiej wspominam chemika. Kiedyś wszyscy mi mówili, ze to kiepska szkoła, ale ja uważam, że jest dobra. W VI atmosfera była beznadziejna, na poczatku porobily sie kliki, spiski i takie szczeniackie zachowanie, a już w XII bylo spokojnie, cała klasa zżyta i nauczyciele byli wymagający, ale potrafili zainteresować przedmiotem. Z mojej klasy większość poszła na studia (kilka osób wolało iść do studium). Ja to liceum skończylam już kilka lat temu, maturę zdałam i bardzo sobie chwalę.
Ja również skończyłam nierenomowaną szkołę, gdzie próg punktowy był zatrważający, o ile w ogóle był... I nigdy nie żałowałam wyboru tej szkoły A na studiach spotkałam się z koleżankami po tych wszystkich 1,2,3,5,6,9,23... w każdym liceum jest materiał, który jest obowiązkowy do zrealizowania bez względu na jakiś "niski" lub "wysoki" poziom. Poziom szkoły tworzą przede wszystkim ludzie, którzy do niej chodzą ale też w każdej szkole znajdzie się taki nauczyciel, który jest bardziej lub mniej wymagający, surowy lub na luzie... Jego obowiązkiem jest trzymanie się programu i koniec, kropka. Ja swoje LO zmieniłam w ostatni dzień przed rekrutacją, wywaliłam z swojej listy szkół między innymi 23 i zmieniłam na moje byłe LO ze względu na to, że dojazd tam zajmował mi niecałe 10 minut. I kiedy ktoś pytał mnie z wielkim niby rozczarowaniem dlaczego tak wybrałam to ja wybuchałam śmiechem... Nie oszukujmy się, jeśli ktoś jest ambitny i chce w życiu coś osiągnąć (nie mówię przez to, że ja jestem jakaś super ambitna czy coś) to osiągnie to w każdej szkole. W każdej szkole jest w stanie dobrze przygotować się do matury, dobrze ją napisać i dostać się na swój wymarzony kierunek. I renomowana szkoła mu tego nie zapewni tylko ambicja i chęci. A jeśli ktoś bierze pod uwagę tylko i wyłącznie atmosferę to wszystko przecież zależy od ludzi, z którymi będzie w klasie. Ja w swojej szkole nie miałam wylansowanych, nowobogackich dupeczek ani dziuń żyjących dyskotekami, klubami i dzięki temu dobrze odnajdywałam się w mojej szkole. A i ktoś coś wspominał, że 23 tak dobrze przygotował kogoś do matury, że bez problemów dostał się na umcs na informatykę... Nie wiem jak było wcześniej, ale w tym roku na informatykę na UMCSie przyjmowali każdego, nie trzeba było nawet czekać na wyniki rekrutacji tylko zarejestrowac, opłacić i jeszcze tego samego dnia po złożeniu dokumentów było się oficjalnie studentem informatyki. Podobnie było z kierunkiem Zdrowie Publiczne na jakże obleganym Uniwersytecie Medycznym (w czasie mody na biol-chemy!), osoby które ledwo zdały maturę dostały się bez problemu.
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 04:35   #43
_mmonikaa_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 7
Lightbulb liceum w Lublinie

Hej! Które z tych szkół polecacie, a które odradzacie? Chodzi mi o LO 3 (Unię), 4, 5, 9, 19, 23 i 24. Tylko proszę o pewne źródła, a nie zasłyszane od kogoś. Dodam, że interesują mnie jedynie profile humanistyczne. Wiem jak te szkoły stoją z poziomem, ale chce się dowiedzieć jaka jest atmosfera, opinie ludzi którzy tam chodzą/chodzili oraz plusy i minusy.
_mmonikaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 10:38   #44
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: liceum w Lublinie

Celowałabym w Unię lub Sempołowską (IV), ewentualnie V, IX.

Unia - trochę się naużerasz z pewnym historykiem, tak przynajmniej było kilka lat temu. Atmosfera raczej dobra, choć wszystko i tak od klasy zależy. Trochę takiego wyścigu szczurów, ale to i tak nic w porównaniu z II na przykład.

IV jest bardzo kameralna, mało się o niej słyszy, ale żadne krzywe akcje tam nie odchodzą z tego, co wiem. Dobra szkoła

Trzy ostatnie podane przez Ciebie odradzam, szkoda czasu.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 12:21   #45
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: liceum w Lublinie

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Celowałabym w Unię lub Sempołowską (IV), ewentualnie V, IX.

Unia - trochę się naużerasz z pewnym historykiem, tak przynajmniej było kilka lat temu. Atmosfera raczej dobra, choć wszystko i tak od klasy zależy. Trochę takiego wyścigu szczurów, ale to i tak nic w porównaniu z II na przykład.

IV jest bardzo kameralna, mało się o niej słyszy, ale żadne krzywe akcje tam nie odchodzą z tego, co wiem. Dobra szkoła

Trzy ostatnie podane przez Ciebie odradzam, szkoda czasu.
W Zamoyu wyścig szczurów?! Co to się porobiło od kiedy skończyłam...
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 13:55   #46
Gressy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: liceum w Lublinie

Z gory wybaczcie brak polskich znakow - moj telefon wyjatkowo ich nie lubi. Ja chodze do Unii, jestem w dziennikarskiej klasie. Zasada jest taka - mocno cisna z przedmiotow kierunkowych, ale jest za to bajeczny luz ze wszystkich innych. Wedlug mnie, nauki jest mniej niz w gimnazjum, ale ja akurat chodzilam do takiego, gdzie bylo naprawde duzo nauki. Moi koledzy i kolezanki ze slabszych szkol radza sobie gorzej - kwestia wypracowania systemu nauki, organizacji pracy i czasu, szybkosci lapania nowych informacji na lekcji. Atmosfera jest cudowna - charyzmatyczni nauczyciele, ktorzy do uczniow podchodza indywidualnie, umozliwiaja rozwoj, ale i podchodza ludzko. Czlowiek w tej szkole uczy sie nie tylko wiedzy jako takiej, ale i szacunku do czlowieka, otaczajacego go swiata, tolerancji, otwartosci, ciekawosci swiata, wspolpracy. Ciekawe spotkania, warsztaty, wymiany miedzynarodowe, kolka zainteresowan, a jesli na takowe uczeszczac nie chcesz/nie mozesz - nauczyciel sam Ci umozliwi rozwijanie pasji, danego zagadnienia. Jesli ktos chce poszerzac swoje horyzonty, nie boi sie pracy nad soba, daje z siebie jak najwiecej (nie pisze o bezsennych nocach, braku weekendu czy wolnego czasu - wszystko to jest stereotypem, chyba ze ktos nie umie organizowac sobie czasu) - wtedy jak najwiecej dostaje od tej szkoly, kadry, spolecznosci i staje sie czlowiekiem wartosciowszym. Ale to tez zalezy, czego od liceum, szkoly, oczekujesz - jesli lekkiego przeslizgniecia sie i imprez - to drugie znajdziesz niezaleznie od szkoly, a w Unii da sie przeslizgnac z niewielkim nakladem pracy - tylko po co? Trzeba wycisnac z liceum jak najwiecej sie da. Jesli ktos nie chce, no to jego indywidualna sprawa. Ale to juz inna kwestia
Pozdrawiam.
Gressy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 19:04   #47
Olvnia
Zadomowienie
 
Avatar Olvnia
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 982
Dot.: liceum w Lublinie

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Celowałabym w Unię lub Sempołowską (IV), ewentualnie V, IX.

Unia - trochę się naużerasz z pewnym historykiem, tak przynajmniej było kilka lat temu. Atmosfera raczej dobra, choć wszystko i tak od klasy zależy. Trochę takiego wyścigu szczurów, ale to i tak nic w porównaniu z II na przykład.

IV jest bardzo kameralna, mało się o niej słyszy, ale żadne krzywe akcje tam nie odchodzą z tego, co wiem. Dobra szkoła

Trzy ostatnie podane przez Ciebie odradzam, szkoda czasu.
mam dziwne wrażenie,że wiem o którym historyku mowa...

też naprawdę polecam Unię,mimo niektórych nauczycieli oderwanych od rzeczywistości.
__________________
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.
The cost of not following your heart is spending the rest of your life wishing you had.
Bieganie i ćwiczenia moją nową miłością.
Książki przeczytane od 07.2014: 40
Olvnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 03:40   #48
_mmonikaa_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 7
Dot.: liceum w Lublinie

Dzięki bardzo! A jeszcze mam jedno pytanie: wie ktoś jakie są progi do tych szkół?
_mmonikaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 08:42   #49
ygerna
Zakorzenienie
 
Avatar ygerna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 585
Dot.: liceum w Lublinie

mój brat chodzi do Unii, do I klasy. jest zadowolony, przede wszystkim dlatego, że najbardziej cisną z przedmiotów kierunkowych, a z reszty to tylko odrabia pracę domową i tyle jego nauki od początku roku wziął juz udział w kilku konkursach z całkiem niezłym skutkiem

co do progów- on był laureatem olimpiady i w podstawówce i w gim, także dostał się z marszu. z tego co kojarzę w jego klasie większość ludzi to właśnie laureaci. teraz nie ma go w domu, ale jak wróci to go podpytam o progi
__________________

ygerna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-06, 10:52   #50
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: liceum w Lublinie

Cytat:
Napisane przez _mmonikaa_ Pokaż wiadomość
Dzięki bardzo! A jeszcze mam jedno pytanie: wie ktoś jakie są progi do tych szkół?
Z 2011 r. -

http://egzaminy.edu.pl/component/opt...&Szukaj=Szukaj
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 20:38   #51
Gressy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: liceum w Lublinie

Zalezy od klasy - do dziennikarskiej bylo 150, do teatralnej - 143, do biol-chemow cos kolo 156 albo 160, ale tego nie wiem dokladnie. A - progi ustalaja sami uczniowie, nic nie jest z gory ustalane.
Gressy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 13:33   #52
ygerna
Zakorzenienie
 
Avatar ygerna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 585
Dot.: liceum w Lublinie

mi się coś kojarzy, że brat mówił, że do społecznej ostatnia osoba miałą ok 170 pkt, reszta to olimpijczycy
__________________

ygerna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 17:41   #53
Gressy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: liceum w Lublinie

Cytat:
Napisane przez ygerna Pokaż wiadomość
mi się coś kojarzy, że brat mówił, że do społecznej ostatnia osoba miałą ok 170 pkt, reszta to olimpijczycy
W społecznej jest chyba 6 olimpijczyków, ostatnia osoba miała coś ponad 150 punktów To w Staszicu w mat-fizie jest 29 olimpijczyków, a ostatnia osoba miała 178 punktów.
Gressy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 19:16   #54
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: liceum w Lublinie

W czym lepsze są wymienione tu szkoły od innych? Jak dla mnie to wyższy jest prestiż chodzenia do takowych niż sam poziom nauczania...
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 22:16   #55
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: liceum w Lublinie

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
W czym lepsze są wymienione tu szkoły od innych? Jak dla mnie to wyższy jest prestiż chodzenia do takowych niż sam poziom nauczania...
Tak, ale prestiż przekłada się często na chodzących do danych szkół ludzi, a to z kolei na ich ambicje i to, że wzajemnie się będą ciągnąć w górę. Jeśli ktoś celuje w medycynę, to wybierze prędzej Unię niż Vetterów, nie oszukujmy się.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 23:27   #56
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: liceum w Lublinie

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Tak, ale prestiż przekłada się często na chodzących do danych szkół ludzi, a to z kolei na ich ambicje i to, że wzajemnie się będą ciągnąć w górę. Jeśli ktoś celuje w medycynę, to wybierze prędzej Unię niż Vetterów, nie oszukujmy się.
Wiesz, spotkałam się z takimi opiniami, że w tych prestiżowych szkołach uczą lepiej niż innych, co wydaje mi się nieco śmieszne ale z tym, że ambitni znajomi są dobrą mobilizacją to zgodzę się w 100%
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 23:40   #57
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: liceum w Lublinie

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Wiesz, spotkałam się z takimi opiniami, że w tych prestiżowych szkołach uczą lepiej niż innych, co wydaje mi się nieco śmieszne ale z tym, że ambitni znajomi są dobrą mobilizacją to zgodzę się w 100%
To zależy od liceum prawdopodobnie; bo w tych uważanych za lepsze istniało/istnieje/ a właściwie przestaje już istnieć zjawisko starej gwardii - nauczycieli z nierzadko przedwojennych roczników, którzy reprezentowali sobą coś znacznie więcej niż wyłożenie materiału i zadanie pracy domowej. To byli ludzie o niesamowitej kulturze osobistej, umiejętności przekazywania wiedzy, często tradycyjnej, przedwojennej kindersztubie. Choć bywało i tak, że nie stronili od tyranii Ale tak, kilka szkół miało taką swoją gwardię, silnie związaną z daną placówką, i ci ludzie uczyli zdecydowanie lepiej niż gdzie indziej.

Choć niestety najdalej za kilka lat zjawisko się skończy, a szkoda. Bo ci ludzie przekazywali samą obecnością coś więcej niż przebieg wojny stuletniej, podział komórki i funkcje trygonometryczne.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 20:19   #58
healy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Hej może ktoś wie , kiedy są dni otwarte w VI, XI, XXIII ? byłabym bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź )
healy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 20:20   #59
healy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: liceum w Lublinie

Hej może ktoś wie , kiedy są dni otwarte w VI, XI, XXIII ? byłabym bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź
healy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 21:10   #60
Morfinka 20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 143
Dot.: liceum w Lublinie

Cytat:
Napisane przez healy Pokaż wiadomość
Hej może ktoś wie , kiedy są dni otwarte w VI, XI, XXIII ? byłabym bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź
Wiem, że forum jest po to, żeby pytać i rozwiewać wątpliwości, ale myślę, że nie ma osoby, która od ręki zna odpowiedź na pytanie o daty dni otwartych w różnych szkołach. Żeby Ci pomóc musimy zrobić to, co możesz zorbić Ty sama - użyć google
Morfinka 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-14 08:08:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:19.