Jak malować oczy z hererochromią (różnobarwność tęczówki)? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-09, 19:46   #1
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260

Jak malować oczy z hererochromią (różnobarwność tęczówki)?


Od jakiegoś czasu bardziej zainteresowałam się makijażem- a można powiedzieć, że w sumie to zaczęłam się w ogóle interesować, bo wcześniej używałam jedynie maskary, kredki do oczu i brwi ale mam problem! Ponieważ mam oczy w dwóch różnych kolorach(jedno szaro-niebieskie, a drugie zielone) i nie umiem ich ładnie pomalować kolorowymi kosmetykami. Przez tą różnicę w kolorze tęczówki mam wrażenie, że to co pasuje do jednego oka nie pasuje już do drugiego, a przynajmniej wygląda inaczej. Zdjęcie do końca nie oddaje koloru moich oczu - są dni, że różnica jest bardziej zauważalna, a są też dni, w których kolor oczu się trochę zrównuje.

A może przesadzam i tylko sobie wmawiam, że to co pasuje jednemu oku nie pasuje drugiemu? Poza tym jakie kolory pasowałyby do takiego zestawu? Byłabym wdzięczna za wstawanie ewentualnych zdjęć (lub linków do tematów jeśli już jakiś powstał - chociaż żadnego nie znalazłam), ponieważ jestem na etapie kopiowania makijaży ze zdjęć/instruktaży
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oczyl.jpg (27,6 KB, 236 załadowań)
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 20:46   #2
baxterina
Rozeznanie
 
Avatar baxterina
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 645
Dot.: Jak malować oczy z hererochromią (różnobarwność tęczówki)?

Nie maluję oczu sama, ale może zainspiruje Cię Kate Bosworth- ona właśnie ma oczy takie jak Ty.
baxterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 11:35   #3
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Jak malować oczy z hererochromią (różnobarwność tęczówki)?

Na pewno brązy... bo one pasują do wszystkiego, tak samo szarości Poza tym fiolety, rewelacyjnie pasują i do niebiesko-szarych jak i do zielonych oczu
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 12:36   #4
madii1984
Raczkowanie
 
Avatar madii1984
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 182
Send a message via Skype™ to madii1984
Dot.: Jak malować oczy z hererochromią (różnobarwność tęczówki)?

Jeju ale ci zazdroszcze!!! Moim zdaniem jest to szczyt zaje*istości!! A wolisz bardziej stonowany, neutralny makijaż, czy cięzki i mega wyrazisty? Kolor brązowy i różne jego odcienie - złoty, beżowy itd - wyglądają bardzo ładnie na niebieskich jak i na zielonych oczach.
madii1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 13:31   #5
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Jak malować oczy z hererochromią (różnobarwność tęczówki)?

Co do Kate Bosworth to oglądałam jej różne zdjęcia i czasami jest super pomalowana, ale było też zdjęcie, na którym miała oczy pomalowane na niebiesko no i z jednym okiem według mnie się trochę gryzło.

Makijaż na co dzień wolę bardziej stonowany, ale chciałabym móc kiedyś jakoś zaszaleć i nie wyglądać przy tym głupio Cięższy makijaż używam jedynie jak wychodzę gdzieś do klubu i jest to zazwyczaj smoky eye, bo czerń wydawała mi się neutralna. Jestem osobą, której ciężko przychodzą szaleństwa i eksperymenty, bo mam w sobie lęk przed wygłupieniem się właśnie i może też dlatego nigdy nie próbowałam malować oczu cieniami

Zanotowałam w takim razie, że mogę używać brązów, beżu, złotych odcieni - te zdarzało mi się używać, ale tak, żeby nie były bardzo widoczne. Zobaczę też jak się czuję w fioletach (chociaż mam strach przed tym czy nie zrobię sobie śliwki z oka) a czy znalazły by się jaskrawe kolory, które będą pasowały zarówno do zielonego oka jak i do tego szaro-niebieskiego? Strasznie podobają mi się wiosenne makijaże z jasnymi kolorkami, np. żółtym, różowym, zielonym.


No i dziękuję za komplement co do oczu lubię to, że są dwukolorowe i dlatego chciałabym móc je też jakoś fajnie malować.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 18:51   #6
Rosiee
Zadomowienie
 
Avatar Rosiee
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 461
Dot.: Jak malować oczy z hererochromią (różnobarwność tęczówki)?

Moim zdaniem masz śliczne te oczy! jeszcze nigdy nie widziałam osoby z takimi oczami Mi także podobają się niektóre makijaże Kate Bosworth.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2450591467_5d90385664_b.jpg (80,6 KB, 96 załadowań)
__________________
Rosiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 01:17   #7
madii1984
Raczkowanie
 
Avatar madii1984
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 182
Send a message via Skype™ to madii1984
Dot.: Jak malować oczy z hererochromią (różnobarwność tęczówki)?

Powiem tak - ja mam zielone oczy. Najczęściej używam kolorów: fioletowe, zielone i brązy. Moim zdaniem te kolory najfajniej wyglądają przy zielonych oczach, szczególnie fiolet. Musisz wybrać taki odcien, który jest może trochę jaśniejszy, jeśli boisz się efektu śliwy pod okiem Róże też bardzo fajnie wyglądają przy niebieskich jak i zielonych oczach! Generalnie, ja kocham makijaż oczu i uważam, że nie ma aż tylu kolorów, które nie pasują do koloru oczu - mogą co najwyżej nie pasować do koloru skóry. Myślę, że powinnaś spróbować przełamać swój strach przed wygłupieniem się, bo nie sądzę, aby ktoś się śmiał z powodu jakiegoś koloru na powiece, a jeśli to zrobi, to sam jest jakiś dziwny!
madii1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-11, 14:47   #8
petroniuszowna
Raczkowanie
 
Avatar petroniuszowna
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 294
Dot.: Jak malować oczy z hererochromią (różnobarwność tęczówki)?

jakie Ty masz fajne oczęta!

moje propozycje:
klasyczne neutralne barwy: czerń, szarość, biel, beże
do tego gołębi błękit, lila, złoty, pistacjowy lub limonkowy
cienie pomarańczowe czy morelowe ładnie podbijają zieloną barwę oczu.
z kolei jeśli użyjesz różu lub czerwieni- utworzy się silny kontrast z niebieskim.
__________________
„Większość domów wartych powyżej $250 000, ma bibliotekę – przemyśl to…”
petroniuszowna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 22:42   #9
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Jak malować oczy z hererochromią (różnobarwność tęczówki)?

Przepraszam, że nie odpisywałam, ale przeczytałam nowe posty, miałam odpisać później i jakoś wyleciało mi z głowy

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, trochę naprowadziłyście mnie na trop w jakich odcieniach mam buszować sprawdziłam już parę odcieni brązu i beżu i bardzo mi odpowiadają - nie podkreślają jakoś bardziej żadnego oka tak, żeby rzucało się to w oczy i super nadają się na co dzień.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 11:07   #10
anne89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 11
Dot.: Jak malować oczy z hererochromią (różnobarwność tęczówki)?

Witajcie!
Od urodzenia borykałam się z problemem "ale Ty masz dziwne oko! pokaż!"... odkąd pamiętam nienawidziłam mojego innego oka, chciałam mieć normalne. Moje plamki w prawym oku znacząco pomniejszają je wizualnie. Kiedy trochę dorosłam, stwierdziłam, że to powinien być mój atut. Więc tak jak wcześniej ukrywałam moją wadę/skarb (niewłaściwe skreślić ) pod grzywką, tak teraz zmieniłam uczesanie by bardziej eksponować moją małą mutację. Nic z tym nie zrobię, więc muszę się nauczyć z tym żyć. Dlatego też pokochałam ją i tyle Jestem teraz zamęczana pytaniami "co masz w oku" czy "ale masz dziwne oko", ale to zwraca przynajmniej uwagę załączam kilka fotek, jak się pewnie domyślacie mam problem z ich pomalowaniem... prosiłabym o rady! więcej zdjęć w moim albumie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P160312_14.27.jpg (53,3 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3461.jpg (21,0 KB, 29 załadowań)
__________________

anne89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:57.