♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡ - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-09-20, 10:52   #2731
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Mała na ostatniej wizycie ważyła 3800 a głowka ma w wymiarze mniejszy tydzień niż brzuszek i różnica w rozmiarze jest tak niewielka, że jak się pogłębi do środy to będzie cc przez niewspółmierność. Do porodu na pewno będzie ponad 4 kg patrząc na jej tępo a do 30 tc była ciągle w okolicy 30-35 centyla... nie wiem co się zmieniło, że tak urosła

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Na pewno będzie dobrze. Zobacz, ile tu dziewczyn po CC, nie taki diabeł straszny no i najważniejsze, żeby mała była po prostu cała i zdrowa
Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:41 ---------- Poprzedni post napisano o 00:23 ----------

Wiecie może czy jak kikut odpadł to trzeba czymś przemyć ten pępek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przyznam, że z pępkiem moja wiedza była zerowa tu używają soli fizjologicznej i ja też tylko to. Wczoraj właśnie nam odpadł i patyczkiem nasączonym przemyłam [1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;88149049]Ja mam pokrzywkę na całym ciele muszę zaraz ściągnąć mleko, wziąć leki i na 6h odstawić Oliwiera od piersi. Mam nadzieję, że 3 dni wystarczy, żebym doszła do ładu z tym...

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Ojej mam nadzieję, że szybko zejdzie. Odstaw wodę z filtra i zobacz, czy pomoże

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-20, 11:09   #2732
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Mamaporazczwarty pokaż ciuszki a to mnie położna mówiła, że tylko po kąpieli psikac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
2020-09-20-12-06-52-954.jpg2020-09-20-12-06-47-077.jpg2020-09-20-12-06-39-445.jpg2020-09-20-12-08-39-495.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-20, 11:17   #2733
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Moja położna środowiskowa z NFZ nie robi wizyt patronażowych bo covid, więc już umówiłam się z prywatną na wizyty, która jednocześnie jest doradcą laktacyjnym. Ona ma fioła na punkcie natuaralnej pielengnacji i kazała kupić mi spirytus do pępka, bo octanisept coś tam zawiera i wcale nie jest super. Dodatkowo mąke ziemniaczaną, więc podejrzewam, że będziemy kąpać w krochmalu albo podsypywać pupe dzidziusia. Powiem szczerze, że bardzo mi się spodobało jej podejście chociaż ja nie jestem jakaś super eco. No i ściąga szwy z cc i sn a nie każda położna to robi. Nie mniej wkurzające jest to, że wszystkim się zasłaniają bo covid... porody rodzinne nie, zzo do sn nie, wizyty patronażowe nie...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
Na pewno będzie dobrze. Zobacz, ile tu dziewczyn po CC, nie taki diabeł straszny no i najważniejsze, żeby mała była po prostu cała i zdrowa Przyznam, że z pępkiem moja wiedza była zerowa tu używają soli fizjologicznej i ja też tylko to. Wczoraj właśnie nam odpadł i patyczkiem nasączonym przemyłam Ojej mam nadzieję, że szybko zejdzie. Odstaw wodę z filtra i zobacz, czy pomoże

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Innej opcji nie ma, musi być dobrze, aczkolwiek dzisiaj już w nocy spałam 2h, chodze jak wrak czlowieka, jeszcze brat nie zaraził i czuje że idzie przeziębienie... mam nadzieje, że mnie wpuszczą do szpitala a nie odeślą do jakiegoś zakaźnego :/

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Cudnie tylko chyba nie jesteś zbyt optymistycznie nastawiona na pogode, że takie ciepła narzutka ja brałam ślub 14 października 3 lata temu i było ponad 20 stopni

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-20, 12:25   #2734
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

U mnie tylko 1 wizyta położnej a potem już muszę iść na kontrolę do przychodni. Dla mnie bez sensu, bo tam szybciej się czymś zarażę, niż od położnej, która przychodzi poubierana jak do operacji na otwartym sercu.
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-20, 12:53   #2735
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Wszędzie inaczej - nasza położna przychodzi normalnie ubrana, u nas będzie 2 razy, bo chce jeszcze zobaczyć pępek i wagę Oliwiera (miał bardzo grubą pępowinę, dzisiaj 15 doba i dalej się trzyma, a wagę chce skontrolować po żółtaczce). Normalnie by była tylko raz.

Jeśli chodzi o wizytę w przychodni to najpierw jest teleporada, później wizyta i szczepienia. Niby na godziny, ale mega zamieszanie ponoć z tym jest. Jutro muszę jechać złożyć deklarację Oliwiera i od razu umówić się na teleporadę i wizytę.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-20, 13:09   #2736
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

U mnie położna była już dwa razy, we wtorek kolejna wizyta a w środę wizyta u pediatry.

Pielęgnacja pępka jest dla mnie koszmarem serio boję się tam gmerać.
Popsikałam i jeszcze po kąpieli zobaczę co tam się dzieje. Mój mąż lepiej ogarnia pępek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-20, 13:23   #2737
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Moja położna środowiskowa z NFZ nie robi wizyt patronażowych bo covid, więc już umówiłam się z prywatną na wizyty, która jednocześnie jest doradcą laktacyjnym. Ona ma fioła na punkcie natuaralnej pielengnacji i kazała kupić mi spirytus do pępka, bo octanisept coś tam zawiera i wcale nie jest super. Dodatkowo mąke ziemniaczaną, więc podejrzewam, że będziemy kąpać w krochmalu albo podsypywać pupe dzidziusia. Powiem szczerze, że bardzo mi się spodobało jej podejście chociaż ja nie jestem jakaś super eco. No i ściąga szwy z cc i sn a nie każda położna to robi. Nie mniej wkurzające jest to, że wszystkim się zasłaniają bo covid... porody rodzinne nie, zzo do sn nie, wizyty patronażowe nie...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Innej opcji nie ma, musi być dobrze, aczkolwiek dzisiaj już w nocy spałam 2h, chodze jak wrak czlowieka, jeszcze brat nie zaraził i czuje że idzie przeziębienie... mam nadzieje, że mnie wpuszczą do szpitala a nie odeślą do jakiegoś zakaźnego :/

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Cudnie tylko chyba nie jesteś zbyt optymistycznie nastawiona na pogode, że takie ciepła narzutka ja brałam ślub 14 października 3 lata temu i było ponad 20 stopni

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Czyli organizm przyzwyczaja się do życia po porodzie kuruj się

A czemu zzo nie przez wirusa? :OŚliczne
Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
U mnie tylko 1 wizyta położnej a potem już muszę iść na kontrolę do przychodni. Dla mnie bez sensu, bo tam szybciej się czymś zarażę, niż od położnej, która przychodzi poubierana jak do operacji na otwartym sercu.
O matko no z tą przychodnią to masz rację, bez sensu...

U mnie położna nie przychodzi, a pielęgniarka środowiskowa. Położnej roli kończy się na przewiezieniu nas na salę poporodową pare godzin po porodzie - przynajmniej u mnie tak było. Ewentualnie mogę się z nią umowić na rozmowę na temat porodu jeśli mam jakąś traumę albo coś jej do zarzucenia.

Środowiskowa była już raz, kolejny raz w środę. I normalnie, jedynie ręki nie podaje na przywitanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-20, 13:33   #2738
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Nie wiem czemu nie podają zzo i co ma wspólnego z tym covid. Takie info dostałam od mojego lekarza, że ogólnie jest u niego w szpitalu, ale nie podają bo covid jestem taka zła, bo to pierwsza ciąża, miała być cudownym przeżyciem dla nas obojga a mąż zonaczy dopiero kilkudniowego bobasa, nie pokanguruje po porodzie... to przykre strasznie

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-20, 14:09   #2739
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Leki działają, pokrzywka schodzi, mogę już normalnie nakarmić, uff

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-20, 14:17   #2740
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Nie wiem czemu nie podają zzo i co ma wspólnego z tym covid. Takie info dostałam od mojego lekarza, że ogólnie jest u niego w szpitalu, ale nie podają bo covid jestem taka zła, bo to pierwsza ciąża, miała być cudownym przeżyciem dla nas obojga a mąż zonaczy dopiero kilkudniowego bobasa, nie pokanguruje po porodzie... to przykre strasznie

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Nie dziwię się... dobrze, że chociaż żyjemy w dobie smartfonów, to chociaż zdjęcie zobaczy, ale i tak nie mieści mi się to w głowie. [1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;88149747]Leki działają, pokrzywka schodzi, mogę już normalnie nakarmić, uff

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Super. Wiadomo, od czego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-20, 14:19   #2741
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
Nie dziwię się... dobrze, że chociaż żyjemy w dobie smartfonów, to chociaż zdjęcie zobaczy, ale i tak nie mieści mi się to w głowie. Super. Wiadomo, od czego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podejrzewam nieprzegotowaną wodę z kranu...

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-20, 15:57   #2742
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Moja położna środowiskowa z NFZ nie robi wizyt patronażowych bo covid, więc już umówiłam się z prywatną na wizyty, która jednocześnie jest doradcą laktacyjnym. Ona ma fioła na punkcie natuaralnej pielengnacji i kazała kupić mi spirytus do pępka, bo octanisept coś tam zawiera i wcale nie jest super. Dodatkowo mąke ziemniaczaną, więc podejrzewam, że będziemy kąpać w krochmalu albo podsypywać pupe dzidziusia. Powiem szczerze, że bardzo mi się spodobało jej podejście chociaż ja nie jestem jakaś super eco. No i ściąga szwy z cc i sn a nie każda położna to robi. Nie mniej wkurzające jest to, że wszystkim się zasłaniają bo covid... porody rodzinne nie, zzo do sn nie, wizyty patronażowe nie...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Innej opcji nie ma, musi być dobrze, aczkolwiek dzisiaj już w nocy spałam 2h, chodze jak wrak czlowieka, jeszcze brat nie zaraził i czuje że idzie przeziębienie... mam nadzieje, że mnie wpuszczą do szpitala a nie odeślą do jakiegoś zakaźnego :/

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Cudnie tylko chyba nie jesteś zbyt optymistycznie nastawiona na pogode, że takie ciepła narzutka ja brałam ślub 14 października 3 lata temu i było ponad 20 stopni

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
To tylko tak wygląda, ale jest takie cieniutkie delikatne a chrzciny mamy o 9 rano, wiec muszę coś ubrać na wierzch, bo poranki chłodne
U mojej kuzynki tez pooozna nie była, a u nas w ogóle nic nie jest ograniczane, tzn prócz wizyt typowo receptowych, bo te stałe leki są przez telefon konsultowane. Jednak jak jest sie chorym czy coś to normalnie lekarze przyjmują. Tak samo pooozna chodzi normalnie, pielęgniarki też, bo do mojego wujka w sąsiedztwie przyjeżdżają zmieniać opatrunek. Także to tylko widzi misie, ze nie przyjmują, a to nie jest fair ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-20, 16:29   #2743
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Nie wiem czemu nie podają zzo i co ma wspólnego z tym covid. Takie info dostałam od mojego lekarza, że ogólnie jest u niego w szpitalu, ale nie podają bo covid jestem taka zła, bo to pierwsza ciąża, miała być cudownym przeżyciem dla nas obojga a mąż zonaczy dopiero kilkudniowego bobasa, nie pokanguruje po porodzie... to przykre strasznie

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
U nas w szpitalu tez nie ma zzo przez covid, związane jest to z tym ze potrzebują anestezjologow w innych szpitalach bardziej niż na porodowce przy porodzie naturalnym. Jest dwóch przeznaczonych do cesarek, ale z zzo akurat poki co zrezygnowali..[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;88149747]Leki działają, pokrzywka schodzi, mogę już normalnie nakarmić, uff

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Super ze schodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-20, 18:43   #2744
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
U nas w szpitalu tez nie ma zzo przez covid, związane jest to z tym ze potrzebują anestezjologow w innych szpitalach bardziej niż na porodowce przy porodzie naturalnym. Jest dwóch przeznaczonych do cesarek, ale z zzo akurat poki co zrezygnowali..Super ze schodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No tak potem pomyślałam, że pewnie o anestezjologów chodzi... Mi zzo dużo pomogło, bez tego bym chyba nie dała rady

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-20, 19:59   #2745
Misio1849
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 983
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Katarznaka dobrze wiesz, że też strasznie bałam się cc, a wcale nie było tak źle jak się wydawało głowa do góry czy sn, czy cc to dasz radę, zobaczysz!

Czy każda z Was po cc dostała do domu zastrzyki przeciwzakrzepowe? Ja tylko w szpitalu dostawałam przez 3 dni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie dostałam, ale miałam CC w środę a wyszłam do domu w pon i przez ten czas miałam zastrzyki, nawet i w poniedziałek dostałam ostatni

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Mi kazała ze dwa razy dziennie psikać, a po kąpieli obsuszać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:27 ---------- Poprzedni post napisano o 07:25 ----------

Wczoraj kupiłam ubranko do chrztu te buciki, sukieneczka o matko jakie słodkie chrzciny juz 3 października

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja 4 października chrzcze

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Wow sliczna, gdzie kupiłaś? Ile twoje maleństwo waży że wzięłaś rozmiar 56 bo ja planuję 62 kupić i tak się zastanawiam czy nie będzie za duże a mała wazy ponad 4 kg, to z za dwa tyg może dobije do ok 5kg

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Misio1849 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-21, 05:51   #2746
stypi_89
Wtajemniczenie
 
Avatar stypi_89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 967
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Katarznaka dobrze wiesz, że też strasznie bałam się cc, a wcale nie było tak źle jak się wydawało głowa do góry czy sn, czy cc to dasz radę, zobaczysz!

Czy każda z Was po cc dostała do domu zastrzyki przeciwzakrzepowe? Ja tylko w szpitalu dostawałam przez 3 dni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja dostawałam i w szpitalu i później do domu. Przez tydzień musiałam brać 🤷☠♀️
Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Mamaporazczwarty a kikut tylko po kąpieli się bierze octaniseptem, tak?

Gryzelda o kurde, kiepsko z pokrzywką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi położna kazała kikut przecierać przy każdej zmianie pieluchy, ale młoda miała gruba pępowinę i dzisiaj po 20 dniach nadal się trzyma położna mówiła, że może trzymać do 6 tygodni 🤦☠♀️[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;88149628]Wszędzie inaczej - nasza położna przychodzi normalnie ubrana, u nas będzie 2 razy, bo chce jeszcze zobaczyć pępek i wagę Oliwiera (miał bardzo grubą pępowinę, dzisiaj 15 doba i dalej się trzyma, a wagę chce skontrolować po żółtaczce). Normalnie by była tylko raz.

Jeśli chodzi o wizytę w przychodni to najpierw jest teleporada, później wizyta i szczepienia. Niby na godziny, ale mega zamieszanie ponoć z tym jest. Jutro muszę jechać złożyć deklarację Oliwiera i od razu umówić się na teleporadę i wizytę.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]U mnie po położna była 3 razy, ale to ze względu na to, że mała bardzo słabo przybierała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
26.12.2012
22.12.2014
12.09.2015
23.03.2017
stypi_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-21, 08:15   #2747
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
Ja nie dostałam, ale miałam CC w środę a wyszłam do domu w pon i przez ten czas miałam zastrzyki, nawet i w poniedziałek dostałam ostatni

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

A ja 4 października chrzcze

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Wow sliczna, gdzie kupiłaś? Ile twoje maleństwo waży że wzięłaś rozmiar 56 bo ja planuję 62 kupić i tak się zastanawiam czy nie będzie za duże a mała wazy ponad 4 kg, to z za dwa tyg może dobije do ok 5kg

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
55 rozmiar byl najwiekszy, Mała ważyla w czwartek 3540g, i to ubranko troszke za duze będzie, ale mam nadzieje, że dwa tygodnie przybyczy kupilam w stacjonarnym sklepie z artykułami dziecięcymi, mialam kupić z neta, ake nie polecam, bo na żywo widzialqm jak rozmiary się różnią, a w dodatku szczegóły ubranek powalają, albo za grube moim zdaniem zamki, albo wycięcie na pleckach, niektóre nie wiem jakbym miała dziecku założyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:15 ---------- Poprzedni post napisano o 07:12 ----------

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
55 rozmiar byl najwiekszy, Mała ważyla w czwartek 3540g, i to ubranko troszke za duze będzie, ale mam nadzieje, że dwa tygodnie przybyczy kupilam w stacjonarnym sklepie z artykułami dziecięcymi, mialam kupić z neta, ake nie polecam, bo na żywo widzialqm jak rozmiary się różnią, a w dodatku szczegóły ubranek powalają, albo za grube moim zdaniem zamki, albo wycięcie na pleckach, niektóre nie wiem jakbym miała dziecku założyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
56 miało być

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-21, 13:10   #2748
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Miałam dzisiaj wizytę. 3 cm rozwarcia ;]
Wszystko gotowe, ale główka jeszcze mocno nie napiera
Dzisiaj mamy w przedszkolu zebranie więc niech jeszcze mala posiedzi troszkę

Ciekawe ile jeszcze tak pochodzę

Gryzelda
dobrze że pokrzywka w odwrocie.

Katarznaka ten czas covidowy jest bardzo niesprawiedliwy dla rodzących :/ ale już niedługo będziemy mieć to za sobą
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-21, 14:41   #2749
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
Miałam dzisiaj wizytę. 3 cm rozwarcia ;]

Wszystko gotowe, ale główka jeszcze mocno nie napiera

Dzisiaj mamy w przedszkolu zebranie więc niech jeszcze mala posiedzi troszkę



Ciekawe ile jeszcze tak pochodzę



Gryzelda
dobrze że pokrzywka w odwrocie.



Katarznaka ten czas covidowy jest bardzo niesprawiedliwy dla rodzących :/ ale już niedługo będziemy mieć to za sobą
O to czekamy na kolejnego maluszka
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-21, 18:57   #2750
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

A u nas katar już... starsi załatwili Młodą, ale cóż, do przewidzenia to było 🤧

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-21, 20:00   #2751
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
A u nas katar już... starsi załatwili Młodą, ale cóż, do przewidzenia to było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdrowia dla Was!
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-21, 23:33   #2752
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
A u nas katar już... starsi załatwili Młodą, ale cóż, do przewidzenia to było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O nie, najgorzej... podobno plasterki aromactiv robią robotę, ale przy 4 dzieci to pewnie wiesz

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 06:15   #2753
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 06:43   #2754
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

[1=081ed4854e23be6738824bf 7e7324809f3af476a_65822e8 20d4a7;88152783]Treść usunięta[/QUOTE]Witaj w klubie, dzis po ścianach bede chodzic z niewyspania... co godzinę odciągałam Małej katar

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 07:11   #2755
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

[1=081ed4854e23be6738824bf 7e7324809f3af476a_65822e8 20d4a7;88152783]Treść usunięta[/QUOTE]Ooo no to nieźle dają.

Ja nadal się bujam z pokrzywką, myślałam, że 2 dni i będzie spokój na tych silniejszych lekach, a tu się nie zanosi... chociaż ewidentnie jest lepiej, bo nie mam ochoty sobie zadrapać skóry do kości. No i plus taki, że sobie rozhulałam laktację na maxa, bo oprócz tego, że karmię jak lek już nie krąży we krwi to jeszcze odciągam na ten czas, co mam lek w pokarmie...

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 07:14   #2756
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

[1=081ed4854e23be6738824bf 7e7324809f3af476a_65822e8 20d4a7;88152783]Treść usunięta[/QUOTE]Jeszcze raz zdrowia dla Was!

U nas najlepiej działają inhalacje z wody hipertonicznej 3%. Testowałam też na sobie. Dla niemowlaka to można włączyć koło łóżeczka żeby parowało
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 07:36   #2757
Riellee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Jeju nadrobiłam! Gratuluję wszystkim rozpakowanym
Aż mi głupio, że w ogóle się nie odzywam ale zwyczajnie dalej próbuję ogarnąć życie.
U nas wczoraj stuknęło 14 dni, mały jest wspaniały jedynie mamy problemy z brzuszkiem. Niby lekarz stwierdził wczesne kolki... Podajemy kilka spacyfikow i w sumie jest trochę lepiej. Martwi mnie to, ze wieczorem ma takie napady z 15 sekundowe - spina się jakby go brzuch bolał (ale wydaje mi się, że to jednak nie brzuch) i jest taki piskliwy krzyk po czym zapada w sen i za chwilę to samo chyba jeszcze będę męczyc lekarza bo bardzo mnie to niepokoi.
Co do mojego kp - dalej dokarmiam ( 1-2 razy dziennie), dalej Laktator na mnie za bardzo nie działa, co więcej ja go też nie lubię. Mimo to udało nam się w miarę ładnie rozkręcić laktację chociaż nawału w ogóle nie było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Riellee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 09:30   #2758
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 915
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Karolina rano w poniedziałek masz mieć cc?

Gryzelda brawo za ogarnięcie dwójki do spania i super, że brat taki zadowolony z rodzeństwa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, robili mi po 8.00
Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Waniliova, Karolina powodzenia jutro

Jak samopoczucie?
[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;88135707]Powodzenia!

Karolina Tobie też!

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
Kciuki z całej siły

Dla Karoliny też
[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;88139788]Laski co taka cisza? Rodzicie czy siedzicie na fb?

Waniliova, Karolina jak tam? Rozpakowane?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Rozpakowana i od soboty w domku
Cytat:
Napisane przez kaate233 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wasi mężowie wstaja w nocy do dziecka czy są leniwi i śpią, bo zastawiaja sie pracą a wy same musicie dokarmiac i przewijac?
Tak, mój wstaje i mi pomaga we wszystkim. Ma na mnie opiekę, więc możemy oboje mało spać
Cytat:
Napisane przez calineczka_dwa Pokaż wiadomość
Podajecie już smoczki ? Czytalam żeby się wstrzymać ze smoczkiem pierwsze 4/6 tygodni, bo może negatywnie wpływać na technikę ssania przy KP, więc póki co nie podaję.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podaję. W szpitalu był niespokojny i kazali dać.
Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
Dzień dobry.
Witam się już rozpakowana Młody urodził się odrobine większy niż wychodziło z usg bo wazy 3925g i ma aż 63cm
Wczoraj o 15 założyli mi balonik a dzisiaj po maluch ekscesach udało się urodzić naturalnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Gratulacje
Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

Od poniedziałku mam przy sobie śliczną córeczkę cc, 2770g, 52cm od czwartku w domku

Niestety mamy problem z kp. Mam pokarm, ale mała ma problem ze złapaniem piersi. Do tego w szpitalu źle mnie pokierowali jeśli chodzi o po i mam strasznie poranione sutki i brodawki kupiłam laktator (Canpol) i karmimy z butelki. Czasami próbuje przystawić, ale nic z tego wczoraj była u nas doradca laktacyjny i z jej pomocą się udało. Bolało mega! Muszę zęby zaciskać w trakcie! Mąż przerażony jak to zobaczył.

Przepraszam, kompletnie nie mam na nic czasu, więc niewiele mnie tutaj będzie w najbliższym czasie

Trzymam mocno kciuki za wszystko które są jeszcze w dwupaku! I za wszystkie mamy, które mają problemy, ja psychicznie też średnio, często płacze

Senira666 gratulacje!!! 63xm? o kurde!

Annia26 widzę, że i u Was ciężko eh, tez ledwo ogarniam to wszystko.

Gryzelda nasza mała też ma chyba problem z wędzidełkiem. Wczoraj była u nas doradca laktacyjny, bo potrzebowałam pomocy i wysłała nas na wizytę z tym wędzidełkiem.

Zambeza zdrówka dla maluszka!

Mnie mąż mega pomaga!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje


Ja po cc 14.09. Młody ważył 2420g I mierzył 52 cm. Maluszek, ale na szczęście świetnie sobie radzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 10:57   #2759
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez karolina_zb Pokaż wiadomość
Tak, robili mi po 8.00Rozpakowana i od soboty w domkuTak, mój wstaje i mi pomaga we wszystkim. Ma na mnie opiekę, więc możemy oboje mało spaćPodaję. W szpitalu był niespokojny i kazali dać.GratulacjeGratulacje


Ja po cc 14.09. Młody ważył 2420g I mierzył 52 cm. Maluszek, ale na szczęście świetnie sobie radzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super że maluch zdrowy. Gratulacje
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 11:13   #2760
stypi_89
Wtajemniczenie
 
Avatar stypi_89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 967
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez karolina_zb Pokaż wiadomość
Tak, robili mi po 8.00Rozpakowana i od soboty w domkuTak, mój wstaje i mi pomaga we wszystkim. Ma na mnie opiekę, więc możemy oboje mało spaćPodaję. W szpitalu był niespokojny i kazali dać.GratulacjeGratulacje


Ja po cc 14.09. Młody ważył 2420g I mierzył 52 cm. Maluszek, ale na szczęście świetnie sobie radzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluję! Maluszek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
26.12.2012
22.12.2014
12.09.2015
23.03.2017
stypi_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-23 14:31:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:39.