aparat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Galeria makijażu - moje makijaże

Notka

Galeria makijażu - moje makijaże Galeria makijażu, to miejsce, gdzie możesz zaprezentować swój makijaż oraz wymienić się doświadczeniem i opinią. Pochwal się swoim makijażem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-14, 21:35   #1
tuNadia
Raczkowanie
 
Avatar tuNadia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 256

aparat


hej !

nie wiem czy mogę o to tu zapytać , albo może mnie ktoś pokieruje gdzie moge poczytać w razie czego, ale chcę kupić aparat cyfrowy kompaktowy, aby móc robić zdjęcia makijaży ( z lustrzanką sobie nie radzę )

aby miał makro, był w miare niewielki i aby robił zdjęcia takie ładne jak Wy robicie

HELP jakich Wy używacie aparatów i co o nich sądzicie ?
tuNadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 22:07   #2
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: aparat

Cytat:
Napisane przez tuNadia Pokaż wiadomość
hej !

nie wiem czy mogę o to tu zapytać , albo może mnie ktoś pokieruje gdzie moge poczytać w razie czego, ale chcę kupić aparat cyfrowy kompaktowy, aby móc robić zdjęcia makijaży ( z lustrzanką sobie nie radzę )

aby miał makro, był w miare niewielki i aby robił zdjęcia takie ładne jak Wy robicie

HELP jakich Wy używacie aparatów i co o nich sądzicie ?
Ja mam panasonica z serii lumix. Początkowo nie byłam zadowolona a teraz nawet się do niego przekonałam. Ważne jest ustawienie funkcji makro (jeśli robisz zbliżenia na same oczy) i robienie zdjęć w naturalnym świetle. Teraz są w sklepach takie aparaty że każdym zrobisz fajne zdjęcie - wystarczy tylko dobrze ustawić ustawienia.
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 22:13   #3
ewciaa82
Zakorzenienie
 
Avatar ewciaa82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 6 508
Dot.: aparat

Ja mam lustrzanke Nikon D90, nie jest lekki w obsludze ale ja totalny laik radze sobei i foty pstrykam.Lustrzanki sa najlepsze do takich fotek
ewciaa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 22:31   #4
tuNadia
Raczkowanie
 
Avatar tuNadia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 256
Dot.: aparat

Cytat:
Napisane przez ewciaa82 Pokaż wiadomość
Ja mam lustrzanke Nikon D90, nie jest lekki w obsludze ale ja totalny laik radze sobei i foty pstrykam.Lustrzanki sa najlepsze do takich fotek
ja mm D-80 , a zdjęcia robiłam........ lepiej nie gadać
za radą Wizażanek zaczęłam robić na zewnątrz ze względu na światło i były lepsze, ale ciagle nie umiałam zrobić dbrze zbliżenia oczu. A jak zrobiłam to normalnie każdą żyłkę na oku i włosek na skórze było widać .

jakie dajesz ustawienia zazwyczaj ?? portret, jakie duże zbliżenie? coś jeszcze?

inna sprawa,że ja nie bardzo umiem wkleić zdjęcie oczu, tzn wytnę , ale jak przeklejam to zajmuje mi całą stronę i nie wiem jak to zmniejszyć .
Przydałaby sie mi instrukcja "step by step wklejanie samych oczu i wielu oczu na jedną kartkę" coś a la zabezpieczanie zdjęć w ps.
może wiecie gdzie takie cos można znaleźć ?


tylkoksia - dziękuję za opinię
tuNadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 23:03   #5
ramhainn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 58
GG do ramhainn Send a message via Skype™ to ramhainn
Dot.: aparat

Aparat każdy jest dobry, kwestia nauczenia się jak robić dobre zdjęcia. Do zmiany wielkości zdjęcia można używać wielu programów - Photoshopa czy darmowego Faststone.
ramhainn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 23:11   #6
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: aparat

Cytat:
Napisane przez tuNadia Pokaż wiadomość
ja mm D-80 , a zdjęcia robiłam........ lepiej nie gadać
za radą Wizażanek zaczęłam robić na zewnątrz ze względu na światło i były lepsze, ale ciagle nie umiałam zrobić dbrze zbliżenia oczu. A jak zrobiłam to normalnie każdą żyłkę na oku i włosek na skórze było widać .

jakie dajesz ustawienia zazwyczaj ?? portret, jakie duże zbliżenie? coś jeszcze?

inna sprawa,że ja nie bardzo umiem wkleić zdjęcie oczu, tzn wytnę , ale jak przeklejam to zajmuje mi całą stronę i nie wiem jak to zmniejszyć .
Przydałaby sie mi instrukcja "step by step wklejanie samych oczu i wielu oczu na jedną kartkę" coś a la zabezpieczanie zdjęć w ps.
może wiecie gdzie takie cos można znaleźć ?


tylkoksia - dziękuję za opinię
Jak mam d80. Wszystko zależy oczywiście od obiektywu, jeśli zaopatrzysz się w stałkę, typową do portretów to przypuszczam, że zdjęcia będą idealne. Ja takowej nie posiadam, mam obiektyw nikkor 18200...nie jest on najlepszy do tego typu zdjęć, ale wejdz na mój ostatni wątek (złoto+czerń dla Moccari) i zobacz, że zdjęcia dość ładne wychodzą.

Przede wszystkim aparat nie żżera kolorów. Lustrzanką ciężko zrobić zwłaszcza samemu zbliżenie oka - trzeba się już bawić ustawieniami no i mieć odpowiedni obiektyw. Bo kompaktówka robi zdjęcia z odległości 10 cm a lustrzanką cieżko złapać z takiej odległości ostrość chyba.

Mimo wszystko zdjęcia oczu można wyciąć w ps i zmniejszyć...a tych sklejanek to niestety nie umiem robić.

Moję zdjęcia i tak nie są ładne, wyraźne i ostre bo nie znam się tak na aparacie, ale uważam, że to bardzo dobry aparat - tylko trzeba się zorientować w jego funkcjach (ja jestem laikiem) no i najlepiej poprosić koogoś o robienie fotek - bo sprzęt ten jest wyjątkowo ciężki. Kompaktówki lubią zjadać kolory.
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."



Edytowane przez elly2
Czas edycji: 2009-10-14 o 23:20
elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 06:47   #7
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: aparat

Cytat:
Napisane przez tuNadia Pokaż wiadomość
inna sprawa,że ja nie bardzo umiem wkleić zdjęcie oczu, tzn wytnę , ale jak przeklejam to zajmuje mi całą stronę i nie wiem jak to zmniejszyć .
Przydałaby sie mi instrukcja "step by step wklejanie samych oczu i wielu oczu na jedną kartkę" coś a la zabezpieczanie zdjęć w ps.
może wiecie gdzie takie cos można znaleźć ?


tylkoksia - dziękuję za opinię
Ja te wycinki robie w paincie.
Najpierw pare obarazkow zmniejszam w Irfran View.
Potem otwieram 2 okienka Painta. Jedno okienko bedzie na wklejanki, a 2 na wyciecie np. oka
Okienko z wycianka mam caly czas otwarte, a te 2 sie zmienia w zaleznosc z ktorego zdjecia cos chce wyciac.
Potem wklejanke zapisuje i wklejam do WaterMarka zeby zrobic znak wodny
Troche zabawy z tym jest,ale trudno
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-15, 07:19   #8
Nonah
Zakorzenienie
 
Avatar Nonah
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: woj. mazowieckie
Wiadomości: 3 239
Dot.: aparat

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Ja te wycinki robie w paincie.
Najpierw pare obarazkow zmniejszam w Irfran View.
Potem otwieram 2 okienka Painta. Jedno okienko bedzie na wklejanki, a 2 na wyciecie np. oka
Okienko z wycianka mam caly czas otwarte, a te 2 sie zmienia w zaleznosc z ktorego zdjecia cos chce wyciac.
Potem wklejanke zapisuje i wklejam do WaterMarka zeby zrobic znak wodny
Troche zabawy z tym jest,ale trudno
Ja robię dokładnie to samo
Nonah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 15:17   #9
thorbiorga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sejny na Suwalszczyźnie
Wiadomości: 287
GG do thorbiorga
Dot.: aparat

Ja to od kilku miesiecy jestem szczęśliwą posiadaczką lustrzanki Sony Alfa 200 i nie wyobrażam sobie robić zdjec cyfrówką.Juz wiem czemu mi kiedyś nie wychodziły ładne zdjęcia oczu.A co jest bardzo ważne w Photoshopie należy wybrać opcję Adjustment - Autocontrast i opcję Sharpen - Sharpen i masz wyostrzone zdjęcie nawet zwykłego cyfrowego zdjęcia.
__________________
Kobieta jest kresem i królową wszelkiego stworzenia;
jest jego ozdobą, doskonałością i sławą.
thorbiorga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 16:07   #10
tuNadia
Raczkowanie
 
Avatar tuNadia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 256
Dot.: aparat

dziekuje za wszystkie Wasze wypowiedzi !!!

i za wskazówki dotyczące obrabiania !
Ishi- pomęczę Cię jakby co na priv, cooo???

popracuje z lustrzanką , przynajmniej spróbuję.

A moze powinnam dokupić jakiś obiektyw , aby lepiej wychodziły zdjecia twarzy ??
tuNadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 16:44   #11
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: aparat

Cytat:
Napisane przez tuNadia Pokaż wiadomość
dziekuje za wszystkie Wasze wypowiedzi !!!

i za wskazówki dotyczące obrabiania !
Ishi- pomęczę Cię jakby co na priv, cooo???

popracuje z lustrzanką , przynajmniej spróbuję.

A moze powinnam dokupić jakiś obiektyw , aby lepiej wychodziły zdjecia twarzy ??
Nadia a jaki masz obiektyw? TŻ mi podpowiada, że najlepiej kupić obiektyw o stałej ogniskowej i do tego pierścien pośredni, który umożliwi z tym obiektywem robienie zdjęć makro. Popatrz na stronie fotojokera.
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-15, 20:37   #12
tuNadia
Raczkowanie
 
Avatar tuNadia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 256
Dot.: aparat

Cytat:
Napisane przez elly2 Pokaż wiadomość
Nadia a jaki masz obiektyw? TŻ mi podpowiada, że najlepiej kupić obiektyw o stałej ogniskowej i do tego pierścien pośredni, który umożliwi z tym obiektywem robienie zdjęć makro. Popatrz na stronie fotojokera.

niestety nie wiem jaki mam obiektyw ( a obecnie ma go wyjazdowo TŻ), ale się dowiem i dzieki za podpowiedź ze strona fotojokera!! Zreszta przejdę się do ich i popytam- dzięki!!
tuNadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 20:47   #13
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: aparat

Cytat:
Napisane przez tuNadia Pokaż wiadomość
dziekuje za wszystkie Wasze wypowiedzi !!!

i za wskazówki dotyczące obrabiania !
Ishi- pomęczę Cię jakby co na priv, cooo???

popracuje z lustrzanką , przynajmniej spróbuję.

A moze powinnam dokupić jakiś obiektyw , aby lepiej wychodziły zdjecia twarzy ??
Okey,mecz, mecz
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 21:48   #14
ewciaa82
Zakorzenienie
 
Avatar ewciaa82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 6 508
Dot.: aparat

a ja nie mam makro obiektywu, zdjecia trzaskam na automatyku (tzn sam sie fajnie dopasuje).W domku mam taka stala miejscowke gdzie robie "sesje".Zdjecie zblizen oka tez bez makro, tylko przyblizam i cyk, ostrosc sie reguluje automatycznie. Jak wyjda lipnie zawsze wrzucam na picnik i tam juz podpicuje kontrast, dodaje tez tam napisy. Kolarze robie tez w paincie(jak Iskikawa).Jak juz zdjecie gotowe jest to wrzucam do painta i tam zmniejszam, Image- Resize/Skew i wpisuje 35 na 35 , wowczas sa idealne
ewciaa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 21:57   #15
oLLeM
Zakorzenienie
 
Avatar oLLeM
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 4 353
Dot.: aparat

Ja mam Fujifilm FinePix S1500 to ultra kompakt Dobre zdjęcia robi, ale jak już jest brzydka pogoda to muszę się namęczyć nad zdjęciami... Zbliżenia oczu robię w trybie super makro. Ale jeszcze do końca nie rozszyfrowałam tego aparatu . Zmniejszanie zdjęć jak ewcia i Ishikawa w paincie
oLLeM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 23:31   #16
tuNadia
Raczkowanie
 
Avatar tuNadia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 256
Dot.: aparat

Thanks wszystkim

coś muszę wymyśleć w tym temacie.....
tuNadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Galeria makijażu - moje makijaże


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:12.