kolka u noworodka - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-01, 09:20   #181
Antosia1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 103
Dot.: kolka u noworodka

Próbowałam nie dało to żadnego efektu. Dopiero kolaktaza okazała się być skuteczną.
Antosia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 11:52   #182
Kama007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 77
Dot.: kolka u noworodka

Jeśli to faktycznie nietolerancja laktozy to pomóc może tylko enzym laktazy, resztę metod można sobie odpuścić. Oczywiście nie zawsze przyczyną kolek jest nietolerancja, może też być alergia ale towarzyszą temu zmiany skórne, czasem wina leży po stronie diety mamy a czasem dziecko nałyka się powietrza...W pierwszych 2 przypadkach kolki są regularne, po karmieniach.
Teraz już coraz więcej wiemy na ten temat, bo kiedyś pediatra mówił, że to normalne że dziecko ma kolki i po prostu z tego wyrośnie...
Oczywiście z nietolerancji laktozy dziecko faktycznie wyrasta ok. 6 mca życia ale po co ma się tak męczyć a my razem z nim. Wiem coś o tym, bo maja córka bardzo cierpiała na kolki i mam podejrzenie, że to mogła być nietolerancja bo kolki utrzymywały się długo i występowały zawsze po karmieniu (dodam, że przez 6 mcy karmienia byłam na bardzo surowej diecie).
Kama007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 20:55   #183
Antosia1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 103
Dot.: kolka u noworodka

Dobrze, że teraz po części wiadomo dla czego dzieci cierpią i można na to reagować. U nas właśnie tylko enzym pomógł. Nic innego.
Antosia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 00:21   #184
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: kolka u noworodka

my męczyliśmy się z kolką do 4-5 miesiąca jakoś. zapanowaliśmy nad tym dopiero, jak Szymek zaczął dostawać podwójną dawkę symetykonu.
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 07:29   #185
Antosia1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 103
Dot.: kolka u noworodka

Widać każda Mama ma swój skuteczny sposób na kolki. ważne że działają. Ważne też są przyczyny kolek. U nas przez nietolerancę laktozy nic innego by nie pomogło. Ale inne dzieci maja inną historie. na całe szczęście już opanowana.
Antosia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 10:21   #186
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: kolka u noworodka

My przerabialiśmy niemal wszystko. Bebilon Pepti, Nutramigen, Delicol, Debridat, Bobotic, Sab Simplex, butelki antykolkowe wszelakiej maści, masaże brzuszka, ciepłe kąpiele i rozgrzewanie brzuszka, odbijanie po każdym posiłku...Pomogła dopiero zmiana mleka na Neocate.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 22:47   #187
apati16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 8
Dot.: kolka u noworodka

Kolki najbardziej męczyły mojego synka w okresie od 1-4 miesiąca. Nieprzespane noce i króciutkie spanie w ciagu dnia. Dziecko zmęczone, ja zmęczona. Dostawał kropelki Delicon, Espumisan i Biogaja. Gdy cała ta mieszanka nie pomagała w ruch szla suszarka i grzanie brzuszka. Pediatra polecił mi także masaże brzuszka - układałam synka na swoich kolanach, on leżał na brzuszku, i turlałam go po kolanach jak powiedzmy dywan. Od początku widac było że ta metoda skutkuje. Poza tym wyciszyłam się też i ja, bo wewnętrznie czułam że coś robię dla dziecka, żeby mu pomóc, a nie tylko krople do buzi i czekanie na reakcję. W każdym razie polecam tą metodę.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-04-16 o 19:08
apati16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-19, 20:28   #188
kasia222t
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 3
Dot.: kolka u noworodka

Mojej córeczce najlepiej pomagały zawsze krople Delicol. Zamówiłam je kiedyś na wypróbowanie przy okazji innych zakupów z <ciach>. W naszym przypadku były niezawodne.

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2016-04-20 o 09:55 Powód: usunięcie linka
kasia222t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-01, 14:17   #189
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: kolka u noworodka

Mój synek bardzo się denerwował jak próbowałam podawać mu cokolwiek w kroplach. Jak coś to spróbuj Viburcol. Jest dostępny w postaci czopków, więc szybko działa i jest bezpieczny dla malucha. Radzi sobie nie tylko z samym bólem, ale i kojąco działa na rozdrażnienie i problemy ze spaniem. Mojej siostrze poleciła go pediatra i poradził sobie świetnie, szczególnie że małemu szły po 2 ząbki na raz.
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 18:38   #190
Basienka324
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2
Dot.: kolka u noworodka

Dokładnie, przyczyny kolki mogą być różne, często też ma podłoże psychiczne. Nawet jeśli dziecko ma dobre warunki, jest dużo przytulane, odpowiednia ilość snu itp to czasem już taka jego "natura" i z tąd też biorą się te problemy. ja nie chciałam tak długo czekać aż "samo przejdzie" i leczyłam się tutaj http://rehabilitacjafizjomed.pl lekarz osteopata zbadał Krzysia i kolki przeszły po 2 wizytach. Koszty są żadne w porównaniu z komfortem waszym i waszego maluszka.

Edytowane przez Basienka324
Czas edycji: 2016-11-01 o 18:32
Basienka324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-19, 22:10   #191
Drozniczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2
Dot.: kolka u noworodka

Kiedy mojej Emilce się zaczęły kolki, nie wiedziałam co jej jest że tak strasznie płacze. Niestety trafiłam na beznadziejnego lekarza który stwierdził że mała ma zapalenie ucha i przepisał jaj leki sterydowe !!! Na szczęście nie podaliśmy ich córeczce, skontaktowaliśmy się ze znajomym internistą i on polecił nam wizytę u osteopaty. Wystarczyły 3 wizyty żeby kolki minęły z czego ostatnia to już bardziej kontrolnie. Byłam w tym ośrodku jeżeli ktoś jest zainteresowany to tutaj się leczyliśmy xxx . Polecam ta metoda nie jest jeszcze tak często wybierana a warto się zainteresować bo przynosi efekty.

Edytowane przez d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Czas edycji: 2016-11-20 o 10:03
Drozniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-22, 08:50   #192
zotarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 9
Dot.: kolka u noworodka

Jak moja córeczka zaczęła kolkowac kładłam jej ciepłą pieluchę na brzuszek. później wpadłam na pomysł, żeby brzuszek ogrzewać suszarką, oczywiście nie bezpośrednio. Jak tylko włączałam suszarkę wszelkie bóle mijały. Ale dziecko tak się przyzwyczaiło do szumu, że zawsze coś musiało być włączone, albo suszarka albo odkurzacz. W taki sposób spaliłam dwie suszarki. po czym wpadłam na genialny pomysł żeby włączać radio bez stacji.
zotarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-18, 20:33   #193
franczyzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 63
Dot.: kolka u noworodka

Bo dziecko trzeba przyzwyczajać do hałasu. Jeżeli zapewniamy dziecku całkowitą ciszę, to sami sobie zaciskamy pętle na szyi - mówię to ja, matka 2 dzieci
A co do kolek, to u mojego syna i córki sprawdzał się zestaw: Viburcol i Espumisan. Często również masowałam dzieciom brzuszek - bardzo to lubiły i leżały spokojniutko
franczyzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 09:45   #194
alusiiia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 13
Dot.: kolka u noworodka

Jak mój Franio dostał pierwszej kolki to nie wiedziałam co się dzieje. Nie miał typowych objawów. Brzuszek nie był bardzo twardy więc nie podałam mu herbatki z koperkiem. Dopiero po konsultacji z dr. xxx dowiedziałam się, że to mogła być właśnie koleczka. Doktor też poradził mi jak radzić sobie z kolkami u tak małych dzieciaczków (miesiąc) i teraz żadna kolka nam nie straszna

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-03-20 o 10:01 Powód: reklama
alusiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 12:51   #195
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: kolka u noworodka

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
My przerabialiśmy niemal wszystko. Bebilon Pepti, Nutramigen, Delicol, Debridat, Bobotic, Sab Simplex, butelki antykolkowe wszelakiej maści, masaże brzuszka, ciepłe kąpiele i rozgrzewanie brzuszka, odbijanie po każdym posiłku...Pomogła dopiero zmiana mleka na Neocate.
U nas dokładnie taka sama historia😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-26, 14:24   #196
Kasiek_ke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2
Dot.: kolka u noworodka

Z naszym Franiem przerabialiśmy tę samą historię. Kolki, ciągłe płacze, kwilenie i aż serce się krajało. Powtarzały się dosyć często i mówiąc szczerze byliśmy tym trochę zaniepokojeni. Szukałam i trafiłam na stronę centrum osteopatii pana Mazura w Rzeszowie i zapisaliśmy się do pani Honoraty Kotowskiej, której zresztą jestem ogromnie wdzięczna. Jeśli szukacie sprawdzonej metody to zerknijcie właśnie na ich strone fizjoterapia-mazur.pl
Kasiek_ke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 15:51   #197
maszkuleczka
Raczkowanie
 
Avatar maszkuleczka
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 43
Dot.: kolka u noworodka

Każdy lek dla niemowląt z simetykonem w składzie będzie dobry przy kolkach. Do tego Viburcol przy czym ja jestem zwolenniczką kropli i nie lubie czopkow. Chwala tez Biogaie ale ja tego probiotyku akurat nie sprawdzalam bo nie było takiej ptorzbey,.
maszkuleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-05, 15:27   #198
mashki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: kolka u noworodka

Powiem Wam że z własnego doświadczenia wlaki z ostrą kolką mogę polecić tylko 2 metody, które dawały dpozytywny efekt:
1) Dobrej jakości biały szum puszczany z przyzwoitych głośników, a nie z głosniczków telefonu☠(gzieś na necie jest nawet☠do kupienia takie☠CD "Biały Szum")
2) Metody polecane przez☠Harveya Karpa (tak zwane 5S)
Jeśli chodzi o kropelki typu Sab Simplex, Bobotic czy też homeopatię to nie zadziałały u nas wcale i mam wrażenie, że jest to kolejny sposób na nabijanie grubej kasy☠producentom tych specyfików.

Także polecam zacząć od metod naturalnych i mniej inwazyjnych które podałam powyżej. Powodzenia mamusie!
mashki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 15:26   #199
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: kolka u noworodka

U nas masaże i biały szum nie zadziałały w ogóle, z tym białym szumem to z kolei ja uważam, że to trochę przesadą - nagle każdy się spodziewa, że zadziała, a na każde dziecko działa inny rodzaj szumu albo nawet żaden.
Sab Simplex nie używałam, za to Bobotic Forte tak i to w podwójnej dawce - dopiero to coś pomogło. Koszmarny czas🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-08, 10:56   #200
Nataliii801
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 40
Dot.: kolka u noworodka

Drogie mamy jak radziłyście sobie z kolką? dodam, że Niunii (3msc) "przelewa się" w brzuszku i dopiero trzeci lekarz powiedział nam, że to kolka..
Nataliii801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-08, 12:37   #201
Paseczkam
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 29
Dot.: kolka u noworodka

Pytanie, czym jest spowodowana kolka. Jeśli kolka utrzymuje się tak długo, to nie jest to raczej kolka fizjologiczna Kolka fizjologiczna jest dosyć częsta w pierwszych miesiacach życia dziecka. Z narodzinami układ pokarmowy dziecka nie jest do końca dojrzały i nie radzi sobie czesto z trawieniem.
Zastanów się, czy kolka nie jest spowodowana nietolerancja laktozy albo alergią. Nie wiem czy karmisz piersią, czy karmisz mlekiem modyfikowanym, ale jesli tym drugim to dobrze jest sprobować innego mleka. Może dziecko będzie je bardziej tolerowało.
W przypadku kolki spowodowanej nietolerancją laktozy, która wcale tak rzadka nie jest, sprawdzą sie krople zawierające w sobie enzym laktazę. Swojej córce podawalam krople Delicol, do każdego karmienia ( kilka kropli do mleka - to bardzo ważne, bo jedynie podając je regularnie krople mogą zadziałać tak jak należy). Dobrze jest rownież obserwować dziecko. Krople nie zadziałają od razu, maluchowi trzeba będzie dać czas. U mojej córki było jednak z każdym dniem lepiej. Nie męczyła się tak.
Paseczkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 12:08   #202
elennna
Raczkowanie
 
Avatar elennna
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 84
Dot.: kolka u noworodka

Z tymi masażami różnie bywa. Najlepiej jest obserwować dziecko, jak na nie reaguje. Jeśli kolka po nich się zmniejsza, to warto kontynuować. Jesli nie, to lepiej moim zdaniem zaprzestać masaży. U jednego dziecka pomaga u drugiego nie. Serdecznie jeszcze polecam termoforek z pestkami wiśni. U nas krople delicol również zdały rezultat, w sumie żałuję, ze odkryłam je tak późno.
Co do masażu Shantala to wykonywaliśmy go od samego początku. Córka ma obecnie 1,5 roku i nadal lubi ten masaż. Wycisza się przy nim i praktycznie od razu zasypia.
elennna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-24, 12:08   #203
Reinna
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 40
Dot.: kolka u noworodka

Podejrzewam, ze u mojej córki zaczyna sie kolka. Mam nadzieje, ze nie będzie się przedłużała
Reinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 09:54   #204
avava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 452
Dot.: kolka u noworodka

Biogaja, Espumisan i Kolzym/Delicol -to dawalam na kolke u niemowlat. No i czas -przed 3 miesiacem minelo z dnia na dzien.
__________________
ćwiczę od : 02.04.2013

100 przysiadów-> x 663
Mel B 10 min pośladki->943
Mel B 10 min brzuch->1110
Mel B 15 cardio->738
Mel B 10 min nogi->1030
Ewa Ch.(killer, skalpel)->581
Centrum Sportowca-1248
razem: 6313 cel osiągnięty z 42 na 36/34

: )
avava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-22, 07:52   #205
Grajmi
Raczkowanie
 
Avatar Grajmi
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 94
Dot.: kolka u noworodka

Tak jak osoba powyżej pisze. Musisz wykazać się cierpliwością, każde dziecko jest inne oraz u każdego kolka wyglada inaczej oraz trwa dłużej albo krócej. Na początku polecam wypróbować domowych babcinych sposobów
masażu brzuszka najlepiej zgodnie z ruchem wskazówek zegara ( nie zaszkodzi sobie poczytać o masażu Shantala)
termoforek z pestkami wiśni
noszenie maluszka przy sobie (ponoć dziecki chustowane są spokojniejsze, aczkolwiek nie mogę napisać tego z autopsji bo chustowania nie próbowalismy)
jak również jeśli to nie pomoże to krople z enzymem laktazy. Kolzym albo Delicol. Ja akurat podawałam córce Delicol, bo znacznie lepiej go tolerowała (delicol ma delikatniejszy smak niż kolzym, wiem bo sama próbowałam). Ale to już zależy od dziecka.
Grajmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-30, 15:26   #206
molinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 52
Dot.: kolka u noworodka

my uporaliśmy się z kolkami dzięki kropelkom acidolac. W ten sposób uzupełnialiśmy dobre bakterie we florze jelitowej i kolki się skończyły
molinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-21, 11:27   #207
Tobiszka
Raczkowanie
 
Avatar Tobiszka
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 52
Dot.: kolka u noworodka

To po prostu trzeba przetrwać, układ pokarmowy musi dojrzeć. Trzeba uzbroić się w cierpliwośc. U nas prawie od urodzenia byly, najgorzej że codziennie i praktycznie o kazdej porze dnia. Nie miało znaczenia czy dzień czy noc - nasilały sie najbardziej po karmieniu. Skonczyly sie jak mala miala troszke ponad 2 miesiace. Teraz ma 3 i odpukac kolek nie ma. Nie jestem pewna co najlepiej pomogło ale pewnie zestawienie kilku elementów walki z kolką. Mianowicie masowałam jej brzuszek, nauczyłam się masażu shantala, który serdecznie polecam bo chociaz teraz córka nie ma kolek to nadal go kontynuuję, córka bardzo go lubi oraz sie przy nim uspokaja. Podawałam kropelki Delicol do każdego karmienia. Córka miała słabą tolerancję laktozy w mleku (karmiłam piersią, wiele razy próbowałam zmieniac dietę, potem doczytałam, ze tak naprawdę jeśli dziecko ma nietolerancję laktozy to zmiana diety przez mamę mało co pomoże, u mnie tak było). Stosowałam również delikatne ogrzewanie brzucha termoforkiem Polecam z tym jednak bardzo uważac, termoforek nie powinien być zbyt gorący, powinno sie ZAWSZE przetestować jego temperaturę na sobie.
Tobiszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-13, 13:19   #208
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: kolka u noworodka

Myślenie, że to "trzeba po prostu przetrwać" jest błędne. Prawdą jest, że w przypadku wielu dzieci kolki, nawet to najgorsze, to fizjologia i to minie samo albo z pomocą masaży, specyfików z symetykonem czy termoforków i to są dobre sposoby na ból brzuszka i kolki. Również chusta się sprawdza, jeśli dziecko akceptuje chustę, bo nie wszystkie chcą być noszone w ten sposób. Ale długie i bolesne kolki mogą być spowodowane innymi rzeczami, chorobami, alergiami, którymi należy się zająć i zacząć leczyć, bo samo może nie przejść. U nas starszy syn miał kolki prawie do końca 5 miesiąca, a w 7 ujawniła się alergią na bmk. U młodszego o dziwo kolek brak w ogóle (ale też wyniki badań wskazują mimo wszystko na alergię i zamiast kolek bujamy się z refluksem ukrytym).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-13 14:19:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:32.