zęby mleczne u dorosłej kobiety - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-10, 17:29   #1
Sesja
Zakorzenienie
 
Avatar Sesja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 979

zęby mleczne u dorosłej kobiety


Witam, mam problem. Otóż mam 22lata i jeszcze dwie mleczne trójki. Boję się ze mi wypadna i bede wygladala poprostu zle. Jestem dosc atrakcyjna dziewczyna i martwi mnie to. Czy jest jakis sposób by to ukryc, jaka koronka czy cos w tym stylu. Prosze o pomocn
__________________
Życie jest zmianą. Jeśli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć.
Sesja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 18:08   #2
Natarynka122
Raczkowanie
 
Avatar Natarynka122
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 247
Dot.: zęby mleczne u dorosłej kobiety

Zęby mleczne u doroslego czlowieka to dość rzadko spotykana rzecz. Najlepiej idź do stomatologa. On ci napewno dobrze doradzi .
__________________
Aparatka !
Góra od listopada 2007
Dół od maja 2008

Natarynka122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 18:16   #3
cirillka
Rozeznanie
 
Avatar cirillka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 616
Dot.: zęby mleczne u dorosłej kobiety

Ja też mam dwie mleczne piątki. Po prostu nie mam stałych zawiązków, to się zdarza. Wg mojej ortodontki takie zęby mogą się trzymać nawet do 50-tki (oczywiście pod warunkiem, że będziesz o nie dbać ). A jak wypadną, to wstawisz koronki i tyle. Nie martw się
cirillka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 19:26   #4
Sesja
Zakorzenienie
 
Avatar Sesja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 979
Dot.: zęby mleczne u dorosłej kobiety

Staram się dbać o zęby ale na jednym jest już mała czarna plamka. Czy to znaczy, że jak mi wypadnie to nie urośnie już stały ząb? No boję się bo ne bedzie to wygladalo estetycznie jak dziewczyna ktora dba o siebie nie bedzie miala trojki, to przeciez bardzo widoczne.
__________________
Życie jest zmianą. Jeśli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć.
Sesja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 20:59   #5
grochZfasola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 68
Dot.: zęby mleczne u dorosłej kobiety

apropo mlecznych zębów, dobrze byłoby udać sie do orto na konsultacje. Zależy tez czy chciałbys ściagąc stałe zeby- gdybyś miała taką mozliwość, czy raczej usunac mleczaki wstawić koronki. Jeśli masz zatrzymane zeby stałe w kości to możesz poźniej ponieść tego konsekwencje - jak je tam zostawisz, chociaż nie chcę cię straszyć, po prostu u mnie było jakieś ryzyko. Porozmawiaj z dentystą/orto jak to wygląda, czy masz dość miejsca na koronki, itp.
grochZfasola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 11:37   #6
Sesja
Zakorzenienie
 
Avatar Sesja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 979
Dot.: zęby mleczne u dorosłej kobiety

nie rozumiem, wytłumacz mi proszę o co chodzi z tymi konsekwencjami?
Załączam zdjęcie mlecznej trójki, może teraz będziecie mieć większa znajomość problemu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.JPG (24,5 KB, 204 załadowań)
__________________
Życie jest zmianą. Jeśli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć.
Sesja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 15:32   #7
cirillka
Rozeznanie
 
Avatar cirillka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 616
Dot.: zęby mleczne u dorosłej kobiety

Jeśli pójdziesz do ortodonty to pewnie skieruje Cię na prześwietlenie. Na zdjęciu będzie mógł zobaczyć, czy ząb stały jest zatrzymany w kości (czyli nieprawidłowo ustawił się i przez to nie wyszedł) czy może raczej w ogóle nie masz zęba stałego (po prostu się nie wykształcił, jak pisałam, tak bywa). Zdjęcie, które umieściłaś, niestety niewiele pomaga. Myślę, że skoro do tej pory stałe trójki nie wyparły mlecznych i nie wyrżnęły się, to same bez pomocy nie wyjdą (jeśli w ogóle tam są).

Jeśli ortodonta zadecydowałby o ściąganiu stałych trójek, to wiąże się to z długim leczeniem aparatem stałym.

Mam nadzieję, że pomogłam.
cirillka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-11, 18:31   #8
Sesja
Zakorzenienie
 
Avatar Sesja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 979
Dot.: zęby mleczne u dorosłej kobiety

Dziękuje za pomoc. W takim razie niedługo wybiorę się do dentysty i zobaczymy co z tego bedzie. Mam nadzieje ze nie bede miala duzego problemu.
__________________
Życie jest zmianą. Jeśli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć.
Sesja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 17:12   #9
roka12345
Raczkowanie
 
Avatar roka12345
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 233
Dot.: zęby mleczne u dorosłej kobiety

Daj nam znać jak już się dowiesz co i jak... , bo jestem ciekawa co i jak...
Jestem troche młodsza od Ciebie, nosze aparat i własnie wyrwała mi mleczaka, który wogóle sie nie ruszał zrobiłam przed tym zdjęcie i chyba ząb jest tam ale nie wiem czy został w kości czy poprostu tzreba poczekać zeby wyszedl sam... czekma i czekma i co ... i nic... musz esie spytac teraz orto jak ebde u niej bo juz sie zaczynam martwic...
__________________
Co się patrzysz...
roka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 09:26   #10
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: zęby mleczne u dorosłej kobiety

znam ten ból
sama w wieku 15 lat miałam mleczną, górną 4.
do dzis [mam 16] chodzę z dziurą i wyglądam jak debil chociaż juz sie przyzwyczaiłam
ale noszę wyjmowany aparat, który przesuwa mi zeby [nie mam krzywych, tylko mam zęby tak jakby lekko z boku, gorne jedynki nie sa idealnie na środku ust].
i za niedługo [mam nadzieję do końca roku] ta dziura zniknie.
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 23:14   #11
roka12345
Raczkowanie
 
Avatar roka12345
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 233
Dot.: zęby mleczne u dorosłej kobiety

ja teraz tez chodze ze szparą jak debil xD tez sie przyzwyczailam :P tylko ze ty chyba tam nie masz zęba aja wlasnie mam i msuze czekac az wyrosnie tylko musze sie ortodontki spytac keidy to nastapi moe ona cos juz tam widzi ;|
__________________
Co się patrzysz...
roka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-21, 18:06   #12
fit12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 57
Dot.: zęby mleczne u dorosłej kobiety

Witam
Ja mam 27lat i też mam jednego mleczaka z przodu (trójka)
Kiedyś miałam prześwietlenie i wyszło że cały ząb jest, ale w podniebieniu leży (nie przebił się) za to krzywi mi jedynkę i dwójkę

Wcześniej się za to nie wzięłam czego żałuję, ta trójka mleczna trochę mi się cofnęła do tyłu, jest krótsza od innych zębów i na zdjęciach wychodzi jakbym byla bez zęba

Szukam własnie informacji na ten temat żeby mniej więcej się przygotować przed wizytą u ortodonty, wiem ze czeka mnie stały aparat, ale wątpię czy wyciągną mi moją własną stałą trójkę skoro nawet jej nie widać, czy może wyrwą mleczaka i czwórkę przesuną na jej miejsce?
orientujecie się czy można czwórkę na miejsce trójki przesunąć?
fit12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 19:01   #13
ania_wu
Zadomowienie
 
Avatar ania_wu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 068
Dot.: zęby mleczne u dorosłej kobiety

Witam Was Też mam mleczną trójkę ale zdecydowałam się na ściąganie zęba z kości 1 grudnia zakładam aparat. Pani ortodontka powiedziała że ściąganie może się nie udać i stracę i mleczaka i stałego (tego w kości) i wtedy aparatem ściągnie mi zęby tak żeby nie było szpary także myślę, że bez problemu można poprzesuwać zęby w miejsce dziury Jestem dobrej myśli póki co. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Pozdrawiam ;*
ania_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 21:43   #14
plaisanterie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 124
Dot.: zęby mleczne u dorosłej kobiety

Też miałam długo mleczaka- górna 3. Miałam zakładany aparat ruchomy i miałam wyrwać mleczne zęby- sztuk dwie,a konkretnie obie górne trójki. Prawa wyrosła na swoim miejscu, natomiast lewa trójeczka postanowiła wyrosnąć w podniebieniu za mleczną dwójeczką. Miałam wyrwaną 2 lewą górną i tę parszywą stałą trójkę przysunięto mi do przodu i teraz oboj 1 mam 3;/ A obok 4 mam dużą dziurę, z którą chodzę kilka lat.
Ale... Mam mieć aparat stały,żeby przesunąć ząbki i zamaskować dziurę,lecz wydaje mi się,że czuję wyżynającą się dwójeczkę!!!: prosi: Tzn mam nadzieję,że to jest ząbek,bo jest twarde i dość wyraźne i rośnie tam,gdzie powinno rosnąć, a to znaczy,że za tą przysuniętą trójką. Czyli w skrócie: 1 jest, potem jest 3,ale za nią chyba coś chce się przebić- mam nadzieję,że to jest dwójka Pójdę do dentystki w poniedziałek i sie zapytam,pójdę na prześwietlenie i się dowiem,co i jak. Jeśli to będzie ona,to chcę spróbować ją wyciągnąć,a trójkę przesunać na jej właściwe miejsce,gdzie obecnie jest dziura. Jeśli się nie uda,to potem będę najwyżej przesuwać wszystkie zęby,żeby nie było dziur.
Pytanie do Was: czy myślicie,że to coś,co jest w podniebieniu,a po dotknięciu językiem jest twarde i przypomina ząb,jest moją dwójeczka? Czy to możliwe,czy ja sobie to wmówiłam,a to w rzeczywistości jest coś innego?
plaisanterie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 09:11   #15
fit12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 57
Dot.: zęby mleczne u dorosłej kobiety

ania_wu no powiem szczerze ze brzmi to ciekawie, a jak to ściąganie stalej trójki ma wyglądać?
W ogole to u Ciebie ona się gdzieś wybiła? Tak sie zastanawiam ze skoro mojej nawet nie widac, to jakby mieli ją sciągnąć? może jest jednak jakas nadzieja

Sesja - a u Ciebie jak się sprawy melczaka potoczyły? na zdjęciu widać że w sumie nie rzucał się w oczy i nie mialaś przez niego krzywych ząbków, ciekawa jestem co u Ciebie w tej sprawie

plaisanteire - ciężko powiedzieć, ale z tego co piszesz to faktycznie może być dwójeczka, a mogę spytać ile masz lat?
fit12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 10:16   #16
ania_wu
Zadomowienie
 
Avatar ania_wu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 068
Dot.: zęby mleczne u dorosłej kobiety

Nie. Jest w kości schowana nad jedynkami już leży niemal poziomo.. Z tego co ortodontka mówiła to najpierw założy mi aparat, później usunie mleczaka i wypiłują mi jakieś okienko w kości. Następnie przykleją do tego zęba zamek i będą go ściągać do łuku w tą dziurę po mleczaku. :P
ania_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 08:07   #17
fit12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 57
Dot.: zęby mleczne u dorosłej kobiety

No to super Aniu, trzymam więc kciuki żeby się udało
łatwo pewnie nie będzie, ale skoro jest nadzieja, to trzeba się jej trzymać
No i dzięki Tobie chętniej wybiorę się do orto, ja bylam załamana ze pewnie nic z moim stałym ząbkiem się nie da zrobić, a tu może, może?
byłoby suuuper
Jak możesz to skrobnij tu coś czasem jak Ci idzie, razem raźniej
Pozdrawiam
fit12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 21:52   #18
ania_wu
Zadomowienie
 
Avatar ania_wu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 068
Dot.: zęby mleczne u dorosłej kobiety

Fit12 tutaj masz linka do wątku o przetrwałych mleczakach https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...t=przetrwa%B3y Może tam znajdziesz więcej informacji. Wkleje Ci tutaj też zdjęcie moich zębów na którym możesz podziwiać mojego zęba w kości :/// !! Będę dawała znać co i jak z moim mleczakiem w tamtym wątku więc Ciebie również tam zapraszam Buziaki
ania_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 09:15   #19
fit12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 57
Dot.: zęby mleczne u dorosłej kobiety

dziekuje Aniu za namiar, w takim razie przeniosę się na tamten wątek, bo zamierzam się porządnie wziąć za swoje uzębienie ... wreszcie
A z tego co widzę z Twojego prześwietlenia - mamy tak samo usytuowanego stałego ząbka, też tak na ukos, później pokażę dla porownania
fit12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.