Tabletki Seasonique - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-07-27, 14:58   #1
spira
Raczkowanie

Tabletki Seasonique

Cześć dziewczyny! Właśnie dostałam receptę na tabletki Seasonique. 91 tabletek w opakowaniu i okres 4 razy w roku. Wcześniej korzystałam z Nuvaring, ale ciagle plamiłam - stad zmiana.

Czy któraś z Was je bierze/brała? Jakie są Wasze doświadczenia? Jesteście zadowolone?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2017-07-27, 15:57   #2
quench
Are you talking to me?!

Dot.: Tabletki Seasonique

Cytat:
Napisane przez spira Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Właśnie dostałam receptę na tabletki Seasonique. 91 tabletek w opakowaniu i okres 4 razy w roku. Wcześniej korzystałam z Nuvaring, ale ciagle plamiłam - stad zmiana.

Czy któraś z Was je bierze/brała? Jakie są Wasze doświadczenia? Jesteście zadowolone?

Ja miałam je brać ze względu na migreny nawet przy niewielkich wahaniach poziomu estrogenu (przerwa na krwawienie z odstawienia - migrena). Ginekolog mi mówiła, że są w porządku i od dawna funkcjonują na rynku, tylko nie są popularne przez mit, że "zdrowiej" jest raz w miesiącu mieć krwawienie, niż go nie mieć.
Myślę, że musisz wypróbować po prostu, bo nawet jeśli są kobiety niezadowolone, to akurat u Ciebie mogą okazać się super.
Stary 2017-07-28, 08:32   #3
lightangel
Wtajemniczenie

Ja brałam je przez kilka lat i byłam bardzo zadowolona. Brałam je ze względu na bardzo bolesne miesiączki i nie dość że dzięki nim miałam krwawienie z odstawienia co 3 miesiące to praktycznie nie czułam że je mam - nie musiałam się faszerować tabletkami przeciwbólowymi, często w ogóle nie musiałam ich brać.

Jedyny minus jaki zauważyłam, to że po odstawieniu krwawiłam dość obficie przez tydzień, ale jednak macica musiała się dokładnie oczyścić (a krwawienie było i tak dużo mniej obfite niż moje standardowe krwawienia zanim zaczęłam brać hormony). Teraz nie biorę żadnych tabletek, ale jeśli kiedyś zdecyduję się wrócić do antykoncepcji to na pewno do Seasonique.
lightangel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 20:56   #4
Mimiko
Zadomowienie

Biorę od roku i jestem bardzo zadowolona. Krwawienie 4 razy w roku to dla mnie wybawienie, nie mam żadnych skutków ubocznych
Mimiko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 20:04   #5
princess18
Zadomowienie

Brałam przez rok. Faktycznie krwawienie z odstawienia jest raz na 3 miesiące. Nie miałam żadnych skutków ubocznych.
princess18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-18, 19:46   #6
kasia2209
Zakorzenienie

Wątek sprzed paru miesięcy, ale i ja opiszę swoje odczucia co do tych tabletek. Od dłuższego czasu borykam się z nieregularnymi cyklami i niemal permanentnym PMS-em i po nieudanej terapii luteiną ginekolog przepisał mi Seasonique. Są to moje pierwsze tabsy, do końca opakowania zostało mi jeszcze 7 tabletek czynnych i 7 placebo. Przez cały czas niestety mam zatrzymaną wodę i bolą mnie piersi - raz mniej, raz bardziej. Humorki pojawiły się na początku opakowania, później przeszły, ale niestety pojawiły się 2 tygodnie temu ze zdwojoną siłą i ciężko ze mną wytrzymać :/ Przez pierwsze 2 miesiące brak plamień, cały 3 miesiąc już niestety są. Ogólnie na początku odczułam wielką poprawę samopoczucia - odzyskałam energię, przestała mnie boleć głowa, przestały wypadać włosy i zaczęłam lepiej spać. Teraz samopoczucie wróciło takie jak podczas pms :/ Niestety nie dla mnie te tabletki, choć czytając wpisy na niektórych forach to i tak mam lekko. Teraz mam przepisaną Qlairę, która czeka na skończenie Seasonique i będę dalej walczyć z PMS-em

Edytowane przez kasia2209
Czas edycji: 2018-04-18 o 19:48
kasia2209 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 10:05   #7
Alicjaa_23
Raczkowanie

Dziewczyny pomocy!

Jestem w trakcie 2 miesiąca brania tabletek Seasonique. Niestety blister z tabletkami został utracony wraz ze skradzioną torebką. Czy mogę pominąć te 9 tabletek z drugiego blistra i dziś rozpocząć 3 blister ? Czy ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana?

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości