Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-12-30, 20:43   #1591
Keket
Zakorzenienie

Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Pytanie, co mi jest i czy to może być od antybocianów?

Tak zaczęłam się zastanawiać, czy przypadkiem moje torbiele w piersiach i inne zmiany są związane z tą podwyższoną prolaktyną. Jestem pod kontrolą poradni chirurgii onkologicznej, ale robią mi tylko usg co pół roku. Zmiany do obserwacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Keket
Czas edycji: 2017-12-31 o 09:10
Keket jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 01:23   #1592
_madame_m_
Wilczy kieł

Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Wiem, że przez tę ostatnią miesiączkę przed anty będę umierać i będę zażywać Pyralginę - w jakiej ilości to zależy jak bardzo mnie rozłoży, a tego samego dnia też rozpocznę wg ulotki pierwszą tabletkę Axia Conti. Stronka, która jest podlinkowana w pierwszym poście wskazała, że jest istotna interakcja, ale obok nie ma żadnego wytłumaczenia na jakim podłożu. Poszukać innych leków przeciwbólowych, które nie pokłócą się (póki mam jeszcze czas) z anty czy bez obaw zostać przy tym co teraz zażywam? Któraś z Was zażywała Pyralginę w czasie brania anty?
2020: 10
_madame_m_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 08:01   #1593
bonasera
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez _madame_m_ Pokaż wiadomość
Wiem, że przez tę ostatnią miesiączkę przed anty będę umierać i będę zażywać Pyralginę - w jakiej ilości to zależy jak bardzo mnie rozłoży, a tego samego dnia też rozpocznę wg ulotki pierwszą tabletkę Axia Conti. Stronka, która jest podlinkowana w pierwszym poście wskazała, że jest istotna interakcja, ale obok nie ma żadnego wytłumaczenia na jakim podłożu. Poszukać innych leków przeciwbólowych, które nie pokłócą się (póki mam jeszcze czas) z anty czy bez obaw zostać przy tym co teraz zażywam? Któraś z Was zażywała Pyralginę w czasie brania anty?
Stosunkowo często biorę pyralginę (w mojej apteczce to taki lek pierwszej pomocy przy bólu czy gorączce i dobrze na niego reaguję) i specjalnych nieprawidłowości nie zauważyłam

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 08:28   #1594
wonder__woman
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez _madame_m_ Pokaż wiadomość
Ja zawsze sugeruję się tym co mam napisane w ulotce o tabletkach, jeśli nie ma w zmianki, to się nie przejmuje.

Wychodzę z założenia, że producenci muszą wypisać wszystkie interakcje jakie mogą zachodzić z innymi lekami.

wonder__woman jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 13:50   #1595
_madame_m_
Wilczy kieł

Cytat:
Napisane przez bonasera Pokaż wiadomość
Stosunkowo często biorę pyralginę (w mojej apteczce to taki lek pierwszej pomocy przy bólu czy gorączce i dobrze na niego reaguję) i specjalnych nieprawidłowości nie zauważyłam

Cytat:
Napisane przez wonder__woman Pokaż wiadomość
Ja zawsze sugeruję się tym co mam napisane w ulotce o tabletkach, jeśli nie ma w zmianki, to się nie przejmuje.

Wychodzę z założenia, że producenci muszą wypisać wszystkie interakcje jakie mogą zachodzić z innymi lekami.

Dziękuję za informacje, jeszcze posprawdzam obie ulotki
Stary 2018-01-03, 20:25   #1596
malgo96
Zadomowienie

Dziewczyny jak to jest przy zaczynanie z tabletkami? Dziś wzięłam pierwsza tabletkę bo dostałam okresu ( biorę Vibin mini) i się zastanawiam czy normalnie będę mieć okres teraz przed te 5 dni?

malgo96 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 20:35   #1597
Adrianna_8
Moderator

Cytat:
Napisane przez malgo96 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak to jest przy zaczynanie z tabletkami? Dziś wzięłam pierwsza tabletkę bo dostałam okresu ( biorę Vibin mini) i się zastanawiam czy normalnie będę mieć okres teraz przed te 5 dni?

Tak, a nawet może się tak stać, że się wydłuży. U mnie okres trwał wtedy kilkanaście dni. to było właściwie drobne plamienie, ale jednak.

mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 8 981 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Adrianna_8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 20:42   #1598
bonasera
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez malgo96 Pokaż wiadomość

Tak.
W sumie, u mnie długość krwawienia się nie zmieniła. Przed tabletkami i przy tabletkach trwa tyle samo.

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 22:39   #1599
inthemiddle
Przyczajenie

Dziewczyny, help Wy mnie pocieszyłyście, że branie tabletek codziennie między 16 a 22 nie jest ryzykowne (teraz oczywiście już się poprawiłam i znów biorę codziennie 16-17), a z kolei w innych źródłach znalazłam twierdzenia, że taka nieregularność już jest bardzo niebezpieczna i że istnieje realne ryzyko... Na tej samej stronie jednak kiedyś pisano, że wystarczy aby między jedną a drugą tabletką nie minęło więcej niż 36h, a wszystko będzie ok... Także sama już nie wiem czy się stresować i lecieć po test, czy co Najprawdopodobniej będę po prostu czekać te pare dni na okres jak na zbawienie.
Stary 2018-01-03, 22:56   #1600
malootka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez inthemiddle Pokaż wiadomość
Dziewczyny, help Wy mnie pocieszyłyście, że branie tabletek codziennie między 16 a 22 nie jest ryzykowne (teraz oczywiście już się poprawiłam i znów biorę codziennie 16-17), a z kolei w innych źródłach znalazłam twierdzenia, że taka nieregularność już jest bardzo niebezpieczna i że istnieje realne ryzyko... Na tej samej stronie jednak kiedyś pisano, że wystarczy aby między jedną a drugą tabletką nie minęło więcej niż 36h, a wszystko będzie ok... Także sama już nie wiem czy się stresować i lecieć po test, czy co Najprawdopodobniej będę po prostu czekać te pare dni na okres jak na zbawienie.
Nie masz czym się stresować, serio. Wszystkie* tak kiedyś robiłyśmy i wszystkie żyjemy. A jesteśmy normalnymi ludźmi jak Ty. :P

*no na pewno część z forumowiczek
malootka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 08:00   #1601
Adrianna_8
Moderator

Cytat:
Moja ginekolog mi tłumaczyła, że takie spóźnienia nie mają wpływu na skuteczność, ale mogą u niektórych wrażliwych osób powodować plamienia itd., więc lepiej brać regularnie.

No i na chłopski rozum. Myślisz, że tabletki byłby tak popularne jest każde spóźnienie odblokowywałoby owulację?

Poza tym w ulotce są opisane sytuację, co robić kiedy zapomni się tabletki tzn. Spóźni się więcej niż 12h i nigdzie nie ma napisane "zj$$&#$&!!!! Teraz to już owulacja i ciąża!!!!!". Z każdej sytuacji jest wyjście w przypadku tej metody antykoncepcji.

mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 8 981 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2018-01-04, 12:02   #1602
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Nie ma żadnego ryzyka. Okienko wynosi minimum 12 h i tyle.
Stary 2018-01-05, 16:19   #1603
panimikrobiolog
Przyczajenie

Hej! Jako, iż jestem chora, został mi przepisany antybiotyk zawierający amoksycylinę, więc zakładam, że skuteczność tabletek zostanie zaburzona. Jestem aktualnie w 1 tygodniu nowego blistra i wczoraj po południu zażyłam 2 tabletkę anty, a wieczorem pierwszą tabletkę antybiotyku. Stosunków w przerwie pomiędzy tabletkami anty nie było, najbliższy był gdzieś w połowie 3 tygodnia poprzedniego blistra, więc jakieś ponad 2 tygodnie temu, więc o ciążę martwić się nie muszę. Wiem, że w trakcie brania antybiotyku i 7 dni po nim muszę stosować dodatkową antykoncepcję. Antybiotyk skończę brać 11go, i tydzień po antybiotykoterapii, w którym powinnam dodatkowo się zabezpieczyć skończy się 18 czyli rano przed zażyciem 2 tabletki z 3 tygodnia. Czy powinnam normalnie zrobić przerwę pomiędzy blistrami? I czy krwawienie może się w tej przerwie nie pojawić ze względu na obniżone działanie tabletek? Czy od 1 tabletki nowego blistra będę już w pełni zabezpieczona? Dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez panimikrobiolog
Czas edycji: 2018-01-05 o 16:22
panimikrobiolog jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 17:17   #1604
Adrianna_8
Moderator

Cytat:
Napisane przez panimikrobiolog Pokaż wiadomość
Hej! Jako, iż jestem chora, został mi przepisany antybiotyk zawierający amoksycylinę, więc zakładam, że skuteczność tabletek zostanie zaburzona. Jestem aktualnie w 1 tygodniu nowego blistra i wczoraj po południu zażyłam 2 tabletkę anty, a wieczorem pierwszą tabletkę antybiotyku. Stosunków w przerwie pomiędzy tabletkami anty nie było, najbliższy był gdzieś w połowie 3 tygodnia poprzedniego blistra, więc jakieś ponad 2 tygodnie temu, więc o ciążę martwić się nie muszę. Wiem, że w trakcie brania antybiotyku i 7 dni po nim muszę stosować dodatkową antykoncepcję. Antybiotyk skończę brać 11go, i tydzień po antybiotykoterapii, w którym powinnam dodatkowo się zabezpieczyć skończy się 18 czyli rano przed zażyciem 2 tabletki z 3 tygodnia. Czy powinnam normalnie zrobić przerwę pomiędzy blistrami? I czy krwawienie może się w tej przerwie nie pojawić ze względu na obniżone działanie tabletek? Czy od 1 tabletki nowego blistra będę już w pełni zabezpieczona? Dziękuję za odpowiedź
Tak, tak, tak .

mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Stary 2018-01-07, 00:34   #1605
Azathra
Raczkowanie

Dziewczyny, trochę zaczynam schizowac. Jak pewnie wiecie został wycofany elin mniej więcej w październiku, o czym dowiedziałam się w listopadzie przy kupnie kolejnego opakowania, a

---------- Dopisano o 01:34 ---------- Poprzedni post napisano o 01:25 ----------

(Wybaczcie, ucielo mi wiadomosc) a wlasciwie jego nie kupieniu no bo juz nie bylo go w aptekach. Wzielam wiec pare pierwszych tabletek z zapasowego blistra zeby zachowac ciaglosc i miec czas na kontakt z ginekologiem. Nakazal brac do konca opakowania microgynon. Zaczekalismy do konca opakowania czy elin wroci. Nie wrocil wiec przepisal mi regulon, ktory wzielam 21.12. Tabletki biore regularnie, czas wziecia waha sie czasem 2 godziny do przodu lub do tylu. Bez biegunek, wymiotow czy lekow zaburzajacych wchalanianie. Za kazdym razem pytalam ginekologa czy takie zmiany moga powodowac mniejsza ochrone, odpowiedz zawsze brzmiala nie. Od 2 stycznia czuje sie kiepsko. Mam pobolewania w podbrzuszu, chodze do toalety czesciej niz zwykle i ogolnie jestem rozbita. Myslicie, ze jednak moglo pojsc przez te zmiany cos nie tak i musze zrobic test?
Azathra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 01:34   #1606
Adrianna_8
Moderator

Cytat:
Napisane przez Azathra Pokaż wiadomość
Dziewczyny, trochę zaczynam schizowac. Jak pewnie wiecie został wycofany elin mniej więcej w październiku, o czym dowiedziałam się w listopadzie przy kupnie kolejnego opakowania, a

---------- Dopisano o 01:34 ---------- Poprzedni post napisano o 01:25 ----------

(Wybaczcie, ucielo mi wiadomosc) a wlasciwie jego nie kupieniu no bo juz nie bylo go w aptekach. Wzielam wiec pare pierwszych tabletek z zapasowego blistra zeby zachowac ciaglosc i miec czas na kontakt z ginekologiem. Nakazal brac do konca opakowania microgynon. Zaczekalismy do konca opakowania czy elin wroci. Nie wrocil wiec przepisal mi regulon, ktory wzielam 21.12. Tabletki biore regularnie, czas wziecia waha sie czasem 2 godziny do przodu lub do tylu. Bez biegunek, wymiotow czy lekow zaburzajacych wchalanianie. Za kazdym razem pytalam ginekologa czy takie zmiany moga powodowac mniejsza ochrone, odpowiedz zawsze brzmiala nie. Od 2 stycznia czuje sie kiepsko. Mam pobolewania w podbrzuszu, chodze do toalety czesciej niz zwykle i ogolnie jestem rozbita. Myslicie, ze jednak moglo pojsc przez te zmiany cos nie tak i musze zrobic test?
Ochrona zachowana, ale te tabletki mogą Ci nie służyć po prostu.

mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Stary 2018-01-07, 10:28   #1607
Azathra
Raczkowanie

Oby to było tylko to. Ogólnie dobrze znoszę zmianę tabletek ale może to ten pierwszy raz. Wczoraj doszła jeszcze tkliwosc piersi ale nie są nabrzmiale co zawsze szło w parze. Mam 4 tabletki do końca.
Azathra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-08, 16:17   #1608
Mad Star
Raczkowanie

Dziewczyny, a co powiecie na to
Odpowiedź na temat wpływu antybiotyków z grupy tetracyklin na Novynette (dawniej interakcja była wpisana w ulotkę, obecnie zniknęła więc zapytałam centralę firmy)
Proszę przyjąć odpowiedź na poniższe zapytanie dotyczące produktu leczniczego Novynettte.

Przez wiele lat uznawano, iż antybiotyki nieindukujące enzymów wątrobowych, w tym tetracyklina, mogą zakłócać florę jelitową związaną z krążeniem jelitowo-wątrobowym etynyloestradiolu lub progestagenów, jednak dostępne dowody nie potwierdzały tej hipotezy. Badania kliniczne nie udowodniały występujących interakcji jak również żadne prospektywne badania nie wykazywały związku między stosowaniem antybiotyków nieindukujących enzymów wątrobowych a przyjmowaniem antykoncepcji.
W 2015 roku CMDh (Grupa Koordynacyjna ds. Procedur Wzajemnego Uznania dla produktów leczniczych stosowanych u ludzi działająca w obrębie Europejskiej Agencji Leków) w oparciu o zalecenia wydane przez WHO zaleciła aby Podmioty Odpowiedzialne usunęły informacje dotyczące występowania interakcji pomiędzy antybiotykami o szerokim spektrum działania a doustnymi środkami antykoncepcyjnymi z informacji o produkcie tj Charakterystyki Produktu Leczniczego i Ulotki dla pacjenta.

Podsumowujac
Tetracykliny jako antybiotyki nieindukujące enzymów wątrobowych (nie wpływające na metabolizm wątrobowy ) nie wpływają na skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych (w tym nie wpływają na skuteczność Novynette). Tym samym zapisy ujęte w pkt 2 Ulotki ‘Antybiotyki takie jak ampicylina, tetracykliny – mechanizm nie został wyjaśniony’ będą obecne jedynie w ‘starych’ ulotkach sprzed 2015 r.
Mad Star jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-08, 17:47   #1609
Adrianna_8
Moderator

Cytat:
Napisane przez Mad Star Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co powiecie na to
Odpowiedź na temat wpływu antybiotyków z grupy tetracyklin na Novynette (dawniej interakcja była wpisana w ulotkę, obecnie zniknęła więc zapytałam centralę firmy)
Proszę przyjąć odpowiedź na poniższe zapytanie dotyczące produktu leczniczego Novynettte.

Przez wiele lat uznawano, iż antybiotyki nieindukujące enzymów wątrobowych, w tym tetracyklina, mogą zakłócać florę jelitową związaną z krążeniem jelitowo-wątrobowym etynyloestradiolu lub progestagenów, jednak dostępne dowody nie potwierdzały tej hipotezy. Badania kliniczne nie udowodniały występujących interakcji jak również żadne prospektywne badania nie wykazywały związku między stosowaniem antybiotyków nieindukujących enzymów wątrobowych a przyjmowaniem antykoncepcji.
W 2015 roku CMDh (Grupa Koordynacyjna ds. Procedur Wzajemnego Uznania dla produktów leczniczych stosowanych u ludzi działająca w obrębie Europejskiej Agencji Leków) w oparciu o zalecenia wydane przez WHO zaleciła aby Podmioty Odpowiedzialne usunęły informacje dotyczące występowania interakcji pomiędzy antybiotykami o szerokim spektrum działania a doustnymi środkami antykoncepcyjnymi z informacji o produkcie tj Charakterystyki Produktu Leczniczego i Ulotki dla pacjenta.

Podsumowujac
Tetracykliny jako antybiotyki nieindukujące enzymów wątrobowych (nie wpływające na metabolizm wątrobowy ) nie wpływają na skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych (w tym nie wpływają na skuteczność Novynette). Tym samym zapisy ujęte w pkt 2 Ulotki ‘Antybiotyki takie jak ampicylina, tetracykliny – mechanizm nie został wyjaśniony’ będą obecne jedynie w ‘starych’ ulotkach sprzed 2015 r.
Bardzo możliwe. Jakby jeszcze zamieścili źródło lub link do badań, to byłby idealnie 😉.

mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Stary 2018-01-09, 07:21   #1610
quench
Are you talking to me?!

Tetracykline brałam z 4 lata temu i już w internecie można znaleźć było informacje że nie wpływa ona na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Oczywiście wszystko było w anglojęzycznych badaniach naukowych.
Swoją drogą, producenci zamiast milczeć na temat skuteczności antykoncepcji, mogliby te swoje ulotki zaktualizować.
Tak samo jak zmienia się schemat postępowania w przypadku nie wzięcia tabletki w okienku 12h; widziałam już ulotki gdzie czas na wzięcie tabletki wydłużyli do 24 godzin.
Stary 2018-01-09, 18:46   #1611
Heaben
Przyczajenie

A mnie zastanawia, jak to jest z przerwą w przyjmowaniu tabletek? Narayę Plus przyjmuję już od 5 lat, nie jest konieczna jakaś przerwa?
Heaben jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 19:06   #1612
malootka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Heaben Pokaż wiadomość
A mnie zastanawia, jak to jest z przerwą w przyjmowaniu tabletek? Narayę Plus przyjmuję już od 5 lat, nie jest konieczna jakaś przerwa?
Przerwa w sensie na kilka mies? Mój ginekolog tego nie zalecał jeśli wszystko było ok.

Stary 2018-01-09, 19:26   #1613
Heaben
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Przerwa w sensie na kilka mies? Mój ginekolog tego nie zalecał jeśli wszystko było ok.

Tak, bo kiedyś gdzieś czytałam, że niby taką przerwę powinno się robić.. właśnie mi gine też mówiła kiedyś, że nie ma takiej potrzeby, ale pytałam o to ze 2-3 lata temu, więc ciekawe jak to wygląda przy dłuższym stażu
Heaben jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 23:11   #1614
malootka
Zakorzenienie

Cytat:
Tak, bo kiedyś gdzieś czytałam, że niby taką przerwę powinno się robić.. właśnie mi gine też mówiła kiedyś, że nie ma takiej potrzeby, ale pytałam o to ze 2-3 lata temu, więc ciekawe jak to wygląda przy dłuższym stażu
Mój gin mówił tak samo. Nie ma medycznego uzasadnienia, by robić tą przerwę, gdy wszystko jest ok.

Stary 2018-01-10, 10:18   #1615
Mad Star
Raczkowanie

Mój ginekolog wręcz zabronił takich przerw bo to rozreguluje organizm gorzej niż kilkanaście lat przyjmowania tabletek
Mad Star jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-10, 12:38   #1616
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Te zalecenie dotyczyły tabletek starej generacji, gdzie dawka hormonów była dużo wyższa niż obecnie.
Aktualnie nie ma żadnych wskazań do robienia przerw; ba, nawet odradza się robienie takowej przerwy, bo rozwala to tylko gospodarkę hormonalną.
Stary 2018-01-11, 15:50   #1617
Keket
Zakorzenienie

Byłam dzisiaj u gin. i mówiła, że być może źle się wchłonęły tabletki, bo rozwinął mi się 4 mm pęcherzyk w jajniku. Wypisała mi Belarę na pół roku i kazała się pojawić na badaniu żeby sprawdzić, czy torbiel się wchłonęła.

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Byłam dzisiaj u gin. i mówiła, że być może źle się wchłonęły tabletki, bo rozwinął mi się 4 mm pęcherzyk w jajniku. Wypisała mi Belarę na pół roku i kazała się pojawić na badaniu żeby sprawdzić, czy torbiel się wchłonęła.

Keket jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 22:42   #1618
Kyriana
Zadomowienie

Tabletki a krwawienie

Hej Zacznę od tego, że biorę tabletki antykoncepcyjne o nazwie Vixpo od prawie dwóch lat, nigdy nie było z nimi problemów, krwawienie na 3 tabletce placebo. Nie ominęłam żadnej tabletki, jedynie co to miewałam zachwiania rzędu 2-3 godzin od pory, w której zawsze biorę. Teraz do rzeczy, od..jakiegoś czasu miewam bóle brzucha jak na miesiączkę, źle się czuję, jestem rozdrażniona, bolą mnie piersi i nawet trochę urosły. Dzisiaj zauważyłam (do końca zostało mi jeszcze kilka tabletek), że pojawiło się trochę krwi, a brzuch nadal boli. Może to przewrażliwienie, ale czy to może być ciąża? Dodam, że jakiś czas temu byłam trochę przeziębiona, brałam spore dawki witaminy C. Czy te kilka godzin bądź choroba mogła zaburzyć działanie tabletek?
Kyriana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 17:24   #1619
Lena99999
Przyczajenie

Krwawienie tydzień przed przerwą w tabletach antykoncepcyjnych

Witajcie !
Mam pytanie , z góry mówię że w poniedziałek idę do lekarza ale nie daje mi coś spokoju więc krótko. Od ponad pól roku biorę tabletki antykoncepcyjne , jedynym moim skutkiem ubocznym była swędząca skóra, dosłownie wszędzie ale bez krost. Tabletki biorę regularnie, nigdy żadnej nie pominęłam . Mam tydzień do przerwy i nagle dostałam jakby krwawienie ale kolor był brązowy, następnego dnia czerwień jak okres i ból w podbrzuszu jak typowa miesiączka a dziś delikatne brązowane plamy jak przy końcówce menstruacji. Nigdy nie zdarzyło mi się coś takiego, tabletki biorę regularnie, mój chłopak się zabezpiecza , nigdy we mnie nie skończył ale z tych nerwów zrobiłam test , po 14 dniach od współżycia , negatywny . Dodam ze przez tydzień miałam taki stres że prawie przez 2 dni nic nie jadłam i nadal zmagam się z zapaleniem pochwy. Jestem trochę przerażona tym krwawieniem i plamieniem
Lena99999 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 19:27   #1620
_madame_m_
Wilczy kieł

Rozpoczęłam już przyjmowanie tabletek w czwartek, świetnie dostałam tę miesiączkę, że jaką godzinę przyjmowania sobie planowałam to bez problemu mogłam o tej zażyć, żadnych póki co działań niepożądanych, ale nie mogło być za pięknie, bo mam wrażenie, że za każdym razem mi tabletka staje w gardle Szczerze mówiąc jestem zdziwiona, bo wieczorami zażywam jod (tabletki niewiele większe) i takich hec nie miałam. Dość dużo wody/herbaty piję, przy okazji zawsze coś podjadam na boku, a mimo to dalej to nieprzyjemne uczucie (pewnie spowodowane już podrażnieniem) ze mną zostaje
Odpowiedz

Tagi
antykonc, antykoncepcja, antykoncepcja hormonalna, antykoncepcja tabletki, skuteczność, tabletka antykoncepcyjna, tabletki, tabletki antykoncepcyjne

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości