jaki makijaż "naturalny" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-05-03, 10:57   #1
Pippi
Raczkowanie
 
Avatar Pippi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
GG do Pippi

jaki makijaż "naturalny"


Załączam moje aktualne foto z prośbą o wskazówki. Chodzi mi o makijaż "naturalny", czyli żeby był, ale kolorystycznie stonowany. Szczególnie chodzi mi o róż na policzki. Ten na zdjęciu wydaje mi się nie pasować. Używałam go, gdy miałam bardziej rudawo-brązowe włosy. Teraz wracam do mojego naturalnego koloru - szatyn. Dodam, że mam bardzo jasną karnację i (niestety) na policzkach różowawą (naczynka). Kolorystycznie podobno jesień, oczy szaro - zielone. Proszę też o podpowiedź kolorów błyszczyków do ust.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg foto1.jpg (32,4 KB, 30 załadowań)
Pippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-03, 13:34   #2
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: jaki makijaż "naturalny"

Witaj Pippi [img]icons/icon10.gif[/img] Co do różu masz rację, nie pasuje, ma zbyt pomarańczowy odcień. W ogóle moim zdaniem powinnaś pójść w chłodne odcienie w makijażu, fiolet, róże i podkreślenie jasnej cery. Znalazłam kilka zdjęć z takimi przykładami jasnych rozświetlonych cer i chłodnych odcieni makijażowych. Moim zdaniem do tym ciemnych włosków i jasnej cery będą świetnie pasować [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img] Masz piękne, błyszczące oczy, które bym bardziej wyeksponowała, zaś usta niezbyt ciemne, w odcieniu dużo jaśniejszym, zeby nie odwracać uwagi od oczek. Na ostatnim zdjęciu dałam przykład modyfikacji Twojej obecnej fryzurki (tych różowych pasemek mozesz nie robić [img]icons/icon12.gif[/img] ). takie pazurki Cię odmłodzą i dodadzą fryzurze lekkości.
[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-03, 14:08   #3
Pippi
Raczkowanie
 
Avatar Pippi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
GG do Pippi
Re: jaki makijaż "naturalny"

Dzięki piękne Babciu.[img]icons/icon7.gif[/img] Trafiłaś w sedno.[img]icons/icon7.gif[/img] Właśnie o to mi chodziło. Najbardziej podoba mi się makijaż na fotce ostatniej i tej "koronowanej". Kolor "pazurków" jest ładny, myślałam nawet, żeby sobie pofarbować włosy na ciemny fiolet, śliwka, ale na razie mam mocne postanowienie zobaczenia (wreszcie po latach farbowań) mojego naturalnego koloru. Fryzurkę obecnie mam już podciętą i wygląda "lżej".
Jak to jest z tym podziałem na pory roku??? Wmawiano mi, że jestem jesień - czyli kolory ciepłe. Ale teraz widzę, że jednak nie, jednak powinnam zimne.
Jeszcze jedno pytanko: czy przy "naczynkowych" policzkach dobrze wygląd róż na policzki "chłodny róż"? Czy nie będzie po prostu bardziej podkreślał i tak już zaróżowionej cery? Czy te dziewczyny na fotkach mają róże? Jeśli tak, to idealnie dobrane.
Drogie dziewczyny: czy możecie mi podać konkretniejsze informacje, tzn. jaka firma, jaki kolor, nr. Bo nie chcę znowu kupować metodą "uda się, albo nie".
Pippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-03, 14:28   #4
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: jaki makijaż "naturalny"/Aguś rzuć oczkiem ;-)

Pippi napisał(a):
> Dzięki piękne Babciu.[img]icons/icon7.gif[/img]

Plosiem [img]icons/icon10.gif[/img]


> Jak to jest z tym podziałem na pory roku??? Wmawiano mi, że jestem jesień - czyli kolory ciepłe. Ale teraz widzę, że jednak nie, jednak powinnam zimne.

Eee, z tym podziałem na pory roku jest tak, ze gazety dla kobiet muszą mieć o czym pisać i publikują poradniki jak szybko rozpoznać swój typ urody [img]icons/icon12.gif[/img] Tak naprawdę to nie ma "czystych" typów. A do Ciebie pasują mi róże i fiolety i już [img]icons/icon10.gif[/img]


> Jeszcze jedno pytanko: czy przy "naczynkowych" policzkach dobrze wygląd róż na policzki "chłodny róż"? Czy nie będzie po prostu bardziej podkreślał i tak już zaróżowionej cery? Czy te dziewczyny na fotkach mają róże? Jeśli tak, to idealnie dobrane.

Mają, a jakże [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img] Ale pamietaj, ze takie zdjęcia są często poprawiane komputerowo, więc to i owo można skorygować [img]icons/icon12.gif[/img] A co polików naczynkowych, zależy jak mocno się one zaczerwieniają. być moze potrzebny będzie zielony korektor, ale z konkretnymi radami musisz poczekać na Agę [img]icons/icon10.gif[/img]

> Drogie dziewczyny: czy możecie mi podać konkretniejsze informacje, tzn. jaka firma, jaki kolor, nr. Bo nie chcę znowu kupować metodą "uda się, albo nie".

Ja wyżej, Agusia i Noa zapewne Ci doradzą, ale i tak ostateczny efekt musisz sprawdzić na sobie, bo zdjęcie niestety nie oddaje wszystkich niuansów wyglądu i kolorystyki [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]

A do ciebie najbardziej pasuje mi zdjęcie 1, zarówno makijażowo, jak i z kolorkiem włosów... [img]icons/icon12.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-03, 14:34   #5
Pippi
Raczkowanie
 
Avatar Pippi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
GG do Pippi
Re: jaki makijaż "naturalny"/Aguś rzuć oczkiem ;-)

[img]icons/icon7.gif[/img] A mi najbardziej ostatnie i to z "wisienkami" na szyi, a zwłaszcza kolory ust. To czekam na rady dziewczyn. [img]icons/icon7.gif[/img]
Pippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-03, 15:59   #6
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: jaki makijaż "naturalny"

Witaj Pipi [img]icons/icon7.gif[/img]
Babcia dała Ci bardzo dobre rady. Te makijaże są bardzo dobre. Ja dorzucę ze swojej strony jeszcze kilka zdjęć.

Zwróć uwagę jeszcze na zdjęcie 4, moim zdaniem było by Ci super w takiej fryzurce ( odciąga uwagę od dolnej partii twarzy). Twój naturalny kolorek włosów jest super. [img]icons/icon7.gif[/img]

Co do różu i naczynek. Na zdjęciu nie widać, żebyś miała duży problem z naczynkami. Jednak jeśli tak jest to polecam Ci pod podkład zielony korektor La Roche Posay, Unifiance http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1799

Jest bardzo delikatny a mimo to ślicznie kryje zaczerwienienia. Może jednak się okazać, że wystarczy Ci już jedynie troszkę bardziej kryjący podkład i odrobina pudru. Także sama zwróć na to uwagę.

Jeśli chodzi o róż to polecam bardzo Ci róż Shiseido Blush Duo 5 Pink Rose nature. Dla Ciebie ma on zasadniczą zaletę, że tym jaśniejszym kolorkiem pokryjesz kości policzkowe, możesz dać go odrobinę na koniuszek nosa, pod łuk brwiowy, czoło przy nasadzie włosów... natomiast ciemniejszym wyszczuplisz twarz nakładając go od połowy ucha w kierunku ust.


Serdecznie pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]

AgaZ
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Image1.jpg (48,3 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image8.jpg (33,1 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image3.jpg (79,7 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image9.jpg (29,0 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image1.jpg (75,4 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image4.jpg (23,9 KB, 4 załadowań)
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-03, 23:13   #7
misio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 170
Re: jaki makijaż "naturalny"

Ja też używam chłodnych odcieni.Zwróć uwagę na róże loreala;Blush Delicieux.Polecam nr 5;Rose sucre dorge
misio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-05-04, 09:39   #8
Pippi
Raczkowanie
 
Avatar Pippi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
GG do Pippi
Re: jaki makijaż "naturalny"

Dzięki dziewczyny. Już zrobiłam remament w kosmetyczce i miejsce na nowe kosmetyki.
A czy mogłybyście mi poradzić błyszczyki, ewentualnie pomadki.
Pippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-04, 10:50   #9
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: jaki makijaż "naturalny"/ze ja sie wtrace niegrzecznie ;)

Ja jak zwykle z opznieniem, a to wszystko przez wiosnę [img]icons/icon10.gif[/img]

hyhy , moje propozycje Pipi , ajk sie przydadzą, to ok, jak nie wywal do kosza [img]icons/icon7.gif[/img]

Kolor włosków, jak Aga napisała jest ok, ja jednak zrobiła bym pare refleksików w kolorze burgunda, tak mi sie widzi, zebys z nimi fajnie wyglądała [img]icons/icon7.gif[/img]

foty:
to fryzurki, chce zebys zobaczyła w jakich pazureczkach byłoby Ci fajnie [img]icons/icon7.gif[/img] takie mocno postrzepione, zwłaszcza tył..nie czesz ich tak bardzo na płasko, rozstrzep, nazeluj, powyciągaj takie fikusne kosmyki- troszeczke odwagi [img]icons/icon7.gif[/img]nie zaczesuj tez grzyweczki az tak bardzo na płasko- pobaw sie nią, niech nie lezy płasko na buzi, tylko niech zyje cała postrzępioną fryzurką [img]icons/icon7.gif[/img] masz tu w fotach pogląd na tył tej fryzurki, podnies go - wetrzyj zel w łapki i przeczesz tył włosków w przeciwnym kierunku [img]icons/icon7.gif[/img] zrobi sie taki fajny nastroszony kurczaczek [img]icons/icon7.gif[/img] i to to chodzi [img]icons/icon7.gif[/img] końcóweczki zaakcetuj mocniej zelem albo kremem do stylizacji, całosc spryskaj delikatnie i nieduzo lakierem [img]icons/icon7.gif[/img]

Odn makijazu- dziewczyny juz napisały [img]icons/icon7.gif[/img]fiolecik i róz [img]icons/icon7.gif[/img] super zestawienie for you jak juz napisała Bunia [img]icons/icon7.gif[/img] Zobacz sobie zatem : Bourjois, cienie potójne : Effet Lumiere -49 Violet Imperial; tez Bourjois, cien pojedynczy Rose Astral 32, Błyszczyki Bourjois - wieczorem fajny-ale wtedy delikatniej oczy -Effet 3 D- nr65, zobacz tez 70, 89. Z pomadek zobacz na Maybeline -Water Shine i WS Diamonds - maja dwa odcienie delikatnych rózowych szmineczek - są jak błysczyki, przy tym bardzo delikatnie malują usta - oba odcienie fajne na codzien, oba będą Ci pasowały. Oprócz rózu tego co ci podał Misio - zobacz jeszcze u Loreal'a Blush Delicieux nr 01- wygląda bardzo delikatnie , prawie jak rozswietlacz, ale mimo to modeluje buzkę [img]icons/icon7.gif[/img]

jesli cos zrozumiano z mojego bełkotu to chwała Najwyzszemu bo pisze i sie wybieram na rower i jednoczesnie sama sobie robie makijaz [img]icons/icon10.gif[/img]

pozdrowionka i miłej niedzieli [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-04, 11:02   #10
Pippi
Raczkowanie
 
Avatar Pippi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
GG do Pippi
Re: jaki makijaż "naturalny"/ze ja sie wtrace niegrzecznie ;)

Żaden bełkot tylko bardzo treściwy post. [img]icons/icon7.gif[/img] Spisałam sobie i będę miała ściągę na zakupach. [img]icons/icon7.gif[/img]
Co do fryzurki, to tak jak mówiłam wcześniej, już podciełam i na razie tył mam jeszcze za krótki na takie pazurki, ale za to robię sobie takiego "czupurka" z przodu tą świetną brylantyną w żelu Joanny. Ponieważ podjęłam gorące postanowienie zobaczenia moich naturalnych włosów, a jednocześnie kusi mnie żeby zmienić kolor, więc farbuję saszetkami (tymi szybko zmywalnymi). Np. dzisiaj mam kolor obreżyny i wygląda bardzo fajnie.
Wiosna, wiosna ... [img]icons/icon7.gif[/img]
Pippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-04, 11:08   #11
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: jaki makijaż "naturalny"/ze ja sie wtrace niegrzecznie ;)

O! widzisz oberyzna [img]icons/icon7.gif[/img] jak pisałam tego posta to pamietałam, a jak juz napisałam, to sei okazało ze mam skleroze [img]icons/icon10.gif[/img] myslałas o oberzynowym tuszu do rzes ? [img]icons/icon7.gif[/img] byłoby Ci bardzi fajnie w takim kolorku [img]icons/icon7.gif[/img] na włoski to tyz dobry pomysł Kochanie [img]icons/icon7.gif[/img] Burgund tez wypróbuj jak sie trafi w saszetkach, polecam [img]icons/icon7.gif[/img]

a propos- nie cierpie brylantyny z Joanny- wygladam jak bym głowy nie myła..fuj...

próbowałas zelu Tafta- Totalny Chaos, albo Trwały Jez ? ( zielony i rózowy) - superancki [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-04, 13:29   #12
Pippi
Raczkowanie
 
Avatar Pippi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
GG do Pippi
Re: jaki makijaż "naturalny"/ze ja sie wtrace niegrzecznie ;)

Swego czasu szukałam śliwkowego tuszu do rzęs i nie mogłam trafić. Ostatnio przyuważyłam, że LRP ma takowy kolor, ale nie wiem, czy te tusze są dobre. Ale lubię też tusz w kolorze brązowo-czarnym.
Kolorki na mojej głowie: tudzież ta oberżyna, mahoń, ciemna wiśnia i właśnie burgund, a dla samego połysku jasny brąz. Wszystkie fajnie wychodzą.
Pippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:06.