Gra o tron - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-03, 08:07   #3511
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Gra o tron

[1=871319bc27e9d09c3f0d50d 55d02d0b6e86b5c84;6122622 1]Ale to trochę bez sensu bo w serialu do granic możliwości zmarginalizowali wilki Starków. Wątpię żeby przeciętny oglądacz GOT wiedział o co kaman z wilkami.[/QUOTE]

Fakt
Nie wiem, moze jeszcze rozwina temat? W sumie to z nocnych wilkow zostaly tylko dwa, prawda?


Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
no i to by było coś ciekawego co można zrobić z postacią Aryi ale jednak w tak cukierowką wersję jak wilko-Arya pędząca za swoim stadem w stronę zachodzącego słońca to bym nie celowała - od 6 sezonów ani jedna dobra scena nie był ani trochę cukierkowa i mam nadzieję, że żadnej nie będzie już do końca (mówię cukierkowa bo dla mnie śmierć w celu osiągnięcia czegoś lepszego nijak nie jest gorzka)

To tylko teoria, zobaczymy...


Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Czy Joffrey też nie wysłał Jaimiego zeby ten wygral bitwe? Tak jak teraz Tommen. Najpierw dothraki teraz to. Te powtarzające sie motywy są denerwujące.

Zeby mial cos do roboty...z tym, ze ostatnim razem to chyba nie zbyt dobrze sie skonczylo..?

__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 13:55   #3512
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Czy Joffrey też nie wysłał Jaimiego zeby ten wygral bitwe? Tak jak teraz Tommen. Najpierw dothraki teraz to. Te powtarzające sie motywy są denerwujące.
Co do Joffreya to nie pamiętam, czy to on wtedy wysłał Jaimiego, ale tak czy inaczej dobrze, że jego wątek serialowy zaczyna pokrywać się z książką, jakoś do tego Riverrun musieli go skierować, co za różnica w jaki sposób:P

A Daenerys to chyba nawet miała w jakiejś przepowiedni, że będzie się cofać, dokładnie nie pamiętam, ale chyba było coś takiego Ma dothraków, teraz pewnie zacznie ponownie wyzwalać miasta z niewoli itd. ale jej wątek to i tak już kompletna żenada, nic go jak dla mnie nie uratuje. A Jaimiego Riverrun uratowało, ciekawa postać męcząca się z dennym wątkiem wróbla w KP.
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 21:13   #3513
aezn913
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 447
Dot.: Gra o tron

Gdzie można obejrzeć najnowszy sezon z dubbingiem ?
Szukałam w wątku ale niestety nie znalazłam, a google nic nie mówi
__________________

aezn913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 07:44   #3514
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Gra o tron

Oglądając z dubbingiem bardzo wiele się traci. Lepiej z napisami, wierz mi.
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 08:13   #3515
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez aezn913 Pokaż wiadomość
Gdzie można obejrzeć najnowszy sezon z dubbingiem ?
Szukałam w wątku ale niestety nie znalazłam, a google nic nie mówi
na kinoman.tv
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 08:40   #3516
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Gra o tron

Ej nie żeby coś, ale nie z dubbingiem, tylko z lektorem, to jest różnica jednak
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 18:06   #3517
aezn913
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 447
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez joanwi Pokaż wiadomość
na kinoman.tv
[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;61305136]Ej nie żeby coś, ale nie z dubbingiem, tylko z lektorem, to jest różnica jednak [/QUOTE]

Oczywiście miałam na myśli lektora
Dziękuję.
__________________

aezn913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-04, 19:14   #3518
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Gra o tron

o matko wyobraziłam sobie wersję z dubbingiem, to byłoby straszne, w ogóle są jakieś polskie dubbingi GoT?
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 19:37   #3519
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez P0m Pokaż wiadomość
o matko wyobraziłam sobie wersję z dubbingiem, to byłoby straszne, w ogóle są jakieś polskie dubbingi GoT?
https://www.youtube.com/watch?v=NroIhIu67Mg

polski dubbing (ja wiem, już wszędzie było ale nie mogłam się powstrzymać bo pewnie prawdziwy dubbing wypadłby gorzej)
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2016-06-04 o 19:38
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 10:33   #3520
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Gra o tron

Jestem już po piszę od razu na czarno, bo jak ktoś wchodzi na forum przed obejrzeniem odcinka to sam sobie winien

Cleganebowl praktycznie pewne fajnie go wprowadzili, jak niósł sam tą kłodę to od razu było wiadomo nie podoba mi się tylko ta rzeź z rąk bractwa bez chorągwi, nie wiem czy dobrze to zapamiętałam, ale wydawało mi się, że w miarę żyli ok z prostymi ludźmi, oni chętnie im jakieś jadło podrzucali a oni sami zajmowali się podgryzaniem wojsk lannisterów i freyów, którzy łupili i grabili bez ceregieli

Arya nieźle oberwała czytałam spekulacje co do odcinka i przeważały opinie, że Arya pokona tego babsztyla a tu jednak "dziewczynka nie jest gotowa". Btw bardzo nieprofesjonalne tak nie upewnić się, że jednak jest martwa.

Blackfish na plus, ale bez emocji, nic się tam nie działo

Sansa knuje po kątach, rozumiem, że do Paluszka pisała nie chcę, żeby Sansa została kłin in da nort

No i Margery udaje ale obawiam się, że Unella już wszystko obczaiła i babcia się nie wywinie. Wróbel zrobił jej sprytnie test, który właśnie oblała.
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 15:46   #3521
Moskit0
Rozeznanie
 
Avatar Moskit0
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 717
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
Arya nieźle oberwała czytałam spekulacje co do odcinka i przeważały opinie, że Arya pokona tego babsztyla a tu jednak "dziewczynka nie jest gotowa". Btw bardzo nieprofesjonalne tak nie upewnić się, że jednak jest martwa.
Patrząc na zwiastun kolejnego odcinka mam wrażenie, że babsztyl tak szybko nie odpuści.
Moskit0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-06, 17:40   #3522
Szybkobiegacz
Blood and fire
 
Avatar Szybkobiegacz
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: down the road
Wiadomości: 378
Dot.: Gra o tron

Dla mnie te dwa-trzy ostatnie odcinki były tak nudne i beznadziejne, że rzygać się chce. Ten sezon zaczął się bardzo obiecująco, a teraz zrobiła się z tego "M ja miłość". Nic się nie dzieje. Ogar idzie, spojrzy w prawo, spojrzy w lewo, pogada, usiądzie. Sansa pójdzie tu, pójdzie tam, pogada, usiądzie, napisze. Jon Snow snuje się w tę i z powrotem ze smutnym wyrazem twarzy. Arya od dwóch sezonów albo macha kijem, albo chodzi po mieście, i tak w kółko. Cersei rozmawia i rozmawia... i rozmawia. Straszliwie inspirujące, prawie jak "Warto rozmawiać". Dany od pięciu sezonów zbiera wojsko... i pewnie będzie zbierać przez dwa kolejne. Do tego wątek edukacyjny z Wielkim Wróblem godny TV Trwam. Masakra. Cały sezon spisuję już na straty i odechciało mi się tych dwóch kolejnych. Na pewno w ostatnim odcinku pojawi się jakiś cliffhanger dla podtrzymania napięcia, ale generalnie porażka na każdym froncie.
__________________
Natura twoja jest zła Z tym się pogódź
Woła przez ciebie głosem który cię przeraża
Słowami których zdawało ci się - nie miałeś w sobie
Wytryska z ciebie inna niźli o niej mniemasz
jak wrzące źródło o zapachu siarki
pod którym omdlewają zielone łąki pozoru

Szybkobiegacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 19:33   #3523
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Gra o tron

Lyanna Mormont <3
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 00:55   #3524
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
Lyanna Mormont <3
Mój hicior .
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 07:35   #3525
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Gra o tron

Mnie denerwuje to co zrobili z Jonem. Od paru sezonów był najmądrzejszą postacią a teraz osłabiają jego pozycję by podbudować postać Sansy.

Mają 2 tys. ludzi z kawałkiem a Boltonowie wcześniej mieli 4 tys. Teraz pewnie mają koło 10 z Umberami i Karstarkami. Co jak co ale Jon samobójcą nigdy nie był.

Podoba mi się wątek Ogara, takie pozytywne wprowadzenie.

Reszta to bla bla bla. Arya łazi Sobie zadowolona i daje się podejść jak idiotka chociaż wcześniej nieposłuszeństwo kosztowało ją wzrok.

Tak myślałem, że Marg tylko udaje. Nie dziwię się, że nie chce spać z Tommenem. Zresztą która by chciała się kochać z kimś kto nie dość, że dał ją torturować przez miesiące to jeszcze stał się marionetką jej oprawcy.

Najgorsze jest to, że teraz Tommen jako pupil Wróbla wszystko mu wyśpiewuje więc skoro spowiada się z pożycia małżeńskiego to próby odkręcenia zafiksowania Tommena też by przejrzał.

I jeszcze Jaimie w Dorzeczu nawet fajnie, dobrze znów widzieć Bronna. Ciekawe jak to się potoczy.

Nadal czekam na wątek Samwella.

Szkoda, że z Bractwa zrobili bandę zbójów. Tym bardziej, że Cytryn nie był złym człowiekiem a tu zrobili z nich fanatyków religijnych. Ciekawe co na to Thoros i Beric.

Mam nadzieję, że noga Ogara dojdzie do Siebie i wyrżnie trochę ludu w przyszłym odcinku.

Clegane-bowl confirmed !

A. Brienne znów się teleportuje. Z muru do Dorzecza w czasie niewiele dłuższym od tego który przeznaczył Jaimie z Królewskiej Przystani.
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 08:24   #3526
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
Arya nieźle oberwała czytałam spekulacje co do odcinka i przeważały opinie, że Arya pokona tego babsztyla a tu jednak "dziewczynka nie jest gotowa". Btw bardzo nieprofesjonalne tak nie upewnić się, że jednak jest martwa.
Cytat:
Napisane przez Moskit0 Pokaż wiadomość
Patrząc na zwiastun kolejnego odcinka mam wrażenie, że babsztyl tak szybko nie odpuści.

Pytanie powinno moze brzmiec - kim jest tak naprawde ten "babsztyl"..?


Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
Lyanna Mormont <3

Moj malz jak uslyszal jej odpowiedz co do ilosci ludzi gotowych do walki byl swiecie przekonany, ze zaraz doda "..tysiecy!" A tu zonk....


Cytat:
Napisane przez DopplegangerEddarda Pokaż wiadomość
Tak myślałem, że Marg tylko udaje. Nie dziwię się, że nie chce spać z Tommenem. Zresztą która by chciała się kochać z kimś kto nie dość, że dał ją torturować przez miesiące to jeszcze stał się marionetką jej oprawcy.

Nie wydaje mi sie, zeby to bylo przyczyna jej oporu...


Dziwny ten odcinek jakos...Arya niby zebrala juz sporo doswiadczenia, ale jednak widac, ze ma te swoje 11-12 lat i daleko jej do tego, kim (czym?) chcialaby byc. Jon chodzi tylko z ta swoja zbolala mina, Sansa udaje, ze wie, co robi i tylko coraz wyzej podnosi brodke...teraz pewnie dala ostatnia szanse Paluszkowi, zeby sie wykazal...eehhh...

Watek Sandora pozytywny

Cersei sprawia wrazenie, ze koniecznie chce cos zrobic, tylko nie wie, co ...





__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 09:30   #3527
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Gra o tron

A mi się podobało, Ogar żyje - lubię tą postać.
Wątki wszystkich (?) kończą się na tym że każdy chce się mścić i jak zawsze wojna/winter is comming
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 09:55   #3528
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez DopplegangerEddarda Pokaż wiadomość
Tak myślałem, że Marg tylko udaje. Nie dziwię się, że nie chce spać z Tommenem. Zresztą która by chciała się kochać z kimś kto nie dość, że dał ją torturować przez miesiące to jeszcze stał się marionetką jej oprawcy.

Najgorsze jest to, że teraz Tommen jako pupil Wróbla wszystko mu wyśpiewuje więc skoro spowiada się z pożycia małżeńskiego to próby odkręcenia zafiksowania Tommena też by przejrzał.
Mi się wydaje że to że nie sypia z tommenem to celowe zagranie żeby pokazać się w oczach Wróbla jako cnotka która na prawde przeszła przemianę .
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 11:23   #3529
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Szybkobiegacz Pokaż wiadomość
Dla mnie te dwa-trzy ostatnie odcinki były tak nudne i beznadziejne, że rzygać się chce. Ten sezon zaczął się bardzo obiecująco, a teraz zrobiła się z tego "M ja miłość". Nic się nie dzieje. Ogar idzie, spojrzy w prawo, spojrzy w lewo, pogada, usiądzie. Sansa pójdzie tu, pójdzie tam, pogada, usiądzie, napisze. Jon Snow snuje się w tę i z powrotem ze smutnym wyrazem twarzy. Arya od dwóch sezonów albo macha kijem, albo chodzi po mieście, i tak w kółko. Cersei rozmawia i rozmawia... i rozmawia. Straszliwie inspirujące, prawie jak "Warto rozmawiać". Dany od pięciu sezonów zbiera wojsko... i pewnie będzie zbierać przez dwa kolejne. Do tego wątek edukacyjny z Wielkim Wróblem godny TV Trwam. Masakra. Cały sezon spisuję już na straty i odechciało mi się tych dwóch kolejnych. Na pewno w ostatnim odcinku pojawi się jakiś cliffhanger dla podtrzymania napięcia, ale generalnie porażka na każdym froncie.
Nie lubie krytyki totalnej, alejest duzo racji w tym co piszesz. Dluzyzny panie, a ksiazkowe watki okrojone. Do Aryi mialam cierpliwość bo myślałam że prowadzi to do spektaktularnego wtajemniczenia i nowych zdolnosci. A tu bum Arya postanawia wracać - no i wiadomo bylo, ze sprobuja jej sie pozbyc. Dluzyzny straszne!!

Ja czekam na wątek Branna. Miałam nadzieję ze odbedziemy mnóstwo podrozy wstecz w czasie albo w przestrzeni i duzo zostanie dopowiedziane. A tu znowu zonk, utknal w lesie.

Jon byl szefem wszystkich szefów a tu nagle myszka przy boku Sansy. Cos jednak po zmartwychwstaniu powinno się z nim zadziac, ale ze na gorsze?
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-07, 17:27   #3530
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Gra o tron

Co do Clegane bowl... mi się to nie widzi, no i coraz częściej jednak czytam, że do tego nie dojdzie. Tym bardziej jeżeli spoilery co do Cersei okażą się prawdziwe, odnośnie tego, że puści KP z dymem. Wydaje się to bardziej prawdopodobne no i dla mnie o wiele ciekawsze rozwiązanie niż pojedynek braci.
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 19:05   #3531
Szybkobiegacz
Blood and fire
 
Avatar Szybkobiegacz
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: down the road
Wiadomości: 378
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Nie lubie krytyki totalnej, alejest duzo racji w tym co piszesz. Dluzyzny panie, a ksiazkowe watki okrojone. Do Aryi mialam cierpliwość bo myślałam że prowadzi to do spektaktularnego wtajemniczenia i nowych zdolnosci. A tu bum Arya postanawia wracać - no i wiadomo bylo, ze sprobuja jej sie pozbyc. Dluzyzny straszne!!

Ja czekam na wątek Branna. Miałam nadzieję ze odbedziemy mnóstwo podrozy wstecz w czasie albo w przestrzeni i duzo zostanie dopowiedziane. A tu znowu zonk, utknal w lesie.

Jon byl szefem wszystkich szefów a tu nagle myszka przy boku Sansy. Cos jednak po zmartwychwstaniu powinno się z nim zadziac, ale ze na gorsze?
Nie chce totalnie krytykować, ale czekam z nadzieją na każdy kolejny odcinek i ostatnimi jestem totalnie zdegustowany. Za co lubimy "Grę o Tron"? Za nieszablonową akcję, przemoc, seks i wyrzynanie głównych bohaterów oraz związane z tym zaskoczenie To wszystko się skończyło i od paru odcinków główne postacie snują się po ekranie, nie robiąc niczego sensownego.

Akurat ostatnio spędziłem weekend, oglądając stare odcinki. Brakuje mi jeszcze jednego: pasji, uczuć, wściekłości. Gdzie genialne i mrożące krew w żyłach sceny typu Krwawe Gody, zabójstwo Meryna Tranta przez Aryę, ucieczka z Harrenhall czy proces Tyriona? Wtedy wraz z końcową muzyką podnosiło się z ziemi opadniętą szczękę. Ostatni odcinek procesu Tyriona to moja ulubiona część i ta genialna wymiana spojrzeń z ojcem. Teraz na napisach końcowych kończę ziewanie.

Moje ogólne podsumowanie tego sezonu jest następujące: żeby z tak obfitującej w wydarzenia książki zrobić tak nudny i płytki serial... trzeba być swego rodzaju geniuszem ; ) To naprawdę nie jest łatwe, a jednak w tym sezonie się udało. W tej chwili żadna z postaci nie wzbudza emocji, może poza Branem - i tu liczę, że wątek zostanie uratowany. Resztę Inni mogliby wyrżnąć w komplecie i w ogóle by mnie nie ruszyło.
__________________
Natura twoja jest zła Z tym się pogódź
Woła przez ciebie głosem który cię przeraża
Słowami których zdawało ci się - nie miałeś w sobie
Wytryska z ciebie inna niźli o niej mniemasz
jak wrzące źródło o zapachu siarki
pod którym omdlewają zielone łąki pozoru

Szybkobiegacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 19:43   #3532
Rabone
Rozeznanie
 
Avatar Rabone
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 625
Dot.: Gra o tron

Wątpię, żeby Arya zginęła, jest zbyt ważną i kluczową postacią zarówno w książce jak i w serialu. Musi więc wrócić do Westeros i trochę nabroić, potem być może ją uśmiercą (oby nie!). Są spekulacje, że to Jaqen w masce, a nie Arya przyjął kosy w brzuch (brak Igły i inna fryzura mają na to wskazywać). Dla mnie to mocno naciągane wyjaśnienie, bo jaki miałby mieć w tym cel sam Jaqen? Chyba nie jakiś szczyt altruizmu, miłość, przyjaźń ponad grób albo inne tego typu banialuki? W każdym razie zobaczymy jak się ułożą losy Aryi i tej dwuosobowej gildii morderców w następnym odcinku.
I po tym jak zobaczyłam Bractwo, to cicho, cichuteńko liczę, że może wprowadzą postać Lady Stoneheart. To by było coś!
__________________
24.06.15 - kierowca, pani kierowca, kierowczyni
30.12.15 - ćwiczę hardo


Rabone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 19:52   #3533
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Za co lubimy "Grę o Tron"? Za (...) przemoc, seks i wyrzynanie głównych bohaterów
Plis, mów za siebie
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 22:43   #3534
Szybkobiegacz
Blood and fire
 
Avatar Szybkobiegacz
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: down the road
Wiadomości: 378
Dot.: Gra o tron

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;61455351]Plis, mów za siebie [/QUOTE]

Może to wypierasz?

Ale serio, co odróżnia ten serial od dziesiątek innych? M.in. nieschematyczność (z początku), emocje, to, że nie ma tu pewnych wydarzeń, że jest krwawo, czasami bezsensownie krwawo - jak w życiu. Fajny felieton napisał o tym kiedyś Krzysztof Varga, do przeczytania w necie. Ja oglądam głównie dlatego, że lubię te książki. Poza tym nie mam TV, nie oglądam niczego innego i jeśli "Gra o Tron" ma się zmienić w jakieś "Wspaniałe stulecie", to od razu mnie to zniechęca. Nie szukam tu happy endu, tylko solidnej historii, nie ograniczanej pewnymi "serialowymi" wymaganiami.
__________________
Natura twoja jest zła Z tym się pogódź
Woła przez ciebie głosem który cię przeraża
Słowami których zdawało ci się - nie miałeś w sobie
Wytryska z ciebie inna niźli o niej mniemasz
jak wrzące źródło o zapachu siarki
pod którym omdlewają zielone łąki pozoru

Szybkobiegacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 00:07   #3535
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Gra o tron

@Szybkobiegacz

ej, ale wspaniałe stulecie to ty szanuj równie dużo bezsensownych śmierci i nie było tam żadnego happy endu

No a wracając do tematu, mnie też w GoT nie jara "przemoc, seks i wyrzynanie głównych bohaterów". W rozsądnych ilościach wszystko to jest ok, ale bez przesady, ze to główna baza serialu
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 07:42   #3536
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Szybkobiegacz Pokaż wiadomość
Może to wypierasz?

Ale serio, co odróżnia ten serial od dziesiątek innych? M.in. nieschematyczność (z początku), emocje, to, że nie ma tu pewnych wydarzeń, że jest krwawo, czasami bezsensownie krwawo - jak w życiu. Fajny felieton napisał o tym kiedyś Krzysztof Varga, do przeczytania w necie. Ja oglądam głównie dlatego, że lubię te książki. Poza tym nie mam TV, nie oglądam niczego innego i jeśli "Gra o Tron" ma się zmienić w jakieś "Wspaniałe stulecie", to od razu mnie to zniechęca. Nie szukam tu happy endu, tylko solidnej historii, nie ograniczanej pewnymi "serialowymi" wymaganiami.
Ja ten serial oglądam jak każdy inny i szczerze mówiąc nie uważam, by był najlepszym, jaki widziałam. I bynajmniej nie oglądam go dla scen seksu i krwawej jatki. Ostatnie dwa sezonu to już chyba nawet z przyzwyczajenia oglądam, a nie z jakiejś wielkiej miłości
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 08:19   #3537
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Gra o tron




A girl has no bra


Ja uwielbiam książki i dlatego oglądam głównie, poza tym podoba mi się pewien realizm gdzie głupota, dobroć może kosztować życie, lubię spiski intrygi oraz 100 odcieni szarości.

Do tego dochodzi takie ala średniowiecze czyli mój ulubiony okres historyczny.

Edytowane przez DopplegangerEddarda
Czas edycji: 2016-06-10 o 09:16
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 11:26   #3538
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Szybkobiegacz Pokaż wiadomość
Nie chce totalnie krytykować, ale czekam z nadzieją na każdy kolejny odcinek i ostatnimi jestem totalnie zdegustowany. Za co lubimy "Grę o Tron"? Za nieszablonową akcję, przemoc, seks i wyrzynanie głównych bohaterów oraz związane z tym zaskoczenie To wszystko się skończyło i od paru odcinków główne postacie snują się po ekranie, nie robiąc niczego sensownego.

Akurat ostatnio spędziłem weekend, oglądając stare odcinki. Brakuje mi jeszcze jednego: pasji, uczuć, wściekłości. Gdzie genialne i mrożące krew w żyłach sceny typu Krwawe Gody, zabójstwo Meryna Tranta przez Aryę, ucieczka z Harrenhall czy proces Tyriona? Wtedy wraz z końcową muzyką podnosiło się z ziemi opadniętą szczękę. Ostatni odcinek procesu Tyriona to moja ulubiona część i ta genialna wymiana spojrzeń z ojcem. Teraz na napisach końcowych kończę ziewanie.

Moje ogólne podsumowanie tego sezonu jest następujące: żeby z tak obfitującej w wydarzenia książki zrobić tak nudny i płytki serial... trzeba być swego rodzaju geniuszem ; ) To naprawdę nie jest łatwe, a jednak w tym sezonie się udało. W tej chwili żadna z postaci nie wzbudza emocji, może poza Branem - i tu liczę, że wątek zostanie uratowany. Resztę Inni mogliby wyrżnąć w komplecie i w ogóle by mnie nie ruszyło.
Ludzie pokochali powieści Martina, a później polubili serial (lub wcale nie polubili, ale to inna sprawa) za logikę. Wyżynanie postaci musi mieć sens, ewentualnie ma na celu pokazanie, że przypadek też rządzi życiem ludzkim. To nie jest zabijanie dla zabijania. Śmierć bohaterów jest wynikiem ich własnych działań i działań osób z ich otoczenia np: Ned lub Robb. Żeby było to możliwe musi być rozwinięta fabuła. Serial radzi sobie z tym dość topornie, ale narzekanie na sam fakt rozwijania fabuły, zamiast w tym czasie bezsensownie uśmiercać postacie, jest żałosny. Ja wiem, że nie każdy jest w stanie pojąć tak skomplikowaną kwestię jak polityka Westeros, jednak można czasami nie pokazywać światu swojej nieudolności. Wszystko nie może kręcić się wokół Sebixów, szczególnie że Seby są zwykle za biedne, żeby być grupą docelową dużej produkcji.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 11:44   #3539
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Gra o tron

Według mnie serial jest dla większej publiczności niż książki wiec bardziej liczy na Sebixów dając cycki oraz więcej politycznej poprawności.
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-13, 11:16   #3540
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Gra o tron

Beric, Thoros - miło ich zobaczyć

Śmiać mi się chce, że nie wierzyłam w spoilery, że Cersei puści z dymem Królewską Przystań, teraz nie ma już innej drogi

Danka zrobiła (dosłownie) wejście smoka na szczęście nie dążyła się przedstawić

Wątku Aryi nie skomentuje, bo głupie to niemiłosiernie, pod koniec odcinka już całkiem zapomniała, że jej sztyletem w bebechach gmerano, każdy inny by zgubił flaki na tych schodach no ale cóż

Brienne taka zakochana, biedny Tormund, nie ma w GoT miejsca na szczęśliwą miłość liczyłam na to, że Edmure wróci Jamiego na mentalne książkowy tory, ale nie, tylko Cersei i Cersei
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-08 14:32:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:50.