Jak zajść w ciążę? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-13, 19:26   #31
malutka2304
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7
Unhappy Dot.: Jak zajść w ciążę?

cześć dziewczyny.od dawna przeglądam różne fora i postanowiłam się w końcu do Was przyłączyć. W sumie to straciłam już nadzieję na dzidziusia ale może za Waszymi radami... Otóż ja z staram się o dziecko już prawie rok. Nie zabezpieczamy się wogóle. Od dawna mam problemy z okresem ale od jakiegoś pół roku wszystko się na nowo reguluje. Mieszkamy razem już rok i współżyjemy ze sobą na tyle często, że przez ten czas powinna bez problemu zajść w ciążę. Próbowałam unosić nogi po stosunku, czasem nawet idę siku dopiero rano żeby plemniki mogły działać. obliczam prawdopodobne dni płodne i nic. Powiedzcie czy te preparaty pomagające zajść są w pomocne czy nie robić sobie nimi dodatkowej nadziei i późniejszego rozczarowania? Już nie mam siły tego znosić. Pragnę dziecka ale nie myślę o tym obsesyjnie bo wiem, że to blokuje zajście. Wczoraj znowu płakałam ale i to już nie pomaga na to żeby wyrzucić z siebie smutki. Na lekarzu też już nie polegam bo próbowałam już wszystkiego co radził a badania- boję się wyniku...pomóżcie mi proszę... POZDRAWIAM
malutka2304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 19:35   #32
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jak zajść w ciążę?

Cytat:
Napisane przez malutka2304 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny.od dawna przeglądam różne fora i postanowiłam się w końcu do Was przyłączyć. W sumie to straciłam już nadzieję na dzidziusia ale może za Waszymi radami... Otóż ja z staram się o dziecko już prawie rok. Nie zabezpieczamy się wogóle. Od dawna mam problemy z okresem ale od jakiegoś pół roku wszystko się na nowo reguluje. Mieszkamy razem już rok i współżyjemy ze sobą na tyle często, że przez ten czas powinna bez problemu zajść w ciążę. Próbowałam unosić nogi po stosunku, czasem nawet idę siku dopiero rano żeby plemniki mogły działać. obliczam prawdopodobne dni płodne i nic. Powiedzcie czy te preparaty pomagające zajść są w pomocne czy nie robić sobie nimi dodatkowej nadziei i późniejszego rozczarowania? Już nie mam siły tego znosić. Pragnę dziecka ale nie myślę o tym obsesyjnie bo wiem, że to blokuje zajście. Wczoraj znowu płakałam ale i to już nie pomaga na to żeby wyrzucić z siebie smutki. Na lekarzu też już nie polegam bo próbowałam już wszystkiego co radził a badania- boję się wyniku...pomóżcie mi proszę... POZDRAWIAM
Skoro trwa to juz rok to bojac sie wyniku badan mozesz czekac kolejna 10 lat a czesto wystarczy odrobina pomocy i juz.

badanie partnera- sperma do laboratorium ,badanie nie bolsen i proste ,koszt ok 100 zl a kolejen to twoje badania.co ci lekarz radzil ?chyba nie wiele skoro nie zrobiliscie zadnych badan .

po co chcesz czekac kolejne lata i sie stresowac ?nie lepiej wiedziec i zaczac dzialac odpowiednio ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 19:57   #33
malutka2304
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7
Dot.: Jak zajść w ciążę?

A czy Ty masz jakieś "domowe sposoby" ? Dziwi mnie to że wiele dziewczyn zalicza wpadki, nie chcą dzieci i mają, a ktoś kto tak bardzo pragnie nie może tego osiągnąć. Dziękuje za odpowiedź ;*
malutka2304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 21:10   #34
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jak zajść w ciążę?

Cytat:
Napisane przez malutka2304 Pokaż wiadomość
A czy Ty masz jakieś "domowe sposoby" ? Dziwi mnie to że wiele dziewczyn zalicza wpadki, nie chcą dzieci i mają, a ktoś kto tak bardzo pragnie nie może tego osiągnąć. Dziękuje za odpowiedź ;*
polecanym domowym sposobem jest sex ale jak widac u niektorych trzeba pojsc do lekarza ,na badania ,nie wiem dlaczego tak sie wzbraniasz?w koncu i tak bedziesz musisla to zorbic a lepiej teraz niz za 10 -20 lat kiedy wiekowo bedzie jeszcze trudniej.

a moze za bardzo tego chcesz ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 22:02   #35
marlenka83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Wink Dot.: Jak zajść w ciążę?

Cześć dziewczynki, jak to fajnie odnaleźć kogoś kto ma podobne problemy
Mój tak jak i wasz polega na tym , ze bardzo chcę a nie mogę zajść w ciążę, teraz jestem w kryzysowej sytuacji, bo spóźnia mi się okres już ponad tydzień, dzisiaj robiłam test ciążowy i wyszedł negatywnym czyli nie jestem
Ogólnie, to mam strasznie nieregularną miesiączkę i serio nie wiem już sama kiedy mam płodne dni, próbował wyliczać , ale jakoś nie mam cierpliwości.
Miesiączkę miałam ostatnią 0d 4-9 grudnia , teraz długo nic....sama już nie wiem.ten stres mnie wykańcza.
Pomóżcie jak możecie
Czy test ciążowy, może okazać się mylny???
Kupiłam w sumie najtańszy z marketu, to może mieć znaczenie?
I to , ze robiłam go pod koniec dnia, a nie z rana?
please pomocy, bo mój lekarz nie jest z tych co chce pogadać i wesprzeć, nie mam z kim pogadać na te sprawy
marlenka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 22:24   #36
ula 87
Zadomowienie
 
Avatar ula 87
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 916
Dot.: Jak zajść w ciążę?

ogólnie dziewczyny jest tak że czym bardziej chcemy byc w ciąży tym bardziej nam to nie wuchodzi. wiem, wiem... okrutna prawda ale tak jest. ja tak bardzo chce aby rodzina mi sie powiększyła ,do tego stopnia że okres spóżniał mi się a ja miałam wszystkie możliwe objawy ciązy .niestaty ciąza była urojona, @ przyszła a ból i spustoszenie zostało. dlatego postanowiłam wrzucic na luz ( o ile to mi sie uda) i jak narazie to czekam. oczywiście w Waszym wypatku wcale nie musi tak byc i trzymam kciuki zeby nam sie udało zafasolkowac:kciu ki:
ula 87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 19:45   #37
kwitek
Przyczajenie
 
Avatar kwitek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: piekielne Wyspy:-)
Wiadomości: 6
Smile Dot.: Jak zajść w ciążę?

Witam wszystkie kobietki, ktore bardzo pragna miec dzidzie ale za bardzo nie wychodzi

My z mezem staramy sie juz dwa lata i ciagle nic...zrobilismy wszystkie badania, ktore wypadly pozytywnie.Ja przez dlugi czas bralam luteine i clostylbegyt na owulacje i wciaz nic...dlugi czas tez powtarzano mi, ze za bardzo chce tego dzidziusia i dlatego sa takie problemy.Bronilam sie przed uswiadomieniem sobie tego baaarzo dlugo.Teraz wiem,ze to byla mania.seks podczas dni plodnych niezaleznie czy bylismy zmeczeni czy nie,czy danego dnia akuat chcielismy tego czy nie za bardzo.planowalam,myslalm .nie pojechalam na wymarzone wakacje tylko dlatego poniewaz martwilam sie co bedzie jak akurat w tym czasie zajde w ciaze i bede tak daleko w tak narazonym na rozne niebezpieczenstwa miejscu.Kazda wiadomosc o ciazy kolejnej kolezanki doprowadzala mnie do lez i depresji.Stres i obwinianie siebie a takze czasem posrednio i meza...i tak caly czas...az w koncu dostalam malego kopniaczka od zycia w postaci powaznego kryzysu malzenskiegochyba za bardzo dbalam o siebie...na szczescie powoli wszystko wraca do normy...staram sie skupic na drugiej polowce a nie na rozmyslaniu dlaczego,kiedy,za co i ze to niesprawiedliwe.Nadal jest ciezko bo dalej pragne dzidziusia z calego serca,ale wiem ze jezeli niew zadbam o meza to i dzidziusia tez nie bedzie bo nie bedzie juz z kim go miec.powtarzam sobie, ze dzidzius wie sam kiedy ma sie pojawic a pojaw i sie wtedy kiedy bedzie mogl byc owocem milosci a nie kalkulacji,podchodow i stresow.Staram sie chociaz troche nie myslec kiedy,myslec pozytywnie.I to jest moje 'przeslanie' potwierdzone doswiadczeniem wielu innych kobiet.im wiecej myslisz,planujesz tym jest gorzej.odpusc,chociaz troszke,korzystaj z zycia...ja w to gleboko wierze,staram sie przynajmniej i zycze sobie i wszystkim kobietkom na forum aby dzieki temu spelnilo sie to czego tak bardzo pragnapozdrawiam.
kwitek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-14, 20:53   #38
olikbt21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 548
Dot.: Jak zajść w ciążę?

Dobrym sposobem jest obserwacja cyklu menstruacyjnego, wyznaczanie okresu płodności i skontrolowanie, czy nie ma problemów zdrowotnych i okołozdrowotnych (za mało śluzu dobrej jakości, umożliwiającego przeżycie plemnikom na przykład).

Poszukajcie info nt. metody Rotzera, obserwuj cykl, kochajcie się I życzę Wam dużo, dużo szczęścia, i żeby problemy okazały się "brakiem problemów". Wbrew pozorom rok to nie tak dużo.

Polecam też takie serwisy jak 28dni - nie wiem, czy mogę, bo jest on półkomercyjny... Ale dowiedzieć się na temat NPRu można bardzo dużo - nie bójcie się go, to nie ciemnogród i wymysły kościelnych, tylko bardzo sensowne metody, które mogą Wam pomóc, a jeśli nie pomogą - to nakierować lekarza na rzeczywiste problemy... których oczywście Wam nie życzę.

Trzymam kciuki!
olikbt21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 21:32   #39
kozuniaaa
Przyczajenie
 
Avatar kozuniaaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 7
Dot.: Jak zajść w ciążę?

Hej!. Sama przeżywałam to samo co wy... starałam się troche mniej bo 8 miesiecy ale juz po 4 wysiadałam, nie miałam siły. Czytałam na różnych forach jak można pomóc temu aby zawitała fasolka itd. Wkońcu minęło mi to ale na krótko. Po tym czasie postanowiłam że będę się kochać z miłości a nie z chęci posiadania dzidziusia bo to nic nie da, przypomniało mi się że znalazłam gdzieś na forum że najlepiej po stosunku unieść nogi... no i tak zrobiłam... było to dla mnie śmieszne i zrobiłam tak dla żartu ;p ... no ale z rezultatem bo co się okazało po ok 5 tygodni że jestem w ciąży, a teraz mija mi 12 tydzień .
Więc dziewczyny nie przejmujcie się jeżeli wam nie wyjdzie i nie starajcie się na siłę bo to nic dobrego nie wróży. Kochajcie się z przyjemności i czerpcie z tego wielkie szczęście. Kochajmy swoich partnerów za to że są przy nas i wspierają nas jak tylko mogą co prawda nie zawsze im to wychodzi ale chcą jak najlepiej (tak mi się wydaje przynajmniej heh). Może pogadajcie też ze swoim partnerem o tej całej sytuacji i jemu zrobi się lżej i Tobie. Nie chce wyjść tu na jakąś obeznaną w tej dziedzinie czy też wywyższającą się (bo taka nie jestem bleh;p) :d ale staram się pomóc jak tylko moge... Więc nic innego mi nie pozostaje jak życzyć wam powodzenia!! Buziaki i pozdrówka dla was)
__________________
"Jeśli mamy być
razem szczęśliwi,
musimy skończyć
kurs wybaczania i zapominania"
.John Drescher.

"Nie mów mi, jak bardzo mnie kochasz.
Pokaż mi to, poświęcając mi swój czas."
.Ulrich Schaffer.
kozuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 21:49   #40
ula 87
Zadomowienie
 
Avatar ula 87
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 916
Dot.: Jak zajść w ciążę?

też słyszałam o metodzie " uniesionych nóg" jak narazie to jestem na etapie sprawdzania tej metody . na efekty musze jeszcze troszke poczekac. trzymam kciuki za wszystkie staraczki
ula 87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 21:54   #41
olikbt21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 548
Dot.: Jak zajść w ciążę?

Unoszenie nóg sprawdza się ponoć przy tyłozgięciu macicy.
olikbt21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-14, 21:58   #42
kozuniaaa
Przyczajenie
 
Avatar kozuniaaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 7
Dot.: Jak zajść w ciążę?

Czy przy tyłozgięciu tego nie wiem... Mi lekarz nic takiego nie stwierdził i bardzo dobrze uf;p
__________________
"Jeśli mamy być
razem szczęśliwi,
musimy skończyć
kurs wybaczania i zapominania"
.John Drescher.

"Nie mów mi, jak bardzo mnie kochasz.
Pokaż mi to, poświęcając mi swój czas."
.Ulrich Schaffer.
kozuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 22:08   #43
olikbt21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 548
Dot.: Jak zajść w ciążę?

Tyłozgięcie nie jest jakąś chorobą czy nie wiadomo czym... Większość specjalistów uważa ją za po prostu "cechę anatomiczną", "urodę" jak mawia moja ginka

Wiadomo, niebezpieczne są tylko takie głębokie (stany zapalne, endometrioza...).
Tyłozgięcie często wyprostowuje się w ciąży.


Obserwujecie dziewczyny swoje cykle?
olikbt21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 17:29   #44
malutka2304
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7
Unhappy Dot.: Jak zajść w ciążę?

Jeśli chodzi o moje "działania" to poszłam za radą Pauli78 i rozmawiałam z mężem na temat badań. Myślałam i bałam się,że odmówi, ale zgodził się (wiem, że robi to dla mnie). Po zastanowieniu poszłam zapisać się jutro do mojego gin. żeby się wszystkiego dowiedzieć - co, gdzie i jak...dostałam termin prawie na koniec stycznia, czyli nie tak źle. Wczoraj dostałam również @. Spóźniała mi się tydzień ale niestety test wyszedł negatywnie Po wstępnych obliczeniach wychodzi,że 28 powinnam mieć owulację jeśli wszystko pójdzie dobrze, więc wizyta u lekarza będzie wtedy bardzo przydatna i będę mogła jeszcze spróbować "prosto z gabinetu" Jeżeli chodzi o moje kontakty z mężem to powiem Wam szczerze, że mogę na nim polegać. Wspiera mnie i to wzmacnia nasz związek. Jak to dobrze mieć takiego człowieka przy sobie w trudnych chwilach...

ŻYCZĘ POWODZENIA I SAMYCH FASOLEK WSZYSTKIM ZMARTWIONYM I PRAGNĄCYM DZIECI. trzymam kciuki i pozdrawiam
malutka2304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 18:23   #45
megam
Raczkowanie
 
Avatar megam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 100
Dot.: Jak zajść w ciążę?

To ja też się przyłączam do Was. W chwili obecnej jesteśmy na etapie nie myślenia tak często o tym - wręcz maniakalnie Też już ponad roczek minął ale z wysokimi poprzeczkami. Więc będziemy dopiero startować od nowa ale po tych wszystkich roczarowaniach trzeba trochę odsapnąć. Mamy siebie i to jest najważniejsze Wszystko w swoim czasie
__________________
errare humanum est

Edytowane przez megam
Czas edycji: 2009-01-15 o 18:25
megam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 20:46   #46
kwitek
Przyczajenie
 
Avatar kwitek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: piekielne Wyspy:-)
Wiadomości: 6
Smile Dot.: Jak zajść w ciążę?

Baaadzo sie ciesze,ze trafilam na to forum bo baardzo mi to pomaga.megam ja tez jestem na etapie nie mysleniaale gdybym tak do konca nie myslala o tym to pewnie by mnie nie bylo tutaj(nie ma tego zlego...) Dobrze wiedziec, ze nie jestem sama,ze ktos ma podobne problemy i ze jest mu takze ciezko. olikbt21 na pewno poszukam tych info chociaz problemow zdrowotnych pani gin. nie stwierdzila ani u mnie ani u meza(moze powinnam zmienic?)mysle,ze u mnie najwieksza role odgrywa psychika,to ze za bardzo planowalam,marzylam,wyobr azalam sobie jak to bedzie i zalamywalam sie kompletnie za kazdym razem kiedy przychodzil @ wiec...teraz staram sie nie przejmowac i cieszyc zyciem ...staram sie pozdrawiam serdecznie wszystkie starajace sie o dzidziekobietki i....damy rade,bedzie dobrze,musi byc
kwitek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 21:31   #47
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Jak zajść w ciążę?

Przede wszystkim starając się o dzidziusia trzeba poprawić swoją dietę, pozbyć sie stresu (na ile to możliwe). Często te czynniki sprawiają, że cykl np. staje się bardziej regularny, a to już coś. Kiedyś się zastanawiałam, dlaczego tak ważne są dni płodne - to teraz wiem. Podczas tych dni śluz jest rzadszy i ma odczyn zasadowy, czyli plemniki mają większą szansę na przetrwanie niż w środowisku kwaśnym. Poza tym dobra jest pozycja na pieska i dobra jest klasyczna bo pozwalają na dokładną penetrację i sperma też głębiej może wniknąć, co plemnikom skraca tez drogę. A co najważniejsze? Żeby mieć orgazm - skurcze mimowolnie poniosą nasienie głębiej. Takie to już jest życie, że jak któraś z dziewczyn napisała, zachodzą nie te, które powinny. Bo one skupiają się na przyjemności płynącej z seksu, a nie na tym, "zajdę czy nie zajdę". Powodzenia dziewuszki
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 22:56   #48
malutka2304
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7
Smile Dot.: Jak zajść w ciążę?

Jak to miło czytać te różne ciepłe myśli i wsparcia między Wami
malutka2304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 23:06   #49
malutka2304
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7
Smile Dot.: Jak zajść w ciążę?

"Baaadzo sie ciesze,ze trafilam na to forum bo baardzo mi to pomaga"

Kwitek ja również popieram Twoje słowa, a do reszty dziewczyn przekazuje parę słów:

mimo iż sama prawie straciłam nadzieję to przesyłam Wam wszystkim gorące życzenia i peeeełno otuchy, by wszystkie smutki stały się tylko przeszłością a każda z Was cieszyła się spełnieniem tego największego marzenia.Na tym forum można spotkać fantastyczne osoby, które się rozumieją i naprawdę w sercu budzi się iskierka kiedy ma się
w Kimś poparcie i zaufanie. Dziewczyny MUSIMY DAĆ RADĘ !!!
malutka2304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-16, 13:26   #50
megam
Raczkowanie
 
Avatar megam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 100
Dot.: Jak zajść w ciążę?

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Przede wszystkim starając się o dzidziusia trzeba poprawić swoją dietę, pozbyć sie stresu (na ile to możliwe). Często te czynniki sprawiają, że cykl np. staje się bardziej regularny, a to już coś. Kiedyś się zastanawiałam, dlaczego tak ważne są dni płodne - to teraz wiem. Podczas tych dni śluz jest rzadszy i ma odczyn zasadowy, czyli plemniki mają większą szansę na przetrwanie niż w środowisku kwaśnym. Poza tym dobra jest pozycja na pieska i dobra jest klasyczna bo pozwalają na dokładną penetrację i sperma też głębiej może wniknąć, co plemnikom skraca tez drogę. A co najważniejsze? Żeby mieć orgazm - skurcze mimowolnie poniosą nasienie głębiej. Takie to już jest życie, że jak któraś z dziewczyn napisała, zachodzą nie te, które powinny. Bo one skupiają się na przyjemności płynącej z seksu, a nie na tym, "zajdę czy nie zajdę". Powodzenia dziewuszki
To ja od siebie dodam, że warto też łykać wiesiołek. Kiedyś wyczyrtałam na forach i powiem że u mnie się sprawdza. Jak pisłam wyżej miałam kilka poprzeczek dośc wysokich i poprzez jedną z nich śluz płodny prawie zaniknął Teraz już jestem pozabiegach i mam względnie wyregulowany cykl i widze że wiesiołek robi swoje. Także polecam
__________________
errare humanum est
megam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 15:41   #51
malutka2304
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7
Dot.: Jak zajść w ciążę?

Dziś mam 3 dzień @. to znaczy, że mniej więcej za 11-14 dni będę mieć owulację, więc wszystko przede mną. dodam, że moje cykle mają przeważnie koło 32-35 dni, więc zbliża się kilkudniowa abstynencja ;D ,żeby plemniki były w świetnej formie... nie myślę o tym non stop, ale staram się wyznaczyć sobie czas kiedy są szanse, a póki co to zostaje czekanie... co o tym sądzicie ??? POZDRAIAM
malutka2304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 15:57   #52
megam
Raczkowanie
 
Avatar megam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 100
Dot.: Jak zajść w ciążę?

Cytat:
Napisane przez malutka2304 Pokaż wiadomość
Dziś mam 3 dzień @. to znaczy, że mniej więcej za 11-14 dni będę mieć owulację, więc wszystko przede mną. dodam, że moje cykle mają przeważnie koło 32-35 dni, więc zbliża się kilkudniowa abstynencja ;D ,żeby plemniki były w świetnej formie... nie myślę o tym non stop, ale staram się wyznaczyć sobie czas kiedy są szanse, a póki co to zostaje czekanie... co o tym sądzicie ??? POZDRAIAM
Zdania sa podzielona ale z tego co sie orientuje przytulanko co drugi dzień wskazane oczywiście w tych dniach Nie potrzebna jest aż tak długa abstynencja dla plemników. Nawet mi lekarka powiedziała że najlepiej co drugi dzień ale to już sami musicie zdecydować Jakby co są testy owulacyjne i NPR. Ja stosuje i jedno i drugie i przez to zamiast nie mysleć myślę Chyba narazie odpuszcze sobie wszystko a przytulanko wtedy kiedy mamy ochotę
__________________
errare humanum est
megam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 16:50   #53
emanuella84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 60
Dot.: Jak zajść w ciążę?

Hej

I ja mam ten sam problem... Chociaż to może jeszcze nie problem, bo to dopiero drugi cykl starań. Nigdy nie obserwowałam swojego ciała, @ mam dostać 22 stycznia, marzę o tym, żeby nie dostać, ale wiem, że będzie na pewno. Mierzenie temp u mnie odpada, staram się "celować" w dni płodne i wtedy "robimy dzidziusia", to nie jest jakaś tam moja obsesja, że musi być i już. Ja wiem , że te 2 mies to nic w porównaniu, do niektórych z Was, które czekają po rok i dłużej, ale już się martwię, że może być coś nie tak.
Mam 24 lata, @ mam regularne, co 29 dni, nie wiem, czy już powinnam się wybrać do ginekologa? Co mam Mu powiedzieć? Jak rozmawiać? Byłam już nie raz, ale nigdy w tej sprawie. Słyszałam coś o oleju z wiesiołka, że niby pomaga, że śluz robi się lepszy, ale czy mogę go brać bez konsultacji z lekarzem?

Pozdrawiam i za Nas wszystkie trzymam kciuki, żeby każdej, która chce mieć bobaska udało się!
emanuella84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 17:36   #54
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jak zajść w ciążę?

Cytat:
Napisane przez emanuella84 Pokaż wiadomość
Hej

I ja mam ten sam problem... Chociaż to może jeszcze nie problem, bo to dopiero drugi cykl starań. Nigdy nie obserwowałam swojego ciała, @ mam dostać 22 stycznia, marzę o tym, żeby nie dostać, ale wiem, że będzie na pewno. Mierzenie temp u mnie odpada, staram się "celować" w dni płodne i wtedy "robimy dzidziusia", to nie jest jakaś tam moja obsesja, że musi być i już. Ja wiem , że te 2 mies to nic w porównaniu, do niektórych z Was, które czekają po rok i dłużej, ale już się martwię, że może być coś nie tak.
Mam 24 lata, @ mam regularne, co 29 dni, nie wiem, czy już powinnam się wybrać do ginekologa? Co mam Mu powiedzieć? Jak rozmawiać? Byłam już nie raz, ale nigdy w tej sprawie. Słyszałam coś o oleju z wiesiołka, że niby pomaga, że śluz robi się lepszy, ale czy mogę go brać bez konsultacji z lekarzem?

Pozdrawiam i za Nas wszystkie trzymam kciuki, żeby każdej, która chce mieć bobaska udało się!

chyba troche przesadzasz jednak po miesiacu staran .

wyluzj ,wyznacz dni plodne i na kilka dni przed nimi zacznijcie dzialać.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 19:24   #55
emanuella84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 60
Dot.: Jak zajść w ciążę?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
chyba troche przesadzasz jednak po miesiacu staran .

wyluzj ,wyznacz dni plodne i na kilka dni przed nimi zacznijcie dzialać.

Hmmm, może i przesadzam, ale boję się... My mieszkamy ze sobą już długo a gdzieś od ok 4 lat przytulamy się bez żadnego zabezpieczenia (stosunek przerywany) i nic, boję się, że może coś jest nie tak... Oboje dużo pracujemy, praca jest stresująca, no i jeszcze do tego Miś strasznie dużo pali
I jak już pisałam to wcale nie jest obsesja... "wyluzowałąm się"

A dni płodne też potrafię wyliczyć, tylko wyliczyć wg wskazówek z internetu, dopiero niedawno zaczęłam się obserwować, więc może "wyczytam" z siebie coś więcej...
emanuella84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 19:28   #56
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jak zajść w ciążę?

Cytat:
Napisane przez emanuella84 Pokaż wiadomość
Hmmm, może i przesadzam, ale boję się... My mieszkamy ze sobą już długo a gdzieś od ok 4 lat przytulamy się bez żadnego zabezpieczenia (stosunek przerywany) i nic, boję się, że może coś jest nie tak... Oboje dużo pracujemy, praca jest stresująca, no i jeszcze do tego Miś strasznie dużo pali
I jak już pisałam to wcale nie jest obsesja... "wyluzowałąm się"

A dni płodne też potrafię wyliczyć, tylko wyliczyć wg wskazówek z internetu, dopiero niedawno zaczęłam się obserwować, więc może "wyczytam" z siebie coś więcej...
no tej informacji nie podalas ze 4 lata bez zabezpieczenia ,
probujcie narazie bez stresu a za pol roku idz do lekarza i najpierw zbadaj chlopaka a potem siebie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 13:20   #57
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Jak zajść w ciążę?

A na okres starań o dzidziusia niech Miś rzuci palenie. Substancje smoliste na pewno nie pomagają jego plemnikom
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 16:49   #58
emanuella84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 60
Dot.: Jak zajść w ciążę?

Papierosy to Jego "druga miłość" No nic, postaramy się jeszcze trochę, a jak nic nie będzie wychodzić, to trzeba będzie zrobić te badania.
Możecie mi jeszcze powiedzieć na czym one polegają? U kobiety i u mężczyzny.
emanuella84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 18:38   #59
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jak zajść w ciążę?

Cytat:
Napisane przez emanuella84 Pokaż wiadomość
Papierosy to Jego "druga miłość" No nic, postaramy się jeszcze trochę, a jak nic nie będzie wychodzić, to trzeba będzie zrobić te badania.
Możecie mi jeszcze powiedzieć na czym one polegają? U kobiety i u mężczyzny.
mezczyzna oddaje sperme do badania.
kobieta przechodzi caly szereg badan od podstawowych "recznych" po monitorowanie cyklu,badanie horomnow.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 15:47   #60
Lisica1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 206
Dot.: Jak zajść w ciążę?

Czesc!A ja mam takie pytanie.Jak przebiega badanie pecherzyka?Lekarz stwierdzil u mnie prawie zupelny brak jajeczkowania,tzn moge jajeczkowac,ale albo raz na pol roku albo raz na rok.I z tego wzgledu ciezko jest trafic na ten wlasciwy dzien.Noi jutro mam takie badanie i zapomnialam sie zapytac czy mam byc na czczo.Prosze o jakas odpowiedz,bo jutro rano jade do lekarza.I jak moglby ktos powiedziec jak wyglada takie badanie,bo mi sie wydaje,ze takie samo jak usg dopochwowe.Z gory dzieki.
Lisica1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-20 19:41:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:32.