Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-14, 14:51   #2731
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

No, widzę, że nie tylko ja mam takie przypuszczenia i spostrzeżenia. Jego życie to życie dziwaka co najmniej. O reszcie niech się wypowiadają specjaliści.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 19:36   #2732
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ja też obstawiam, że Jarosław Kaczyński nie jest do końca zdrowy psychicznie. Może nie do końca z jego winy.
Życie starego kawalera, mieszkanie z coraz bardziej schorowaną matką, wielkie parcie na władzę, ściganie jakichś domniemanych lub rzeczywistych agentów sprzed kilkudziesięciu lat, typowy polski powierzchowny katolicyzm, kampania prezydencka, brat pochowany na Wawelu, wreszcie ta tragedia smoleńska...to musialo się odbić na jego psychice. I to jest przypadek dla psychologów czy psychiatrow, a nie człowiek, któremu możnaby powierzyć władzę.
Po czym to wywnioskowalas niby? po tym, ze nia ma zony tylko mieszka z kotem i mama? ze mu brat zginal? nie ma to jak byc "wszystko wiedzacym".
Chory to jest na pewno Palikot, na wladze i pieniadze. Jest bogaty, powienien byc inteligetny, bo w koncu skonczyl studia, a zachowuje sie jak Doda. Dla slawy i tego, zeby go ciagle media pokazywaly zrobilby chyba wszystko.. Jakos to wielu nie przeszkadza.
Tusk za to byl alkoholikiem i nawet syn sie od niego odwrocil i wyprowadzil z domu, przez pewien czas sie nie kontaktowali dlatego, chodzily o tym rozne przykre ploty. Jakos tez nikt tego nie wyciaga.
Jak widac kryteria "zrownowazenia" sa rozne w zaleznosci od punktu widzenia i siedzenia.

sorry, ale dziwi mnie to ze ci sie jeszcze chce udziela po kilka razy dziennie w kazdym temacie o podtekscie politycznym i jechac po PiSie.. to troche zakrawa na obsesje.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 20:02   #2733
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
Wybory zakończone, można zdjąć maskę przyjaciela wszystkich Polaków, dobrego dziadka, miłosnika lewicy, Rosjan, Gierka itp itd. Prezes wrócił do swoich starych tekstów i sposobu uprawiania polityki. Jakie szczescie, ze przegral, bo co by bylo gdyby zostal prezydentem i jako prezydent pluł na wszystkich?

Zgadzam sie w 100%. Rozumiem, że są ludzie którzy chcą oddawać hołd prezydentowi. Mają do tego prawo. Ale nie musi to być koniecznie na środku chodnika przed Pałacem Prezydenckim. Przenieść krzyż w spokojniejsze miejsce, wmurować nawet tablice, zrobić miejsce na kwiaty, znicze, niech tam się ludzie spotykają i modlą.
Jak to sie mówi "umarł król, niech żyje król". Jest nowy prezydent i on ma prawo pracować w spokoju a nie widywać nieprzyjazne tłumy przez okno. Kto chce skladać hołdy, niech to robi, ale niekoniecznie przed samym pałacem. Życie musi sie toczyc dalej, nie można z pałacu prezydenckiego zrobic muzeum ani cmentarza...
co do pierwszego akapitu... jeśli ktokolwiek dał się na to nabrać (nie chce mi się wierzyć, ale może jednak) to właśnie ma okazję poobserwować starego, dobrego prezesa Jarosława

jeśli chodzi o resztę, ja się cieszę że TV nie oglądam. Zdrowsza będę.
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 09:15   #2734
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
Po czym to wywnioskowalas niby? po tym, ze nia ma zony tylko mieszka z kotem i mama? ze mu brat zginal? nie ma to jak byc "wszystko wiedzacym".
Chory to jest na pewno Palikot, na wladze i pieniadze. Jest bogaty, powienien byc inteligetny, bo w koncu skonczyl studia, a zachowuje sie jak Doda. Dla slawy i tego, zeby go ciagle media pokazywaly zrobilby chyba wszystko.. Jakos to wielu nie przeszkadza.
Tusk za to byl alkoholikiem i nawet syn sie od niego odwrocil i wyprowadzil z domu, przez pewien czas sie nie kontaktowali dlatego, chodzily o tym rozne przykre ploty. Jakos tez nikt tego nie wyciaga.
Jak widac kryteria "zrownowazenia" sa rozne w zaleznosci od punktu widzenia i siedzenia.

sorry, ale dziwi mnie to ze ci sie jeszcze chce udziela po kilka razy dziennie w kazdym temacie o podtekscie politycznym i jechac po PiSie.. to troche zakrawa na obsesje.
Akurat, jeśli chodzi o mnie, to fakt, że nie ma żony, że mieszka z mamą i z kotem itd. mało mnie obchodzi. Fakt - czyni to z niego poniekąd ciapka no ale akurat to nie jest dla mnie główny i jedyny wyznacznik dlaczego nie lubię JK.
Ale juz taki pęd do władzy, takie kłamstwa (to podlizywanie się lewicy, jak się wyborców chciało przeciągnąc na swoją stronę, to, jak powtarzał, że "koniec wojny polsko-polskiej"), i w ogóle fobia związana z węszeniem wszędzie spisku Rosjan, ściganie agentów.. echhh... to wg mnie naprawdę niebezpieczny człowiek i gdyby on się dorwał do władzy to naprawdę Polska była by w wielkiej biedzie..

Ja natomiast szczerze dowiedziałabym sie za co tak go lubisz. Serio i nie mówię tego złosliwie...
A co do drugiego pogrubionego - naprawdę? pierwsze słyszę... daj jakiś namiar, gdzie o tym usłyszałaś? Gdzie chodziły takie różne ploty?
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 19:53   #2735
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez Sarrai Pokaż wiadomość
A
Ja natomiast szczerze dowiedziałabym sie za co tak go lubisz. Serio i nie mówię tego złosliwie...
A co do drugiego pogrubionego - naprawdę? pierwsze słyszę... daj jakiś namiar, gdzie o tym usłyszałaś? Gdzie chodziły takie różne ploty?
O ile pamietam to sam Tusk zdaje sie przyznal sie do tego przed wyborami na prezydenta i pogodzil dopiero wtedy z synem (dlatego ten wczesniej wyprowadzil sie z domu i pracowal jako kierowca autobusu w Gdansku). No wlasnie widac jak media dzialaja. Jakby to JK albo ktos PiS byl to by trabili o tym non stop przez kolejne 10 lat. Fakt, ze teraz tej informacji nie moge znalezc nigdzie w necie, byc moze wiec byla tylko plotka. Dla mnie z reszta to nie jest wazne, moze kiedys mial taki epizod w zyciu, wazne ze teraz tak, mam nadzieje, ze nie robi i do tego nie wroci.

Co do JK to ja wlasnie postrzegam go z innej strony, zadnego pedu do wladzy nie widze, Wyczekiwal swoje wiele lat na to by do tego, co dzis ma dojsc, stworzyl 2 partie, druga bardziej udana. Jakos przez te 10 pierwszych lat nie pchal sie nigdzie tak bardzo, wiec nie wiem skad to przypisywanie mu pedu do wladzy. Dla mnie to zwyczjany pan w wieku srednim, bardzo rzeczowy, inteligetny, wierny od lat tym samym ideom, nie widze w nim kompletnie nic nienormalnego, niesympatycznego. Po prostu mowi to co mysli. Polityka jest brutalna i trzeba sie z tym pogodzic i tak jest w kazdym kraju. Osobiscie nie przeszkadza mi brutalny jezyk polityki, o ile jest merytoryczne, co innego bezsensowne inwektywy i jezyk rynsztokowy, nic nie wnoszacy sensownego do zycie politycznego. Fobii w szukaniu afer tez nie widze- kazdy chyba wie, jak to nasz kraj wygladal po latach PRLu i ze przez wiele lat wszystko mozna bylo robic, bo byl taki burdel, ze nawet nie sposob bylo scigac drobnych przestepcow, a tych z wyzszej polki chronily odpowiednie osoby. Jesli cos jest podejrzane to warto to sprawdzic, a nie od razu krzyczec, ze afer nie ma i to chore wymysly. Od lat dazy do tego, zeby Polska byla normalnym krajem, gdzie mozna zalatwic cos bez lapowki i nie koniecznie majac dobre znajomosci.
A z tego co wiem to nie mieszkal cale zycie z mama, przeciez przez kilka lat pracowal w Bialymstoku, wczesniej tez mieszkal sam, dopiero jak stan matki byl gorszy przeprowadzil sie do niej, zeby nie mieszkala sama. A to ze zony nie ma.. no coz nie kazdy musi miec. Wiele malzenstw nie potrafi przetrwac nawet rok, czy to swiadczy o tym, ze ci ludzi sa juz mniej ciapowaci tylko dlatego, ze maja np. dzieci albo zone/meza? Dzis np. single to osoby niezalezne, ktore nie chca sie wiazac, kiedys bylo zupelnie inaczej, wielu ludzi bralo sluby,bo po prostu bylo wstyd byc samemu, ot taka zasciankowa mentalnosc.

Edytowane przez lea88
Czas edycji: 2010-07-15 o 19:54
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 20:06   #2736
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
O ile pamietam to sam Tusk zdaje sie przyznal sie do tego przed wyborami na prezydenta i pogodzil dopiero wtedy z synem (dlatego ten wczesniej wyprowadzil sie z domu i pracowal jako kierowca autobusu w Gdansku). No wlasnie widac jak media dzialaja. Jakby to JK albo ktos PiS byl to by trabili o tym non stop przez kolejne 10 lat. Fakt, ze teraz tej informacji nie moge znalezc nigdzie w necie, byc moze wiec byla tylko plotka. Dla mnie z reszta to nie jest wazne, moze kiedys mial taki epizod w zyciu, wazne ze teraz tak, mam nadzieje, ze nie robi i do tego nie wroci.

Co do JK to ja wlasnie postrzegam go z innej strony, zadnego pedu do wladzy nie widze, Wyczekiwal swoje wiele lat na to by do tego, co dzis ma dojsc, stworzyl 2 partie, druga bardziej udana. Jakos przez te 10 pierwszych lat nie pchal sie nigdzie tak bardzo, wiec nie wiem skad to przypisywanie mu pedu do wladzy. Dla mnie to zwyczjany pan w wieku srednim, bardzo rzeczowy, inteligetny, wierny od lat tym samym ideom, nie widze w nim kompletnie nic nienormalnego, niesympatycznego. Po prostu mowi to co mysli. Polityka jest brutalna i trzeba sie z tym pogodzic i tak jest w kazdym kraju. Osobiscie nie przeszkadza mi brutalny jezyk polityki, o ile jest merytoryczne, co innego bezsensowne inwektywy i jezyk rynsztokowy, nic nie wnoszacy sensownego do zycie politycznego. Fobii w szukaniu afer tez nie widze- kazdy chyba wie, jak to nasz kraj wygladal po latach PRLu i ze przez wiele lat wszystko mozna bylo robic, bo byl taki burdel, ze nawet nie sposob bylo scigac drobnych przestepcow, a tych z wyzszej polki chronily odpowiednie osoby. Jesli cos jest podejrzane to warto to sprawdzic, a nie od razu krzyczec, ze afer nie ma i to chore wymysly. Od lat dazy do tego, zeby Polska byla normalnym krajem, gdzie mozna zalatwic cos bez lapowki i nie koniecznie majac dobre znajomosci.
A z tego co wiem to nie mieszkal cale zycie z mama, przeciez przez kilka lat pracowal w Bialymstoku, wczesniej tez mieszkal sam, dopiero jak stan matki byl gorszy przeprowadzil sie do niej, zeby nie mieszkala sama. A to ze zony nie ma.. no coz nie kazdy musi miec. Wiele malzenstw nie potrafi przetrwac nawet rok, czy to swiadczy o tym, ze ci ludzi sa juz mniej ciapowaci tylko dlatego, ze maja np. dzieci albo zone/meza? Dzis np. single to osoby niezalezne, ktore nie chca sie wiazac, kiedys bylo zupelnie inaczej, wielu ludzi bralo sluby,bo po prostu bylo wstyd byc samemu, ot taka zasciankowa mentalnosc.
Uważasz, że chce normalności w Polsce? A ja dostrzegam, że chce śledztwa, wchodzenia w życie ludzi z butami, jeszcze ostrzejszego dyktatu moralności spod znaku religii katolickiej. Poza tym pokazał, co potrafi, gdy był u władzy. Polacy pokazali mu żółtą kartkę za ten styl rządzenia i pora, by tej formacji, ludziom zapiekłym w sobie, zdziwaczałym, potrafiącym zrobić wszystko i powiedzeić wszystko dla objęcia stołków, pokazali czerwoną. Może się nie doczekam, ale liczę na zmianę pokoleniową i że ludzie dojrzeją do mądrzejszych decyzji politycznych.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 20:21   #2737
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Uważasz, że chce normalności w Polsce? A ja dostrzegam, że chce śledztwa, wchodzenia w życie ludzi z butami, jeszcze ostrzejszego dyktatu moralności spod znaku religii katolickiej. Poza tym pokazał, co potrafi, gdy był u władzy. Polacy pokazali mu żółtą kartkę za ten styl rządzenia i pora, by tej formacji, ludziom zapiekłym w sobie, zdziwaczałym, potrafiącym zrobić wszystko i powiedzeić wszystko dla objęcia stołków, pokazali czerwoną. Może się nie doczekam, ale liczę na zmianę pokoleniową i że ludzie dojrzeją do mądrzejszych decyzji politycznych.
tak tak, panstwo policyjne wprowadzil i mehorowe znamy ta spiewke. Jak dla mnie to przez te 2 lata nie zmienilo sie nic za bardzo w naszym kraju na minus. Pare afer wyszlo na jaw i niektorzy nie potrafili sie z tym pogodzic. Teraz od paru lat rzadzi PO i co jest taka diametralna zmiana na lepsze? nie widze tez zbyt wielkiej roznicy, jesli ty widzisz to uzasadnij.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-15, 20:33   #2738
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
tak tak, panstwo policyjne wprowadzil i mehorowe znamy ta spiewke. Jak dla mnie to przez te 2 lata nie zmienilo sie nic za bardzo w naszym kraju na minus. Pare afer wyszlo na jaw i niektorzy nie potrafili sie z tym pogodzic. Teraz od paru lat rzadzi PO i co jest taka diametralna zmiana na lepsze? nie widze tez zbyt wielkiej roznicy, jesli ty widzisz to uzasadnij.
PO nie jest moją wymarzoną partią, jako, że jestem skrajną liberałką. Nie podobają mi się poglądy socjalne PIS (tu PO ma stanowczo inne poglądy), wyznaniowe (czekam na odważnych, którzy ukrócą mieszanie się czarnych w życie ludzi w tym kraju). Co zmieniło się in plus? Nie ma konferencji pana Ziobry co pięć minut, nie ma afer co pięć minut, wymiernie zmieniło się funkcjonowanie niektórych urzędów (zdanie mojego męża - ma małą firmę i łatwiej mu teraz wiele rzeczy załatwić). Polska wręcz niezauważalnie przeszła przez kryzys gospodarczy i cenię za to ministra Rostowskiego. Śledziłam jego poczynani, jestem fanką tego, jak odpierał ataki populistów wyciągających ręce po cudzą własność. Czekam na reformę służby zdrowia, czekam z utęsknieniem, uważam, że pomysł PO jest niezły, choć nieidealny. Mam nadzieję, że za rządów nowego prezydenta uda się uchwalić nową ustawę medialną, którą poprzednik zawetował.

Ode mnie konkrety.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 20:40   #2739
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
tak tak, panstwo policyjne wprowadzil i mehorowe znamy ta spiewke. Jak dla mnie to przez te 2 lata nie zmienilo sie nic za bardzo w naszym kraju na minus. Pare afer wyszlo na jaw i niektorzy nie potrafili sie z tym pogodzic. Teraz od paru lat rzadzi PO i co jest taka diametralna zmiana na lepsze? nie widze tez zbyt wielkiej roznicy, jesli ty widzisz to uzasadnij.
A atmosfera wiecznych podejrzeń, tropienia róznorakich wrogów, opluwania róznych osób i grup społecznych ( "wykształciuchy" itp.), dzielenie społeczeństwa? A wieczna nagonka pod przywództwem pana Ziobry, tropienie nieistniejących afer? Sprawa doktora G, i zniszczenie polskiej transplantologii? a Blida? Opinia kraju zaściankowego, pośmiewiska Europy?To wszystko według Ciebie było dobre?
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 21:21   #2740
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Wymiernie zmieniło się funkcjonowanie niektórych urzędów (zdanie mojego męża - ma małą firmę i łatwiej mu teraz wiele rzeczy załatwić). Polska wręcz niezauważalnie przeszła przez kryzys gospodarczy i cenię za to ministra Rostowskiego. Śledziłam jego poczynani, jestem fanką tego, jak odpierał ataki populistów wyciągających ręce po cudzą własność. Czekam na reformę służby zdrowia, czekam z utęsknieniem, uważam, że pomysł PO jest niezły, choć nieidealny. Mam nadzieję, że za rządów nowego prezydenta uda się uchwalić nową ustawę medialną, którą poprzednik zawetował.

Ode mnie konkrety.
Ja zmiany urzedow nie zauwazylam - moj TZ tez ma mala firme i wszystko zalezy od urzedu i jego wladz- w jednym lepiej, w drugim gorzej, ale reformy PO niewiele usprawnily. Jedno okienko oczywiscie nie jest zadnym jednym okienkiem.. szkoda, bo PO mialo swego czasu caly pakiet tego typu reform, ktore lezaly w teczce pare dobrych lat, co jakis czas pojawialy sie w sejmie, ale nie mogly wejsc w zycie, bo byly niedopracowane (chociaz pomysly ogolnie mialy bardzo dobre zalozenia, szkoda, z wiekszosci z nich nie dopracowano do dzis..). Konferencje prasowe mnie nie raza. Wole to niz widziec premiera wlasnego rzadu raz na 2 miesiace w TV, szczegolnie, ze jego brak daje sie we znaki jak cos dramatycznego sie dzieje w kraju. To,z e kryzys nie dal sie we znaki to bujda na resorach- mnostwo ludzi stracilo prace, nowej porownywalnej ciezko bylo znalezc. Wszystkie wskazniki w gospodarce pogorszyly sie. Byc moze to u nas jest lepiej bo nie mamy wlasnie euro, a nie dlatego,ze rzad Tuska tak swietnie dziala. Ekonomisci ciagle krytykuja Rostowskiego, UE wytyka nam szereg bledow, za ktore mozemy slono zaplacic. Co do mediow to juz widac po pierwszych kandydatach do KRRiT jakie beda niezalezne..
no ale coz.

co do zniszczenia polskiej transprantologii, czy tam lekarzy polskich to chyba jakas kpina. Od dawna bylo wiadomo, ze co ktorys lekarz bierze kase za kazdy powazny zabieg, za lepsze leki. Ludzie od dawna byli tym zmeczeni. Do tego moda na dawanie "drogich prezentow". Na zachodzie to jest nie do pomyslenia, ale w Polsce ukrócenie takich zwyczajow to zamach w medycyne .

co do tropienia afer przeciez to jasne, ze nie wszystkie byly takie "nieistniejace".. no ale kazdy ma prawo uwazac to co chce i widziec to co chce.

a co do stosunkow mn to teraz wcale nie jest lepiej. Jakos nie widze, zeby ktores panstwa tak bardzo nas zapalalo do nas miloscia po upadku rzadu PiS.
No i chyba jednak PiS nie dostal zoltej kartki, bo poparcie dla Kaczynskiego i PiS wzroslo, a dla PO spadlo.

no i afery tez za PO/przez PO sa i byly- np. z p Miodowiczem w roli glownej a propos Cimoszewicza (wyssana z palca), wieczne afery, ktore probuje krecic Palikot, oskarzenia ze wyborcy PiS to ciemniaki, mohery i biedota.

Edytowane przez lea88
Czas edycji: 2010-07-15 o 21:37
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 22:24   #2741
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Lea, widać czyją politykę popierasz, więc rządy tego rodzaju Cię nie rażą. A mnie, Hawę czy Vixen rażą. I tyle. Kaczyńskiemu mówię nie.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-15, 22:37   #2742
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Lea, widać czyją politykę popierasz, więc rządy tego rodzaju Cię nie rażą. A mnie, Hawę czy Vixen rażą. I tyle. Kaczyńskiemu mówię nie.
ale ja nie mowie, zeby mowic tej polityce "tak". Wiadomo, ze jest demokracja i kazdy moze popierac kogo chce. Tyle po co te inwektywy "ze Kaczynski ma problemy psychiczne itp.'. Przeciez tego sie czepialam. Bo merytoryczny spor o dzialaniach politycznych sa dla mnie zawsze dopuszczalne, choc nie zawsze musze sie zgadzac z druga osoba w tym temacie.

PS: Skonfrontowalam "plotke o alkoholizmie Tuska" i wszyscy z ktorymi rozmawiam mowia,ze tez to pamietaja, jak Tusk sie przyznawal ..troche dziwi mnie to, ze teraz nic o tym znalezc nie mozna..
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 22:46   #2743
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
J
co do zniszczenia polskiej transprantologii, czy tam lekarzy polskich to chyba jakas kpina. Od dawna bylo wiadomo, ze co ktorys lekarz bierze kase za kazdy powazny zabieg, za lepsze leki. Ludzie od dawna byli tym zmeczeni. Do tego moda na dawanie "drogich prezentow". Na zachodzie to jest nie do pomyslenia, ale w Polsce ukrócenie takich zwyczajow to zamach w medycyne .
pomijam resztę wypowiedzi bo to kwestia upodobań politycznych i dyskusja nie ma sensu - ani my Ciebie nie przekonamy, ani Ty nas.
Ale co do transplantologii, Ziobro narobił takiego smrodu...

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ5.nsf/main/37414359
kojarzysz fakty?

edit: jakby się komuś nie chciało czytać:
"Jednakże w roku 2007 nastąpiło załamanie się tej tendencji i od trzech miesięcy obserwujemy stały spadek liczby pobieranych narządów, a tym samym i wykonywanych przeszczepień o około 30%. Przyczyny tych tendencji spadkowych są wielowątkowe, jednakże za zasadniczą przyjmuje się niekorzystną dla transplantologii akcję medialną prowadzoną szczególnie w ostatnich trzech miesiącach br. "

Minęły trzy lata. Poczytaj jak to teraz wygląda. Smród pozostał...

Edytowane przez Alvesta
Czas edycji: 2010-07-15 o 22:49
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 23:03   #2744
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez Alvesta Pokaż wiadomość
pomijam resztę wypowiedzi bo to kwestia upodobań politycznych i dyskusja nie ma sensu - ani my Ciebie nie przekonamy, ani Ty nas.
Ale co do transplantologii, Ziobro narobił takiego smrodu...

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ5.nsf/main/37414359
kojarzysz fakty?
z mownicy sejmowej to juz nie jedne dane mozna bylo usluszec.. nie rzadko mijaly sie one z prawda. Wolalabym gdzies znalezc te dane na oficjalnej stronie ministerstwa albo jakiejs instytucji publicznej, ktora przeprowadza takie badania z uwzglednieniem wszystkich obiektywnych czynnikow- ciekawe jak to sprawdzili, ze akurat ci ludzie nie oddaja narzadow z powodu afery?
ja znalazlam taki artykul za to : Wielu chorych umiera w oczekiwaniu na przeszczep, szpitale nie zgłaszają dawców z powodu barier administracyjnych, finansowych lub z braku odpowiedniego personelu - mówiła dr Dorota Lewandowska, kierownik krajowej listy oczekujących na przeszczep. Jak widac nie tylko to wplywa, ale latwiej zwalic na PIS niz reformowac sluzbe zdrowia.

Juz wiele razy pisalam, ze nie probuje przekonac nikogo do moich pogladow i na odwrot. Co nie zmienia faktu, ze nadal nie rozumiem na jakiej podstawie ktos nazywa Kaczynskiego czlowiekiem z problemami psychicznymi..a Polske krajem koltunstwa i krzyza.. cytowac wypowiedzi Vixen tego typu mozna by dlugo.

Edytowane przez lea88
Czas edycji: 2010-07-15 o 23:06
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 23:20   #2745
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
z mownicy sejmowej to juz nie jedne dane mozna bylo usluszec.. nie rzadko mijaly sie one z prawda. Wolalabym gdzies znalezc te dane na oficjalnej stronie ministerstwa albo jakiejs instytucji publicznej, ktora przeprowadza takie badania z uwzglednieniem wszystkich obiektywnych czynnikow- ciekawe jak to sprawdzili, ze akurat ci ludzie nie oddaja narzadow z powodu afery?
ja znalazlam taki artykul za to : Wielu chorych umiera w oczekiwaniu na przeszczep, szpitale nie zgłaszają dawców z powodu barier administracyjnych, finansowych lub z braku odpowiedniego personelu - mówiła dr Dorota Lewandowska, kierownik krajowej listy oczekujących na przeszczep. Jak widac nie tylko to wplywa, ale latwiej zwalic na PIS niz reformowac sluzbe zdrowia.
problem transplantologii jest niewątpliwie złożony, ale znów zacytuję: "Jak zapewnia prof. Magdalena Durlik z Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego, brak zgody krewnych to przyczyna tylko kilkunastu procent odstąpień od pobrania narządów. Prawdziwą barierą jest lęk lekarzy, który ma być pokłosiem sprawy kardiochirurga Mirosława G. W opinii prof. Durlik zaowocowało to tym, że lekarze wolą odstąpić od pobrania niż narazić się na oskarżenie o uśmiercenie dawcy."

i kolejny (20027 r.) "Dzień Donacji to okazja, by przyjrzeć się sytuacji w polskiej transplantologii, którą na początku tego roku dotknął kryzys. W wyniku m.in. opisywanej w mediach historii przekazania trzem biorcom nowotworu wraz ze wszczepianym narządem, a przede wszystkim głośnego aresztowania kardiochirurga dr. G. program przeszczepiania narządów w Polsce w dużej mierze się załamał. - Pozycję naszej transplantologii budowaliśmy mozolnie, krok po kroku, przez dziesięć lat i mieliśmy prawdziwe sukcesy - mówił wczoraj w Warszawie prof. Janusz Wałaszewski, dyrektor Poltransplantu. - Notowaliśmy 1200-1300 przeszczepów rocznie, co dawało nam niezłą pozycję w Europie. W tym roku to wszystko wzięło w łeb, a obawiam się, że na odrobienie strat przyjdzie długo poczekać - dodał Wałaszewski"

więc lea88, akurat w tym zakresie racji nie masz. No ale nie ma sensu dalej offtopować, bo wątek o katastrofie...
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 07:19   #2746
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Alvesta- no nie wiem w czym tak racji nie mam. Podaje inny czynnik, ktory wplywa na niska liczne przeszczepow, bo jak nawet sa dawcy to i tak ich nie mozna dokonac. Wiec w czym nie mam racji? Rozumiem, ze to jednak PIS w 100% winien nadal

co do katastrofy to jestem ciekawa czy stenogramy ponownie ujrza swiatlo dzienne, bo warto by poznac prawdziwosc rzekomych przeciekow, ktore z dnia na dzien zmieniaja tresc i sa wyrwane z kontekstu.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 09:08   #2747
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
Juz wiele razy pisalam, ze nie probuje przekonac nikogo do moich pogladow i na odwrot. Co nie zmienia faktu, ze nadal nie rozumiem na jakiej podstawie ktos nazywa Kaczynskiego czlowiekiem z problemami psychicznymi..a Polske krajem koltunstwa i krzyza.. cytowac wypowiedzi Vixen tego typu mozna by dlugo.
Bo Polska jest krajem kołtuństwa.
Nie mam nic przeciwko wartościom katolickim, pod warunkiem, że są wcielane w życie te prawdziwe, jak miłość do bliźniego, szacunek do wszystkich ludzi.
A nie wycieranie sobie gęby tymi wartościami i przypisywanie sobie z powodu bycia katolikiem wyższości nad wszystkimi inaczej myślącymi.
Poczytaj wypowiedzi tych ludzi:
http://wyborcza.pl/1,76842,8139133,T...d_krzyzem.html
Przecież to są właśnie "katolicy".

Dlaczego Jarosław Kaczyński, który ma taką moc, nie zrobi z tą aferą z krzyżem porządku, nie zaapeluje do ludzi o przeniesienie krzyża w odpowiednie miejsce, na cmentarz lub do kościoła? Dlaczego kościół umywa od tego ręce i nie rozstrzygnie tej kwestii? Dlaczego nie zorganizują tego razem z Kaczyńskim, przypuszczam też sporą częścią rządu, ktora chętnie przystałaby na to rozwiązanie? Bo zarówno Kaczyńskiemu, PiSowi i w dużym stopniu Kościołowi zależy na tym, żeby jeszcze nakręcać tę spiralę nienawisci i dzielić naród.


Akcja Ziobry z dr G zrobiona była skandalicznie, wyrokowanie przez ministra sprawiedliwości na konferencjach prasowych PRZED jakimkolwiek procesem, jeżeli tego nie rozumiesz, to zwyczajnie nie rozumiesz zasad rządzących cywilizowanym demokartycznym panstwem prawa.

Edytowane przez _vixen_
Czas edycji: 2010-07-16 o 09:10
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 10:02   #2748
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
Alvesta- no nie wiem w czym tak racji nie mam. Podaje inny czynnik, ktory wplywa na niska liczne przeszczepow, bo jak nawet sa dawcy to i tak ich nie mozna dokonac. Wiec w czym nie mam racji? Rozumiem, ze to jednak PIS w 100% winien nadal

co do katastrofy to jestem ciekawa czy stenogramy ponownie ujrza swiatlo dzienne, bo warto by poznac prawdziwosc rzekomych przeciekow, ktore z dnia na dzien zmieniaja tresc i sa wyrwane z kontekstu.
Ja tez mam nadzieje, ze opublikują całość stenogramów a nie tak "rzucają" po trochu jakieś przecieki...

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Bo Polska jest krajem kołtuństwa.
Nie mam nic przeciwko wartościom katolickim, pod warunkiem, że są wcielane w życie te prawdziwe, jak miłość do bliźniego, szacunek do wszystkich ludzi.
A nie wycieranie sobie gęby tymi wartościami i przypisywanie sobie z powodu bycia katolikiem wyższości nad wszystkimi inaczej myślącymi.
Poczytaj wypowiedzi tych ludzi:
http://wyborcza.pl/1,76842,8139133,T...d_krzyzem.html
Przecież to są właśnie "katolicy".

Dlaczego Jarosław Kaczyński, który ma taką moc, nie zrobi z tą aferą z krzyżem porządku, nie zaapeluje do ludzi o przeniesienie krzyża w odpowiednie miejsce, na cmentarz lub do kościoła? Dlaczego kościół umywa od tego ręce i nie rozstrzygnie tej kwestii? Dlaczego nie zorganizują tego razem z Kaczyńskim, przypuszczam też sporą częścią rządu, ktora chętnie przystałaby na to rozwiązanie? Bo zarówno Kaczyńskiemu, PiSowi i w dużym stopniu Kościołowi zależy na tym, żeby jeszcze nakręcać tę spiralę nienawisci i dzielić naród.
Podpisuję się pod wszystkim co napisałaś.
Kaczyńskiemu afera z krzyżem jest na rękę, bo sprawa katastrofy dzięki temu jest cały czas na ustach wszystkich. Poza tym przy okazji zawsze można komuś dowalić (chociażby Komorowskiemu, który chciałby przeniesienia krzyża). Nie ma jak to jakiś wróg, jakieś zagrożenie, przeciwko któremu można organizować ludzi , zwłaszcza o skrajnych prawicowych, radiomaryjnych poglądach. Atmosfera się podgrzewa, aż nie chce myśleć co będzie jak sie zdecydują na przeniesienie krzyża, nie zdziwiłabym się jakby doszło przy tym do szarpaniny...
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 10:22   #2749
blebleble22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 948
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
Po czym to wywnioskowalas niby? po tym, ze nia ma zony tylko mieszka z kotem i mama? ze mu brat zginal? nie ma to jak byc "wszystko wiedzacym".
Chory to jest na pewno Palikot, na wladze i pieniadze. Jest bogaty, powienien byc inteligetny, bo w koncu skonczyl studia, a zachowuje sie jak Doda. Dla slawy i tego, zeby go ciagle media pokazywaly zrobilby chyba wszystko.. Jakos to wielu nie przeszkadza.
Tusk za to byl alkoholikiem i nawet syn sie od niego odwrocil i wyprowadzil z domu, przez pewien czas sie nie kontaktowali dlatego, chodzily o tym rozne przykre ploty. Jakos tez nikt tego nie wyciaga.
Jak widac kryteria "zrownowazenia" sa rozne w zaleznosci od punktu widzenia i siedzenia.

sorry, ale dziwi mnie to ze ci sie jeszcze chce udziela po kilka razy dziennie w kazdym temacie o podtekscie politycznym i jechac po PiSie.. to troche zakrawa na obsesje.
Tak, ja też o tym słyszałam. To mówił chyba w wywiadzie w Vivie (albo Gali), ale nie jestem pewna.
blebleble22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-16, 10:27   #2750
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Bo Polska jest krajem kołtuństwa.
Nie mam nic przeciwko wartościom katolickim, pod warunkiem, że są wcielane w życie te prawdziwe, jak miłość do bliźniego, szacunek do wszystkich ludzi.
A nie wycieranie sobie gęby tymi wartościami i przypisywanie sobie z powodu bycia katolikiem wyższości nad wszystkimi inaczej myślącymi.
Poczytaj wypowiedzi tych ludzi:
http://wyborcza.pl/1,76842,8139133,T...d_krzyzem.html
Przecież to są właśnie "katolicy".

Dlaczego Jarosław Kaczyński, który ma taką moc, nie zrobi z tą aferą z krzyżem porządku, nie zaapeluje do ludzi o przeniesienie krzyża w odpowiednie miejsce, na cmentarz lub do kościoła? Dlaczego kościół umywa od tego ręce i nie rozstrzygnie tej kwestii? Dlaczego nie zorganizują tego razem z Kaczyńskim, przypuszczam też sporą częścią rządu, ktora chętnie przystałaby na to rozwiązanie? Bo zarówno Kaczyńskiemu, PiSowi i w dużym stopniu Kościołowi zależy na tym, żeby jeszcze nakręcać tę spiralę nienawisci i dzielić naród.


Akcja Ziobry z dr G zrobiona była skandalicznie, wyrokowanie przez ministra sprawiedliwości na konferencjach prasowych PRZED jakimkolwiek procesem, jeżeli tego nie rozumiesz, to zwyczajnie nie rozumiesz zasad rządzących cywilizowanym demokartycznym panstwem prawa.
Ja nie mam nic przeciwko katolicyzmowi o ile nie wpływa realnie na prawodawstwo kraju. Typu: blokowanie in vitro, religia katolicka w szkole, decydowanie księży o brzuchach i macicach kobiet, o prawach homoseksualistów... wymieniać można długo.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 10:36   #2751
blebleble22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 948
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Bo Polska jest krajem kołtuństwa.
Dopóki nie przestaniemy tak mówić o sobie, inni nie przestaną tak mówić o nas. Żyjesz w tym kraju, więc jesteś składnikiem tego kołtuństwa. A jeśli myślisz nie, ja jestem lepsza, mnie to nie dotyczy to jesteś w błędzie (wiesz, każdy myśli o sobie, że jest lepszy/mądrzejszy od reszty ludzi - tacy jesteśmy). Więc przestańmy obrażać siebie i nasz kraj. Lepiej mówić o faktach a nie wytaczać takie pejoratywne określenia.

Kiedyś był pomysł tego, żeby w szkołach uczyć ludzi jak nauczyć się mądrze odbierać reklamy, odróżniać prawdę od chwytów reklamowych. Uważam, że powinno się również uczyć takiego nieco bardziej zrównoważonego odbioru mediów, bo niektórzy chłoną ich informacje bezkrytycznie jak gąbka. I nie chodzi mi tu o vixen. Tak po prostu chciałam podzielić się moim zdaniem
blebleble22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 10:37   #2752
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Ja nie mam nic przeciwko katolicyzmowi o ile nie wpływa realnie na prawodawstwo kraju. Typu: blokowanie in vitro, religia katolicka w szkole, decydowanie księży o brzuchach i macicach kobiet, o prawach homoseksualistów... wymieniać można długo.
Zgadzasie w 100%!
Przecież jesteśmy państwem świeckim..
Zresztą nie rozumiem jednej rzeczy, nawet jeśli jestem głęboko wierzącym katolikiem i państwo moje zechce finansować metodę in vitro, pozwoli na aborcje w pełnym zakresie - to ja i tak rozważe te sprawy we własnym sumieniu i postąpie zgodnie z nim i moją wiarą. Prawda? I nie bedzie miało na to wpływu co państwo zezwala co nie..
Czy może działa to na zasadzie: ja nie moge to nikt też nie może.. taki pies ogrodnika
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 10:55   #2753
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez blebleble22 Pokaż wiadomość
Dopóki nie przestaniemy tak mówić o sobie, inni nie przestaną tak mówić o nas. Żyjesz w tym kraju, więc jesteś składnikiem tego kołtuństwa. A jeśli myślisz nie, ja jestem lepsza, mnie to nie dotyczy to jesteś w błędzie (wiesz, każdy myśli o sobie, że jest lepszy/mądrzejszy od reszty ludzi - tacy jesteśmy). Więc przestańmy obrażać siebie i nasz kraj. Lepiej mówić o faktach a nie wytaczać takie pejoratywne określenia.
A za co ja mam odpowiadać zbiorowo? Przecież przytoczyłam fakty na poparcie mojej tezy.
Czy to ja wyzywam homoseksualistów, Żydów i Tuska pod krzyżem przy Pałacu Prezydenckim? Czy to ja w niedzielę lecę do kościoła, a przez cały tydzień rowno jadę po sąsiadach? Czy to ja byłabym w stanie bić po twarzy i wyzywac od dziwek moje dziecko, bo uprawia seks przed slubem (patrz watek na Intymnym)? Czy to ja wypowiadam opinie, że "ślub cywilny to nie ślub", tym samym deprecjonując go i skłaniając nawet niewierzących do ślubu kościelnego? Nie, nie poczuwam się do winy.

Nie oskarżam tych katolikow, którzy wcielają faktycznie w życie poglądy odnośnie miłości bliźniego i tak dalej. Nie bronię im mieć swojego zdania odnośnie aborcji, homoseksualistów DOPÓKI siłą fizyczną, przymusem i obelgami nie prezentują wszystkim tego zdania.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 11:06   #2754
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez blebleble22 Pokaż wiadomość
Dopóki nie przestaniemy tak mówić o sobie, inni nie przestaną tak mówić o nas. Żyjesz w tym kraju, więc jesteś składnikiem tego kołtuństwa. A jeśli myślisz nie, ja jestem lepsza, mnie to nie dotyczy to jesteś w błędzie (wiesz, każdy myśli o sobie, że jest lepszy/mądrzejszy od reszty ludzi - tacy jesteśmy). Więc przestańmy obrażać siebie i nasz kraj. Lepiej mówić o faktach a nie wytaczać takie pejoratywne określenia.

Kiedyś był pomysł tego, żeby w szkołach uczyć ludzi jak nauczyć się mądrze odbierać reklamy, odróżniać prawdę od chwytów reklamowych. Uważam, że powinno się również uczyć takiego nieco bardziej zrównoważonego odbioru mediów, bo niektórzy chłoną ich informacje bezkrytycznie jak gąbka. I nie chodzi mi tu o vixen. Tak po prostu chciałam podzielić się moim zdaniem
To się nazywa edukacja medialna. Oprócz tego w szkołach należałoby wprowadzić nauczanie information literacy - edukację informacyjną, jak wyszukiwać, gromadzić, oceniać, sprawdzać, rozpowszechniać i używać informacji. Przecież ogół społeczeństwa wierzy w to, co wyszuka w Googlu... bezrefliksyjnie, a potem nie umie tej informacji poprawnie zacytować albo wykorzystuje niezgodnie z prawem. Tak na marginesie.

Cytat:
Napisane przez kulbit Pokaż wiadomość
Zgadzasie w 100%!
Przecież jesteśmy państwem świeckim..
Zresztą nie rozumiem jednej rzeczy, nawet jeśli jestem głęboko wierzącym katolikiem i państwo moje zechce finansować metodę in vitro, pozwoli na aborcje w pełnym zakresie - to ja i tak rozważe te sprawy we własnym sumieniu i postąpie zgodnie z nim i moją wiarą. Prawda? I nie bedzie miało na to wpływu co państwo zezwala co nie..
Czy może działa to na zasadzie: ja nie moge to nikt też nie może.. taki pies ogrodnika
Kulbitku, jak zwykle się z Tobą w pełni zgadzam. Niech sobie będą nakazy religijne. Ale przestrzegane we wspólnocie wierzących. Nikt nikomy aborcji ani in vitro nie nakaże, nie nakaże żyć w związku homoseksualnym. Ale są wśród nas ludzie o innych przekonaniach, o innych marzeniach, o różnych stylach życia. I są częścią naszego społeczeństwa.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 11:18   #2755
blebleble22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 948
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A za co ja mam odpowiadać zbiorowo? Przecież przytoczyłam fakty na poparcie mojej tezy.
Czy to ja wyzywam homoseksualistów, Żydów i Tuska pod krzyżem przy Pałacu Prezydenckim? Czy to ja w niedzielę lecę do kościoła, a przez cały tydzień rowno jadę po sąsiadach? Czy to ja byłabym w stanie bić po twarzy i wyzywac od dziwek moje dziecko, bo uprawia seks przed slubem (patrz watek na Intymnym)? Czy to ja wypowiadam opinie, że "ślub cywilny to nie ślub", tym samym deprecjonując go i skłaniając nawet niewierzących do ślubu kościelnego? Nie, nie poczuwam się do winy.

Nie oskarżam tych katolikow, którzy wcielają faktycznie w życie poglądy odnośnie miłości bliźniego i tak dalej. Nie bronię im mieć swojego zdania odnośnie aborcji, homoseksualistów DOPÓKI siłą fizyczną, przymusem i obelgami nie prezentują wszystkim tego zdania.
Ja pisałam ogólnie, nie chciałam zmuszać Cię do takich wyznań

W każdym kraju znajdą się ludzie, o których tu piszesz, co nie oznacza, że można nazywać go krajem kołtuństwa. Szczególnie, jeśli samemu się w nim mieszka. Ja uważam, że w ten sposób rozpowszechniamy złe opinie o naszym kraju bardziej, niż rządy Kaczyńskich. Bo jednak, moim zdaniem, większe znaczenie ma to, co ludzie mówią między sobą, niż politycy w danym kraju czy jakieś jednostkowe, negatywne wydarzenia - te zdarzają się wszędzie, nie tylko u nas. A wyprzeć się tego w swojej głowie i znaleźć argumenty potrafi każdy, tak jesteśmy skonstruowani. Tyle.

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
To się nazywa edukacja medialna. Oprócz tego w szkołach należałoby wprowadzić nauczanie information literacy - edukację informacyjną, jak wyszukiwać, gromadzić, oceniać, sprawdzać, rozpowszechniać i używać informacji. Przecież ogół społeczeństwa wierzy w to, co wyszuka w Googlu... bezrefliksyjnie, a potem nie umie tej informacji poprawnie zacytować albo wykorzystuje niezgodnie z prawem. Tak na marginesie.

Wiem

Na studiach jest już obowiązkowy kurs dotyczący wykorzystywania własności intelektualnej (to odnośnie tego cytowania czy wykorzystywania niezgodnie z prawem). Faktycznie, powinni tego uczyć również na niższych szczeblach edukacji.
blebleble22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 11:28   #2756
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Kulbitku, jak zwykle się z Tobą w pełni zgadzam. Niech sobie będą nakazy religijne. Ale przestrzegane we wspólnocie wierzących. Nikt nikomy aborcji ani in vitro nie nakaże, nie nakaże żyć w związku homoseksualnym. Ale są wśród nas ludzie o innych przekonaniach, o innych marzeniach, o różnych stylach życia. I są częścią naszego społeczeństwa.
Dokładnie! I przecież katolicka religia nie ma na celu piętnowania każdej odmienności..
A główne przykazanie o miłości blizniego, wg mnie do czegoś zobowiązuje..
Widzę niestety w wielu katolikach dużo zajadłości w czynach i słowach, wiele nienawiści dla odmienności.. i nie mówie tutaj jedynie o tym co serwują nam media, ale o moich własnych doświadczeniach..
Jeśli katolik przestrzega określonych nakazów z własnej nieprzymuszonej woli, nie może jednocześnie na siłę chcieć się narzucim ich ogółowi. Nie tędy droga
Ja generalnei jestem jednostką, która bardzo trudno przyjmuje wszelkie nakazy, bunt mi sie rodzi od razu
Uważam, ze każda kobieta ma prawo decydować o sobie, każda para ma prawo decydować o metodzie leczenia bezpłodności (bo in vitro jest taką metodą, gdy inne zawodzą), każdy człowiek ma prawo sypiać z kim chce, jesli tylko ta osoba nie jest dzieckiem, każdy ma prawo wieszać krzyż we własnym domu, ale nie koniecznie musi tymi krzyża obwieszać miejsce pracy, bo są osoby, które wyznają inne religie itp itd

Nie chce czuć się we własnym kraju jak w więzeniu, gdzie za odmienne poglądy, za inność potępia sie ludzi.. nie oczekuje zrozumienia dla moich poglądów czy decyzji, ale oczekuje wolności w ich podejmowaniu.
A takie zakazy, jak np. słynny pomyłs zakazu in vitro(!!!), prowadzą do ograniczenia naszej wolności! I są serwowane nam przez ludzi, których Bóg zawsze mówi o "wolnej woli"... Jak to wszystko sie kupy nie trzyma
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 11:52   #2757
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez blebleble22 Pokaż wiadomość
Ja pisałam ogólnie, nie chciałam zmuszać Cię do takich wyznań

W każdym kraju znajdą się ludzie, o których tu piszesz, co nie oznacza, że można nazywać go krajem kołtuństwa. Szczególnie, jeśli samemu się w nim mieszka. Ja uważam, że w ten sposób rozpowszechniamy złe opinie o naszym kraju bardziej, niż rządy Kaczyńskich. Bo jednak, moim zdaniem, większe znaczenie ma to, co ludzie mówią między sobą, niż politycy w danym kraju czy jakieś jednostkowe, negatywne wydarzenia - te zdarzają się wszędzie, nie tylko u nas. A wyprzeć się tego w swojej głowie i znaleźć argumenty potrafi każdy, tak jesteśmy skonstruowani. Tyle.

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------


Wiem

Na studiach jest już obowiązkowy kurs dotyczący wykorzystywania własności intelektualnej (to odnośnie tego cytowania czy wykorzystywania niezgodnie z prawem). Faktycznie, powinni tego uczyć również na niższych szczeblach edukacji.
Uważam, że samo wykorzystywanie to za mało. 98 % Polaków szukając informacji (jakiejkolwiek, w tym naukowej, branżowej, biznesowej) wykorzystuje Googla. A są lepsze narzędzia. Uważam, że ten fakt powinien być przedmiotem powszechnej edukacji. Ale to na inną dyskusję.

Cytat:
Napisane przez kulbit Pokaż wiadomość
Dokładnie! I przecież katolicka religia nie ma na celu piętnowania każdej odmienności..
A główne przykazanie o miłości blizniego, wg mnie do czegoś zobowiązuje..
Widzę niestety w wielu katolikach dużo zajadłości w czynach i słowach, wiele nienawiści dla odmienności.. i nie mówie tutaj jedynie o tym co serwują nam media, ale o moich własnych doświadczeniach..
Jeśli katolik przestrzega określonych nakazów z własnej nieprzymuszonej woli, nie może jednocześnie na siłę chcieć się narzucim ich ogółowi. Nie tędy droga
Ja generalnei jestem jednostką, która bardzo trudno przyjmuje wszelkie nakazy, bunt mi sie rodzi od razu
Uważam, ze każda kobieta ma prawo decydować o sobie, każda para ma prawo decydować o metodzie leczenia bezpłodności (bo in vitro jest taką metodą, gdy inne zawodzą), każdy człowiek ma prawo sypiać z kim chce, jesli tylko ta osoba nie jest dzieckiem, każdy ma prawo wieszać krzyż we własnym domu, ale nie koniecznie musi tymi krzyża obwieszać miejsce pracy, bo są osoby, które wyznają inne religie itp itd

Nie chce czuć się we własnym kraju jak w więzeniu, gdzie za odmienne poglądy, za inność potępia sie ludzi.. nie oczekuje zrozumienia dla moich poglądów czy decyzji, ale oczekuje wolności w ich podejmowaniu.
A takie zakazy, jak np. słynny pomyłs zakazu in vitro(!!!), prowadzą do ograniczenia naszej wolności! I są serwowane nam przez ludzi, których Bóg zawsze mówi o "wolnej woli"... Jak to wszystko sie kupy nie trzyma


Ja jestem osobą, która wobec narzuconego zachowuje się dokładnie odwrotnie, dostaje rogów i robi na przekór.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 12:14   #2758
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość


Ja jestem osobą, która wobec narzuconego zachowuje się dokładnie odwrotnie, dostaje rogów i robi na przekór.
hahahahha to mamy tak samo
ja lubię takie rogade dusze
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 13:16   #2759
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

Cytat:
Napisane przez kulbit Pokaż wiadomość
hahahahha to mamy tak samo
ja lubię takie rogade dusze
Dołaczę się z przyjemnością do tego grona rogatych dusz;-)
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 20:32   #2760
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: Katastrofa pod Smoleńskiem - cz. II

... a kiedyś ten wątek dotyczył katastrofy pod Smoleńskiem....!!
__________________
tkwiąc w depresji!!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-27 02:37:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:05.