sala na wesele, katowice i okolice - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-08, 14:02   #1
limonka1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 155

sala na wesele, katowice i okolice


Cześć potrzebuję pomocy... Otóż zaręczyliśmy się z TŻ i chcemy ustalić datę ślubu. Nasz problem polega na tym, że nie chodziliśmy na żadne wesela i nie orientujemy się gdzie są jakieś fajne sale na wesele z DOBRYM jedzeniem. Czy moglibyście nam coś podpowiedzieć? Interesuje nas sala na ok. 80 osób. z ładnym wystrojem i dobrą kuchnią w Katowicach lub okolicach. Najlepiej byłoby gdyby była jeszcze tam możliwość noclegu ale nie jest to warunek konieczny. Proszę, podpowiedzcie coś...
limonka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 15:05   #2
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice

Mogę polecić hotel Cumulus w Będzinie. Byłam tam 2 razy na weselu, mają kilka sal do wyboru i ładny wystrój. Jedzenie - bajka, po prostu pyszne.
Moja siostra miała wesele w Restauracji Wena w Katowicach-Ochojcu, ale tyle osób się tam nie zmieści. Jest tam kilka pokoi na noclegi i jedzenie dobre, wystrój - standardowy.
Ja będę mieć wesele w Rybniku w hotelu Biały Dom także nie wiem jeszcze jak z jedzeniem.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 21:07   #3
klarnetos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 331
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice

A ja szczerze polecam Catamaran w Dąbrowie Górniczej.
Ślub miałam w Katowicach, ale wesele tam i nie zamieniłabym tego lokalu na żaden inny.
Jedzenie pyszne, w ogromnych ilościach i tanie noclegi na terenie ośrodka.
Z resztą zamieściłam już swoją opinię w innym wątku:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=245981&page=21
klarnetos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 13:14   #4
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice

ja polecam KiM w Katowicach

więcej sal https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=245981
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia

Edytowane przez niunia32
Czas edycji: 2010-08-10 o 09:04
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 19:02   #5
1985olka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice

Cytat:
Napisane przez Ariena Pokaż wiadomość
Mogę polecić hotel Cumulus w Będzinie. Byłam tam 2 razy na weselu, mają kilka sal do wyboru i ładny wystrój. Jedzenie - bajka, po prostu pyszne.
Moja siostra miała wesele w Restauracji Wena w Katowicach-Ochojcu, ale tyle osób się tam nie zmieści. Jest tam kilka pokoi na noclegi i jedzenie dobre, wystrój - standardowy.
Ja będę mieć wesele w Rybniku w hotelu Biały Dom także nie wiem jeszcze jak z jedzeniem.
Polecam Ci salę w Hotelu Laguna w Niewieszy koło Gliwic zjazd nad jeziorkiem Pławniowice. Byłam tam na weselu 3 tygodnie temu u znajomych. Świetna lokalizacja z dobrym dojazdem z Katowic, jedzonko jak najbardziej polecam, świetnie dobrane menu, znajdziesz tam także noclegi w hotelu. Z tego co wiem to maja zniżki dla gosci weselnych. Niestey nie wiem jakie sa tam ceny ze wesela, ale warto odwiedzić to miejsce. Poszukaj na necie ich stronki i najlepiej zadzwoń. Polecam Ci jak planujesz poprawiny grila, my bawiliśmy sie na poprawinach do 3 w nocy. Powodzenia w poszukiwaniach. Olka
1985olka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 17:30   #6
kilerka131
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice

Sprawdź dom Przyjęć KiM w Katowicach. Mają tam bardzo dobre jedzenie i co ważne DUŻO. Są tam dwie sale, a nawet trzy. Jedna większa, a pozostałe mniejsze, na max 75 osób. Noclegi są na miejscu i jest niedrogo. Dwa inne lokale, które mi się spodobały i miały dosyć dobre opinie to Elita i Magnat w Tychach. Ale orientowałam się jakieś półtora roku temu więc moze coś się pozmieniało Życzę powodzenia w poszukiwaniach!
kilerka131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 15:00   #7
pati1920
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 309
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice

Ja miałam wesele w Magnacie w Tychach i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że spisali się na medal! Jedzenie przepyszne i bardzo dużo, goście nie mogli się nachwalić. My płaciliśmy 190 zł od osoby za menu z ciastami, sokami i 4 kolacjami gorącymi, w tym płonąca szynka wieprzowa. była też możliwość menu za 160 zł, ale bez ciast i tej szynki. Obsługa profesjonalna, właściciel pomocny a sala bardzo elegancka. Niestety nie ma noclegów, ale my naszych gości zakwaterowaliśmy w domku gościnnym "jaśminowy Dom", kosztowało nas to 30 zł od osoby, a warunki były lepsze niż w niejednym hotelu. Dojazd z restauracji do noclegów to jakieś 10-15 minut.
__________________
Jesteśmy razem od 27.11.2004
Zaręczyliśmy się 9.11.2008
Nasz ślub 26.06.2010
pati1920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-12, 17:41   #8
shantala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 83
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice

Ja miałam wesele w hotelu Piramida w Tychach i z czystym sercem moge polecic. Jedzenia bylo bardzo dużo i było przepyszne ( a ja wybredna jestem w tych sprawach ) DJ polecony przez nich świetny. Cenowo tez bardzo przyzwoicie-ja płaciłam 200 zl za osobę, kucharz non stop zmieniał i urozmaicał menu dla mnie aż oboje stwierdziliśmy, że jest takie jak powinno byc.
shantala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 18:44   #9
klarnetos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 331
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice

Cytat:
Napisane przez kilerka131 Pokaż wiadomość
Sprawdź dom Przyjęć KiM w Katowicach. Mają tam bardzo dobre jedzenie i co ważne DUŻO. Są tam dwie sale, a nawet trzy. Jedna większa, a pozostałe mniejsze, na max 75 osób. Noclegi są na miejscu i jest niedrogo
Ja byłam na weselu w restauracji KIM w Kostuchnie niecałe dwa lata temu i w życiu bym nie poleciła. Na górze było coś jakby dwie sale połączone szerokim wejściem. w tej dużej głównej sali siedziała rodzina, a w tej mniejszej znajomi.
O godz 1:30, gdy część gości się już wykruszyła obsługa zaczęła w tej mniejszej sali sprzątać ze stołu nie zważając na to, że my i nasi znajomi nie zbieramy się do wyjścia. Gdy na miejsce zebranego jedzenia i talerzy nie wniesiono już nic, poprosiliśmy żeby chociaż przynieśli nam chleb i smalec, który wcześniej stał, żeby było czym zagryzać alkohol (alkohol akurat był, bo tym zajmował się świadek). Kelnerka odpowiedziała nam, że nie przyniesie, bo oni już sobie już wszystko na kuchni pakują. Tak więc na stole została tylko wódka i cukierki (które para młoda kupowała we własnym zakresie), a nam nawet nie doniesiono napojów czy wody, choć to należało do restauracji. Poprosiliśmy pana młodego aby on powiedział obsłudze żeby przynieśli chociaż ten chleb i smalec, ale obsługa zbyła go tym samym tekstem co nas.
Jakby tego było mało obsługa powiedziała, że mamy się przesiąść na tą dużą salę
, gdzie siedzi rodzina. - Bezczelność, żeby obsługa przesadzała gości, ale ok, przenieśliśmy się.
Co się okazało? Za ten czas pozabierano nam talerze i szklanki, nowych nie przyniesiono, także ok. 2:00 siedzieliśmy już bez jedzenia i bez picia, przy pustym stole - bo tam obsługa zdążyła uprzątnąć wszystko zanim nas przesadziła.
Byliśmy zbulwersowani, no ale nijak nam było robić obsłudze aferę, bo jakby się młodzi poczuli?
Tak więc grzecznie się pożegnaliśmy i pojechalismy do domu. A szkoda, bo chętnie jeszcze z dwie godzinki byśmy się pobawili. No ale jak nawet wody do picia stolach nie ma i szklanek, to trudno tańczyć.

Nie wiem, być może młodzi nie dogadali się z obsługą, być może świadkowie za mało się interesowali (nie chodzili i nie sprawdzali czy na stołach niczego nie brakuje), a być może po prostu tego dnia trafił się jakiś fatalny skład, któremu nic się nie chciało.
Ale ja po tym weselu byłam tak przeczulona na punkcie jedzenia, picia i ich ewentualnego znikania ze stołów, że menagera mojej restauracji weselnej omal nie zamęczyłam tą historią i ustaleniami w tej kwestii
A Bogu ducha winien człowiek : )
klarnetos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 20:31   #10
limonka1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 155
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi Teraz tylko coś wybrać...
limonka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 20:44   #11
Kasienkadg
Przyczajenie
 
Avatar Kasienkadg
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice

Ja bede miec wesele 1pazdziernika 2011 w domu weselnym Rafael w Sławkowie - obok Dąbrowy Górniczej Sala super, a teraz maja promocje na noclegi gratis maja 50miejsc w pokojach maja stronke w internecie
__________________

Zaufaj mi - tak mało o mnie wiesz.
Za jeden uśmiech Twój
Zabiorę Cię, gdzie chcesz.

Kasienkadg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-19, 11:27   #12
kikio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice

Cytat:
Napisane przez shantala Pokaż wiadomość
Ja miałam wesele w hotelu Piramida w Tychach i z czystym sercem moge polecic. Jedzenia bylo bardzo dużo i było przepyszne ( a ja wybredna jestem w tych sprawach ) DJ polecony przez nich świetny. Cenowo tez bardzo przyzwoicie-ja płaciłam 200 zl za osobę, kucharz non stop zmieniał i urozmaicał menu dla mnie aż oboje stwierdziliśmy, że jest takie jak powinno byc.
Też chcielibyśmy zorganizować tam wesele - czy mogłabym zapytać Cię ile mieliście gości? My planujemy tak ok 100 - nie wiem czy z taką liczbą będzie tam dość miejsca do tańca.
kikio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 13:41   #13
aage
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice

Ja mam wesele 2 października w restauarcji Anna Maria w Katowicach- Kostuchna
aage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 14:46   #14
kathyy01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice

Polecam restaurację-hotel Korona w Rybniku-Ochojcu.

Wystrój sali przepiękny, zrobiony w stylu trochę królewskim. Męska, profesjonalna obsługa, a jedzenie wyśmienite, niczego nam nie brakowało! Piękne zdjęcia w plenerze można zrobić na miejscu. Pozdrawiam serdecznie
kathyy01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 08:50   #15
Brydzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Brydzia_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12 823
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice


Jeśli się moge podpiać...
mnie by interesowały opienie nt sal:
Pinocy - Lędziny
Dworek - Jaroszowice
Magnat - Tychy
Elita - Tychy

Myślałam nad Magnolia, u Przewoźnika i Coroną - ale znalazłam w necie złe opinie

Poradźcie...
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...




Brydzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 13:21   #16
pinkoosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 155
GG do pinkoosia
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice

My mamy zarezerwowana sale w Bialym Domu w Paniówkach. Pieknaaa sala Nowa i duuuza
pinkoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 14:57   #17
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice

Też nam ją chcieli "wcisnąć" jak rezerwowałam salę w Rybniku-Ochojcu. Ale dla nas Paniówki daleko, jednak widzę że faktycznie pięknie tam zrobili. W sumie podobnie jak w Ochojcu, ale dużo większe.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 18:40   #18
kawaarabska
Zadomowienie
 
Avatar kawaarabska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 972
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice

czy ktoś z forum był może ostatnio na weselu w Hotelu Cumulus w Będzinie? Oglądałam dzisiaj salę i spodobała mi się, ale nie potrafię znaleźć żadnych opinii z góry dziękuję.
__________________
"Tajemnica szczęścia leży nie w posiadaniu rzeczy, ale w umiejętności rozkoszowania się nimi."

MÓJ BLOG książkowy

WYMIANKA wszystkowątek nowy
Oszczędzam i staram się nie zaglądać na wątek wspólnozakupowy
kawaarabska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 20:43   #19
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice

Cytat:
Napisane przez kawaarabska Pokaż wiadomość
czy ktoś z forum był może ostatnio na weselu w Hotelu Cumulus w Będzinie? Oglądałam dzisiaj salę i spodobała mi się, ale nie potrafię znaleźć żadnych opinii z góry dziękuję.
hej!!

Ja tam 4 lata temu miałam obiad weselny. Byłąm bardzo zadowolona- super obsługa, menu, itd. To sala na malutkie wesela tak do max 50 osob.

Pozdr.
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-15, 15:06   #20
kawaarabska
Zadomowienie
 
Avatar kawaarabska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 972
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice

dzięki
__________________
"Tajemnica szczęścia leży nie w posiadaniu rzeczy, ale w umiejętności rozkoszowania się nimi."

MÓJ BLOG książkowy

WYMIANKA wszystkowątek nowy
Oszczędzam i staram się nie zaglądać na wątek wspólnozakupowy
kawaarabska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 08:20   #21
capriart
Rozeznanie
 
Avatar capriart
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 899
GG do capriart Send a message via Skype™ to capriart
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice

Hotel Cumulus polecam!!! Pyszne jedzenie, bardzo miła obsługa, właściciele ludzcy, można się z nimi świetnie dogadać pod wieloma względami.
NIE POLECAM!!! Hotelu ALLEGRI w Będzinie przy Szpitalu Górniczym (teraz Centrum Urazowe).
__________________

Makijaż Ślubny Wieczorowy ŚLĄSK

Galeria BECAPRI


ZAPRASZAM
na moją stronę oraz BLOGA!!!



capriart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 18:17   #22
Martynaa1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 2
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice

Cześć ja osobiscie polecam Restauracje Stara Baśń w Katowicach w Dąbrówce małej miałam tam wesele w lipcu i było naprawdę fantastycznie a jedzenie fenomenalne i ogromne ilosci wszystko dopiete na ostatni guzik pokoje w cenie wesela dla ponad 20 gosci no i naprawde niskie bardzo konkurencjne ceny polecam ten lokal w 100% pozdrawiam Martyna
Martynaa1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 10:11   #23
gossiawu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 19
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice

Cytat:
Napisane przez kikio Pokaż wiadomość
Też chcielibyśmy zorganizować tam wesele - czy mogłabym zapytać Cię ile mieliście gości? My planujemy tak ok 100 - nie wiem czy z taką liczbą będzie tam dość miejsca do tańca.
Byłam tam jako gość - wesele na około 70 osób i do tańca mnóstwo miejsca! Fajna imprezka była, wszyscy mieliśmy zapewnione 2 noclegi, więc poprawiny to było drugie wesele. Latem jest tam fajnie bo można wyjść i przejść się nad jeziorkiem, jak ktoś jest już zmęczony.
gossiawu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 18:53   #24
Honey_123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice

Cześć dziewczyny Czy któraś z Was ma jakieś opinie na temat Zajazdu Patio (Gościniec Śląski) w Katowicach jako miejsca na wesele? Wszystkie opinie, które znalazłam są sprzed dobrych paru lat... Będę wdzięczna za wszelkie opinie ale przede wszystkim takie odnośnie jedzenia, organizacji i ilości osób, która tam bez problemu się pobawi. Sala oferuje się nawet na 130 osób (my planujemy około 100 i obawiam się czy nie będzie ciasno...). Pozdrawiam i z góry dziękuję !!!
Honey_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 00:46   #25
dorka_tw
Rozeznanie
 
Avatar dorka_tw
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 851
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice

A ktoś coś o Zajeździe Rojanka? Bardzo mi zależy na opiniach bo w sumie jestem już prawie na nią zdecydowana
__________________
Jest taka granica cierpienia za którą uśmiech się pojawia...


dorka_tw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 12:33   #26
oliwia4344
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice

Cześć dziewczyny Czy słyszała któraś z Was coś o domu przyjęć "Hubertus" na Murckach albo "Murckowiance" w Katowicach ?
oliwia4344 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 20:27   #27
nowacka_monika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2
Dot.: sala na wesele, katowice i okolice

Hej, jeśli chodzi o Patio w Katowicach to słyszałam ogólnie bardzo pozytywnie opinie: klimatyczne miejsce, dobre jedzenie, ale niestety właśnie ciasno jak na taką liczbę osób.. Moi znajomi mieli małe przyjęcie na 50-60 osób i byli bardzo zadowoleni!
Pozdrawiam,
M.!


www.lightme.pl
nowacka_monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-12 21:27:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:51.