PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-18, 14:43   #91
zosix90
Raczkowanie
 
Avatar zosix90
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 94
Dot.: Portugalia

A czy któraś z Was była zupełnie przy wschodniej granicy Portugalii?
W zeszłym roku byłam w Monte Gordo -to juz krok od Santo Antonio Villa Real.
Popłynęliśmy też promem (za ok. 2 euro/osobę w jedną stronę) do Ayamonte w Hiszpanii, więc zaliczyliśmy 2w1
Oczywiście zrobiliśmy sobie rowerową wycieczkę do Castro Marim (średniowieczny zamek) i do Taviry -bardzo urocze miasteczko <3.

Pociągiem (za 14 euro/osobę w dwie strony) pojechaliśmy do Albufeiry i zakochaliśmy się w tamtejszych plażach <3

Portugalia bardzo nas oczarowała i na pewno jeszcze tak wrócimy!
__________________
Razem od 11.06.2012
Zaręczyny 24.12.2014


STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT

Edytowane przez zosix90
Czas edycji: 2015-12-18 o 14:44 Powód: zła waluta
zosix90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 20:54   #92
Sonska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 10
Dot.: Portugalia

Lizbona
Alfama - wizyta na tarasie widokowym, w pobliżu zabytkowego kościoła, Barrio Alto, obowiązkowa przejażdżka tramwajem 28 (najlepiej całą trasę - zahacza o Alfamę), wycieczka do Belem, żeby zjeść świeżo upieczone pasteis z cynamonową posypką. Jeśli wystarczy czasu warto wynająć auto i pojechać do jednego z najpiękniejszych miejsc niedaleko Lizbony - Azenhas do Mar. Zapiera dech w piersiach!

Tutaj fotorelacja, która zainspirowała mnie do wyjazdu

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2016-01-22 o 07:37 Powód: link
Sonska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 13:53   #93
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Cytat:
Napisane przez zosix90 Pokaż wiadomość
A czy któraś z Was była zupełnie przy wschodniej granicy Portugalii? (...)
Tak. Z tym, ze nie w poludniowej czesci kraju.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 13:32   #94
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Portugalia

Dziewczyny a do Portugalii większość z Was jeździ z biurem czy planujecie podróż na własną rękę?
Bo jak patrzalam na stronach biur (głównie Itaka i RT) to zaczynają się od 2,5 tys w górę.
Jeśli na własną rękę to gdzie najlepiej szukać hoteli w dobrych cenach, jakimi liniami latacie i jak planujecie swą podróż?
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 03:24   #95
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Dziewczyny a do Portugalii większość z Was jeździ z biurem czy planujecie podróż na własną rękę?
Bo jak patrzalam na stronach biur (głównie Itaka i RT) to zaczynają się od 2,5 tys w górę.
Jeśli na własną rękę to gdzie najlepiej szukać hoteli w dobrych cenach, jakimi liniami latacie i jak planujecie swą podróż?
Hoteli szukam na booking.com, latam Ryanairem, na miejscu wynajmuje auto i zwiedzam nowe miejsca, wracam do ulubionych. Nie tworze jakis dokladnych planow, tylko ogolny zarys. Lubie wypytywac miejscowych co polecaja zobaczyc, gdzie zjesc i czesto korzystam z tych rekomendacji.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 10:39   #96
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Hoteli szukam na booking.com, latam Ryanairem, na miejscu wynajmuje auto i zwiedzam nowe miejsca, wracam do ulubionych. Nie tworze jakis dokladnych planow, tylko ogolny zarys. Lubie wypytywac miejscowych co polecaja zobaczyc, gdzie zjesc i czesto korzystam z tych rekomendacji.
A możesz napisać ile mniej więcej wynosi Cię cały wyjazd i na ile dni? Bo chciałabym się trochę rozeznac w temacie , bo może jak zorganizuje sama wyjazd to wyjdzie taniej niż z biurem.
Jak na miejscu z cenami? Drogo?
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 10:15   #97
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
A możesz napisać ile mniej więcej wynosi Cię cały wyjazd i na ile dni? Bo chciałabym się trochę rozeznac w temacie , bo może jak zorganizuje sama wyjazd to wyjdzie taniej niż z biurem.
Jak na miejscu z cenami? Drogo?

Lizbona i okolice 10 noclegow (bardzo kiepski standard hotelu) calosc w granicach 1200 euro.
Jedlismy zawsze sniadanie w kawiarni, a kolacje w restauracji, nie wynajelismy auta. Zobaczylismy sporo platnych turystycznych atrakcji.

Porto z polnocna oraz centralna czescia kraju 7 noclegow (dobre zakwaterowanie - nowoczesny apartament majacy taras z widokiem na rzeke) niewiele ponad 1000 euro.
Mielismy w mieszkaniu wpelni wyposarzona kuchnie dlatego sniadania przygotowywalismy sobie sami. Obiady i kolacje jedlismy na miescie. Przez caly wyjazd mielismy wynajete auto.

Aveiro, centralna plus zachodnia czesc kraju i na koniec Porto lacznie 14 noclegow (placilismy tylko w ostatnim miejscu za apartament na 3 noce) przekroczylismy 1000 euro.
Wyjazd na zaproszenie znajomych. Czesc pobytu spedzilismy na leniuchowaniu w ich wakacyjnym mieszkaniu przy plazy. Podczas zwiedzania odpadl nam koszt wynajmu auta. Kiedy odwiedzalismy rodziny znajomych ich bliscy nie dali nam szansy na zaplacenie nawet jednego rachunku w lokalach.


Generalnie Portugalia w porownaniu do Hiszpanii czy Wloch jest tanim krajem. W Lizbonie noclegi kosztuja wiecej niz w Porto. Kiedy z TZ porownywalismy ceny w restauracjach, to wychodzilo nam, ze placimy polowe tego co w Niemczech. Moim zdaniem ceny sa podobne do tych z polskich lokali. Zwlaszcza kawiarnie z najrozniejszymi wypiekami i slodkosciami nie obciazaja nadmiernie budzetu, a mozna w nich zjesc sycacy, urozmaicony posilek. Z tego wzgledu nie chcielismy miec w Lizbonie pokoju z wliczonym sniadaniem. Z pewnoscia daloby sie mniej wydac, ale my zazwyczaj jestesmy pod wrazeniem, ze tam tak niedrogo i nie stosujemy ograniczen. Plus oboje nalezymy do milosnikow portugalskiej kuchni, wiec kolacja to pelen serwis od przystawki po kawe z deserem. Zawsze po wakacjach wskazowka wagi pokazuje, ze nadszedl czas na diete.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind

Edytowane przez amber2046
Czas edycji: 2016-02-05 o 11:22
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-25, 21:01   #98
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

My byliśmy tydzień w Portugalii. Bilety kosztowały nas koło 400e/2 os (jak nie więcej) i na miejscu wydaliśmy gdzieś ok 400e. To za nas dwoje za nocleg, dojazdy do lotniska, wypożyczenie auta, posiłki(albo kupowaliśmy i sami coś robiliśmy albo restauracja,kawiarnia itp itd. Nie oszczędzaliśmy jakoś szczególnie. Auto wypożyczyliśmy za ok 60e na 24godz. Paliwo stosunkowo tanie, zjechaliśmy całe południowe wybrzeże od Algarve po "koniec świata", zatrzymując się w różnych miejscach,plażach, miasteczkach. Paliwo wyniosło nas niewiele bo pojechała z nami jeszcze jedna para znajomych. Nocleg mieliśmy też dość tani, choć jak to nawet taksówkarz stwierdził, że to w "posh dzielnicy" zaraz niedaleko Algarve, bo to apartament 2 pokoje plus bardzo duży living room + kuchnia, który dzieliliśmy ze znajomymi.
Więc dla mnie Potrugalia była jednym z tańszych kierunków.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 16:52   #99
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Nasze bilety z tego co pamietam nie przekroczyly ani razu 200 euro za dwie osoby, a latamy w miesiacach wakacyjnym. Poza sezonem to pewnie w 100 euro bysmy sie zmiescili. Auto wypozyczone w Porto na 7 dni bez limitu kilometrow kosztowalo 120 euro. Wyszlo taniej niz korzystanie z publicznych srodkow transportu, do tego wygodnie, bo odbior i zwrot zalatwialismy przy lotnisku.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind

Edytowane przez amber2046
Czas edycji: 2016-01-26 o 17:03
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 19:20   #100
magddalenna33
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 7
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Ja właśnie wybieram się na wczasy do Portugalii, dużo czytałam na temat tego kraju, form podróżowania i przejrzałam wiele ciekawych ofert. Bardzo fajny blog podróżniczy na temat podróżowania po Hiszpanii i Portugalii znalazłam :xxx wiele ciekawostek na temat for podróżowania, tych krajów, jak najlepiej znaleźć ofertę podróży do tych krajów i wiele innych ciekawostek które przypadły mi do gustu.

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2016-02-06 o 14:08 Powód: reklama
magddalenna33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 10:27   #101
zosix90
Raczkowanie
 
Avatar zosix90
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 94
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Cytat:
Napisane przez magddalenna33 Pokaż wiadomość
Ja właśnie wybieram się na wczasy do Portugalii, dużo czytałam na temat tego kraju, form podróżowania i przejrzałam wiele ciekawych ofert. Bardzo fajny blog podróżniczy na temat podróżowania po Hiszpanii i Portugalii znalazłam : xxx wiele ciekawostek na temat for podróżowania, tych krajów, jak najlepiej znaleźć ofertę podróży do tych krajów i wiele innych ciekawostek które przypadły mi do gustu.
Akurat o Portugalii to tam jest mało ;p
__________________
Razem od 11.06.2012
Zaręczyny 24.12.2014


STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2016-02-06 o 14:09
zosix90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-07, 10:49   #102
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Witajcie W tym roku wybieramy się na wakacje do Monte Gordo. Portugalia marzyła nam sie już kilka lat. Wycieczkę zarezerwowaliśmy z Tui, więc nie będziemy się martwić o transport, nocleg i wyżywienie. Planujemy wynajęcie samochodu na kilka dni. Gdzie warto się udać?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 11:44   #103
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Planuje przeprowadzić się do Portugalii na 6 mcy.

1) Znacie strony www gdzie w dobrych cenach można znaleźć mieszkania do wynajęcia?
2) Znacie rzeczywisty koszt życia (bez mieszkania) za miesiąc w którymś regionie Portugalii?
Numbeo.com pokazuje że jeśli w Wawie wydajesz 5000 zł z mieszkaniem, to np w Lizbonie wydasz 6200 zł, także nie jest duża różnica ale chcę być 100% pewna że nie zaskocze się.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-14, 08:55   #104
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Planuje przeprowadzić się do Portugalii na 6 mcy.



1) Znacie strony www gdzie w dobrych cenach można znaleźć mieszkania do wynajęcia?

2) Znacie rzeczywisty koszt życia (bez mieszkania) za miesiąc w którymś regionie Portugalii?

Numbeo.com pokazuje że jeśli w Wawie wydajesz 5000 zł z mieszkaniem, to np w Lizbonie wydasz 6200 zł, także nie jest duża różnica ale chcę być 100% pewna że nie zaskocze się.

Polecam blog Duze Podroze, dziewczyna mieszkala w Portugalii na pewno Ci pomoze jak do niej napiszesz

Ja mam takie pytanie, jakie miejsca polecacie, ktorych nie znajde w przewodniku ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 20:51   #105
mykotka
Przyczajenie
 
Avatar mykotka
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 4
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
2) Znacie rzeczywisty koszt życia (bez mieszkania) za miesiąc w którymś regionie Portugalii?
Ja teraz mieszkam w Coimbrze, miasto pomiędzy Porto i Lizboną. Wydaję około 200 euro miesięcznie (bez mieszkania), nie oszczędzając, ale to wszystko zależy od trybu życia. Mogę ci bardziej szczegółowo rozpisać jak to u mnie wygląda. Jakbyś miała jakieś pytania to pisz

Cytat:
Ja mam takie pytanie, jakie miejsca polecacie, ktorych nie znajde w przewodniku ?
W jakiej części Portugalii? Jeśli chodzi o północ, to Obidos, Lamego, Aveiro z tych mniej popularnych.
__________________
www.mykotka.blogspot.com
blog o życiu w Portugalii

mykotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 21:14   #106
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Cytat:
Napisane przez mykotka Pokaż wiadomość
Ja teraz mieszkam w Coimbrze, miasto pomiędzy Porto i Lizboną. Wydaję około 200 euro miesięcznie (bez mieszkania), nie oszczędzając, ale to wszystko zależy od trybu życia. Mogę ci bardziej szczegółowo rozpisać jak to u mnie wygląda. Jakbyś miała jakieś pytania to pisz



W jakiej części Portugalii? Jeśli chodzi o północ, to Obidos, Lamego, Aveiro z tych mniej popularnych.
dziękuję, bardzo chętnie bym popatrzyła na szczegółowe rozpisanie
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-20, 13:27   #107
mykotka
Przyczajenie
 
Avatar mykotka
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 4
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
dziękuję, bardzo chętnie bym popatrzyła na szczegółowe rozpisanie
A więc, pokój to koszt ok. 200 euro.
Lunch w stołówce - 2,40 za pełen posiłek (zupa, drugie danie, deser).
Obiady gotujemy z domownikami, więc wychodzi tanio. Do słoika wrzucamy 10 euro tygodniowo.
Jedzenie jest dosyć drogie, bo Portugalia ma wysokie podatki na żywność w porównaniu z Hiszpanią. Ja chodzę do sklepu raz w tygodniu i zostawiam ok. 10 euro. Byłoby taniej, gdybym miała pod ręką Jumbo (coś jak nasza Biedronka, tylko dużo większy).
Alkohol - wino w sklepie 1-2 euro za butelkę. Przy czym wino za 1 euro to nie żaden bubel Na mieście - 60 centów za piwo, 1 euro za shota.
Ubrania - Primark, szmaty po 2 euro Nie chodzę pięknie ubrana, ale czasem trafiają się perełki.
Restauracje - 5-10 euro za posiłek (przykładowo w mojej ulubionej restauracji talerz bacalhau - 5 euro, dzbanek wina do podziału - 3 euro)

Nic więcej mi nie przychodzi do głowy. Trzeba pamiętać, że Coimbra jest tańsza od Porto i Lizbony, które ściągają turystów Tam ceny są wyższe. Jak o czymś zapomniałam, to pisz.
__________________
www.mykotka.blogspot.com
blog o życiu w Portugalii

mykotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-20, 13:39   #108
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Cytat:
Napisane przez mykotka Pokaż wiadomość
A więc, pokój to koszt ok. 200 euro.
Lunch w stołówce - 2,40 za pełen posiłek (zupa, drugie danie, deser).
Obiady gotujemy z domownikami, więc wychodzi tanio. Do słoika wrzucamy 10 euro tygodniowo.
Jedzenie jest dosyć drogie, bo Portugalia ma wysokie podatki na żywność w porównaniu z Hiszpanią. Ja chodzę do sklepu raz w tygodniu i zostawiam ok. 10 euro. Byłoby taniej, gdybym miała pod ręką Jumbo (coś jak nasza Biedronka, tylko dużo większy).
Alkohol - wino w sklepie 1-2 euro za butelkę. Przy czym wino za 1 euro to nie żaden bubel Na mieście - 60 centów za piwo, 1 euro za shota.
Ubrania - Primark, szmaty po 2 euro Nie chodzę pięknie ubrana, ale czasem trafiają się perełki.
Restauracje - 5-10 euro za posiłek (przykładowo w mojej ulubionej restauracji talerz bacalhau - 5 euro, dzbanek wina do podziału - 3 euro)

Nic więcej mi nie przychodzi do głowy. Trzeba pamiętać, że Coimbra jest tańsza od Porto i Lizbony, które ściągają turystów Tam ceny są wyższe. Jak o czymś zapomniałam, to pisz.
mykotka baaardzo Ci dziękuję, dużo mi to pomogło
Ciekawa jestem, ale chyba Lizbona jest tańsza od Włoch, bo tu jestem teraz trzeci miesiąc i jest tak 2-3 razy drożej od Polski.

A pogoda Cię nie męczy?
Słyszałam że tam jest mega gorąco... ja teraz we Włoszech ledwo wytrzymuję bo mamy 28*C więc w Portugalii to pewnie będę tęsknić za taką pogodą? :P
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-21, 12:47   #109
mykotka
Przyczajenie
 
Avatar mykotka
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 4
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
mykotka baaardzo Ci dziękuję, dużo mi to pomogło
Ciekawa jestem, ale chyba Lizbona jest tańsza od Włoch, bo tu jestem teraz trzeci miesiąc i jest tak 2-3 razy drożej od Polski.

A pogoda Cię nie męczy?
Słyszałam że tam jest mega gorąco... ja teraz we Włoszech ledwo wytrzymuję bo mamy 28*C więc w Portugalii to pewnie będę tęsknić za taką pogodą? :P
No niestety Lizbona jako stolica może sobie pozwolić na wyższe ceny, choć i tak wydaje mi się, że różnica nie jest tak drastyczna - zwykle stolice są dużo droższe niż reszta kraju.

Będziesz tęsknić :P
Jasne, że męczy. Teraz mamy cały tydzień temperatur 40 stopni, sypiam u koleżanki bo w moim pokoju na poddaszu jest piekło A w ciągu dnia siedzimy wszyscy w bibliotece, bo mają klimatyzację. Inaczej się nie da.
W dodatku te pożary, w których zginęło ostatnio tyle osób, są bardzo blisko Coimbry (wczoraj to było 40km), także trzeci dzień zamiast czystego nieba mamy smog i popiół w powietrzu.
__________________
www.mykotka.blogspot.com
blog o życiu w Portugalii

mykotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-21, 20:30   #110
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Cytat:
Napisane przez mykotka Pokaż wiadomość


W jakiej części Portugalii? Jeśli chodzi o północ, to Obidos, Lamego, Aveiro z tych mniej popularnych.
Cała Portugalia ( 3 tygodnie mini-busem )
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 10:28   #111
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Moje wrażenia po przyjeździe do Portgualii .... - zostajemy tu na 3 mce. Tak zaplanowaliśmy wcześniej podróż.
1 msc: Lizbona
2gi msc: Porto
3ci msc: Lagos

Jestem narazie załamana....
Mieszkaliśmy prawie 3mce we Włoszech i Portugalia nie ma jak się równać narazie do Włoch... Włochy to jak Raj przy Portugalii.
Jechaliśmy autem z Włoch, przez Francję, Hiszpanię i np Hiszpania - piękna, natura najpierw jak w Nowej Zelandii, potem jak w USA, i potem Portugalia - lasy jak w Polsce...


Dla porównania:

WŁOCHY:
1) piękne, swobodne, malownicze,
2) klimatyczne, z pięknymi plażami,
3) z pięknymi górami, miejscami na zwiedzanie, trekking
4) wąskie uliczki, a jak nie to te budynki tak samo zbudowane, czysto, przestrzennie jak to nie wąska uliczka,
5) prowadzenie aut z google zawsze po normalnych ulicach, nie takich gdzie tylko moje auto się mieści na pasie, najlepiej bez lusterek (tak widzę Lizbonę)
Zwiedziłam ok 35 miasteczek w Lombardii, Toskanii i Lacium i każde było piękne i warte zobaczenia z wyjątkiem Mediolanu - bo jest nijaki, wielki, miejski, zatłoczony, bez klimatu włoskich uliczek / budynków / restauracyjek - ale Lizbona jest właśnie jeszcze bardziej nijaka...


PORTUGALIA: Lizbona jets jak Warszawa/Kraków... niestety
1) nie wiem co tu przyciąga turystów...
2) są kolorowe domy ale rzadko, reszta miasta jest Warszawa/Kraków...
3) duża, miejska, pusta, nijaka, po prostu wielkie miasto...
4) bez klimatu, bez duszy, bez wyjątkowości...
5) promenada nad wodą (centrum-Belem) jest brzydka, naprawdę w Warszawie jest śliczna, ale nie po to miałam cel zobaczenia innego kraju by tęsknić do swojego...
6) jeżdżenie autem to porażka w centrum a tutaj mieszkamy: uliczki mega wąskie + duuuże bardzo nachylenie więc jak zatrzymujesz się to zanim ruszysz zjeżdżasz w dół jak nie jesteś nauczony...


Tak więc odradzam Lizbonę.
Zrobiłam duży błąd że bardziej nie przeszukałam sieci w celu znalezienia info o tym jaka jest Portugalia (wierzę że plaże na południu są super ale równie piękne są we Włoszech).
Może po prostu po zobaczeniu Włoch wie się, że Portugalia już nie zachwyci...

Hmm...
A może po prostu Lizbona jest nijaka, a Porto będzie lepsze.



Co ja cenię w zwiedzaniu:
- oglądanie miast ale bardziej wolę naturę
- ścieżki rowerowe, bo lubię w sob i niedz łącznie zrobić z 160-200 km
- wybrzeże, spacery, posiedzenie na plaży, popływanie
- miasto które żyje i w którym coś się dzieje jako miejsce do zamieszkania, zwiedzanie okolic autem / rowerami
===> jak narazie to z tego w Lizbonie jest tylko ostatni pkt, może w Porto się zmieni...

Droga w Hiszpanii:





Droga w Portugalii:





Lizbona, poza tymi pięknymi grafikami w folderach reklamowych to wygląda np tak (spacer z wczoraj, jesteśmy blisko centrum):











Macie inne wrażenia z Lizbony?
Ile czasu tu spędziliście?
Jak ogólnie podoba Wam się Portugalia?
Są miejsca z naturą, z pięknymi miejscami (natura / miasta), których nie znajdę w Polsce?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 11:04   #112
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Nie byłam w Lizbonie i nie planowałabym tam urlopu... Do tego miasta chcę pojechać w jednym celu: oceanarium, max 2 dni. Porównujesz Lizbonę do Warszawy zupełnie słusznie - to wielkie miasto, stolica. Spędzanie kilku tygodni urlopu w dużym mieście jak dla mnie jest pomyłką, ale co kto lubi... Jeśli ktoś się nastawia na zwiedzanie, muzea, kluby i to co oferuje miasto to ok.
My byliśmy na południu. Zjechaliśmy trochę Algarve. I chyba najbardziej podobała nam się zachodnia część z klifami. Im bliżej hiszpańskiej granicy tym bardziej płasko, większe i szersze plaże, ale i więcej ludzi. Dla mnie Portugalia jest piękna i chętnie tam wrócę. Ogromna przewaga Portugalii to ludzie, którzy komunikują się po angielsku. Odniosłam wrażenie, że Portugalczycy są spokojniejsi, cichsi, ich dzieci są o wiele grzeczniejsze i lepiej wychowane od reszty Południowców, co przy wypoczynku na plaży wśród setek miejscowych ma dla mnie duże znaczenie
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 11:20   #113
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Kusum a czy spotkałaś jakieś miejsca które mają piękną naturę, ale coś innego niż plaża?
jakieś miasteczka / miejsca do spacerów wśród zielonych terenów, czy raczej ciężko?

jak długo byłaś w Portugalii?



__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 11:42   #114
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Portugalia

Friese, Porto jest poekne, nie jest tak surowe jak Lizbona, Algarve poza plażami (zdecydowanie ladniejszymi niz we Wloszech!) ma urokliwe miasteczka, Albufeira, Lagos. Ja Portugalie uwielbiam.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 11:47   #115
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Byliśmy tylko tydzień. W dodatku trafiliśmy na ubiegłoroczną anomalię pogodową: non stop 40 stopni. Nawet nie chciało nam się w ten upał zwiedzać miasteczek czy spacerować. Chętnie wrócę w jakimś chłodniejszym okresie żeby pozwiedzać
Za to plaże są boskie Klify Płynęliśmy łodzią z Ponta de Piedade http://life.forbes.pl/ponta-da-pieda...6050,1,1.html#
Zwiedzaliśmy fort w Sagres.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 12:20   #116
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Portugalia

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Friese, Porto jest poekne, nie jest tak surowe jak Lizbona, Algarve poza plażami (zdecydowanie ladniejszymi niz we Wloszech!) ma urokliwe miasteczka, Albufeira, Lagos. Ja Portugalie uwielbiam.
Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Byliśmy tylko tydzień. W dodatku trafiliśmy na ubiegłoroczną anomalię pogodową: non stop 40 stopni. Nawet nie chciało nam się w ten upał zwiedzać miasteczek czy spacerować. Chętnie wrócę w jakimś chłodniejszym okresie żeby pozwiedzać
Za to plaże są boskie Klify Płynęliśmy łodzią z Ponta de Piedade http://life.forbes.pl/ponta-da-pieda...6050,1,1.html#
Zwiedzaliśmy fort w Sagres.
Dziewczyny dzięki, odbudowałyście mi wiarę w Portugalie, bo zadręczam się że to wyrzucone pieniądze, ale dzięki Wam odzyskałam nadzieję!

Vivienne dzięki, napewno te miasteczka zwiedzę, a będę w Lagos mieszkać.
Myślisz że 1 msc w Lagos to zdecydowanie za długo czy jak pracujemy 8h pon-piątek to nie będzie za długo?

Kusum a skąd dokładnie ta łódź?
To jakaś firma prywatna czy jest tam jakiś port?
Ile czasu płynęłaś i ile kosztuje bilet za 1 os?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 13:02   #117
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Portugalia

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Dziewczyny dzięki, odbudowałyście mi wiarę w Portugalie, bo zadręczam się że to wyrzucone pieniądze, ale dzięki Wam odzyskałam nadzieję!

Vivienne dzięki, napewno te miasteczka zwiedzę, a będę w Lagos mieszkać.
Myślisz że 1 msc w Lagos to zdecydowanie za długo czy jak pracujemy 8h pon-piątek to nie będzie za długo?

Kusum a skąd dokładnie ta łódź?
To jakaś firma prywatna czy jest tam jakiś port?
Ile czasu płynęłaś i ile kosztuje bilet za 1 os?
Mieliśmy wynajęty samochód. Jak dojedziesz do Ponta de Piedade to są oznaczenia gdzie stoją łodzie. Schodzi się milion schodów. Płynie się 30-40 min. Przyjemność kosztuje chyba 10 euro, nie pamiętam dokładnie. Pan kierujący łodzią opowiada o wszystkich skałach, wpływa do jaskiń. Można też popłynąć kajakiem, ale z uwagi na fale i skały nie jest to takie proste.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-05, 10:05   #118
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
mykotka (...)
A pogoda Cię nie męczy?
Słyszałam że tam jest mega gorąco... ja teraz we Włoszech ledwo wytrzymuję bo mamy 28*C więc w Portugalii to pewnie będę tęsknić za taką pogodą? :P
Cytat:
Napisane przez mykotka Pokaż wiadomość
(...)
Będziesz tęsknić :P
Jasne, że męczy. Teraz mamy cały tydzień temperatur 40 stopni, sypiam u koleżanki bo w moim pokoju na poddaszu jest piekło A w ciągu dnia siedzimy wszyscy w bibliotece, bo mają klimatyzację. Inaczej się nie da.
Dalej masz takie upały u siebie?

Ja w Lizbonie mam drugi dzień brzydką pochmurną pogodę (jestem tu 5 dni z czego 2 były zachmurzone) a temperatura odczuwalna nie jest wyższa niż we Włoszech... w ciągu dnia 30*C ale nie czuć przez zimny wiatr a jak zajdzie słońce to muszę założyć spodnie i bluzę bo jest chłodno, a jednak we Włoszech 24h było gorąco i przez 1.5 msc nie założyłam ani raz nic z długim rękawem :P


To pogoda się jakoś zmieniła że wieczorami jest chłodno?
Czy to standard w Portugalii przy oceanie?
Kurde liczyłam na upały jak we Włoszech :P



---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Mieliśmy wynajęty samochód. Jak dojedziesz do Ponta de Piedade to są oznaczenia gdzie stoją łodzie. Schodzi się milion schodów. Płynie się 30-40 min. Przyjemność kosztuje chyba 10 euro, nie pamiętam dokładnie. Pan kierujący łodzią opowiada o wszystkich skałach, wpływa do jaskiń. Można też popłynąć kajakiem, ale z uwagi na fale i skały nie jest to takie proste.
super! dziękuję
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-05 10:05:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:22.