Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-04, 11:30   #31
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Ma ktoś ten fotelik :
http://www.allegro.pl/item469087964_...c_materac.html

jak sobie chwalicie
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 14:11   #32
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Ja kupiłam fotelik 0-13 kg Graco Logico S. Co do bezpieczeństwa to Graco bez bazy ma tyle samo pnktów co Maxi Cosi Cabrio Fix z bazą Isofix, a Graco jest duuuużo tańszy.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 20:20   #33
IzaMonisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Słuchajcie, ale wcale nie trzeba rezygnować z ładnego, markowego i dobrego fotelika z powodu ceny... . Jak się dobrze poszuka, to można znaleźć w internecie naprawdę duuuuuużą zniżkę . Ja sama niedawno kupowałam fotelik i bardzo spodobały mi się foteliki właśnie Maxi Cosi. I dopiero na drugiej stronie wyszukiwarki zauważyłam je po przystępnej cenie w sklepie Atrax Holding. Oni tam mają zdaje się pół-hurtowe ceny. Zresztą zakupy zawsze robię przeszukując kilkanaście stron a nie pierwsze kilka jak większość ludzi . Ostatnio udało mi się tym sposobem kupić ładne białe słuchaweczki do uszu, a kilka pierwszych dużych sklepów internetowych miało tylko czarne. Więc polecam ten sposób .
IzaMonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 08:59   #34
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

mam zapytanie niecierpiące zwłoki, bo właśnie zostałam ciocią
chciałabym kupić fotelik
kompletnie się na tym nie znam, a chcę aby był wygodny i przede wszystkim bezpieczny

widziałam 2 sensowne. jeden to taki niby koszyk (fotelik leżanka stricte dla niemowlaka) i drugi, bez uchwytu 0-18 kg

ma taką szynę, którą reguluje się kąt siedzenia. nie jestem tylko pewna czy nadaje się on dla noworodka da się jakoś sprawdzić czy dziecko może w tym wygodnie leżeć?

uważacie, że ten 0-18 będzie wygodny bezpieczny dla maluszka? jego mamie łatwiej będzie wyciągać dziecko z samochodu z koszykiem czy z fotelika?


bardzo proszę o odpowiedzi

Edytowane przez alufa
Czas edycji: 2009-01-12 o 09:02
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 15:26   #35
ja000rek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Witam. Jestem tatą 3-letniej córki i właśnie przymierzamy się z żoną do zmiany fotelika dla naszej córki. Czy może ktoś podpowiedzieć jaki fotelik powinniśmy wybrać? Najlepiej gdyby miał regulowane oparcie, tak aby dziecku w czasie snu nie leciała do przodu głowa. Z góry dziękuję za opinie.
ja000rek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 19:10   #36
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

W przypadku foteli z III gr.wiekowej rzadko który ma regulowane oparcie,niektóre z nich mają z tyłu taka klapke która można rozłożyc by fotel nie przylegał dołem do siedzenia w samochodzie dzieki czemu można uzyskać delikatny pochył,jeżeli chodzi o konkretne firmy to z tanich foteli(nie przechodza testów zdarzeniowych,posiadaja jedynie atesty czy na nie sa wykonane ze szkodliwych dla dziecka materiałów itp) jest np coneco luna (ok 160zł)wystarczy do ok 8 roku z możliwościa zdemontowania oparcia a z takich na prawde godnych polecenia i nie ukrywam droższych jest np concord lift(ok 550-650zł)-dostał 4 gwiazki na 5 a testach ADAC(Przy czy 5 gwiazdek rzadko sie zdarza jest to raczej motywacja dla konstruktorów foteli by ciągle wymyślali cos nowego, bardziej doskonałego),fotel jest na tyle duży by dzieci mogły w nim jeździc nawet do 12 roku życia,oczywiście demontuje sie na samą podkładke ale ci którzy maja dzieci w wieku np5 lat zasypiające w samochodzie na samej podkładce przy dłuższej podróży wiedzą jak to wygląda(tylko pupa jest na podkładce a cała reszta jak chce).Do concorda można dokupić poszycie w przeróżnym kolorze gdyby np po 5 latach użytkowania sie zniszczyło(zależy na co sie pozwala dzieciom w samochodzie).
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 11:55   #37
Marta123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: jaki fotelik samochodowy ??

Witam,
Ja polecam fotelik Caretero model Sport (9-25 kg), mam go od niedawna i sprawdza się rewelacyjnie. Łatwo go zamontować w samochodzie. Pozycja fotelika da się regulować (kilka stopni nachylenia) więc mój maluch śpi w nim spokojnie podczas podróży. Co ważne usypia zaraz po włożeniu do fotelika. W sklepie mieli duży wybór kolorów, co tez jest istotne . Kolory można zobaczyć na stronie: http://www.caretero.pl/sport.html
Marta123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-03, 12:38   #38
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: jaki fotelik samochodowy ??

Ja polecam fotelik od 9-25 kg. Mamy taki firmy Coneco model "Zenith". fotelik jest bardzo wygodny, oparcie regulowane od pozycji pólleżącej do siedzącej, 5 pozycji. Dlugosc pasow regulowana. Latwy w zamontowaniu i nic sie nie zacina, gladko chodzi. Będzie synkowi slużyl na dlugo, a jak syn juz sie do niego nie zmiesci, to kupimy mu juz tylko podstawke bez oparcia. Z tego co sie orientowalam, to wiele firm ma w ofercie foteliki prawie identyczne, roznią sie one tylko cenowo ( Duza rozpiętosc cen) oraz kolorami, zewnętrznym designem, ale konstrukcja jest identyko.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 19:25   #39
kinghah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 442
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Proponuję zacząć wybierac od odwiedzenia strony: http://fotelik.info/
Ogólnie rzecz biorąc sugeruję się wynikami testów bezpieczeństwa, następnie weryfikuję ceny i wybieram coś rozsądnego. Jeździmy dość dużo, fotelik to wydatek raz na parę lat więc nie oszczędzamy przesadnie, w końcu to fotelik Skarba!
Osobiście polecam w kategorii 9-18 kg: Fotelik Chicco Key 1 X-Plus.
http://www.allegro.pl/item624407275_...kol_ocean.html Uzytkujemy 2 rok, jest super, calutkie pokrycie sciaga sie bez problemu do prania, jakość fantastyczna, 5-punktowe pasy bezpieczenstwa, i calkiem niezly wynik w testach ADAC (czwórki i trójki, ale foteliki z samymi piątkami to wyłącznie te z systemem Isofix, którego nie maja starsze auta, albo kosztuja ponad 800zł.)
W przyszłym roku planuje kupić nastepny i będzie to chyba Moby Bebe Confort
http://www.allegro.pl/item619208356_...t_wys_0zl.html
także ze względu na gwiazdki związane z bezpieczeństwem, no i całkiem niezły wygląd.
kinghah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 00:50   #40
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Czy ktos mi doradzi jak uchronic glowke dziecka w foteliku od tego wlasnie kiwania sie? Fotelik juz zakupiony, wiec nie zmienie, ale teraz widze ze pomimo posiadania tych bocznych niby ochronek - jak corcia (2,5 latek) zasnie to glowka jej lata na bokii do przodu :-( Fotelik sie nie odchyla w zaden sposob
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 12:11   #41
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Moze kup corci specjalną podusie, zaglowek, chociaz niewiem czy to cos daje, ale one są w sprzedazy, wiec moze to dobre rozwiąznie jezeli corcia często zasypia podczas jazdy. My osobiscie nie probowalismy takiej poduszki, bo mamy fotelik z regulacją oparcia do pozycji prawie leżącej. Podaje linki do przykladowych poduszek:

http://allegro.pl/item618426154_roga..._puchatek.html
lub to:
http://allegro.pl/item619194623_bb_p...owa_4_kol.html

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2009-05-05 o 12:14
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-05, 17:11   #42
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Dziekuje, a czy wlasnie ktoras uzywala takich poduszek i wie jak sie spisuja?
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 12:19   #43
emerka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 47
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Foteliki samochodowe sprawdz jeszcze w tym sklepie http://www.amko.com.pl/ moja znajoma u nich kupowała i bardzo sobie chwaliła.
emerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 12:51   #44
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: fotelik samochodowy

Cytat:
Napisane przez KATESIA Pokaż wiadomość
Ja tez kupiłam najprostszy ale za kwote ok30zł, zrobiony ze steropianu, równiez z odpinanymi plecami tak ze teraz uzywam samego siedziska. Jesli moge poradzic to własnie z tymi plecami-aby nie były zbyt ruchliwe (czasem mój synek przy ostrzejszym zakręcie przechylał sie na bok razem z plecami, nie było to zbyt kłopotliwe ale dosyc zabawne, niebezpieczne tez nie było bo pasem był przypięty....
Mimo ze pracuje w hurtowni z artykułami dzicinnymi to jednak sama nie chciałam kupowac drozszego bo po co płacic za nazwe firmy czy jakies zbedne bajery?
Fotelik do przewożenia dziecka samochodem wykonany ze STYROPIANU?Tego nawet nie można nazwać wyrobem fotelikopodobnym. W razie wypadku dziecko nie ma w tym żadnych szans na przeżycie. Widziałam gdzieś reklamę takiego pseudo fotelika za 29,95. - chyba w Realu. Ciekawe czy producent przewoził by swoje dziecko w takim badziewiu. Jeśli pracujesz w hurtowni dziecięcej, lepiej nie doradzaj rodzicom tego pseudofotelika...
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 13:45   #45
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: fotelik samochodowy

ineczko, niestety dla niektórych ważne jest żeby nie dostać mandatu i dlatego tylko używają fotelików
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 09:48   #46
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: fotelik samochodowy

Cytat:
Napisane przez Ineczka33
Fotelik do przewożenia dziecka samochodem wykonany ze STYROPIANU?Tego nawet nie można nazwać wyrobem fotelikopodobnym. W razie wypadku dziecko nie ma w tym żadnych szans na przeżycie. Widziałam gdzieś reklamę takiego pseudo fotelika za 29,95. - chyba w Realu. Ciekawe czy producent przewoził by swoje dziecko w takim badziewiu. Jeśli pracujesz w hurtowni dziecięcej, lepiej nie doradzaj rodzicom tego pseudofotelika...
Normalnie boki zrywać ze smiechu Nie?
Dziecko w foteliku się tak zabawnie przechyla
Może jeszcze wymyślą fotelik z gąbki za 19,90 zł ?
Chętni też się pewnie znajdą.

Właśnie jestem na etapie wyboru fotelika i tak czytam i oczom nie wierzę

Edytowane przez 201710120930
Czas edycji: 2009-05-22 o 09:49
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 10:55   #47
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez KATESIA Pokaż wiadomość
Ja tez kupiłam najprostszy ale za kwote ok30zł, zrobiony ze steropianu, równiez z odpinanymi plecami tak ze teraz uzywam samego siedziska. Jesli moge poradzic to własnie z tymi plecami-aby nie były zbyt ruchliwe (czasem mój synek przy ostrzejszym zakręcie przechylał sie na bok razem z plecami, nie było to zbyt kłopotliwe ale dosyc zabawne, niebezpieczne tez nie było bo pasem był przypięty....
Mimo ze pracuje w hurtowni z artykułami dzicinnymi to jednak sama nie chciałam kupowac drozszego bo po co płacic za nazwe firmy czy jakies zbedne bajery?
Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
ineczko, niestety dla niektórych ważne jest żeby nie dostać mandatu i dlatego tylko używają fotelików
Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Normalnie boki zrywać ze smiechu Nie?
Dziecko w foteliku się tak zabawnie przechyla
Może jeszcze wymyślą fotelik z gąbki za 19,90 zł ?
Chętni też się pewnie znajdą.
Właśnie jestem na etapie wyboru fotelika i tak czytam i oczom nie wierzę
No właśnie. Uważam, że takie ‘rewelacje’ powinny spotykać się z reakcją, żeby inni rodzice nie wpadali na podobne pomysły, a najbardziej szokujące jest to, że ktoś uważa bezpieczny fotelik za zbędny gadżet.I to pracownik hurtowni dziecięcej! Jak można w ogóle wyprodukować takie badziewie (kilka razy zmieniałam określenie, żeby nie dostać bana… i sprzedawać je jako CYTUJĘ reklamę: Fotelik samochodowy 2-funkcyjny, dla dzieci 9 - 36 kg, wysoka jakość, cena: 29,95 zł
Tak, przechylanie się dziecka w takim foteliku jest megazabawne – boki zrywać

Jak dowiedziałam się kiedyś o tej reklamie na stronie fotelik.info fotelik ze styropianu (osoba, która ją zamieściła też nie mogła uwierzyć własnym oczom - Fotelik Kajtek. 99% styropianu + 1% kiepskiej jakości tkaniny daje według tego sprzedawcy (i jak domniemam producenta tego "cudu techniki") wysokiej jakości 2-funkcyjny fotelik samochodowy dla dzieci 9 - 36 kg. ) to byłam przekonana, że producent nie zarobił na nim ani złotówki – że żaden odpowiedzialny rodzic nie zakupi tego bubla z czystym sumieniem… Łudziłam się aż do przeczytania postu wyżej…
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 11:50   #48
emerka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 47
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Moja siostra kupowała przez internet. Ni ebyłam do tego przekonana,ale wsyztsko okazało sie w porzadku. Nie pametam jakiej firmy,ale chyba w sklepie amko.com.pl
emerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 11:00   #49
danka11
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 34
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

A czy ktoś ma ten fotelik
http://esklep.babyfant.pl/index.php?...oducts_id=1698 bede wdzieczna za opinie.
danka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-24, 19:08   #50
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
(...)
9 kg ma dziecko w wieku ilu ? rok? a 20 ma dziecko 5 letnie ,roznica w budowie jest ogromna.
hmmm no to i ja dopytam...
Mój Norbert ma 5,5 miesiąca, waży 9 kg i ma ok. 73 cm - jest więc dość sporym, choć nie zmienia to faktu, że niemowlakiem... No i mam problem, z fotelika z zestawu "wózkowego" wyrósł i muszę coś kupić, ale jakoś mam obawy, że te foteliki od 9 kg to raczej dla stabilnie siedzących maluszków... Dodatkowo chciałabym coś niezbyt drogiego (może być oczywiście super fotelik, ale używany), bo nie mamy auta, przez coi poprzedni fotelik został użyty 6-7 razy w ciągu tych 5,5 miesiąca. Może ktoś mi coś sensownego doradzi???
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 22:17   #51
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

http://fotelik.info/
po zapoznaniu się z tą stroną łatwiej podjąć decyzję
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 12:11   #52
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Bardzo chętnie pomogę w doborze fotelików osobiście polecam foteliki fair bardzo bezpieczne i mają przystępną cenę, dodatkowym atutem w dwóch modelach jest możliwość montowania fotelika tyłem do kierunku jazdy dla dziecka od 0-18kg.(z systemem ISOFIX) i od 0-9kg za pomocą samochodowych pasów bezpieczeństwa.
__________________
RAZEM

Edytowane przez cherrry2009
Czas edycji: 2009-06-25 o 12:27
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 20:59   #53
Spoora
Zakorzenienie
 
Avatar Spoora
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17 525
Dot.: jaki fotelik samochodowy ??

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja polecam fotelik od 9-25 kg. Mamy taki firmy Coneco model "Zenith". fotelik jest bardzo wygodny, oparcie regulowane od pozycji pólleżącej do siedzącej, 5 pozycji. Dlugosc pasow regulowana. Latwy w zamontowaniu i nic sie nie zacina, gladko chodzi. Będzie synkowi slużyl na dlugo, a jak syn juz sie do niego nie zmiesci, to kupimy mu juz tylko podstawke bez oparcia. Z tego co sie orientowalam, to wiele firm ma w ofercie foteliki prawie identyczne, roznią sie one tylko cenowo ( Duza rozpiętosc cen) oraz kolorami, zewnętrznym designem, ale konstrukcja jest identyko.

Właśnie planuję kupić ten fotelik i miałam pytać czy ktoś może ma taki Twoje zdanie utwierdza mnie w mojej decyzji
__________________
Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy
teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Spoora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 20:46   #54
justinak25
Raczkowanie
 
Avatar justinak25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 274
Dot.: jaki fotelik samochodowy ??

Dziewczyny a co polecicie do 4 latki bo nie wiem czy kupić fotelik do 22 kilo czy do 36? Mała wazy teraz 17 kilo
justinak25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 09:36   #55
anja00
Raczkowanie
 
Avatar anja00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 329
Dot.: jaki fotelik samochodowy ??

Ja również prosiłabym o radę. Mój synek ma dopiero 5.5 miesiąca. Do tej pory używamy fotelika Concord Ion - super się sprawdza, ale synek wciąż rośnie i już powoli przymierzamy się do zakupu następnego fotelika. Zupełnie nie wiemy, jaki wybrać. Przed chwilą znalazłam w necie Concord trimax, ale nie wiem jaki on ma przedział wagowy, bo znalazłam 9-18 i 9-36

Synek wciąż jest maluszkiem, tylko dość dużym i chciałabym aby fotelik był wygodny do spania i taki abyśmy nie musieli wymieniać go za pól roku. Bardzo proszę o wskazówki.
anja00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 14:51   #56
anja00
Raczkowanie
 
Avatar anja00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 329
Dot.: jaki fotelik samochodowy ??

Hej pomóżcie Dobre Duszyczki
anja00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 23:55   #57
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: jaki fotelik samochodowy ??

Cytat:
Napisane przez justinak25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co polecicie do 4 latki bo nie wiem czy kupić fotelik do 22 kilo czy do 36? Mała wazy teraz 17 kilo

Polecam zdecydowanie fotelik do 36 kg. Z 22 zaraz wyrosnie, a z 36 odepniecie tylko oparcie, jak coreczka bedzie już wieksza i będzie mogla korzystac z samej podstawki, siedziska.

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

Cytat:
Napisane przez roxi1980 Pokaż wiadomość
hmmm no to i ja dopytam...
Mój Norbert ma 5,5 miesiąca, waży 9 kg i ma ok. 73 cm - jest więc dość sporym, choć nie zmienia to faktu, że niemowlakiem... No i mam problem, z fotelika z zestawu "wózkowego" wyrósł i muszę coś kupić, ale jakoś mam obawy, że te foteliki od 9 kg to raczej dla stabilnie siedzących maluszków... Dodatkowo chciałabym coś niezbyt drogiego (może być oczywiście super fotelik, ale używany), bo nie mamy auta, przez coi poprzedni fotelik został użyty 6-7 razy w ciągu tych 5,5 miesiąca. Może ktoś mi coś sensownego doradzi???

Mialam identyczną sytuacje, syn mial 8 miesiecy i juz go nie moglismy dopiąc pasami w foteliku do 9 kg. Kupilam więc fotelik od 9-25 kg z regulacją oparcia do pozycji polleżacej marki Coneco "Zenith". Polecam wiec cos takiego, albo w przedziale od 9-18 kg.

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

Cytat:
Napisane przez anja00 Pokaż wiadomość
Ja również prosiłabym o radę. Mój synek ma dopiero 5.5 miesiąca. Do tej pory używamy fotelika Concord Ion - super się sprawdza, ale synek wciąż rośnie i już powoli przymierzamy się do zakupu następnego fotelika. Zupełnie nie wiemy, jaki wybrać. Przed chwilą znalazłam w necie Concord trimax, ale nie wiem jaki on ma przedział wagowy, bo znalazłam 9-18 i 9-36

Synek wciąż jest maluszkiem, tylko dość dużym i chciałabym aby fotelik był wygodny do spania i taki abyśmy nie musieli wymieniać go za pól roku. Bardzo proszę o wskazówki.

Nie kupuj fotelika do 36 kg, bo bedzie zdecydowanie za duży, w dodatku dziecko do pierwszego roku życia powinno mieć wygodna pozycje pollezącą, ewentualnie polsiedzącą, jezeli podroze nie są dlugie. A w foteliku do 36 kg oparcie jest raczej prostopadle, jezeli jest regulacja do pozycji pollezącej, to jest to raczej droga zabawka, a wiadomo, że jak dziecko już dojdzie do wagi 36 kg, to w sprzedaży mogą byc nowe, ulepszone modele i inne ceny, przepisy itp. Moim zdaniem nie powinnas wybiegac aż tak w przyszlosc.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 16:19   #58
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

A ja bardzo polecam concord trimax, syna przesadziłam do niego jak miał ok 8 miesięcy bo tez już się nie mieścił w foteliku 0-13kg. Trimax owszem jest do 36kg ale...
1)najpierw używa sie go jako całego fotela i w tej wersji jest do 18 kg, jest regulowane oparcie, dla mojego syna w zupełności wystarcza taki pochył
2)później są dwie opcje można odkręcic oparcie, wtedy zostaje samo siedzisko (15-36kg), albo mozna do samej podkładki dokupić oparcie od modelu lift z tapicerka na całość (koszt ok 300zł) i wtedy otrzymujemy właśnie lifta (15-36kg) z tym, ze dziecko do 36 kg czyli ok 12 lat jeździ w całym fotelu a nie na całej podkładce. Jest to w miare opłacalnę bo za lifta nie przerabianego z trimaxa trzeba zapłacić ok 600zł

Jedyny minus, który nie dotyczy osób kupujacych teraz fotelik to to, ze ja wybrałam tapicerkę z nubuku (imitacja przecieranej skóry) i troszke się nagrzewa od słońca ale teraz już są tylko bawełniane.

Jak by ktoś chciał to chetnie odpowiem na pytania zwiazane z trimaxem i nie tylko

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Jeżeli chodzi o fotelik zenith coneco to bez wątpienia jest to wygodny fotelik dla dziecka ale konstrukcja zupełnie mnie nie przekonała, jast to odpowiednio wyprofilowana foremka o grubości ok 1mm (można ja wygiąć w rekach, więc strach pomyślec co się dzieje z fotelem podczas kolizji), jest dużo foteli o identycznej konstrukcji np uni baby (tańszy ok 50zł-różni się tylko haftem i ewentualnie kolorem tapicerki-materiał ten sam). Wszystko zalezy od tego z jakiego powodu ktos kupuje fotel no i ile pieniążków chce na niego przeznaczyć. Powiedzmy że z foteli średniej klasy to polecam zanith'a, uni baby i berbera model hektor (0-18kg). Jezeli chodzi o ten ostatni to ja bym do niego noworodka nie wsadziła ale takie 5-6 miesięczne dziecko już tak, natomiast jezeli chodzi o jego górna granicę to jest rozmiarowo nawet szerszy od zenitha i uni baby mimo ze tamte sa do 25 kg- co uwazam za chwyt marketingowy bo nie jestem sobie w stanie wyobrazić w nich 25 kilogramowego dziecka.
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 10:05   #59
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

dodam jeszcze,że firma coneco przy zakupie fotelika zenith gwarantuje nowy fotel w przypadku gdy zostanie on uszkodzony w wyniku kolizji. Taka zamiana odbywa sie na podstawie protokołu z wypadku wystawionego przez policje (musi w nim byc informacja, ze podczas kolizji fotelik był w samochodzie). Nie wazne czy uszkodzenia sa mniejsze czy wieksze, fotelik moze mieć uszkodzenia nie widoczne gołym okiem co zmniejsza jego bezpieczeństwo.
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 16:00   #60
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: jaki fotelik samochodowy ??

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja polecam fotelik od 9-25 kg. Mamy taki firmy Coneco model "Zenith". fotelik jest bardzo wygodny, oparcie regulowane od pozycji pólleżącej do siedzącej, 5 pozycji. Dlugosc pasow regulowana. Latwy w zamontowaniu i nic sie nie zacina, gladko chodzi. Będzie synkowi slużyl na dlugo, a jak syn juz sie do niego nie zmiesci, to kupimy mu juz tylko podstawke bez oparcia. Z tego co sie orientowalam, to wiele firm ma w ofercie foteliki prawie identyczne, roznią sie one tylko cenowo ( Duza rozpiętosc cen) oraz kolorami, zewnętrznym designem, ale konstrukcja jest identyko.
Ja się właśnie miałam spytać o ten fotelik - a konkretnie czy posiada regulację wysokości pasów bo na aukcjach raz jest informacja o tym a raz nie, juz sama nie wiem, a wydaje mi sie to dość istotne.

Jest z weluru z tego co kojarzę? Czy synek się w nim poci? Bo tego się boję...


Cytat:
Napisane przez Marta123 Pokaż wiadomość
Witam,
Ja polecam fotelik Caretero model Sport (9-25 kg), mam go od niedawna i sprawdza się rewelacyjnie. Łatwo go zamontować w samochodzie. Pozycja fotelika da się regulować (kilka stopni nachylenia) więc mój maluch śpi w nim spokojnie podczas podróży. Co ważne usypia zaraz po włożeniu do fotelika. W sklepie mieli duży wybór kolorów, co tez jest istotne . Kolory można zobaczyć na stronie: http://www.caretero.pl/sport.html
a czy ten fotelik posiada regulację wysokości pasów naramiennych? Jest z weluru?


A co myślicie o tym foteliku? http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=669003972
Konstrukcje ma taką samą jak zenith , tylko właśnie tapicerka inna

kasiagora23 - o jakim przedziale wagowym Zenitha mówisz że sie wygina?

Edytowane przez gothika
Czas edycji: 2009-07-06 o 16:07
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-15 14:47:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:38.