wątek powitalny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości

Notka

Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości Jak pozbyć się zmarszczek, utrzymać młody i naturalny wygląd skóry? Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o medycynie estetycznej. Na Twoje pytania odpowiada Dr Iwona Marycz-Langner.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-05-17, 12:20   #1
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Smile

wątek powitalny


Drogie Wizażanki
Zapraszamy Was do zadawania pytań Pani doktor. Mamy nadzieję, że dzięki uprzejmości Pani doktor pogłębicie swoją wiedzę na temat pielęgnacji cery, tak aby długo zachowała swoją młodość.

Pani doktor Iwona Marycz Langner będzie odpowiadała na Wasze pytania przez miesiąc do 16 czerwca co 2-3 dzień.


Gorąco zapraszam do zadawania pytań poprzez indywidualne wątki


Dr Iwona Marycz-Langner jest dermatologiem, certyfikowanym, międzynarodowym trenerem MasterClass w dziedzinie dermatologii estetycznej. Specjalizuje się w zabiegach wielokierunkowego odmładzania i modelowania twarzy. Prowadzi szkolenia dla lekarzy w zakresie technik modelowania twarzy kwasem hialuronowym i toksyną botulinową. Pani Doktor jest autorką licznych artykułów publikowanych w prasie specjalistycznej i kobiecej, przybliżających zagadnienia dermatologii estetycznej. Była wykładowcą kosmetologii w szkole kosmetycznej, szkoliła kosmetyczki z całego kraju w technikach przeprowadzania zabiegów wysokimi stężeniami kwasów owocowych.


Pani Doktor przyjmuje w ,,DermClinic” Klinice Dermatologii

Estetycznej w Warszawie przy ul. Wąwozowej 32, w Warszawie, www.dermclinic.pl.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dr Iwona Marycz Langner.jpg (31,5 KB, 32 załadowań)
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 12:27   #2
Dr Iwona Marycz-Langner
Raczkowanie
 
Avatar Dr Iwona Marycz-Langner
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 39
Zapraszam do dyskusji

Zastanawiacie się jak pozbyć się zmarszczek? Jak przywrócić swojej skórze młody a jednocześnie naturalny wygląd? Czym jest i jak działa kwas hialuronowy? Chciałybyście skorzystać z zabiegu medycyny estetycznej ale nurtują Was różne pytania? Zachęcam do dyskusji i zadawania pytań. Postaram się rozwiać Wasze wątpliwości i udzielić kluczowych informacji, jak zachować młody, naturalny wygląd skóry.

Dr Iwona Marycz-Langner

Edytowane przez Dr Iwona Marycz-Langner
Czas edycji: 2012-05-17 o 12:29
Dr Iwona Marycz-Langner jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 13:11   #3
AgnisiaKa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Dot.: Zapraszam do dyskusji

Witam
Chciałam zapytać o zabieg powiększania ust. Jak bardzo jest bolesny, jakie są metody i jak długo taki efekt się utrzymuje? Czy jest nieszkodliwy dla organizmu?
AgnisiaKa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 09:37   #4
SiaZo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: wątek powitalny

Pani Doktor,

mój problem polega na tym, że choć jestem jeszcze młoda (25 lat) to już pojawiły się u mnie głębokie zmarszczki, zwłaszcza w okolicy ust. Stosuję kremy, ale widzę, że to za mało. Wyglądam mało atrakcyjnie i bardzo chciałabym to zmienić. Jakim zabiegom medycyny estetycznej mogę się poddać by poprawić wygląd i samopoczucie? Czy są one bolesne?
SiaZo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 12:20   #5
Dr Iwona Marycz-Langner
Raczkowanie
 
Avatar Dr Iwona Marycz-Langner
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 39
Powiększanie ust

Cytat:
Napisane przez AgnisiaKa Pokaż wiadomość
Witam
Chciałam zapytać o zabieg powiększania ust. Jak bardzo jest bolesny, jakie są metody i jak długo taki efekt się utrzymuje? Czy jest nieszkodliwy dla organizmu?
Usta można powiększyć różnymi metodami. Może to być wypełnienie własną tkanką tłuszczową, wszczepienie różnego typu implantów, chirurgiczne podniesienie wargi górnej i w końcu iniekcje substancji, takich jak kwas hialuronowy i kolagen. Wszystkie wymienione metody mają plusy i minusy. Najbezpieczniejszą, najbardziej naturalną i moim zdaniem najlepszą z nich jest wypełnianie ust kwasem hialuronowym, czyli substancją występującą naturalnie w organizmie ludzkim, także w ustach.
Zabieg polega na podaniu metodą iniekcji (wstrzyknięciu) odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego w wybrane punkty ust. Swoim pacjentom w gabinecie polecam do zabiegu powiększania ust produkt Restylane Lip Volume oraz Restylane Lip Refresh. Pierwszy z produktów, Restylane Lip Volume, wydatnie zwiększa objętość ust, natomiast Restylane Lip Refresh sprawia, że są one delikatnie podkreślone i dogłębnie nawilżone. Dzięki takim zabiegom usta nabierają pełnego, pięknego i co najważniejsze – naturalnego kształtu.
Obydwa preparaty zawierają substancję miejscowo znieczulającą - lidokainę. Osoby bardziej wrażliwe mogą skorzystać dodatkowo z powierzchownego znieczulenia kremem i/lub znieczulenia stomatologicznego, co sprawia, że zabieg jest komfortowy dla pacjentki.
Efekty po zabiegu wykonanym wymienionymi produktami utrzymują się wiele miesięcy, dzięki czemu nie trzeba go powtarzać zbyt często. Należy również podkreślić, że sam zabieg trwa zazwyczaj bardzo krótko, bo 15 min.
Dr Iwona Marycz-Langner jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 14:59   #6
Dr Iwona Marycz-Langner
Raczkowanie
 
Avatar Dr Iwona Marycz-Langner
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 39
Dot.: wątek powitalny

Cytat:
Napisane przez SiaZo Pokaż wiadomość
Pani Doktor,

mój problem polega na tym, że choć jestem jeszcze młoda (25 lat) to już pojawiły się u mnie głębokie zmarszczki, zwłaszcza w okolicy ust. Stosuję kremy, ale widzę, że to za mało. Wyglądam mało atrakcyjnie i bardzo chciałabym to zmienić. Jakim zabiegom medycyny estetycznej mogę się poddać by poprawić wygląd i samopoczucie? Czy są one bolesne?
Pierwsze zmarszczki pojawiają się między 25. a 30. rokiem życia. Najczęściej występują na czole, dookoła oczu oraz między nosem a wargami. Wielokrotnie ich przyczyną są nawyki mimiczne, tzn. często powtarzane grymasy twarzy, ale również normalna aktywność mięśni twarzy podczas wyrażania emocji, jedzenia, picia, mówienia itp. Silne zmarszczki powstają u osób ze skórą suchą, palących papierosy i opalających się. Zmarszczki w Pani wieku nie są wiec rzeczą nietypową. Skóra powoli traci elastyczność, gdyż z wiekiem osłabieniu ulegają włókna kolagenu i elastyny, dochodzi do ubytków kwasu hialuronowego. Aby przywrócić jej traconą jędrność, nawilżenie oraz zlikwidować pierwsze zmarszczki można zastosować w Pani wieku peelingi kwasami owocowymi i zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego. Seria peelingów delikatnie wygładzi skórę i przygotuje ją do wypełnienia, rewitalizacji i nawilżenia kwasem hialuronowym.
O tej porze roku polecam peelingi kwasem migdałowym a następnie zabieg Soft Liftingu. Jest to zabieg niechirurgiczny, dzięki czemu po jego wykonaniu można szybko wrócić do codziennych zajęć. Podczas zabiegu za pomocą specjalnych igieł (mikrokaniul) wprowadzamy kwas hialuronowy w odpowiednie miejsce twarzy. Kwas ten uzupełnia ubytki tkankowe, wypełnia przestrzeń międzykomórkową, dodaje tkankom objętości i wypełnia zmarszczki. Po takim zabiegu Pani skóra ponownie nabierze blasku, zostanie nawilżona oraz wygładzona.
Dużym plusem Soft Liftingu jest to, że skóra w danym miejscu nakłuwana jest tylko raz, co zmniejsza dyskomfort związany z bólem przed i po zabiegu. Przy tradycyjnym zabiegu, kiedy skóra nakłuwana jest wielokrotnie, istnieje również dużo większe ryzyko wystąpienia siniaków. Jeżeli będą się na Pani skórze nasilać zmarszczki mimiczne, to za jakiś czas trzeba będzie pomyśleć o zrelaksowaniu ich toksyną botulinową.
Dr Iwona Marycz-Langner jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 12:44   #7
SiaZo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: wątek powitalny

Dziękuję za odpowiedź
SiaZo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-24, 16:05   #8
AgnisiaKa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Dot.: wątek powitalny

Dziękuję za odpowiedź. A czy są jakieś przeciwskazania do wykonania tego typu zabiegu? Choroba, ciąża, karmienie piersią?




Edytowane przez AgnisiaKa
Czas edycji: 2012-05-25 o 12:38
AgnisiaKa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 10:16   #9
Kim123
Przyczajenie
 
Avatar Kim123
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 1
Dot.: wątek powitalny

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam 30 lat i moje pytanie brzmi: czy mogę stosować zabiegi z botoxem?
Kim123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 20:41   #10
yuna6666
Raczkowanie
 
Avatar yuna6666
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 188
GG do yuna6666
Dot.: wątek powitalny

Witam
Raz w tygodniu u zywam peelingu błotnego z kwasami owocowymi
http://www.bingosklep.com/peeling-bl...spa-p-280.html
oraz raz w tygodniu samorobiony wedug receptury ze sklepu Biochemia Urody peeling enzymatyczny
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...ymaticEKO.html
Po paru dniach pojawiły sie wypryski. Po jakim czasie one znikna a cera ulegnie poprawie ?
__________________
Cel włosy do pasa
drożdże, pokrzywa, skrzyp, vitapil, wit z grupy B, wit A+E od 27.04
pielęgnacja zgodna z CG od 01.03
yuna6666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 22:34   #11
kredka22
Raczkowanie
 
Avatar kredka22
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 105
Dot.: wątek powitalny

Witam mam pytania od jakiego roku życia wskazane są zabiegi z botoksem?
kredka22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-01, 15:40   #12
Dr Iwona Marycz-Langner
Raczkowanie
 
Avatar Dr Iwona Marycz-Langner
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 39
Dot.: wątek powitalny

Cytat:
Napisane przez AgnisiaKa Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. A czy są jakieś przeciwskazania do wykonania tego typu zabiegu? Choroba, ciąża, karmienie piersią?




Są czynniki, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu powiększania ust. Należą do nich, tak jak Pani wspomniała, ciąża i karmienie piersią, ale także uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu, czynna infekcja, opryszczka, zmiany zapalne na ustach i w ich okolicach, choroby immunologiczne, niewyrównana cukrzyca, przyjmowanie doustnych sterydów. Od decyzji lekarza zależy czy wykona zabieg, jeśli stosowane były wypełniacze permanentne. W dniu przeprowadzania zabiegu oraz na dzień przed nie powinno się przyjmować leków powodujących zwiększone krwawienie, np. aspiryny, gdyż zwiększa to ryzyko siniaków.

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

Cytat:
Napisane przez kredka22 Pokaż wiadomość
Witam mam pytania od jakiego roku życia wskazane są zabiegi z botoksem?
W celach estetycznych nie można jednoznacznie określić, od którego roku życia wskazane są zabiegi z użyciem toksyny botulinowej – potocznie zwanej botoksem - gdyż proces starzenia się skóry zachodzi u każdego z nas w innym tempie. Musi Pani obserwować na własnej skórze, kiedy stosowanie kremów, serum i maseczek przestaje być skuteczne, a na twarzy pojawiają się stałe zmarszczki i bruzdy. Jest to czas na rozpoczęcie zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej, np. tych z użyciem botuliny. Chcę jednak podkreślić, że toksyna botulinowa w celach inne niż estetyczne ( leczenie zeza, chorób z nadmiernym napięciem mięśniowym) jest podawana nawet malutkim dzieciom.
Dr Iwona Marycz-Langner jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-06, 08:20   #13
Karoloo
<3 <3 <3
 
Avatar Karoloo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8 332
Dot.: wątek powitalny

Witam
Mam pytanie odnośnie cellulitu. Jakie są dobre metody aby pozbyć się zmory kobiet ?? I mniej więcej w jakich cenach się kształtują ??

Pozdrawiam
Karoloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-11, 09:03   #14
Dr Iwona Marycz-Langner
Raczkowanie
 
Avatar Dr Iwona Marycz-Langner
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 39
Dot.: wątek powitalny

Cytat:
Napisane przez Karoloo Pokaż wiadomość
Witam
Mam pytanie odnośnie cellulitu. Jakie są dobre metody aby pozbyć się zmory kobiet ?? I mniej więcej w jakich cenach się kształtują ??

Pozdrawiam
Zgodnie z badaniami, ponad 80 % kobiet po 25. roku życia cierpi z powodu cellulitu. Znamy wiele czynników sprzyjających jego powstawaniu (skłonność genetyczna, wysokokaloryczna dieta, alkohol, nikotyna, mało aktywny tryb życia, ciasny ubiór, zbyt wysokie obcasy, gorące kąpiele, nadmierne opalanie się), ale na pierwszym miejscu wymienia się zawsze zaburzenia hormonalne, tzw. hiperestrogenizm względny występujący w okresie dojrzewania, ciąży, menopauzy, podczas stosowania niektórych środków antykoncepcyjnych. Wynika z tego, że walka z cellulitem jest wielokierunkowa (walczymy ze wszystkimi czynnikami sprzyjającymi powstawaniu), bardzo żmudna, wymaga samozaparcia i dyscypliny. Do grupy najskuteczniejszych i najlepszych zabiegów należy na pewno :
1.metoda chirurgicznej liposukcji (odsysanie tkanki tłuszczowej w miejscach powstawania cellulitu)
2.metody medycyny estetycznej a)urządzenia rozbijające tłuszcz przy pomocy ultradźwięków, promieniowania podczerwonego IR,
b) lipoliza laserowa urządzeniami wykorzystującymi długość fali 1440nm, 1444 nm lub długość fali 924 nm oraz 975
c) lipoliza iniekcyjna
3. urządzenia wykorzystujące impulsowe podciśnienie-ssanie
4. drenaż limfatyczny
5. masaż (zwłaszcza bańką chińską)
Ilość zabiegów zawsze zależy od nasilenia cellulitu i oczekiwanego efektu. W przypadku lipolizy chirurgicznej lub lipolizy laserowej najczęściej wykonujemy 1 zabieg. Lipoliza iniekcyjna: kilka zabiegów, najczęściej 4-8, ale zabieg jest mało inwazyjny i komfortowy dla pacjentki. Urządzenia rozbijające tłuszcz przy pomocy ultradźwięków: 4-8 zabiegów. Urządzenia wykorzystujące impulsowe podciśnienie-ssanie, drenaż limfatyczny, masaż: ok.10 zabiegów.
Redukcja cellulitu (a nie jego usunięcie) jest widoczna po kilku tygodniach od zabiegu.
Kosz zabiegu zależy od obszaru ciała poddawanemu zabiegowi
Liposukcja chirurgiczna ok. 6 000-12 000zł
Lipoliza laserowa ok. 6 000zł-12 000zł
Lipoliza iniekcyjna ok. 500 -5 000zł
Urządzenia rozbijające tłuszcz przy pomocy ultradźwięków ok.1 000 zł za zabieg
Urządzenia wykorzystujące impulsowe podciśnienie-ssanie ok. 1 000- 1 300 zł za serię 10 zabiegów
Drenaż limfatyczny, masaż ok. 100-150 zł za zabieg

Jak napisałam wyżej walka z cellulitem jest wielokierunkowa i długotrwała. Bardzo ważne jest, aby zabiegi były wspomagane dietą, ćwiczeniami odpowiednich partii mięśni i kosmetyczną pielęgnacją.
Dr Iwona Marycz-Langner jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 19:12   #15
Melody14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
GG do Melody14
Dot.: wątek powitalny

Pani Doktor,
Mam pytanie, mam blizny potradzikowe na twarzy (plytkie) i wyjezdzam w tym roku do wloch. Slyszalam ze blizn nie mozna opalac ale nie wyobrazam sobie jakbym miala wrocic opalona cala na czekolade a twarz biala. Czy sa jakies tanie sposoby aby uniknac przebarwien, albo na pozbycie sie blizn?
Z gory dziekuje za odpowiedz.
Melody14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 09:29   #16
Dr Iwona Marycz-Langner
Raczkowanie
 
Avatar Dr Iwona Marycz-Langner
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 39
Dot.: wątek powitalny

Cytat:
Napisane przez Melody14 Pokaż wiadomość
Pani Doktor,
Mam pytanie, mam blizny potradzikowe na twarzy (plytkie) i wyjezdzam w tym roku do wloch. Slyszalam ze blizn nie mozna opalac ale nie wyobrazam sobie jakbym miala wrocic opalona cala na czekolade a twarz biala. Czy sa jakies tanie sposoby aby uniknac przebarwien, albo na pozbycie sie blizn?
Z gory dziekuje za odpowiedz.
Szanowna Pani, jeżeli blizny są nadal koloru czerwonego , to rzeczywiście w ich miejscach skóra może zareagować powstawaniem przebarwień. Jeżeli natomiast są białawe, to otaczająca je skóra opali się, a miejsca blizn będą stanowiły jasne plamki na ciemnym tle. Co oznacza, że rzeczywiście nie powinna Pani opalać twarzy, bo w rezultacie efekt estetyczny będzie dużo gorszy niż opalone ciało i biała twarz. W okresie letnim niewiele można zrobić z istniejącymi bliznami, natomiast przebarwienia niestety powstają bardzo łatwo. Radzę więc jednak nie opalać twarzy, stosować na dzień Skinoren krem (walczący ze zmianami trądzikowymi i przebarwieniami), preparaty z filtrami UV, a w celu wyrównania kolorytu skóry stosować albo koloryzujące kremy, albo po prostu makeup.
Dr Iwona Marycz-Langner jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.