Urwane w這sy po rozja郾ianiu! Pomocy! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2017-01-25, 09:11   #31
Adela97
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 48
Dot.: Urwane w這sy po rozja郾ianiu! Pomocy!

Prawdopodobnie wlosy sa spalone dlatego sie urwaly sama mialam podobnie jak zahaczylam lekko o torebke i wlosy mi sie w pol urwaly.. musisz mocno je nawilzac polecam zel lniany polaczony z maska lub olejem na godzine albo 2 tez rozjasniam wlosy i bardzo mi to pomoglo . Mozliwe tez ze cos jest nie tak i powinnas zrobic sobie badania bo takie nagle oslabienie stanu wlosow tez moze byc jakims sygnalem
Adela97 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2017-01-25, 11:30   #32
dorris23
Pyskatka

Wiadomo軼i: 2 833

Cytat:
Napisane przez Adela97 Poka wiadomo嗆
Prawdopodobnie wlosy sa spalone dlatego sie urwaly sama mialam podobnie jak zahaczylam lekko o torebke i wlosy mi sie w pol urwaly.. musisz mocno je nawilzac polecam zel lniany polaczony z maska lub olejem na godzine albo 2 tez rozjasniam wlosy i bardzo mi to pomoglo . Mozliwe tez ze cos jest nie tak i powinnas zrobic sobie badania bo takie nagle oslabienie stanu wlosow tez moze byc jakims sygnalem
To jest wina rozjasniania do bia這軼i prawie. Wina wyskich oksydantow, malo podatne wlosy na takie zabiegi. Spalony wlos to martwy wlos, ktory i tak sie od豉mie/wykruszy. Trzeba zadabac o te wlosy, ktore zostaly i nie sa spalone.
dorris23 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2017-01-30, 16:54   #33
Tassarinian
Kote趾e

Wiadomo軼i: 16 813

Ma造 update - po ampu販e kerarynowej z L'Oreala (rozpyli豉m na w這sy i trzyma豉m jakie 5-7 minut) po zmyciu w這sy by造 cudowne, mi璚iutkie, g豉dziutkie, rozczesywa造 si perfekcyjnie, natomiast rano mia豉m takie siano, 瞠 prosz siada. Ju dawno mi si co takiego nie zrobi這 no i win widz jednak chyba w tej ampu販e, bo nie u篡wa豉m niczego z proteinami od 鈔ody lub czwartku.

By豉m dzisiaj u fryzjera - ciachn窸a mi 豉dnych par centymetr闚 i przedzia貫k przesun窸a mi na bok g這wy 瞠by schowa te kr鏒kie 'wygryzione' pasma. Te nie ma poj璚ia dlaczego mi si tak sta這, ale raczej stawia豉by bardziej na farb, ni na rozja郾iacz. W這sy wymaca豉 i 40 minut 瞠鄉y si zastanawia造 co si z nimi dzieje, bo na d逝go軼i s zdrowe, mi瘯kie, milutkie i zero siana, a tu takie co. Z wysokimi kucykami si na razie 瞠gnam, b璠 musia豉 pokombinowa z jakimi fryzurkami na dole, co nie b璠zie 豉twe, bo ja mam dwie lewe r璚e do czesania i tylko kucyka sobie umiem zrobi

Kupi豉m jeszcze dzisiaj mask WAX t z Pilomaxa dla blondynek i zobaczymy jaka b璠zie. B璠 te pr鏏owa w najbli窺zym czasie mieszanki mixtonu z mask, bo jako si musz poratowa przez ten czas kiedy nie b璠 rozja郾ia豉 i farbowa豉.

WYMIANA KOSMETYCZNA

Edytowane przez Tassarinian
Czas edycji: 2017-01-30 o 16:56
Tassarinian jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2017-07-31, 14:41   #34
Selyuna
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 45

Podepn si pod w徠ek. Rozja郾iam w這sy ju od jakiego czasu, najcz窷ciej rozja郾iacz Schwarzkopfa blonde ultime (super delikatny dla moich w這s闚) albo Joanny, pocz徠kowo by豉m hardkorem i robi豉m na to Alfaparf 11.11 na oksy 12%, przetestowa豉m te troch farb np garnier 111. K豉d豉m wtedy tak fajn mask te z blonde ultime, sch豉dzaj帷 blond, o w這sy generalnie dba豉m.

Potem zrezygnowa豉m z rozja郾iania i zosta豉m tylko przy Alfaparfie 11.11 na oksy 12%, co by這 廝鏚貫m frustracji bo po na這瞠niu na odrost wychodzi mi pomara鎍z kt鏎y p逝kank czy mask z gencjan nie dawa si zgasi, dopiero przy kolejnej aplikacji na odrost farbowa豉m te ten poprzedni odrost i wtedy robi si platynowy... ale oczywi軼ie tu przy g這wie by pomara鎍z.

Swoj drog mia豉m do嗆 stresuj帷y okres w 篡ciu i jak w這sy pom璚zone poja郾ianiem zacz窸y dawa oznaki 瞠 potrzebuj ratunku to zignorowa豉m to i dopiero jak przy myciu przy sp逝kiwaniu od篡wki zacz窸y mi zostawa na palcach to przez d逝窺zy czas jako w og鏊e si tym nie przejmowa豉m.

A zauwa篡豉m 瞠 to nie s wypadaj帷e w這sy tylko urywaj帷e si. Zw豉szcza z jednej strony gdzie cz瘰to robi豉m sobie pr鏏y na jednym pasemku, albo na przedzia趾u. Podci窸am w這sy troch na ko鎍ach i zaopatrzy豉m si w Alterr granat i aloes mask i od篡wk.

To by DU玆 b陰d. W這sy si rozmi瘯czy造 na tyle 瞠 teraz to dopiero mokre zacz窸y si rwa. Po myciu by造 mi貫 w dotyku i g豉dkie ale mimo 瞠 nie czesa豉m na mokro to po lewej stronie nast徙i spory ubytek.

Od jakiego czasu eksperymentuj z r騜nymi maskami i od篡wkami, np garnier oleo repair, gliss kur czarny, elseve total repair 5 (ta biala, fioletowa total repair extreme jest zawsze wykupiona). Zauwa篡豉m 瞠 po tych z proteinami w這sy s mocniejsze ale szorstkie - potarte o siebie na sucho wydaj taki charakterystyczny szeleszcz帷y odg這s. M闚i tylko o w這sach nad i za lewym uchem, po prawej stronie wszystko jest normalnie.
Ko鎍闚ki nie s rozdwojone ani upra穎ne jak przy spaleniu rozja郾iaczem, ale bardzo je wida (kolor mam teraz platynowo-srebrny).

Raz na 3-4 mycia u篡wam te biovaxa, wcze郾iej keratyna i jedwab, teraz mam pearl kolagen i per造.

Pole熯ie mi prosz jeszcze jakie maski i od篡wki, gubi si nieco w tym co jest emolientowe a co humektantowe, umiem rozpozna proteiny co najwy瞠j XD . Zastanawiam si nad biovaxem latte, a mo瞠 pomara鎍zowy? Biovaxy w sumie naj豉twiej przetestowa bo s w saszetkach np w lidlu, ale tak poza tym to si pogubi豉m w tym czego moje w這sy potrzebuj.

Aha, myj szamponami bez slsa, albo alterra farbowane, albo przeciw逝pie穎wy, albo sensitive.

Edytowane przez Selyuna
Czas edycji: 2017-07-31 o 14:43
Selyuna jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2017-08-01, 08:28   #35
lady666macbeth
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 8 337

masz spalone w這sy, dlatego si krusz i 豉mi..
Stary 2017-08-01, 08:42   #36
Selyuna
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lady666macbeth Poka wiadomo嗆
masz spalone w這sy, dlatego si krusz i 豉mi..
No serio? Bym si nie domy郵i豉 XD

Ale pisz bo prosi豉m o polecajki.
Stary 2017-08-09, 23:31   #37
Melanchton
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 709

Nie widzisz, 瞠by w這sy si rozdwaja造, bo zamiast tego po prostu si krusz. A to, co dzieje si o tej "gorszej" stronie pewnie zacznie si dzia i po "lepszej" je郵i nie przestaniesz katowa w這s闚 rozja郾iaczem. W這sy nie rozmi瘯czy造 si po od篡wkach - uszkodzi豉 ich struktur wcze郾iej

Moje rady:
- zrezygnowa z rozja郾iania
- sukcesywnie podcina to co spalone
- uwa瘸 na proteiny, bo niewiele trzeba 瞠by w這sy przeproteinowa i zaczn si kruszy jeszcze bardziej
- z od篡wek wybieraj te emolientowe (emolienty to np. oleje)
- zabezpieczaj w這sy czym bez sp逝kiwania np. olejkiem elseve (tym bez protein)

We sobie do serca zw豉szcza pierwsze dwie rady i pami皻aj, 瞠 w這sy s martwe, wi璚 da si tylko wizualnie poprawi ich wygl康 ale nie zregenerujesz ani nie naprawisz ich trwale niczym.

Sama raz na miesi帷-dwa robi odrosty na wodzie 6%, ale reszt w這s闚 od鈍ie瘸m bez oksydantu, bo mam d逝gie k豉ki i wiem, 瞠 daleko bym nie dojecha豉 farbuj帷 ca這嗆, mimo 瞠 po ka盥ym myciu u篡wam maski/odzywki i zawsze zabezpieczam ko鎍e.
Stary 2017-08-10, 01:46   #38
Selyuna
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Melanchton Poka wiadomo嗆
Nie widzisz, 瞠by w這sy si rozdwaja造, bo zamiast tego po prostu si krusz. A to, co dzieje si o tej "gorszej" stronie pewnie zacznie si dzia i po "lepszej" je郵i nie przestaniesz katowa w這s闚 rozja郾iaczem. W這sy nie rozmi瘯czy造 si po od篡wkach - uszkodzi豉 ich struktur wcze郾iej

Moje rady:
- zrezygnowa z rozja郾iania
- sukcesywnie podcina to co spalone
- uwa瘸 na proteiny, bo niewiele trzeba 瞠by w這sy przeproteinowa i zaczn si kruszy jeszcze bardziej
- z od篡wek wybieraj te emolientowe (emolienty to np. oleje)
- zabezpieczaj w這sy czym bez sp逝kiwania np. olejkiem elseve (tym bez protein)

We sobie do serca zw豉szcza pierwsze dwie rady i pami皻aj, 瞠 w這sy s martwe, wi璚 da si tylko wizualnie poprawi ich wygl康 ale nie zregenerujesz ani nie naprawisz ich trwale niczym.

Sama raz na miesi帷-dwa robi odrosty na wodzie 6%, ale reszt w這s闚 od鈍ie瘸m bez oksydantu, bo mam d逝gie k豉ki i wiem, 瞠 daleko bym nie dojecha豉 farbuj帷 ca這嗆, mimo 瞠 po ka盥ym myciu u篡wam maski/odzywki i zawsze zabezpieczam ko鎍e.
Nie rozja郾iam ju rozja郾ionych w這s闚. Po co mia豉bym to robi w sumie? One 幢e reagowa造 nawet na emulgowanie pi璚iominutowe dla od鈍ie瞠nia koloru.
I nadal trzymam si tego 瞠 to Alterra granat z alkohoolem wysoko w sk豉dzie przyczyni豉 si do urywania, w這sy zrobi造 si jak guma. Z odpowiedni od篡wk by przesz這, a ta sprawi豉 瞠 豉twiej si podda造. Zreszt znalaz豉m niedawno - po niewczasie - kilka opinii o tej od篡wce i masce kt鏎e to potwierdzi造.
Te pasma za lewym uchem to s w這sy o d逝go軼i tak 15 cm, po tym jestem w stanie oceni 瞠 rozja郾iaczem to potraktowa豉m je raz. Tak jak ju pisa豉m podci窸am w這sy jaki czas temu.

I serio, rozumiem ch耩 dania dobrej rady, ale ja prosi豉m o polecenie konkretnych produkt闚 - ko鎍闚ki zawsze robi serum silikonowym, czasem doci捫am kremem w ci庵u dnia bo bardzo wysychaj. Zreszt po przetestowaniu du瞠j ilo軼i masek i od篡wek w這sy wygl康aj ju o niebo lepiej, zauwa篡豉m jeszcze jedn rzecz - jestem lewor璚zna z natury, bo pisz praw) i moja nerwica sprawia 瞠 ja te w這sy, to g逝pio zabrzmi mo瞠, siedz帷 przy komputerze w pracy po prostu szarpi czasem albo mi皻osz, czasem przygryzam (serio, wiem jak to g逝pio brzmi, ale to chyba odpowiednik obgryzania paznokci albo co). Chyba czas si przerzuci na pi貫czk antystresow .
Swoj drog my郵a豉m o tym 瞠by zacz望 OMO ale nie umiem znale潭 dobrej od篡wki do pierwszego O.
Ale og鏊nie do szcz窷cia potrzebuj jakiej dobrej od篡wki lub maski kt鏎a nie do嗆 瞠 b璠zie mia豉 po膨dane sk豉dniki, to nie b璠zie mia豉 瘸dnego nieporz康anego, np zbyt mocnych wysuszaczy albo zbyt silnych silikon闚, albo tego nieszcz瘰nego alkoholu jak granatowa alterra. Bo serio boj si teraz naci望 na jaki sk豉d kt鏎y da pocz徠kowo efekt wow a po d逝窺zym stosowaniu b璠zie kolejna tragedia.
Stary 2017-08-10, 21:28   #39
Wampierz
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 464

Mo瞠 spr鏏uj olejowa?

Najlepiej odrobink oleju dobrze rozetrze w d這niach i potem 豉pskami tak g豉dzi w這sy - imho najlepiej wieczorem, to przez noc zd捫y si wch這n望 i rano nie wygl康aj jak str彗i. Ale przy mocno podniszczonych rozja郾ianiem w這sach to bywa這 i tak, 瞠 po prostu nat逝szcza豉m w這sy i zwija豉m w koczek.
Stary 2017-08-11, 01:31   #40
Selyuna
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Wampierz Poka wiadomo嗆
Mo瞠 spr鏏uj olejowa?

Najlepiej odrobink oleju dobrze rozetrze w d這niach i potem 豉pskami tak g豉dzi w這sy - imho najlepiej wieczorem, to przez noc zd捫y si wch這n望 i rano nie wygl康aj jak str彗i. Ale przy mocno podniszczonych rozja郾ianiem w這sach to bywa這 i tak, 瞠 po prostu nat逝szcza豉m w這sy i zwija豉m w koczek.
Robi豉m olejowanie kokosowym ale nie widzia豉m wi瘯szego efektu, dzi kupi豉m nierafinowany olej lniany w lidlu i spr鏏uj nim, mo瞠 b璠zie mi lepiej pasowa .
Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-08-11 02:31:03

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:27.