NPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy! - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi zwi±zane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-03-05, 22:37   #571
rinoa_woman
Wtajemniczenie
 
Avatar rinoa_woman
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 2 413
GG do rinoa_woman
Dot.: bardzo zmienna temperatura

ju¿ opisujê dok³adnie, otó¿ mierzê temperaturê od dnia kiedy skoñczy³ mi siê okres czyli w³a¶nie od soboty, mierzê j± co rano o 8.00 i tak jak napisa³a¶ bez wstawania z ³ó¿kaspadek by³ w³a¶nie dzisiaj czyli w 12dniu cyklu, na miesi±czkê siê nie zanosi bo skoñczy³a mi siê w zesz³ym tyg dlatego w³a¶nie siê tak zdziwi³am jak zobaczy³am temperaturê.
rinoa_woman jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-05, 22:49   #572
megam
Raczkowanie
 
Avatar megam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomo¶ci: 100
Dot.: bardzo zmienna temperatura

Cytat:
Napisane przez rinoa_woman Poka¿ wiadomo¶æ
ju¿ opisujê dok³adnie, otó¿ mierzê temperaturê od dnia kiedy skoñczy³ mi siê okres czyli w³a¶nie od soboty, mierzê j± co rano o 8.00 i tak jak napisa³a¶ bez wstawania z ³ó¿kaspadek by³ w³a¶nie dzisiaj czyli w 12dniu cyklu, na miesi±czkê siê nie zanosi bo skoñczy³a mi siê w zesz³ym tyg dlatego w³a¶nie siê tak zdziwi³am jak zobaczy³am temperaturê.
Powiem szczerze, ¿e mnie zaskoczy³a¶ bo w tym dniu cyklu i tyle po miesi±czce to dziwne. Zreszt± przyznam, ¿e do¶æ wysok± mia³a¶ temperaturê jak na te dni by³am raczej przekonana, ¿e jeste¶ przed okresem (faza lutealna) patrz±c na jej wysoko¶æ Chocia¿ niektóre dziewczyny maja takie wysokie temperatury wiêc nie musi to nic oznaczaæ. Mo¿e jakie¶ zak³ócenia typu: pó¼na pora snu, ma³o snu, zwiêkszone spo¿ycie alkoholu??? Nie napisa³a¶ jeszcze ilo dniowe cykle. Zdarza siê te¿ spadek w dniu poprzedzaj±cym owulacjê ale czy a¿ tak du¿y nie raczej nie. Mierz dalej mo¿e jutro bêdzie normalna wtedy tê wpisz jako zak³ócon± bo nie wiem co Ci doradziæ. Jest szansa, ¿e jeszcze kto¶ siê odezwie maj±cy wiêcej informacji ni¿ ja
Pozdrawiam
__________________
errare humanum est
megam jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-05, 22:56   #573
rinoa_woman
Wtajemniczenie
 
Avatar rinoa_woman
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 2 413
GG do rinoa_woman
Dot.: bardzo zmienna temperatura

no có¿, zobaczymy co siê bêdzie dzia³o w nastêpnych dniach, ale byæ mo¿e to mog³a byæ wina tego ¿e faktycznie wczoraj spa³am krócej ni¿ zwykle. w ka¿dym razie dziêki za pomoc
rinoa_woman jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-06, 00:08   #574
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 5 043
Dot.: bardzo zmienna temperatura

moim zdaniem troche wczesnie zeby doszukiwac sie anomalii, bo tak naprawde nie wiesz jaka jest twoja "norma". owszem, zrodla opisuja pewien stan usredniony i wg nich tak byc nie powinno. natomist moze sie okazac, ze jest to cecha twojego cyklu.
__________________
Po¿±danie zadowoli siê ka¿d±, byle jak±. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróci³am
pani_smith jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-06, 14:09   #575
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeñ ★
Wiadomo¶ci: 8 574
Dot.: MNPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy!

zeby stwierdzic, czy z tym cyklem jest cos "nie tak" to trzeba wypelnic pare takich kart. Dopiero z perspektywy czasu mozna wtedy powiedziec, czy wszystko jest ok. Poza tym kazda kobieta jest inna. Jedna bedzie miala zawsze podwyzszona temperatute a i tak bedzie miec owulacje. Taki skok moze tez swiadczyc o zblizajacej sie owulacji.

Tak wiec nie trzeba sie niczym przejmowac, tylko dalej wypelniac wykres. Po paru dniach pierwszego cyklu nie wiele mozna stwierdzic.
__________________
Ka¿dy z Nas jest "bia³ym krukiem"! Wspó³¿yjesz = jeste¶ gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-06, 18:33   #576
ignorantia
Przyczajenie
 
Avatar ignorantia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Górny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: Lady Comp - proszê o instrukcjê po polsku.

Lady comp nie powinien siê niektórym "nie sprawdzaæ". Nie za tê cenê!

Zaczê³am stosowaæ "zwyk³y" NPR - koszt 20 z³ (cena termometru elektronicznego). Czasowo - jakie¶ 2 minuty dziennie.
Wiem, co siê dzieje. Nie chcia³am zaj¶æ w ci±¿ê - nie zachodzi³am.
Potem zachcieli¶my - i od pierwszego razu siê uda³o
A lady-comp kurzy siê na pó³ce...
ignorantia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-06, 18:44   #577
LOLA7
Rozeznanie
 
Avatar LOLA7
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 545
Dot.: Lady Comp - proszê o instrukcjê po polsku.

hmm to po co go kupowa³a¶??? I co Ci w nim dok³adnie nie pasowa³o??
Jakos trudno mi uwie¿yc w to co piszesz
LOLA7 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2009-03-10, 11:01   #578
Tableta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 7
Question Pomó¿cie Mi je¶li potraficie :)

Chodzi Mi o obliczenie Mi dni p³odnych i nie p³odnych. Kiedy u Mnie wystêpuj±? Mam nieregularny okres, chocia¿ Mój ginekolog stwierdzi³, ¿e jest wszystko ok. Mój cykl to 25-35.
Oto Moje menstruacje w poprzednim 2008 roku:

17.01
22.02
24.03
kwiecieñ - brak
07.05
08.06
06.07
09.08
15.09
16.10
17.11
14.12

Natomiast na ten rok:
30.01
Luty - brak (stres)
Marzec - te¿ jeszcze nie

Niby mieszczê siê w cyklu, ale 3 razy w ci±gu tamtego 2008 roku wysz³am poza, a najd³u¿ej to by³o 47 dni przerwy pomiêdzy jednym a drugim.
Z góry dziêkujê za Wasz± pomoc.

Edytowane przez Tableta
Czas edycji: 2009-03-10 o 11:02
Tableta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-10, 11:24   #579
Olciaxyz
Przyczajenie
 
Avatar Olciaxyz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 15
Dot.: Lady Comp - proszê o instrukcjê po polsku.

hmmm nie wiem jak mo¿na zamieniæ ladycomp na zwyk³y termometr??? z LC to du¿o wygoda bo mirzy znacznie szybciej niz 2 minuty no i nie trzeba nic rysowaæ analizowaæ
ja polecam.

ps a gdzie kupowa³y¶cie urz±dzenie ¿e nie maj± polskiej instrukcji???
Olciaxyz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-10, 12:32   #580
GagataJ
Przyczajenie
 
Avatar GagataJ
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Pomó¿cie Mi je¶li potraficie :)

Jestem lekarzem, co prawda nie ginekologiem, ale... Dni p³odne wystêpujê mniej-wiêcej 14 dni po pierwszym dniu ostatniej miesi±czki. Je¶l cykle s± nieregularne, to oczywi¶cie raz mniej, raz wiêcej... Dobr± metod± na ustalenie dni p³odnych jest badanie temperatury w pochwie (codziennie rano przed wstaniem z ³ó¿ka, w okolicach dni p³odnych temperatura siê nieznacznie podwy¿sza) oraz badanie ¶luzu (wtedy jest przezroczysty i ci±gn±cy siê). Ale raczej sa to metody "upierdliwe" bo trzeba sprawdzaæ codziennie no i nie tak od razu mo¿na siê wprawiæ. Jest te¿ metoda badania hormonów.... Zdaje mi siê, ze w aptece mozna kupiæ testy (co¶ jak ci±¿owe które wykrywaj± zwiêkszone stêzenie hormonów w okolicach dni p³odnych
GagataJ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-10, 13:44   #581
Tableta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Pomó¿cie Mi je¶li potraficie :)

Czy to znaczy, ¿e np, jezeli mia³am okres 30 stycznia to od 31 mam sobie policzyæ te 14 dni +/- oczywi¶cie tak?
Dok³adniej chodzi Mi o to czy 26 luty to dzieñ niep³odny czy p³odny?

I czy mo¿liwe to jest, ¿e w nieregularnym okresie i przy du¿ym stresie skoro mia³am jeszcze okres na pocz±tku lutego, to do koñca go nie by³o ju¿? No i w marcu te¿ jeszcze nie dosta³am.
Ale to chyba spowodowane by³o du¿ym stresem, brakiem snu i nie jedzeniem prawda?
Tableta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-10, 14:02   #582
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomo¶ci: 34 839
Dot.: Pomó¿cie Mi je¶li potraficie :)

Sa te testy owulacyjne ,stosowane przy problemie zajscia w ciaze i metodach naturalnych antykoncepcyjnych.

aby kontrolowac dni plodne poprzez temperature nalezy prowadzic regularne pomiary ,co do minuty rowne i nalezy prowadzic regularny tryb zycia.

osobiscie bym im nigdy nie zawierzyla.

przy nieregularnym okresie nie mozna jednoznacznie stwierdzic dni plodnych bo niby na podstawie czego ?

okres 25-35 nie jest okresem regularnym.

cykl zaczyna sie od 1 dnia okresu i +/- od 10-16 dnia sa to dni plodne ,poczytaj o rozpoznawaniu sluzu w trakcie calego cyklu,
w okresie plodnym jest go sporo ,jest luzny ,przejrzysty, przed okresem robi sie metny,jest zwyczajnie sucho.

owszem stres,nieregulany tryb zycia zakloca cykle ale mysle ze za bardzo sie wyolbrzymia te czynniki.
__________________
Mleko migda³owe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-10, 17:05   #583
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 3 712
Dot.: Pomó¿cie Mi je¶li potraficie :)

dzien w ktorym dostajesz krwawienie to pierwszy dzien cyklu, wiec do tego musisz dodac 14 dni. Pamietaj ze nie zawsze owulacja zachodzi po 14 dniach, moze wczensiej, moze pozniej. Jesli chcesz to dokaldnie okreslic musisz mierzyc codziennie temp. i sprawdzac sluz. ale trzeba pamietac ze przed i po owulacji 3 dni sa plodne, bo plemniki moga tyle przezyc w drogach rodnych... na biologii mnie uczono ze tak naprawde nie ma dni plodnych i nieplodnych. bo czasem nawet po owulacji drugi jajnik moze niespodziewanie wyprodukowac drugie jajeczko i tego sie nie przewidzi, wiec najwezniejjsze to - zabezpieczanie.
hammie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-10, 17:10   #584
Tableta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Pomó¿cie Mi je¶li potraficie :)

Czyli, je¿eli okres mia³am 30 stycznia, wiêc dodajê sobie 14 dni taak? I wychodzi Mi, ¿e do 15 lutego by³am p³odna? A je¿eli jeszcze +/- to du¿o dni? Tak do ilu maksymalnie? Chodzi o p³odno¶æ. W Moim przypadku.
Kurde, ciêzko Mi to pojaæ

A ¿eby jeszcze dok³adniej to Ty hammie bedziesz wiedzia³a o która sytuacjê Mi chodzi, bo pisa³a¶ Mi w inny temacie.
Dok³adnie chodzi o 26 luty, ale wtedy chyba ju¿ mia³am niep³odne dni, z tego co g³ówkujê

Edytowane przez Tableta
Czas edycji: 2009-03-10 o 17:14
Tableta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-10, 19:11   #585
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeñ ★
Wiadomo¶ci: 8 574
Dot.: Pomó¿cie Mi je¶li potraficie :)

Cytat:
Napisane przez GagataJ Poka¿ wiadomo¶æ
Dni p³odne wystêpujê mniej-wiêcej 14 dni po pierwszym dniu ostatniej miesi±czki.
No... Tu to bym sie raczej nie zgodzila. Raczzej, bo to zawezy od dlugosci cyklu. Jesli cykl jest 28 dniowy to dni plodne przypadaja na ok. 10 dzien od dnia pierwszej miesiaczki. Jesli cykl ma 35 dni to to dni plodne zaczynaja sie mniej wiecej 17go dnia od pierwszego dnia miesiaczki. Zalezy to od tego kiedy wystapi owulacja. A ona wystepuje prawie zawsze 14 dni (czasem 14-16 dni) przed SPODZIEWANA iesiaczka. Problem sie pojawia, gdy cykl sie skroci lub wduzy. Dlatego lepiej jest mierzyc tempke, o ktorej wspomnialas.

watek lacze!
__________________
Ka¿dy z Nas jest "bia³ym krukiem"! Wspó³¿yjesz = jeste¶ gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-12, 09:29   #586
LOLA7
Rozeznanie
 
Avatar LOLA7
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 545
Dot.: Lady Comp - proszê o instrukcjê po polsku.

ignorantia


Jak piszesz ¿e masz urz±dzenie a nie u¿ywasz to moja kole¿anka nie ma za bardzo kasy, a jak zobaczy³a jak siê go prosto obs³uguje i jaka ma skuteczno¶æ to te¿ by je chcia³a mieæ wiêc daj znaæ to moze sprzedasz swojego jej
LOLA7 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-15, 20:37   #587
Asia0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 17
Cykl miesi±czkowy, dni niep³odne

Witam. Chcia³abym siê Was poradziæ, poniewa¿ mam pewne w±tpliwo¶ci co do swoich twierdzeñ. :P A mianowicie... Pewien czas temu mieli¶my pewn± "wpadkê" z ch³opakiem. Obawiali¶my siê ci±¿y, jednak przyszed³ okres w terminie. A potem dowiedzieli¶my siê, ¿e w ci±¿y równie¿ mo¿na mieæ okres, co by³o dla mnie szokiem i dla niego te¿. :O Ale do sedna... Je¶li to by³ okres, to tamten cykl mia³ d³ugo¶æ 31 dni, mam rozumieæ, ¿e owulacja wyst±pi³a ok. 17 dnia? Wypadek mia³ miejsce 11 dnia cyklu, a wiêc 4-6 dni przed jajeczkowaniem, dobrze g³ówkujê? Z góry dziêkujê za odpowiedzi.
Asia0 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-15, 20:41   #588
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 694
Dot.: Cykl miesi±czkowy, dni niep³odne

Niedobrze, bo zeby moc sobie wyznaczac dni p³odne i niep³odne, nale¿y obserwowaæ swoje cia³o i poznaæ swój organizm - bez tej wiedzy nie jestes w staie wyznaczyæ dni p³odnych. Zamiast gdybaæ zrób test (z krwi po min. 10 dniach, z moczu po min. 14). Jezeli nie chcesz miec dziecka to pomysl o antykoncepcji.
magratka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-15, 20:47   #589
Asia0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 17
Dot.: Cykl miesi±czkowy, dni niep³odne

To nie by³a typowa "wpadka", tylko kontakt z preejakulatem. Test robili¶my, wyszed³ negatywny. Pytam, bo chcê siê tylko upewniæ czy moja wiedza teoretyczna jest zgodna z wasz± TEORETYCZN¡ wiedz±.
Asia0 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-15, 20:48   #590
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 694
Dot.: Cykl miesi±czkowy, dni niep³odne

Moja teoretyczna wiedza, czy te¿ opinia, bo to bardziej subiektywne, mówi mi, ¿e metody naturalne nie s± antykoncepcj± i juz
Jezeli test wyszedl negatywny i okres siê pojawi³ to nie ma czym siê martwiæ.
magratka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-15, 20:55   #591
Asia0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 17
Dot.: Cykl miesi±czkowy, dni niep³odne

No tak, raczej wykluczam ci±¿ê dodaj±c fakt, ¿e preejakulat znalaz³ siê na wargach sromowych, wiêc generalnie prawdopodobieñstwo jest bardzo ma³e. Zastanawiam siê tylko czy by³am p³odna czy te¿ nie i dlatego powsta³ ten w±tek. Skoro cykl by³ 31dniowy, to 11 dzieñ by³ teoretycznie niep³odny? (czy p³odny?!)
Asia0 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-15, 21:16   #592
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwa³ki
Wiadomo¶ci: 12 007
Dot.: Cykl miesi±czkowy, dni niep³odne

Magratka próbuje Ci powiedzieæ, ¿e ¿eby uznaæ czy to by³y dni p³odne musisz obserwowac swój organizm, poza tym ka¿da kobieta to inny organizm. Nie bedziesz miala nigdzie napisane ze wlasnie tego dnia zaczynaja sie dni plodne, a koncza kiedys tam :|
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo s± jak fizyka kwantowa. Znaj±c po³o¿enie kobiety nie jeste¶ w stanie stwierdziæ co ona my¶li a znaj±c jej my¶li nie jeste¶ w stanie stwierdziæ gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie tak± sam± zagadk± jak dla ¶wiata zewnêtrznego.
Neciak89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-15, 22:23   #593
Asia0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 17
Dot.: Cykl miesi±czkowy, dni niep³odne

Chyba siê nie zrozumiemy. No trudno.
Asia0 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-16, 00:41   #594
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwa³ki
Wiadomo¶ci: 12 007
Dot.: Cykl miesi±czkowy, dni niep³odne

Chyba Ty tego nie rozumiesz
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo s± jak fizyka kwantowa. Znaj±c po³o¿enie kobiety nie jeste¶ w stanie stwierdziæ co ona my¶li a znaj±c jej my¶li nie jeste¶ w stanie stwierdziæ gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie tak± sam± zagadk± jak dla ¶wiata zewnêtrznego.
Neciak89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-16, 09:56   #595
zaraza3
Rozeznanie
 
Avatar zaraza3
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 862
Dot.: Cykl miesi±czkowy, dni niep³odne

Dziewczyny maj± racjê. Je¿eli nie obserwujesz ¶luzu, szyjki, nie mierzysz temperatury to z obliczeñ owulacji nie wypatrzysz (chyba ¿eby¶ trafi³a ale to dla mnie jak totek). TEORETYCZNIE przypada na po³owê cyklu. PRAKTYCZNIE mo¿esz siê czym¶ stresowaæ, byæ przeziêbiona i owulacja zrobi psikusa i wyst±pi dnia 10 a mo¿e 16? Cykl siê pierwszy (a mo¿e nie pierwszy) raz wyd³u¿y albo skróci. To organzim. ¯ywa tkanka. Nie kalkulator.
__________________
"Ka¿dy mo¿e byæ palantem, ale decyzja, by nim zostaæ, jest ¶ci¶le osobista."
Jeffrey Capshew
zaraza3 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-17, 22:16   #596
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 724
GG do bergamia
Dot.: Cykl miesi±czkowy, dni niep³odne

No dobrze dziewczyny, wiêkszo¶æ pisze o mierzeniu temperatury i obserwacji ¶luzu u mnie dochodzi jeszcze k³ucie jajnika, czasem mocniejsze, czasem l¿ejsze raz po jednej, raz po drugiej stronie, z regu³y na zmianê co miesi±c. Ale zastanawia mnie ca³y czas jak to jest z tym "k³uciem" kiedy ono wystêpuje, czy to jest objaw, ¿e jajeczko ju¿ wêdruje, czy ¿e dopiero siê "wykluwa". Ja akurat prowadzê obserwacje w celach dodatkowej antykoncepcji i w dniach "k³ucia" w ogóle wstrzymujê siê od seksu (a s± to jakie¶ 2-3 dni) ale mo¿e która¶ mnie o¶wieci jak to dok³adnie jest? Pozdrawiam
__________________
"Lata cz³owieka zaczynamy liczyæ dopiero wtedy, kiedy w jego ¿yciu nie liczy siê nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-17, 23:00   #597
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeñ ★
Wiadomo¶ci: 8 574
Dot.: Cykl miesi±czkowy, dni niep³odne

Cytat:
Napisane przez bergamia Poka¿ wiadomo¶æ
No dobrze dziewczyny, wiêkszo¶æ pisze o mierzeniu temperatury i obserwacji ¶luzu u mnie dochodzi jeszcze k³ucie jajnika, czasem mocniejsze, czasem l¿ejsze raz po jednej, raz po drugiej stronie, z regu³y na zmianê co miesi±c. Ale zastanawia mnie ca³y czas jak to jest z tym "k³uciem" kiedy ono wystêpuje, czy to jest objaw, ¿e jajeczko ju¿ wêdruje, czy ¿e dopiero siê "wykluwa". Ja akurat prowadzê obserwacje w celach dodatkowej antykoncepcji i w dniach "k³ucia" w ogóle wstrzymujê siê od seksu (a s± to jakie¶ 2-3 dni) ale mo¿e która¶ mnie o¶wieci jak to dok³adnie jest? Pozdrawiam
Klucie lub klujacy bol oznacza, ze w tym wlasnie momencie peka jajnik i uwalnia komórke jajowa. Dodatkowo wyplywa tez plyn z niego i dostaje sie do jamy otrzewnowej, ktora podraznie i to tez jest przyczyna tego bolu. Takze dobrze, ze sie wstrzymujesz od wspolzycia przez nastepne 2-3 dni, ale dobrze by bylo wstryzmac sie tez na 2-3 dni przd tym faktem. Gdyz plemniki moga czychac taki czas w bance jajowodu na odpowiedni moment
__________________
Ka¿dy z Nas jest "bia³ym krukiem"! Wspó³¿yjesz = jeste¶ gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-19, 20:18   #598
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 724
GG do bergamia
Dot.: Cykl miesi±czkowy, dni niep³odne

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Poka¿ wiadomo¶æ
Takze dobrze, ze sie wstrzymujesz od wspolzycia przez nastepne 2-3 dni, ale dobrze by bylo wstryzmac sie tez na 2-3 dni przd tym faktem.
Jaga bardzo Ci dziêkujê za odpowied¼ i oczywi¶cie wstrzymujê siê te¿ kilka dni przed,w³a¶ciwie zachowujê wyj±tkow± ostro¿no¶æ przed wyst±pieniem owulacji i kilka dni po. Jeszcze raz dziekujê i pozdrawiam.
__________________
"Lata cz³owieka zaczynamy liczyæ dopiero wtedy, kiedy w jego ¿yciu nie liczy siê nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-21, 11:49   #599
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomo¶ci: 1 215
Dot.: MNPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy!

a mnie tak k³uje zwykle przed okresem pobolewas przez kilka dni, no ale teraz okres spoznia sie juz 5 dni a mnie tak pobolewa i pobolewa , ale go dalej nei ma nie wiem dlaczego sie spoznia, bo cia¿a raczej wykluczona
wiec nie wiem, zawsze mam jak w zegarku , nie podrozowa³am, nie stresowa³am sie i nei odchudza³±m, wiec powinnie sie juz pojawic
__________________
Kizia mizia 24 powinno byæ
Kizia Mizia19 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-21, 11:53   #600
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 15 914
Dot.: Cykl miesi±czkowy, dni niep³odne

ja mam okres ¶rednio co 6/7 tygodni wiec obliczyc sobie dni plodnych w zaden sposob nie moge;/
gosiaczek6 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Ginekologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-08-02 23:56:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:40.