Nie mogę sobie poradzić - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-26, 18:58   #1
ateystka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Olsztyn :-)
Wiadomości: 47
Unhappy

Nie mogę sobie poradzić


Dzień dobry. Mój problem polega na tym, że nie radzę sobie z emocjami. Jestem bardzo płaczliwa, płaczę prawie codziennie, ukrywam to przed rodziną. Jestem ciągle poirytowana, mam problem z zapanowaniem nad złością, nic mi się nie chce. Mogłabym jeść i spać na zmianę, drażnią mnie dźwięki. Kołatanie serca, stres bez powodu, zmęczenie, mam problemy z koncentracją, zapominam o mniej i bardziej ważnych rzeczach. Nie chcę odbierać telefonów od nikogo, stresują mnie rozmowy, uciekam od obowiązków. Źle się czuję psychicznie, wracają do mnie ciągłe koszmary. Na początku czerwca zmarła jedna z najbliższych mi osób, po długiej chorobie, z którą pomagałam jej żyć i odchodzić ponad 3 lata. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Szukam u siebie motywacji do działania, żeby iść do lekarza, boję się wyśmiania, krytyki, że zrobię z siebie błazna....Już było tak, że czułam się podobnie, ale jakoś z tego wyłaziłam, a teraz nie wiem, co robić.
ateystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 12:35   #2
Dziegielka
Raczkowanie
 
Avatar Dziegielka
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 32
Dot.: Nie mogę sobie poradzić

3...2...1...





Idź na terapie
Dziegielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 14:08   #3
Eveen
Rozeznanie
 
Avatar Eveen
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 512
Dot.: Nie mogę sobie poradzić

Badalas sobie hormony?
Eveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 21:58   #4
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Nie mogę sobie poradzić

Dać sobie czas na żałobę, dwa miesiące to bardzo krótko, to oczywiste że płaczesz i że targają Tobą emocje.
Wysypiaj się ,jedz zdrowo ( dużo witamin), bierz magnez (dobrze robi na stres) , wygadaj się przed zaufaną osobą. Jeśli możesz posiedź na słońcu, rób to co lubisz.

Jeśli czujesz że potrzebujesz idź do lekarza, nikt Cię nie wyśmieje.
I jeszcze raz - daj sobie czas
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-29, 09:01   #5
ateystka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Olsztyn :-)
Wiadomości: 47
Dot.: Nie mogę sobie poradzić

Dzięki za odpowiedzi. Zastanowię się nad lekarzem.
ateystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 12:04   #6
korinax22
Raczkowanie
 
Avatar korinax22
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 133
Dot.: Nie mogę sobie poradzić

Właśnie to jest to, że często się człowiek opiera przed wizytami, a jednak rozmowa szczera z lekarzem może odbudować człowieka cząsteczka po cząsteczce.
korinax22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 16:36   #7
Szewane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6
Dot.: Nie mogę sobie poradzić

To mogą być objawy związane z przezywaniem straty. Śmierć osób bliskich jest najtrudniejszym z doświadczeń. Rozumiem obawy związane z wizytą lekarską. Mozemy miec wątpliwości czy zostaniemy dobrze zrozumieni albo czy nie spotkamy się z bagatelizowaniem. Warto zadbać o siebie i wybrać dobrego i przedewszystkim empatycznego specjalistę. Może być nim psychoterapeuta lub psychiatra.
Szewane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-16, 21:02   #8
karinapolanowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 32
Dot.: Nie mogę sobie poradzić

Idź do psychiatry nie ma w tym nic złego. Mam koleżankę która długo miała taki stan jak Ty i w końcu siostra i jej mąż spakowali ją do samochodu i sami zawieźli do psychiatry (czy psychologa już nie pamiętam) który używał hipnozy. Na początku była bardzo sceptyczna ale po kilku wizytach stwierdziła że niesamowicie jej pomaga i kontynuuje terapię. Czasami sama nie zdajesz sobie sprawy z wagi problemu i jak bardzo zaburza Twoje funkcjonowanie. Ci lekarze po to są, żeby w tym pomóc
karinapolanowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 19:49   #9
marlenaa08
Raczkowanie
 
Avatar marlenaa08
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 299
Dot.: Nie mogę sobie poradzić

To może być nerwica albo nawet depresja. Pomoże dobry psycholog, ewentualnie można wspomóc się lekami, ale po nie trzeba udać się do psychiatry. A tak na co dzień dużo odpoczynku, relaksu, pobyt na lonie natury, sprawianie sobie drobnych przyjemności, hobby, pozytywne myślenie... Polecam też techniki relaksacyjne, poszukaj sobie w necie. Są fajne przykłady technik, które odstresowuja i uwalniają cialo od napięć. Tylko trzeba je wykonywać w miarę regularnie, wtedy przyniosą najlepsze efekty. Aha, i sport, może spacer, rower, znajdź dyscyplinę, która najlepiej Cię odstresowuja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marlenaa08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 13:00   #10
Pomocnyczlowiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 2
Dot.: Nie mogę sobie poradzić

Miałam podobnie do ciebie, również straciłam bliską mi osobę, też zaczęłam się źle czuć, miałam wszystko co do joty jak ty, poszłam do lekarza rodzinnego który przepisał mi leki i wszystko wróciło do normy, na serio polecam lekarza aczkolwiek leczyłam się 3-4 msc nie pamietam dokładnie ponieważ było to 3 lata temu i miałam spokój aż do wakacji br. Wszystko wróciło na nowo poszłam do lekarza biore leki już 2 msc i czuje się z dnia na dzień coraz lepiej

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

A i powiem że była to nerwica lękowa
Pomocnyczlowiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-29 14:00:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:16.