Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-21, 23:27   #1
Asia951
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 4

Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera


Po 2.5 roku związku nie poznałam rodziców mojego chłopaka, ani on nie poznał moich Mamy po 23 lata, on mieszka jeszcze z rodzicami. Zawsze spotykamy sie u mnie albo na mieście. Byłam u niego kilka razy w domu, ale zawsze pod nieobecność jego rodziców. Za każdym razem, jak poruszam ten temat on mówi, że znajomych też nie przedstawia rodzicom. Co robić?
Asia951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 06:36   #2
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

Cytat:
Napisane przez Asia951 Pokaż wiadomość
Po 2.5 roku związku nie poznałam rodziców mojego chłopaka, ani on nie poznał moich Mamy po 23 lata, on mieszka jeszcze z rodzicami. Zawsze spotykamy sie u mnie albo na mieście. Byłam u niego kilka razy w domu, ale zawsze pod nieobecność jego rodziców. Za każdym razem, jak poruszam ten temat on mówi, że znajomych też nie przedstawia rodzicom. Co robić?
Dla mnie dziwne, ale cóż - od ponad 2 lat taka sytuacja Wam najwidoczniej pasuje. Co się niby zmieniło, że naszło Cię na ich poznanie? Czemu swoim rodzicom nie przedstawisz chłopaka?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 08:10   #3
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

Dlaczego ty go nie przedstawiłaś swoim rodzicom skoro to dla ciebie takie ważne?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 08:38   #4
Asia951
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 4
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

Temat przewija się niestety od 1.5 roku. On unika tematu. Ja najpierw czekałam, że może nie jest gotowy, potem pytałam, chciałam o tym porozmawiać, ale on mnie zbywa w tym temacie. Ja nie przedstawiłem go rodzicom, bo nie chciał nigdy przyjechać do mojej rodzinnej miejscowości (mieszkamy 300 km od nich). On cały czas zapewnia mnie o uczuciu, ufam mu w 100%, tylko ten jeden temat mnie męczy.
Asia951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 08:41   #5
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

Cytat:
Napisane przez Asia951 Pokaż wiadomość
Temat przewija się niestety od 1.5 roku. On unika tematu. Ja najpierw czekałam, że może nie jest gotowy, potem pytałam, chciałam o tym porozmawiać, ale on mnie zbywa w tym temacie. Ja nie przedstawiłem go rodzicom, bo nie chciał nigdy przyjechać do mojej rodzinnej miejscowości (mieszkamy 300 km od nich). On cały czas zapewnia mnie o uczuciu, ufam mu w 100%, tylko ten jeden temat mnie męczy.
Czyli facet NIE CHCE. Najwidoczniej nie potrzebuje lub (i to bym bardziej obstawiała) nie ma poczucia, że jesteś docelową dziewczyną, którą chciałby "pokazywać" rodzinie i sam pokazywać się Twoim bliskim. Bo pewnie po jakimś czasie zaczęły by się podpytywania o zaręczyny i dalsze plany.

Tolerujesz lub - jeżeli jest to mega solą w Twoim oku - się rozstajesz. Tyle w temacie. Moim zdaniem facet nie chce poważnych rozmów. A jak się poznaje rodziców, to po jakimś czasie na ogół chcą (przynajmniej orientacyjnie) wiedzieć jakie facet ma plany wobec ich córki.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 08:48   #6
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

Jest jeszcze opcja, że facet nie ma super kontaktu z rodzicami i nie interesuje go ich opinia ani organizowanie spotkań z ich udziałem.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 08:52   #7
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87777236]Jest jeszcze opcja, że facet nie ma super kontaktu z rodzicami i nie interesuje go ich opinia ani organizowanie spotkań z ich udziałem.[/QUOTE]

Tak, ale jej rodziców również nie chce poznać. I tu nie da się sprawy wytłumaczyć tym, że ma z nimi słaby kontakt, czy coś.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-22, 08:57   #8
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Tak, ale jej rodziców również nie chce poznać. I tu nie da się sprawy wytłumaczyć tym, że ma z nimi słaby kontakt, czy coś.
Też bym nie chciała,bo to upierdliwe jechać gdzieś 300 km tylko po to, żeby spotkać obcych ludzi.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 10:08   #9
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

U mnie faceci od razu rwali się do przedstawienia mnie swojej rodzinie, nawet jak ja za bardzo nie chciałam.. Ja bym obstawiała, że albo coś ukrywa, albo po prostu nie chce. Może tez nie mieć dobrego kontaktu. Czy to wiąże się z tym, że nie jesteś docelową dziewczyną? Nie musi wcale tak być.


Nie ufasz mu na 100 %.

Edytowane przez ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Czas edycji: 2020-04-22 o 10:10
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 10:11   #10
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

wg mnie jest mlody i nie traktuje cie powaznie. Inaczej na pewno chcialby poznac twoja rodzine
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 10:18   #11
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
wg mnie jest mlody i nie traktuje cie powaznie. Inaczej na pewno chcialby poznac twoja rodzine
Skąd taka pewność?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-22, 10:50   #12
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

Cytat:
Napisane przez Asia951 Pokaż wiadomość
Po 2.5 roku związku nie poznałam rodziców mojego chłopaka, ani on nie poznał moich Mamy po 23 lata, on mieszka jeszcze z rodzicami. Zawsze spotykamy sie u mnie albo na mieście. Byłam u niego kilka razy w domu, ale zawsze pod nieobecność jego rodziców. Za każdym razem, jak poruszam ten temat on mówi, że znajomych też nie przedstawia rodzicom. Co robić?
Widzisz, jesteś właściwie tylko znajomą z benefitami. Przynajmniej ja tak to widzę.
Z natury jestem podejrzliwy. Tutaj on unika odpowiedzi wprost "dlaczego". Dla mnie pierwszą odpowiedzią by było, że nie jesteś jego jedyną dziewczyną.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 10:53   #13
anna_joanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 278
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Czyli facet NIE CHCE. Najwidoczniej nie potrzebuje lub (i to bym bardziej obstawiała) nie ma poczucia, że jesteś docelową dziewczyną, którą chciałby "pokazywać" rodzinie i sam pokazywać się Twoim bliskim. Bo pewnie po jakimś czasie zaczęły by się podpytywania o zaręczyny i dalsze plany.

Tolerujesz lub - jeżeli jest to mega solą w Twoim oku - się rozstajesz. Tyle w temacie. Moim zdaniem facet nie chce poważnych rozmów. A jak się poznaje rodziców, to po jakimś czasie na ogół chcą (przynajmniej orientacyjnie) wiedzieć jakie facet ma plany wobec ich córki.
Ellen, no masz, znowu zgadzam się z Tobą w pełnej rozciągłości
ale zupełnie serio, zdarzają się przypadki, gdy ktoś zwyczajnie nie ma silnych więzi z rodziną, albo nie uważa przedstawiania rodzinie za rzecz priorytetową, ale w momencie, kiedy Ty jasno sygnalizujesz swoje potrzeby i mówisz, że to ważne, a on na to, że "znajomych też nie przedstawia" jest dość jasną odpowiedzią. Jawnie, czy nie, ale umieszcza Cię w grupie znajomi, nie uważa relacji na tyle istotnej i nie chce, by w związku z tym, wywierano na niego jakąś presję, gdy on sam nie jest zdecydowany (bądź właściwie jest, ale nie w tą oczekiwaną stronę).
anna_joanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 11:01   #14
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

Cytat:
Napisane przez anna_joanna Pokaż wiadomość
Ellen, no masz, znowu zgadzam się z Tobą w pełnej rozciągłości
ale zupełnie serio, zdarzają się przypadki, gdy ktoś zwyczajnie nie ma silnych więzi z rodziną, albo nie uważa przedstawiania rodzinie za rzecz priorytetową, ale w momencie, kiedy Ty jasno sygnalizujesz swoje potrzeby i mówisz, że to ważne, a on na to, że "znajomych też nie przedstawia" jest dość jasną odpowiedzią. Jawnie, czy nie, ale umieszcza Cię w grupie znajomi, nie uważa relacji na tyle istotnej i nie chce, by w związku z tym, wywierano na niego jakąś presję, gdy on sam nie jest zdecydowany (bądź właściwie jest, ale nie w tą oczekiwaną stronę).
Dokładnie o to chodzi. On ze swoimi bliski serio może nie mieć potrzeby nikogo poznawać, ale olewa również jej potrzebę w kwestii tego, że ona chętnie by go swoim rodzicom przedstawiła. A to już takie średnio wytłumaczalne.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 11:04   #15
Yunlee
Raczkowanie
 
Avatar Yunlee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 212
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

To, że nie chce przedstawiać swoich rodziców da się wyjaśnić na wiele sposobów. Ale fakt, że wzbrania się przed poznaniem Twoich już niekoniecznie. Można nie lubić takich atrakcji, zgadzam się. Ale on wie, że to jest dla autorki bardzo ważne, a jednak zbywa jej potrzeby, nie umiejąc dokładnie wyjaśnić dlaczego tego nie chce. Nie trzeba tych rodziców odwiedzać codziennie, czy nawet raz w miesiącu. Naprawdę można tylko ich poznać. Moja znajoma jest w związku ponad 5 lat, a spotkała się ze swoimi "teściami" 2 razy w tym czasie. Też nie lubi takich rodzinnych spotkań, ale uprzedziła o tym faceta, a ten przede wszystkim umiał też postawić granicę rodzicom, bo ci początkowo bombardowali zaproszeniami na spotkania i spacerki i rzucali fochem. Ale to wypracowuje się szczerą rozmową i chęciami. Korona facetowi by nie spadła jakby raz przejechał te 300 km i posiedział kilka godzin. Jakie "koszty" poza czasem i transportem by poniósł? Inna sprawa, że potem jeśli autorka zarzucałaby go prośbami o kolejne rodzinne obiadki (bo przecież jak mógł raz, to czemu by nie więcej), to też byłoby nie w porządku, skoro wie, że tego nie lubi.
Yunlee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 11:11   #16
anna_joanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 278
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

Cytat:
Napisane przez Yunlee Pokaż wiadomość
To, że nie chce przedstawiać swoich rodziców da się wyjaśnić na wiele sposobów. Ale fakt, że wzbrania się przed poznaniem Twoich już niekoniecznie. Można nie lubić takich atrakcji, zgadzam się. Ale on wie, że to jest dla autorki bardzo ważne, a jednak zbywa jej potrzeby, nie umiejąc dokładnie wyjaśnić dlaczego tego nie chce. Nie trzeba tych rodziców odwiedzać codziennie, czy nawet raz w miesiącu. Naprawdę można tylko ich poznać. Moja znajoma jest w związku ponad 5 lat, a spotkała się ze swoimi "teściami" 2 razy w tym czasie. Też nie lubi takich rodzinnych spotkań, ale uprzedziła o tym faceta, a ten przede wszystkim umiał też postawić granicę rodzicom, bo ci początkowo bombardowali zaproszeniami na spotkania i spacerki i rzucali fochem. Ale to wypracowuje się szczerą rozmową i chęciami. Korona facetowi by nie spadła jakby raz przejechał te 300 km i posiedział kilka godzin. Jakie "koszty" poza czasem i transportem by poniósł? Inna sprawa, że potem jeśli autorka zarzucałaby go prośbami o kolejne rodzinne obiadki (bo przecież jak mógł raz, to czemu by nie więcej), to też byłoby nie w porządku, skoro wie, że tego nie lubi.
Również w punkt post.
Partner Autorki używa wymigiwania, a to nie jest poważna postawa, zwłaszcza w obliczu tego, że drugiej stronie zależy na tym i nawet przy założeniu, że jest skrajnie rodzinospeptyczny ( ) to jako dorosły człowiek porozmawiałby jak na takiego przystało i powiedział, że tego nie lubi, że może raz na rok na godzinę i niechętnie częściej. I to byłoby uczciwe, ale dla mnie kluczowym jest to sformułowanie, że znajomych też nie przedstawia i zbywa ją, bo to niejako dobitnie pokazuje stosunek faceta do Autorki i jej miejsce w jego drabince priorytetów.
anna_joanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 11:31   #17
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

Cytat:
Napisane przez anna_joanna Pokaż wiadomość
Również w punkt post.
Partner Autorki używa wymigiwania, a to nie jest poważna postawa, zwłaszcza w obliczu tego, że drugiej stronie zależy na tym i nawet przy założeniu, że jest skrajnie rodzinospeptyczny ( ) to jako dorosły człowiek porozmawiałby jak na takiego przystało i powiedział, że tego nie lubi, że może raz na rok na godzinę i niechętnie częściej. I to byłoby uczciwe, ale dla mnie kluczowym jest to sformułowanie, że znajomych też nie przedstawia i zbywa ją, bo to niejako dobitnie pokazuje stosunek faceta do Autorki i jej miejsce w jego drabince priorytetów.
Różnica między znajomymi a dziewczyna jest taka że dziewczyna to potencjalną kandydatka na narzeczona, jest mu bliższa niż znajomi a przynajmniej powinna być. Skoro taki ma słaby kontakt z rodziną to czemu się nie wyprowadzi? Nie pytają go czy ma kogoś? Nawet jeśli np ojciec byłby alkoholikiem to matkę mógłby przedstawić. Wg mnie nie traktuje autorki poważnie na tyle by ją zapoznać albo przedstawi dopiero jak się zaręczą
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 11:53   #18
anna_joanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 278
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

Cytat:
Napisane przez White_Dove Pokaż wiadomość
Różnica między znajomymi a dziewczyna jest taka że dziewczyna to potencjalną kandydatka na narzeczona, jest mu bliższa niż znajomi a przynajmniej powinna być. Skoro taki ma słaby kontakt z rodziną to czemu się nie wyprowadzi? Nie pytają go czy ma kogoś? Nawet jeśli np ojciec byłby alkoholikiem to matkę mógłby przedstawić. Wg mnie nie traktuje autorki poważnie na tyle by ją zapoznać albo przedstawi dopiero jak się zaręczą
Nie uważamy, że ma słaby kontakt z rodziną, nie doczytałaś dokładnie, tylko gdybamy warianty, które mogłyby go tłumaczyć, odsłaniając absurd jego tłumaczenie. Oczywiście, że tak i do tego sprowadzają się nasze powyższe posty. Nie traktuje poważnie, w skrócie myślowym - traktuje podobnie, jak znajomych, więc nie jak osobę w jakiś sposób szczególną z którą ma jakieś większe plany. Doraźnie jest jego dziewczyną/partnerką, a co będzie dalej sam nie wiem, więc lepiej, żeby nie wchodzili za głęboko w swoje rodziny, bo to zazwyczaj wiąże się już z jakimiś oczekiwaniami.

I nie, nie sądzę, by przedstawił ją dopiero po zaręczynach, bo gdyby miał choćby w dalekiej perspektywie takie plany, to zdobyłby się na rozmowę z dziewczyną, co do której wie, że zależy jej na poznaniu rodziny, nawet jeśli nie zabierając jej do tej rodziny, to chociaż poważnie to argumentując, dlaczego tak robi, a nie zachowując się jak dzieciak, co to "kumpli też nie przyprowadza do domu".

Edytowane przez anna_joanna
Czas edycji: 2020-04-22 o 11:55
anna_joanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 11:56   #19
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

Cytat:
Napisane przez anna_joanna Pokaż wiadomość
Nie uważamy, że ma słaby kontakt z rodziną, nie doczytałaś dokładnie, tylko gdybamy warianty, które mogłyby go tłumaczyć, odsłaniając absurd jego tłumaczenie. Oczywiście, że tak i do tego sprowadzają się nasze powyższe posty. Nie traktuje poważnie, w skrócie myślowym - traktuje podobnie, jak znajomych, więc nie jak osobę w jakiś sposób szczególną z którą ma jakieś większe plany. Doraźnie jest jego dziewczyną/partnerką, a co będzie dalej sam nie wiem, więc lepiej, żeby nie wchodzili za głęboko w swoje rodziny, bo to zazwyczaj wiąże się już z jakimiś oczekiwaniami.

I nie, nie sądzę, by przedstawił ją dopiero po zaręczynach, bo gdyby miał choćby w dalekiej perspektywie takie plany, to zdobyłby się na rozmowę z dziewczyną, co do której wie, że zależy jej na poznaniu rodziny, nawet jeśli nie zabierając jej do tej rodziny, to chociaż poważnie to argumentując, dlaczego tak robi, a nie zachowując się jak dzieciak, co to "kumpli też nie przyprowadza do domu".
O to to.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-22, 13:39   #20
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

Z drugiej strony, 23 lata to chyba jeszcze wiek kiedy niekoniecznie trzeba traktowac zwiazki jako powazne i dojrzale, więc moze to tez kwestia jego mentlanosci.
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 14:13   #21
anna_joanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 278
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

Cytat:
Napisane przez Midziak Pokaż wiadomość
Z drugiej strony, 23 lata to chyba jeszcze wiek kiedy niekoniecznie trzeba traktowac zwiazki jako powazne i dojrzale, więc moze to tez kwestia jego mentlanosci.
Może, też przeszło mi to przez myśl, wszystko "może", ale nawet jeśli nie czuje się gotowy, bo ma np. ultrakonserwatywnych rodziców, którzy będą naciskali, czy ma jakieś inne problemy, powinien szczerze porozmawiać o tym z dziewczyną z którą jest 2,5 roku, aniżeli pokazywać, że ma gdzieś jej oczekiwania i potrzeby, zbywając ją.
Bo z drugiej strony patrząc, kiedy wszystko jest ok, nawet nastolatkowie czasami przyprowadzają do domu swoje sympatie i przecież nie po to, by coś tym deklarować, tylko jako element normalności. Ukrywanie czegoś, czy niechęć (słusznie czy nie), ale ma prawo powodować w Autorce wątpliwości.

Edytowane przez anna_joanna
Czas edycji: 2020-04-22 o 14:14
anna_joanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 14:28   #22
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

Moim zdaniem to rodzice mogą być problemem, gdy chce się ich z kimś
dla nas bliższym zapoznać. Mówisz, ze to twoja dziewczyna, a oni w glowie już mają zaręczyny, slub, wesele, wnuki i potem drążą temat, co po prostu może rodzić presję.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 14:43   #23
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

ja nie przedstawialam rodzicom chlopakow, ktorych nie traktowalam powaznie/wiedzialam ze wyjatkowo nie przypadna rodzicom do gustu, a ja w nich tez nie widze nie wiadomo czego by sie bawic w jakies walki rodzinne

ale jak jest z twoim - kto wie, moze sie wstydzic rodzicow, bo np. sa alkoholikami, moze nie traktowac cie powaznie, moze tez uwazac, ze dla niego sie rodzina nie liczy wiec po co ma cie komukolwiek przedstawiac albo kogokolwiek poznawac z twojej

ja bym takiego zwiazku nie chciala, ale co kto lubi
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 14:48   #24
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

Swoich może się wstydzi albo mają kiepskie kontakty.

A co do poznawania Twoich rodziców - tak mi zaświtało, że może on jest takim typem człowieka, który się wszystkim mega stresuje, nic sam nie załatwi, nie ogarnia życia i jak ogień unika wszelkich aktywności wymagających wyjścia ze strefy komfortu?
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 15:31   #25
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Tak, ale jej rodziców również nie chce poznać. I tu nie da się sprawy wytłumaczyć tym, że ma z nimi słaby kontakt, czy coś.
Trzymaj mnie, bo lecę jechać 300km poznawać rodziców partnera.

Oj, Ellen.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 15:37   #26
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

moge powiedziec co to oznacza np u mojego syna
moj syn mial wiele dziewczyn ktore go odwiedzaly ,poznalam tylko te ktore uwazal za wazne dla niego .
mial kilka takich z ktorymi wiazal go seks ktorych nawet na oczy nie widzialam mimo ze spaly u nas w domu wielokrotnie
mamy bardzo dobra relacje rodzic-dziecko
mysle ze jest tu kilka opcji pierwsza moim zdaniem najbardziej prawdopodobna on nie traktuje cie jako kogos powaznego dla niego
2.moze nawet widuje jeszcze kogos innego w taki sam soposob u siebie jak widuje ciebie
3.rodzice sa 1.nawiedzeni jacys obsesyjni katolicy ,2.pijacy ,
moze zaniedbani wizualnie
4.nie odczuwa potrzeby wewnetrznej zapoznawania ciebie z jego rodzicami ani poznawania twoich
ja np zapoznalam mojego meza z rodzicami pol roku przed naszym slubem ;-)
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 15:38   #27
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 502
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

Ja również nie paliłam się do przedstawiania chłopaków rodzicom czy przyprowadzania ich do domu (tych z którymi chodziłam dłużej i "na poważnie" w końcu przyprowadzałam, ale nie od razu). Mogą być tego różne powody u równych osób. Może mają niefajnych rodziców/sytuację w domu/wstydzą się?



Ale: jeśli Twój facet także nie chce również poznać Twoich rodziców i czujesz, że jesteś zbywana, nie powie wprost, co co chodzi, "coś kręci", na Twoim miejscu byłabym ostrożna. Może nie traktuje Cię poważnie?
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 15:47   #28
anna_joanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 278
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

Dziewczyny, to wszystko co wyżej piszecie jest faktem, ale jaki nie były powód, to fakt, że nie chce otwarcie o tym pogadać i przedstawić rzeczowych argumentów nie jest fair, właśnie tym zbywaniem dziewczyny powoduje to najgorsze, a nie samym faktem, że nie chce poznać jej rodziców, czy przedstawić jej swoim w obliczu jasno wyrażanych oczekiwań i dłuższej znajomości, udawać, że jest się głuchym i to pewnie budzi największy niepokój, domysły, a nie fakt, że zna tych rodziców, czy nie, przecież nie o ciasto i herbatkę u rodziców biega, mataczenia zawsze odbieramy jako zagrożenie.
anna_joanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 15:56   #29
Asia951
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 4
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

Dziękuję Wam dziewczyny bardzo za pomoc i taki odzew!



Co do jego rodziców - ma z nimi dobry kontakt, mają dobre prace. Problemem może być to, ze jestem jego pierwszą dziewczyną i nigdy wcześniej nikogo nie przedstawiał rodzicom. Jest też jedynakiem i nigdy nie miał takiej sytuacji w rodzinie.



Faktem jest też, że on nie lubi wychodzić ze strefy komfortu, poznał mojego brata i bratową, ale bardzo się stresował (po długich namowach z mojej strony).



Porozmawiam z nim dzisiaj szczerze. Ten temat gnębi mnie już od długiego czasu, ale cały czas wypierałam ze świadomości, że może faktycznie nie traktuje mnie poważnie Po prostu trudno mi pogodzić się z tym, że mimo zapewnień, że kocha, że widzi razem przyszłość, jego czyny mówią co innego
Asia951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 16:12   #30
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Po 2.5 roku nie znam rodziców partnera

Cytat:
Napisane przez Asia951 Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam dziewczyny bardzo za pomoc i taki odzew!



Co do jego rodziców - ma z nimi dobry kontakt, mają dobre prace. Problemem może być to, ze jestem jego pierwszą dziewczyną i nigdy wcześniej nikogo nie przedstawiał rodzicom. Jest też jedynakiem i nigdy nie miał takiej sytuacji w rodzinie.



Faktem jest też, że on nie lubi wychodzić ze strefy komfortu, poznał mojego brata i bratową, ale bardzo się stresował (po długich namowach z mojej strony).



Porozmawiam z nim dzisiaj szczerze. Ten temat gnębi mnie już od długiego czasu, ale cały czas wypierałam ze świadomości, że może faktycznie nie traktuje mnie poważnie Po prostu trudno mi pogodzić się z tym, że mimo zapewnień, że kocha, że widzi razem przyszłość, jego czyny mówią co innego
Tak porozmawiaj i powiedz co czujesz. Mysle ze tak bedzie najlepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-01 12:53:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:58.