Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6. - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-17, 13:25   #961
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Tak w ogóle to dyskusja o tych "przechowalniach" pokazuje jak każdy myśli o sobie i swoich bliski. Rodzice myślą o dobru swoich dzieci, że spędzanie czasu w takich warunkach jest dla dzieci złe, że siedzenie w domu też źle wpływa na nie itp. Oczywiście mają rację i obarczają pretensjami przedszkole. Nie koronawirusa, nie rząd, nie ministra zdrowia tylko przedszkole!

Z drugiej strony jest przedszkole. Przedszkole na które nałożono zasady i znając życie te zasady można interpretować dowolnie. Nad tymi przedszkolami albo stają samorządy albo osoby prywatne. W każdym razie jak coś wyskoczy to łatwo znaleźć winnego, kto za to głową i/lub portfelem zapłaci. A jak wiadomo u nas w kraju jak zdarzyło się coś złego to winny musi być, a jak już sprawa zdobi sie medialna to już w ogóle.

Także skoro rodzice myślą o dobru swoich dzieci to super, ale niech też nie oczekują ze ktoś będzie nadstawiał przysłowiowy tyłek dla dobra ich dzieci. Błagam tylko nie wyskakujcie z misją, powołaniem i odpowiedzialnością.

Podsumowując w tym rodzice/dzieci vs przedszkole każdy myśli o sobie.
Ale tu jest właśnie "wina" rządu, że nie nakazuje tego wszystkiego odgórnie. Tzn nakazuje, ale w taki sposób, że powstają takie oto dyskusje na temat powołania, przykładania się do pracy, tego kto powinien a kto nie zostać na opiekuńczym z dzieckiem, czy przedszkole ma warunki i kto w razie czego ponosi odpowiedzialność, czy rodzice będą czy nie będą skarżyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:27   #962
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość

Także skoro rodzice myślą o dobru swoich dzieci to super, ale niech też nie oczekują ze ktoś będzie nadstawiał przysłowiowy tyłek dla dobra ich dzieci. Błagam tylko nie wyskakujcie z misją, powołaniem i odpowiedzialnością.
Ale o czym Ty mówisz? W czym one się narażają? Mają codziennie styczność z kilkunastoma / kilkudziesięcioma osobami. Tak jak większość pracujących w ogóle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Pamiętaj, ze nie wszystkie dzieci mają w domu rodzeństwo, rodziców niepracujacych zdalnie 8 godzin dziennie, którzy mogą mu poświęcać czas. Dla takich dzieci kilka godzin swobodnej zabawy z dziećmi to rewelacja i na pewno nie będą narzekać na nudę. Nawet te inteligentne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Eee tam. Pewnie po prostu nie są inteligentne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:28   #963
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez cukierek_z_cykuty Pokaż wiadomość
Wiesz, dla mnie to mogliby otworzyc wszystko. Zdjac kretynskie obostrzenia i przestac siac chaos, bo nic dobrego z tego nie wynika. Ci tam na gorze, a nie jakas boguduchawinna przedszkolanka. Chetnie posle dziecko do szkoly i mi akurat naprawde nie chodzi o to, zeby siedziec w domu i usprawiedliwiac wszystko strachem. Po prostu z kazdej strony rzucane sa ludzion klody pod nogi i mam troche zrozumienia dla osob pracujacych na koncu lancucha pokarmowego. Nie widze zeby to byla ich wina, bo wystarczy chciec i bedzie supcio. No nie zawsze bedzie. Bo na to ma wplyw milion czynnikow a nie tylko brak kreatywnosci i #niechcemisie.

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------



Dokladnie.

Ja sie np zastanawiam, czy to co widuje w internetach - a to porysowane auto pielegniarki, a to kartki z grozbami podrzucane ratownikom, lekarzom... to nie fejki? No bo kurde mi sie to w pale nie miesci... ale ludzie sa rozni, bo to jedna patola po swiecie chodzi?
Jak dla mnie to przedszkola powinny się zabezpieczyć przed nawiedzonymi, którzy w przypadku zarażenia chcieliby pozwać przedszkole czy przedszkolanke. Myślę, że tacy ludzie są nawiedzeni i to ten sam typ co będzie wojnę toczył, bo w klatce mieszka pielęgniarka.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:29   #964
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87856685]Ee nie no, spoko, to zamknijmy wszystko, no bo przecież strach w sumie i co się będziemy narażać. Po cholerę to całe otwieranie gospodarki. Najpierw wszyscy chcą otwarcia, a teraz się okazuje, że no tak nie bardzo, ze każdy to tylko o sobie myśli, a tu ludzie się boją. Jest na to proste rozwiązanie: #zostanwdomu. Przymusu pracy ani wysyłania dzieci do przedszkola nie ma.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]No chyba nie myślałaś że tak wszyscy chcą otwierania gospodarki?
A już na pewno nie wszyscy identyfikują to z tym, że będzie trzeba dziecko do szkoły puścić albo np samemu zacząć jeździć do pracy.
Już to pisałam, ale powtórzę: Polakowi nigdy nie dogodzisz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:30   #965
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ale tu jest właśnie "wina" rządu, że nie nakazuje tego wszystkiego odgórnie. Tzn nakazuje, ale w taki sposób, że powstają takie oto dyskusje na temat powołania, przykładania się do pracy, tego kto powinien a kto nie zostać na opiekuńczym z dzieckiem, czy przedszkole ma warunki i kto w razie czego ponosi odpowiedzialność, czy rodzice będą czy nie będą skarżyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wina rzadu, a do kogo są tu pretensje? Do przedszkola. Rząd pozwolił, przedszkola odpowiadają. Do kogo rodzice mają pretensję o to ze dziecko siedzi w kwadraciku u nie ma zabawek? Do przedszkola. Myśle że jednak wygodniej by było przedszkolom jakby było jak wcześniej.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:31   #966
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
? Nie rozumiem pytania?
Teraz z tego co kojarzę, jeśli dziecko jest w odpowiednim wieku to może być na zaś.opiekunczym.
Może dostać nakaz, ale może się odwołać jeśli samotnie wychowuje dziecko do bodajże 14 r.z.
I teraz moje zdanie jest takie, że jeśli zdrowa 30 latka w takiej sytuacji odwołuje się to, potocznie mówiąc, słabo z jej powolaniem/świadomością ryzyka itd. Tzn raczej nie ma 14 latka, ale może mieć np 10 latka(tu już nie ma opieki, jak siedzi w domu z 5 latkiem to wiadomo że do pracy nie pojdzie). Oceniam to negatywnie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oceniasz negatywnie to, że samotna matka nie chce zostawiać swojego dziecka na czasami dwa miesiące? Bo takie delegacje tak czasami wyglądają. Dodajesz nakaz pracy i w ciągu kilku dni masz się stawić w ośrodku kilkaset kilometrów od domu. A nawet jeśli to praca w mieście zamieszkania, to już widzę tłumy chętnych, żeby opiekować się dzieckiem kobiety, która codziennie ma kontakt z chorymi i ryzyko że się zarazi ma wysokie jak nikt inny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:31   #967
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Pierwszy dzień na tym świecie? Ludzie są tak różnie głupi i mają czasami takie pomysły, że się w głowie nie mieści.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ale nie da się zabezpieczyć przed wszystkimi ryzykami i właściwie mogę w każdej funkcjonującej dziedzinie znaleźć miejsce do oskarżeń. Wyjście w takiej sytuacji jest jedno - nie wdawanie sie w dyskusję, wysyłka do dyrekcji (na rozmowę przez tel.), a jak rodzic się awanturuje to wezwanie policji. Mam wrażenie, że ludzie są najbardziej bojowi w internecie, ale też nie mam do czynienia z takimi ludźmi w życiu.



Ja rozumiem, że pracownicy oświaty czy jakiejkolwiek innej branży czują się bardziej narażeni, ale tak naprawdę idzie to ze skupienia na formalnościach i zastraszaniu ludzi. Brawo za zamykanie lasów i nakazywanie chodzenia w nich maseczek, brawo za mandaty dla biegających po bulwarach, brawo za kampanie pokazujące kichających w telewizji - jak widać dużo osób mocno wzięło sobie to do serca, nie patrząc na realną sytuację w swoim środowisku. Rozumiem też rodziców, którzy np. nie chcą puścić swoich dzieci do placówek - skoro rząd stać na zasiłek opiekuńczy to niech wypłaca dalej. Tylko fakty są takie, że część ograniczeń zostaje zniesiona i czy pracownikom to się podoba czy nie - trzeba wracać do pracy. I jeszcze jedno - nigdy nie było tak, że jakieś regulaminy są literalnie traktowane i tak samo przez wszystkie placówki. Stąd też inaczej będzie funkcjonowało przedszkole w miejscowości x, a inaczej w y. Dużo zależy od podejścia ludzi.
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-17, 13:32   #968
cukierek_z_cykuty
Zadomowienie
 
Avatar cukierek_z_cykuty
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 257
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ale tu jest właśnie "wina" rządu, że nie nakazuje tego wszystkiego odgórnie. Tzn nakazuje, ale w taki sposób, że powstają takie oto dyskusje na temat powołania, przykładania się do pracy, tego kto powinien a kto nie zostać na opiekuńczym z dzieckiem, czy przedszkole ma warunki i kto w razie czego ponosi odpowiedzialność, czy rodzice będą czy nie będą skarżyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czemu "wina"? Ja bym powiedziała WINA.
Chaos i dezorientacja. A nie tam prawo i spra... cośtam...


Princess no i często się zabezpieczają... od dupy strony. W sposób głupi i pokraczny. Przykład idzie z góry.

I właśnie dlatego nie uważam to, że nauczycielka używająca słowa "poczekalnia" jest tu tą złą.
cukierek_z_cykuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:32   #969
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
No chyba nie myślałaś że tak wszyscy chcą otwierania gospodarki?
A już na pewno nie wszyscy identyfikują to z tym, że będzie trzeba dziecko do szkoły puścić albo np samemu zacząć jeździć do pracy.
Już to pisałam, ale powtórzę: Polakowi nigdy nie dogodzisz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie widzę, że zamknięte źle, otwierają to też źle. Niektórzy to chyba faktycznie przyzwyczaili się do siedzenia w domu, wypłata spływa, jest ok. No ale przecież w sumie nikt im nie broni. Mogą dalej sobie siedzieć jeżeli ich na to stać.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:34   #970
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87856722]Pewnie to już tu było, ale za dużo piszecie, żebym dała radę się przez to przekopać.
Jak ma w praktyce wyglądać otworzenie gastro? Ludzie będą normalnie tam siedzieć i jeść? Bez maseczki będą siedzieć?


I drugie pytanie - czy plaże są otwarte? Czy na plażach też obowiązują maseczki? Czy można sobie pływać w jakimś kąpielisku albo morzu? Jeśli tak- jak się to ma do maseczek?[/QUOTE]


W knajpie jest zalecenie siedzenia w ogródku, ale można w środku - przy zamawianiu maseczka, do konsumpcji można zdjąć. Nie wiem, jak do końca ma być z tymi spotkaniami osób nie mieszkajacych razem - wydaje mi się, że jednak można się spotykać?


Plaże są chyba otwarte (można spacerować), ale co do reszty nie wiem.
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:36   #971
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87856746]Moja mama pracuje w sklepie, pracują z nią dziewczyny, które mają dzieci, bliskich. Pracują wszystkie od początku, żadna nawet na opiekę nie poszła, bo miały z kim dzieci zostawić lub wymieniały się z mężami. Kurczę żadna też nie snuje apokaliptycznuch wizji jaka to mają niebezpieczną pracę, a dziennie przez sklep przewijają się setki osób. A tu się nagle okazuje, że przedszkola to jakieś pola krwawej walki i przedszkolanki (na szczęście nie wszystkie) dostają ataku histerii, bo czas wrócić do pracy. Nie rozumiem tego za bardzo, ale może mam inną perspektywę, bo u mnie w rodzinie i wśród znajomych wszyscy cały czas pracują niezdalnie i nikt nie wpada w histerię z tego powodu.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Nie snują wizji apokaliptycznych bo może są dobrze zabezpieczone? Chodzę po sklepach i widuje jak są co nie którzy zabarykadowani. A dwa kiedyś już pisałam,nie w każdym przedszkolu pracują osoby pierwszej młodości, plus maja np choroby, które mogą się przyczynić do zarażenia. A 3 dzieci, głównie bezobjawowo przechodzą, tym samym narażając dorosłe osoby na chorobę. Tak sobie myślę.
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-17, 13:36   #972
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez cukierek_z_cykuty Pokaż wiadomość
Czemu "wina"? Ja bym powiedziała WINA.

Chaos i dezorientacja. A nie tam prawo i spra... cośtam...





Princess no i często się zabezpieczają... od dupy strony. W sposób głupi i pokraczny. Przykład idzie z góry.



I właśnie dlatego nie uważam to, że nauczycielka używająca słowa "poczekalnia" jest tu tą złą.
Nie chce wywoływać tu tej wizażanki, bo zaraz będzie, że się czepiam, ale akurat ta przechowalnia w jej wykonaniu to jest dla mnie tylko wisienka na torcie. Podawała już tutaj zmanipulowany news o koronawirusie w Łodzi, po to aby pokazać jaki to zły pomysł z otwieraniem przedszkoli. I proszę, nie chce kolejnej gownoburzy więc nie ciagnijmy tematu.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:37   #973
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez cukierek_z_cykuty Pokaż wiadomość
Wiesz, dla mnie to mogliby otworzyc wszystko. Zdjac kretynskie obostrzenia i przestac siac chaos, bo nic dobrego z tego nie wynika. Ci tam na gorze, a nie jakas boguduchawinna przedszkolanka. Chetnie posle dziecko do szkoly i mi akurat naprawde nie chodzi o to, zeby siedziec w domu i usprawiedliwiac wszystko strachem. Po prostu z kazdej strony rzucane sa ludzion klody pod nogi i mam troche zrozumienia dla osob pracujacych na koncu lancucha pokarmowego. Nie widze zeby to byla ich wina, bo wystarczy chciec i bedzie supcio. No nie zawsze bedzie. Bo na to ma wplyw milion czynnikow a nie tylko brak kreatywnosci i #niechcemisie.

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------



Dokladnie.

Ja sie np zastanawiam, czy to co widuje w internetach - a to porysowane auto pielegniarki, a to kartki z grozbami podrzucane ratownikom, lekarzom... to nie fejki? No bo kurde mi sie to w pale nie miesci... ale ludzie sa rozni, bo to jedna patola po swiecie chodzi?
Uwierz mi to nie fejki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:37   #974
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Tylko weź jeszcze pod uwagę, że inne jest ryzyko zakazenia w szpitalu zakaźnym, inne w zwykłym, inne w kopalni, a inne w przedszkolu...
Inne jest dla przedszkolanki 50+, inne dla pielęgniarki z cukrzyca, a inne dla 30-latki...
Tak, ale biorę też pod uwagę, że środki ochronne w szpitalach są inne niż w kopalni i przedszkolu. I pracownicy tych ostatnich mają pełne prawo by domagać się odszkodowania w razie zarażenie z powodu niedostarczenia odpowiednich środków ochronnych.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:37   #975
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87856746]Moja mama pracuje w sklepie, pracują z nią dziewczyny, które mają dzieci, bliskich. Pracują wszystkie od początku, żadna nawet na opiekę nie poszła, bo miały z kim dzieci zostawić lub wymieniały się z mężami. Kurczę żadna też nie snuje apokaliptycznuch wizji jaka to mają niebezpieczną pracę, a dziennie przez sklep przewijają się setki osób. A tu się nagle okazuje, że przedszkola to jakieś pola krwawej walki i przedszkolanki (na szczęście nie wszystkie) dostają ataku histerii, bo czas wrócić do pracy. Nie rozumiem tego za bardzo, ale może mam inną perspektywę, bo u mnie w rodzinie i wśród znajomych wszyscy cały czas pracują niezdalnie i nikt nie wpada w histerię z tego powodu.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]U mnie to samo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:39   #976
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Ale o czym Ty mówisz? W czym one się narażają? Mają codziennie styczność z kilkunastoma / kilkudziesięcioma osobami. Tak jak większość pracujących w ogóle.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale tu nie chodzi o narażanie zdrowia! Zrozumcie że ludzie w pracy nie boją się tylko o to że się zaraża! Jest jeszcze coś takiego jak odpowiedzialność zawodowa.

Jeśli wyjdzie że mała Kasia miała koronę, a pani Ania pozwoliła się przytulić małej Kasi do małej Asi i teraz mała Asia ma koronę to skąd wiesz że pani Asia nie bedzie miała problemów za "niedopełnienie obowiązków"?

Może własnie w tej odpowiedzialności zawodowej jest to dlaczego w przedszkolach ludzie "boją" się pracować i tak sztywnie przestrzegają zasad. Może nie dlatego ze im sie nie chce pracować, ale dlatego że w tej chwili cała odpowiedzialność spoczywa na nich. A dzieci nie zdyscyplinuje się tak łatwo. Czyja będzie wina jak w przedszkolu wybuchnie ognisko?
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:39   #977
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez ewel86 Pokaż wiadomość
Nie snują wizji apokaliptycznych bo może są dobrze zabezpieczone? Chodzę po sklepach i widuje jak są co nie którzy zabarykadowani. A dwa kiedyś już pisałam,nie w każdym przedszkolu pracują osoby pierwszej młodości, plus maja np choroby, które mogą się przyczynić do zarażenia. A 3 dzieci, głównie bezobjawowo przechodzą, tym samym narażając dorosłe osoby na chorobę. Tak sobie myślę.
No bo to są jedyne na całą Polskę starsze osoby z chorobami, które muszą pracować. Jedyne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:39   #978
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez ewel86 Pokaż wiadomość
Nie snują wizji apokaliptycznych bo może są dobrze zabezpieczone? Chodzę po sklepach i widuje jak są co nie którzy zabarykadowani. A dwa kiedyś już pisałam,nie w każdym przedszkolu pracują osoby pierwszej młodości, plus maja np choroby, które mogą się przyczynić do zarażenia. A 3 dzieci, głównie bezobjawowo przechodzą, tym samym narażając dorosłe osoby na chorobę. Tak sobie myślę.
Tak, no mega są zabezpieczone. Czy Ty widziałaś jak wygląda praca w sklepie? Wykladaja towar wśród klientów, maseczki często na brodzie, bo nie da się w tym szicie bawełnianym pracować przez 8 h na pełnej parze i latać jak z piórem w pupie. Normalny kontakt z ludźmi i to setkami dziennie. I też pracują tam kobiety w różnym wieku, moja mama ma 53 lata.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:40   #979
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Tak, ale biorę też pod uwagę, że środki ochronne w szpitalach są inne niż w kopalni i przedszkolu. I pracownicy tych ostatnich mają pełne prawo by domagać się odszkodowania w razie zarażenie z powodu niedostarczenia odpowiednich środków ochronnych.
No jakie są środki w ochronie zdrowia to właśnie niedawno się okazało. 1 maseczka na pracownika na tydzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-17, 13:41   #980
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Oceniasz negatywnie to, że samotna matka nie chce zostawiać swojego dziecka na czasami dwa miesiące? Bo takie delegacje tak czasami wyglądają. Dodajesz nakaz pracy i w ciągu kilku dni masz się stawić w ośrodku kilkaset kilometrów od domu. A nawet jeśli to praca w mieście zamieszkania, to już widzę tłumy chętnych, żeby opiekować się dzieckiem kobiety, która codziennie ma kontakt z chorymi i ryzyko że się zarazi ma wysokie jak nikt inny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Napisałam, że zależy od sytuacji. Może nie ma problemu? Może ma z kim zostawić?
Poza tym ja nie pisałam akurat o przypadkach gdzie jest konieczność wyjazdu tylko o pracy na miejscu(ani ja, ani Ty nie napisaliśmy tego wprost, Ty dopiero kilka postów wyżej)
I chodziło mi o motywacje, że ktoś w mało ryzykownej dla niego i jego rodziny sytuacji odmawia, bo się boi. Nie o realne problemy, które się w danej sytuacji pojawiają jak niemożliwość znalezienia osoby do opieki nad dzieckiem. Ktoś podał przykład dpsu, gdzie nie miał kto pracowac. No szok, nie wierzę że z kilkudziesięciu/kilkunastu pracowników nagle każdy miał powód, żeby odmówić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:42   #981
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Ale tu nie chodzi o narażanie zdrowia! Zrozumcie że ludzie w pracy nie boją się tylko o to że się zaraża! Jest jeszcze coś takiego jak odpowiedzialność zawodowa.

Jeśli wyjdzie że mała Kasia miała koronę, a pani Ania pozwoliła się przytulić małej Kasi do małej Asi i teraz mała Asia ma koronę to skąd wiesz że pani Asia nie bedzie miała problemów za "niedopełnienie obowiązków"?

Może własnie w tej odpowiedzialności zawodowej jest to dlaczego w przedszkolach ludzie "boją" się pracować i tak sztywnie przestrzegają zasad. Może nie dlatego ze im sie nie chce pracować, ale dlatego że w tej chwili cała odpowiedzialność spoczywa na nich. A dzieci nie zdyscyplinuje się tak łatwo. Czyja będzie wina jak w przedszkolu wybuchnie ognisko?
Najlepiej żeby taka pani Ania nie brała się za żadne obowiązki, z wyjątkiem prania własnych gaci na przykład. Z korzyścią dla wszystkich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2020-05-17 o 13:48
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:45   #982
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87856793]No bo to są jedyne na całą Polskę starsze osoby z chorobami, które muszą pracować. Jedyne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Ja to podałam za przykład. Kto nie musi ten nie pracuje, proste. [1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87856778]Nie chce wywoływać tu tej wizażanki, bo zaraz będzie, że się czepiam, ale akurat ta przechowalnia w jej wykonaniu to jest dla mnie tylko wisienka na torcie. Podawała już tutaj zmanipulowany news o koronawirusie w Łodzi, po to aby pokazać jaki to zły pomysł z otwieraniem przedszkoli. I proszę, nie chce kolejnej gownoburzy więc nie ciagnijmy tematu.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]To najlepiej już skończ. Jesteś za bardzo hop do przodu.
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:46   #983
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Najlepiej żeby taka pani Ania nie brała się za żadne obowiązki, z wyjątkiem prania własnych babci na przykład. Z korzyścią dla wszystkich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najlepiej to żeby każdy brał odpowiedzialność za to na co ma wpływ.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:48   #984
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez ewel86 Pokaż wiadomość
Ja to podałam za przykład. Kto nie musi ten nie pracuje, proste. To najlepiej już skończ. Jesteś za bardzo hop do przodu.
No, tylko nie każdemu za niepracowanie płacą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:49   #985
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87856795]Tak, no mega są zabezpieczone. Czy Ty widziałaś jak wygląda praca w sklepie? Wykladaja towar wśród klientów, maseczki często na brodzie, bo nie da się w tym szicie bawełnianym pracować przez 8 h na pełnej parze i latać jak z piórem w pupie. Normalny kontakt z ludźmi i to setkami dziennie. I też pracują tam kobiety w różnym wieku, moja mama ma 53 lata.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Nie nie widziałam.
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:49   #986
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Druga fota
Translator nie załapał, że artykuł zaczyna się słowem Viren (wirusy), z czego V jest w formie inicjału. Nie rozpoznał go i wyłapał tylko resztę słowa iren (Ire -Irlandczyk) i tak sobie przetłumaczył: Irlandczycy są maleńcy, niewidzialni i zagrażają życiu.

Ja nie korzystam z tego często. Tylko przy francuskich kosmetykach
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:49   #987
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87856813]No, tylko nie każdemu za niepracowanie płacą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Prawda.
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:49   #988
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez ewel86 Pokaż wiadomość
Ja to podałam za przykład. Kto nie musi ten nie pracuje, proste. To najlepiej już skończ. Jesteś za bardzo hop do przodu.
A Ty masz jakieś argumenty? czy jedyne co potrafisz to siac panike albo napisac: skończ.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:50   #989
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Tak, ale biorę też pod uwagę, że środki ochronne w szpitalach są inne niż w kopalni i przedszkolu. I pracownicy tych ostatnich mają pełne prawo by domagać się odszkodowania w razie zarażenie z powodu niedostarczenia odpowiednich środków ochronnych.
Co do zasady się zgadzam, ale jakie są wg Ciebie odpowiednie środki w przedszkolu a jakie w kopalni?

Zaznaczam, że w szpitalu też nikt w całym osprzęcie(kombinezonie) przez cały dyżur nie chodzi, byłoby to fizycznie nie do wytrzymania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 13:51   #990
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Napisałam, że zależy od sytuacji. Może nie ma problemu? Może ma z kim zostawić?
Poza tym ja nie pisałam akurat o przypadkach gdzie jest konieczność wyjazdu tylko o pracy na miejscu(ani ja, ani Ty nie napisaliśmy tego wprost, Ty dopiero kilka postów wyżej)
I chodziło mi o motywacje, że ktoś w mało ryzykownej dla niego i jego rodziny sytuacji odmawia, bo się boi. Nie o realne problemy, które się w danej sytuacji pojawiają jak niemożliwość znalezienia osoby do opieki nad dzieckiem. Ktoś podał przykład dpsu, gdzie nie miał kto pracowac. No szok, nie wierzę że z kilkudziesięciu/kilkunastu pracowników nagle każdy miał powód, żeby odmówić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też pisałam że zależy od sytuacji i nie mi oceniać, czy ktoś odwołuje się słusznie czy nie. Są w ustawie wyszczególnione przypadki osób zwolnionych z obowiązku delegacji i tyle. Problem jest taki, że niektóre urzędy wydawały te delegacje na chybił-trafił wręczając je nawet kobietom ciężarnym albo w połogu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-28 11:27:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:18.