Byłem szkolnym prześladowcą - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-29, 09:53   #181
klaryssa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 22
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

Rozumiem, że nad dziećmi i nastolatkami którzy na skutek bycia gnębionymi zeszli z tego świata też mamy nie "płakusiać"? Ich wina, wiadomo skoro ludzie z takiego powodu targają się na swoje życie, to może jednak hmmm... nie jest to sprawa taka prosta do rozwiązania jak się tobie wydaje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
klaryssa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 10:07   #182
Galavant
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 206
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Limonka szkoda gadać , naprawdę . Tutaj jest jakis głębszy problem . Ona sama ma ta przemoc nieprzepracowaną według mnie. Dlatego cały czas przerzuca winę na osoby gnębione a nie otoczenie i samych sprawców.
To nie ja żyję tymi historiami i rozwlekam je w prawie każdym poście (no dobra, tak z 1/5 postów Limonki jest o tym), bo z tym najzwyczajniej zrobiłam to, co każdy powinien i mogę się tylko uśmiechać na wspomnienie ukaranych sprawców. Ale tak, standardowo jak ktoś się nie dołącza do modnego użalania, to na pewno to z nim jest coś nie tak
Cytat:
Napisane przez klaryssa22 Pokaż wiadomość
Rozumiem, że nad dziećmi i nastolatkami którzy na skutek bycia gnębionymi zeszli z tego świata też mamy nie "płakusiać"? Ich wina, wiadomo skoro ludzie z takiego powodu targają się na swoje życie, to może jednak hmmm... nie jest to sprawa taka prosta do rozwiązania jak się tobie wydaje?
Ludzie sobie na własne życzenie komplikują życie.
Galavant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 10:11   #183
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

Cytat:
Napisane przez klaryssa22 Pokaż wiadomość
Rozumiem, że nad dziećmi i nastolatkami którzy na skutek bycia gnębionymi zeszli z tego świata też mamy nie "płakusiać"? Ich wina, wiadomo skoro ludzie z takiego powodu targają się na swoje życie, to może jednak hmmm... nie jest to sprawa taka prosta do rozwiązania jak się tobie wydaje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę że duża wine za to co się stało ponoszą rodzice i inni dorośli
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 10:14   #184
klaryssa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 22
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

Cytat:
Napisane przez Galavant Pokaż wiadomość
To nie ja żyję tymi historiami i rozwlekam je w prawie każdym poście (no dobra, tak z 1/5 postów Limonki jest o tym), bo z tym najzwyczajniej zrobiłam to, co każdy powinien i mogę się tylko uśmiechać na wspomnienie ukaranych sprawców. Ale tak, standardowo jak ktoś się nie dołącza do modnego użalania, to na pewno to z nim jest coś nie tak

Ludzie sobie na własne życzenie komplikują życie.
Taki prześladowany dzieciak na bank myśli "aaale fajnieee że mnie traktują jak śmiecia, chcę jeszcze ". Na pewno nie odczuwa wstydu ani poczucia winy, na pewno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
klaryssa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 10:16   #185
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

Cytat:
Napisane przez klaryssa22 Pokaż wiadomość
Rozumiem, że nad dziećmi i nastolatkami którzy na skutek bycia gnębionymi zeszli z tego świata też mamy nie "płakusiać"? Ich wina, wiadomo skoro ludzie z takiego powodu targają się na swoje życie, to może jednak hmmm... nie jest to sprawa taka prosta do rozwiązania jak się tobie wydaje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę że duża wine za to co się stało ponoszą rodzice i inni dorośli
Ja rozumiem że nawet dorosła osoba może być dreczona w pracy I że jest to ciężkie do zniesienia ,jeśli przytrafiłoby się to mi to bym zmienila pracę zamiast się zabijać, gdyby moje dziecko było dreczone to też bym go przeniosła do innej szkoły
Zwykle te dzieci nie mają dobrych relacji z rodzicami niestety
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 10:25   #186
Galavant
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 206
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

Cytat:
Napisane przez klaryssa22 Pokaż wiadomość
Taki prześladowany dzieciak na bank myśli "aaale fajnieee że mnie traktują jak śmiecia, chcę jeszcze ". Na pewno nie odczuwa wstydu ani poczucia winy, na pewno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taki prześladowany dzieciak albo dorosły zyskuje podejrzany ogrom energii, kiedy dowiaduje się, że ktoś idzie to zgłosić i nagle zyskuje misje przekonania, że to na pewno nie ma sensu. Albo kiedy włazi w :dupa: swoim oprawcom, bo akceptacji pragnie tak najbardziej od nich, ponieważ są w tym empatycznym społeczeństwie uważani zawsze za najfajniejszych. Ciekawe, dlaczego
Galavant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 10:31   #187
klaryssa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 22
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

Jeśli włazi oprawcom w cokolwiek, to po to, żeby wreszcie dali mu spokój. No, ja miałam ogrom energii, kiedy wychowawczyni i dyrektor odmówił mi pomocy, bo byłam sama jedna na 20kilku osobową klasę. Mówię Ci, stan mega. Normalnie orgazm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
klaryssa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-29, 10:32   #188
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

Jakby na to nie spojrzeć trudno winić dzieci, które żyją wśród takich a nie innych dorosłych, mają różne problemy emocjonalne, że potrafią dręczyć jakieś inne dziecko. Rodzice powinni stanąć na wysokości zadania i zorganizować pomoc psychologiczną dla wszystkich, indywidualnie i grupowo, warsztaty z przemocy rówieśniczej itd. I przede wszystkim moim zdaniem za taką tragedią stało też wiele innych tragedii dzieci, które w domu nie dostały żadnych odpowiednich wzorców, być może same były ofiarami przemocy i odreagowywały to w szkole. Nie winiłabym autora. Dla mnie takie tematy warto zamknąć i zapomnieć, dzieci są dość pokaleczone przez dorosłych, żeby jeszcze wzajemnie sobie rozdrapywać rany. Sama byłam powiedzmy, po różnych stronach barykady i nie winię ani siebie, ani osób które mnie dręczyły. Mam do nich stosunek obojętny, przeprosin bym nie chciała, sama też nie mam zamiaru przepraszać, zresztą już nawet tych osób za dobrze nie pamiętam. Ale gdyby ktoś odezwał się z przeprosinami, to bym zaakceptowała, wszystko mi jedno. Nie "zburzyłoby" to mojego spokoju, cokolwiek to znaczy, dla mnie to są inne osoby i ja jestem inna niż kilkadziesiąt lat temu. Nawet dzieci które mordują uważam, że zasługują na terapię i kolejną szansę, bo są nieukształtowane do końca i w dużej mierze odpowiedzialni powinni być rodzice. Za przemocą wśród dzieci stoją wielkie krzywdy dziecięce ze strony dorosłych, rodziców, rodziny, opiekunów, szkoły, instytucji, tak to widzę.

A co do zmowy milczenia, że nic się nie da zrobić - już odchodząc od tematu dzieci, to da się, przekonałam się o tym samodzielnie. Pamiętam że dawniej się z tym nie zgadzałam i myślałam, że pewnych rzeczy nie mogę zgłosić, że środowisko w którym się obracam jest zbyt hermetyczne. Okazuje się, że wystarczy trochę odwagi, i wszystko się da. Tam, gdzie jest przekonanie "nic się nie zmieni, nie ma co tego zgłaszać, nikt nie pomoże", tam tylko utrwalają się patologiczne zachowania, co widzę po moim środowisku zawodowym. Od kiedy zaczęłam mówić głośno o tym co jest źle, zgłaszać, reagować, mówić ludziom wprost - może dużo się nie zmieniło, ale przynajmniej te problemy które bezpośrednio mnie dotyczą uległy poprawie. Zmowa milczenia ze strony innych bardzo utrudnia taką pracę u podstaw, ale przynajmniej wiem że nic złego mnie nie spotka i można śmiało reagować, bardzo rzadko osoba winna danej sytuacji się wtedy mści, zazwyczaj reflektuje się że oj to już koniec takich zagrywek, ktoś przyuważył, będą kłopoty, i temat się zamyka.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 10:36   #189
Galavant
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 206
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

Cytat:
Napisane przez klaryssa22 Pokaż wiadomość
Jeśli włazi oprawcom w cokolwiek, to po to, żeby wreszcie dali mu spokój.
I poczuli dobrze z tym, co robią, dręcząc kolejne ofiary
Cytat:
Napisane przez klaryssa22 Pokaż wiadomość
No, ja miałam ogrom energii, kiedy wychowawczyni i dyrektor odmówił mi pomocy, bo byłam sama jedna na 20kilku osobową klasę. Mówię Ci, stan mega. Normalnie orgazm.
Raczej teraz, kiedy o tym opowiadasz.
Galavant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 10:42   #190
klaryssa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 22
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

Cytat:
Napisane przez Galavant Pokaż wiadomość
I poczuli dobrze z tym, co robią, dręcząc kolejne ofiary

Raczej teraz, kiedy o tym opowiadasz.
Racja, już idę schować w sobie to co mnie spotkało, żeby jeszcze jakiś skruszony oprawca się nie poczuł źle, czytając o skutkach swojego sadyzmu. O tym trzeba mówić jak najwięcej i głośno. Może kolejny "artysta" się zastanowi, zanim zacznie kogoś niszczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

Racja, już idę schować w sobie to co mnie spotkało, żeby jeszcze jakiś skruszony oprawca się nie poczuł źle, czytając o skutkach swojego sadyzmu. O tym trzeba mówić jak najwięcej i głośno. Może kolejny "artysta" się zastanowi, zanim zacznie kogoś niszczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
klaryssa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 10:46   #191
olivv2682
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 36
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

klaryssa trolla nie przegadasz , i tak jesteśmy winne jak ją czytam, to mi się samoocena podnosi. Zaczynam doceniać to, że urodziłam się z EMPATIĄ, bo niektórzy tego szczęścia nie mieli
olivv2682 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-29, 10:50   #192
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

Nigdy nie żyłam dobrze z dziewczynami ,trudno. Moje problemy wynikaly z zazdrosci ale byłam silna i miałam gdzieś ,że przez miesiąc żadna dziewczyna sie do mnie nie odezwała . Jakbym była duchem . Nie rozumiałam ,jak mozna dac sie tak manipulowac jednej osobie? Przywodczyni? A jednak.
Zmienilam szkole i okazało sie ,że jestem ok.
Obstawiam ,że gdybym okazała slabość ,posunełyby sie dalej.
A gdyby dolaczyli chlopcy ? Do czego nie doszlo na szczescie.
Ale rozumiem jak mozna zahukac czlowieka ,ze nawet boi sie poprosic o pomoc .




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 10:52   #193
Galavant
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 206
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

Cytat:
Napisane przez klaryssa22 Pokaż wiadomość
Racja, już idę schować w sobie to co mnie spotkało, żeby jeszcze jakiś skruszony oprawca się nie poczuł źle, czytając o skutkach swojego sadyzmu. O tym trzeba mówić jak najwięcej i głośno. Może kolejny "artysta" się zastanowi, zanim zacznie kogoś niszczyć.
Ty właśnie sprawiałaś, że czują się ze sobą lepiej. Sama się przyznałaś do (popierania) wazeliniarstwa wobec oprawców.

No chyba że tobie się wydaje, że ktoś utożsamiający się z tytułowym prześladowcą poczuje się gorzej, kiedy przeczyta, jak bardzo dopiął swego i zniszczył wam życie
Cytat:
Napisane przez olivv2682 Pokaż wiadomość
klaryssa trolla nie przegadasz , i tak jesteśmy winne jak ją czytam, to mi się samoocena podnosi. Zaczynam doceniać to, że urodziłam się z EMPATIĄ, bo niektórzy tego szczęścia nie mieli
Kochana, empatia objawiałaby się zgłaszaniem, aby inni nie przeszli tego co ty. Pisanie o przeszłości na forum i głasianie się nawzajem po główkach nic was nie kosztuje, wręcz jest przyjemne.
Galavant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 11:01   #194
17c731ef415ea939127a54e258bb952ab9747631_5ee01472777c6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 609
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

Cytat:
Napisane przez Galavant Pokaż wiadomość
Ty właśnie sprawiałaś, że czują się ze sobą lepiej. Sama się przyznałaś do (popierania) wazeliniarstwa wobec oprawców. .
Ale jakich oprawców? Jakie przesladowanie? Skoro to co np. limonka przeszła wg ciebie przesladowaniem nie jest, to co miała zgłaszać i kogo? Żeby jej powiedzieli to, co ty? Zgłaszaj se?
17c731ef415ea939127a54e258bb952ab9747631_5ee01472777c6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 11:05   #195
Galavant
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 206
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

[1=17c731ef415ea939127a54e 258bb952ab9747631_5ee0147 2777c6;87890899]Ale jakich oprawców? Jakie przesladowanie? Skoro to co np. limonka przeszła wg ciebie przesladowaniem nie jest, to co miała zgłaszać i kogo? Żeby jej powiedzieli to, co ty? Zgłaszaj se?[/QUOTE]
Skoro jej zdaniem było prześladowanie, to byli też oprawcy. Nie piszemy tylko o Limonce. A Limonka wspominała o hardcorowych akcjach, ale potem nagle jej pasowały inne przykłady. Od niej się prawdy na pewno nie dowiem.
Galavant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 11:11   #196
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Nigdy nie żyłam dobrze z dziewczynami ,trudno. Moje problemy wynikaly z zazdrosci ale byłam silna i miałam gdzieś ,że przez miesiąc żadna dziewczyna sie do mnie nie odezwała . Jakbym była duchem . Nie rozumiałam ,jak mozna dac sie tak manipulowac jednej osobie? Przywodczyni? A jednak.
Zmienilam szkole i okazało sie ,że jestem ok.
Obstawiam ,że gdybym okazała slabość ,posunełyby sie dalej.
A gdyby dolaczyli chlopcy ? Do czego nie doszlo na szczescie.
Ale rozumiem jak mozna zahukac czlowieka ,ze nawet boi sie poprosic o pomoc .




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. Ja byłam z tych, które właśnie się nie przejmowały, zmieniały coś (szkołę, klasę), jak nikt nie chciał ze mną robić, to robiłam sama z postawą "bez łaski".

Ale to, że ktoś w tym momencie może chcieć tym ludziom wleźć w dupę nie znaczy, że jest jakiś gorszy czy winny. Pewnie ma nadzieję, że to się skończy.

Ja byłam na to zbyt dumna. I czy dobrze - nie wiem. Bo nie wiem, czy bym lepiej na tym nie wyszła, gdybym się dostosowała. I nigdy się nie dowiem.

Z jedną z moich oprawców nawet się zaprzyjaźniłam. Więc nie twierdzę, że ludzie się nie zmieniają i każdy szkolny prześladowca zasługuje na wieczne potępienie. Ale jeśli ona sobie nie życzy, to ma do tego prawo.

Ale obwinianie ofiary jest słabe. Zawsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 11:42   #197
Galavant
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 206
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Dokładnie. Ja byłam z tych, które właśnie się nie przejmowały, zmieniały coś (szkołę, klasę), jak nikt nie chciał ze mną robić, to robiłam sama z postawą "bez łaski".

Ale to, że ktoś w tym momencie może chcieć tym ludziom wleźć w dupę nie znaczy, że jest jakiś gorszy czy winny. Pewnie ma nadzieję, że to się skończy.

Ja byłam na to zbyt dumna. I czy dobrze - nie wiem. Bo nie wiem, czy bym lepiej na tym nie wyszła, gdybym się dostosowała. I nigdy się nie dowiem.

Z jedną z moich oprawców nawet się zaprzyjaźniłam. Więc nie twierdzę, że ludzie się nie zmieniają i każdy szkolny prześladowca zasługuje na wieczne potępienie. Ale jeśli ona sobie nie życzy, to ma do tego prawo.

Ale obwinianie ofiary jest słabe. Zawsze.
To przestań to robić i zachęcać do dostosowywania się do tych, którzy powinni być karani i do zaprzyjaźniania się z nimi. To właśnie tacy ludzie są problemem i obwiniają, nie ci, którzy coś z tym robią. To was jest więcej, dlatego jest jak jest.
Galavant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 11:42   #198
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

@Galawant. Jesteś obrzydliwa.

Przepraszam, jeśli zasłużyłam tym na bana, trudno.

Byłam ofiarą w okresie szkolnym, do dzisiaj z tym próbuję się uporać. Ale cóż, chyba moja wina. NIE POMYŚLAŁAM, ŻEBY DO KURATORA NAPISAĆ.

Zrzucasz winę z oprawcy na ofiarę i to jest najgorszą rzeczą, jaką można zrobić. Brzydzę się tym. Jak można obarczać winą kogoś za to, że nie był wystarczająco silny, żeby się sprzeciwić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 11:47   #199
klaryssa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 22
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

Cytat:
Napisane przez Galavant Pokaż wiadomość
Ty właśnie sprawiałaś, że czują się ze sobą lepiej. Sama się przyznałaś do (popierania) wazeliniarstwa wobec oprawców.

No chyba że tobie się wydaje, że ktoś utożsamiający się z tytułowym prześladowcą poczuje się gorzej, kiedy przeczyta, jak bardzo dopiął swego i zniszczył wam życie

Kochana, empatia objawiałaby się zgłaszaniem, aby inni nie przeszli tego co ty. Pisanie o przeszłości na forum i głasianie się nawzajem po główkach nic was nie kosztuje, wręcz jest przyjemne.
Czy Ty jesteś normalna? Jakiego ku**wa popierania? Pytam poważnie, bo nie chce być potem posądzona że obrażam osobę niestabilną psychicznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
klaryssa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-29, 11:55   #200
Galavant
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 206
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;87891085]@Galawant. Jesteś obrzydliwa.

Przepraszam, jeśli zasłużyłam tym na bana, trudno.

Byłam ofiarą w okresie szkolnym, do dzisiaj z tym próbuję się uporać. Ale cóż, chyba moja wina. NIE POMYŚLAŁAM, ŻEBY DO KURATORA NAPISAĆ.

Zrzucasz winę z oprawcy na ofiarę i to jest najgorszą rzeczą, jaką można zrobić. Brzydzę się tym. Jak można obarczać winą kogoś za to, że nie był wystarczająco silny, żeby się sprzeciwić?[/QUOTE]
Zgłosić może tylko ofiara lub świadkowie, no bo kto - oprawca? Ci drudzy, jak już się trafią, też na nic się zdadzą bez inicjatywy ofiary, bo jeszcze będzie miała pretensje, przecież "chce być ze wszystkimi w porządku"; "nie jest taka, żeby lecieć do dyrektorki i się skarżyć" - sorry not sorry, ludziom z taką mentalnością nie da się pomóc w żaden sposób. Im już tak zostanie.
Cytat:
Napisane przez klaryssa22 Pokaż wiadomość
Czy Ty jesteś normalna? Jakiego ku**wa popierania? Pytam poważnie, bo nie chce być potem posądzona że obrażam osobę niestabilną psychicznie.
Spoko, nie jesteś w stanie.

O tutaj:
Cytat:
Napisane przez klaryssa22 Pokaż wiadomość
Jeśli włazi oprawcom w cokolwiek, to po to, żeby wreszcie dali mu spokój. No, ja miałam ogrom energii, kiedy wychowawczyni i dyrektor odmówił mi pomocy, bo byłam sama jedna na 20kilku osobową klasę. Mówię Ci, stan mega. Normalnie orgazm.

Edytowane przez Galavant
Czas edycji: 2020-05-29 o 11:51
Galavant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 12:02   #201
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

Cytat:
Napisane przez Galavant Pokaż wiadomość
Zgłosić może tylko ofiara lub świadkowie, no bo kto - oprawca? Ci drudzy, jak już się trafią, też na nic się zdadzą bez inicjatywy ofiary, bo jeszcze będzie miała pretensje, przecież "chce być ze wszystkimi w porządku"; "nie jest taka, żeby lecieć do dyrektorki i się skarżyć" - sorry not sorry, ludziom z taką mentalnością nie da się pomóc w żaden sposób. Im już tak zostanie.

Spoko, nie jesteś w stanie.

O tutaj:
No i super. Nie byłam taką osobą, a ty mi wciąż wmawiasz, że byłam.

Ale nawet, gdybym była, to nie daje nikomu prawa do traktowania mnie w ten sposób.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 12:50   #202
klaryssa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 22
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

To jest popieranie? Borze szumiący, Ty zwyczajnie nie umiesz zrozumieć prostego przekazu hahaha. Dziękuję za porcję śmiechu A obrażać nie będę, masz rację, nie ma co się zniżać i sobie rąk brudzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

Cytat:
Napisane przez klaryssa22 Pokaż wiadomość
To jest popieranie? Borze szumiący, Ty zwyczajnie nie umiesz zrozumieć prostego przekazu hahaha. Dziękuję za porcję śmiechu A obrażać nie będę, masz rację, nie ma co się zniżać i sobie rąk brudzić I do niczego się nie przyznałam, wyjaśniłam tylko jak krowie na rowie czym motywowane jest takie zachowanie ofiar

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
klaryssa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 12:51   #203
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;87891085]@Galawant. Jesteś obrzydliwa.

Przepraszam, jeśli zasłużyłam tym na bana, trudno.

Byłam ofiarą w okresie szkolnym, do dzisiaj z tym próbuję się uporać. Ale cóż, chyba moja wina. NIE POMYŚLAŁAM, ŻEBY DO KURATORA NAPISAĆ.

Zrzucasz winę z oprawcy na ofiarę i to jest najgorszą rzeczą, jaką można zrobić. Brzydzę się tym. Jak można obarczać winą kogoś za to, że nie był wystarczająco silny, żeby się sprzeciwić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Zrzucanie winy na ofiare to jest niestety norma w tym kraju, obojetnie czy mowimy o ofiarach przemocy, gwałtu czy czegokolwiek innego. Co bylo zreszta widac po tej ostatniej akcji gdzie ofiary pozowaly z kartkami cytującymi to, co powiedzieli ich rodzice czy policja gdy powiedziano im o gwałcie. Ostatnio niemal nie skoczylismy sobie do gardel ze znajomym jak powiedzial jednej dziewczynie ktora zostala poszarpana na ulicy ze mogla przecież zgłosic sie na policje a tak jest sama sobie winna.
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 12:56   #204
klaryssa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 22
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

Cytat:
Napisane przez Midziak Pokaż wiadomość
Zrzucanie winy na ofiare to jest niestety norma w tym kraju, obojetnie czy mowimy o ofiarach przemocy, gwałtu czy czegokolwiek innego. Co bylo zreszta widac po tej ostatniej akcji gdzie ofiary pozowaly z kartkami cytującymi to, co powiedzieli ich rodzice czy policja gdy powiedziano im o gwałcie. Ostatnio niemal nie skoczylismy sobie do gardel ze znajomym jak powiedzial jednej dziewczynie ktora zostala poszarpana na ulicy ze mogla przecież zgłosic sie na policje a tak jest sama sobie winna.
Dokładnie. Mogła zgłosić , mogła to, mogła śmo... Dla osoby, która nie jest w takiej sytuacji jest to proste. Natomiast psychika to taka bestia, która działa na nas niesamowicie, często niekorzystnie dla nas samych, dlatego kiedy zostajemy skrzywdzeni często nie potrafimy sobie pomóc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
klaryssa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 13:00   #205
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

Cytat:
Napisane przez Midziak Pokaż wiadomość
Zrzucanie winy na ofiare to jest niestety norma w tym kraju, obojetnie czy mowimy o ofiarach przemocy, gwałtu czy czegokolwiek innego. Co bylo zreszta widac po tej ostatniej akcji gdzie ofiary pozowaly z kartkami cytującymi to, co powiedzieli ich rodzice czy policja gdy powiedziano im o gwałcie. Ostatnio niemal nie skoczylismy sobie do gardel ze znajomym jak powiedzial jednej dziewczynie ktora zostala poszarpana na ulicy ze mogla przecież zgłosic sie na policje a tak jest sama sobie winna.
Ale mnie to zawsze bawi.

Co zgłosi na policję? Ja zgłosiłam włamanie do samochodu i co? Przecież nikogo nie złapali.

Zgłosi, że została poszarpana. Przez kogo? Opisze kolor bluzy?

Znaczy jasne, niech zgłosi, ale to przecież nic nie zmieni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 13:00   #206
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;87890725]Myślę że duża wine za to co się stało ponoszą rodzice i inni dorośli
Ja rozumiem że nawet dorosła osoba może być dreczona w pracy I że jest to ciężkie do zniesienia ,jeśli przytrafiłoby się to mi to bym zmienila pracę zamiast się zabijać, gdyby moje dziecko było dreczone to też bym go przeniosła do innej szkoły
Zwykle te dzieci nie mają dobrych relacji z rodzicami niestety[/QUOTE]
No i w świetle tych wszystkich super badań, świetnych rad terapeutów, psychologów, nauczycieli, to jest według mnie jedyne dobre wyjście.
Widziałam parę interwencji i dla mnie to była tragikomedia.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 13:01   #207
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
No i w świetle tych wszystkich super badań, świetnych rad terapeutów, psychologów, nauczycieli, to jest według mnie jedyne dobre wyjście.
Widziałam parę interwencji i dla mnie to była tragikomedia.
Zgadzam się. Zmiana szkoły to jedyne wyjście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 13:49   #208
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
No i w świetle tych wszystkich super badań, świetnych rad terapeutów, psychologów, nauczycieli, to jest według mnie jedyne dobre wyjście.
Widziałam parę interwencji i dla mnie to była tragikomedia.
No dokładnie, nie ma co sobie nerwów szarpać tam gdzie Cię nie lubią poprostu zmień towarzystwo i tyle
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 14:53   #209
lalita792011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 14
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

Galavant... Ty tak serio, czy to jakiś mało smaczny troll? Bo jeśli serio, to szczerze współczuję.

W podstawówce byłam trochę nieśmiałym dzieckiem, ale nikt mi nie dokuczał, byliśmy dość dobrze do siebie nastawieni. Na szczęście trafiłam na normalną klasę. W gimnazjum było zdecydowanie więcej tego typu zachowań - nie doświadczyłam osobiście, ale bliska mi koleżanka z równoległej klasy niestety tak. Im bardziej się stawiała, tym wiekszą mieli radochę. Góra wiadomo - nic nie widzę, nic nie słyszę. Pani pedagog stwierdziła, że najlepsze będzie ignorowanie żeby nie było gorzej. Razem z rodzicami koleżanka podjęła decyzję o zmianie szkoły. W sumie to oni podjęli, bo ona była w takim stanie, że serio było jej wszystko obojętne. Przestała nawet na te zaczepki reagować, mówiła jakieś depresyjne teksty, gasła w oczach. Ta zmiana szkoły to było ratowanie życia. Pedagog też jej mówił, że to jej wina. Jest to tak cholernie szkodliwe, że aż brak mi słów. Na szczęście rodzice znaleźli jej dobrego psychologa i moja koleżanka odzyskała swoje życie, choć demony przeszłości będą gdzieś tam obecne zawsze.

A autor wątku mnie szokuje. Jak można w latach 13-15 nie zdawać sobie sprawy że się kogoś krzywdzi? Co innego dzieciak siedmioletni. Ale taki duży chłopak?
lalita792011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 15:07   #210
Wizarzyzdka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 16
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

Cytat:
Napisane przez Midziak Pokaż wiadomość
Zrzucanie winy na ofiare to jest niestety norma w tym kraju, obojetnie czy mowimy o ofiarach przemocy, gwałtu czy czegokolwiek innego. Co bylo zreszta widac po tej ostatniej akcji gdzie ofiary pozowaly z kartkami cytującymi to, co powiedzieli ich rodzice czy policja gdy powiedziano im o gwałcie. Ostatnio niemal nie skoczylismy sobie do gardel ze znajomym jak powiedzial jednej dziewczynie ktora zostala poszarpana na ulicy ze mogla przecież zgłosic sie na policje a tak jest sama sobie winna.
I ma rację.
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale mnie to zawsze bawi.

Co zgłosi na policję? Ja zgłosiłam włamanie do samochodu i co? Przecież nikogo nie złapali.

Zgłosi, że została poszarpana. Przez kogo? Opisze kolor bluzy?

Znaczy jasne, niech zgłosi, ale to przecież nic nie zmieni.
Przecież jeśli złapią, to też twoim zdaniem nie ma znaczenia.

Jedno jest pewne - nie złapią, jeśli nie zgłosisz.
Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
No i w świetle tych wszystkich super badań, świetnych rad terapeutów, psychologów, nauczycieli, to jest według mnie jedyne dobre wyjście.
Widziałam parę interwencji i dla mnie to była tragikomedia.
Nie no, to dopiero nie jest przenoszeniem odpowiedzialności na ofiarę Ma zmienić szkołę, chociaż to nie z nią jest problem.
Cytat:
Napisane przez lalita792011 Pokaż wiadomość
W podstawówce byłam trochę nieśmiałym dzieckiem, ale nikt mi nie dokuczał, byliśmy dość dobrze do siebie nastawieni. Na szczęście trafiłam na normalną klasę. W gimnazjum było zdecydowanie więcej tego typu zachowań - nie doświadczyłam osobiście, ale bliska mi koleżanka z równoległej klasy niestety tak. Im bardziej się stawiała, tym wiekszą mieli radochę. Góra wiadomo - nic nie widzę, nic nie słyszę. Pani pedagog stwierdziła, że najlepsze będzie ignorowanie żeby nie było gorzej. Razem z rodzicami koleżanka podjęła decyzję o zmianie szkoły. W sumie to oni podjęli, bo ona była w takim stanie, że serio było jej wszystko obojętne. Przestała nawet na te zaczepki reagować, mówiła jakieś depresyjne teksty, gasła w oczach. Ta zmiana szkoły to było ratowanie życia. Pedagog też jej mówił, że to jej wina. Jest to tak cholernie szkodliwe, że aż brak mi słów. Na szczęście rodzice znaleźli jej dobrego psychologa i moja koleżanka odzyskała swoje życie, choć demony przeszłości będą gdzieś tam obecne zawsze.

A autor wątku mnie szokuje. Jak można w latach 13-15 nie zdawać sobie sprawy że się kogoś krzywdzi? Co innego dzieciak siedmioletni. Ale taki duży chłopak?
Nie interesuje mnie kolejna łzawa historyjka i jak to oczywiście ktoś się poddał po pierwszym zgłoszeniu, którego pewnie nawet nie było, a teraz innych zachęca nie tylko do bierności, ale wręcz sprzyjaniu oprawcom, aby to im było wygodnie. Mam nadzieję, że takie osoby mają w życiu jak najciężej

Edytowane przez Wizarzyzdka
Czas edycji: 2020-05-29 o 15:09
Wizarzyzdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-09 10:30:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:57.