Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski, cz.2. - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-08, 22:25   #421
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Od łóżka do ołtarza jest jeszcze pewien dystans do pokonania
A osoby intelektualnie zbliżone do pani Ogorek raczej takiego nie są w stanie pokonać
Ano jest.
Hm.... mam nadzieję, że nie poczujesz się urażony, ale kiepski z Ciebie materiał na męża
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-08, 22:37   #422
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Heh. Równań rózniczkowych nie potrafię rozwiązać. Ale nie umówiłabym się z facetem nie uwielbiającym twórczości Oscara Wilde ("He did not wear his scarlet coat for blood and wine are red...").

Każdy ma jakieś tam standardy.
O nie. Nie będziemy nigdy razem.

Nawet jak się rozstaniesz z mężem/narzeczonym. (To jakoś gdzieś teraz, co nie?).

Trudno, będziemy absolutnie platonicznie latać razem na miotle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:34 ----------

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Od łóżka do ołtarza jest jeszcze pewien dystans do pokonania
A osoby intelektualnie zbliżone do pani Ogorek raczej takiego nie są w stanie pokonać
Ty się wybierasz do ołtarza? O.o

Oj, no to ja ostatecznie odpadam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:37 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ano jest.
Hm.... mam nadzieję, że nie poczujesz się urażony, ale kiepski z Ciebie materiał na męża
No ja też się nie widzę w roli pani Edan. I w sumie nikomu nie życzę.

Ale hej. No ludzie są różni i to jest piękne!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-08, 22:58   #423
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ty się wybierasz do ołtarza? O.o

Oj, no to ja ostatecznie odpadam.


---------- Dopisano o 23:37 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

No ja też się nie widzę w roli pani Edan. I w sumie nikomu nie życzę.

Ale hej. No ludzie są różni i to jest piękne!
No jasne że przed ołtarz.
Zlozymy razem na nim w ofierze jakaś fajna dziewice. Na naszej czarnej mszy.

Uff. To dobrze. Bo nie oglądałem Star Treka. I nie zamierzam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-08, 23:00   #424
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ano jest.
Hm.... mam nadzieję, że nie poczujesz się urażony, ale kiepski z Ciebie materiał na męża
Całe szczęście zatem, że skutecznie odmawiam i odmawiałem ożenku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-08, 23:08   #425
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
O nie. Nie będziemy nigdy razem.

Nawet jak się rozstaniesz z mężem/narzeczonym. (To jakoś gdzieś teraz, co nie?).

Trudno, będziemy absolutnie platonicznie latać razem na miotle.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No prawie już na dniach, 28 grudnia.
Co do latania- proponuję kompromis (żeby nie było aż tak bardzo platonicznie): Ty podczas lotu (ekhm, ekhm) będziesz liczyć całki, ja będę Ci deklamować poezję i będziemy latać długo i szczesliwie Obyśmy tylko wyrobiły na wirażach!
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-08, 23:10   #426
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No prawie już na dniach, 28 grudnia.
Co do latania- proponuję kompromis (żeby nie było aż tak bardzo platonicznie): Ty podczas lotu (ekhm, ekhm) będziesz liczyć całki, ja będę Ci deklamować poezję i będziemy latać długo i szczesliwie Obyśmy tylko wyrobiły na wirażach!
U mnie 27.12
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-08, 23:10   #427
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Całe szczęście zatem, że skutecznie odmawiam i odmawiałem ożenku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do czasu, do czasu. Bosh, naszła mnie wizja Edana w laczkach i pasiatej piżamie, moja trauma!
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-08, 23:21   #428
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Do czasu, do czasu. Bosh, naszła mnie wizja Edana w laczkach i pasiatej piżamie, moja trauma!
I bez kartek od modek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-08, 23:26   #429
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
U mnie 27.12
OOOOOO. No będzie sie działo!
https://www.youtube.com/watch?v=lgh9XTkQTDI

---------- Dopisano o 00:26 ---------- Poprzedni post napisano o 00:24 ----------

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
I bez kartek od modek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taaa, jasne. O niczym innym nie marzymy tylko o klepaniu Ci kartek
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-08, 23:32   #430
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No prawie już na dniach, 28 grudnia.
Co do latania- proponuję kompromis (żeby nie było aż tak bardzo platonicznie): Ty podczas lotu (ekhm, ekhm) będziesz liczyć całki, ja będę Ci deklamować poezję i będziemy latać długo i szczesliwie Obyśmy tylko wyrobiły na wirażach!
Brzmi jak spełnienie marzeń.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-08, 23:50   #431
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
OOOOOO. No będzie sie działo!
https://www.youtube.com/watch?v=lgh9XTkQTDI

---------- Dopisano o 00:26 ---------- Poprzedni post napisano o 00:24 ----------



Taaa, jasne. O niczym innym nie marzymy tylko o klepaniu Ci kartek
U mnie to akurat rocznica (slub bralismy 27/12/2017), a nie slub, ale tak sie zlozylo, ze mamy bardzo swiateczny tydzien - rocznica, nowy rok i moje urodziny w ciagu tygodnia
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-09, 00:03   #432
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
U mnie to akurat rocznica (slub bralismy 27/12/2017), a nie slub, ale tak sie zlozylo, ze mamy bardzo swiateczny tydzien - rocznica, nowy rok i moje urodziny w ciagu tygodnia
A potem chwila odpoczynku i Chiński Nowy Rok.

Żyć nie umierać, człowiek nie ma kiedy wytrzeźwieć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-09, 00:11   #433
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A potem chwila odpoczynku i Chiński Nowy Rok.

Żyć nie umierać, człowiek nie ma kiedy wytrzeźwieć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Raczej nie ma się kiedy zatrzymać w biegu. W sumie ja już powinnam być tam a nie tu. Ale muszę pozamykać jeszcze kilka spraw, więc święta spędzę jeszcze tu, potem pędem w samolot, w miedzyczasie ślub a od 2 stycznia do pracy.Normalnie nawet nie ma kiedy pić
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-09, 00:12   #434
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A potem chwila odpoczynku i Chiński Nowy Rok.

Żyć nie umierać, człowiek nie ma kiedy wytrzeźwieć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety nikt w rodzinie poza mna nie pije alkoholu i o ile idac do restauracji moge sobie wypic troche tego wina czy szampana, o tyle na Chinski Nowy Rok idziemy do tesciow i jest gora zarcia taka, ze mozna peknac (ostatnio po godzinie myslalam, ze umre, a oni na mnie patrza i pytaja czy wszystko ok ), a alkoholu nie ma wcale.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-09, 00:56   #435
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Raczej nie ma się kiedy zatrzymać w biegu. W sumie ja już powinnam być tam a nie tu. Ale muszę pozamykać jeszcze kilka spraw, więc święta spędzę jeszcze tu, potem pędem w samolot, w miedzyczasie ślub a od 2 stycznia do pracy.Normalnie nawet nie ma kiedy pić
A, to najgorzej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:56 ---------- Poprzedni post napisano o 01:42 ----------

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Niestety nikt w rodzinie poza mna nie pije alkoholu i o ile idac do restauracji moge sobie wypic troche tego wina czy szampana, o tyle na Chinski Nowy Rok idziemy do tesciow i jest gora zarcia taka, ze mozna peknac (ostatnio po godzinie myslalam, ze umre, a oni na mnie patrza i pytaja czy wszystko ok ), a alkoholu nie ma wcale.
Ale ci zazdroszczę. Zabiłabym za taki prawdziwy Chiński Nowy Rok w chińskiej rodzinie.

牛像鱼, jak ja za Tobą tęsknię.

Nie pytajcie, co to za danie, nie wiem. Dosłownie znaczy krowa jak ryba (?!) i było wołowiną, tak mi strasznie smakowało, że nawet się mniej brzydziłam jeść z jednego talerza z Chińczykami (a normalnie to taktownie podbieram z brzegu talerza, gdzie jeszcze nikogo nie było i udaję, że szybko się najadłam).

*Tak, w Chinach zawieszam wegetarianizm, bo chińskie potrawy mięsne są zbyt dobre.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-09, 01:04   #436
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A, to najgorzej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:56 ---------- Poprzedni post napisano o 01:42 ----------

Ale ci zazdroszczę. Zabiłabym za taki prawdziwy Chiński Nowy Rok w chińskiej rodzinie.

牛像鱼, jak ja za Tobą tęsknię.

Nie pytajcie, co to za danie, nie wiem. Dosłownie znaczy krowa jak ryba (?!) i było wołowiną, tak mi strasznie smakowało, że nawet się mniej brzydziłam jeść z jednego talerza z Chińczykami (a normalnie to taktownie podbieram z brzegu talerza, gdzie jeszcze nikogo nie było i udaję, że szybko się najadłam).

*Tak, w Chinach zawieszam wegetarianizm, bo chińskie potrawy mięsne są zbyt dobre.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chinskie dania z wieprzowina to mistrzostwo swiata, a ja normalnie nawet nie lubie wieprzowiny
Moje najwieksze milosci kulinarne to xiao long bao, ktore chyba nigdy mi sie nie znudza (mam obecnie chyba ze 2 kilo w zamrazarce ), tradycyjne wrapy z miesem kaczki i wrapy z tofu nadziewane wieprzowina i warzywami, surowe krewetki, na ktore sie wszyscy w Nowy Rok rzucaja w ogole mnie nie interesuja (ku zdziwieniu calej rodziny) Dania z calych ryb z uwagi na duza ilosc osci tez do mnie nie przemawiaja.

__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-09, 02:29   #437
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Chinskie dania z wieprzowina to mistrzostwo swiata, a ja normalnie nawet nie lubie wieprzowiny
Moje najwieksze milosci kulinarne to xiao long bao, ktore chyba nigdy mi sie nie znudza (mam obecnie chyba ze 2 kilo w zamrazarce ), tradycyjne wrapy z miesem kaczki i wrapy z tofu nadziewane wieprzowina i warzywami, surowe krewetki, na ktore sie wszyscy w Nowy Rok rzucaja w ogole mnie nie interesuja (ku zdziwieniu calej rodziny) Dania z calych ryb z uwagi na duza ilosc osci tez do mnie nie przemawiaja.

Ja póki jeszcze jadłam mięso, to jadłam tylko kurczaka w naszej kuchni zachodniej.

Ale ich sposób na wołowinę to niebo w gębie. Wieprzowina zresztą też, kaczka po syczuańsku strasznie mi smakuje.

Ale xiao long bao to najbardziej lubię z kurczakiem i do tego sos słodko-kwaśny do maczania.

Kiedyś dostałam też zaproszenie do Chińczyków na wspólne gotowanie. Robiliśmy jiaozi z farszem. W farszu była wieprzowina i marchewka. Pamiętam, jaka byłam sceptyczna, kiedy to zobaczyłam, bo to mi jakoś nie leży w ogóle w kontekście. Ale jakie to było dobre...

Ale jestem teraz głodna. I żadnego dobrego chińskiego jedzenia w okolicy.

TL;DR: dobrze, że nie mieszkam w Chinach, bo bym się turlała zamiast chodzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-09, 03:59   #438
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja póki jeszcze jadłam mięso, to jadłam tylko kurczaka w naszej kuchni zachodniej.

Ale ich sposób na wołowinę to niebo w gębie. Wieprzowina zresztą też, kaczka po syczuańsku strasznie mi smakuje.

Ale xiao long bao to najbardziej lubię z kurczakiem i do tego sos słodko-kwaśny do maczania.

Kiedyś dostałam też zaproszenie do Chińczyków na wspólne gotowanie. Robiliśmy jiaozi z farszem. W farszu była wieprzowina i marchewka. Pamiętam, jaka byłam sceptyczna, kiedy to zobaczyłam, bo to mi jakoś nie leży w ogóle w kontekście. Ale jakie to było dobre...

Ale jestem teraz głodna. I żadnego dobrego chińskiego jedzenia w okolicy.

TL;DR: dobrze, że nie mieszkam w Chinach, bo bym się turlała zamiast chodzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie musze w tym celu mieszkac w Chinach, bo ilosc chinskich dzielnic w Sydney jest dosc spora poza oczywistym Chinatown (gdzie moim zdaniem warto sie wybrac w celach kulturowych - sa wystawy, pokazy i obchody roznych swiat, ale jest masa lepszych miejsc, w ktorych mozna zjesc), mieszkam zaraz obok jednej, ktora ma autentyczne azjatyckie jedzenie (nie tylko z Chin, ale tez z Korei, Malezji, Japonii, Wietnamu, Tajlandii), ktore w dodatku jest smiesznie tanie: wielka micha pysznego pho za $11, gdzie w innych lokalizacjach za mniejsza porcje wolaja $15-18, sushi train z przepysznymi rolkami z oryginalnych przepisow, kolacja dla dwoch osob za mniej, niz $40, a w zwyklym niesieciowym chinskim sklepie kupuje recznie robione xiao long bao na wage za $15/kg, maja wersje z wieprzowina, kurczakiem i krabem do wyboru, restauracje tez je sprzedaja. Z drugiej strony mojej dzielnicy jest okolica arabska, w czasie ramadanu po zmroku az tetni zyciem i maja tyle jedzenia, ze wychodzac na kolacje 3-4 razy w tygodniu przez miesiac trwania ramadanu nie bylam w stanie sprobowac wszystkiego.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-09, 07:34   #439
Myshqa
Raczkowanie
 
Avatar Myshqa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 276
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Jaśkowiak w wywiadzie Mazurka zaczął wycofywać sie rakiem ze związków partnerskich i kwestii aborcyjnych "bo to są rzeczy przy ktorych nie mozna byc na tak lub nie".

Brawo PO, przecież bycie bezideowymi budyniami wcale nie pograża was od lat.
Myshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-09, 08:07   #440
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Myshqa Pokaż wiadomość
Jaśkowiak w wywiadzie Mazurka zaczął wycofywać sie rakiem ze związków partnerskich i kwestii aborcyjnych "bo to są rzeczy przy ktorych nie mozna byc na tak lub nie".

Brawo PO, przecież bycie bezideowymi budyniami wcale nie pograża was od lat.
A kto jest ideowy wśród kandydatów na prezydenta z giełdy nazwisk? Adrian? WKK? MKB? Hołownia? Chyba jedynie kandydatka lewicy i kandydat Konfederacji mogliby mieć wyraźniejsze poglądy.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-09, 08:35   #441
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
A kto jest ideowy wśród kandydatów na prezydenta z giełdy nazwisk? Adrian? WKK? MKB? Hołownia? Chyba jedynie kandydatka lewicy i kandydat Konfederacji mogliby mieć wyraźniejsze poglądy.
Który kandydat lewicy? Ten mityczny kandydat lewicy, którego jeszcze nie znamy? Będzie kolejna pani Ogórek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-09, 08:42   #442
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Który kandydat lewicy? Ten mityczny kandydat lewicy, którego jeszcze nie znamy? Będzie kolejna pani Ogórek?
Mityczny to jest kandydat konfederacji chyba. Chociaż tam prawybory podobno mają być za drobną opłatą od prawa głosu, wszystko po to by zebrać hajs Stawiam na kandydatkę Magdalenę Ziętek-Wielomską (polecam wszystkim zobaczyć sobie w internetach co ta pani kandydatka tam wygaduje).
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-09, 09:45   #443
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
A kto jest ideowy wśród kandydatów na prezydenta z giełdy nazwisk? Adrian? WKK? MKB? Hołownia? Chyba jedynie kandydatka lewicy i kandydat Konfederacji mogliby mieć wyraźniejsze poglądy.


Kto to jest WKK?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-09, 09:54   #444
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87404908]Kto to jest WKK?[/QUOTE]Władysław Kosiniak-Kamysz
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-09, 11:20   #445
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Władysław Kosiniak-Kamysz


Nie wpadłabym na to szczerze mówiąc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-09, 13:56   #446
Myshqa
Raczkowanie
 
Avatar Myshqa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 276
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Mityczny to jest kandydat konfederacji chyba. Chociaż tam prawybory podobno mają być za drobną opłatą od prawa głosu, wszystko po to by zebrać hajs Stawiam na kandydatkę Magdalenę Ziętek-Wielomską (polecam wszystkim zobaczyć sobie w internetach co ta pani kandydatka tam wygaduje).
Dzisiaj czytalam, że niby mają wystawić Bosaka, wiec zycze powodzenia

Cytat:
A kto jest ideowy wśród kandydatów na prezydenta z giełdy nazwisk?
Tu nie chodzi o to kto jest ideowy a kto nie (i tak, lewica i konfederacja raczej bedzie) a o to, że PO zwyczajnie nie stać na dłuższe bycie bezideową i zagubioną masą pod przywództwem Schetyny. I w takim momencie forsowanie ludzi, którzy rzucaja kolejne mętne gadki będące za a nawet przeciw (w ktore prawdopodobnie nikt juz nie wierzy bo pamieta jak konczyly sie takie obietnice platformy) jest zwyczajnie głupie.

Edytowane przez Myshqa
Czas edycji: 2019-12-09 o 13:57
Myshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-09, 14:01   #447
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Myshqa Pokaż wiadomość
Tu nie chodzi o to kto jest ideowy a kto nie (i tak, lewica i konfederacja raczej bedzie) a o to, że PO zwyczajnie nie stać na dłuższe bycie bezideową i zagubioną masą pod przywództwem Schetyny. I w takim momencie forsowanie ludzi, którzy rzucaja kolejne mętne gadki będące za a nawet przeciw (w ktore prawdopodobnie nikt juz nie wierzy bo pamieta jak konczyly sie takie obietnice platformy) jest zwyczajnie głupie.
Ja nawet nie wiem czy o przyszłość PO tu chodzi, bo to ani mnie ziębi ani grzeje. W tych wyborach prezydenckich zadaję sobie proste pytanie: czy jest osoba - ideowa czy nie, z prawicy czy z lewicy - która jest w ogóle w stanie powalczyć z Dudą. A takiej nie widzę.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-10, 08:36   #448
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

WYSTARCZY NIE KRAŚĆ, PYSIE !

Czyli Mundzio i Antonov jadą do Ameryki.

Coś drogie te ośmiorniczki....Ale to przecież nie za swoje, suweren funduje.

Onet pisze:

Publiczne pieniądze z Polskiej Fundacji Narodowej nadal płyną szerokim strumieniem do amerykańskiej firmy PR - White House Writers Group. W najnowszych rozliczeniach między PFN a ww. firmą znaleźliśmy m.in. informacje o wydatkach na Edmunda Jannigera, pupila byłego szefa MON Antoniego Macierewicza. Żeby odwieść nas od poniższej publikacji, Janniger wynajął nowojorską kancelarię prawną.

Rząd PiS stworzył Polską Fundację Narodową po to, by zgodnie z pragnieniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego€” dbała o reputację Polski za granicą i przekonywała Zachód do kontrowersyjnych reform PiS. Pomysł Kaczyńskiego był prosty: ponieważ budżet państwa nie ma pieniędzy na taką działalność, to zapłacą za nią państwowe spółki. W ten sposób 17 największych spółek skarbu państwa płaci składki na PFN. Oznacza to, że PFN finansujemy my wszyscy, np. kupując benzynę, płacąc za energię czy grając w totolotka.

Kłopot polega na tym, że znaczących efektów działań PFN jak nie było, tak nie ma.

Jedną z podstawowych misji, jaką PFN miało wypełniać, była poprawa wizerunku Polski w USA. W tym celu fundacja podpisała umowę z waszyngtońską firmą White House Writers Group, specjalizującą się w PR, reklamie i doradztwie komunikacyjnym.


Od maja do października tego roku PFN zapłaciła Amerykanom ponad 1,2 mln dol. (ponad 4,5 mln zł). Za co? Na wstępie swego raportu dla amerykańskich władz szef WHWG Clark Judge pisze np. o prowadzeniu na zlecenie PFN serwisów internetowych. Wymienia stronę PolandPerspectives.org, a także profile w mediach społecznościowych: @Polish_Fndtn na Twitterze oraz @HeartofPoland na Instagramie. Opisywaliśmy te profile we wrześniu€” na całym świecie obserwowało je po kilkanaście czy kilkadziesiąt osób, w tym sami pracownicy WHWG.
Dziś sytuacja jest jeszcze gorsza. Otóż WHWG zlikwidowała wspomniane profile na Twitterze i Instagramie, chociaż wciąż wpisuje je do swych rozliczeń finansowych z PFN.
Do rozliczeń WGWH wpisuje też wspieranie działań dyplomacji kulturalnej Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku€, mimo że nowojorski konsul przegnał tę firmę na początku roku ze względu na mizerne efekty tej współpracy.

W raportach dla Departamentu Sprawiedliwości USA, WHWG podaje wszystkie swoje wydatki, za które płaci PFN, czyli polski podatnik. W najnowszym rozliczeniu tak jak w poprzednich -dużo jest wydatków na jedzenie w restauracjach położonych niedaleko siedziby WHWG w Waszyngtonie. To jednoznaczny dowód na to, że pracownicy tej firmy wciąż stołują się na koszt PFN. W tym półroczu nowe lokale to restauracje Dyllan’s Raw Bar Grill oraz Flavio, gdzie płaci się po ok. 50 dol. za posiłek. Nieco drożej jest w restauracji hotelu Ritz Carlton 55-60 dol.Wszystkie te restauracje położone w odległości krótkiego spaceru od waszyngtońskiej siedziby WHWG.

W najnowszym raporcie finansowym WHWG znaleźliśmy także informację o wydatkach na Edmunda Jannigera, znajomego Antoniego Macierewicza. W 2015 r. jako 20-latek Janniger został doradcą ministra obrony Macierewicza, co budziło sporą sensację. Macierewicz od lat ma bliskie relacje z jego rodziną.


Za przelot do USA i zakwaterowanie Jannigera PFN zapłaciła w maju tego roku niemal 25 tys. zł. Hotel kosztował niemal 4 tys. zł, a bilet lotniczy ponad 20 tys. zł.

Chcieliśmy zapytać Jannigera, czy hotel był luksusowy, a przelot klasą biznes€” na co może wskazywać bardzo wysoka cena biletu. Jednak, gdy poprosiliśmy Jannigera o kontakt, ten wynajął nowojorską kancelarię prawną Gordon Law Firm do kontaktów z nami.


W ostatnim półroczu WHWG zorganizowała za pieniądze PFN dwie konferencje: w Chicago i w Londynie. Do Chicago Macierewicz pojechał w towarzystwie Jannigera. Nie wiadomo na jakiej podstawie, bo
w maju br. Macierewicz nie był już ministrem. Nie wiadomo więc, czemu na wyjazd do USA zabrał na koszt PFN osobę towarzyszącą. Trudno też mówić o jakichkolwiek €žobowiązkach służbowych€ Jannigera wobec Macierewicza, który jest dziś szeregowym posłem.


Chicagowska dyskusja odbyła się w luksusowym hotelu Blackstone. To tam prawdopodobnie nocowali Macierewicz i Janniger. W sumie podczas tej konferencji na samo tylko jedzenie i picie poszło prawie 35 tys. zł, choć konferencja trwała zaledwie 90 min. Uczestników poza Macierewiczem było w nim dwóch: emerytowany oficer amerykańskiej armii Tom Cosentino i biograf Ronalda Reagana Steven Hayward.


Poseł nie odpowiedział na nasze pytania. W sejmowym rejestrze korzyści, gdzie powinien zgłaszać rozliczenia za wyjazdy na cudzy koszt, nie ma na ten temat ani słowa.

Macierewicz był zresztą przez ostatnie dwa lata najczęstszym obok byłej senator PiS i obecnej ambasador RP we Włoszech Anny Marii Anders gościem podczas konferencji i paneli organizowanych w USA przez WHWG za pieniądze PFN. To nie przypadek. Macierewicz jest w zażyłych kontaktach z Cezarym Jurkiewiczem i Maciejem Świrskim, którzy byli prezesami PFN, gdy podpisywany był amerykański kontrakt PR-owski.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-o...cc=ucs&utm_v=2

Mają rozmach, sukinkoty.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2019-12-10 o 08:51
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-10, 15:42   #449
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Ależ się cieszę z tej naszej Tokarczuk. Jedna z niewielu pozytywnych rzeczy, jaka się przydarzyła ostatnio Polsce.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-10, 18:06   #450
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87408926]Ależ się cieszę z tej naszej Tokarczuk. Jedna z niewielu pozytywnych rzeczy, jaka się przydarzyła ostatnio Polsce.[/QUOTE]Myślę, że wspaniała rzecz przytrafiła się polskiej literaturze. Czy tak bardzo to się przytrafiło Polsce - w sensie współczesnemu państwu i jego obywatelom - nie umiem powiedzieć.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-31 15:38:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:16.