Początkujące włosomaniaczki :) - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-20, 09:44   #181
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Wiem mówiłam że szampony z Balei mi służyły ale wzięłam dziś na próbę szampon z figą i perłą do tego odżywkę oczywiście, odżywkę już używałam i jest fajna także może i szampon da radę..
A dziś test kallosa Carota był i niestety.. puszy mi.. nie wiem co tam może puszyć ale puszy na pewno TO czyli ta maska! Inne kosmetyki te same co zwykle użyłam.. więc to musiała maska spuszyć

Poza tym skład z KWC Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Quaternium-18, Cocamidemea, Cetrimonium Chloride, Daucas Carota, Linum Usitatissimum, Sodium Dehydroacetate, Citric Acid, Parfum, CI 45100, CI 19140, Magnesium Nitrate, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Magnesium Chloride (02.05.2008)
Różni się ze składem mojej maski (fotka) ..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0914.jpg (140,2 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0909.jpg (98,0 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0910.jpg (83,5 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0911.jpg (95,1 KB, 12 załadowań)
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..

Edytowane przez SugarbabyLove
Czas edycji: 2013-07-20 o 10:13
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 10:28   #182
balasowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 120
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Kaoru22 Pokaż wiadomość
Poczytałam trochę i chyba spróbuję mycia odżywką (w razie jakby się nie sprawdziło wypróbuję OMO) macie jakiś ulubieńców?
Mycie odżywką jest dobrą metodą aczkolwiek od czasu do czasu należy oczyścić skalp zwykłym szamponem z SLS jeśli używamy kosmetyków z trudnozmywalnymi silikonami czy innymi nadbudowującymi się substancjami (parafina, polyquaternium czy polimery w żelach stylizujących). Odżywki które nadadzą się do mycia zawierają konkretne składniki : antystatyki/ sufktanty kationowe ( łagodna grupa detergentów )
Szukajcie odżywek w składzie z m.in : Behentrimonium chloride, Centrimonium chloride. Drugim sukcesem w znalezieniu odżywki do mycia włosów to brak sylikonów ( wyjatek : zmywalne woda , np. dimethicone copolyol, PEG domethicone ), brak dużej ilości olei, to samo dotyczy protein, parafiny.
Z czystym sumieniem mogę polecić balsam Mrs. Potter's z ekstraktem z ginko biloba, z amiki oraz z aloesu . Dodaja również serię z Joanny Naturia : odzywka z : lnem i rumiankiem, z miodem i cytryną, z makiem i bawełną, z pokrzywą i zieloną herbatą. W rossmanie również znajdziemy taką odżywkę, będzie to Isana Gluttungs Spulung odzywka z olejem bambusu oraz Romantic - balsam do włosów z jedwabiem

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
W ogóle szamponów bez sls jest mało. Nie ma w czym wybierac.
Gdzie wy kupujecie te Kallosy. Ciągle o nich czytam, są dostepne gdzies stacjonarnie?
Szamponów bez sls wychodzi na rynek coraz więcej, wystarczy poszukać. Od siebie mogę polecić Fitomed . Używam tej wersji do włosów suchych . Nie orientuje się jak w Twoim mieście ale takie maski można znaleźć w drogeriach - taką zaufaną, w której zawsze znajduje Kallosa to Sekret urody. Na stronie tej drogerii znajdziesz mapkę i możesz sprawdzić czy jest taka w Twoim mieście
__________________
jesteśmy świadkiem przemian nas system nie złamał!


23.01.2013r.

16.07. 2013 -----> picie skrzypokrzywy,
wcierka z kozieradki
START!


24.07.2013 -----> łykanie tabletek Calcium Pantothenicum
START !
balasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 10:31   #183
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez KatarzynaAnnaRoza Pokaż wiadomość
w drogerii Hebe
w części Polski gdzie mieszkam nie ma Hebe...
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 10:32   #184
balasowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 120
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
a który jantar ? ten w sprayu? ja właśnie się borykam z myślami jantar w sprayu albo radical ale oba mają denat... ;/ i chyba proteiny też
Jeśli masz bardzo wrażliwy skalp to niestety może Ci poszkodzić aczkolwiek wiele włosomaniaczek zachwala sobie działanie Jantaru - ja też . Od siebie mogę polecić jeszcze własnoręcznie przygotowaną wcierke z kozieradki. Przygotowanie nie jest trudne, bardzo tanio na tym wyjdziesz a efekt jest niesamowity - już to widzę na swoich włosach . O zbawiennym działaniu kozieradki czytaj na internecie - wiele dziewczyn się już wypowiadało w tej kwestii i nie będę powielać.
__________________
jesteśmy świadkiem przemian nas system nie złamał!


23.01.2013r.

16.07. 2013 -----> picie skrzypokrzywy,
wcierka z kozieradki
START!


24.07.2013 -----> łykanie tabletek Calcium Pantothenicum
START !
balasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 10:34   #185
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
w części Polski gdzie mieszkam nie ma Hebe...
tam gdzie ja mieszkałam w Polsce też nie Hebe niestety
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 10:35   #186
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Wlasnie jeszcze jest nagonka na slsy. Dla mnie tez to odpada, ciezko znalezc taki szampon i do tego sa drogie... raz sprobowalam umyc odzywka, tylko dlatego ze obiecalam jednej wizazance i czulam sie z tym bardzo zle, po szamponie czuje ze mam dobrze umyta glowe. To tylko szmpon i wychodze z założenia, ze przez ta chwile az tak nie naszkodzi...

A o co chodzi z tym cieniowaniem i degazowaniem. Bo mi za kazdym razem lekko cieniuja koncowki...
Ostatnio fryzjerka mi ciela degazowkami na prosto, bo ona innych nozyczek nie uzywa i pierwszy raz w zyciu nie mam po ponad miesiacu rozdwojonych koncowek.
Wczesniej bylam u innej babki i po kilku dniach mialam juz zniszczone konce.

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

Przeprasza, za swoj styl pisania, ale pisze caly czas na telefonie i na koniec nie moge ogarnac calej wypowiedzi wzrokiem, nie za dobrze to wychodzi
Mi sie brzydko układają jak pozwalam sobie cieniować. A tak szybkie rozdwajanie po wizycie u fryzjera to pewnie tępę nożyczki
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 10:40   #187
balasowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 120
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Dziewczyny znacie może jakieś dobre szczotki/grzebienie do tapirowania?
Takich grzebieni jest mnóstwo na rynku - mają one nieco inną budowę i na końcu metalowy szpikulec. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=282266 zapraszam tu, może znajdziesz coś dla siebie
__________________
jesteśmy świadkiem przemian nas system nie złamał!


23.01.2013r.

16.07. 2013 -----> picie skrzypokrzywy,
wcierka z kozieradki
START!


24.07.2013 -----> łykanie tabletek Calcium Pantothenicum
START !
balasowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-20, 10:40   #188
mandarynka882
Rozeznanie
 
Avatar mandarynka882
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 872
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

cześć
ja też się przyłączę do Was jestem początkującą włosomaniaczką

moje włosy są:krótkie, takie do karku, ostatnio się obcinałam asymetrycznie, no od listopada farbuje się na rudo tak co 6-7 tyg
co mnie skłoniło do dbania o włosy: a no właśnie po którymś farbowaniu zauważyłam znaczne pogorszenie stanu moich włosów, zrobiły się suche, matowe, bez życia, przestały mi szybko rosnąc, sama odżywka nie pomagała, no więc zaczęłam czerpać najpierw info z KWC i szukać dobrych masek, odżywek no a potem coraz więcej wątków na forum o pielęgnacji włosów (a najbardziej lubiany przeze mnie wątek o kolekcji kosmetyków) no i teraz testuje różne kosmetyki szukając sposobu na poprawę kondycji włosów.
co robie obecnie: nie susze, prostuje ani lokuje włosów
kosmetyki obecnie mam takie:
szampon Granat i Aloes Alterra, Barwa Tataro-chmielowa
odżywki Ziaja do włosów farbowanych, Joanna Mak i Bawełna
maski Garnier Goodbye Damage no i moje najnowsze nabytki czyli saszetki Biovax do włosów blond, farbowanych oraz suchych i zniszczonych
oleje Lniany, Zkielków pszenicy i ze słodkich migdałów
mandarynka882 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 10:44   #189
balasowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 120
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cześć, Twoje kosmetyki są dobre i wszystko ok, ale jeśli nie zrezygnujesz z t systematycznego farbowania włosów to dobre kosmetyki i najlepsze ampułki nie pomogą
__________________
jesteśmy świadkiem przemian nas system nie złamał!


23.01.2013r.

16.07. 2013 -----> picie skrzypokrzywy,
wcierka z kozieradki
START!


24.07.2013 -----> łykanie tabletek Calcium Pantothenicum
START !
balasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 10:47   #190
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
Jeśli masz bardzo wrażliwy skalp to niestety może Ci poszkodzić aczkolwiek wiele włosomaniaczek zachwala sobie działanie Jantaru - ja też . Od siebie mogę polecić jeszcze własnoręcznie przygotowaną wcierke z kozieradki. Przygotowanie nie jest trudne, bardzo tanio na tym wyjdziesz a efekt jest niesamowity - już to widzę na swoich włosach . O zbawiennym działaniu kozieradki czytaj na internecie - wiele dziewczyn się już wypowiadało w tej kwestii i nie będę powielać.
przecież używałam z kozieradki wcierki.. 3 miesiące włosy urosły, al problem w tym że ja zapominałam codziennie ją wcierać.. dlatego chce coś, co mogę przed myciem używać albo zaraz po myciu czyli tylko 2 razy w tygodniu
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 11:07   #191
mandarynka882
Rozeznanie
 
Avatar mandarynka882
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 872
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
Cześć, Twoje kosmetyki są dobre i wszystko ok, ale jeśli nie zrezygnujesz z t systematycznego farbowania włosów to dobre kosmetyki i najlepsze ampułki nie pomogą
zapomniałam dodać, że właśnie ostatnio nie farbuje całych włosów tylko odrosty farbą, dop tak za miesiąc na wesele brata planuje sobie zrobić całe włosy ale nie farbą trwałą tylko jakąś bez amoniaku, delikatniejszą
mandarynka882 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-20, 11:13   #192
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
Wiem mówiłam że szampony z Balei mi służyły ale wzięłam dziś na próbę szampon z figą i perłą do tego odżywkę oczywiście, odżywkę już używałam i jest fajna także może i szampon da radę..
A dziś test kallosa Carota był i niestety.. puszy mi.. nie wiem co tam może puszyć ale puszy na pewno TO czyli ta maska! Inne kosmetyki te same co zwykle użyłam.. więc to musiała maska spuszyć

Poza tym skład z KWC Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Quaternium-18, Cocamidemea, Cetrimonium Chloride, Daucas Carota, Linum Usitatissimum, Sodium Dehydroacetate, Citric Acid, Parfum, CI 45100, CI 19140, Magnesium Nitrate, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Magnesium Chloride (02.05.2008)
Różni się ze składem mojej maski (fotka) ..
Len ma proteiny. Unikaj lnu, lub możesz użyć innej maski z lnem, aby to potwierdzić.

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
Cześć, Twoje kosmetyki są dobre i wszystko ok, ale jeśli nie zrezygnujesz z t systematycznego farbowania włosów to dobre kosmetyki i najlepsze ampułki nie pomogą
Jeśli się dba o włosy i ma odpowiednią farbę to włosy będą ładne. Poza tym znam dziewczyny, które farbują tylko odrosty, a pozostałej części włosów nie męczą farbą.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 11:23   #193
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Madaa, ale same w sobie degazowki ani ieniowanie nie niszcza wlosow?
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 11:30   #194
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Moniczken Pokaż wiadomość
Daj znać jeśli kupisz i jakie będziesz miała uwagi co do tego produktu, jakiś czas temu zastanawiałam się nad jego kupnem, ale może jednak zostanę na razie przy Jantarze i Radicalu

Dokładnie, nie ma co dać się zwariować bezsilikonowej czy bezSLESowej manii, jeśli nam nie szkodzą, a na dodatek mogą służyć. Uległam niestety temu drugiemu, przez 3 miesiące używałam szamponu Babydream, pod koniec tak mi włosy zaczęły lecieć, że z pokorą wróciłam do SleSów. Od pierwszego mycia o ponad połowę mniej włosów wyciągniętych z odpływu. A włosy myję codziennie, szamponami niby dziecinnymi (mam paroletnie rodzeństwo, więc korzystam ), nie widzę negatywnych skutków.
A ja się zastanawiam czy te bez SLSów są rzeczywiście łagodniejsze, bo robią mi siano, sprawiają,że włosy wypadają, włosy są tępe w dotyku. A z SLS nie mam tego problemu.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 11:35   #195
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
Mi też plątały dziecięce szampony włosy ale odkryłam metodę kubeczkową i już jest OK .. Poza tym OMO działą super na plątanie włosów.. Na prerwsze O idzie jakaś odżywka z lekkim silikonem ja mam garniera potem szampon dla dzieci akurat a na koniec maska koniecznie I maska pod czepek albo tak luźno na 10-15 minut i baachh włosy są fajne, bynajmniej u mnie się sprawdza.. kiedyś myłam tylko odżywką.. ale po jakimś czasie mi przetłuszczało to włosy..
No a co do tej wcierki to OK dam znać na razie czekam na kasę potem zamawiam


---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------



właśnie też chce kupić tego litrowego kallosa. Przy okazji..
Co o kallosa jak narazie miałam latte- puszyła..
teraz mam Honey jest fajna i czeka w kolejce carota jutro testuję ją pierwszy raz
Skoro puszy/puszył to najpierw oczyść włosy prostym szamponem i dopiero spróbuj

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
A ja mimo wszystko jestem uzależniona od Anwen. Informacje przez nią podane są proste.
Ja myję włosy codziennie, bo muszę i szamponem z SLS, bo tych łagodniejszych moje włosy nie lubią.

---------- Dopisano o 01:30 ---------- Poprzedni post napisano o 01:20 ----------


A ile zużywasz odżywki na miesiąc?
Hm, ciężko powiedzieć, ale jakieś 1,5 opakowania przy codziennym stosowaniu To też zależy od miesiąca
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 11:41   #196
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Odżywki do mycia włosów:
*Garnier avocado&masło karite
*balsamy mrs.Potters
*odżywki bs.Joanna natura
*gloria

* Hegron, Creme Voeding

*Drammock International, Beauty Formulas, Treatment Wax, Avocado Oil
*Maska Bingo Masło shea i pięć alg
* maska Bingo z gliną Ghassoul

Oto fr. bloga Wiedżmi kociołek:



SPIS ODŻYWEK MYJĄCYCH Z WIZAŻU

Zebrany przeze mnie. Tworzony przez wiele cudownych wizażanek
  • Aile - Hair Care Professional - Coloured Hair Conditiner - Vita-complex - Fresh Cherry
  • Aile - Hair Care Professional - Intensive Care Cnditioner - Vita-complex - Lotus Fower
  • AS Haircare Volumen Spülung (Schlecker) klik
  • Bingo, Maska do włosów Masło shea i 5 alg KWC (Uwaga ciężka)
  • Bingo, Maska do włosów z glinką ghassoul
  • Bingo, Maska do włosów z zieloną glinką
  • Curl Harmony, Cleansing Conditioner klik
  • Curl Junkie, Daily Fix klik
  • Curls, Curlicious Curls Cleansing Cream klik
  • Danielle Laroche, Mineralna odżywka do włosów z minerałami Morza Martwego klik
  • Darcy's Botanicals, Daily Cleansing Conditioner klik
  • Drammock International, Beauty Formulas, Treatment Wax, Avocado Oil KWC (Uwaga ciężka)
  • Enliven - Conditioner Natural Fruit Extracts Coconut & Vanilla - analiza
  • Euroshopper, Conditioner cremespoelin klik
  • Fitomed, Odżywka regenerująca do włosów suchych klik
  • Forte Sweden, Family, Balsam do włosów aloesowy klik
  • Hegron - Creme Spoeling - klikklik
  • Hegron - Creme Voeding - klikklik
  • Hegron, Odżywka z ekstraktem z nasion słonecznika klik
  • Joanna Naturia, Odżywka z lnem i rumiankiem
  • Joanna Naturia, Odżywkaz makiem i bawełną
  • Joanna Naturia, Odżywkaz wrzosem i miętą
  • Joanna Naturia, Odżywkaz miodem i cytryną
  • Joanna Naturia, Odżywkaz pokrzywą i zieloną herbatą
  • Jessicurl Hair Cleansing Cream klk
  • Kallos, Serical, Crema al Latte KWC
  • Kissos Balsam klik
  • Kruidvat cocos conditioner klik
  • Mann & Schroeder - Dulgon - Odżywka do włosów łamiących się 'Oliwka i proteiny pszeniczne' KWCanalizaanaliza
  • Mann & Schroeder - Dulgon - Odżywka do włosów suchych i zniszczonych 'Mango i awokado' KWCanalizaanaliza
  • Miss Jessie's, Creme de la Curl klik
  • Mrs. Potter's, Balsam z ekstraktem z ginkgo biloba klik
  • Mrs. Potter's, Balsam z ekstraktem z arniki klik
  • Mrs. Potter's, Balsam z ekstraktem z aloesu klik,
  • Mrs. Potter's Premium, Moc Bursztynu, Balsam do włosów suchych i łamiących się z ekstraktem z bursztynu i keratyną
  • NaturVital, maska do włosów z aloesem klik
  • Nivea Brilliant Blonde, Golden Reflex, odżywka klik
  • Pollena-Malwa - Gloria, Emulsja do włosów klikklikklik
  • Pollena-Malwa - Gloria, Maska do włosów
  • Profis - Coco Mask analiza zdjęcie
  • Profis, Scandic Plus, Odżywka z proteinami jedwabiu analiza
  • Profis-Fryzopol, Scandic plus, Water mask klik
  • Rossmann - Isana Hair - Glattungs Spulung - Odżywka wygładzająca włosy z olejem z Babassu KWC
  • Romantic, Balsam do włosów z jedwabiem
  • Seboradin balsam kuracja do włosów przetłuszczających się, skłonnych do wypadania klik
  • Sulphur Zdrój, Mineralna odżywka do włosów 'Zdrojowa'
  • Yves Rocher, Phytum Actif Energie, Apres Shampooing Express Eclat
Link bezpośredni: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=10005



Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 12:06   #197
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
Cześć, Twoje kosmetyki są dobre i wszystko ok, ale jeśli nie zrezygnujesz z t systematycznego farbowania włosów to dobre kosmetyki i najlepsze ampułki nie pomogą
anwen farbuje i ma piękne zdrowe włosy

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Madaa, ale same w sobie degazowki ani ieniowanie nie niszcza wlosow?
Myśle, że nie

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
A ja się zastanawiam czy te bez SLSów są rzeczywiście łagodniejsze, bo robią mi siano, sprawiają,że włosy wypadają, włosy są tępe w dotyku. A z SLS nie mam tego problemu.
dla mnie roznica jest taka, ze bez sls trudniej myje się włosy. Slabo sie pienią, zjezdzają z włosów jesli mam odzywke albo olej na nich. Takiego bez sls trzeba wtedy wiecej kłasć na czupryne zeby dobrze umyć włosy. I bardziej plączą.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 12:15   #198
Roslina xD
Raczkowanie
 
Avatar Roslina xD
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Quito, EC / Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
anwen farbuje i ma piękne zdrowe włosy
Ale chyba jakimiś aptecznymi, mniej chemicznymi farbami - tak czytałam, nie farbuję włosów, więc w sumie nie wiem jaki to ma wpływ.
__________________
Plant lady
Roslina xD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 12:17   #199
Miszczyk20
Raczkowanie
 
Avatar Miszczyk20
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 52
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Wszystkie tak piszecie jakich odzywek używacie i je chwalicie tak bardzo, a probowala któraś naturalnych domowych sposobow na wloski?
__________________
od 20.12.2011 aż do dziś
Miszczyk20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-20, 12:20   #200
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
anwen farbuje i ma piękne zdrowe włosy

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------


Myśle, że nie

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------


dla mnie roznica jest taka, ze bez sls trudniej myje się włosy. Slabo sie pienią, zjezdzają z włosów jesli mam odzywke albo olej na nich. Takiego bez sls trzeba wtedy wiecej kłasć na czupryne zeby dobrze umyć włosy. I bardziej plączą.
Ja zrezygnowałam z szamponów bez sls na codzień bo przy próbie umycia włosów strasznie dużo ich wyrywałam

---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Roslina xD Pokaż wiadomość
Ale chyba jakimiś aptecznymi, mniej chemicznymi farbami - tak czytałam, nie farbuję włosów, więc w sumie nie wiem jaki to ma wpływ.
Tak, aptecznymi, tylko dla nastolatki co miesiąc wydatek rzędu 40/50 zł to dużo
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 12:26   #201
balasowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 120
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
anwen farbuje i ma piękne zdrowe włosy
to niech farbuje Kiedyś ktoś mi powiedział, że każdy ma inne włosy i różne specyfiki nie zawsze działają tak samo u dwóch osób i uważam że to złoty fakt. Jak widać, jej farba aż tak nie szkodzi albo po prostu się zna i wie co z czym łączyć
__________________
jesteśmy świadkiem przemian nas system nie złamał!


23.01.2013r.

16.07. 2013 -----> picie skrzypokrzywy,
wcierka z kozieradki
START!


24.07.2013 -----> łykanie tabletek Calcium Pantothenicum
START !
balasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 12:32   #202
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Miszczyk20 Pokaż wiadomość
Wszystkie tak piszecie jakich odzywek używacie i je chwalicie tak bardzo, a probowala któraś naturalnych domowych sposobow na wloski?
Próbowałam żelatyny do laminowania, ale to odpadło, bo ma proteiny. Aloes, jajko, majonez, skrobia odpadają, bo mają proteiny. Siemię lniane odpada bo się psuje po dwóch dniach, ciężko dodać do niego konserwant i ma proteiny. Wolę gotowe produkty bez babrania się.
A czy czytał ktoś o ulepszaniu kosmetyków? Jak u was się to sprawdziło?
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 12:33   #203
Roslina xD
Raczkowanie
 
Avatar Roslina xD
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Quito, EC / Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Tak, aptecznymi, tylko dla nastolatki co miesiąc wydatek rzędu 40/50 zł to dużo
To już indywidualna decyzja czy chce się mieć wymarzony kolor kosztem kondycji włosów.
__________________
Plant lady
Roslina xD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 12:35   #204
balasowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 120
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Jeśli się dba o włosy i ma odpowiednią farbę to włosy będą ładne. Poza tym znam dziewczyny, które farbują tylko odrosty, a pozostałej części włosów nie męczą farbą.
No nie oszukujmy się . Jeśli już farba ma wpływ na kondycje włosów to na pewno ten negatywny. Myślę, że to farba w dużej mierze zależy od stopnia zniszczenia włosów po farbowaniu. Zawsze można spróbować naturalnych sposobów farbowania włosów, m.in henna, kawa czy cytryna bądź też ocet lub ocet jabłkowy.
__________________
jesteśmy świadkiem przemian nas system nie złamał!


23.01.2013r.

16.07. 2013 -----> picie skrzypokrzywy,
wcierka z kozieradki
START!


24.07.2013 -----> łykanie tabletek Calcium Pantothenicum
START !
balasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 12:36   #205
Roslina xD
Raczkowanie
 
Avatar Roslina xD
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Quito, EC / Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
A czy czytał ktoś o ulepszaniu kosmetyków? Jak u was się to sprawdziło?
W poniedziałek śmigam do apteki po glicerynę, czytałam, że można dodawać kilka kropli do masek w celu nawilżenia. We wtorek dam znać jak poszło
__________________
Plant lady
Roslina xD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 12:43   #206
balasowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 120
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Miszczyk20 Pokaż wiadomość
Wszystkie tak piszecie jakich odzywek używacie i je chwalicie tak bardzo, a probowala któraś naturalnych domowych sposobow na wloski?
Przyznam że lubię eksperymentować Jest wiele odżywek, masek i innych cud domowej roboty. Polecam wywar z korzenia pokrzywy, wcierke z cebuli bądź też rzepy. Płukanka szałwiowa do przyciemniania i pogłebienia koloru ( tak btw naturalnego farbowania ) znane już niemalże każdemu maseczki z jajka. Zapraszam tutaj :
http://wizazmojapasja.blogspot.com/2...a-domowej.html
__________________
jesteśmy świadkiem przemian nas system nie złamał!


23.01.2013r.

16.07. 2013 -----> picie skrzypokrzywy,
wcierka z kozieradki
START!


24.07.2013 -----> łykanie tabletek Calcium Pantothenicum
START !
balasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 12:48   #207
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
to niech farbuje Kiedyś ktoś mi powiedział, że każdy ma inne włosy i różne specyfiki nie zawsze działają tak samo u dwóch osób i uważam że to złoty fakt. Jak widać, jej farba aż tak nie szkodzi albo po prostu się zna i wie co z czym łączyć
Ona używa sprawdzonej aptecznej farby color%soin za 30 zł.

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
No nie oszukujmy się . Jeśli już farba ma wpływ na kondycje włosów to na pewno ten negatywny. Myślę, że to farba w dużej mierze zależy od stopnia zniszczenia włosów po farbowaniu. Zawsze można spróbować naturalnych sposobów farbowania włosów, m.in henna, kawa czy cytryna bądź też ocet lub ocet jabłkowy.
Ale ja nie powiedizłam,że włosy po farbie będą tak samo zdrowe jak te niefarbowanie, tylko że mogą też być ładne i po farbie.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 12:54   #208
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Roslina xD Pokaż wiadomość
W poniedziałek śmigam do apteki po glicerynę, czytałam, że można dodawać kilka kropli do masek w celu nawilżenia. We wtorek dam znać jak poszło
Uwaga u mnie puszy!

Cytat:
Napisane przez Roslina xD Pokaż wiadomość
To już indywidualna decyzja czy chce się mieć wymarzony kolor kosztem kondycji włosów.
Wiesz co, używałam farb od najtańszych do tych droższych i uwierz, że nawet joanna za 5 zł jak dobrze jej użyjesz to nie zrobi Ci masakry na głowie. Trzeba z głową używać farb.
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 13:02   #209
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Uwaga u mnie puszy!


Wiesz co, używałam farb od najtańszych do tych droższych i uwierz, że nawet joanna za 5 zł jak dobrze jej użyjesz to nie zrobi Ci masakry na głowie. Trzeba z głową używać farb.
Humektanty np. gliceryna puszą przy dużej wilgotności, ale kilka kropel do olejowej maski nie powinno zaszkodzić.
Akurat Joanna Naturia jest dobrą farbą i słynie z tego, iż nie niszczy tak włosów. Farba za 5 zł nie jest gorsza od tej za 100 zł. A jeśli ktoś zna się na składach to tym bardziej widzi różnice.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 15:15   #210
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

U mnie gliceryna za wysoko w składZie też puszy..
Co do Kallosa no już go oddałam jak coś mi puszy to się nie cackam tylko oddaje
a szamponem z sls umyje przy następnym myciu..

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
A ja się zastanawiam czy te bez SLSów są rzeczywiście łagodniejsze, bo robią mi siano, sprawiają,że włosy wypadają, włosy są tępe w dotyku. A z SLS nie mam tego problemu.
mi tez tak robiły ale spróbowałam metody OMO i kubeczkowej.. i podziałało.. Kubeczkowa metoda polega na tym że się namydla włosy szamponem a pozniej po trochu podlewa skalp wodą ciepłą masując i pozniej się bardziej pieni i rozprowadza szampon.. spłukujesz, potem maska/odzywka.. i jest OK


Co do farb- ja wrzuce swoje 3 grosze- drogeryjne czy apteczne - jeden pieron ! i te i te nie wychodzą nigdy jak na zdjęciu z opakowania dlatego warto kupić coś z hurtowni lub sklepu fryzjerskiego. Są też wersje natural bez amoniaku z mniejszą ilością chemii.. także wybór jest.. a jak się kupi w necie to i taniej będzie.. także ja preferuje profesjonalne farby a tymbardziej że mam krwisty kolor włosów, nie zrezygnuje z farbowania! Farbuje raz na miesiąc tylko odrost reszta piankami i tonerami
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..

Edytowane przez SugarbabyLove
Czas edycji: 2013-07-20 o 15:17
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:14.