Początkujące włosomaniaczki :) - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-22, 20:57   #331
Roslina xD
Raczkowanie
 
Avatar Roslina xD
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Quito, EC / Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez twojmotyl Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak zabezpieczać włosy na basenie? Jak wchodzę to siedzę w wodzie 2,5h i kiepsko to wpływa na włosy.


Ja dzisiaj:
- Bez szans na poranne rozczesanie ciągnięcie i szarpanie a dalej rezygnacja
- Zgniecenie i zrolowanie tych włosów w kok na dobre 10h
- 2,5h w wodzie
- Suszenie suszarką
Anwen wszystko zebrała w jednym wpisie http://www.anwen.pl/2013/01/wosy-na-basenie.html

Niestety to wszystko wymaga czasu Dlatego nie polecam basenu jako wf na studiach miałam po nim 1h przerwy i nie mogłam się ogarnąć, więc nie myłam głowy (wiem, wiem.. ) a chlor sobie wsiąkał Nie chcę pamiętać swoich włosów z tego okresu.
__________________
Plant lady
Roslina xD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 21:01   #332
barylka666
Zadomowienie
 
Avatar barylka666
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 609
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez _Fanaberia_ Pokaż wiadomość
Hmm, a może coś z lżjeszymi silikonami by ochroniło? Jakaś odżywka b/s w mgiełce, czy cuś?
Aa może jakaś cięższa odżywka z olejami i silikonami??
Np. Garnier Oleo Repair lub Gliss Kurr Oil Nutritive??
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ra-wersja.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...wa-wersja.html
__________________

barylka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 21:02   #333
balasowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 120
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez barylka666 Pokaż wiadomość
Ja zawsze nakładam olej na długość włosów i po moczeniu tyłka w basenie myje głowę szamponem, susze suszarką a w domu nakładam przeważnie masło kakaowe isana + jakiś olej na całą noc
Dobrze zrozumiałam ? Olejujesz włosy po czym zakładasz czepek i pływasz następnie wychodzisz z wody i myjesz włosy ?
__________________
jesteśmy świadkiem przemian nas system nie złamał!


23.01.2013r.

16.07. 2013 -----> picie skrzypokrzywy,
wcierka z kozieradki
START!


24.07.2013 -----> łykanie tabletek Calcium Pantothenicum
START !
balasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 21:07   #334
barylka666
Zadomowienie
 
Avatar barylka666
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 609
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
Dobrze zrozumiałam ? Olejujesz włosy po czym zakładasz czepek i pływasz następnie wychodzisz z wody i myjesz włosy ?
Tak, po kąpaniu myje włosy na basenie pod prysznicem a gdy wrócę do domu nakładam jakąś maskę na włosy idę spać, rano myję włosy i nakładam jakąś odżywkę na dwie minutki
Na basen chodzę może raz w miesiącu
__________________

barylka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 21:38   #335
barylka666
Zadomowienie
 
Avatar barylka666
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 609
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Okey...wstawiam zdjęcia moich włosów z dziś, od razu uprzedzam że jakoś jest ciulowa, zdjęcia robiłam sama z lampą....

Pierwsze i przedostatnie zdjęcie są z dyskoteki z soboty

Po pewnym czasie być może je usunę....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 00038188.jpg (8,6 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20130722_211417_0.jpg (25,4 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20130722_211735_0.jpg (46,6 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 00038189.jpg (11,6 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20130722_211712_0.jpg (23,9 KB, 35 załadowań)
__________________


Edytowane przez barylka666
Czas edycji: 2013-07-22 o 21:48
barylka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 21:50   #336
_Fanaberia_
Raczkowanie
 
Avatar _Fanaberia_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 315
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Roslina xD Pokaż wiadomość
A nie możesz wziąć kogoś do spółki? Ja zawsze brałam chyba z 7 dla siebie (i z 10 dla znajomych xD), starczało mi to na jakieś pół roku, buteleczki mają po 15ml, więc rzeczywiście jednej nie opłaca się brać
No w ten sposób to ma sens Ale tym sposobem już mnie nie stać, więc pomysł chowam do szuflady na lepsze czasy.
Muszę obczaić która z koleżanek się bardziej włosami interesuje. Z jedną ostatnio omawiałam żel lniany, ale coś się nie odzywa.

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

Cytat:
Napisane przez barylka666 Pokaż wiadomość
Okey...wstawiam zdjęcia moich włosów z dziś, od razu uprzedzam że jakoś jest ciulowa, zdjęcia robiłam sama z lampą....

Pierwsze i przedostatnie zdjęcie są z dyskoteki z soboty

Po pewnym czasie być może je usunę....

Ładne, wydają się takie mięciutkie, dotknęłabym
__________________


Zapuszczam - 63cm............70cm
Skrzypokrzywa: 24.07 - 14.08
_Fanaberia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 21:57   #337
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Chodze do fryzjera i podcinam co jakiś czas, ale po takiej wizycie szybko zaczynaja sie rozdwajać. Njgorzej to przody mi rozdwajają, z ktorych jakies ponad pol roku temu fryzjerka zrobiła mi pazurki zawsze pod grzywke mialam lekkie cieniowanie wlosow kolo twarzy. Chcialam delikatnie scieniowac, aby tez koncowki podciac a ta mi obcieła połowe włosów. Tak jak z tyłu mam do łopatek to te z przodu ramion sięgają, anajkrotsze brody Rozdwajaj sie w tym miejscu , nie ma jak tego podciać tak są cieniowane, musi troche odrosnąć. Teraz u innej fryzjerki się scinam na szczescie. Pozostaje mi zapuszczać i powoli schodzić z cieniowania.

Mi tez wlosy sie jeszcze troche łamią, rada to obciąć. Ja dlatego chodze co jakiś czas podcinać. Rozejrzę się za tym jedwabiem o ktorym napisałaś

---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Ja też miałam pazurki z przodu i przód najgorzej mi wygląda, ale już część obcięta na prosto bardzo dobrze się trzyma. Nie rozumiem tego.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-22, 21:58   #338
barylka666
Zadomowienie
 
Avatar barylka666
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 609
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez _Fanaberia_ Pokaż wiadomość
Ładne, wydają się takie mięciutkie, dotknęłabym
Dziękujee
__________________


Edytowane przez barylka666
Czas edycji: 2013-07-22 o 22:04
barylka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 22:04   #339
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez _Fanaberia_ Pokaż wiadomość

Hmm, możliwe z tą Alterrą. Ale i tak póki co nie mam innej, to lepiej ją zostawić i nic nie kłaść, czy stosować, ale jakoś inaczej?
Płukanek nie stosuję też co mycie, ale może coś w tym być. Ostatnio tylko płukankę z octu jabłkowego, ale to też nie co mycie. Poza tym stosuję też co jakiś czas - po myciu -maskę z żelu lnianego (gluta ), a on chyba nawilża? Po niej już niczym nie płuczę (poza wodą :P).

Planowałam ten pierwszy miesiąc olejować tak intensywnie (i mieć nadzieję, że to coś da ), a potem zejść do 1-2 razów w tygodniu. Taka częstotliwość jest w porządku?
No właśnie myślałam, że te oleje dadzą radę.
Raczej nie mam niskoporowatych. Przy doborze kierowałam się tą listą olejów (podział na cztery listy, jednonienasycone, wielonienasycone, nasycone, inne). Wybrałam oliwę z pierwszej, i olej z pestek winogron z drugiej, bo jest podobny budową do słonecznikowego, który się tam znajduje. A te z listy 1 i 2 podobno nadają się do wysoko i średnioporowatych. Może jakiś inny z tych list zadziała lepiej.

Też tak właśnie myślę, i zaczęłam po internetach szukać jakieś maski nawilżającej, ale i tak nie stać mnie teraz na nic. Póki co mam do wyboru tylko domowe sposoby.
Końcówki zabezpieczałam kilkoma kropelkami oliwy, ale przestałam, bo na dniach i tak zamierzam skrócić włosy mniej więcej do łopatek, i dopiero wtedy zadbać o "nowe" końcówki. Mam takie brzydkie prześwity, i nie za wiele tych najdłuższych włosów. Myślę o kupieniu jedwabiu, ale nie Biosilk, bo wszyscy narzekają na niego. A szkoda, bo najtańszy.

No i znowu litanię strzeliłam.
Ja przy wyborze olejów nie kieruję się porowatością. Mam niskoporowate włosy i dobrze sprawdził się na mnie różowy Babydream. Na olej z pestek winogron włosy też nie protestują. Więc jeśli Twoim włosom Alterra pasuje ( nie puszą się, olej się zmywa) to możesz używać tego olejku. Jeśli chodzi o częstotliwość to sama musisz sprawdzić. Ja olejuję 2 razy w tygodniu. Ostatnio częściej, bo skończyła mi się odżywka.
Marion ma tanio jedwab na końcówki- ok. 5 zł za 15 ml, 8 za 30 ml.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 22:05   #340
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez barylka666 Pokaż wiadomość
Dziękujee
Piękne włosiska <3 Farbujesz, co? Chciałabym być blondynką, no, ale moje włosy nie chcą być blond
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 22:07   #341
barylka666
Zadomowienie
 
Avatar barylka666
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 609
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Piękne włosiska <3 Farbujesz, co? Chciałabym być blondynką, no, ale moje włosy nie chcą być blond

Tak, mój naturalny kolor to mysi blond, a teraz farbuje delią 9.2 perłowy blond i wychodzi elegancko
Długo farbowałam garnierem ale to był błąd, włosy były przesuszone a kolor nieładny...delia u mnie na razie jest faworytem i nie mam zamiaru jej zmieniać w najbliższym czasie

Dlaczego nie chcą być blond, masz naturalki czy farbujesz??
__________________


Edytowane przez barylka666
Czas edycji: 2013-07-22 o 22:09
barylka666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-22, 22:18   #342
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez barylka666 Pokaż wiadomość
Tak, mój naturalny kolor to mysi blond, a teraz farbuje delią 9.2 perłowy blond i wychodzi elegancko
Długo farbowałam garnierem ale to był błąd, włosy były przesuszone a kolor nieładny...delia u mnie na razie jest faworytem i nie mam zamiaru jej zmieniać w najbliższym czasie

Dlaczego nie chcą być blond, masz naturalki czy farbujesz??
Mój naturalny to ciemny blond popielaty, ale malowany kilka razy na ciemne odcienie blondu- wiele musiałam zrobić, żeby do blondu dojść, który i tak mi ciągle rudział... Zrezygnowałam i wracam do naturalnych
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 22:22   #343
_Fanaberia_
Raczkowanie
 
Avatar _Fanaberia_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 315
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Ja przy wyborze olejów nie kieruję się porowatością. Mam niskoporowate włosy i dobrze sprawdził się na mnie różowy Babydream. Na olej z pestek winogron włosy też nie protestują. Więc jeśli Twoim włosom Alterra pasuje ( nie puszą się, olej się zmywa) to możesz używać tego olejku. Jeśli chodzi o częstotliwość to sama musisz sprawdzić. Ja olejuję 2 razy w tygodniu. Ostatnio częściej, bo skończyła mi się odżywka.
Marion ma tanio jedwab na końcówki- ok. 5 zł za 15 ml, 8 za 30 ml.
Tu akurat chodziło o Alterrę odżywkę, ale tak nawiązując, to właśnie szukałam tych olejków przy okazji kupowania całej reszty, jak byłam w Rossmanie. Niby taki duży, podobno największy w Polsce , a olejków nie było. Albo ślepa jestem. One są na jakimś dziwnym dziale?

Hmm, poszukam, a gdzie go kupujesz?
__________________


Zapuszczam - 63cm............70cm
Skrzypokrzywa: 24.07 - 14.08
_Fanaberia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 22:27   #344
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez barylka666 Pokaż wiadomość
Tak, mój naturalny kolor to mysi blond, a teraz farbuje delią 9.2 perłowy blond i wychodzi elegancko
Długo farbowałam garnierem ale to był błąd, włosy były przesuszone a kolor nieładny...delia u mnie na razie jest faworytem i nie mam zamiaru jej zmieniać w najbliższym czasie

Dlaczego nie chcą być blond, masz naturalki czy farbujesz??
Podasz link do tej farby? Bardzo niszczy ona włosy? Jaki odcień nadaje, chłodny czy ciepły? Na zdjęciu ten kolor włosów jest przepiękny, wielu dziewczynom zamiast tego wychodzi żółty.

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
No ja właśnie siedzę z olejem z pestek winogron na głowie
Tym z Biedronki?
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 22:31   #345
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Podasz link do tej farby? Bardzo niszczy ona włosy? Jaki odcień nadaje, chłodny czy ciepły? Na zdjęciu ten kolor włosów jest przepiękny, wielu dziewczynom zamiast tego wychodzi żółty.

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------


Tym z Biedronki?
A jaki jest w biedronce? Bo ja kupiłam w Auchan i taki sam jest w Starej Wędzarni
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 22:42   #346
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez soltera n Pokaż wiadomość
Przyłączam się do wątku Mam farbowane włosy sięgające trochę za ramiona
Moja pielęgnacja:

Mycie:
Rossmann, Facelle Intim, Waschlotion Fresh (Płyn do higieny intymnej) - na początku byłam trochę przerażona bo robi kołtun, ale dobra odżywka wszystko załatwia.

Rossmann, Alterra, Glanz Shampoo Aprikose & Weizen (Szampon do włosów matowych i zniszczonych `Morela i pszenica`) - cudownie pachnie, jest delikatny

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...rna-rzepa.html - raz na 2 tygodnie do oczyszczenia

Olejowanie:
Aktualnie olej sezamowy i lniany - Moje wyskoporowate włosy je uwielbiają. Nakładam na suche włosy zawsze na noc, rano myję 1 raz szamponem lub płynem Facelle.

Odżywki, maski:
Garnier Naturalna Pielęgnacja [Ultra Doux], Odżywka do włosów zniszczonych `Awokado i masło karité` - moja ulubiona ever

Profis-Fryzopol, Scandic Line, Organic Banana Mask (Maska bananowa do włosów) - mój najnowszy włosowy hit, chociaż lepiej działa gdy dodam do niej łyżkę mąki ziemniaczanej

Stapiz, Sleek Line - okazyjnie, używając zbyt często, robi na moich włosach sianko, pewnie dlatego, że moje włosy nie lubią protein (?)

Joanna, Z Apteczki Babuni, Balsam nawilżająco - regenerujący - też okazyjnie po myciu, bez spłukiwania

L`Oreal, Elseve Total Repair 5, Wypełniająca odżywka w sprayu - z silikonów nie zrezygnuję, zabezpieczają włosy, regularnie oczyszczam z nich włosy

Joanna, Styling Effect, Jedwab do włosów - do zabezpieczania końcówek

Pervoe Reshenie, Przepisy Babci Agafii, Tradycyjny syberyjski balsam do włosów nr 2 na brzozowym propolisie - mój nowy nabytek, jak na razie ciężko mi po nim rozczesać włosy, muszę spróbować trzymać go dłużej na włosach i czekać na efekty

Inne:
Już nie używam ale muszę wspomnieć o Jantarze który spowodował wysyp baby hair

Aktualnie używam:
Pervoe Reshenie, Apteczka Agafii, Aktywne serum ziołowe na porost włosów - dopiero zaczynam, na efekty jak wiadomo trzeba poczekać

Nie prostuje włosów, podsuszam lekko chłodnym, lub ciepłym (nigdy gorącym) powietrzem suszarki.
Staram się spać w związanych na czubku głowy, ale nie zawsze mi to wychodzi
Jak już wpominałam moje włosy nie cierpią protein za to kochają oleje
A jakie proteiny Twoje włosy dopuszczają?

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Moniczken Pokaż wiadomość
Czytałam w wolnych chwilach wątek o tej urynoterapii na włosy, przyznam, że w pewnym momencie nabrałam ochoty wypróbować tego, ale na szczęście ochłonęłam Co do drożdży uwielbiam sobie czasem podjeść kawałek z kostki z dodatkiem cukru, ale żeby pół kostki niezabitych wypić, no nie dałabym się

Przyda Ci się radical, stosuj jako wcierkę, absolutnie nie jako mgiełkę (prawdopodobne wysuszenie). Na razie mam od niego przerwę po 3 tygodniach, więc się o nim nie wypowiem, ale na pewnym blogu czytałam i widziałam, że daje niezłe efekty.
Ja o urynoterapii nawet nie myślę. A drożdzy pić nie będę, bo nie lubię się zmuszać. Co najwyżej mogę je w tabletkach przyjmować.

---------- Dopisano o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

Cytat:
Napisane przez _Fanaberia_ Pokaż wiadomość
Tu akurat chodziło o Alterrę odżywkę, ale tak nawiązując, to właśnie szukałam tych olejków przy okazji kupowania całej reszty, jak byłam w Rossmanie. Niby taki duży, podobno największy w Polsce , a olejków nie było. Albo ślepa jestem. One są na jakimś dziwnym dziale?

Hmm, poszukam, a gdzie go kupujesz?
Ja mam Rossmanna w niedużym mieście i widziałam tam olejki, które stoją na wysokości oczu, tam gdzie balsamy.

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Ja kupuję Marion w małej hurtowni samoobsługowej, ale widziałam go też w drogerii Natura.

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
A jaki jest w biedronce? Bo ja kupiłam w Auchan i taki sam jest w Starej Wędzarni
W Biedronce jest olej z pestek winogron - 1l za 13 zł, olej lniany i olej z oliwek. Ja swój olej z pestek winogron kupiłam w Biedronce.

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Olej ma napis Fairway.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 22:44   #347
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
A jakie proteiny Twoje włosy dopuszczają?

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------


Ja o urynoterapii nawet nie myślę. A drożdzy pić nie będę, bo nie lubię się zmuszać. Co najwyżej mogę je w tabletkach przyjmować.

---------- Dopisano o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------


Ja mam Rossmanna w niedużym mieście i widziałam tam olejki, które stoją na wysokości oczu, tam gdzie balsamy.

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Ja kupuję Marion w małej hurtowni samoobsługowej, ale widziałam go też w drogerii Natura.

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------


W Biedronce jest olej z pestek winogron - 1l za 13 zł, olej lniany i olej z oliwek. Ja swój olej z pestek winogron kupiłam w Biedronce.

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Olej ma napis Fairway.
To ja przepłaciłam za 1 l 2 zł Zapomniałam, że w biedronce też są oleje
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 22:53   #348
_Fanaberia_
Raczkowanie
 
Avatar _Fanaberia_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 315
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
A jakie proteiny Twoje włosy dopuszczają?

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------


Ja o urynoterapii nawet nie myślę. A drożdzy pić nie będę, bo nie lubię się zmuszać. Co najwyżej mogę je w tabletkach przyjmować.

---------- Dopisano o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------


Ja mam Rossmanna w niedużym mieście i widziałam tam olejki, które stoją na wysokości oczu, tam gdzie balsamy.

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Ja kupuję Marion w małej hurtowni samoobsługowej, ale widziałam go też w drogerii Natura.

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------


W Biedronce jest olej z pestek winogron - 1l za 13 zł, olej lniany i olej z oliwek. Ja swój olej z pestek winogron kupiłam w Biedronce.

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Olej ma napis Fairway.

Hmm, mam wrażenie, że tam patrzyłam, ale teraz już sama nie wiem. To było miesiąc temu. O, wiem gdzie jest niedaleko (a przynajmniej była) Natura, to zobaczę przy okazji co tam w ogóle za fajności mają.

Ja kupiłam olej z pestek winogron też litr za 13zł, w Realu, ale w Carrefourze był ten sam i w tej samej cenie. W ciemnej, ładnej, pękatej dość butelce, jakiś włoski chyba Nie pamiętam nazwy teraz.
__________________


Zapuszczam - 63cm............70cm
Skrzypokrzywa: 24.07 - 14.08
_Fanaberia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 22:55   #349
M a d z i o s z e k
Rozeznanie
 
Avatar M a d z i o s z e k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 624
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Ja ostatnio widziała w biedrze olej lniany za 5 zł szkoda tylko, że do końca daty ważności został nie cały tydzień
M a d z i o s z e k jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-22, 23:00   #350
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
To ja przepłaciłam za 1 l 2 zł Zapomniałam, że w biedronce też są oleje
Myślałam,że masz z Biedronki, bo np. dużo recenzji Bell zostało wystukane po zakupach w Biedronce
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 23:03   #351
_Fanaberia_
Raczkowanie
 
Avatar _Fanaberia_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 315
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez M a d z i o s z e k Pokaż wiadomość
Ja ostatnio widziała w biedrze olej lniany za 5 zł szkoda tylko, że do końca daty ważności został nie cały tydzień

O ranyyy, jak fajnie. Szkoda jednak, że chociaż nie miesiąc. ):
Ciekawe kto go kupi?
W sumie, chyba jeśli o oleje chodzi to data ważności nie jest tak istotna, że trzeba zużyć co do dnia. Ale i tak całą butelkę zużyć w ciągu np. miesiąca ("szybko, bo już po terminie" ) jest dość ciężko.
__________________


Zapuszczam - 63cm............70cm
Skrzypokrzywa: 24.07 - 14.08
_Fanaberia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 23:04   #352
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Myślałam,że masz z Biedronki, bo np. dużo recenzji Bell zostało wystukane po zakupach w Biedronce
Muszę chyba coś kupić z tej szafy Bell bo kusi
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 23:07   #353
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez barylka666 Pokaż wiadomość
Z odżywek z silikonami to od siebie polecam Nivea Long Repair lub Intense Repair, używam je zawsze po myciu na ok 5 min. od ucha w dół, spłukuje chłodną wodą i włosy po nich zawsze ładnie wyglądają
zawsze omijalam kosmetyki do włosów Nivea, a teraz kwc przebuszowałam i mają takie dobre opinie, że przy najbliższej okazji kupie
Cytat:
Napisane przez twojmotyl Pokaż wiadomość


Chyba przekonuję się do tego by spróbować jantara - nawet z nową recepturą.
Myślę też nad drożdżami.
ja chyba też dam jantarowi kolejną szanse i tak planuję zakupy na allegro a tam jest za 9 zl
Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Widzizlam kiedys w sklepie taka zywkla w szklanej butelce wode brzozową. Tania była, ale miala alkohol w skladzie...
Z Barwy pewnie
Cytat:
Napisane przez _Fanaberia_ Pokaż wiadomość
Płukanek nie stosuję też co mycie, ale może coś w tym być. Ostatnio tylko płukankę z octu jabłkowego, ale to też nie co mycie. Poza tym stosuję też co jakiś czas - po myciu -maskę z żelu lnianego (gluta ), a on chyba nawilża? Po niej już niczym nie płuczę (poza wodą :P).

Planowałam ten pierwszy miesiąc olejować tak intensywnie (i mieć nadzieję, że to coś da ), a potem zejść do 1-2 razów w tygodniu. Taka częstotliwość jest w porządku?
No właśnie myślałam, że te oleje dadzą radę.
Raczej nie mam niskoporowatych. Przy doborze kierowałam się tą listą olejów (podział na cztery listy, jednonienasycone, wielonienasycone, nasycone, inne). Wybrałam oliwę z pierwszej, i olej z pestek winogron z drugiej, bo jest podobny budową do słonecznikowego, który się tam znajduje. A te z listy 1 i 2 podobno nadają się do wysoko i średnioporowatych. Może jakiś inny z tych list zadziała lepiej.

Też tak właśnie myślę, i zaczęłam po internetach szukać jakieś maski nawilżającej, ale i tak nie stać mnie teraz na nic. Póki co mam do wyboru tylko domowe sposoby.
Końcówki zabezpieczałam kilkoma kropelkami oliwy, ale przestałam, bo na dniach i tak zamierzam skrócić włosy mniej więcej do łopatek, i dopiero wtedy zadbać o "nowe" końcówki. Mam takie brzydkie prześwity, i nie za wiele tych najdłuższych włosów. Myślę o kupieniu jedwabiu, ale nie Biosilk, bo wszyscy narzekają na niego. A szkoda, bo najtańszy.

Są z innych dni, przy czym te "bez słońca" są nierozczesane i robione komórką, to i jakość gorsza.
moje wlosy uwielbiają olej z pestek winogrona

Piękne masz włosy
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 23:15   #354
soltera n
Raczkowanie
 
Avatar soltera n
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 74
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Amalia1989, chyba jeszcze tego nie odkryłam nawet jeśli takie istnieją
__________________
Kocham prawie swoje włosy!
soltera n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 23:21   #355
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Jestem przeciwniczką tych niektórych dziwnych pomysłów blogerek :d
ja też
Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Myślę, że wlewanie w siebie drożdży bezpośrednio na pewno odbija się jakoś na organizm
Jak czasami patrzę na te wymysły włosomaniaczek... Odżywki dla kulturystów dodawane do masek to mój faworyt...
o matko o tym to nie słyszalam
Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Ja nakladam jedwab niemal na cale wlosy, ale ja nie mam problemu z obciazeniem. Jest seria Joanny z jedwabiem, moze ona by ci przypasowala?
ja sobie w dloniach rozcieram i miziam wlosy na całej długości
Cytat:
Napisane przez barylka666 Pokaż wiadomość

Ja polecam na końcówki jedwab CHI,dobrze zabezpiecza i wygładza włosy, ładnie pachnie choć na włosach go nie czuć, jest meega wydajny i kosztuje około 5-6 zł
tez go uwielebiam ale ten z Green Phamracy tez jest na równi z nim,


Cytat:
Napisane przez Roslina xD Pokaż wiadomość
Ś

Niestety to wszystko wymaga czasu Dlatego nie polecam basenu jako wf na studiach miałam po nim 1h przerwy i nie mogłam się ogarnąć, więc nie myłam głowy (wiem, wiem.. ) a chlor sobie wsiąkał Nie chcę pamiętać swoich włosów z tego okresu.
blee az mi się suszarki basenowe przypomniały u mnie na basenie jednym był zakaz swoich suszarek ( wiec w rezultacje w większości dni wychodzilam z mokra glową ) a na drugim woda byla taka okropna, ze odpuścilam
Cytat:
Napisane przez _Fanaberia_ Pokaż wiadomość
No w ten sposób to ma sens Ale tym sposobem już mnie nie stać, więc pomysł chowam do szuflady na lepsze czasy.
Muszę obczaić która z koleżanek się bardziej włosami interesuje. Z jedną ostatnio omawiałam żel lniany, ale coś się nie odzywa. [COLOR="Silver"]
l:
kup sobie z Green Pharmacy dostepny w Naturze.
Albo przy okazji jakiegoś zamowienia maskowego zamów

ja ostatnio zrobiłam zapas masek i dwa jedwabie przy okazji wzięłam
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 23:24   #356
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
ja też

o matko o tym to nie słyszalam

ja sobie w dloniach rozcieram i miziam wlosy na całej długości

tez go uwielebiam ale ten z Green Phamracy tez jest na równi z nim,



blee az mi się suszarki basenowe przypomniały u mnie na basenie jednym był zakaz swoich suszarek ( wiec w rezultacje w większości dni wychodzilam z mokra glową ) a na drugim woda byla taka okropna, ze odpuścilam


kup sobie z Green Pharmacy dostepny w Naturze.
Albo przy okazji jakiegoś zamowienia maskowego zamów

ja ostatnio zrobiłam zapas masek i dwa jedwabie przy okazji wzięłam
Nie mówcie o zakupach bo wydaje wszystkie pieniądze na kosmetyki
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 23:29   #357
_Fanaberia_
Raczkowanie
 
Avatar _Fanaberia_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 315
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
zawsze omijalam kosmetyki do włosów Nivea, a teraz kwc przebuszowałam i mają takie dobre opinie, że przy najbliższej okazji kupie

ja chyba też dam jantarowi kolejną szanse i tak planuję zakupy na allegro a tam jest za 9 zl

Z Barwy pewnie


moje wlosy uwielbiają olej z pestek winogrona

Piękne masz włosy

Dziękuję! Nie spodziewałam się, że po miesiącu kulawej pielęgnacji tylu osobom się spodobają moje włosy.

A tak a'propos allegro. Nigdy na nim nie kupowałam, ale zawsze planowałam, i mam takie (dla niektórych mogłoby się wydawać głupie, ale kto pyta, nie błądzi :P) pytanie.
Mianowicie. Jak się kupuje jednego dnia naraz, ale u różnych sprzedawców, to i tak płaci się za każdą przesyłkę osobno? Tj. na przykład kupię maskę u jednego 13zł+5zł, i u innego szampon 9zł+5zł (ceny orientacyjne, nie kupuję przez internet nigdy, dlatego takim laikiem jestem ), to łącznie płacę przy odbiorze 33zł, tak? Czy nie?

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
kup sobie z Green Pharmacy dostepny w Naturze.
Albo przy okazji jakiegoś zamowienia maskowego zamów

ja ostatnio zrobiłam zapas masek i dwa jedwabie przy okazji wzięłam
O dzięki, zobaczę! Kosztuje mniej więcej tyle co CHI?
__________________


Zapuszczam - 63cm............70cm
Skrzypokrzywa: 24.07 - 14.08
_Fanaberia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 23:32   #358
balasowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 120
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Ja przy wyborze olejów nie kieruję się porowatością. Mam niskoporowate włosy i dobrze sprawdził się na mnie różowy Babydream. Na olej z pestek winogron włosy też nie protestują. Więc jeśli Twoim włosom Alterra pasuje ( nie puszą się, olej się zmywa) to możesz używać tego olejku. Jeśli chodzi o częstotliwość to sama musisz sprawdzić. Ja olejuję 2 razy w tygodniu. Ostatnio częściej, bo skończyła mi się odżywka.
ale ona nie używa olejku tylko odżywke która zawiera w składzie denat i może być pośrednim bądź też bezpośrednim sprawcą przesuszenia
Jak najwieksza czestotliwosc tez jest ok przy wlosach suchych. W poprzedniej wypowiedz wziełam pod uwagę obciążenie i o tym też jej powiedziałam wiec spoko
A co do porowatości : przewaznie to własnie ona bierze zasadniczy udział w wyborze oleju. Wiele też zalezy od włosów, każdy ma przecież inne więc jesli Twoim włosom pasuje to własnie powyższa pogrubiona teza się potwierdza
__________________
jesteśmy świadkiem przemian nas system nie złamał!


23.01.2013r.

16.07. 2013 -----> picie skrzypokrzywy,
wcierka z kozieradki
START!


24.07.2013 -----> łykanie tabletek Calcium Pantothenicum
START !
balasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 23:32   #359
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez _Fanaberia_ Pokaż wiadomość
Dziękuję! Nie spodziewałam się, że po miesiącu kulawej pielęgnacji tylu osobom się spodobają moje włosy.

A tak a'propos allegro. Nigdy na nim nie kupowałam, ale zawsze planowałam, i mam takie (dla niektórych mogłoby się wydawać głupie, ale kto pyta, nie błądzi :P) pytanie.
Mianowicie. Jak się kupuje jednego dnia naraz, ale u różnych sprzedawców, to i tak płaci się za każdą przesyłkę osobno? Tj. na przykład kupię maskę u jednego 13zł+5zł, i u innego szampon 9zł+5zł (ceny orientacyjne, nie kupuję przez internet nigdy, dlatego takim laikiem jestem ), to łącznie płacę przy odbiorze 33zł, tak? Czy nie?

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------



O dzięki, zobaczę! Kosztuje mniej więcej tyle co CHI?
Paczki od kilku sprzedawców raczej nie dostaniesz tego samego dnia, więc nie. Płacisz za każdą paczkę osobno Dlatego lepiej kupować u jednego sprzedawcy taniej wychodzi, ale trzeba poszperać i znaleźć takiego, który ma to, czego szukasz
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 23:33   #360
balasowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 120
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez _Fanaberia_ Pokaż wiadomość
Jak się kupuje jednego dnia naraz, ale u różnych sprzedawców, to i tak płaci się za każdą przesyłkę osobno? Tj. na przykład kupię maskę u jednego 13zł+5zł, i u innego szampon 9zł+5zł (ceny orientacyjne, nie kupuję przez internet nigdy, dlatego takim laikiem jestem ), to łącznie płacę przy odbiorze 33zł, tak? Czy nie?
Za przesyłkę płacisz tylko raz jeśli zamawiasz produkty u jednego sprzedawcy i jeśli ów sprzedawca uwzględni taką możliwość .
__________________
jesteśmy świadkiem przemian nas system nie złamał!


23.01.2013r.

16.07. 2013 -----> picie skrzypokrzywy,
wcierka z kozieradki
START!


24.07.2013 -----> łykanie tabletek Calcium Pantothenicum
START !
balasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:56.