Mamy wrześniowe 2021 - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-21, 12:16   #4711
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
No to nieźle ,ja nie wiem oni naprawdę nie mają pamieci do swoich pacjentów ,ja pracowałam na obsłudze w banku i po jeden wizycie już kojarzyłam klientów ,a nie powiem nie było ich mało o do każdego starałam się podchodzić indywidualnie a tu. Ja nie wiem ,aby hajs im się zgadzał tylko na tym im zależy ,takie mam wrażenie .

Jestem rozbita ta sytuacja bo nie dużo zostało i teraz znowu zmieniać lekarza ?! Nie mam do nich szczęścia od samego początku. To jest już 3 i jak tam dalej pójdzie to będzie zaraz 4🥴

Oki dzięki ,a odp w takim razie dziś idzie całe białe z tetrami.
A jeszcze mały jest głowa już do dołu i tak go intensywnie czuje że czasem aż zaboli ,to normalne prawda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety tak mnie też boli, mała nie patrzy gdzie pierdyknie🥴

U teściowej nie ma mojej torby. Nie wiem gdzie jest, chyba trzeba będzie wywrócić mieszkanie do góry nogami, bo nigdzie jej nie widzę. Mam tylko walizkę, ale ona jest za mała, bo próbowałam się do niej spakować rok temu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:56 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

Ja już mam wszystko do torby poprane. Z resztą czekam, będę lecieć na bieżąco, w końcu wszystko było już raz prane. Teraz muszę pozamawiać organizery-pojemniki do szafy, bo przy 3 dzieci w jednej dużej szafie zaczyna się robić chaos

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:56 ----------

Znalazłam torbę! Mogę się spakować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 12:21   #4712
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Strasznie mnie cieszy, że wszystkie piszecie tu o pakowaniu, bo mnie to mobilizuje a wpadłam w marazm pt. "prawie wszystko gotowe" - i to "prawie" jest nieźle zwodnicze!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 12:46   #4713
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Strasznie mnie cieszy, że wszystkie piszecie tu o pakowaniu, bo mnie to mobilizuje a wpadłam w marazm pt. "prawie wszystko gotowe" - i to "prawie" jest nieźle zwodnicze!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mnie te wszystkie posty zmotywowały, żeby zacząć pakowanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 13:35   #4714
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

1. Kghyt mozesz zalinkowac jakie kapturki i kolektor wam polecili na SzRodzenia?
To z ogladaniem piersi to bardzo ciekawe...u mnie będzie laktacja za 2 tyg...ale nie sadze by az tak to ogarneli bo część przychodzi z partnerami..wiec raczej cyckow nie będziemy tam wystawiac na pokaz

2. A mozecie pokazac jak wygladaja wasze szuflady z ubrankami? Bo zastanawiam się czy uzywac jakiś separatorow (oddzielajacych np. bodziaki od kaftanikow itp.), czy może w szufladach wkladac pojemniki na oddmienne ubranka? Przed praniem poukladalam kupki(pajace z dlugim rekawem, z krótkim, kaftaniki, body z dlugim, body z krotkim, spodenki/getry). Bez ukladania kupek w dodatkowych pojemnikach więcej się miesci w szufladzie..wiecie po prostu te kupki powkladalam w szuflade. Mam 4 szuflady i kazda z nich przeznaczam na inny rozmiar.
Widzialam rozne opcje na necie(np.printest) ale nie wiem czy to tylko tak na potrzeby zdjec a w praktyce może będzie niewygodne.

3. monisskaa z jakiego miasta jestes? Może ci ktos tu swojego poleci.

4. Patka a gdzie wysylkowo kupowalas tego Jelpa? Ja widze ze tego tyle idzie ze chyba jeszcze przed porodem będę dokupowac
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 13:38   #4715
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Zwyklylogin kupowałam na allegro- sprzedający SmA-Jelp po prostu poszukałam najbardziej popularnych aukcji i wybrałam

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 14:18   #4716
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość

2. A mozecie pokazac jak wygladaja wasze szuflady z ubrankami? Bo zastanawiam się czy uzywac jakiś separatorow (oddzielajacych np. bodziaki od kaftanikow itp.), czy może w szufladach wkladac pojemniki na oddmienne ubranka? Przed praniem poukladalam kupki(pajace z dlugim rekawem, z krótkim, kaftaniki, body z dlugim, body z krotkim, spodenki/getry). Bez ukladania kupek w dodatkowych pojemnikach więcej się miesci w szufladzie..wiecie po prostu te kupki powkladalam w szuflade. Mam 4 szuflady i kazda z nich przeznaczam na inny rozmiar.
Widzialam rozne opcje na necie(np.printest) ale nie wiem czy to tylko tak na potrzeby zdjec a w praktyce może będzie niewygodne.
Ja nie mam szuflad praktycznie. Mam w szafie po stronie Zuzi jedną większą szufladę, nie wiem jeszcze co tam będzie, a tak to półki. I już wiem, że układać normalnie nie będę, bo teraz miałam ułożone i tylko chaos jest. Ja akurat będę to miała w takich pudełkach, bo to nawet nie separatory, chcę je mieć zamykane i podpisane. I liczę, że się sprawdzi, bo musimy się tam z tym wszystkim zmieścić i bez burdelu. Komody na razie nie kupuję, bo będziemy w przyszłym roku ogarniać pokój dla małej (i średniaka być może) i wtedy okaże się czego tam potrzebujemy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:16 ----------

Wyprałam chyba wszystko, co było do prania w domu poza ręcznikami ostatnia partia się suszy na balkonie. Przygotowałam wszystko do torby, wystarczy w niej poukładać i w sumie chyba finito. Tak naprawdę to zostało kupienie gondoli i nowego materaca dla małej, zamówienie tych wkładek do sprawdzania czy wody się sączą, napisanie planu porodu i to chyba wszystko a! No i ten test na SMA.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 14:42   #4717
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Strasznie mnie cieszy, że wszystkie piszecie tu o pakowaniu, bo mnie to mobilizuje a wpadłam w marazm pt. "prawie wszystko gotowe" - i to "prawie" jest nieźle zwodnicze!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mnie też bardziej tż mnie naciska żebym się pakowała bo on się boi że w razie czego nie będzie wiedział co spakować

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
1. Kghyt mozesz zalinkowac jakie kapturki i kolektor wam polecili na SzRodzenia?
To z ogladaniem piersi to bardzo ciekawe...u mnie będzie laktacja za 2 tyg...ale nie sadze by az tak to ogarneli bo część przychodzi z partnerami..wiec raczej cyckow nie będziemy tam wystawiac na pokaz

2. A mozecie pokazac jak wygladaja wasze szuflady z ubrankami? Bo zastanawiam się czy uzywac jakiś separatorow (oddzielajacych np. bodziaki od kaftanikow itp.), czy może w szufladach wkladac pojemniki na oddmienne ubranka? Przed praniem poukladalam kupki(pajace z dlugim rekawem, z krótkim, kaftaniki, body z dlugim, body z krotkim, spodenki/getry). Bez ukladania kupek w dodatkowych pojemnikach więcej się miesci w szufladzie..wiecie po prostu te kupki powkladalam w szuflade. Mam 4 szuflady i kazda z nich przeznaczam na inny rozmiar.
Widzialam rozne opcje na necie(np.printest) ale nie wiem czy to tylko tak na potrzeby zdjec a w praktyce może będzie niewygodne.

3. monisskaa z jakiego miasta jestes? Może ci ktos tu swojego poleci.

4. Patka a gdzie wysylkowo kupowalas tego Jelpa? Ja widze ze tego tyle idzie ze chyba jeszcze przed porodem będę dokupowac
Polecała nam kapturki z mam. Nie było takiego pokazu tylko brała nas pojedynczo do salki, oglądała brodawki i pokazywała jak masować i jak odciągać i tż tez pokazywała jak na to robić

Ja mam komodę z ikei i to tego kupiłam organizery do szuflad i tam będę wkładać i będę opisywać co jest gdzie dla tż


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-21, 15:59   #4718
truskawaka
Rozeznanie
 
Avatar truskawaka
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 531
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
1. Kghyt mozesz zalinkowac jakie kapturki i kolektor wam polecili na SzRodzenia?
To z ogladaniem piersi to bardzo ciekawe...u mnie będzie laktacja za 2 tyg...ale nie sadze by az tak to ogarneli bo część przychodzi z partnerami..wiec raczej cyckow nie będziemy tam wystawiac na pokaz

2. A mozecie pokazac jak wygladaja wasze szuflady z ubrankami? Bo zastanawiam się czy uzywac jakiś separatorow (oddzielajacych np. bodziaki od kaftanikow itp.), czy może w szufladach wkladac pojemniki na oddmienne ubranka? Przed praniem poukladalam kupki(pajace z dlugim rekawem, z krótkim, kaftaniki, body z dlugim, body z krotkim, spodenki/getry). Bez ukladania kupek w dodatkowych pojemnikach więcej się miesci w szufladzie..wiecie po prostu te kupki powkladalam w szuflade. Mam 4 szuflady i kazda z nich przeznaczam na inny rozmiar.
Widzialam rozne opcje na necie(np.printest) ale nie wiem czy to tylko tak na potrzeby zdjec a w praktyce może będzie niewygodne.

3. monisskaa z jakiego miasta jestes? Może ci ktos tu swojego poleci.

4. Patka a gdzie wysylkowo kupowalas tego Jelpa? Ja widze ze tego tyle idzie ze chyba jeszcze przed porodem będę dokupowac
2. My mamy komodę malm z ikei i pojemniki skubb do tego, i na chwilę obecną poskładane i poukładane w pionie ubranka. Mam nadzieję, że się sprawdzi

Mi się udało spakować walizkę do szpitala, chce dokupić jeszcze te małe gotowe MM na wszelki wypadek. No i jakieś jedzenie, butelka filtrująca, ładowarka, leki to przed samym wyjazdem
truskawaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 16:21   #4719
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja muszę dopasować kubek talerz i sztućce (tak.... W moim szpitalu trzeba swoje zabrać....) I przekąski typu herbatniki, sucharki. Pamiętam że dzień po porodzie byłam mega głodna między posiłkami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 16:28   #4720
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Ja muszę dopasować kubek talerz i sztućce (tak.... W moim szpitalu trzeba swoje zabrać....) I przekąski typu herbatniki, sucharki. Pamiętam że dzień po porodzie byłam mega głodna między posiłkami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kubek i sztućce to do większości trzeba.

Ja przede wszystkim kosmetyki muszę jeszcze ogarnąć i butelkę filtrującą Przekąski to jakoś bliżej terminu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 16:29   #4721
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

My właśnie przeglądaliśmy komody i wszystko będzie zależeć od tego ile miejsca będzie po przestawieniu łóżka i dołożeniu dostawki ale bierzemy pod uwagę Ikea (chociaż nie ma tej komody Hemnes stacjonarnie we Wrocławiu ) Bodzio i Agata meble w Agacie znalazłam ładną komodę, ale z różowymi uchwytami i różowym blatem

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-21, 16:36   #4722
truskawaka
Rozeznanie
 
Avatar truskawaka
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 531
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Ja muszę dopasować kubek talerz i sztućce (tak.... W moim szpitalu trzeba swoje zabrać....) I przekąski typu herbatniki, sucharki. Pamiętam że dzień po porodzie byłam mega głodna między posiłkami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie też własny kubek, talerzyk i sztućce wzielam też juz herbate, cukier, sół
truskawaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 16:52   #4723
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez truskawaka Pokaż wiadomość
U mnie też własny kubek, talerzyk i sztućce wzielam też juz herbate, cukier, sół
O dzięki! Herbatę i Inkę muszę jeszcze spakować.
Mam nadzieję że tym razem wyjdę te 2-3 dni po porodzie. Martwi nie to że córkę zostawiam w domu, nigdy nie byłyśmy osobno tak długo. Co prawda dlatego tatuś zostaje w domku bo w sumie mała tylko ze mną i z nim zostawała.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 17:47   #4724
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja znowu hurtem, bo animuję szwagierkę

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
Cześć trochę pieniążków wydałam, ale jest Pixel z bazą i łóżeczko ciemne z szufladą miła odmiana po białym, a teraz szukam kodów promocyjnych na materac i pewnie zaraz go kliknę, no i puściłam pierwsze pranie w docelowym proszku z dodatkowym płukaniem, pewnie dziś jeszcze jedno machnę bo mam dwie suszarki a jutro będę szaleć z żelazkiem i robić kolejne prania tak więc jakby coraz bliżej z przygotowaniami
Z gorszych informacji zaczynają się cyrki w szpitalu, znoszą odwiedziny i teraz do porodu wpuszczają męża od 7 cm rozwarcia, no co to zmieni to tylko oni wiedzą, także nastawiam się że TŻ tym razem może przy porodzie niestety nie być, a szkoda bo to wspaniałe przeżycie 🥰 no i jestem pewna że pakuję wszystko co może mi się przydać na cały czas pobytu łącznie z rzeczami na wyjście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piorę tak jak Ty, zwykłe pranie + dodatkowe płukanie. Tylko że u mnie taki pełny cykl zajmuje prawie 3 godziny. Będę musiała ogarnąć jakieś inne programy albo te szybkie, bo zwariuję, do tego nasza pralka jest bardzo głośna i po prostu uciążliwa.

Ja się nie nastawiam na nic w temacie wspólnego porodu/odwiedzin. Wspólnie nie rodzimy (nie chcemy), a co do odwiedzin, mam nadzieję, że będzie opcja, żeby mogła przychodzić 1 osoba, więcej to ani ja bym nie chciała, ani nie zamierzam wpędzać drugiej dziewczyny w sali w jakąś niezręczną sytuację.

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Cześć Wam!

Widzę pakowania i prania się zaczęły ja dziś puściłam tylko jedną pralkę bo coś słabo schnie teraz wszystko nie ma już takich upałów. Ale za to zrobiłam kompoty do słoika, ogórki kiszone i zrobiłam sok z czarnej porzeczki tż za to ogarnął już prawie pokój dla małej
Wróciliśmy niedawno ze szkoły, dziś było całkiem ciekawie, oglądała nasze brodawki pokazywała jak masować i odciągać i zaczęło mi już mleko tryskać byłam w szoku bo myślałam że nic mi nie leci.
Musze jeszcze dokupić kapturki które nam poleciła i ten kolektor i chyba będzie wszystko i zacznę się pakować

Dekorujecie jakoś pokój dla maluszka? Ja się zastanawiam nad jakimiś girlandami może ale mała i tak będzie w sypiali z nami spać a w jej pokoju na razie tylko mebelki przewijak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Matko, to oglądanie brodawek brzmi mi jakoś strasznie, dobrze, że mam szkołę online xD Ale może jak przyjdzie do mnie położna środowiskowa, to mnie obejrzy.

U nas niestety nie ma szans na pokój dziecięcy, może zawieszę nad łóżeczkiem obrazek (kupiłam w Zarze Home plakat z pierwszą literą imienia i jakimś zwierzątkiem, już nie pamiętam, co tam jest ;P) i zobaczę, jak z dopięciem jakiejś karuzeli, chociaż tu skłaniam się ku czemuś delikatnemu, może nawet DIY, jak będę mieć siły i chęci ;P

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
Hej ,ja wczoraj puściłam pierwsze kolorowe pranie . Dziś planuję białe ,i chce się zapytać bo te białe tetry tez należy ,i teraz się boje ze może mi zżółkna - jakieś patenty?
Mam dwa rozki je też należy wyprać?

Wczoraj miałam wizytę i znowu mam mieszane uczucia niby wszystko ok ,szyjka 3 cm ,mały ma 1,5 kg ale dał mi luteinę i teraz Mam zagwistke bo skoro jest ok to po co mi ona ,kolejna sprawa mówi mu o tych bolących o drętwiejących dłoniach to żebym magnez brała ,mówię też że mam bóle pięt to mnie wręcz wysmial 🥴.

Ostatnio wystawił mi źle L4 bo na 80% ,nie umiał poprawić ,ma zrobić to pozniej a na teraz on do mnie z tekstem "zwolnienia to pani nie potrzebuje " no ręce opadają i za każdym razem zachowuje się jak bym była pierwszy raz u niego ...

Zdjęcia małego też już nie mam chyba od trzech wizyt

I teraz tak myślę że przed wyjazdem na mazury bym poszła może gdzie indziej i mam pytanie czy jak by mi się wpisała w kartę inna doktor to chyba to nie ma znaczenia prawda? Z resztą można zmienić prowadzącego w każdej chwili ,no nie?


Ja łóżeczko mam z Alice Projekt czekam na nie od 13 czerwca bo są opóźnienia ,ale dzwoniono do mnie czy czekam czy może chce zrezygnować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zmieniłabym lekarza, brzmi jak buc :/ A co do tetry - melduję, że właśnie schowałam do szuflady świeżo wypraną i nadal jest śnieżnobiała. Prałam w proszku dziecięcym, ale uniwersalnym (nie do białego), do pralki wrzuciłam też chusteczkę wychwytującą mocne kolory, na wypadek, gdyby jakiś wzorek z ubranka puścił.

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
No to nieźle ,ja nie wiem oni naprawdę nie mają pamieci do swoich pacjentów ,ja pracowałam na obsłudze w banku i po jeden wizycie już kojarzyłam klientów ,a nie powiem nie było ich mało o do każdego starałam się podchodzić indywidualnie a tu. Ja nie wiem ,aby hajs im się zgadzał tylko na tym im zależy ,takie mam wrażenie .

Jestem rozbita ta sytuacja bo nie dużo zostało i teraz znowu zmieniać lekarza ?! Nie mam do nich szczęścia od samego początku. To jest już 3 i jak tam dalej pójdzie to będzie zaraz 4🥴

Oki dzięki ,a odp w takim razie dziś idzie całe białe z tetrami.
A jeszcze mały jest głowa już do dołu i tak go intensywnie czuje że czasem aż zaboli ,to normalne prawda?
Mi wczoraj przyszły prześcieradła z chyba świat dziecka do gondoli i łóżeczka jak coś dam.znac po praniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie synek nie kopie "boleśnie", ale mama mi mówiła, że ja ją kiedyś tak kopnęłam gdzieś w mostek, że musiała się zwalniać z pracy, bo tak słabo jej się zrobiło

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
2. A mozecie pokazac jak wygladaja wasze szuflady z ubrankami? Bo zastanawiam się czy uzywac jakiś separatorow (oddzielajacych np. bodziaki od kaftanikow itp.), czy może w szufladach wkladac pojemniki na oddmienne ubranka? Przed praniem poukladalam kupki(pajace z dlugim rekawem, z krótkim, kaftaniki, body z dlugim, body z krotkim, spodenki/getry). Bez ukladania kupek w dodatkowych pojemnikach więcej się miesci w szufladzie..wiecie po prostu te kupki powkladalam w szuflade. Mam 4 szuflady i kazda z nich przeznaczam na inny rozmiar.
Widzialam rozne opcje na necie(np.printest) ale nie wiem czy to tylko tak na potrzeby zdjec a w praktyce może będzie niewygodne.
Organizacja w szufladach to moim zdaniem bardzo indywidualna kwestia, ja kupiłam pojemniki z Ikei (https://www.ikea.com/pl/pl/p/stuk-pu...ialy-60474425/). Moje i męża rzeczy - głównie bieliznę - też trzymam w takich, uważam, że bardziej "trzymają" rzeczy w ryzach i nawet jak nie masz czasu albo siły ładnie poukładać, to samo odłożenie do konkretnej przegródki już jakoś tam porządkuje. Do tego składam rzeczy metodą KonMari (w sumie to bardziej się inspiruję niż używam stricte jej reguł ;P) i dla mnie jest superprzejrzyście, łatwo się wyjmuje i wkłada poszczególne rzeczy i wszystko ładnie widać, nie trzeba grzebać.

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Wyprałam chyba wszystko, co było do prania w domu poza ręcznikami ostatnia partia się suszy na balkonie. Przygotowałam wszystko do torby, wystarczy w niej poukładać i w sumie chyba finito. Tak naprawdę to zostało kupienie gondoli i nowego materaca dla małej, zamówienie tych wkładek do sprawdzania czy wody się sączą, napisanie planu porodu i to chyba wszystko a! No i ten test na SMA.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muszę pamiętać o tym teście SMA

U nas z nowości:
- wózek zamówiony, zaliczka wpłacona
- na echu serca ok, 2 kg człowieka, za 2 tygodnie mamy jeszcze przyjechać na kontrolę nerki
- lekarka-widmo ożyła XD Jutro w pracy ma ogarnąć dla mnie termin wizyty. A że już się szykowałam na stalkowanie jej na korytarzu przychodni, to już się wywiedziałam, od której do której ma pacjentki, także nie omieszkam jej rano przypomnieć, a jakby na godzinę przed końcem wizyt nadal się nie odzywała, to wsiądziemy ze szwagierką w tramwaj i tam pojedziemy, na szczęście to blisko.
- prawie wszystko wyprane, mam jeszcze kilka rzeczy do prania ręcznego i finisz
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 18:00   #4725
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Ja muszę dopasować kubek talerz i sztućce (tak.... W moim szpitalu trzeba swoje zabrać....) I przekąski typu herbatniki, sucharki. Pamiętam że dzień po porodzie byłam mega głodna między posiłkami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też muszę to mieć niestety stąd taka duża torba ja biorę pieczywo chrupkie kukurydziane, biszkopty, jakieś ciasteczka typu języki czy coś tylko niekoniecznie takie słodkie, tubki z musem owocowym, potem dorzucę jeszcze na pewno czekoladę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:56 ----------

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ja znowu hurtem, bo animuję szwagierkę



Piorę tak jak Ty, zwykłe pranie + dodatkowe płukanie. Tylko że u mnie taki pełny cykl zajmuje prawie 3 godziny. Będę musiała ogarnąć jakieś inne programy albo te szybkie, bo zwariuję, do tego nasza pralka jest bardzo głośna i po prostu uciążliwa.

Ja się nie nastawiam na nic w temacie wspólnego porodu/odwiedzin. Wspólnie nie rodzimy (nie chcemy), a co do odwiedzin, mam nadzieję, że będzie opcja, żeby mogła przychodzić 1 osoba, więcej to ani ja bym nie chciała, ani nie zamierzam wpędzać drugiej dziewczyny w sali w jakąś niezręczną sytuację.



Matko, to oglądanie brodawek brzmi mi jakoś strasznie, dobrze, że mam szkołę online xD Ale może jak przyjdzie do mnie położna środowiskowa, to mnie obejrzy.

U nas niestety nie ma szans na pokój dziecięcy, może zawieszę nad łóżeczkiem obrazek (kupiłam w Zarze Home plakat z pierwszą literą imienia i jakimś zwierzątkiem, już nie pamiętam, co tam jest ;P) i zobaczę, jak z dopięciem jakiejś karuzeli, chociaż tu skłaniam się ku czemuś delikatnemu, może nawet DIY, jak będę mieć siły i chęci ;P



Zmieniłabym lekarza, brzmi jak buc :/ A co do tetry - melduję, że właśnie schowałam do szuflady świeżo wypraną i nadal jest śnieżnobiała. Prałam w proszku dziecięcym, ale uniwersalnym (nie do białego), do pralki wrzuciłam też chusteczkę wychwytującą mocne kolory, na wypadek, gdyby jakiś wzorek z ubranka puścił.



Mnie synek nie kopie "boleśnie", ale mama mi mówiła, że ja ją kiedyś tak kopnęłam gdzieś w mostek, że musiała się zwalniać z pracy, bo tak słabo jej się zrobiło



Organizacja w szufladach to moim zdaniem bardzo indywidualna kwestia, ja kupiłam pojemniki z Ikei (https://www.ikea.com/pl/pl/p/stuk-pu...ialy-60474425/). Moje i męża rzeczy - głównie bieliznę - też trzymam w takich, uważam, że bardziej "trzymają" rzeczy w ryzach i nawet jak nie masz czasu albo siły ładnie poukładać, to samo odłożenie do konkretnej przegródki już jakoś tam porządkuje. Do tego składam rzeczy metodą KonMari (w sumie to bardziej się inspiruję niż używam stricte jej reguł ;P) i dla mnie jest superprzejrzyście, łatwo się wyjmuje i wkłada poszczególne rzeczy i wszystko ładnie widać, nie trzeba grzebać.



Muszę pamiętać o tym teście SMA

U nas z nowości:
- wózek zamówiony, zaliczka wpłacona
- na echu serca ok, 2 kg człowieka, za 2 tygodnie mamy jeszcze przyjechać na kontrolę nerki
- lekarka-widmo ożyła XD Jutro w pracy ma ogarnąć dla mnie termin wizyty. A że już się szykowałam na stalkowanie jej na korytarzu przychodni, to już się wywiedziałam, od której do której ma pacjentki, także nie omieszkam jej rano przypomnieć, a jakby na godzinę przed końcem wizyt nadal się nie odzywała, to wsiądziemy ze szwagierką w tramwaj i tam pojedziemy, na szczęście to blisko.
- prawie wszystko wyprane, mam jeszcze kilka rzeczy do prania ręcznego i finisz
Idziesz jak burza dobrze, że lekarka się ogarnęła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------

Skończyłam segregować wszystko od r.56 do r.80. od razu czuję, że mi się w głowie poukładało, jak zrobiłam taką segregację i znów wiem co mniej więcej mam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 18:07   #4726
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

To ja myślałam że tylko u mnie takie jaja z talerzem .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 18:25   #4727
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Po tym co już spakowałam i co zostaje mi do spakowania - stwierdzam, że na luzie zrealizuję plan spakowania się w kabinową walizkę To dobrze, nie będę musiała kombinować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 18:40   #4728
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
To ja myślałam że tylko u mnie takie jaja z talerzem .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Okazuje się że to wręcz standard

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Kurde poczułam presję pakowania ale dziś już odpuszczam, to będzie wisienka na torcie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Ale mierzyłam dziś majty siatkowe bo kupiłam z dwóch firm i sprawdzałam czy chociaż w rozmiar trafiłam i masakra, zapomniałam jakie to straszne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 18:44   #4729
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Nie pomyślałam o tym, żeby je zmierzyć 🤫

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

Ja się dziś cieszę, że się praktycznie spakowałam, a o ile weta że za kilka dni będę się przepakowywać🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-21, 18:49   #4730
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Mój szpital jest bardzo niechętny tym siatkowym, każą wziąć zwykłe bawełniane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 21:02   #4731
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Mój szpital jest bardzo niechętny tym siatkowym, każą wziąć zwykłe bawełniane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to dziwne. Pierwsze słyszę takie zalecenia. Zawsze się zalecało dziewczynom siatkowe żeby był maksymalny przewiew. Ja to po porodzie w ogóle chodziłam pierwszy czas bez tylko z podkładem między nogami. Majtek siatkowych używałam jak miałam gdzieś "dalszą drogę" no i potem w domu bardzo mi się przydały i jak dla.mnie były nawet spoko wygodne, miałam marki horizon te które najbardziej mi się sprawdziły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 21:24   #4732
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja jestem ogolnie mocno w tyle ze wszystkim..mysle ze to przez to ze mialam pusty pokoj i postanowilam przeznaczyc go dla dziecka...wiec wszystko w nim robie ...meble...lampy...rolety , fotel, naklejki na sciane itp. A ze jestem po straconej ciazy to dopiero po 6 meisiacu zaczelam wierzyc ze się teraz uda i będzie dobrze....wiec nic nie robilam do 6 miesiaca. Zabralam się za pranie...torba nie spakowana...dopiero kompletuje wyprawke.
Zamowilam dziś kosz na zuzyte pieluchy, wybralam kamerke do pokoju, upralam rozmiar 62 i poprasowalam, ponaklejalam naklejki na sciane i pojechalam na badania krwi. Bylam tez na spacerku z 3 miesiaczną sasiadką
Musialam odreagowac bo w nocy wiozlam meza na SOR...stwierdzili kolke jelitową...tak mi się zwijął na kolanach ze do lazienki nie doszedl.

Kghyt truskawaka tez mam komode z ikei...w week wrzuce może fotki

patka dzieki luknelam i jednak to mleczko co kupilam taniej wyszlo w Auchan
zazdroszcze Wam tych suszarek...ja piore i wszystko susze na balkonie a potem prasuje....i tu pytanie: prasujecie tez na lewa strone? Mi na szkole rodzenia mowiono ze dla noworodzia trzeba prasowac wszystko co ma stycznosc ze skora...i tak pomyslalam ze ta stycznosc to lewa strona ubranek.......wiem ze gorace powietrze zabija bakterie...no ale taki dylemat z tym prasowaniem :d

Edytowane przez zwyklylogin
Czas edycji: 2021-07-21 o 21:26
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 22:07   #4733
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Kolejny aktywny dzień za nami ale łóżeczko już rozłożone i przewijak teraz tylko wietrzy się wszystko z tego zapachu tż już po ksztuścu badał go ten sam lekarz co przez tele miał jakies ale i teraz stwierdził że to nowa moda …

Dziewczyny z Wro jest do końca tygodnia -15% w askocie w nowej lokalizacji, my dziś mieliśmy zapas czasu pomiędzy szkoła i wpadliśmy tam i kupiliśmy wanienkę ze stojakiem, kolektor ( wymacałam wszystkie jakie mieli i najmiększy silikon z firmy Mami) kilka butelek szklanych i podkład na łóżeczko, także już chyba wszystko mamy

Ile pakujecie tych podkładów podpasek do szpitala?


[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88819871]My właśnie przeglądaliśmy komody i wszystko będzie zależeć od tego ile miejsca będzie po przestawieniu łóżka i dołożeniu dostawki ale bierzemy pod uwagę Ikea (chociaż nie ma tej komody Hemnes stacjonarnie we Wrocławiu ) Bodzio i Agata meble w Agacie znalazłam ładną komodę, ale z różowymi uchwytami i różowym blatem

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Masakra jest ostatnio coś z tą ikeą dużo rzeczy niedostępnych i jakies dziwne terminy

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ja znowu hurtem, bo animuję szwagierkę



Piorę tak jak Ty, zwykłe pranie + dodatkowe płukanie. Tylko że u mnie taki pełny cykl zajmuje prawie 3 godziny. Będę musiała ogarnąć jakieś inne programy albo te szybkie, bo zwariuję, do tego nasza pralka jest bardzo głośna i po prostu uciążliwa.

Ja się nie nastawiam na nic w temacie wspólnego porodu/odwiedzin. Wspólnie nie rodzimy (nie chcemy), a co do odwiedzin, mam nadzieję, że będzie opcja, żeby mogła przychodzić 1 osoba, więcej to ani ja bym nie chciała, ani nie zamierzam wpędzać drugiej dziewczyny w sali w jakąś niezręczną sytuację.



Matko, to oglądanie brodawek brzmi mi jakoś strasznie, dobrze, że mam szkołę online xD Ale może jak przyjdzie do mnie położna środowiskowa, to mnie obejrzy.

U nas niestety nie ma szans na pokój dziecięcy, może zawieszę nad łóżeczkiem obrazek (kupiłam w Zarze Home plakat z pierwszą literą imienia i jakimś zwierzątkiem, już nie pamiętam, co tam jest ;P) i zobaczę, jak z dopięciem jakiejś karuzeli, chociaż tu skłaniam się ku czemuś delikatnemu, może nawet DIY, jak będę mieć siły i chęci ;P



Zmieniłabym lekarza, brzmi jak buc :/ A co do tetry - melduję, że właśnie schowałam do szuflady świeżo wypraną i nadal jest śnieżnobiała. Prałam w proszku dziecięcym, ale uniwersalnym (nie do białego), do pralki wrzuciłam też chusteczkę wychwytującą mocne kolory, na wypadek, gdyby jakiś wzorek z ubranka puścił.



Mnie synek nie kopie "boleśnie", ale mama mi mówiła, że ja ją kiedyś tak kopnęłam gdzieś w mostek, że musiała się zwalniać z pracy, bo tak słabo jej się zrobiło



Organizacja w szufladach to moim zdaniem bardzo indywidualna kwestia, ja kupiłam pojemniki z Ikei (https://www.ikea.com/pl/pl/p/stuk-pu...ialy-60474425/). Moje i męża rzeczy - głównie bieliznę - też trzymam w takich, uważam, że bardziej "trzymają" rzeczy w ryzach i nawet jak nie masz czasu albo siły ładnie poukładać, to samo odłożenie do konkretnej przegródki już jakoś tam porządkuje. Do tego składam rzeczy metodą KonMari (w sumie to bardziej się inspiruję niż używam stricte jej reguł ;P) i dla mnie jest superprzejrzyście, łatwo się wyjmuje i wkłada poszczególne rzeczy i wszystko ładnie widać, nie trzeba grzebać.



Muszę pamiętać o tym teście SMA

U nas z nowości:
- wózek zamówiony, zaliczka wpłacona
- na echu serca ok, 2 kg człowieka, za 2 tygodnie mamy jeszcze przyjechać na kontrolę nerki
- lekarka-widmo ożyła XD Jutro w pracy ma ogarnąć dla mnie termin wizyty. A że już się szykowałam na stalkowanie jej na korytarzu przychodni, to już się wywiedziałam, od której do której ma pacjentki, także nie omieszkam jej rano przypomnieć, a jakby na godzinę przed końcem wizyt nadal się nie odzywała, to wsiądziemy ze szwagierką w tramwaj i tam pojedziemy, na szczęście to blisko.
- prawie wszystko wyprane, mam jeszcze kilka rzeczy do prania ręcznego i finisz
Wow super że juz ogarnęłaś całe pranie, za czekam na wysokie temp zeby mi to szybko wyschło

Z tymi brodawkami tez tak myślałam jak o tym usłyszałam ale teraz czuje się spokojniejsza bo wiem jak wycisnąć mleko w szpitalu jakby co bo może być różnie, a słyszałam ze na pielęgniarki nie ma co liczyć i pokazała jak nadziać dzidzie na cycka

Kupujecie ten test SMA online czy szukacie na miejscu miejsca zeby zrobić te badanie? Nie jestem do końca przekonana czy materiał do badania będzie dobrze transportowany i jak potem z rzetelnością wyniku

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
Okazuje się że to wręcz standard

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Kurde poczułam presję pakowania ale dziś już odpuszczam, to będzie wisienka na torcie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Ale mierzyłam dziś majty siatkowe bo kupiłam z dwóch firm i sprawdzałam czy chociaż w rozmiar trafiłam i masakra, zapomniałam jakie to straszne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez czuje coraz większa ale czekam już tylko na aptekę i zabieram się za pakowanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 22:25   #4734
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Ja jestem ogolnie mocno w tyle ze wszystkim..mysle ze to przez to ze mialam pusty pokoj i postanowilam przeznaczyc go dla dziecka...wiec wszystko w nim robie ...meble...lampy...rolety , fotel, naklejki na sciane itp. A ze jestem po straconej ciazy to dopiero po 6 meisiacu zaczelam wierzyc ze się teraz uda i będzie dobrze....wiec nic nie robilam do 6 miesiaca. Zabralam się za pranie...torba nie spakowana...dopiero kompletuje wyprawke.
Zamowilam dziś kosz na zuzyte pieluchy, wybralam kamerke do pokoju, upralam rozmiar 62 i poprasowalam, ponaklejalam naklejki na sciane i pojechalam na badania krwi. Bylam tez na spacerku z 3 miesiaczną sasiadką
Musialam odreagowac bo w nocy wiozlam meza na SOR...stwierdzili kolke jelitową...tak mi się zwijął na kolanach ze do lazienki nie doszedl.

Kghyt truskawaka tez mam komode z ikei...w week wrzuce może fotki

patka dzieki luknelam i jednak to mleczko co kupilam taniej wyszlo w Auchan
zazdroszcze Wam tych suszarek...ja piore i wszystko susze na balkonie a potem prasuje....i tu pytanie: prasujecie tez na lewa strone? Mi na szkole rodzenia mowiono ze dla noworodzia trzeba prasowac wszystko co ma stycznosc ze skora...i tak pomyslalam ze ta stycznosc to lewa strona ubranek.......wiem ze gorace powietrze zabija bakterie...no ale taki dylemat z tym prasowaniem :d
Ja mam dwie suszarki klasyczne całe szczęście mimo że chłodniej to przez noc wszystko schnie co do prasowania to chyba bez przesady, ewentualnie mogę polecić mój sposób, max temp i max para i przechodzi na wylot ale ja to nie tylko dzieciowe prasuje, tylko jadę że wszystkim i to mój taki najszybszy sposób

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 07:48   #4735
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
A to dziwne. Pierwsze słyszę takie zalecenia. Zawsze się zalecało dziewczynom siatkowe żeby był maksymalny przewiew. Ja to po porodzie w ogóle chodziłam pierwszy czas bez tylko z podkładem między nogami. Majtek siatkowych używałam jak miałam gdzieś "dalszą drogę" no i potem w domu bardzo mi się przydały i jak dla.mnie były nawet spoko wygodne, miałam marki horizon te które najbardziej mi się sprawdziły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A przez większość czasu to każą nic nie nosić, to fakt. Ale jak już trzeba, to bawełna 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 08:24   #4736
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja się nie przejmuję co oni karzą. Jak mi się siatkowe nie sprawdziły to w bawełnianych chodziłam i wszystko było ok, nic się nie paprało, a było mi wygodnie. Bawełniane są wystarczająco przewiewne jak dla mnie, więc akurat majtkami to ja się nie przejmuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 08:45   #4737
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Kolejny aktywny dzień za nami ale łóżeczko już rozłożone i przewijak teraz tylko wietrzy się wszystko z tego zapachu tż już po ksztuścu badał go ten sam lekarz co przez tele miał jakies ale i teraz stwierdził że to nowa moda …

Dziewczyny z Wro jest do końca tygodnia -15% w askocie w nowej lokalizacji, my dziś mieliśmy zapas czasu pomiędzy szkoła i wpadliśmy tam i kupiliśmy wanienkę ze stojakiem, kolektor ( wymacałam wszystkie jakie mieli i najmiększy silikon z firmy Mami) kilka butelek szklanych i podkład na łóżeczko, także już chyba wszystko mamy

Ile pakujecie tych podkładów podpasek do szpitala?





Masakra jest ostatnio coś z tą ikeą dużo rzeczy niedostępnych i jakies dziwne terminy



Wow super że juz ogarnęłaś całe pranie, za czekam na wysokie temp zeby mi to szybko wyschło

Z tymi brodawkami tez tak myślałam jak o tym usłyszałam ale teraz czuje się spokojniejsza bo wiem jak wycisnąć mleko w szpitalu jakby co bo może być różnie, a słyszałam ze na pielęgniarki nie ma co liczyć i pokazała jak nadziać dzidzie na cycka

Kupujecie ten test SMA online czy szukacie na miejscu miejsca zeby zrobić te badanie? Nie jestem do końca przekonana czy materiał do badania będzie dobrze transportowany i jak potem z rzetelnością wyniku



Ja tez czuje coraz większa ale czekam już tylko na aptekę i zabieram się za pakowanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kupuję online, chyba trzeba go zrobić dość szybko po urodzeniu, nie chcę już latać po lekarzach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 08:45   #4738
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Kolejny aktywny dzień za nami ale łóżeczko już rozłożone i przewijak teraz tylko wietrzy się wszystko z tego zapachu tż już po ksztuścu badał go ten sam lekarz co przez tele miał jakies ale i teraz stwierdził że to nowa moda …

Dziewczyny z Wro jest do końca tygodnia -15% w askocie w nowej lokalizacji, my dziś mieliśmy zapas czasu pomiędzy szkoła i wpadliśmy tam i kupiliśmy wanienkę ze stojakiem, kolektor ( wymacałam wszystkie jakie mieli i najmiększy silikon z firmy Mami) kilka butelek szklanych i podkład na łóżeczko, także już chyba wszystko mamy

Ile pakujecie tych podkładów podpasek do szpitala?





Masakra jest ostatnio coś z tą ikeą dużo rzeczy niedostępnych i jakies dziwne terminy



Wow super że juz ogarnęłaś całe pranie, za czekam na wysokie temp zeby mi to szybko wyschło

Z tymi brodawkami tez tak myślałam jak o tym usłyszałam ale teraz czuje się spokojniejsza bo wiem jak wycisnąć mleko w szpitalu jakby co bo może być różnie, a słyszałam ze na pielęgniarki nie ma co liczyć i pokazała jak nadziać dzidzie na cycka

Kupujecie ten test SMA online czy szukacie na miejscu miejsca zeby zrobić te badanie? Nie jestem do końca przekonana czy materiał do badania będzie dobrze transportowany i jak potem z rzetelnością wyniku



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jeśli wybiorę Knurów to oni robią ten test u siebie. Ale jakoś nie jestem przekonana. Raczej kupię test i poproszę o pobranie próbki w szpitalu po porodzie. Jasne, że później można szukać laboratorium, gdzie to robią, zorganizować to inaczej, ale wtedy może być problem z pobraniem próbki u tak małego dziecka, bo zależy gdzie się trafi, a tego bym nie chciała. Miałam już taki problem przy średniaku i nie można było pobrać tyle materiału, ile było potrzebne, 3 kobiety próbowały, dziecko nawodnione, męczyło się i płakało, a ja akurat mam dziewczyny w laboratorium luxmedu naprawdę złote i świetnie pobierają krew i nie wiadomo co się stało. Nie chce ponownie takiej sytuacji. Co w szpitalu to w szpitalu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 08:46   #4739
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

A co do podpasek, na liście do mojego szpitala są dwie paczki i tyle też kupiłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 08:53   #4740
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Ja jestem ogolnie mocno w tyle ze wszystkim..mysle ze to przez to ze mialam pusty pokoj i postanowilam przeznaczyc go dla dziecka...wiec wszystko w nim robie ...meble...lampy...rolety , fotel, naklejki na sciane itp. A ze jestem po straconej ciazy to dopiero po 6 meisiacu zaczelam wierzyc ze się teraz uda i będzie dobrze....wiec nic nie robilam do 6 miesiaca. Zabralam się za pranie...torba nie spakowana...dopiero kompletuje wyprawke.
Zamowilam dziś kosz na zuzyte pieluchy, wybralam kamerke do pokoju, upralam rozmiar 62 i poprasowalam, ponaklejalam naklejki na sciane i pojechalam na badania krwi. Bylam tez na spacerku z 3 miesiaczną sasiadką
Musialam odreagowac bo w nocy wiozlam meza na SOR...stwierdzili kolke jelitową...tak mi się zwijął na kolanach ze do lazienki nie doszedl.

Kghyt truskawaka tez mam komode z ikei...w week wrzuce może fotki

patka dzieki luknelam i jednak to mleczko co kupilam taniej wyszlo w Auchan
zazdroszcze Wam tych suszarek...ja piore i wszystko susze na balkonie a potem prasuje....i tu pytanie: prasujecie tez na lewa strone? Mi na szkole rodzenia mowiono ze dla noworodzia trzeba prasowac wszystko co ma stycznosc ze skora...i tak pomyslalam ze ta stycznosc to lewa strona ubranek.......wiem ze gorace powietrze zabija bakterie...no ale taki dylemat z tym prasowaniem :d
Prasuję tylko po lewej stronie. I mam zamiar prasować tylko na początku przez pierwszy miesiąc, szczególnie jeśli będę suszyć właśnie w suszarce. A potem tak jak nam, jeśli trzeba to prasuję i nie kopę prania tylko kiedy jest na to czas i potrzeba, tego samego dnia lub wieczorem. A jak nie trzeba to nie prasuję. Nie jestem wielką fanką prasowania, szkoda mi na to życia, bo wolę wyjść z dzieciakami i robię to tylko przy wygniecionych rzeczach, kiedy inaczej ich się założyć nie da.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:49 ---------- Poprzedni post napisano o 08:49 ----------

Zwyklylogin, jak mąż się teraz czuje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:49 ----------

Ja właśnie siedzę w pociągu do Katowic, jadę na kontrolę taka wycieczka bez faceta i dzieci, cudowna sprawa 🤩 a potem może pójdę na zakupy, może coś kupię chłopaki z TŻtem w domu, przed pracą zawiezie ich do teściowej a ja ich odbiorę jak wrócę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:53 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
A co do podpasek, na liście do mojego szpitala są dwie paczki i tyle też kupiłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też biorę 2 paczki, myślę że wystarczy. Ale w cholerę miejsca zabierają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-10 16:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:06.